Jak vybrat úhlovou brusku

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Každý kutil by si v dílně přál mít úhlovou brusku. Tahle šikovná pomocnice si hravě poradí s řezáním, broušením i leštěním. A nezastaví se dokonce ani před tak bytelnými materiály, jako jsou ocel nebo beton. Lidově se jí říká také flexa nebo flexka. Pokud váháte s výběrem, jste tady správně.

Test úhlových brusek 2023

V tabulce níže najdete top 5 modelů úhlových brusek, které vám doporučujeme. Ale samozřejmě si můžete vybrat i jinou flexu. Na druhou stranu vám můžeme s klidným svědomím slíbit, že brusky uvedené v tabulce vás rozhodně nezklamou.

NázevKde koupitHodnocení
celkem
1.Makita GA6021Zjistit cenu
90 %
2.Bosch GWS 22-230 JH ProfessionalZjistit cenu
90 %
3.Makita GA7010CZjistit cenu
85 %
Recenze
4.Einhell TE-AG 18 LiZjistit cenu
75 %
Recenze
5.Bosch GWS 850 CEZjistit cenu
75 %

Parametry

NázevTyp bruskyHmotnost (kg)Max. průměr kotouče (mm)Přídavná rukojeťMax. otáčky (/min)Příkon (W)
1.Makita GA6021úhlová2,8150ano100001050
2.Bosch GWS 22-230 JH Professionalúhlová5,2230ano65002200
3.Makita GA7010Cúhlová3,4180ano84002000
4.Einhell TE-AG 18 Liúhlová1,8115ano8500-
5.Bosch GWS 850 CEúhlová1,9125ano11000850
NázevVýkon (W)Napájení (V)Typ napájeníTyp použitíMontážní závitHladina hluku (dB)
1.Makita GA60211050230síťovéprofiM14100
2.Bosch GWS 22-230 JH Professional1500230síťovéprofiM14104
3.Makita GA7010C2000230síťovéprofiM14103
4.Einhell TE-AG 18 Li-18akumulátorprofiM1487
5.Bosch GWS 850 CE490230síťovéprofiM1486

Jak funguje flexa

Než se pustíme do technických věcí a rad, podle kterých se při nákupu řídit, rychle si vysvětlíme, jak úhlová bruska funguje.

Bruska se skládá z motoru s ozubeným pastorkem, jehož zuby zapadají do zubů talířového kola. Na hřídeli je nasazený brusný nebo řezný kotouč. Záleží na tom, zda chcete brousit nebo řezat. Vývojáři se stále snaží uspokojit zákazníky, kteří chtějí výkonný, ale přitom lehký motor a dále přijít s nejúčinnější převodovkou.

Moderní brusky se neobejdou ani bez elektroniky, která se stará o regulaci otáček, vypnutí motoru v případě nebezpečí, rychlost rozběhu a další faktory, kterém by nám měly ulehčit práci a také se postarat o naše bezpečí.

Základní dělení

Než vyrazíte do obchodu, měli byste vědět, že existují dva základní druhy úhlových brusek.

1. Elektrická

Již podle názvu poznáte, že tento stroj bude fungovat na elektřinu. Pro jeho provoz vyberte takové místo, kde je elektrická zásuvka na 230 V. Tyto brusky jsou schopny dosáhnout daleko většího výkonu než akumulátorové. Na trhu jich najdete nejvíce.

2. Akumulátorová

Aku úhlová bruska může být alternativou k elektrické flexe, ale s tou výhodou, že ke svému provozu nepotřebuje zásuvku. Stačí jen nabít baterii, která by však měla mít alespoň trochu slušnou kapacitu. Výhodou aku flexy je tedy mobilita, ale na úkor nižší doby provozu, výkonu a vyšší pořizovací ceny.

Pokud se rozhodnete pro akumulátorovou verzi, podívejte se, zda obsahuje akumulátor typu Li-Ion. Jeho výhodou je slušná kapacita, nehrozí samovybíjení a díky absenci paměťového efektu nedochází ke snížení kapacity v případě, že baterii budete nabíjet i tehdy, když není úplně vybitá.

Příkon motoru úhlové brusky

Jedná se o velmi důležitý parametr. Vyšší příkon znamená rychlejší a plynulejší řezání.

Úhlová bruska s kotoučem 125 mm by měla mít příkon 700 – 1 000 W. 115mm flexa je nejmenší, tudíž postačí výkon 600 W. Největší bruska s označením 230 mm, potřebuje výkon 1 700 – 2 400 W.

Hmotnost

Velmi často narazíte na informaci, že levnější brusky bývají těžší, protože se pro jejich výrobu používají méně kvalitní materiály. Dražší modely pak bývají vyrobeny z odolnějších materiálů, se kterými jde ergonomicky pracovat, takže bývají lehčí. Toto však není 100% spolehlivé pravidlo. Důležitá je také velikost kotouče. Pokud se rozhodnete pro 125mm brusku, budete s ní moct pracovat třeba jen jednou rukou. Každopádně platí, že pokud vsadíte na značku, dostanete kvalitní přístroj.

Typy úhlových brusek

Rozlišujeme čtyři základní flexy. Hlavním rozlišujícím měřítkem je průměr kotouče úhlové brusky. Od toho se pak odvíjí i použití a jeho náročnost. Proto si vždy před nákupem konkrétního modelu úhlové brusky dobře rozmyslete, na co ji chcete používat.

Úhlová bruska 230 mm

Největší standardně vyráběný průměr kotoučů na brusky je právě 230 mm. Počítejte s tím, že tímto strojem hravě nařežete beton i zámkovou dlažbu. Díky velkému kotouči zvládne hloubku řezu až 7,5 cm.

Ale na druhou stranu si za tuto velkou brusku připlatíte. K tomu, aby správně fungovala, totiž potřebuje výkonnější motor než její menší kolegyně – ideálně s příkonem 2 000 W a více. Silnější motor znamená i o něco vyšší váhu. Proto bruskou s průměrem kotouče 230 mm pracujeme vždy obouruč.

Úhlová bruska 180 mm

Existují také flexy s průměrem kotouče 180 mm, ale těch je na trhu spíše menšina. Výkonnostně stojí mezi 150mm a 230mm stroji. Už nejsou jednoruční, ale za to zvládnou hloubku řezu až 5 cm, tedy podstatně hloub, než dokáže zmiňovaná 150mm bruska. Využijete ji hlavně na těžší práce v dílně.

Pro pravidelné použití je to dobrá alternativa k 230mm brusce. Ta je totiž na menší operace zbytečně velká a neohrabaná. Ale na občasné použití si v pohodě vystačíte i se 150mm strojem.

Úhlová bruska 150 mm

Její druhé jméno by mohlo být „Největší jednoruční bruska“. Kotouč o průměru 15 cm totiž udržíte v jedné ruce i při maximálních otáčkách – kolem 9 000 za minutu. Pro tuto velikost brusek stačí o něco menší motor s příkonem 1 000 – 1 400 W. Díky tomu se flexa při řezání zakousne až 3,5 cm hluboko.

Úhlová bruska této velikosti patří k nejoblíbenějším mezi kutily. I když je to stále pořádný kousek a váží okolo 3 kg, dá se s ní pohodlně pracovat i pár hodin. Pokud byste ale chtěli tuto úhlovou brusku používat jen na jemné broušení a leštění kovu či dřeva, je to pro vás zbytečně výkonný a drahý stroj.

Úhlová bruska 125 mm

Druhá nejmenší flexa na trhu se pyšní svým univerzálním využitím. Sice nemá takovou sílu a drajv jako brusky s větším průměrem kotouče, ale na menší práce je skvělá. Hravě si poradí s řezáním plochých kovových profilů, plechu i s broušením svarů.

Podobně jako u závodních motorek, i v případě brusek je 125 spíše lehčí stroj. Ale i tak se nejlepší modely této kategorie dostanou až na 13 000 otáček za minutu. To vše zvládne s motorem o příkonu 750 – 1 000 W.

Úhlová bruska 115 mm

Nejmenší a nejobratnější mezi úhlovými bruskami. Tyto malé flexy nejsou moc dobré v řezání. Zvládnou hloubku řezu jen kolem 2 cm, takže kromě plechů téměř nic. Ale o to lepší jsou v broušení a leštění povrchů.

Díky menším rozměrům a nízké hmotnosti tahle mini úhlová bruska přijde k chuti i začínajícím kutilům. Skvěle si poradí s odstraňováním starých nátěrů nebo rzi. Přitom ji můžete pohodlně ovládat jednou rukou a ani se u toho moc nezapotíte. Hodí se taky na příležitostné použití na chatách či chalupách.

Přehled doporučeného příkonu a maximální hloubky řezu

Podle průměru brusného kotouče na úhlovou brusku můžeme snadno určit maximální bezpečnou hloubku řezu a také doporučený příkon motoru.

Průměr brusného kotoučeMaximální hloubka řezuDoporučený příkon motoru
230 mm7,5 cm2 000 W a více
180 mmcca 5 cm1 500 W a více
150 mm3,5 cm1 100 W a více
125 mm2,5 cm800 W a více
115 mm2 cmaspoň 600 W

Typy brusných kotoučů

Úhlová bruska je tak trochu jako základní deska počítače. Má nějaké dispozice, ale daleko nejdůležitější je, co do ní vsadíte za součástku. V našem případě jde samozřejmě o kotouče. Kotoučů máme hned několik druhů a dělíme je podle typu použití.

Vězte, že existují speciální kotouče na broušení, řezání, leštění, ostření i smirkové broušení. Ale nebojte se, protože si přímo na kotouči přečtete, pro jaký účel a na jaké materiály se hodí.

K upnutí kotouče dlouho dobu sloužila tzv. upínací garnitura (jedná se o přírubu a matici). Pro utažení i povolení se používal speciální klíč, který se nazývá brýle. Aby však práce s flexou byla co nejpohodlnější a nejrychlejší, používají se dnes speciální matice, které k utažení ani povolení žádný klíč nepotřebují.¨

Brusné kotouče

Použijete je například při odstraňování starých nátěrů a rzi, obrušování svarů, odjehlování (začištění kovových nebo plastových dílů) apod. Existuje celá škála brusných kotoučů. Liší se zejména intenzitou broušení. Při použití myslete na to, že se brousí hranou, nikoliv plochou kotouče.

Klasické brusné kotouče

Mívají tloušťku 4-8 mm a používají se pro hrubší broušení ploch i hran. Tyto kotouče bývají potažené tkaninou ze skelných vláken, která dokáže velmi dobře opracovávat kov. Většinou je kotouč vypouklý. Tím při práci pohodlněji nastavíte správný úhel broušení.

Lamelové brusné kotouče

Poznáte je na první pohled. Na brusné straně mají naskládané malé lamelky – destičky. Těmi spolehlivě zbrousí kov i dřevo. Výhodou tohoto typu kotouče jsou nižší vibrace při práci. Hodí se na začišťování svarů, ale i broušení nerezu. Díky jemnější struktuře nechávají povrch hladký. Proto po nich sáhněte až při „broušení načisto“. Na hrubší práci se lépe hodí agresivnější kotouče.

Drátěné brusné kotouče

Velmi dobře poslouží při odstraňování starých nátěrů a rzi, ale jen z ocelových a železných povrchů. Na měkčí kovy je raději nepoužívejte. Protože třeba v hliníku by ocelové dráty zanechaly nepěkné škrábance, které byste pak musely složitě leštit. Drátěné brusné kotouče se dají využít také na přípravu kovu před svařováním. Ale počítejte s tím, že jsou těžší než většina ostatních kotoučů.

Fíbrové brusné kotouče

Fungují jako klasický smirkový papír. Záleží na hrubosti zrna a typu materiálu, který potřebujete opracovávat. Většinou se na úhlových bruskách používá spíš doplňkově a pro jeho uchycení budete potřebovat nosič brusných fíbrových výseků. Hodí se pro broušení dřeva, případně železa.

Porézní brusné kotouče

Speciální kategorie brusných kotoučů, kterou ocení milovníci dřeva. Skládá se z nylonových vláken, která na sobě mají brusivo. Díky porézní struktuře se kotouč stíhá dostatečně chladit, takže se broušený povrch nepálí. Kotouče této kategorie jsou skvělé na zahlazení dřeva, odstranění barvy i rzi. Výhodou je jemnější a neagresivní broušení.

Řezné kotouče

Zásadní otázka zní: Co chcete bruskou řezat? Samozřejmě i zde existuje přehršel variant kotoučů. Dělíme je jednak podle tloušťky a jednak podle účelu použití.

Tenké řezné kotouče

Výborně se hodí na řezání tenkých profilů, například plechu. Většinou jsou velmi tenké – i méně než 1 mm. Určitě je nepoužívejte na tlustší materiál, než udává výrobce. Mohli byste poničit kotouč a v nejhorším případě sami sebe ohrozit na zdraví.

Tlustší řezné kotouče

Výborně poslouží při řezání trubek, silnějších plátů železa a oceli, traverz apod. Jsou mnohem bytelnější a vydrží více. Ale moc se nehodí na řezání tenkých plechů, protože mají kvůli své tloušťce širší stopu. Tou mohou poohýbat tenkou hranu plechu.

Řezné kotouče na dřevo

Poznáte je na první pohled podle zubů. Podobně jako cirkulárka nebo klasická pila i kotouče na řezání dřeva jsou ozubené. Nevýhodou ve srovnání s klasickými pilami je menší hloubka řezu. Ale ve zkušených rukou tyto kotouče najdou dobré uplatnění v každé kutilské dílně.

Řezné kotouče na kov

Většinou je přímo na kotouči nebo přinejmenším na balení jasně napsáno, na jaké kovy je kotouč určený. Rozhoduje tvrdost a pružnost kovu. Obecně lze říct, že na tužší materiály jako železo, ocel, litina nebo nerez jsou tvrdší a houževnatější kotouče, kdežto na hliník a další lehké kovy se používají jemnější kotouče. Když si nebudete jisti správným výběrem, raději se vždy zeptejte prodavače.

Speciální typy kotoučů

Kromě brusných a řezných kotoučů, které jsou specializované, existují také kotouče univerzální. Ty se dají použít jak na broušení, tak na řezání. Sice nejsou tak efektivní jako specializované kotouče, ale svou práci odvedou a ušetří vám čas s vyměňováním kotoučů.

Klasické univerzální kotouče

Jsou výborné ve své univerzálnosti. Sice na opravdu přesnou práci raději použijte specializované kotouče, ale pokud tolik nehledíte na detail, kvalitně obrousíte i nařežete dřevo, kov i slitiny univerzálním kotoučem. Akorát počítejte s tím, že kotouč nebude mít tak dlouhou životnost jako jeho specializované alternativy.

Diamantové kotouče

Jsou to zdaleka nejdražší kulaté nástavce do úhlových brusek. Ale za vyšší cenu nabízejí pestrou škálu použití. Navíc si poradí prakticky se všemi myslitelnými materiály. Nejčastěji se využívají k řezání a broušení dlaždiček, betonu, ale i mramoru a přírodního kamene. Samozřejmě zvládnou i kovy a slitiny, ale na dřevo je nedoporučujeme.

Užitečné vlastnosti úhlových brusek

Existuje celá řada vychytávek, které práci s flexou usnadní. Některé zajišťují pohodlnější opracovávání materiálu, jiné jsou klíčové v ohledu bezpečnosti. Pokud budete hledat model, který zvládne všechny zmíněné funkce, značně si omezíte skupinu, z níž budete vybírat. Proto se zaměřte hlavně na vlastnosti, které směřují k bezpečnější práci. Pohodlnost je podle našich zkušeností druhořadá.

Antivibrační rukojeť

Většinou je to pogumovaný držák, který snižuje vibrace při práci s bruskou. Existují modely, které už mají tento držák ve výbavě při nákupu. Ale pokud se rozhodnete pro model, jenž tento držák v základní výbavě nemá, vězte, že lze dokoupit. Akorát se před nákupem přesvědčte, že ho vaše bruska zvládne – většinou je normovaný dle velikosti brusného kotouče.

Antivibrační rukojeť ocení zejména zapřisáhlí kutilové, kteří úhlovou brusku používají denně, a to i několik hodin. Pro občasné a krátké použití se obejdete i bez této rukojeti.

Doběhová brzda

Praktické zařízení, které zvyšuje bezpečnost práce. Proto je to jedna z vlastností, kterou byste v případě nákupu úhlové brusky měli upřednostnit například před antivibrační rukojetí. Stará se o rychlejší zastavení kotouče v momentě, kdy s bruskou přestanete pracovat.

Bez doběhové brzdy se vystavujete určitému riziku, že se o zpomalující kotouč brusky poraníte. Samozřejmě nikomu takovou ošklivou nehodu nechceme přivolávat. Pokud chcete být při práci s bruskou klidnější, vsaďte na doběhovou brzdu.

Elektronické udržování otáček

Chytrá funkce, která brusku udržuje v konstantních otáčkách. To usnadňuje přesnou práci. Zároveň je ale potřeba myslet na to, že při vyšší zátěži se motor flexy velmi namáhá. Naštěstí při extrémní zátěži bruska otáčky raději sníží, aby nedošlo k nenávratnému poškození motoru.

Elektronické udržování otáček je funkcí, která v sobě kombinuje bezpečnost i pohodlnost práce. Jednak vám neuskočí ruka, když se náhodou posunete z hrubší k hladší části a standardně by motor brusky zrychlil, a jednak díky stálým otáčkám bruska pravidelně ukusuje stále stejný objem opracovávaného materiálu. Proto se vám bude snadněji pracovat přesně.

Ochrana proti přetížení

Velmi praktická funkce, kterou oceníte zejména tehdy, máte-li slabší jističe. Standardně si totiž úhlová bruska bere velké množství energie najednou, když startuje. A protože se snaží co nejrychleji dostat do maximálních otáček, může právě v tento moment snadno vyhodit slabší jističe.

Ochrana proti přetížení ale prodlužuje náběh kotouče flexy do maximálních otáček tak, aby si stroj nebral příliš energie najednou. Tím pádem se vám nebude stávat, že byste si při práci s úhlovou bruskou vyhodili pojistky.

Ochrana proti opakovanému zapnutí

Toto je jedna z nejdůležitějších funkcí, které zvyšují bezpečnost při práci. Pokud totiž nastane například výpadek pojistek při startu flexy, která nemá ochranu proti přetížení, vy půjdete samozřejmě znovu nahodit pojistky, mohla by se po zapnutí pojistek znovu roztočit.

Naštěstí se díky ochraně proti opětovnému zapnutí úhlová bruska po naskočení proudu sama nezapne. Tím pádem se o ni nikdo nezraní ani nenadělá jinou paseku, než se od skříně s pojistkami vrátíte zpět, abyste pokračovali v práci.

Regulace otáček

Úhlovou brusku s regulací otáček oceníte zejména při práci s nerezovou ocelí nebo betonem. V obou případech totiž stačí nižší otáčky, díky kterým můžete přesněji opracovávat materiál. Jednoduše si nastavíte počet otáček a můžete se v klidu pustit do práce. Sice potrvá o fous déle, ale o to přesnější bude výsledek. A to za to stojí.

Nižší otáčky se velmi dobře hodí také při leštění a broušení kamene. Díky tomu neuděláte do povrchu kamene při cuknutí ruky hlubokou díru, kterou byste pak museli složitě zahlazovat.

Odsávání prachu

Jedná se o speciální „náustek“, na který je možné nasadit hadici od vysavače. Při zapnutí je pak prach odváděn přímo do sběrné nádoby vysavače, takže se eliminuje rozvíření prachu po místnosti.

Jak pracovat s úhlovou bruskou

Při každé práci s flexou používejte doporučené ochranné pomůcky. Patří mezi ně zejména ochranné brýle a sluchátka, nebo špunty do uší. Dále využijete rukavice a pevný pracovní oděv s dlouhými rukávy a nohavicemi.

Před vlastní prací vždy zkontrolujte, že je kotouč brusky v absolutně bezvadném stavu. Nikdy nepoužívejte kotouč, který je prasklý nebo jinak poškozený. Jinak byste si mohli při práci způsobit nepěkné zranění.

Brusku nepoužívejte bez pevně držícího a nepoškozeného krytu. Kryt zachytává nebezpečné úlomky, které by se vám při troše smůly mohly zaseknout do kůže. Proto nikdy nepracujte s bruskou bez krytu, a to pro jistotu ani při nízkých otáčkách.

Pokud se rozhodnete opracovávat dřevo, používejte pro tyto účely speciální kotouče. Ty nebudou dřevo přepalovat. Navíc na specifickém dřevěném povrchu lépe drží a necukají. Tím pádem se vám bude lépe pracovat a předejdete nechtěným cuknutím či jiným nedokonalostem, které by pracně obroušený povrch dřeva mohly poškodit.

Při řezání si vždy dávejte pozor, aby se vám řezaný materiál nezačal vlastní vahou svírat. Pokud byste měli pocit, že se to děje, raději ho na patřičných místech podložte. Nebo si můžete zavolat kamaráda, který vám bude řezaný materiál držet tak, aby se nesvíral. Předejdete tím zaseknutí kotouče mezi oběma částmi řezaného materiálu. Takové zaseknutí by mohlo v krajním případě poškodit motor flexy.

Pokud se rozhodnete regulovat otáčky flexa brusky, nepracujte takto dlouho. Nižší otáčky totiž omezují chlazení motoru. Tím pádem byste mohli po dlouhé práci na nízké otáčky motor přehřát, a v krajním případě dokonce uvařit a zničit. Otáčky budete pravděpodobně potřebovat snížit při práci s betonem, nerezem nebo dřevem.

Jestli už teď víte, že budete úhlovou bruskou často řezat, zvažte dokoupení stojanu, případně dalšího příslušenství. Ten zajistí precizní řez bez jakékoliv odchylky. Navíc je řezání tímto způsobem o poznání bezpečnější. Myslete na to, že většina stojanů je normovaná na danou velikost kotouče. Proto si vždy ověřte, že vybraný stojan zvládne právě vaši brusku.

Jak čistit a udržovat úhlovou brusku

Po každé práci flexu pečlivě očistěte od všech drobných kousků i prachu. Můžete k tomu použít například vlhký hadr. Vždy se ale přesvědčte, že jste před tím brusku vypnuli z proudu. Pokud budete skutečně využívat vlhký hadr, snažte se brusku co nejméně namočit.

Přebytečnou vodu ideálně ihned setřete druhým suchým hadrem. Dlouhodobá vlhkost by mohla způsobit poškození motoru i dalších součástí přístroje. Proto buďte při čištění maximálně opatrní a pečliví.

V pravidelných intervalech kontrolujte, zda se kotouč v brusce může točit volně a bez jakéhokoliv tření. Když budete mít pochyby o hladkém chodu kotouče, zkontrolujte, jestli není hlava brusky zanesená nečistotami z předchozí práce.

Nezapomínejte na mazání. Každý model má od výrobce definovanou frekvenci i způsob mazání. Využívejte k tomu určený olej. Přesný postup se liší model od modelu a najdete ho v návodu. Stejně tak se v návodu dočtete i o typech olejů, které je možné pro vaši brusku použít.

Snažte se brusku skladovat v suchém prostředí, kde teplota nespadne pod 10 °C. Ideální je garáž, případně dílna. Snažte se vyhnout venkovním kůlnám a dřevníkům, ve kterých obvykle velmi kolísá teplota i vlhkost.

Ceny úhlových brusek

Cena se bude odvíjet od toho, jak výkonný přístroj si chcete pořídit a také od toho, zda vsadíte na značku nebo dáte přednost neznačkové brusce.

Úhlové brusky do 1 000 Kč

V této cenové kategorii se nachází spíše menší modely s průměrem kotouče 115 mm nebo 125 mm. Ty nejlevnější je možné pořídit už za 600 Kč. V cenové relaci do 1 000 Kč se nacházejí přístroje pro domácí hobby použití s příkonem, který se pohybuje mezi 500 W až 700 W. Najít však můžete i modely s příkonem 900 W. Počítejte s tím, že na nižší pořizovací ceně se projeví i kvalita zpracování.

Úhlové brusky v cenovém rozpětí od 1 000 Kč do 5 000 Kč

V této cenové kategorii již najdete brusky se všemi základními typy kotouče a dokonce i kotouče větší (150 mm, 180 mm, 230 mm). Musíte však počítat s tím, že čím větší kotouč pořídíte, tím větší bude váha brusky. Náročnější domácí kutily jistě potěší, že se příkon bude pohybovat v rozmezí 1 000 – 2 000 W.

Úhlové brusky v cenovém rozpětí od 5 000 Kč do 10 000 Kč

Do této cenové kategorie zabruste tehdy, pokud jste profesionál. Najdete tu kromě klasických elektrických i akumulátorové modely, které jsou obvykle součástí kompletní sady zahrnující i kufr. S těmito přístroji hravě zvládnete i dlouhodobější zátěž.

Úhlové brusky nad 10 000 Kč

Po těchto flexách se poohlédněte tehdy, pokud budete potřebovat brousit nebo řezat konkrétní materiál. Tyto výrobky mohou mít klidně výkon i 2 500 W, funkce a i příslušenství navíc. Nebude nic neobvyklého, pokud na takovouto úhlovou brusku budete moct nasadit kotouč s průměrem větším než 230 mm.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo