Jak vybrat správnou podprsenku

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Dámských podprsenek na trhu existuje celá řada. Mnohem důležitější než vzhled je to, jak vám podprsenka padne. Než tedy začnete vybírat střih, měly byste vědět, po jaké velikosti sáhnout. Nesprávně vybraná podprsenka může vést k bolesti zad a krční páteře. O tom, jak vhodnou velikost vybrat si povíme v našem rádci.

Jak vybrat správnou velikost podprsenky

Správnou velikost podprsenky můžete zjistit díky nejrůznějším kalkulátorům na internetu. Stačí si jen změřit obvod pod prsy a obvod přes prsa v nejširším místě, tedy přes bradavky. Výsledná velikost je samozřejmě orientační a vždy je lepší si podprsenku vyzkoušet v obchodě a poté ji koupit třeba na e-shopu. Pokud se o správné velikosti a střihu chcete poradit s brafitterkou (poradcem při výběru podprsenky) „face to face“, zajděte do některého specializovaného obchodu, kde vám ochotný personál poradí.

Správná velikost obvodu

Velikost obvodu je při správném výběru nové podprsenky důležitý. Je to totiž právě obvod, který by měl nést až 80 % váhy prsou. Ženy se někdy mylně domnívají, že váhu prsou mají nést ramínka, ale to je chyba.

Pokud je obvod příliš velký, dojde k tomu, že většinu váhy ponesou ramínka, což může vést i k bolestem krční páteře a otlakům. Navíc prsa v takové podprsence nemají správný tvar.

Při zkoušení nové podprsenky ji vždy zapínejte na první háček, tedy na nejvolnější variantu. Počítejte s tím, že podprsenka časem povolí, ale vy budete mít ještě 2 háčky na to, abyste si obvod správně upravila.

Celá řada žen si myslí, že obvod podprsenky by měl odpovídat číslu, které si naměří pod prsy. Při výběru velikosti podprsenky však pamatujte na to, že je elastická, takže postupem času povolí. Proto klidně zvolte i menší obvod, ale pozor, v podprsence byste měla bez problémů dýchat. Pokud si tedy naměříte obvod 75 cm, klidně můžete sáhnout po spodním prádle s obvodem 70 cm.

  

Jak zjistit správnou velikost obvodu?

Správně zvolený obvod by měl k tělu dobře přiléhat, ale zároveň by neměl příliš tlačit. V podprsence byste měla volně dýchat. Zadní část se zapínáním byste od zad neměla odtáhnout na více než 3 prsty. Zadní díl by měl s pažemi svírat pravý úhel a zapínání by mělo být ve stejné výšce jako přední část podprsenky.

Zadní část se zapínáním by neměla vyjíždět nahoru ani být příliš nízko. Pokud se zapínání souká nahoru, znamená to, že je obvod příliš velký. Malý obvod poznáte podle toho, že se vám přes boční látkové části rýsuje stažená kůže, která působí jako malé faldíky. Do přední části uprostřed, kde jsou si košíčky nejblíže, by se neměl vejít více než 1 prst. Pokud zvednete ruce, měla by podprsenka zůstat na svém místě a nevyjíždět nahoru přes poprsí.

Dobrá rada: Podprsenku zkoušejte v nejrůznějších polohách – ve stoje, v sedu, zkuste si zaskákat a podobně. Nejlepší podprsenka by měla zůstat přesně na svém místě a mělo by se vám v ní dobře dýchat.

Ramínka by se do ramen neměla zařezávat

Ramínka nesmí padat, ale nesmí se do ramen ani zařezávat. Pokud byste podprsenku dlouhodobě nosila tak, že by ramínka do ramen tlačila, mohly by vám po nich zůstat nevzhledné důlky. Ramínka mají nést pouze 20 % váhy ňader. Správnou délku ramínek snadno nastavíte díky posuvnému systému.

Košíček musí sedět jako ulitý

Mnoho žen často sahá po malém košíčku v touze zvětšení objemu, mají totiž strach, že ve správně padnoucím košíčku se jim ňadro ztratí. Tak to ovšem není. Pokud zvolíte příliš malý košíček, docílíte akorát efektu „dvojitého prsa“. To znamená, že ňadro přes košíček přetéká a pod upnutým trikem to vypadá, jako byste na pravé i levé straně měla zdvojené prso, což je naprosto nežádoucí.

Pokud je košíček příliš velký, nevzhledně se krabatí a od prsa odstává. Pokud je však košíček zdeformovaný pouze ve špičce, tedy v oblasti bradavek, měly byste sáhnout po větší velikosti, kterou ňadra správně vyplní. Dobře zvolený košíček plynule navazuje na linii ňader, nikde neodstává ani se nezařezává.

Myslete také na to, že velikost košíčků se mění úměrně s velikostí obvodu. Košíček B je u obvodu 70 cm menší než u obvodu 80 cm. Pokud si zkoušíte podprsenku, u které vám je košíček akorát, ale obvod je příliš velký, sáhněte po menší velikosti obvodu, ale větším košíčku. Pokud si tedy zkoušíte velikost 75/B vezměte raději 70/C.

U košíčku je důležitý i střih. I když narazíte na správnou velikost košíčku, přece jen se v něm nemusíte cítit. Pak už vám nezbývá nic jiného, než zkoušet různé typy střihů, dokud nenarazíte na ten svůj, který vám padne jako ulitý.

Kostice

Kostice prsa podpírají, a aby svoji funkci dobře plnily, musí prsa těsně obepínat. Kostice by v žádném případě neměla tlačit na měkkou tkáň a končit by měla až u podpažní jamky. Podprsenka by v místě, kde se k sobě kostice nejvíce blíží, neměla odstávat, ale ani tlačit.

Dobrá rada: Každé z vás se jistě někdy stalo, že kostice z košíčku mezi prsy vyjela. To však není důvod, abyste podprsenku vyhodila. Stačí použít chránič na kostice a problém je vyřešen!

Vybrala jsem si tu pravou?

Dobře padnoucí podprsenku poznáte tak, že v ní vypadáte štíhlejší, nemusíte se nijak hrbit a prsa vypadají pevněji. Nezapomeňte se při zkoušení prohlédnout také zboku. Prsa by vám neměla sahat níž, než je obvod podprsenky. Pokud tato situace nastane, znamená to, že vám podprsenka neposkytuje dostatečnou oporu. Řešením je menší obvod, větší košíčky a úprava ramínek.

Důsledky dlouhodobého nošení špatné podprsenky

Výběr správně padnoucího spodního prádla je naprosto klíčový nejen pro váš dobrý pocit, ale také pro vaši opěrnou soustavu. Při nošení špatně vybrané podprsenky může docházet ke změnám ve tvaru hrudního koše i páteře. Ke slovu totiž přichází gravitace, a pokud nejsou prsa dostatečně podpírána, začnou hrudní kost i žebra vpadávat dovnitř. Toto může způsobit až tzv. infarktové pocity.

Ženy s malými ňadry se nadměrně přímý kvůli tomu, aby prsa vypadala opticky větší, čehož však mohou bez námahy dosáhnout správně padnoucí podprsenkou. Kvůli tlačícím kosticím může docházet k nebezpečným bulkám a zánětům. Kromě toho může vést nošení špatně padnoucí podprsenky ke špatnému držení těla, bolestem zad a šíjových svalů, hlavy, k zablokování žeber a v extrémních situacích i ke zvracení.

Životnost podprsenky

Jako veškeré spotřební zboží, tak i podprsenka podléhá opotřebení. Poznáte to tak, že ztratí svoji pružnost a pevnost. „Vytahané“ podprsenky se nevyplatí nosit, proto byste je měla pravidelně měnit. Životnost podprsenky je zhruba rok. Proto se nevyplatí do jejich nákupu přehnaně investovat. Pro běžné a časté nošení je vhodné investovat částku kolem 500 Kč, u podprsenek pro speciální příležitosti samozřejmě investujte více.

Typy podprsenek

Na trhu najdete celou řadu podprsenek, takže má každá žena možnost si vybrat tu, která jí nejlépe padne. Kromě toho si můžete vybírat ze střihů vhodných do hlubokých výstřihů, do šatů bez zad a dalších střihů pod neobvykle řešené oblečení. Každá podprsenka se hodí pro jiná ňadra.

Vyztužená

Toto spodní prádlo se považuje za klasiku, právě proto je mezi ženami nejrozšířenější a nejoblíbenější. Košíčky jsou pevné a tvarované. Nejsou doplněny o žádné vycpávky, protože jejich úkolem je prsa plně zakrýt. Ramínka si můžete vybrat buď pevně přišitá, nebo odepínací. Podprsenka bez ramínek se hodí pod trička nebo šaty se špagetovými ramínky nebo bez ramínek. Vyztužené podprsenky jsou komfortní při nošení a poskytují optimální oporu.

Hodí se pro: menší, střední i plnější poprsí, vybírají je ženy, které nevyžadují push-up efekt.

Polovyztužená

Oproti vyztužené nabízí vyztužení jen poloviční, ale zachovává dostatečnou oporu pro poprsí. Spodní část košíčku je vyztužena, kdežto horní nikoliv. U některých typů podprsenek můžete najít spodní pevnou část vyplněnou push-up výztuží. Nezpevněnou horní část může zdobit krajka, výšivky nebo lesklé detaily.

Hodí se pro: především větší poprsí, ale sáhnout po tomto střihu mohou i ženy s menším poprsím nebo všechny, které hledají komfortní podprsenku.

Nevyztužená

Při nošení je velmi komfortní a je jasnou volbou pro ženy s velkým poprsím. Košíčky nejsou vyztužené, jsou pohodlné z příjemných materiálů a zároveň poskytují dostatek opory pro větší ňadra. Některé střihy disponují i košíčky. K pohodlnému nošení mimo jiné přispívají i široká nastavitelná ramínka, která jsou ke košíčkům pevně přišita.

Hodí se pro: plné a velké poprsí.

Bralette

Typ nevyztužené podprsenky, která se v současné době těší velké oblibě. Má trojúhelníkový střih košíčků a široký obvod. Většinou se šije z krajky. Košíčky mohou a nemusejí mít výplň. V případě, že ji mají, je většinou vyjímatelná. Některé střihy podprsenek připomínají spíše letní topy, takže je možné si je vzít místo trička ke kalhotám nebo sukni s vysokým pasem.

Bralettka může mít záda podobného střihu jako sportovní podprsenka, může a nemusí mít zapínání.

Hodí se: pro menší a střední ňadra.

Push-Up

Push-Up je spodním prádlem, které prsa přirozeně pozvedne a vytvaruje. I menší ňadra díky němu vypadají plnější a pevnější. Košíčky ňadra zvednou a přiblíží k sobě, což opticky vede k plnějšímu dekoltu. Push-Upky jsou podprsenky, které dokážou prsa opticky zvětšit až o jedno číslo.

Vyztužení Push-Up podprsenek může být různé. Najdete podprsenky s vyjímatelnými vycpávkami z různých materiálů (látkové, silikonové), ale také s pěnovou výztuží. Spojení košíčků může mít různé hloubky a tvary, takže můžete spodní prádlo využít téměř pro jakoukoliv příležitost.

Hodí se: pro malá a středně velká prsa nebo pro ženy, které nemají pevné poprsí.

Double super Push-Up

Opět zvětšující podprsenka, která dokáže poprsí zvětšit až o dvě velikosti.

Bardotka

Bardot neboli balconette (balkonetky) svůj název dostaly kvůli svému balkónovému tvaru, který zvýrazňuje především horní linii ňader. Bardotka svůj název získala podle herečky Brigitte Bardot, již proslavily její vyzývavé výstřihy.

Oblékněte ji do topů bez rukávů nebo do hlubokých výstřihů. Její výhodou je dostatečná opora pro ňadra i v případě, že ji budete nosit bez ramínek. Abyste se v ní cítila sebejistě i bez ramínek, najdete u většiny bardotek silikonový proužek, který podprsenku drží na svém místě, můžete ji tedy využít jako samodržící podprsenku. Košíčky jsou vyplněny push-up vycpávkami, jež umocní zvýraznění horní linie ňader. Ramínka jsou umístěna široko od sebe, čímž napomáhají ňadra pozvednout směrem nahoru. Bardotka je nejlepší podprsenkou pod svatební šaty.

Bardotku od klasické podprsenky poznáte podle košíčků. Přechod mezi horní části košíčku by měl téměř plynule přecházet do obvodu podprsenky. Z dálky podprsenka vypadá jednotně, bez hlubšího výstřihu mezi košíčky. Košíčky jsou k sobě jakoby přišité.

Hodí se: pro malá a středně velká prsa.

Half Bardot neboli Demi cup

Je podobná bardotce, ale odlišuje se tvarem košíčků. Švy jsou rovné a nikoliv do tvaru T. Košíčky jsou částečně vykrojené, takže prsa zakrývají méně než plný košíček. Díky nim docílíte plného sexy dekoltu, který však prsa nestlačuje k sobě ani je nezvětšuje.

Hodí se pro: malé, střední i větší poprsí, je vhodná spíše na běžnější nošení.

Plunge neboli dekoltka

Charakteristickým znakem je výrazné snižování košíčků od krajů ke středu. Mezi prsy bývají košíčky spojeny páskem. Díky tomuto sníženému středu podprsenku můžete obléknout i do hlubokých výstřihů, váš dekolt bude plný.

Hodí se pro: menší a střední velikost ňader.

Zmenšovací podprsenka

Hlavním úkolem spodního prádla je optické zmenšení poprsí. Toho je docíleno díky speciálnímu střihu. Tvar košíčků prsa zpevní a stáhne. Sáhnout by po nich měla každá žena s extrémně velkými ňadry. Součástí jsou pevně přišitá a široká ramínka, vysoký střed (košíčky jsou spojené) a široké boky podprsenky. Zapínání by v zadní části mělo být nejméně na dva háčky, takže vaše ňadra budou mít dostatečnou oporu. U skutečně velkých ňader je vhodné sáhnout po podprsence, která má košíčky opatřeny kosticemi.

Hodí se pro: extrémně velké poprsí, které je spíše na obtíž.

Speciální typ podprsenky: Kojící podprsenka a jak ji vybrat

Kojící podprsenka by měla být především pohodlná a poskytovat prsům dokonalou podpěru. Podprsenky se od ostatních liší především zdvojeným košíčkem. Díky odepínatelnému háčku v horní části podprsenky můžete vnější vrstvu košíčku odejmout a pohodlně nakojit své maličké. Podprsenku tak nemusíte vůbec vysvlékat.

Co se s prsy děje během těhotenství

Během těhotenství, zejména v prvních třech měsících vám prsa začnou růst. K růstu dochází během celého těhotenství, ale nejmarkantněji to poznáte právě na začátku. Budete tedy muset sáhnout po podprsence o jedno až dvě čísla větší.

Během dalších měsíců dochází ke zvětšování dvorců, zaznamenáte jejich tmavnutí, ale také větší nerovnosti. Nerovnosti způsobují žlázy, které vylučují ochranné látky podporující zdraví vašich bradavek.

Jak vybrat kojící podprsenku

Se správně zvolenou mateřskou podprsenkou zvládnete vaše mimino nakojit snadno a diskrétně ať budete kdekoliv. Na co při výběru pamatovat?

 • Podprsenku kupujte až během posledních týdnů těhotenství. Je nesmysl si kupovat podprsenku dříve s tím, že vám do ní prsa dorostou. Tím byste získala akorát spodní prádlo, které vám nebude sedět. K nalévání prsou dochází mezi 3. a 5. dnem po porodu a trvá zhruba 2 dny. Podprsenka by měla být pohodlná a nikde by vás neměla tlačit.
 • Podprsenku zkoušejte i s absorpčními vložkami, abyste měla jistotu, že se vám do ní nalitá prsa vejdou. Do košíčku byste měla být schopna vstrčit dva prsty. Podprsenka by vás neměla nikde tlačit.
 • Podprsenku byste měla zvládnout odepnout jednou rukou, abyste dítě snadno a rychle nakojila i když jej budete držet v rukách.
 • Pro komfortní nošení i lepší oporu pro prsa doporučujeme sáhnout po prádle se širokými ramínky.
 • Podprsenku zkoušejte se zapnutím na první háček, tedy nejvolnější varianta. Objem hrudníku se vám po porodu bude měnit, takže je dobře, když tomu přizpůsobíte i obvod podprsenky.
 • Výrobní materiál by měl být antibakteriální a zároveň prodyšný.

S kosticí nebo bez kostice

O tom, zda používat podprsenky s kosticí nebo bez kostice se stále debatuje. Obecně se doporučuje nosit během těhotenství spíše podprsenky bez kostic. Již během těhotenství zjistíte, že jsou pohodlnější. Pokud chcete mít krásná prsa i po miminku, je důležité, aby podprsenka prsům poskytovala dostatečnou podporu. Rozhodně zapomeňte na pružné lambády nebo jiné natahovací prádlo.

Odepínání podprsenky

Abyste mohla vaše malé snadno nakojit, můžete sáhnout po podprsence s rychloupínáním. To znamená, že košíček odepnete a miminko nakojíte. Není potřeba si celou podprsenku vysvlékat.

Druhou možností jsou podprsenky z měkké strečové tkaniny, které nemají rychloupínání, protože je možné je snadno stáhnout na stranu a začít kojit. Toto prádlo však prsům poskytuje jen velmi malou oporu, takže by ho měly nosit jen ženy s menším poprsím.

Speciální typ podprsenky: Sportovní podprsenka a jak ji vybrat

Sportovní podprsenku by měla nosit při sportu každá žena a vůbec nezáleží na tom, zda má velká nebo malá prsa. Některé ženy se mylně domnívají, že u klasické podprsenky stačí utáhnout ramínka a je to! To je však omyl. Klasické spodní prádlo nedokáže ňadrům poskytnout dostatečnou oporu. Sportovní podprsenka ňadra chrání před povisnutím.

Při každé sportovní aktivitě dochází k pohybu prsou nahoru a dolů. A právě kvůli němu mohou ňadra povolit. Dochází k povolení kůže a Cooperových svalů nacházejících se v blízkosti prsou (ovlivňují velikost i tvar). Jakmile prsa povisnou, není přirozeným způsobem cesty zpět.

Sportovní podprsenky podle druhu sportu

Sportovní podprsenku vybírejte podle toho, jakému sportu se věnujete. U každého sportu totiž vykonáváte jiný pohyb a potřebujete jiný stupeň opory neboli support.

 1. Light Support – podprsenky s nejnižším stupněm opory jsou vhodné pro nenáročné sporty, mezi které se řadí rychlá chůze, golf, jóga, tai-chi, běžné posilování nebo pilates. Tyto podprsenky mohou být bezešvé, ale mohou mít i speciální střihy s tvarovanými švy a košíčky.
 2. Mid Support – střední opora je vhodná pro sporty, které jsou náročnější na pohyb. Patří mezi ně cyklistika, in-line bruslení, jogging, lyžování a podobně.
 3. High Support – nejvyšší stupeň opory vybírejte, pokud se věnujete aerobiku, zumbě, jumpingu a dalším na pohyby náročným sportům. Podprsenka s touto oporou dokáže pohyb prsou zmírnit až o 70 %.

Jak vybrat sportovní podprsenku

Stejně jako u klasické podprsenky, je i u této důležitý obvod, košíčky a ramínka. Platí zde, že pokud máte větší prsa, měly byste sáhnout po sportovním prádle s větší oporou.

 • Obvod by měl kolem těla dobře sedět. Neměl by být volný, ale ani příliš tlačit. Mezi obvodem a vaším tělem by měl být prostor maximálně na 2 prsty.
 • Ňadro by mělo do košíčku dobře zapadnout, nemělo by v něm být deformované.
 • Ramínka by neměla být volná, ale neměla by ani padat. Mezi ramínkem a vaším ramenem by měl být prostor pro vložení maximálně 2 prstů.

Pokud máte menší prsa nebo provozujete nenáročný sport, během kterého nedochází k prudkým pohybům a nárazům, můžete sáhnout po kompresní podprsence bez košíčků, funguje na principu přitisknutí ňader k hrudníku.

V případě že máte větší prsa nebo provozujete náročnější sporty, měla byste sáhnout po podprsence s košíčky. Košíčky udrží prsa na svém místě, čímž eliminují jejich pohyb.

Speciální typ podprsenky: Protetická podprsenka

Protetická podprsenka je určená ženám, které prodělaly onkologické onemocnění a jsou po ablaci (odstranění prsu). Od klasických se vzhledově příliš neliší, ale mají svá specifika a to:

 • ve zdravotní podprsence najdete kapsu na prsní epitézu (speciální vycpávku),
 • je vyrobena ze speciálního neprůhledného materiálu, který může mít antibakteriální úpravu,
 • disponuje širšími elastickými ramínky, která zaručují pohodlné nošení, protože odlehčují ramenům,
 • vysoký střed a boky,
 • košíčky mají uzavřenější tvar, jenž podporuje tvar epitézy,
 • zpracování výstřihu je elastické,
 • kostice jsou vysoce pružné.

Rozdíl mezi epitézou a protézou je v tom, že protéza je umělá náhrada těla, která plní funkci chybějícího organu (např. ruka nebo noha). Epitéza je také umělá náhrada části těla, ale má pouze kosmetický význam.

Pokud si vyberete správně padnoucí podprsenku, nebudete o ní během celého dne vůbec vědět. Navíc děláte dobrou věc pro svoje záda i vzhled vašich ňader.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.5/5 39 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
 1. Dobrý den,
  mám velmi malá prsa a celý život problém s podprsenkou. Košíček samozřejmě A, ale 75A mě hrozně škrtí, takže sebou šiju a trpím. Nepochopila jsem přesně, jak zachovat nejmenší košíček, ale s větším objemem. Mohla bych požádat o radu?
  Děkuji
  Eva Ptáčková

  • Dobrý den,

   velice důležité je správné měření. Musíte znát velikost obvodu hrudníku přes prsa a pod prsy. Obvod přes prsa se měří přes bradavky. Obvod pod prsy měřte skutečně těsně pod prsy. Pro měření použijte krejčovský metr. Metr nikdy nestahujte příliš těsně, ale nemějte jej ani zbytečně volný. Možná, že celou dobu nosíte špatnou velikost podprsenky a zbytečně se trápíte. Doporučila bych zkusit sáhnout i po jiném střihu. Zkoušela jste třeba braletku? Ta je určená ženám s menším poprsím, a navíc krásně vypadá. Určitě se vyplatí zajít do prodejny spodního prádla a poradit se s odborníkem. Přejeme, ať brzy vyberte tu pravou.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo