Jak vyčistit sedačku

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Čištění sedačky můžete provádět buď ručně, nebo strojově extraktorem. Vysokých finančních nákladů se nemusíte obávat, protože extraktor si můžete klidně vypůjčit v půjčovně nářadí. Nezapomeňte však, že každý materiál má svá pravidla čištění, kterých byste se, pokud chcete dosáhnout dobrých výsledků, měli rozhodně držet. V následujících odstavcích vás seznámíme s možnostmi, jak jednotlivé povrchy čistit a po jakých čisticích prostředcích sáhnout.

Přípravky co stojí za vyzkoušení

Nejlepší vysavače

NázevKde koupitVysávání tvrdých plochVysávání kobercůHlučnostSpotřebaVýbavaHodnocení
celkem
1.Rowenta RO 7487 EAZjistit cenu90 %80 %100 %90 %80 %
86 %
Recenze
2.Electrolux Pure D9 PD91-8SSMZjistit cenu90 %85 %70 %85 %90 %
86 %
3.Sencor SVC 9000BKZjistit cenu90 %80 %70 %60 %90 %
82 %
Recenze
4.Sencor SVC 9300BKZjistit cenu80 %75 %100 %70 %90 %
82 %
Recenze
5.SENCOR SVC 9050BLZjistit cenu90 %80 %70 %60 %80 %
80 %
6.ETA Avanto 3519Zjistit cenu80 %80 %75 %60 %70 %
76 %
Recenze
7.Miele C3 Cat & DogZjistit cenu90 %75 %50 %50 %70 %
74 %
Recenze
8.Hoover TE80PET 011Zjistit cenu80 %60 %80 %70 %60 %
69 %
Recenze
9.Einhell TC-VC 1930 SAZjistit cenu90 %80 %35 %30 %50 %
68 %
Recenze
10.Electrolux EEG41IWZjistit cenu85 %65 %40 %80 %50 %
67 %
11.Rowenta RO 3927 EAZjistit cenu80 %55 %30 %60 %50 %
60 %
Recenze
12.Scheppach ASP 15 ESZjistit cenu70 %60 %45 %60 %40 %
58 %
13.Sencor SVC 52Zjistit cenu70 %40 %30 %50 %30 %
47 %
Recenze
14.Sencor SVC 45Zjistit cenu60 %40 %20 %40 %20 %
40 %
Recenze

Jak vyčistit sedačku z kůže

Než se vrhnete na kompletní gruntování obývacího pokoje, zjistěte si, jakým typem kůže je vaše sedací souprava čalouněná. Jiné čisticí prostředky se hodí na pigmentovanou kůži, jiné na broušenou kůži (nubuk a velur), jiné na anilinové nebo semi-anilinové kůže a zcela jiné na sedačku z umělé či ekokůže.

Jaký je rozdíl mezi kůží a usní?

Kůže je prvotní nezušlechtěná surovina, ze které se postupem zpracování stává useň. Kůže je přírodním specifickým materiálem, takže v žádném obchodě nenajdete sedací soupravu se stejnou strukturou na jednotlivých kusech. Některá místa mohou být tmavší, jiná hrubší. Kůže postupem času pracuje a vytváří se na ní nejrůznější záhyby, jež časem vytvoří neopakovatelnou patinu.

Druhy usní

Usně se podle použití dělí na:

 • nábytkářskou,
 • automobilovou.

Každá z nich má jiné vlastnosti. Nábytkářská není tak odolná proti otěru, je náchylnější k blednutí a má vyšší obsah tuku. Na dotek je však jemnější a umožňuje větší tepelnou roztažnost.

Useň, která se používá pro automobilový průmysl, je odolnější. Musí snést působení vyšších teplot i obstát proti silnému slunečnímu záření. Protože je více namáhána, musí být odolnější proti odření.

Struktury usní

Podle struktury usně rozdělujeme na:

 • hladkou pigmentovanou useň – je probarvená nebo opatřená barevnou krycí vrstvou,
 • broušená kůže se podle způsobu broušení dělí na: nubuk – kůže broušená po líci. Nubuk je charakteristický jemným sametovým povrchem. Druhým typem je velur, což je kůže broušená po rubu. Její povrch je také sametový, ale v porovnání s nubukem je drsnější.
 • Semiš – jedná se o jednotné označení pro nubuk a velur.
 • Anilínová useň – povrch je opatřený bezbarvou/transparentní vrstvou z anilínového barviva.
 • Semi-anilínová useň – kromě bezbarvé vrstvy je navíc opatřena vrstvou s malým obsahem pigmentu.
 • Alcantra –nejedná se o přírodní kůži, ale o umělou velurovou kůži.

 

Čištění pigmentované kůže

Pro čištění a impregnaci pigmentované kůže používejte jen přípravky pro tento typ kůže speciálně určené.

Velkým obloukem se vyhněte:

 • pracím práškům,
 • avivážím,
 • chemii,
 • sádlu,
 • dětskému olejíčku,
 • induloně a jiné mastné chemii.

Při použití nevhodných čistidel může dojít ke ztrátě klíčových vlastností kůže, k tvoření map, kůže může začít tuhnout a časem i praskat. Matné a hedvábně lesklé povrchy navíc mohou ztratit svůj vzhled a svoje kouzlo. Pro čištění doporučujeme používat čističe značky Colourlock nebo Gliptone.

Co všechno budete při čištění potřebovat:

 • jemný kartáček,
 • aplikační houbičky,
 • 2 mikrovláknové aplikátory (jeden na čištění a druhý na impregnaci),
 • utěrky z mikrovlákna pro setření přebytečného čisticího nebo impregnačního roztoku,
 • pokud je to nutné, odstraňovače specifických skvrn.

Čisticí prostředek by měl být vždy pH neutrální aby nedošlo ke změně barvy.

Jak postupovat?

 1. Setřete nebo vysajte pevné nečistoty z povrchu (prach, drobky). Použijte buď vysavač nebo utěrky z mikrovlákna či jemný kartáček.
 2. Pomocí aplikátoru z mikrovlákna do povrchu důkladně vetřete čisticí prostředek.
 3. Pokud je sedačka silně znečištěná, můžete k rozrušení nečistot použít jemný kartáček.
 4. Prostředek nechte několik minut působit a poté i s nečistotami setřete utěrkou z mikrovlákna.
 5. Nezapomeňte čistič vetřít i do záhybů a dalších míst, kde se nečistoty rády usazují (opěrky, područky, švy).

Impregnace povrchu

Díky impregnaci vytváříte na povrchu sedačky ochranný film. Navíc jí kůži vyživujete, takže se můžete těšit z odolného a přirozeně poddajného povrchu. Impregnace povrch chrání před vlhkostí, skvrnami od vody a dalším zašpiněním. Sedačce prodlužujete životnost, pěkný vzhled a kůže si zachovává svoji typickou vůni.

Jak impregnovat?

 • Použijte pouze výrobek určený pro daný typ kůže.
 • Pro nanesení prostředku použije aplikátor.
 • Impregnaci do kůže důkladně vetřete a nechte několik hodin působit.
 • Přebytečnou vrstvu, která na kůži i po několika hodinách zbude, otřete utěrkou z mikrovlákna.

Kůži čistěte alespoň 2x do roka. Interval se neodvíjí do četnosti používání. Pokud svoji péči budete kůži věnovat pravidelně, prodloužíte její životnost, vylepšíte její vzhled a zachováte její původní vlastnosti i do budoucna.

Jak předcházet poškození sedačky z kůže

 • Investice

Aby vám kožená sedačka dlouho vydržela, je nutné již při nákupu zvolit raději dražší a kvalitnější useň, než levnější a méně kvalitní. Méně kvalitní materiály se po několika měsících používání vytahají, poškrábou a dokonce se mohou začít i trhat.

Pokud je vám líto investovat vysokou částku, kupte si raději sedačkou čalouněnou látkou. I textilní povrchy dnes mohou být opatřeny omyvatelným nebo vodoodpudivým povrchem, takže je jejich údržba snadná.

 • Impregnace

Novou sedačku, ať už koženou nebo látkovou, ihned po koupi naimpregnujte. Dobře se však podívejte, jaký prostředek používáte. Vhodný čisticí i impregnační prostředek vám poradí prodejce, který jej většinou i prodává. Informaci o vhodném čisticím prostředku se můžete dozvědět i od výrobce. Rozhodně se vyhněte nekvalitním výrobkům nebo prostředkům na boty. Na sedačce totiž mohou udělat více škody než užitku. Impregnuje dvakrát do roka vždy po půl roce.

 • Umístění

Než začnete uvažovat o koupi koženého gauče, promyslete si, kde bude stát. Jsou totiž místa, kde by rozhodně stát neměl. Jedním z nich jsou třeba kamna a topení. Kůže se totiž velmi rychle roztáhne a poničí. Gauč by tedy měl stát nejméně 30 cm od zdroje tepla.

Kůži nesvědčí ani blízkost slunečního či umělého světla. Pokud je delší dobu vystavená slunečnímu záření nebo světlu z lampy, může dojít k vyblednutí místa, kam dopadá světlo. Před tímto nešvarem vás může ochránit impregnace.

 • Údržba

Správný způsob údržby kožené sedačky jsme si již popsali. Je však důležité zdůraznit, že byste skvrny na pohovce neměli nechat zaschnout. Pokud se jedná o světlou kůži, mohou na ní barevné nečistoty zanechat skvrny, které již nepůjde odstranit. Proto tekuté nečistoty vždy odsajte utěrkou, přetřete vlhkým hadříkem a vysušte suchou utěrkou.

 • Obarvení sedačky

Koženou sedačku můžete nechtěně obarvit jinou látkou. Stačí, když na ni budete sedět v riflích. Ty nemusí být ani mokré, bohatě stačí, když se budete nadměrně potit. Stejnou paseku mohou napáchat i přehozy, na kterých sedíte. Proto vždy volte přehoz v podobné barvě. Pokud by k nehodě došlo, nebude skvrna z hnědého potahu na hnědé sedačce vidět. Horší by to bylo se světlou sedačkou a tmavým přehozem. V některých případech nepomůže ani to, když přehoz před používáním vyperete, barvivo se může uvolňovat i pocením člověka. Kvalitní přehozy však barvu nepouštějí.

Vyčištění zapuštěného obarvení je prakticky nemožné. Jediným řešením je buď smíření, nebo použití tónovací barvy na kůži, jejíž aplikaci však raději vždy nechte na odbornících.

K poškození povrchu může dojít i tehdy, pokud si na koženou sedačku sednete v oblečení, jež je v zadní části zdobeno cvočky, řetízky, kovovými knoflíky a zipy. Hrozí protržení kůže, které může napravit jen odborná firma zabývající se renovacemi kůže.

Jak vyčistit broušenou kůži: nubuk, velur?

Broušené kůže se souhrnně označují jako semiš. Velur je kůže broušená po rubu a je hrubší (vlas zůstává na povrchu). Nubuk je kůže broušená po líci, je sametový a má jemnější povrch. Je dražší a náročnější na údržbu.

Jak sedačku ze semiše vyčistit

Čištění se skládá z 3 fází:

 1. Čištění skvrn, mastnot a jiných velkých znečištění,
 2. ochrana před vyblednutím a vysušením,
 3. ochrana před vodou.

1. Čištění skvrn, mastnot a jiných velkých znečištění

Broušená kůže se udržuje nikoliv namokro, ale nasucho. Používají se pro to speciální brusné polštáře a gumy na čištění skvrn. Pokud byste čistili namokro, dočkali byste se nevzhledných map. Mokré čištění není tak účinné a porézní broušená kůže by se navíc neměla promáčet.

Co všechno budete k čištění potřebovat:

 • abrazivní čisticí gumu na odolné nečistoty,
 • gumu na nubuk,
 • kartáček na nubuk a semiš DE LUXE.

Jemnými pohyby polštářku nebo gumy odstraňte nečistoty a obnovte vzhled broušené kůže. Guma se obvykle používá na čištění menších ztvrdlých a suchých znečištění na tvrdých podkladech (obyčejně se jedná o boty nebo tvrdé okraje oblečení).

2. Ochrana před vyblednutím a vysušením

U nových potahů se ochrana před vysušením a vyblednutím provádí jednou za rok, poté 2x až 4x ročně. Ochranu provádějte vždy po vyčištění kůže. Při aplikaci postupuje na základě skupenství čisticího prostředku. Návod najdete na výrobku.

3. Ochrana před vodou

Před vodou a vlhkostí nubuk a velur ochrání impregnace, která pronikne hluboko do struktury a jejím efektem bude to, že voda i vodní kapky budou odpuzovány. Díky tomu nevzniknou skvrny z tekutin, které nestihnete odsát včas. Nezapomeňte, že impregnace neoddaluje křehnutí a stárnutí kůže, to má na starosti prostředek chránící proti vysušení. Impregnace broušené kůže by se měla provádět každého čtvrt až půl roku.

Přípravek impregnujte tak, jak je popsáno v návodu. Nezapomeňte, že se impregnace stírá každým sednutím nebo čištěním sedačky.

Dobrá rada: Pokud chcete oživit a vyčistit menší plochy ze semiše, například boty, nechte je několik minut nad hrncem s vroucí vodou, zubním kartáčkem povrch vykartáčujte a dosušte suchým hadříkem nebo utěrkou.

Jak vyčistit sedačku z ekokůže a koženky

Ekokůže není klasické látkové čalounění. Jedná se o umělou imitaci přírodní hladké kůže. Čištění ekokůže a koženky je podobné. Materiál je tvořen PVC nebo polyesterem, ale v současné době se nejvíce používá polyuretan, který se nanáší na bavlněný podklad neboli úplet.

Mezi hlavní výhody tohoto materiálu se řadí vzhled připomínající kůži, výběr z více barevných variant, snadná údržba a odolnost proti vzniku skvrn.

Velkým obloukem se vyhněte:

 • abrazivním přípravkům, mezi které patří například čisticí písek – hrozí poškození a sedření horní polyuretanové vrstvy,
 • tvrdým kartáčům, hrubým stranám houbiček na nádobí,
 • bělidlům,
 • přípravkům obsahujícím chlór,
 • parním čističům, fénům, horkému vzduchu a horkým předmětům,
 • rozpouštědlům.

Pokud je nezbytné sedačku ihned vyčistit, ale nemáte doma speciální přípravky na ekokůži, použijte raději čistou nebo mýdlovou vodu. Předcházejte skvrnám od inkoustu, propisek a fixů. Jedná se o látky, které je velmi obtížné odstranit, a mnohdy nejdou odstranit vůbec. Na koženkovou sedačku neodkládejte sklenice s pitím ani horkými nápoji.

Mějte na paměti, že se ekokůže může snadno zabarvit třeba od riflí (stačí, když přijdete domů zmoklí nebo se příliš potíte – barva začne pouštět). Povrch sedačky můžete snadno poničit i kovovými doplňky, které jsou na zadní straně vašeho oblečení.

Jak sedačku z ekokůže vyčistit

Postup čištění je podobný jako u sedačky kožené s tím rozdílem, že se na každý materiál používá jiný, speciálně určený čistič.

Co všechno budete při čištění potřebovat:

 • jemný kartáček,
 • aplikační houbičky,
 • 2 mikrovláknové aplikátory – jeden na čištění a druhý na impregnaci,
 • utěrky z mikrovlánka.

Vhodným čističem může být sada na údržbu sedačky z koženky a ekokůže Leather Master SKAI KIT pro sedačky z EkoKůže.

Pokud je sedačka lehce znečištěná, postačí nastříkat nebo nanést na plochu sedačky prostředek, pomocí aplikátoru jej rozetřít a nechat několik desítek vteřin působit. Následně setřete nečistoty buď mikrovláknovým aplikátorem nebo utěrkou z mikrovlákna. Nezapomeňte ji vždy vymáchat v kbelíku s čistou vodou, abyste ji zbavili nečistot.

V případě, že je vaše sedačka silně znečištěná, použije na odstranění nečistoty jemný kartáček. Kartáček by měl být určený na čištění kůže a při jeho používání příliš netlačte, abyste povrch sedačky nepoškodili. Čistič jemnými a krouživými pohybu roztírejte po povrchu ekokůže a špínu setřete aplikátorem nebo zmiňovanou utěrkou.

Impregnace povrchu

 • S impregnací začněte, jakmile je sedačka suchá.
 • Prostředek se na ekokůži nanáší druhým mikrovláknovým aplikátorem.
 • Nechte jej několik hodin působit.
 • Pokud se veškerý prostředek nevstřebal, můžete zbytek setřít utěrkou.

Impregnaci po čištění doporučujeme provádět, protože do určité míry zabraňuje znečištění i usazování nečistot. Navíc sedačku chrání proti obarvení z oblečení, zabraňuje vyprchávání změkčovadel z ekokůže i koženky, takže nedochází k jejich tvrdnutí, křehnutí, odlupování a praskání.

Jak vyčistit sedačku čalouněnou látkou

Látka je materiálem hladkým, často syntetickým, tenkým, jednobarevným nebo melírovaným. Čištění velmi závisí na typu. Některé látky jdou vyčistit dokonale, ale na některých zůstávají skvrny zejména od potravin a tekutin (obsahující barviva). Při mokrém čištění jsou skvrny většinou mnohem výraznější než po uschnutí.

Látky je vhodné čistit mokrým strojovým extrakčním čištěním. Extraktor pro profesionální čištění si můžete zapůjčit v půjčovně nářadí nebo se rozhodnout pro jeho pořízení.

Výběr extraktoru

Pro čištění sedaček se používá buď některý z přístrojů pro domácnost, který je často k sehnání v kombinaci s klasickým vysavačem. Příslušenství obyčejně umožňuje mokré čištění. Mezi oblíbené značky patří ETA Neptun nebo Zelmer Aquawelt Plus. Profesionálové používají značku Kärcher.

Extraktory na čištění sedaček nemusejí být tak výkonným přístrojem, který je potřeba pro čištění koberců, takže elektrospotřebič nemusí mít tak velkou nádrž na čisticí roztok ani na odpadní vodu. Navíc není potřeba vysoký výkon čerpadla.

V základním vybavení najdete příslušenství v podobě ruční hubice na čalounění s tryskou. Při stisku páky ventilu je roztok pod tlakem vstřikován širokým proudem z trysky. U strojů s vysokým tlakem čerpadla je ta nevýhoda, že se roztok rozstřikuje i na zem, takže je potřeba zem a okolí sedačky neustále vytírat.

Na trhu je však k dostání také hubice s uzavřeným systémem nástřiku a odsávání. Tento systém pracuje tak, že se roztok přivádí malými otvory po celé šířce hubice, ale zároveň je odsáván za pomoci sacích štěrbin, které se rovněž nacházejí po obou stranách hubice. Díky tomu nedochází k rozstřikování do okolí. Praktická je i možnost regulace proudu čisticího roztoku a regulace sání. To oceníte zejména u látek, které jsou choulostivé na sílu sání.

Co všechno budete při čištění potřebovat:

 • Předčistič pro rozpuštění a předčištění silného znečištění,
 • základní čistič, ze kterého vytvoříte roztok pro čištění,
 • odstraňovač skvrn a zápachu,
 • impregnaci – její použití není nezbytně nutné.

Proč používat předčistič

Předčistič odstraňuje znečištění na nejvíce používaných částech sedačky, jako jsou područky, sedáky, místa pro hlavu a podobně. Nanášení může být ruční nebo za pomoci tlakového postřikovače.

Použití základního čističe

Základní čistič může být ve formě prášku, ale také rozpustných tablet nebo v tekuté formě. Vlastníte-li sedačku s látkou či potahem s přírodními vlákny, je dobré si zjistit, zda je možné pro jejich čištění vybraný přípravek použít. Ideální teplota vody se pohybuje mezi 40 až 50 °C, ale u vlněných a přírodních vláken byste sedačku měli čistit vodou o teplotě 20-30 °C.

Odstraňovač skvrn a zápachu

Tyto přípravky se hodí, pokud je vaše sedačka znečištěná močí, zvratky malých dětí, skvrnami od jídla, pití nebo domácími mazlíčky. Při výběru vhodného prostředku se zaměřte na složení. Neměl by totiž obsahovat chlór. Chlór odbarvuje látku! Skvrny je nejlepší odstranit co nejdříve. Některé skvrny nemusejí jít po zaschnutí odstranit vůbec.

Prostředek pro odstraňování zápachu vybírejte podle toho, zda chcete odstranit příčinu zápachu (sáhněte po odstraňovačích zápachu) nebo zda chcete povrch pouze osvěžit (deodorizační přípravky). Prostředek můžete nanést buď přímo na zapáchající oblast, nebo jej přimíchat do čisticího roztoku.

Impregnace

Jedná se o poměrně drahý výrobek, ale záleží jen na vás, zda jej chcete použít. Díky ošetření impregnací povrch ochráníte od nečistot a zabráníte tomu, aby se tekutina ihned vsákla do látky. Předejdete tak vzniku skvrn.

Jak postupovat při čištění

Předčistič nalijte do ručního nebo tlakového čističe a naneste jej na nejvíce znečištěná místa. Přípravek do látky můžete vetřít také pomocí kartáče na čalounění, který se vyznačuje měkkými štětinami (v nejlepším případě by měly být přírodní). Přípravek nechte několik minut působit a přejděte k dalšímu kroku čištění. Předčistič však nikdy nenechte zaschnout. Proto jej nanášejte vždy jen na tu část, kterou budete moci okamžitě vyčistit.

Při extrakčním čištění nalijte roztok do nádoby a za pomocí tahů hubice čistěte celou sedačku. Nezapomeňte při čištění používat nástřik roztoku. Pro dosažení dokonalého vzhledu po vyschnutí, by se tahy měly překrývat zhruba o polovinu hubice. Nejvíce znečištěná místa budete muset čistit opakovanými tahy.

Skvrny odstraňte čističem skvrn, nechte působit a tahem hubice místo přečistěte. Další možností je odstraňovač skvrn nanést na utěrku a tupováním nečistotu rozpustit. Před použitím prostředku si na určité části sedačky, která není vidět, vyzkoušejte, že prostředek látku neodbarví.

Po dokončení čištění sedačku vysajte hubicí, ale tentokrát již nepoužívejte nástřiku. Pomocí hubice látku zbavíte vody. Pro čištění úzkých míst, jako jsou mezery mezi matracemi, rohy a záhyby, využijte štěrbinového nástavce vysavače, který je většinou součástí základního příslušenství vašeho vysavače.

Impregnovat můžete na suchý i mokrý povrch. Nezapomeňte prostředek pořádně protřepat, nalít do tlakového čističe a pořádně natlakovat. Přímá tryska by měla roztok rozstřikovat ve tvaru přímky. Nástřik by se měl překrývat, ale nenanášejte impregnace zbytečně moc. Po nanesení ji do látky vetřete kartáčem na čalounění. Poté nechte sedačku dobře vyschnout.

Rady, které se hodí

 • Některé skvrny nejdou vyčistit vůbec – krev, potraviny a jídla s barvivy, některé skvrny od ovoce a zeleniny.
 • Sedačku před čištěním odtáhněte od stěny, dostanete se k ní ze všech stran a budete ji moci pohodlněji a lépe vyčistit.
 • Dřevěné prvky by neměly přijít do styku s vodou. Pokud nejsou ošetřeny bezbarvým lakem, může se jejich nátěr působením vlhkosti rozpustit.
 • Pro čištění čalouněných sedaček můžete použít i obyčejnou záclonu s roztokem na čištění látkového čalounění.
 • Na očištění sedačky do chlupů domácích mazlíčků můžete využít některou pomůcku na vyčesávání srsti (gumové kartáče, gumové rukavice s výstupky, čisticí kostky a podobně). Během čištění chlupy z gumových pomůcek odstraňujte a pomocí štěrbinového vysavače chomáče chlupů odsávejte.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.7/5 15 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo