Jak vybrat filtrační konvici nebo lahev

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Příjem kvalitní vody je pro lidské zdraví naprosto zásadní. Málokdo má ale přístup k čisté pramenité vodě, a musí se proto spokojit s balenou vodou nebo vodou kohoutkovou, která ne vždy má ideální kvalitu. Ideálním řešením, díky němuž lze získat čistou pitnou vodu se skvělými chuťovými vlastnostmi, je pořízení filtrační konvice nebo lahve. Nejde přitom o nijak drahou záležitost, dovolit si ji proto může skutečně každý. V následujícím článku vám poradíme, na co se při výběru zaměřit. Součástí článku je tradičně také test, v němž hodnotíme pět uživatelsky oblíbených produktů.

Test filtračních konvic a lahví 2023

Do našeho testu jsme zahrnuli celkem pět filtračních nádob (tři konvice a dvě lahve). Všechny testované modely se nachází spíše v nižší cenové kategorii, a jsou tedy dostupné pro většinu uživatelů. Jedná se přitom o produkty zpravidla s dobrým filtračním výkonem. Při testování nás kromě kvality filtrace zajímala také ergonomie, snadnost obsluhy nebo cena náhradních filtrů.

BWT Vida 2.6 l

Tvarkonvice
Celkový objem2,6 l
Objem přefiltrované vody1,4 l
Typ filtruBWT hořčíkový
Počet stupňů filtrace1
Indikátor životnosti filtruano (digitální)
Materiálplast
Rozměry v cm (V x Š x H)28 x 23 x 11

BWT Vida o celkovém objemu 2.6 l je nejlevnější z testovaných filtračních konvic (lze ji pořídit zhruba za dvě stě korun), přesto ale vyniká dobrým poměrem ceny a výkonu. Disponuje například digitálním indikátorem výměny filtrů, což je v této kategorii spíše výjimečné. Jde o menší model. Objem přefiltrované vody na jednu filtraci je podle výrobce pouze 1,4 litru. Ve skutečnosti ale již při naplnění více než zhruba 1,25 litru začne dosud nepřefiltrovaná voda protékat do nádržky na filtrovanou vodu. Tento výrobek proto doporučujeme spíše jednotlivcům případně pro filtrování menšího množství vody (např. na šálek čaje či kávy).

Konvice je vyrobena z plastu v jednoduchém designu. Díky menší velikosti se snadno vejde do každých dveří od lednice. Víko, filtrační nádoba a část rukojeti se prodávají v několika pastelových barvách včetně transparentní. Rukojeť je ergonomicky tvarovaná, díky čemuž se s konvicí snadno manipuluje. Výhodou je také snadné plnění díky odklápěcímu plnícímu víčku, celé víko tedy není potřeba vůbec sundávat. Víčko se ale bohužel občas zasekne. Kromě víka s indikátorem lze konvici vložit do myčky nádobí. BWT Vida je kompatibilní s filtry Aqua Optima. Originální filtry do tohoto modelu (včetně filtru, který je součástí balení) přitom obsahují hořčík, který je v průběhu filtrace uvolňován do vody.

Díky tomu je voda nejen přefiltrovaná, ale také obohacena o hořčík. Filtry vodu zbavují chloru, vodního kamene a případného kalu. Takto upravená voda proto kromě lepší chuti také šetří domácí spotřebiče, jejich životnost může být zkracována usazováním vodního kamene (kávovary, rychlovarné konvice, žehličky apod.). Při každodenním používání vydrží filtr zhruba čtyři týdny. Bohužel cena nového filtru je vyšší, pořídíte jej zhruba za 120 korun. Model Vida lze doporučit pro nenáročné uživatele, kteří chtějí vodu zbavit zejména chloru a vodního kamene (snížit tvrdost vody), a vylepšit tak její chuť i barvu. Tuto konvici nelze doporučit pro filtraci většího množství vody najednou.

 • nízká pořizovací cena
 • dobrý poměr cena/výkon
 • kompaktní rozměry
 • snadné plnění
 • digitální indikátor výměny filtru
 • obohacení vody o hořčík
 • dražší náhradní filtry
 • malý objem
 • víčko se občas zasekává
Zjistit cenu

BRITA Marella XL

Tvarkonvice
Celkový objem3,5 l
Objem přefiltrované vody2 l
Typ filtruBrita Maxtra+
Počet stupňů filtrace4
Indikátor životnosti filtruano (mechanický/digitální)
Materiálplast
Rozměry v cm (V x Š x H)25,5 x 24 x 15

Filtrační konvice Brita Marella XL je cenově dostupná, a přitom překvapivě výkonná. Celkový objem 3,5 litru a objem přefiltrované vody 2 litry je dostatečný pro pravidelné použití i pro menší rodinu. Tento model je určen pro originální filtry Brita Maxtra+, které využívají čtyřstupňové filtrace a vodu výrazně změkčují a odstraňují z ní mechanické nečistoty, hliník, těžké kovy (měď, kadmium), některé pesticidy (např. diuron) a organické nečistoty. Prospěšné minerální látky přitom ve vodě zůstávají. Filtr má životnost zhruba čtyři týdny, nový stojí okolo 100 Kč. Rychlost filtrace je poměrně slušná, litr vody přefiltruje zhruba za dvě minuty.

Konvice disponuje digitálním indikátorem životnosti filtru (dříve bylo možné stejný model pořídit i s mechanickým ukazatelem, ten už by ale v současnosti neměl být k dispozici, přestože někteří výrobci jej u tohoto modelu chybně uvádějí). Marella XL je vyrobena z plastu a může se pochlubit velmi dobrou ergonomií (skvěle se drží a vodu lze snadno nalévat pouze jednou rukou). Bohužel při naklonění do vodorovné polohy může docházet k uvolnění víka spolu s vnitřní nádobou, která má tendenci vypadávat. Chválíme ale snadné plnění vodou pomocí odklápěcího otvoru a skutečnost, že vodu lze nalévat i při probíhajícím procesu filtrace (přefiltrovaná a nepřefiltrovaná voda se nesmíchají).

Je ale potřeba počítat s tím, že konvice se pro větší rozměry obtížně vejde do dveří lednice. Prodává se s modrou, bílou nebo šedou vnitřní nádobou. Kromě víka je možné nádobu umývat v myčce nádobí. Voda upravená v této konvici má skutečně velmi příjemnou chuť. Pochválit musíme také vysoce efektivní odstranění vodního kamene (tvrdosti vody). Takto přefiltrovaná voda je proto kromě přímé spotřeby vhodná také pro přípravu kávy, čaje nebo při vaření. Lze ji s úspěchem použít ve všech kuchyňských spotřebičích, v nichž se díky tomu neusazuje přebytečný vodní kámen. Marella XL se velmi dobře osvědčila a až na několik drobností se jedná o skutečně zdařilý model v nižší cenové kategorii, který lze doporučit.

 • nízká pořizovací cena
 • vynikající poměr cena/výkon
 • efektivní čtyřstupňová filtrace
 • velký objem
 • snadné plnění
 • digitální indikátor výměny filtru
 • dražší náhradní filtry
 • víko může vypadávat
Zjistit cenu

LAICA J35-GB Lucia

Tvarkonvice
Celkový objem2,3 l
Objem přefiltrované vody1,2 l
Typ filtruBi-Flux
Počet stupňů filtrace5
Indikátor životnosti filtruano (mechanický)
Materiálplast
Rozměry v cm (V x Š x H)27 x 26 x 9,4

LAICA J35-GB Lucia patří mezi dražší, ale přesto stále cenově dostupné modely. Pochlubit se může pětistupňovou filtrací, která z vody odstraní většinu nežádoucích látek (chlór a jeho sloučeniny, vodní kámen, bakterie, některé herbicidy a pesticidy, těžké kovy: olovo, měď, rtuť, zinek). Samozřejmostí je také odstranění nepříjemných pachů a zabarvení vody. Součástí balení je jeden originální filtr Bi-Flux, který vydrží zhruba jeden měsíc pravidelného používání (asi 150 litrů vody).

O potřebě výměny filtru uživatele upozorní mechanický indikátor na víku nádoby. Náhradní filtry je možné zakoupit ve výhodných baleních po více kusech (cena jednoho filtru se přitom pohybuje okolo 75 korun). Zákazník má přitom na výběr z vícera typů kompatibilních filtrů: Mineralbalance, Magnesiumactive, Coffe & Tea, Nitrate nebo Universal. Tento model je vyroben z pevného plastu. Na výběr je vždy transparentní nádoba s černým víkem doplněným o červenou, zlatou, fialovou, modrou nebo zelenou rukojeť. Tvar konvice je elegantní a zúžený, proto se snadno vejde do dveří jakékoli lednice.

Samozřejmostí je také otvor ve víku, jímž lze snadno nalévat vodu určenou k filtraci. Samotná filtrace probíhá v pěti stupních a je velmi kvalitní. Výsledkem je tak skutečně chutná voda. Jedná se ale o konvici malých rozměrů s celkovým objemem 2,3 litru a objemem přefiltrované vody pouze 1,2 litru. Ideální je proto spíše pro jednotlivce.

 • kvalitní a vysoce efektivní pětistupňová filtrace
 • cenově dostupné náhradní filtry
 • více typů filtrů
 • snadné plnění
 • malý objem
Zjistit cenu

BOBBLE Bobble 0,55 l

Tvarlahev
Celkový objem0,55 l
Objem přefiltrované vody0,55 l
Typ filtruBobble uhlíkový
Počet stupňů filtrace2
Indikátor životnosti filtrune
Materiálplast
Rozměry v cm (V x Š x H)21,6 x 7,6 x 7,6

Filtrační lahev Bobble Bobble s objemem 550 ml je určena jak pro běžné použití (např. ve škole nebo v práci), ale i pro nejrůznější sportovní aktivity. Pořizovací cena přitom není nikterak vysoká. Voda je (jako u ostatních typů lahví) filtrována až při pití, proto můžete tuto lahev využít také k nalévání vody (po jejím stisknutí). Tento model obsahuje originální uhlíkový filtr, který vodu zbaví chloru a tvrdosti. Chuť vody je znatelně lepší. Lahev ale není vybavena indikátorem výměny filtru, je tedy potřeba si výměnu filtru hlídat. Výrobce doporučuje vyměnit filtr po přefiltrování zhruba 150 litrů vody (tedy asi 300 naplněních).

Filtr přitom nepotřebuje žádnou speciální údržbu. Počítat ale musíte s tím, že nové filtry jsou poměrně drahé (dva kusy vyjdou zhruba na 300 korun), používání lahve se tak výrazně prodraží. Bohužel ačkoli se filtry vyrábí v různých barevných provedeních (což potěší zejména děti), jejich kvalita se může různit (u některých z nich mohou praskat závity, a voda tak skrze ně jen proteče a nepřefiltruje se). Vždy si proto doporučujeme ověřit jak kvalitu samotné lahve, tak filtrů. Na trhu se totiž často mohou objevovat padělky tohoto výrobku, které mají velmi krátkou životnost a mohou nepříjemně zapáchat plastem. Při pití je nutné lahev Bobble Bobble silněji stisknout, aby voda tekla. Množství vody je přitom poměrně malé, jelikož je zároveň filtrována. Pokud máte proto velkou žízeň, může být pití příliš zdlouhavé. Lahev je ale ergonomicky tvarovaná a hezky padne do ruky.

Vyrobena je z recyklovaných plastů a neobsahuje BPA. Na druhou stranu je použitý plast poměrně měkký a snadno se deformuje i poškrábe. Bobble Bobble rozhodně nepatří mezi nejlepší filtrační lahve na trhu a výrazným negativem jsou také dražší filtry. Na druhou stranu může být pro méně náročné uživatele zcela dostačující.

 • přijatelná pořizovací cena
 • poměrně kvalitní filtrace
 • ergonomický tvar
 • drahé náhradní filtry
 • déletrvající filtrace
 • nižší kvalita použitých plastů
 • mohou se vyskytovat padělky
Zjistit cenu

BRITA Fill&Go Active

Tvarlahev
Celkový objem0,6 l
Objem přefiltrované vody0,6 l
Typ filtruBrita Micro Disc
Počet stupňů filtrace2
Indikátor životnosti filtrune
Materiálplast
Rozměry v cm (V x Š x H)25 x 7,5 x 7,5

Brita Fill&Go Active je filtrační lahev o objemu 600 ml, která je vhodná pro běžné použití, sport i na cesty (díky nízké hmotnosti, která činí jen 160 g). Její pořizovací cena je přijatelná. Pochvalu zaslouží také cena náhradních filtrů, která se pohybuje zhruba okolo 75 korun za kus (obvykle se prodává v balení po třech a více kusech). Tyto speciální uhlíkové diskové filtry jsou lisovány z uhlí z ořechových skořápek. Zbavují vodu chloru i tvrdosti, a upravují tak její chuť i vůni. Zároveň je ve vodě zachován správný poměr minerálů. Podle výrobce je jeden filtr schopen přefiltrovat až 150 litrů vody.

Lahev však nedisponuje indikátorem výměny filtrů, je proto potřeba na výměnu myslet. K filtrování dochází až při samotném pití. Tento model je přitom vyroben z měkkého, ale odolného plastu (bez BPA), který lze snadno promáčknout a tak vodu snadno vytlačit (tuto vlastnost ocení jak dospělí, tak především menší děti, kterým se bude s lahví lehce manipulovat). Velkou výhodou je také možnost mýt lahev (samozřejmě kromě filtru) v myčce. Lahev Fill&Go Active jednoznačně patří mezi lepší produkty v dané cenové kategorii, které je na trhu možné nalézt. Ideální je jak pro použití v běžných podmínkách, tak i při sportu a cestování. Navíc je ji možné použít také bez filtru jako klasickou cestování lahev.

 • přijatelná pořizovací cena
 • nízká cena náhradních filtrů
 • kvalitní filtrace
 • kvalitní provedení
 • snadná manipulace
 • snadná údržba
 • lahev není průhledná (není vidět množství vody)
Zjistit cenu

Jaká je kvalita vody v České republice

Kvalita vody, která nám denně teče z kohoutků, samozřejmě závisí na zdroji, odkud pochází. Přesto lze obecně říci, že je velmi vysoká. Navíc podléhá přísným normám. Všeobecně se také považuje za kvalitnější nebo stejně kvalitní v porovnání s vodou balenou v PET lahvích. V mnoha ohledech totiž podléhá přísnější kontrole a navíc je uskladněna v chladu a temnu. Je ale pravdou, že voda z vodovodních kohoutků nemusí splňovat naše nároky na barvu nebo chuť.


Jednak může být zakalená nebo obsahovat stopy rzi (ze starých vodovodních trubek), případně zapáchá (ať už vlivem nekvalitních trubek nebo přidaného chloru, který ji dezinfikuje). Přemíra chloru je ale podle některých studií spojována se zdravotními riziky (konkrétně karcinomem tlustého střeva, konečníku nebo rakovinou močového měchýře, prsu, mozku a plic). Chlor je ale možné poměrně efektivně z vody dostat i jejím pouhým odležením či převařením, na což ale není vždy dostatek času. V takových případech je proto filtrační nádoba (pouze s filtrem z aktivního uhlí!) k nezaplacení.

Jak filtrační konvice fungují

Přestože filtrační nádoby vypadají na první pohled jako klasické konvice nebo lahve, jejich součástí je vždy filtr. Ten se (u lepších modelů) skládá z několika dílčích filtrů, kterými voda protéká, a tím dochází k jejímu čištění. Filtrační konvice a lahve čistí vodu v těchto stupních:

 1. Nejdříve voda prochází jemným síťovým filtrem, který slouží k zachytávání větších nečistot (usazenin, zrnek prachu apod.).
 2. Druhý filtr využívá speciální technologii, a to zpravidla iontovou. Pomocí ní je voda zbavena vodního kamene (je zredukována její tvrdost), ale nikoli minerálních látek (zejména vápníku a hořčíku).
 3. Předposlední vrstva filtru bývá tvořena aktivním uhlím. Tento stupeň filtrace dokáže filtrovanou vodu zbavit zejména nepříjemných chuťových (případně vizuálních) vlastností vody.
 4. Poslední stupeň filtrace je spojen s odstraněním případných nejmenších nečistot a usazenin.

Vyčištěnou vodu je možné ihned pít, případně z ní připravit kávu nebo čaj, další možností je příprava perlivé vody pomocí výrobníku sody. Její chuť je nesrovnatelná s tím, jak chutnala před úpravou. Jeden litr přefiltrované vody přitom přijde zhruba na 2 Kč. Velkou výhodou přefiltrované vody je také možnost použít ji v mnoha domácích spotřebičích (např. žehlička, kávovar, rychlovarná konvice), v nichž zabrání usazování vodního kamene, a prodlouží tak jejich životnost.

Kdy si pořídit filtrační konvici

Vzhledem k tomu, že filtrační nádoby jsou určeny pro filtraci pitné vody z hygienického zdroje (nikoli vody neznámého původu např. v přírodě!), hodí se pro všechny osoby, které nejsou spokojeny s kvalitou vody, která jim doma teče z kohoutku. Přímo doporučit ale můžeme filtrační konvice pro použití na chatách a chalupách, jednoduše všude tam, kde jezdíme jen občas. Na takových místech totiž voda v trubkách dlouho stojí, a může tak rychle ztrácet na kvalitě (obvykle se do ní uvolňují částečky a pachy z potrubí).

Co filtrační konvice z vody odfiltruje

Úvahy o koupi filtrační konvice jsou obvykle doprovázeny otázkou, co všechno z běžné kohoutkové vody díky filtraci zmizí. Kvalita filtrace se samozřejmě liší na základě typu a kvality samotného filtračního zařízení. Ty nejlepší filtry jsou schopny vodu zbavit:

 • vodního kamene (redukce tvrdosti) a drobných nečistot,
 • většiny organických nečistot a bakterií,
 • chloru, zinku, sirovodíku, azbestu, mědi,
 • částečně těžkých kovů a dusičnanů
 • a částečně i zbytků léčiv.

Výhody a nevýhody filtračních konvic a lahví

Dříve, než se budeme věnovat jednotlivým parametrům, které je při výběru potřeba zohlednit, považujeme za důležité, zmínit také výhody a nevýhody filtračních nádob. Tato kapitolka vám tak může pomoci s rozhodováním (tedy v případě, že si stále nejste jisti, zda filtrační konvici řeknete ano, nebo ne). Výhody:

 • nízké náklady na jeden litr filtrované vody (cca 2 Kč),
 • ekologické hledisko (nemusíte kupovat balenou vodu a likvidovat plastové obaly),
 • odstraněním vodního kamene prodloužíte životnost rychlovarných konvic a dalších kuchyňských spotřebičů,
 • údržba i výměna filtrů je snadná.

Nevýhody:

 • k filtraci je vhodná jen voda z vodovodního řádu (vodovodu), vodu ze studny nebo jiného přírodního zdroje nemusí filtr dokonale vyčistit (filtry si neporadí zejména se silně železitou vodou),
 • při filtraci dochází i k odstranění některých prospěšných minerálů a zároveň ke snížení pH vody,
 • i ten nejkvalitnější filtr nedokáže z kohoutkové připravit kojeneckou vodu (v takovém případě se doporučuje přefiltrovanou vodu ještě převařit).

Jak vybrat filtrační konvici

Nyní se dostáváme k nejdůležitějším parametrům, které je vhodné při výběru filtrační konvice nebo lahve zohlednit. Tentokrát vás potěšíme, jelikož jich není mnoho. Bohatě vám postačí, pokud při výběru zohledníte:

 • tvar,
 • objem,
 • typ filtrů,
 • indikátor životnosti filtru,
 • značku.

Tvar

Přestože na trhu najdeme celou řadu nejrůznějších tvarů a velikostí filtračních nádob, lze z nich vydělit tři základní typy:

 • konvice,
 • karafy
 • a lahve.

Filtrační konvice – svým tvarem připomínají klasické rychlovarné konvice a jsou vhodné pro běžné použití v domácnosti. Vynikají jednoduchou manipulací a snadným naléváním vody (k filtraci vody přitom dochází již při nalévání do konvice). Filtrační karafy – méně častá varianta fungující stejně jako konvice, ale lišící se elegantním designem. Ideální je zejména pro nalévání vody při slavnostních příležitostech či návštěvách. Rozhodně se neztratí také jako hezký doplněk na kuchyňské lince. Filtrační lahve – vynikají malými rozměry a kompaktním provedením, ideální jsou proto na cesty všeho druhu, ale například i při sportu nebo do práce. Bývají vyrobeny z odolného plastu a přefiltrují zhruba 150 ml vody (na rozdíl od konvic přitom vodu čistí až při pití). Zpravidla vyžadují častější výměnu filtrační patrony (obvykle s frekvencí 3–6 týdnů).

Objem

Na co se rozhodně nevyplatí při výběru zapomenout, je objem filtrační nádoby. Dobrý pozor přitom dávejte na rozdíl mezi celkovým objemem a objemem přefiltrované vody, ten se totiž liší. Důležitější je přitom pochopitelně objem přefiltrované vody. Jelikož celkový objem zahrnuje jak množství přefiltrované vody, tak i objem vody určené k filtraci.

Například u konvice s celkovým objemem 2,4 l můžete počítat zhruba s 1,4 l přefiltrované vody. Obvykle ale narazíte na celkový objem (nejčastěji se pohybuje okolo 2 až 3 l). Vždy si ale v parametrech daného modelu vyhledejte i údaj o objemu přefiltrované vody. Narazit přitom můžete i na skutečně velké modely s celkovým objemem okolo 8 litrů, z nichž můžete získat až 5 litrů přefiltrované vody. Každopádně vždy doporučujeme volit raději o něco větší model.

Typy filtrů

Filtry, které jsou ve filtračních nádobách používány, bývají různé. Při výběru je proto důležité se o typ použitých filtrů podrobně zajímat. Filtr přitom volte vždy podle toho, co od filtrace vody očekáváte (zda chcete z vody například odstranit jen zápach, anebo i zbytky dusičnanů, těžkých kovů a dalších nežádoucích látek). Pokud trpíte na příliš chlorovanou vodu, jednoznačně doporučujeme volit model s filtrem z aktivního uhlí (který bývá často lisován ze spálených skořápek kokosových ořechů). Tento totiž dokáže efektivně odstranit jak nepříjemný zápach, tak i závadnou chuť. Navíc zbavuje vodu i některých pesticidů a organických látek.

Velmi žádané jsou také filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem, které vodu nejen zbavují nečistot, ale také ji alkalizují (tedy činí zásaditou). Takto upravená voda je přitom považována za zdravější. Pozor dávejte také zejména při koupi levných filtračních konvic nebo lahví. Tyto modely totiž mohou být vybaveny pouze obyčejným filtrem, který zachytí jen hrubé nečistoty (prach apod.). Pokud proto stojíte o kvalitní filtraci, vždy vybírejte nádoby i s uhlíkovým filtrem.

Indikátor životnosti filtru

Neméně důležité je zajímat se také o to, jak dlouho vydrží filtr ve filtrační konvici, a o cenu i dostupnost náhradního filtru (krátká životnost filtru nebo vysoká cena náhradního filtru totiž může výrazně prodražit celkové náklady). Životnost filtru se liší v závislosti na kvalitě filtrované vody. Obvykle je přepočítána na množství litrů vody, kterou je schopen přefiltrovat (většinou okolo 100–150 litrů, což znamená zhruba 1 měsíc používání pro čtyřčlennou rodinu). Většina konvic přitom disponuje buď mechanickým, nebo digitálním ukazatelem stavu filtru, díky čemuž uživatele upozorní na potřebu jeho výměny. Některé výrobky dokonce na displeji ukazují přesný počet konvic, které ještě dokážou vyčistit. Přitom rozhodně nemá smysl nechávat filtr v konvici i po uplynutí jeho životnosti, jelikož ztrácí svou funkci a vodu nefiltruje kvalitně.

Nejznámější značky

Skvělým pomocníkem při výběru té správné filtrační konvice nebo lahve je také její značka. Sáhnete-li totiž po ověřeném výrobci, je větší pravděpodobnost, že půjde o kvalitní výrobek (toto tvrzení ale samozřejmě nemusí platit vždy). Mezi největší a nejoblíbenější značky filtračních konvic patří zejména:

 • Brita,
 • BWT,
 • Laica.

Filtrační konvice a lahve Brita

Německá značka Brita patří mezi vůbec nejznámější a nejprodávanější výrobce filtračních nádob. Nabídka je přitom velmi široká, jelikož zahrnuje produkty ze všech cenových kategorií. Kromě klasických filtračních konvic a lahví (a to i cestovních či sportovních) se navíc Brita věnuje také výrobě kvalitních filtračních patron a profesionálních filtrů (pro provozovny, např. kavárny, pekárny apod.). Ve filtračních nádobách přitom často používá filtry vyrobené z lisovaného přírodního uhlíku, získávaného ze skořápech kokosových ořechů.

Filtrační konvice a lahve BWT

BWT (Best Water Technology) je evropská společnost, která se zabývá úpravou a čištěním vody. Nabídka zahrnuje zejména cenově dostupné filtrační konvice jak pro domácnost, tak pro firmy a podniky. Kromě filtračních nádob se zaměřuje také na výrobu produktů pro čištění bazénů.

Filtrační konvice a lahve Laica

Laica je italská značka, která se zabývá výrobou kvalitních filtračních konvic s precizním zpracováním a ve vyšší cenové kategorii také v elegantním designu. Tato společnost při výrobě používá vlastní filtry, které jsou zpravidla až o 30 % účinnější než filtry jiných výrobců. Výrobky navíc využívají pětistupňové filtrace, díky níž jsou schopny vodu téměř zcela zbavit většiny nežádoucích látek (včetně těžkých kovů, pesticidů) a změkčit ji.

Cenové relace

Cena filtračních konvic a lahví se pohybuje v širokém spektru (ty nejlevnější modely můžete pořídit již za necelých dvě stě korun). Čím vyšší je pořizovací cena, tím větší je objem nádoby nebo důkladnější filtrační proces. Více si připlatíte samozřejmě také za designové výrobky. Pro snazší přehled jsme pro vás vydělili čtyři základní cenové kategorie:

 • do 500 Kč,
 • od 500 Kč do 1 000 Kč,
 • od 1 000 Kč do 2 000 Kč,
 • nad 2 000 Kč.

Levné filtrační konvice a lahve

Nejlevnější modely, za které zaplatíte do 500 Kč, zahrnují základní filtrační konvice a často také sportovní nebo turistické lahve. Typický je menší objem (do 2 litrů), obyčejný design a použití plastu. Pokud patříte mezi nenáročné uživatele a postačí vám základní filtrace vody, můžete vybírat právě z této kategorie.

Běžné filtrační konvice a lahve

V cenové kategorii od 500 Kč do 1 000 Kč si vybere většina uživatelů, nabízí totiž nejširší výběr filtračních nádob s dobrým poměrem ceny a kvality. Samozřejmostí je větší objem (až 3,7 litru), několikastupňová filtrace (tedy lepší čištění vody) a širší výběr designu. Tyto produkty jsou ideální pro běžné použití v domácnosti.

Vysoce kvalitní filtrační konvice a lahve

Od 1 000 Kč do 2 000 Kč již získáte speciální filtrační nádoby s velkým objemem nebo přenosné lahve určené pro náročné sportovní aktivity nebo cestování. Samozřejmostí jsou kvalitní materiály, vysoká rychlost i kvalita filtrace a líbivý design. Jedná se o modely pro náročné uživatele.

Top filtrační konvice a lahve

V nejvyšší cenové kategorii, která začíná zhruba nad 2 000 Kč, se nachází nej filtrační konvice a lahve, které již patří do profesionálního segmentu. Nabízejí špičkovou kvalitu i vysoce kvalitní technologii filtrace (samozřejmostí je mnohastupňové čištění a velká kapacita nádržky). Nachází se zde také skleněné a nerezové filtrační konvice či lahve s elegantním designem.

Tipy na závěr

 1. V případě, že si chcete pořídit filtrační lahev pro cestovatele (outdoor model), která dokáže proměnit vodu z přírodních zdrojů v nezávadnou vodu (bez virů či bakterií), zaměřte se na segment cestovních filtrů.
 2. Žádný typ filtrační konvice nebo lahve nelze použít místo termosky na čaj (ani chlazený) nebo šťávu. Při tomto použití dojde ke znehodnocení filtru a přefiltrovaná voda navíc ztrácí přidanou příchuť.
 3. Existuje řada vysoce kvalitních filtrů, které se instalují přímo na vodovodní baterii, díky čemuž máte jistotu, že vám z kohoutku teče skutečně čistá a kvalitní voda.
 4. Pokud si při výběru nejlepší filtrační konvice nebo lahve nevíte rady, mohou vám pomoci také uživatelské recenze, nejrůznější diskuze či výsledky nezávislých testů.
 5. Filtrační konvice a lahve obvykle nebývají příliš drahé, v některých případech je však možné sehnat skutečně kvalitní modely levně v nejrůznějších akcích či výprodejích.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.8/5 21 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo