Recenze Bose Smart Soundbar 300

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Kompaktní, tříkanálový soundbar Bose Smart Soundbar 300 slibuje zvukovou kvalitu, kterou hravě překonává své předchůdce – alespoň to tvrdí jeho výrobce. Nabízí pohledný design, slušnou výbavu a docela dobrý zvuk za vcelku příjemnou cenu. Jak ale ukazuje naše recenze, bez chyb se to neobešlo…

Parametry

Bluetoothano
Noční režimne
Dolby Atmosne
Multiroomne
Výstupní výkon (RMS)neuvádí
Subwooferne
Výkon subwooferu (RMS)/
Systém reproduktorů3.0
Wi-Fiano
Přehrávání MP3ne
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
HDMIano
USBne
Optický vstupano
Jack 3,5 mmne
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm69 × 10 × 5,7
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm/
Celková hmotnost3,18 kg

Design a zpracování

Je-li pro vás zásadní, jak dobře zapadne nově pořízený soundbar do designu vašeho obývacího pokoje, či jak se bude vyjímat na skříňce pod televizí, jste na tom správném místě. Bose Smart Soundbar vypadá velice dobře. Eleganci potvrzují zaoblené rohy, všechny přední a boční stěny zařízení kryje hustá mřížka, celý povrch je matný a působí pro oko příjemně. A to je přitom plastový, nicméně rozhodně nepůsobí nějak lacině. Potěší relativně malé rozměry, soundbar má na délku 69 cm, na šířku 10 cm a vysoký je 5,7 cm. Majitelé menších televizorů či menších pokojů mohou jásat.

Na povrchu zařízení nenajdeme – až na tlačítko ztlumení mikrofonu a druhé pro aktivaci hlasového ovládání, žádné ovládací prvky, vše je řešeno pomocí přehledného dodávaného dálkového ovladače. Pod přední mřížkou se, pochopitelně kromě reproduktorů, skrývá displej, přesněji řečeno spíše indikátor stavu, k displeji má docela daleko. Komunikuje totiž pomocí změny barvy malého LED pásku. A zapamatovat si, co jednotlivé barvy znamenají, není jednoduché a bude to vyžadovat časté nahlížení do manuálu. Jakkoliv futuristicky to může působit, pro praktické užití je to spíše otravné.

Montáž a připojení

Soundbar Sonos lze umístit klasicky na skříňku před televizi, případně přišroubovat na zeď. Ani jedna z možností nijak, jak to občas u některých soundbarů bývá, neovlivňuje výsledný zvuk.  Pokud jde o konektivitu, vystačit musíme pouze s HDMI 2.0, což je s ohledem na rok uvedení na trh, tedy 2020, poněkud s podivem. Standardem by už měla být vyšší verze 2.1, bohužel není. K dispozici je i optický vstup a výstup pro připojení subwooferu. Méně obvyklé je použití portu pro infračervené čidlo. Dalším způsobem připojení je mobilní aplikace s názvem Bose Music App, v níž lze upravit zvuk, provést veškerá potřebná nastavení, připojit soundbar k síti Wi-Fi, případně ji použít pro streamování hudby. Díky HDMI-CEC můžete pro ovládání soundbaru použít ovladač k televizi, což dost ulehčí práci. Poslední možnost je přímá podpora hlasového ovládání pomocí zabudovaného mikrofonu. Využívá k tomu Amazon Alexu a Google Assistant.

Co nabídne

Sestava reproduktorů, která se skrývá uvnitř elegantně řešeného těla, nabídne 3 kanály bez subwooferu. Pokud jej chcete využívat, je nutné jeho externí pořízení a připojení. Sestava se skládá ze čtyř oválných reproduktorů, dva míří přímo vpřed, další dva jsou na bocích soundbaru, což velmi příjemně rozšiřuje zvukový prostor.

Soundbar Bose je určen pro spíše nenáročné zákazníky, tomu odpovídá i další výbava. Zařízení podporuje pouze Dolby Digital a nikoliv již naprosto běžné DTS, což považujeme za jeden z největších problémů. Je potřeba i myslet na to, že soundbar nenabízí prostorový zvuk a veškeré prostorové formáty je potřeba downgradovat na klasické stereo. Nic víc soundbar od Bose nenabízí.

Zajímavé je, že soundbar využívá vlastního softwaru pro analýzu obsahu a zvuk tomu přizpůsobuje.  Z klasických módů je k dispozici pouze Dialogue, který zdůrazňuje vyšší frekvence a je ideální pro sledování pořadů, jako jsou dokumenty nebo talk show, a také Wall-EQ, který zvuk přizpůsobí v případě, že soundbar namontujete na zeď. Poněkud postrádáme ekvalizér či jiné možnosti detailního přizpůsobení zvuku. Jediné, co lze nastavit, je poměr výšek, středů a basů a najdete jej v mobilní aplikaci.

Poměrně silný je soundbar v oblasti streamingu hudby, je možný jak přes Wi-Fi, tak Bluetooth. Děje se tak prostřednictvím výše zmíněné aplikace, která podporuje služby jako Spotify, Amazon Music, Pandora, Tune In, Deezer, iHeart Radio a SiriusX. Není to úplně vyčerpávající, milovníkům hudby ve vysokém rozlišení bude trochu scházet např. Tidal. Pro uživatele Applu je zde podpora AirPlay 2, bohužel ale nedošlo na Chromecast.

Soudbar lze díky funkci Bose SimpleSync jednoduše synchronizovat s podporovanými produkty Bose, např. sluchátky, Bluetooth reproduktory, případně dalšími reproduktory, které pomohou rozšířit systém o další bedničky.

Kvalita zvuku

Na soundbar malých rozměrů hraje Bose skutečně hlasitě, nedochází ale k nežádoucímu zkreslení. Zvuk si zachovává překvapivou čistotu a jasnost podání. Rozdíl oproti integrovaným reproduktorům je velice zřetelný. Zvukový prostor je velmi komplexní, slyšitelné jsou i posuny zvuku v pravolevém spektru, o klasickém prostorovém zvuku nelze hovořit. Na to ostatně není toto zařízení stavěné, a pokud chcete simulovat ve svém obývacím pokoji kino, poohlédněte se po soundbaru s podporou Dolby Atmos.

Křišťálová čistota zvuku se projeví i při poslechu hudby. V takovém případě je o to větší škoda, že zařízení nepodporuje audio ve vysokém rozlišení. Výsledný zvuk je energický, živý, vyvolává dojem prostoru, basy působí dostatečně hutně, ale zbývající frekvence nepřebíjí. Jak je u Bose zvykem, tak neuvádí u svých produktů výstupní výkon – RMS. Hlasitost je pro běžné domácí využití naprosto dostatečná a v tomto ohledu se bát rozhodně nemusíte. 

Zjistit cenu

Zjistěte, jak vybrat vhodný soundbar.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
Bose Smart Soundbar 300

Hledáte-li Hi-Fi zařízení a výjimečné prostorové efekty, Bose Smart Soundbar 300 vás zklame. Tři kanály a poměrně úzký výběr zvukových formátů skutečně nenadchne. Na druhou stranu, chcete-li soundbar, který nabídne kompaktní rozměry a velice dobrý zvuk, který bude v každém případě lepší než-li reproduktory běžných televizí, budete spokojeni.

Zvuk - hudba
7.7
Zvuk - filmy
8.2
Výbava
6.6
Funkce
5.3
PLUSY
 • kompaktní rozměry
 • kvalitní zvuk
 • podařený design
MÍNUSY
 • nepodporuje DTS ani další prostorové formáty
 • nepovedená signalizace stavu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo