Chromecast 2 – jak pouštět videa z mobilu na televizi bezdrátově

Chromecast 2 je malé zařízení do HDMi, které podstatně rozšíří možnosti chytré televize. Stačí ho připnout do HDMI, USB nabíječky, propojit s mobilem a můžete na televizi promítat vše, co Chromecast podporuje a pomocí aplikace i online videa z webů. Funguje to tak, že například v mobilu začnete streamovat video z Youtube přes WiFi do televize přes HDMI. Všechno jednoduše kliknutím na ikonu v aplikaci Youtube „sdílet v televizi“.

Co Chromecast umí?

Po snadné rychlé instalaci můžete z mobilu, tabletu, nebo počítače pouštět na televizi:

 • online videa (z Youtube, Netflix, Google Play, webových stránek jako – sledujuFilmy.cz, nebo zkoukniTo.cz),
 • hudbu (třeba přes Spotify, nebo Google Play),
 • ukazovat fotky z mobilního telefonu a
 • hrát hry z Google Play

a navíc na starších Smart TV (rok výroby 2012 a starší) v červnu 2017 přestal fungovat Youtube, takže si videa z Youtube už pustíte jenom přes Chromecast, nebo HDMI kabel.

Chromecast 2 funguje na iPhone, iPad, Android zařízeních a v prohlížečích ve Windows i na Macu. Já ho testuji v iPhone SE, Samsung S7 Edge a PC s Windows 7.

Zajímavé aplikace, přes které můžete sledovat videa v televizi, najdete v článku expertReviews, seznam všech aplikací pro Chromecast je na Wikipedii.

Obsah balení

Ve skoro až applovsky hezkém balení je kromě Chromecastu i adaptér a kartička s „How to start“. Nic vím není třeba. Adaptér má nejčastěji českou zástrčku, ale Mall.cz mi prodali Chromecast s anglickým adaptérem a „jako dárek“ jsem dostal redukci na českou zásuvku. Takže z Mall.cz zklamání a příště raději Alzu. Někdy se Chromecast prodává i bez adaptéru – to si před koupí za nižší než obvyklou cenu raději ověřte.

Instalace

Je jednoduchá. Chromecast připojíte do televize do HDMI a pak do adaptéru a zásuvky. Může se zdát, že zařízení visící jen v HDMI zdířce bude vypadávat. Taky jsem si to myslel, ale mi nevypadává a drží se jak v HDMI z boku, tak zezadu televize. To z boku je na výšku, zezadu pak na šířku – obojí drží dobře. Zase tak těžký Chromecast 2 není. Navíc má na HDMI konektoru magnet, kterým jde Chromecast připnout ke konektoru HDMI a sníží se tak tlak na HDMI zdířku.

Po zapnutí se sám zapne a televizi přepne na zdroj, kde je připojen a ukáže vám uvítací obrazovka s URL chromecast.com/setup, kterou zadáte v mobilu, tabletu, nebo počítači do prohlížeče a projdete instalací. Na mobilech a tabletech je potřeba prvně nainstalovat aplikaci Google Home – tím vás ale provede už zmíněný průvodce.

Instalace je jednoduchá, jen se přihlásíte ke své domácí WiFi a odsouhlasíte podmínky a vyberete název zařízení – abyste věděli, kam budete video streamovat, pokud máte doma více televizí s Chromecast.

Pak už si můžete pustit hudbu, filmy, obrázky, nebo streamovat hry z podporovaných zařízení. Z Youtube, Netflix, HBO Go a dalších podporovaných aplikací to jde snadno – v aplikaci se ukáže ikona pro sdílení v TV – kliknete na ni a video, nebo hudba je najednou v televizi. Kouzlo 🙂

Jak pustit online film v televizi?

Kromě podporovaných aplikací, jde pustit video i z internetových stránek. Já jsem si například oblíbil seriál The Grand Tour (kdysi Top Gear s Clarksonem) a nebo filmy přes sledujufilmy.cz. Na to vám stačí neplacená aplikace Video & TV Cast for Chromecast. Ta funguje jako internetový prohlížeč (podobný jako Chrome) – v Googlu zahledáte „nějaký film online“, přejdete například na sledujufilmy.cz, proklikáte se až k filmu pustíte ho v mobilu, po pár vteřinách se aplikace zeptá, jestli ho chcete poslat do TV. Odsouhlasíte a koukáte. Pak můžete aplikaci dát na pozadí. Video stále pojede v TV. Jednoduché.

Jak spustit stažený film z PC v TV?

Je to velmi jednoduché – stačí si nainstalovat program VLC, nebo Kodi. Pustíte si v jednom z nich film a pak ho snadno pošlete na zobrazení do televize. U VLC je to v menu „Video -> Renderer -> Chromecast“. Je to velmi jednoduché a funguje to dobře.

 

Najdi nejlepší cenu Chromecast 2

9.5 Celkové Hodnocení

Skvělé zařízení pro sledování videí, poslouchání hudby a streamování her z mobilu, nebo tabletu na televizi.

PLUSY
 • Stovky podporovaných aplikací, ze kterých můžete streamovat.
 • S aplikací můžete pouštět i videa z internetových stránek.
 • Jednoduchá instalace
 • Jde použít s iOS i Android
 • Pouštíte videa bez kabelového spojení s televizí
MÍNUSY
 • Umí maximálně HD - vyšší rozlišení umí Chromecast Ultra
 • Nezvládne některé video formáty - celý seznam je zde https://developers.google.com/cast/docs/media
Přidejte svou zkušenost s produktem  |  Recenze a komentáře

4 komentáře
Všechny Most Helpful Nejvyšší hodnocení Nejnižší hodnocení Přidejte svou zkušenost s produktem
 1. Dobrý deň. Neviete mi poradiť prečo mi asi po hodine chromecast odpojí ako by stratil signál. Ďakujem

 2. Dobry den,
  muzete mi prosim poradit,jak pripojit 2 ruzne telefony k tomuto zarizeni ze 2 ruznych siti( nemame pevny internet, jen mobilni a fungujeme pres hotspoty)?
  Na zacatku se nam to povedlo, ale ted uz nam zarizeni vyhledava vzdy naposledy definovanou sit a nepamatuje si obe dve naraz – jen tu naposledy pouzitou…
  Dekuji za radu
  Sarka

  • Odpovědět
   Jarda z CoVybrat.cz 03/05/2018 at 21:32

   Dobrý den, nastavení jednoho Chromecast a 2 různých domácích sítí jsem nezkoušel. Přesto zkusím poradit, co mě napadá. Pokud vám to šlo a pak už ne, zkuste resetnout Chromecast a nastavit to znovu, možná po restartu Chromecastu to nastavení vydrží. Reset Chromecast 2 se dělá tak, že několikrát za sebou mačkáte tlačítko na Chromecastu, dokud na TV neuvidíte, že se Chromecast restartuje.
   Zkuste návod podle https://www.reddit.com/r/Chromecast/comments/2p1i9b/users_with_multiple_routers/. Případně Googlete „Chromecast multiple networks“, „Chromecast multiple routers“, nebo „Chromecast multiple hotspots“, atp.
   Pokud ani to nepomůže, tak mě napadá ještě neobvyklé řešení – dokoupení dalšího Chromecastu.
   Pokud to vyřešíte, budu rád, když mi napíšete, může se to hodit ostatním lidem. Děkuji předem.

  Napište svou recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.