Srovnání sluchátek Apple AirPods + recenze

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods patří ke špičce a v porovnání s konkurencí mají v mnoha ohledech navrch. Model AirPods ani AirPods Pro není nejlepší ve všech ohledech, ale tradičně obě varianty vítězí v jednoduchosti použití, designu a velikosti pouzdra. Na druhou stranu je pravda, že srovnatelná sluchátka pro Android pořídíte obvykle o fous levněji. Pojďme se mrknout na všechny pro a proti.

Naše hodnocení

NázevKde koupitHodnocení
celkem
1.Apple AirPods ProZjistit cenu
96 %
2.Apple AirPodsZjistit cenu
92 %

Parametry

Srovnání jednotlivých modelů.

AirPodsAirPods Pro
Provedenípeckyšpunty
Konstrukceuzavřenáuzavřená
Mikrofonanoano
PřipojeníBluetooth 5.0Bluetooth 5.0
True Wirelessanoano
Funkcepřijímání hovorů, hlasový asistent, přepínání skladebpřijímání hovorů, hlasový asistent, přepínání skladeb,
Stupeň krytínemáIPX4
Další vlastnostinabíjecí pouzdrovyměnitelné špunty, nabíjecí pouzdro
Frekvenční rozsahneuvedenoneuvedeno
Potlačení šumunemajíaktivní
Celková výdrž baterie v h2424
Baterie sluchátek v h54,5
Baterie pouzdra v h1919,5
NabíjeníLightning / bezdrátovéLightning / bezdrátové
Hmotnost sluchátka v g45,4
Hmotnost pouzdra v g4045,6
Rozměry sluchátka v mm40,5 x 16,5 x 1830,9 x 21,8 x 24
Rozměry pouzdra v mm53,5 x 44,3 x 21,345,2 x 60,6 x 21,7

První viditelný rozdíl je ve vzhledu. Ten je čistě subjektivní záležitostí a proto ho nebudu hodnotit. AirPods Pro nejsou tak protáhlé a někomu se proto zamlouvají více.

Zásadnější rozdíly přichází dále. A tím prvním je odolnost proti vodě a prachu, tzv. stupeň krytí. Oproti původní verzi si Pro polepšilo, což je super s ohledem na fakt, že je mnoho lidí používá při sportu, kdy hrozí u některých z nás silnější pocení nebo naopak déšť. Vše by měly úspěšně přežít.

Další důležitý rozdíl je „transparency mode“, který najdeme opět u Pro verze. Ta jednak mnohem lépe eliminuje okolní ruchy. A také si můžete tuto eliminace jednoduše vypnout či zapnout. Když na vás někdo začne mluvit na ulici, nemusíte pracně sundávat sluchátka z uší.

Otázka, která je na snadě je ta, které z nich koupit. Pokud máte AirPodsy, osobně bych na Pro neupgradoval (pokud pro vás není zásadní zvýšená odolnost proti vodě). Naopak, jestli o koupí applích sluchátek teprve uvažujete, pokukoval bych po Pro variantě (za předpokladu, že přežijete vyšší cenu).

Bezdrátová sluchátka AirPods

Sluchátka Apple AirPods jsou základní variantou True Wireless sluchátek pro všechny příznivce iOS. Kupodivu jsou to pecky, které jsou v posledních letech spíš na ústupu, protože je válcují špunty. Tahle tendence je znatelná u všech konkurenčních značek. V Applu přesto sázejí na pecky, protože špunty si schovávají až na variantu Pro.

V recenzi hodnotíme AirPods 2019, které oproti předchozímu modelu zvládnou hlasitější přehrávání a nesou si dál všechny klady, které konstruktéři amerického gigantu vtiskli tomuto vyvedenému kousku multimediálně-zábavní elektroniky. Ve srovnání se starou verzí AirPods je rychlejší přepínání mezi připojením k Apple přístrojům, a to dokonce skoro dvojnásobně. Čím sluchátka oslní a čím ne?

  

Obsah balení

Uvnitř malé bílé krabičky najdete nabíjecí pouzdro se sluchátky. To má téměř čtvercový tvar a v porovnání s původními AirPods nově na zadní straně najdete signalizační diodu, kterou využijete při párování nebo při dobíjení. Další změnou je posunutí tlačítka na pouzdře. Tentokrát je vertikálně vycentrované, což pozvedá vyladěnost designu.

Uvnitř uložená sluchátka jsou pochopitelně pecky, které jsou na první pohled k nerozeznání od původních AirPods. Ve finále zvenku skutečně rozdíl nepoznáte, protože změny proběhly až uvnitř. Ale o tom si povíme dále. Pod pouzdrem v krabičce najdete taky nabíjecí kabel s konektorem Lightning a návod. Jinak vás nečeká žádné další překvapení.

V čem AirPods vynikají

Prvním a zásadním plusem je samozřejmě jednoduchost používání. Pokud si na něčem Apple zakládá, je to právě uživatelská spokojenost. Dobrá zpráva je, že AirPods 2019 jsou na používání opravdu jednoduchá a zvládnete je ovládat natotata. Dokonce se to naučí i ten, kdo s moderními technologiemi tak často nepracuje.

Druhým plusem je vyladěný design. U sluchátek s cenovkou kolem 3 000 Kč, navíc od Applu, by se to dalo očekávat. Naštěstí ani tady výrobci nezklamali. Je skvělé, jak moc úsilí věnují celkovému dojmu i detailům. Za zmínku stojí lesklé kovové patky na konci nožiček sluchátek. Jsou výstavní, ale nerazí. Ve výsledku tak působí elegantně, nikoliv honosně a pyšně.

Vylepšení oproti původním AirPods

Starší model patřil k průkopníkům mezi True Wireless sluchátky. Apple si na nich vyzkoušel, co a jak, takže u verze 2019 mohl přijít s řadou vylepšení. Jsou natolik zásadní, že se vyplatí vyměnit původní AirPods za variantu 2019? Podle nás ano. Klíčovým důvodem jsou rychlost připojení a jednoduchost používání.

Díky rozhraní Bluetooth 5.0 sluchátka spárujete s telefonem i dalšími Apple přístroji raz dva. To by ještě nebylo to hlavní, protože připojení je základ. Naprosto skvělá je ale rychlost přepínání mezi známými přístroji. Jednoduše přejdete z mobilu na tablet během pár sekund a bez čekání posloucháte dál, co chcete.

Nahoru šla i kvalita zvuku může za to především nový čip H1. Díky němu si zatelefonujete pohodlněji a na druhé straně vás bude lépe a čistěji slyšet. Lepší je i kvalita hudby a její hlasitost. Je sice pravda, že za stejnou cenu jsou v hudbě lepší třeba FreeBuds nebo Galaxy Buds, ale to nechme stranou.

Siri vás poslechne na slovo

Virtuální asistentka pro přístroje s operačním systémem iOS si rozumí i s Apple AirPods. Dokonce u sebe nemusíte mít telefon. Stačí, když bude v dosahu a připojený ke sluchátkům. Pak už můžete jednoduše Siri požádat, aby zvýšila nebo snížila hlasitost hudby, našla předpověď počasí nebo vám třeba řekla, jak je na tom Bitcoin.

Kompaktní pouzdro a bezdrátové nabíjení

Absolutní prvenství si AirPods vysloužily za maličkaté pouzdro. To se bez problémů vejde i do malinké kapsy na drobné, která bývá v některých riflích. Tím pádem můžete vzít sluchátka s sebou kamkoliv, a to včetně potřebné záložní energie v pouzdře. To se dá v případě potřeby během chvilky bezdrátově dobít – to je mimochodem taky novinka oproti původní variantě AirPods. A nemusí to být jen nabíječkou od Applu.

V čem mají AirPods rezervy

Jak už jsme naznačili výše, jsou sluchátka AirPods vyladěná. Přesto v některých ohledech ztrácejí ve srovnání se stejně drahými modely konkurence. Hlavní rozdíl je například v kvalitě přehrávání hudby. Je to z části i konstrukcí, protože pecky netěsní, takže je zvuk malinko zkreslený okolním šumem. Přesto v kvalitě vítězí Galaxy Buds od Samsungu a hlavně Sony WF 1000 xm3.

Druhým nedostatkem je nemožnost změny hlasitosti přehrávání dotykem na sluchátkách. Je to k pousmání, že na dotykových čidlech sluchátek prostě nezvednete ani nesnížíte hladinu zvuku. Na druhou stranu se to dá kdykoliv vyřídit prostým pokynem Siri. To ale může někoho otravovat, protože nechce, aby okolí slyšelo, jak se baví se svou virtuální asistentkou.

Do třetice je to baterie. AirPods sice na jeden zátah vydrží 5 hodin, ale to je spíš průměr. Naštěstí to trochu zachraňuje dalších 19 hodin ukrytých v nabíjecím pouzdře. Přesto je 5 hodin tak tak. Ale na běžné používání většině lidí postačí.

Rozdíl mezi Apple AirPods MMEF2ZM/A a MRXJ2ZM/A

Sluchátka MMEF2ZM/A jsou starší model, který je nahrazen novějším modelem MV7N2ZM/A (2019) – ten má navíc i nabíjecí pouzdro.

Závěrečný verdikt k AirPods

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods 2019 jsou skvělá na každodenní použití. Nebolí z nich uši, i když jsou to pecky, v jednoduchosti použití nemají konkurenci a pyšní se parádním designem i minimalistickým nabíjecím pouzdrem. Dalšími plusy jsou velmi slušná kvalita hudby a bezproblémový chod díky Bluetooth 5.0. V celku jsou na trhu sluchátka, která AirPods předčí v kvalitě přehrávání nebo ve výdrži baterie. AirPods jsou zkrátka univerzální a mají vysoký standard ve všech rovinách. Jen je trochu škoda, že se cenou nedostanou aspoň pod 3 000 Kč.

Zjistit cenu

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods Pro

 

Highendová varianta bezdrátových sluchátek Apple AirPods Pro má oproti základnímu modelu značné výhody. Základní rozdíly jsou ale dva. Na první pohled je to konstrukce, AirPod Pro jsou totiž špunty. Vedle toho je o dost jiná taky cenovka, která vylítla přes 6 000 Kč.

Z toho je jasné, že Apple investoval nemalé úsilí do toho, aby na svět přivedl skutečnou bombu. Špunty mají aktivní potlačení šumu, které si vydobylo pomyslnou zlatou medaili mezi širokou konkurencí. Povedlo se Applu uspět na všech frontách, nebo někde udělali američtí konstruktéři chybku? Pojďme si projít všechny plusy a mínusy společně.

Obsah balení

Uvnitř papírové designové krabičky najdete pouzdro se sluchátky. To je nově na šířku, ale kromě toho se nijak výrazně nezvětšilo. To znamená, že ho i nadále v pohodě vměstnáte do nejmenší kapsy u kalhot nebo kamkoliv jinam. Pouzdro je z bílého lesklého plastu a je dokonale slité do jednoho celku.

Stejně tak perfektní je i mechanismus zavírání pouzdra, který je sice o fous tužší, než byste čekali, ale časem to oceníte, protože se vám pouzdro nebude samovolně zavírat, dokud to nebudete chtít udělat vy. Signalizační dioda ke stavu nabití je tentokrát vpředu, což je pohodlnější.

Pod pouzdrem najdete v krabičce ještě dvě další věci. Předně je to napájecí kabel s konektorem Lightning, ale platí, že pouzdro můžete nabíjet i bezdrátově, a to standardem Qi, tedy bez nutnosti využívání ryze Apple nabíječek. To oceníte hlavně tehdy, pokud už bezdrátovou nabíječku doma máte.

Poslední součástí balení jsou náhradní špunty. Přesněji jde o dvě další velikosti, kterými můžete nahradit špunty nasazené na sluchátkách. Cílem je vybrat takovou velikost, která pěkně sedne do vašeho ucha, aby sluchátka naplno fungovala a nabídla vám co možná nejlepší zvuk.

V čem AirPods Pro vynikají

První a nejdůležitější pochvalu zaslouží AirPods Pro za konstrukci. Špunty sedí v uších bezvadně a ani po několikahodinovém nošení vás nebude nic tlačit, svědit ani bolet. Dokonce se nemusíte bát ani nepříjemného pocitu rozdílu tlaku v uších, takže tato sluchátka oceníte i v letadle. Zkrátka jsou to vyladěné špunty, které parádně těsní.

Druhou a největší pochvalu si AirPods Pro vysloužily za aktivní redukci šumu (ANC). V tomhle ohledu nemají sluchátka konkurenci. Dokonce ani vlajkové modely konkurenčních značek, včetně Samsungu a Huawei, nedosahují u svých sluchátek tak kvalitní redukce nechtěného zvuku z okolí. Tím pádem budete mít v případě potřeby dokonalý klid na soustředění, ať už se rozhodnete dělat cokoliv.

Další plusy AirPods Pro

Pochvalu zaslouží i změna konstrukce nožiček sluchátek. Ty jsou o něco kratší a jinak tvarované. Uprostřed mají zploštělou plošku, pomocí které se sluchátka ovládají. Nově už nestačí na všechno jeden dvojdotek, ale vlastně nestačí žádný dotek, protože je ovládání na stisk. Ze začátku to může být pro někoho nezvyklé, ale po chvíli zkoušení si inovaci zamilujete.

Pro ovládání pak platí klasické kombinace stisků – pro přehrávání a pauzu je to jeden krátký stisk, skladbu přeskočíte dvojstiskem a aktivní potlačování ruchů z okolí zapnete dlouhým stiskem. Pokud byste se z nějakého důvodu chtěli vrátit k předchozí skladbě, použijete trojstisk. Ten je ale potřeba trochu nacvičit, tak se mu raději vyhněte.

Dalším zlepšovákem je odolnost. Lehčí model sluchátek AirPods nemá IPX certifikaci, takže se k nim musíte chovat opatrně. Ale varianta Pro si drží vysoký standard IPX 4, takže se nemusíte bát potu, přeháňky, ani pořádného lijáku. Akorát si dávejte bacha, ať se sluchátky neskočíte do bazénu, to by se jim už nelíbilo. Výrazně lepší jsou v odolnosti jen Galaxy Buds Pro, které se pyšní IPX7.

Tři režimy potlačení šumu

Je jen na vás, jak moc budete chtít vnímat okolí. Aktivní redukce šumu je první mód, který vás zbaví veškerých rušivých zvuků z okolí. Díky tomu můžete bez obav telefonovat i z dopravního uzlu při špičce a perfektně uslyšíte každé slovo volajícího na druhé straně. O to lepší je, že sluchátka zvládnou váš hlas odfiltrovat tak bezvadně, že si váš kamarád na telefonu ani nevšimne, jaký je kolem vás šrumec.

Druhou variantou je vypnutá redukce šumu. V tom případě uslyšíte tlumené zvuky z okolí, ale jen velmi zeslabené. I samotný špunt dobře sedící ve zvukovodu dokáže zabránit většině zvuků, aby pro vás byly slyšitelné.

Poslední variantou je takzvaný Transparency mód. V tom se postarají vnější mikrofony sluchátek o převod vnějších okolních zvuků dovnitř do sluchátka a pomocí reproduktoru uslyšíte vše, co byste slyšeli bez sluchátek. Tady musíme AirPods Pro vyseknout poklonu, protože je reprodukce zvuku věrohodná a bez zkreslení.

Air Pods Pro můžete používat i na Androidu. Ano, čtete dobře. Tohle je zajímavá novinka, kterou bychom možná od Applu nečekali. Je ale pravda, že při spárování s Androidem budou AirPods Pro fungovat bez Siri a funkce autoplay. Přesto je můžete použít klidně se Samsungem nebo jiným telefonem.

V čem mají AirPods Pro rezervy

Moc výhrad k AirPods Pro nemáme. Přesto by snesly o fous lepší výdrž. Zvládnou totiž bez problémů jen 4 hodiny provozu v kuse, pokud budete mít aktivní tlumení šumu. To není úplná katastrofa, ale konkurenční modely od Samsungu zvládnou dvojnásobný čas se skoro stejně efektivním potlačením šumů. Tady by teda Apple ještě mohl přidat něco navíc.

Druhou bolístkou je nastavení hlasitosti přehrávání. Opět není možné dotykem na sluchátkách přidat nebo ubrat na hlasitosti přehrávání. Sice to pro vás ráda zařídí Siri, ale někdy je to otrava. Konkurenční FreeBuds Pro od Huawei mají na nožičce sluchátek dotykové ovládání, kde se dá tahem vzhůru přidat a tahem dolů ubrat hlasitost. Podobná změna by prospěla i AirPods Pro.

Kvalita zvuku je sice prvotřídní, ale u tak drahých sluchátek bychom si představovali ještě víc. Vlajkové modely Samsungu a Huawei vítězí ve věrohodnosti basů i v kvalitě reprodukované hudby. Srovnání se Sony WF 1000 xm3 je ještě o to propastnější. Ale to je kategorie sama pro sebe. Takže i v kvalitě reprodukce zvuku by to mohlo být ještě o fous lepší. Přesto patří do TOP 5.

Závěrečný verdikt k AirPods Pro

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods Pro patří k tomu nejlepšímu, co můžete pořídit. Vynikají hlavně v aktivní redukci šumu, kde nemají konkurenci. Stejně tak berou zlato i za Transparency mód, kdy reprodukují zvuky z okolí dovnitř ucha. Ke špičce patří v kvalitě přehrávané hudby, ergonomii, designu i jednoduchosti použití. Vysoký standard si pak drží v odolnosti IPX4. Škoda je, že vydrží jen 4 hodiny provozu najednou a nejde na nich nastavit dotykem hlasitost. Jinak jsou parádní, a pokud máte volných 6–7 tisíc korun, jsou dobrou volbou pro všechny nadšence Applu.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

  1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
  2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
  3. Rady k nakupování
  4. Nové recenze produktů
  5. Nové srovnávací testy
  6. Tyto e-maily jsou zdarma
  7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

      Přidejte váš dotaz nebo recenzi

      Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

      Covybrat.cz
      Logo