Jak vybrat výkonný mixér + TEST

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Snad každý, kdo někdy vstoupil do kuchyně, potřeboval k ruce mixér. Jeho použití je široké, od míchání těsta, přes rozmixování jídla pro nejmenší, přípravy osvěžujících ovocných a zeleninových smoothie, až po přípravu majonézy a drcení ledu do letních koktejlů. Proto je nutné si ujasnit, jaký typ mixéru se nám domů bude nejlépe hodit. Přečtěte si, jak správně vybrat ten pravý!

Test mixérů 2023

Catler VB 8010
G21 Perfection
ETA Vital Blend Digi II 1100 90010
Sencor SBU 7878BK
Bosch MFQ 4030
Lauben Vacufit Blender
DOMO DO 492 BL
Zjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenu
Recenze-RecenzeRecenze--Recenze-
Typstolní mixérStolnístolní mixérStolníruční mixérvakuový, stolnímixér na smoothie
Příkon (W)1500170015001500500300300
Maximální počet otáček/min2650032000300002800010002000025825
Objem nádoby v l1,52,521,5nemá0,70,3-0,6
Hodnocení
celkem
94 %
92 %
90 %
86 %
81 %
80 %
78 %
 Zjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenu

Catler VB 8010

Určené pro
Typstolní mixér
Příkon1500 W
Maximální počet otáček/min26500
Nástavcene
Objem nádoby v l1,5
Výrobní materiáltělo z hliníku, nádoba z Tritanu
Možnost mýt v myčceano (nádoba)
Hmotnost0,6 kg

Pokud chcete poznat šetrnou technologii vakuového mixování, která se postará o to, že si potraviny udrží déle svou chuť, doporučujeme stolní mixér Catler VB 8010. Vakuové mixování je totiž u tohoto přístroje jeho hlavní předností.

Technologie si poradí i mixováním potravin jako jsou jablka nebo avokádo, výsledek je velice jemný. Předností vakuového mixování je nejen to, že si potraviny uchovají více antioxidantů, ale také nedochází k oddělení dužiny a vody. Samozřejmostí je i možnost klasického mixování. Kombinace speciálně uzpůsobeného tvaru nádoby a japonské technologii výbrusu nožů vyžijete Catler VB 8010 při přípravě smoothie, koktejlů, horkých i studených omáček, díky speciálnímu režimu si poradí i se sorbety, zmrzlinami, ušetří práci při míchání těsta. Nádoba na mixování má široké hrdlo, takže se do ní potraviny snadno vkládají, ale také se z ní, díky zobáčku, vylévají.

Catler VB 8010 je jedním z těch kuchyňských přístrojů, který nebudete chtít schovávat do skříně. Vypadá totiž dobře na pohled. Robustní hliníkové tělo nabízí snadnou a rychlou údržbu, samotná mixovací nádoba o objemu 1,5 l je vyrobena z materiálu pojmenovaného Tritan, který je zároveň lehký a odolný. Tritan je v současné době žádaným materiálem, protože neobsahuje škodlivou látku BPA. Kromě toho je recyklovatelný.

Pětice velkých tlačítek a jedno extra velké pro zapnutí a vypnutí přímo vybízí k intuitivnímu ovládání – orientace mezi 10 rychlostmi a pěticí automatických programů je velmi rychlá a dostanete se do ní během chvilky. Součástí je i manuální režim, který umožní vlastní volbu rychlosti a času dle potřeby. Veškeré nastavení uvidíte na přehledném displeji.

Příjemně nás překvapil výkon motoru – síle 1 500 W a 26 500 otáčkám jen tak něco neodolá. Potěšila také nízká hlučnost mixéru. Stejnou vakuovou technologii jako samotná mixovací nádoba nabízí i dodávaná skladovací nádoba FreshCup, která umožní skladování hotových potravin v lednici.

Z hlediska praktičnosti vás potěší zadní strana přístroje, která disponuje prostorem pro uložení šňůry i vakuového víčka. Víčko tak vždy rychle najdete.

Zamrzí ale fakt, že mixér nenabízí možnost výměny nástavců a bohužel s ním nelze šlehat. U takto vybaveného stroje je to trochu škoda. Mixér Catler VB 8010 nepatří k nejlevnějším, nicméně svými funkcemi vyšší cenu bohatě vyvažuje. Poukázat musíme také na celkovou velikost přístroje. Mixér je poměrně velký, proto je potřeba zvážit, zda na jeho uložení budete mít dostatek prostoru.

  • vakuové mixování
  • oku lahodící design
  • vysoký výkon
  • displej
  • vakuová nádoba pro uchovávání potravin
  • nelze měnit nástavce 
  • větší rozměry
Zjistit cenu

G21 Perfect smoothie

Typstolní mixér
Příkon1500 W
Maximální počet otáček/min35000
Nástavcene
Objem nádoby v l2,5
Výrobní materiálmísa z plastu
Možnost mýt v myčceano
Hmotnost5 kg

Ačkoliv by se z názvu mohlo zdát, že jde „jen o“ smoothie mixér, není tomu tak. Tento sofistikovaný přístroj dokáže opravdu hodně. Škoda jen, že cena je docela vysoká. Ale za své peníze dostanete mašinu, která dokáže najemno rozmixovat všechna semena v melounu, oříšky nebo ovoce ještě ve slupce. Problém mu nedělá ani zpracování sušených plodů nebo semínek. Bez problému si poradí i s mrkví. Z praktického hlediska oceňujeme prostor pro uložení elektrického kabelu.

Kromě ceny jde mezi jeho nevýhody brát jistá mohutnost, na kuchyňské lince zabere docela dost místa a občas dokáže být hlučný. Při mixování se stává, že se nápoj lehce zahřívá, což je zejména v létě nežádoucí, a při práci je potřeba zakrýt otvoru na víčku, aby jím tekutina nestříkala ven. Chybí nám také informace o tom, zda můžeme jednotlivé části mýt v myčce. Osobně jsem to zkusila a nevidím důvod proč by do myčky nepatřil, ale oficiálně to výrobce nikde neuvádí. Rovněž bychom za vysokou pořizovací cenu čekali, že součástí balení bude například další nádoba na potraviny, místo toho dostanete jen pěchovadlo a ostatní je potřeba si přikoupit zvlášť. Tyto nedostatky však jeho pozitivat výrazně převyšují.

Zjistit cenu

Bosch MFQ 40303

Typruční mixér
Příkon500 W
Maximální počet otáček/min1000
Nástavcene
Objem nádoby v lnemá
Výrobní materiálplastové tělo
Možnost mýt v myčceano
Hmotnost1,1 kg

Velmi tichý, rychlý a výkonný ruční šlehač s dvěma šlehacími metlami FineCreamer z nerezové oceli je ideální pro perfektní šlehací a mixovací výsledky. Můžete si vybrat z pěti rychlostních stupňů a z odlišných počtů otáček. Ergonomicky tvarované držadlo umožňuje bezproblémovou a pohodlnou manipulaci, ovšem musíte počítat s tím, že ovládání rychlosti bude vyžadovat spolupráci druhé ruky, posuvný kolík se hůře ovládá jednou rukou. K ručnímu mixéru obdržíte dva typy háků, umožňuje i připevnění vysokorychlostní nohy, ale tu si musíte přikoupit zvlášť. Velkým pozitivem je mnohem tišší hlučnost 65 dB, než u konkurenčních výrobků.

Výkon 500 W i počet otáček 1 000 za minutu je dostačující, ovšem nepočítejte s tím, že si poradí s tvrdšími surovinami. Je ideálním pomocníkem pro těsta, pomazánky nebo šlehačku.

Díky platovému tělu je hmotnost přístroje jen 1,1 kg, takže vás z něj ani při delší práci nebudou bolet ruce.

Zjistit cenu

Delimano NutriBullet 600

Typnutriční mixér
Příkon600 W
Maximální počet otáček/min20000
Nástavceano
Objem nádoby v l0,5-0,7
Výrobní materiálmísa z plastu
Možnost mýt v myčceano
Hmotnost2 kg

Díky příkonu 600 wattů dokáže tento mixér na zeleninu a ovoce skvěle rozmělnit každou potravinu a poradí si i s ledem nebo oříšky. Skvěle s ním zvládnete připravit pesta i pomazánky, ale ve výbavě bohužel chybí pěchovadlo, takže je potřeba suroviny neustále manuálně vracet zpět k nožům. Než vytvoříte chtěnou konzistenci, budete to muset provést třeba i 20x.

V kuchyni nezabere mnoho místa a snadno se omývá, nádoby z plastu můžete dát do myčky. Manipulace je snadná a zvládne ji i menší dítě. Pokud byste hledali tlačítko pro zapnutí nebo vypnutí, bude vaše hledání zbytečné, přístroj se sám spustí/vypne po zatlačení nádoby do její základny. Když mixujete delší dobu, tak je slabě cítit motor přístroje, který je navíc hlučný. Mixér by měl být v provozu maximálně minutu a poté chvíli odpočívat, což je otravné především, pokud chcete připravit větší množství pyré.

V balení je také láhev o objemu 0,7 l a dvě láhve o objemu 0,5 l, z čehož jedna má ucho, takže z ní můžete rovnou mít. Součástí jsou i náměty na zdravé recepty. Konzistence mixované zeleniny a ovoce je jemná a nemusíte se obávat, že byste v ní našli kousky ovoce. Vše je na jemno zpracované.

Zjistit cenu

DOMO DO 492 BL

Typmixér na smoothie
Příkon300 W
Maximální počet otáček/min25825
Nástavcene
Objem nádoby v l0,3-0,6
Výrobní materiálplastové nádoby
Možnost mýt v myčceano
Hmotnost1,9 kg

Mixér na smoothie se třemi nádobami o objemech 300, 400 a 600 ml, které jsou také mixovacími nádobami uzavřené pítkem, udělá radost celé rodině.

Díky dostatečnému příkonu 300 W mixuje a drtí led, rychle připravuje zdravé svačinky, které si díky uzavíratelným a vodotěsným lahvím můžete vzít hned na cesty. Mějte na paměti, že jeho výkon nestačí na rozmixování celé nádoby ořechů a jiných tvrdých plodů. V tomto ohledu je potřeba pořídit výkonnější stroj. Pro rozmixování malé hrstky ořechů, které přidáte do nápoje, však stačí.

Mixuje a drtí led, rychle připravuje zdravé svačinky, které si díky mixovacím lahvím můžete vzít hned na cesty. Nádoby lze dát do myčky nádobí. V balení čeká pro inspiraci kniha receptů. Tento přístroj je oblíbený kvůli malé velikosti a třem lahvím v balení. Má ale lehce problémy při mixování jogurtu nebo tvarohu.

Zjistit cenu

Jak vybrat mixér?

V obchodech nám nabízejí tyčové neboli ruční mixéry, dále jejich stolní varianty, ruční šlehače a v posledních pár letech se rozšířily také mixéry na přípravu smoothie. Základními rozdíly, mezi jednotlivými typy mixérů do kuchyně je způsob, jakým se s nimi pracuje, k jakým účelům slouží a také kde je můžeme skladovat.

Před rozhodnutím se pro konkrétní výrobek si zodpovězte tyto otázky:

  • k čemu budu mixér nejčastěji používat?
  • Chci v něm mixovat i tvrdé suroviny?
  • Kolik místa mám pro jeho uskladnění?

Parametry

Příkon a hmotnost

Důležitým faktorem u výběru mixéru je jeho příkon. Čím větší příkon, tím toho mixér více zvládne.

  • Příkon u stolního mixéru – by se měl dosahovat nejméně 300 W, ale pokud se chystáte mixovat tvrdé suroviny, sáhněte po výrobku s příkonem 1000 W.
  • Příkon tyčového mixéru – nejmenší příkon by se neměl dostat pod 150 W, pro mixování polévek a pyré je dostačující 300 W. V případě, že si pořídíte multifunkční nástroj s nástavci, měl by příkon dosahovat 600 W.
  • Příkon nutričního mixéru – aby se spolehlivě porval i s tvrdými surovinami, volte výrobek s příkonem 900 W.
  • Příkon smoothie mixéru – pro mixování ovoce a zeleniny postačí příkon okolo 350 W.
  • Příkon sekáčků a drtičů – pro sekání ovoce a zeleniny je dostačující 100W přístroj, ale pro sekání ledu však 300W.

Příliš těžký mixér bez držáku či stojanu vám taky dobrou službu neudělá. Takže platí, čím je mixér lehčí, tím snadnější je manipulace. Pozor i na víčka. Jsou vyrobená se silikonovými nebo gumovými pásky po obvodu a můžou jít hůř sundat, proto se nebojte si tuto činnost v obchodě vyzkoušet. Ty nejlepší mixéry mají i funkci automatického zastavení. Nemusíte se tedy obávat, že zapomenete mixér vypnout a tím ho zničíte, protože automatické zastavení to udělá za vás.

Počet otáček

Počet otáček je parametr, jenž vás informuje o tom, za jak dlouhou dobu mixér potraviny nebo suroviny rozmělní. Odpovídá tomu, kolikrát se nůž za minutu otočí. Některé výrobky nabízejí plynulou regulaci otáček, proto se vždy zajímejte o nejvyšší hodnotu.

  • Stolní mixéry pro běžné mixování si vystačí s 11 000 ot./min, ale v případě požadavku na zpracování tvrdých surovin, raději volte 20 000 ot./min.
  • U tyčových mixéru by se spodní hranice neměla dostat pod úroveň 11 000 ot./min.
  • U ručních šlehačů je dostačující 1 000 ot./min.
  • Nutriční mixéry by měly disponovat hodnotou 20 000 ot./min.

Funkce

Elektrospotřebiče mohou nabízet celou řadu funkcí, které se však samozřejmě odvíjí od cenové kategorie. Nejoblíbenější funkcí je plynulá regulace otáček, ale také možnost nastavení chodu mixéru či tlačítko Pulse, díky kterému výkon zvýšíte na maximum.

Při výběru chtějte, ať má výrobek pojistku proti přehřátí, která jej vypne v případě, že hrozí přehřátí a poškození motoru. V případě, že se rozhodnete pro model s mixovací nádobou, je vhodné, aby byl opatřen bezpečnostní pojistkou, která spotřebič nedovolí zapnout v případě, že je nádoba špatně nasazená nebo víko špatně zavřené.

Příslušenství

Některé mixéry se dodávají bez příslušenství, jiné mohou mít v balení další nástavce a mixovací nádoby. Díky speciálním nástavcům můžete mixér využívat i jako jiné spotřebiče, které byste museli speciálně pořizovat.

Výrobní materiály

Samozřejmě čím kvalitnější, tím lepší. Dívejte se zejména na materiál nožů. Nejlepší je nerezová ocel, u nutričních mixérů by nože měli být navíc pokryty titanovou vrstvou, aby neutíkaly vitamíny a minerální látky. Pro výrobu těla se nejčastěji používá plast, který by však měl být ve vysoké kvalitě nebo rovněž nerezová ocel. Nádoby se vyrábí buď z plastu, nebo skla a výhodou je, pokud jsou opatřeny stupnicí (odměrkou).

Objem nádoby

Velikost nádoby vybírejte podle toho, pro kolik osob budete jídlo připravovat. Objem 0,7 l je vhodný na koktejl pro 1 osobu. Pokud však budete připravovat směsi pro více osob, sáhněte raději po velikosti kolem 1 l. Vždy je lepší mít větší nádobu, ve které připravíte i menší množství než naopak.

Hlučnost

Musíte se smířit s tím, že provoz mixéru je skutečně hlučný. Obvykle se pohybuje v rozmezí 80-90 dB, což můžeme přirovnat k jízdě nákladního auta v městském provozu. Hluk zapříčiňuje nejen rotace motoru, ale také vibrace, ke kterým dochází při zpracování tvrdých surovin. Při vysokých otáčkách je nutné výrobek i přidržovat, protože má tendenci „cestovat“. Z tohoto důvody bývají některé opatřeny protiskluzovými nožičkami. Čím robustnější stroj budete mít doma, tím stabilnější bude. Na trhu dnes již můžete narazit na výrobky s označením silent, které slibují hluk jen o síle 72 dB.

Délka přívodního kabelu

Kabel by vás při manipulaci neměl obtěžovat. Není tedy dobré mít krátký ani dlouhý přívodní kabel. Ideální je, pokud má výrobek speciální prostor pro jeho uskladnění.

Levné vs. drahé přístroje

Levné mixéry

Pokud budete s mixérem pracovat nepravidelně nebo jej používat převážně pro mixování dětských pokrmů a příkrmů, vystačíte si s levnějším provedením. Slabší motory a méně kvalitní nože však v tekutých stravách mohou nechávat nerozmixované kousky jídla a s tvrdými surovinami si neporadí vůbec.

Připravte se však na to, že nedokonale rozmixované potraviny mají vliv na celkovou chuť. Pokud je část rozmixovaná a část zůstala v celku, nemusejí mít pokrmy takovou chuť, jakou očekáváte. Je proto potřeba sáhnout po dochucovacích prostředcích.

Nízká pořizovací cena se promítne i na kvalitě výrobního materiálu a délce životnosti. Počítejte tedy s méně kvalitními plasty a celkovým zpracováním.

Vysoce kvalitní mixéry

Jsou opatřeny kvalitními a ostrými nerezovými noži, které i tvrdé suroviny zpracují dohladka. Celkové provedení elektrospotřebiče odkazuje k dlouhé životnosti několika let i při každodenním intenzivním používání. Zpravidla nabízejí vychytané ovládání, jež vám usnadní práci.

V této kategorii můžete narazit i na různé příslušenství, které spolu s mixérem obdržíte.

  • Pěchovadlo – vhodné při mixování másel, zmrzliny a další hutných konzistencí. Oceníte jej však i při zpracovávání lehké listové zeleniny.
  • Mini nádoby – používají se v případě, že budete připravovat jen menší množství pokrmu. Jsou tedy ideální pro dětské pokrmy, ale také pro zpracování past ze semínek nebo másla.
  • Nádoba na suché suroviny – pro ořechy, kávu nebo obiloviny. Ty samozřejmě rozmixujete i ve standardní nádobě, ale kvůli tvrdé konzistenci mohou suché suroviny standardní nádobu více a viditelněji opotřebovávat. Proto je vhodné je zpracovávat ve speciální nádobě.

Ovládání přístrojů je u obou kapacit jednoduché a intuitivní. Levnější modely nabídnou knoflík na volbu rychlosti či otočný volič, drahé umožňují třeba i uložení oblíbeného programu pod zrychlenou volbu. U drahých mixérů můžete narazit na několik programů mixování, ale pamatujte na to, že v praxi se jich vždy využije jen pár. Neplaťte tedy zbytečně za to, co nebudete používat.

Mixování ve vakuu

Horkým trendem posledních let je mixování ve vakuu. Mixéry s touto funkcí nabízejí jak možnost mixovat klasicky, tak s odsátým vzduchem. Tuto vychytávku ocení zejména gurmáni.

Největší rozdíl mezi klasickým vysokorychlostním a vakuovým mixováním je v procesu oxidace. Díky mixování s odsátým vzduchem zůstávají směsi déle čerstvé a nemění tak rychle barvu. Jablečné nebo avokádové pyré, u kterých je proces oxidace (změna barvy) nejrychlejší si tak můžete připravit i několik hodin dopředu, aniž byste se museli obávat, že nevzhledně zhnědnou. Při novém způsobu mixování také nedochází k separaci dužiny a vody.

Tip: Jak to přesně funguje se můžete podívat v naší recenzi vakuového mixéru Lauben Vacufit Blender.

Druhy mixérů

Tyčový mixér

(také ruční nebo ponorný mixér) 


Jak už označení napovídá, jde o vysoký a tenký přístroj, který se drží v ruce. Tyto elektrické mixéry jsou oblíbené hlavně pro svoji skladnost a lehkou manipulaci. Velkým plusem je jejich odnímatelná noha, díky které jsou snadno omyvatelné. Při výběru se zaměřte především na jejich hmotnost, nezapomeňte, že je během práce budete držet v ruce.

Levnější mixéry mají pouze jeden nástavec, ty dražší mají také příslušenství na sekání, nebo metlu, díky které se promění na ruční šlehač s tyčovým mixérem. Hodí se pro přípravu ovocných koktejlů, polévek i omáček. Jeho použití je širší než u stolního mixéru, ale zase s ním stěží rozmixujete tvrdé ovoce. Pro přípravu studených i horkých jídel je lepší si vybrat kovové provedení, které má také delší životnost než plastové.

Nevýhodou tyčového mixéru je nutnost držení bezpečnostního spínače po celou dobu mixování. Ruční mixér také není určený k dlouhému provozu kvůli přehřátí.

  • snadné použití
  • jednoduchá údržba
  • s dalšími nástavci se stává multifunkčním mixérem
  • držení bezpečnostního spínače při provozu
  • přehřívání

Tip: Domácí majonéza? S tyčovým mixérem ji zvládnete za chviličku!

Pomocí tyčového mixéru vyrobíte za pár chvil výbornou domácí majonézu.

Ingredience:

  • jedno vejce
  • 100 – 200 ml oleje
  • sůl
  • pepř

Jak na to:

Do hrníčku rozklepneme jedno vejce a přidáme sůl a pepř podle chuti. V průběhu mixování přikapáváme olej. Majonéza bude hustá podle toho, kolik oleje přidáme. Podle chuti můžeme přidat cukr, okurky nebo koření.

Stolní mixér

Hlavním rozdílem u stolních mixérů je materiál, z kterého je vyrobená mixovací nádoba. Podobně jako u tyčových mixérů s příslušenstvím může být z plastu. Nedoporučují se v ní však mixovat horké nápoje a pokrmy.

Plastové nádoby jsou levnější a odolnější proti rozbití. Druhou variantou je skleněná nádoba, která je trvanlivější, méně náchylná na poškrábání a nepřenáší pachy z minulých jídel. Na druhou stranu je těžší, což také znesnadňuje manipulaci s mixérem. U skla je větší pravděpodobnost, že se po pádu na zem rozbije.

Stolní mixér vybírejte vždy podle výkonu. Pokud jej chcete jako všestranného pomocníka, měl by být jeho výkon co nejvyšší. Díky němu vydrží i intenzivní zátěž po delší dobu. Umixujete s ním nejen tekutou stravu, ale také suché suroviny, kterými jsou třeba obiloviny nebo káva (na přípravu mleté kávy je však mnohem lepší mlýnek na kávu). Velké kuchyňské mixéry bez problémů zpracují i těsta, ze kterých pak můžete v domácí pekárně upéct třeba chleba nebo v troubě buchtu.

Stolní mixér se hodí k drcení ledu i přípravě litého těsta, třeba na palačinky. Na rozdíl od tyčových mixérů jim nevadí delší mixování a nemusí se stále držet bezpečnostní spínač. Tyčové mixéry se skládají pouze ze dvou částí, a tak ve srovnání s kuchyňskými mixéry, zabírají méně místa. Nevýhodou stolních mixérů je horší omyvatelnost, která souvisí s jejich velikostí.

  • nevadí jim delší mixování
  • plynulý chod bez nutnosti držení bezpečnostního spínače
  • skleněná nádoba nepřenáší pachy jídel
  • horší omyvatelnost
  • složitější na sestavování
  • velikost

Ruční šlehač

Tyto přístroje jsou ideální na přípravu těst a šlehání. Používají se rychle a snadno. Zabírají málo místa a jejich čištění nezabere téměř žádný čas.

Šlehač má už v základním vybavení metle na šlehání a hnětení. Pokud se chystáte tento typ používat především na přípravu těst, je vhodné si jej pořídit i s mísou a držákem. Přístroj tak rovnoměrně šlehá a hněte za vás, zatímco se věnujete něčemu jinému.

Některé typy jsou kombinované jako tyčový mixér a ruční šlehač dohromady. Nástavce bývají odnímatelné a dají se omývat v myčce. Správný šlehač má i zabezpečení uvolnění metliček, které zabraňuje nehodám při používání.

  • rychlá a snadná manipulace
  • bezproblémová údržba
  • zabírá málo místa
  • zabezpečení proti uvolnění metliček
  • v základním příslušenství jen metle na šlehání a hnětení
  • s množstvím nástavců roste cena

Smoothie mixér

Tento přístroj se v současnosti těší velké oblibě. Pomocí tohoto mixéru na ovoce a zeleninu, který v obchodech naleznete také pod názvem smoothie maker, získáte zdravý a osvěžující nápoj nebo rychlou svačinku. Jeho využití není jednostranné, vykouzlíte s ním i dětské přesnídávky nebo polévky.

Výhodou mixérů na smoothie je přenosná nádoba na mixování, ve které nápoj připravíte, nasadíte víčko a berete s sebou na cesty. Jsou převážně menší než standardní stolní mixéry, nádobka na mixování má objem od 0,5 do 0,9 litrů.

Na otázku jak vybrat mixér na ovoce si musí každý zodpovědět, co všechno s ním chce mixovat. Pokud chcete připravovat nejlepší smoothie i ze zmrzlých ingrediencí, doporučuje se pořídit mixér s příkonem alespoň 350 wattů. Ty s nižším výkonem by si například s ledem nemusely umět poradit. Obecně však mají tyto výrobky nižší výkon než ostatní kuchyňské mixéry. Smoothie mixéry jsou k dostání v několika barevných odstínech, které přesně vystihnou vaši náladu.

  • snadno omyvatelný a skladný
  • rychlá příprava nápoje nebo svačiny
  • odnímatelná láhev s uzávěrem
  • veselé barevné provedení
  • k mixování zmrzlých potravin třeba vyšší příkon
  • příprava koktejlů jen pro dvě osoby

A protože se léto rychle blíží a s ním i hlavní čas osvěžujících koktejlů, přidáváme pro inspiraci také recept na Letní melounový nápoj:

Ingredience:

  • ½ vodního melounu
  • 2 oloupané citrony
  • špetka soli
  • kostky ledu

Jak na to:

Dužinu melounu nakrájejte na kousky. Nejlepší vysokovýkonné mixéry na smoothie zvládnou zpracovat i jadérka. Přidejte do mixéru citrony, sůl a kostky ledu. Podávejte ve vysoké sklenici a ozdobte třeba mátou.

Další typy mixérů

Kromě základních výše jmenovaných jsou na trhu dostupné ještě další dvě varianty.

Nutriční mixér

Nepleťte si jej se smoothie makerem. Smoothie v něm sice připravíte taky, ale hodí se převážně pro příznivce zdravého životního stylu. Od mixéru na ovoce se odlišuje především způsobem mixování, celkovým provedením a vyšším výkonem kolem 1000 W. Z hlediska velikosti jsou srovnatelné se stolními mixéry.

Během mixování se neničí mikronutrienty, které jsou obsaženy v potravinách a zároveň z potravin dostanete více důležitých vitamínů, enzymů a minerálních látek. Zvládne zpracovat i semínka a jiné tvrdé suroviny. K vybraným modelům jsou dostupné i nádoby, ve kterých můžete připravenou směs ihned konzumovat nebo přenášet.

Sekáčky a drtiče

Speciální kategorie, která suroviny nerozmělní na kaši, ale spíše jemné kousky. Sekáčky jsou vhodné zejména pro zpracování potravin. Na jemno naseká cibuli, bylinky a různé druhy ovoce a zeleniny. Na sekání postačí výrobek s příkonem 100 W, na drcení je potřeba výkon zhruba 300 W. Drtiče jsou efektivní zejména při drcení ledu, ale dobrých výsledků s nimi dosáhnete i při zpracování ořechů a semínek.

Jak o mixér správně pečovat

Po každém použití je potřeba podle pokynů výrobce mixér rozebrat a dobře umýt. V návodu se dočtete, zda a které části se mohou mýt v myčce. Kovové části nezapomeňte dobře vysušit. Pokud plánujete mixér používat dennodenně, je důležité, aby se snadno rozebíral a zase skládal. Je vhodné, aby i nože byly omyvatelné.

Životnost elektrospotřebiče prodloužíte tak, že jej nebudete zbytečně přetěžovat, proto je důležitý příkon. Mixujte jen potraviny, pro které je výrobek určen. Neméně důležité je správné vysušení nástavců. V případě špatného vysušení se mohou zanést a poškodit. Po mytí v myčce vždy zkontrolujte, zda jsou dokonale suché.

Pokud v kuchyni využíváte více těchto přístrojů, doporučujeme popřemýšlet nad pořízením kuchyňského robota, který mnohdy dokáže zastat práci výše uvedených produktů.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.2/5 109 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

  1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
  2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
  3. Rady k nakupování
  4. Nové recenze produktů
  5. Nové srovnávací testy
  6. Tyto e-maily jsou zdarma
  7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

      Přidejte váš dotaz nebo recenzi

      Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

      Covybrat.cz
      Logo