Recenze Gorenje NRK6203TX

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Nákup nové ledničky přišel po sedmi letech používání té staré – nějaká malá Zanussi. Ta nebyla nic moc, takže nová byla už opravdu potřeba. Výběr nové chladničky jsem začal přečtením návodu jak vybrat nejlepší lednici.

Podle návodu a rad jsem si předvybral, že potřebuji tyto parametry:

 • kombinovaná chladnička,
 • v šedé, nerez, nebo inox barvě – protože se mi líbí,
 • s otevíráním na straně – protože nemám rád, když je madlo na otevírání schované ze spodní strany dvířek – špatně se mi taková dvířka otevírají,
 • alespoň 4 poličky a nad 250 litrů chladničky – pro rodinu je to akorát, mrazák moc neřeším, moc věcí v něm nemíváme,
 • volba rychlého zamrazení a zchlazení, aby se potraviny po nákupu rychle zchladily na předvolenou teplotu,
 • ideálně i s ventilátorem, aby se ochlazený vzduch dostal ke všem potravinám a ze všech stran,
 • samostatný šuplík na zeleninu,
 • šuplík s nulovou zónou na čerstvé maso, které nakupujeme velmi často a zamražujeme ho jen výjimečně,
 • no-frost, to už je takový standard, to má snad každá trochu lepší lednice,
 • tichý chod, protože lednice bude stát na rozmezí kuchyně a obývacího pokoje, kde občas přespí návštěva,
 • s cenou mezi okolo 20 000,- – nechci si dovolit velmi drahé značky Miele, nebo Liebherr.

Takových lednic moc není, takže jsem po chvíli vybíral jen ze 2 možností:

 • Samsung RB37J5349SL, nebo
 • Gorenje NRK 6203 TX

Proč jsem vybral GORENJE NRK 6203 TX?

Samsung sice vyhrála v dTestu a má trochu větší mrazák i chladící prostor. Ale Gorenje má 4 podstatné výhody, které Samsung přebily:

 1. Ionizátor – ten pomáhá udržet v lednici čerstvý vzduch, zabíjí bakterie a udrží zeleninu déle čerstvou.
 2. Šuplíky v chladničce i mrazáku jsou výrazně lépe pojízdné, než u jiných chladniček – velmi snadno klouzají a opravdu příjemně se s nimi manipuluje. Nestává se třeba, že se šuplík „zasekne“ při zavírání. Vše je krásně plynulé.
 3. Šuplíky v mrazáku se navíc otevírají tak, že při plném otevření se přední část šuplíku trochu nakloní dolů, takže se do něj snadněji vkládá jídlo,
 4. Když lednici otevřete, tak je výrazně hezčí na pohled. Plasty poliček jsou na první pohled výrazně designově líbivější a moderní. A to stojí za to, abych se denně koukal do lednice hezké zevnitř.

První spuštění

Před prvním spuštěním je třeba lednici nechat pár hodin stát. 4 až 8 hodin by mělo stačit. Pak stačí lednici připojit do zásuvky, na LED dotykovém displeji navolit 4 stupně pro chladničku a -18 pro mrazák a zapnout rychlé chlazení Super cool a rychlé mražení Freezer Boost. Je to celkem lehké – stačí podržet tlačítka se symbolem sněhové vločky na 3 vteřiny. Lednice se tak do 24 hodin vychladí na 4 a -18 stupňů.

Hlučnost

Co mě překvapilo je vysoká hlučnost při prvním spuštění. Lednice je fakt hlučná – měření aplikací na iPhonu říká, že hlasitost byla 52 dB. Po 24 hodinách se ale vše změní a lednice sama vypne „první program na zamrazení“ a začne být hlučná zhruba na úrovni toho, co říká energetický štítek. Lednice má ale 2 různé programy – když se chladí, tak je trochu hlučnější – to jde slyšet vedle televize a běžně hlasitého povídání. a pak má velmi tichý chod, když zrovna nechladí – to ji skoro neslyším. Podle energetického štítku má mít maximálně 32 dB.

Jaké je chlazení

Funguje perfektně. Zelenina v šuplíku vydrží i pár týdnů. Paprika, kedlubny, mrkev, celer vydrží několik týdnů. Rajčata, okurky zhruba 10 dní a žampiony kolem týdne. Docela mě překvapilo, že ty žampiony po týdnu v CrispZone šuplíku vypadají jako při nákupu v obchodě. Navíc se u šuplíku dá regulovat vlhkost – otevřením takové zdířky. Takže se tam nedrží vlhkost.

Nulová zóna v šuplíku nad zeleninou je také perfektní. Kuřecí, hovězí a vepřové čerstvé maso (ryby jsem zatím nezkoušel) vydrží 3 dny úplně v pohodě a maso je naprosto čerstvé, voňavé. Více dní jsem tam zatím maso neměl, ale počítám, že ještě den dva navíc bude v pořádku. Akorát já už bych s tím nebyl úplně OK.

Oproti továrnímu rozložení polic jsem si dal polici na nápoje úplně nahoru. Když do ní položím 1,5 litrovou Magnesii, tak nejdou dovřít dveře – takže PETka musí do dveří. V poličce

Na zamrazení masa jde použít funkci Extreme freeze – ta začne foukat studený vzduch do horní zásuvky v mrazáku a maso se tak výrazně rychleji zmrazí.

Ionizátor je asi největší příjemné překvapení, které jsem od lednice nečekal. Vzduch v lednici je s každým otevřením velmi příjemný – jako po deštíku v lese. Navíc to prý zabíjí bakterie, což je super. Ale to neumím nijak ověřit.

Další funkce, které NRK6203TX má

Teplotní alarm při vyšší teplotě – zatím nepípal, ale prý tam je. Doufám, že ho nikdy neuslyším. 🙂

Co už jsem ale slyšel je alarm při nedovření dvířek. Ten začne pípat cca po minutě, kdy jsou dveře otevřené. Je to fajn funkce.

Časem budu muset změnit otevírání dveří na druhou stranu – teď otevíráme směrem do kuchyně. Jen jak jsem to neudělal hned před spuštěním, tak to teď odkládám s výmluvou, že by se mi mohlo během výměny trochu rozmrazit jídlo.

V balení jsou i plastové tyčinky pro to, aby byla lednice dostatečně daleko od zdi.

Manuál s uživatelskou příručkou pro Gorenje NRK6203 TX najdete tady.

Závěr

Jsem z koupě Gorenje NRK 6203 TX a doporučuji ji všem, kteří špičkovou lednici. Popsal jsem to už výše – ale pro hraje: perfektní chlazení a mrazení, moderní vzhled uvnitř i zvenku, nízká energetická náročnost, ionAir, který čistí vzduch a nulová zóna na čerstvé maso. Perfektní.

Mrkněte jaká je její cena na internetu

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

10 Total Score
Gorenje NRK 6203 TX

Kombinovaná lednice plná skvělých funkcí, které fungují a udrží potraviny čerstvé, nebo zmražené. Jsem z ní naprosto nadšený a jednoznačně doporučuji její nákup.

CoVybrat.cz
10
PLUSY
 • skvěle chladí a mrazí
 • ionAir udržuje svěží vzduch a zabíjí bakterie
 • moderní vzhled zvenčí i uvnitř
 • poličky a šuplíky při vysouvání nepřerušovaně kloužou
 • účinnost A+++ - 172 kWh za rok
 • super mrazení a super chlazení
 • šuplík s nulovou zónou udrží maso čerstvé několik dní
MÍNUSY
 • občas je trochu hlučnější
 • horší no-Frost v mrazáku - na spodní části madla šuplíku se trochu chytl led
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo