Jak vybrat nábytek do koupelny?

Nábytek do koupelny byste neměli vybírat jen na základě vzhledu. Důležitý je také materiál. Pokud jste ve fázi porovnání nábytku, měli byste si přečíst, jaké vlastnosti mají různé druhy materiálů.

 • Biodeska – jedná se o vícevrstvou desku s vysokým modulem ohybu, má i vyšší rozměrovou stálost. Povrchem může připomínat dýhu. Je vyrobená ze tří vzájemně na sebe nalepených vrstev. Nedochází k tak častému pokroucení
 • Laminová deska – se skládá z nosné středové desky a dekorativních krycích papírů. Ten se na desku umisťuje v několika vrstvách. Je napuštěn syntetickou pryskyřicí, která je velmi tvrdá
 • MDF (Medium Density Fibreboards) – jedná se o polotvrdou dřevovláknitou desku, která plnohodnotně nahradí masivní dřevo.
 • Technistone – jedná se o konglomerovaný kámen. Používá se na výrobu materiálů, ze kterých se vyrábí obklady, dlažby, desky, koupelnový nábytek atd. Obsahuje velké množství přírodnin (90%) jako jsou žula a křemičitý písek.
 • Corian – je materiál, který můžete řezat, frézovat, brousit nebo lepit. Práci s ním však většinou zvládnou jen autorizovaní odborníci. Kvůli jeho neomezené tvarovatelnosti s ním velmi často pracují designéři.

Při vybavování koupelny, si prostor dobře změřte. Mějte na paměti, že různí výrobci uvádí různé rozměry nábytku. Někteří uvádějí rozměr samotného korpusu skříňky (bez umyvadla), jindy se může jednat o rozměry s umyvadlem. Proto je dobré se na tyto věci výrobce zeptat. Při montáži nábytku si z webu stáhněte návod přímo od výrobce. Užijete ho při připojení vody a odpadu.

Zamyslete se také nad tím, kolik lidí bude koupelnu využívat. Čím více lidí, tím více cákání vody na nábytek. Proto musíte vybrat nábytek vysoké kvality, který má hrany lepené ABS páskou nebo PUR lepidlem, nebo jsou ošetřeny několikavrstvým lakem. Pokud zvolíte správně, vydrží vaše skříňky časté cákání vody z vany nebo sprchového koutu bez bobtnání a jiného rozkladu.

Pokud uvažujete jaký nábytek zvolit, tak bílým nic nezkazíte. Bílá barva je barvou čistoty, navíc malé koupelny opticky zvětší a ve větších prostorách zase poskytuje možnost pro kombinaci s dalšími barvami. Pokud máte rádi přírodní materiály, můžete si koupelnu vybavit nábytkem z masivu. Pokud ho totiž dobře ošetříte, nemusíte se bát, že jej brzy zničíte. Při správném ošetření můžete dát do koupelny ratanový nábytek do interiéru nebo teak, který je proti vlhkosti odolný nejvíce.

Obecně si při výběru všímejte hlavně nejvíce namáhaných částí. Patří mezi ně panty a kování, které by měly být dobře uchyceny. Dále dbejte na spoje a hrany, ty na sebe musí pevně navazovat. Pokud máte nábytek, který stojí na kovových nožičkách, nezapomeňte se zeptat, zda jsou odolné proti rzi. V tomto článku jsme vám přehledně nastínili rizika a výhody různých druhů nábytku. Zaměřili jsme se na druhy materiálů, na způsob zpracování i barevné kombinace. Nezapomeňte, že se vyplatí do nábytku investovat. Pokud se našich rad budete držet, určitě si zvolíte ten nejlepší nábytek.

Pomohl vám náš test vybrat ten správný produkt? Chybí vám v nákupním rádci nebo testu nějaká informace? Chcete doplnit vaši zkušenost pro ostatní? Podělte se o svoje názory a připomínky v diskuzi pod článkem, pomůžete tak ostatním lidem, kteří vybírají.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

1 komentář
 1. Děkuji za článek, většina řeší právě primárně cenu, poté materiál, ale ve finále může mnoho uživatelů narazit právě v základních věcech, Takže super.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo