Jak vyčistit a odstranit lak na nehty

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Jak se zachovat, když vám lak na nehty ukápne na koberec, čalounění, do vlasů nebo si jím zamažete oblečení? Existuje několik spolehlivých rad, díky kterým po skvrně od laku nezůstane ani památka. Zjistěte, které to jsou.

Přípravky, co stojí za vyzkoušení

Odstranění laku na nehty z podlahy

Tento postup je vhodný zejména pro nesavé povrchy, jakými jsou dlaždice, linoleum, marmoleum, vinyl a další.

Co budete potřebovat:

 • cukr.

Při tomto postupu musíte být rychlí. Dříve než začne lak zasychat, posypte flek cukrem. V případě, že se jedná o velkou skvrnu, rozhrábněte cukr tak, aby se dostal i do spodních vrstev. Poté vyčkejte, než se lak do cukru vsákne a pak jej zameťte smetáčkem.


Nejlepší šampony

NázevKde koupitHodnocení
celkem
1.Klorane Ortie suchý šampon pro mastné vlasy 150 mlZjistit cenu
86 %
2.Biora Biohar aktivátorZjistit cenu
85 %
3.Plantur 39 Kofeinové tonikumZjistit cenu
84 %
4.Vichy Dercos šampon na mastné vlasyZjistit cenu
84 %
5.Skin-Cap sprej 100 mlZjistit cenu
84 %
6.Paranit šamponZjistit cenu
83 %
7.Alpecin Hair Energizer LiquidZjistit cenu
82 %
8.Alpecin MedicinalZjistit cenu
82 %
9.Girlz OnlyZjistit cenu
81 %
10.Alpa AmicaZjistit cenu
79 %
11.Capillus Cannaderm stimulační šampon s kofeinemZjistit cenu
79 %
12.Capissan forteZjistit cenu
79 %
13.Ducray Kertyol PSO crèmeZjistit cenu
77 %
14.Cannaderm Natura šampon na mastné a normální vlasyZjistit cenu
76 %
15.LiQuido DUO FORTEZjistit cenu
75 %
16.Schwarzkopf BC Bonacure Dandruff Control Fluid – lotion proti lupůmZjistit cenu
74 %

Jak se zbavit laku na nehty na pokožce

Co budete potřebovat:

 • rostlinný olej,
 • odličovací tampon či vatu.

Připravte si vatový tamponek a rostlinný olej. Olej nalijte na vatu a nechte jej do ní dobře vsáknout. V místě fleku pak tamponek přiložte a provádějte jím krouživé pohyby. Skvrna za chvíli zmizí i bez použití chemikálií.

Odstranění skvrny od laku na nehty z látky pomocí odlakovače

Budete potřebovat:

 • odlakovač na nehty,
 • papírový ubrousek,
 • vatovou tyčinku.

Při čištění odlakovačem nejdříve vyzkoušejte, zda barvu na látce neodbarví nebo nezničí její vlákna. Nejlepším zkušebním místem je pevný šev z rubové strany.

Pokud je to možné, podložte čištěné místo ubrouskem nebo jiným savým materiálem a odlakovač na skvrnu nakapejte. V případě, že vám lak ukápnul třeba doprostřed světlého koberce, kde není šance podložení savým materiálem, odlakovač na skvrnu nakapejte a poté přitiskněte ubrousek nebo jiný materiál, který saje. Postup opakujte tolikrát, dokud skvrna nezmizí. Je to mravenčí práce, ale s dobrým výsledkem. Rozhodně však postižené místo nedrhněte. Skvrna by sice byla světlejší, ale mnohonásobně větších rozměrů.

V případě, že jste si lak kápli na tričko a skvrnka má jen malé rozměry, využijte vatovou tyčinku, která se používá pro čištění uší. Namočte ji v odlakovači a poté ji přiložte ke skvrně. Díky vatové tyčince budete čistit jen nezbytně nutné místo a odlakovač nezasáhne zbytečně velký prostor kolem skvrny.

V případě, že vám po odlakovači na oblečení zbyla skvrna, vyperte jej tak, jak jste běžně zvyklí. Z čalounění zbytky odlakovače odstraníte mýdlovým roztokem nebo vodou s pracím práškem. Roztok z prostředku na mytí nádobí nebude efektivní, protože ten funguje spíše na mastné skvrny.

Odstraňte lak z látky pomocí laku na vlasy

Budete potřebovat:

 • lak na vlasy,
 • kartáček na zuby.

Skvrnu od laku na nehty nechte zaschnout, jinak byste ji totiž rozmazali ještě víc, což určitě nechcete. Po zaschnutí na postižené místo nastříkejte lak na vlasy. Opět počkejte, dokud nezaschne (ideálně kolem 5 minut). Skvrnu pak opatrně odstraňujte za použití starého jemného kartáčku na zuby. Lak se vydrolí. Podle potřeby můžete tento postup několikrát zopakovat. V případě, že na látce zbude skvrna, použijte klasický odstraňovač skvrn. Tento postup je vhodný i pro odstranění skvrny z tmavého koberce.

Odstranění laku z vlasů

Co budete potřebovat:

 • bezacetonový odlakovač,
 • olej,
 • vlasový balzám,
 • šampon na vlasy,
 • vatový tamponek.

Může se stát, že si nalakujete nehty a poté si automaticky dáte vlasy za ucho. V případě, že jste lak ve vlasech našli už zaschlý, budete muset pro odstranění použít bezacetonový odlakovač. Jakmile lak z vlasů dostanete, umyjte postižený pramen vlasů pod vodou a aplikujte na něj výživný balzám.

V případě, lak ještě zaschnout nestihl, namočte v oleji vatový tamponek a s jeho pomocí lak z vlasů odstraňte. Poté si vlasy umyjte běžným způsobem.

Odstranění laku bez dalších prostředků

Pokud jste si lak omylem obtiskli třeba na kabát, nechte drobnou skvrnku zaschnout a poté ji zkuste šetrně vydrolit nehtem.

Další způsoby odstranění fleků z laku na nehty

Tyto uvedené postupy bohužel nejsou univerzální a vždy se doporučují vyzkoušet na nejméně viditelném místě poškozené věci.

 • Pro odstranění laku z hrubších materiálů použijte rozpouštědlo, ředidlo nebo líh. Čištěné místo nezapomeňte poté umýt mýdlovou vodou.
 • Z jedlé sody a vody vytvořte kašičku, kterou naneste na kosmetický tamponek. Tamponkem pak opatrně potírejte znečištěné místo.
 • Z kůže a koženky skvrnu odstraníte pomocí obyčejné gumy na gumování. Dalším způsobem je použití nejjemnějšího smirkového papíru nebo pilníčku na nehty, což však vyžaduje velmi opatrné zacházení s brusnou věcí.
 • Na semiši a kůži je nejlepší nechat skvrnu zaschnout a poté ji opatrně rozdrolit kartáčkem nebo ji velmi opatrně sloupnout.
 • V některých situacích může být účinným pomocníkem i peroxid vodíku. Skvrny jím potřete a nechte pořádně vyschnout. Poté místo ošetřete třeba přípravkem pro odstraňování skvrn.

Náš tip: Jak si odlakovat nehty, když po ruce nemáte odlakovač? Vyzkoušejte parfém, zubní pastu nebo antibakteriální gel. Pokud je základem alkohol, lak z nehtů v pohodě odstraníte.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

3.8/5 120 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
 1. Moje manzelka s nalakovanymy nehty dela na nabytku,na lednicce,na mycce,atd.carky laku,tim,ze nechtene skrtne okolo madel,a nevim cim ty carky vycistit.Odlakovac lepta plast na mycce a na mikrovlnce jde dolu i barva.Prosim O radu.Dekuji

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo