Recenze JOIE I-SPIN 360 Merlot

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Máme pro vás tip na pohodlný trůn pro čerstvě narozeného cestovatele či cestovatelku. Je to kvalitní, praktická a bezpečná dětská autosedačka anglické značky Joie. Díky novorozenecké vložce ji lze použít již při převozu dítka z porodnice a s vaším potomkem sedačka poroste až do jeho 4 let. Má otočnou základnu, kterou do auta snadno ukotvíte k Isofix systému, spoustu bezpečnostních prvků i pěkný design. Čtěte, co všechno jsme o Joie i-Spin 360 zjistili v naší recenzi.

Parametry

Pro děti0 – cca 4 roky (0–18 kg)
Isofix / bezpečnostní pásIsofix
Snímatelný pratelný potahano
Polohovací funkceano
Možnost upevnit proti směru jízdyano
Vhodná pro novorozenceano
NormyADAC, ECE R129/02, ÖAMTC
Systém proti bočnímu nárazuano
Možnost rotaceAno (360 stupňů)
Hmotnost sedačky12 kg
Rozměry v cm (v x š x d)51,5 – 76 x 65 x 58

Základní informace

Anglická značka Joie má své produkty na trhu již od roku 2011 a i v Česku si našla spoustu příznivců. V jejím portfoliu jsou kromě autosedaček také dětské kočárky, lehátka, židličky a další praktické věci pro rodiny s dětmi.
Autosedačka Joie i-Spin 360, které se budeme věnovat v této recenzi, je nástupkyní staršího modelu Joie Spin 360. Nový model má pár vylepšení a liší se také cenou.

 

Na pohled jsou si sedačky hodně podobné. Liší se spíš v praktických vychytávkách a pár vylepšeních, které i-Spin 360 nabízí svým uživatelům. Nový model se otáčí se stisknutím páčky umístěné praktičtěji na boku plastové základny. Starší model měl páčku umístěnou zepředu základny, což bylo horší pro nastavování sedačky ve chvíli, kdy byla natočena proti směru jízdy a vy jste tak museli rukou šátrat nepřehledně v malém prostoru mezi ní a opěradlem sedadla vozu.

Hlavním rozdílem je, že novější i-Spin 360 má vylepšenou ochranu proti bočnímu nárazu. Díky tomu splňuje nový i-Size standard a je homologovaná podle normy ECE R 129/02.

I-Spin 360 se dá více polohovat, což přidává na pohodlí pro vašeho malého cestovatele. Nový model má o něco delší podpěrnou teleskopickou nohu sedačky (asi o 6 cm), což oceníte zvláště ve větších vozech. Navíc má také pohodlnou třívrstvou opěrku hlavy se speciální vrstvou z paměťové pěny Intelli-Fit a také pojistku proti nechtěnému otočení autosedačky.

V nabídce výrobce Joie narazíte také na model sedačky Joie i-Spin 360E, který nemá novorozeneckou vložku, a je vhodný pro o něco větší děti, které již odrostly z novorozenecké sedačky, tzv. „vajíčka“.

Autosedačky s otočným podstavcem se v poslední době těší velké oblibě, a to jak díky bezpečnosti, tak i pohodlí, které rodičům i dítěti poskytují. Není divu, že se na trhu setkáváme s více druhy takových sedaček i od vícero výrobců.

Jak slouží

Každý uživatel sedačky určitě ocení její praktičnost zejména při nakládání a vykládání dítěte z a do ní. Hlavní výhodou tohoto modelu je o 360 stupňů otočný podstavec, na kterém lze sedačku nasměrovat třeba ke dveřím auta. Věřte, že to je věc, která hodně usnadní manipulaci s malým pasažérem a zároveň ušetří čas před odjezdem. Dalším prvkem, který zpříjemňuje a zkracuje přípravy odjezdu je ukotvení sedačky k systému Isofix. Sedačku do něj poprvé prostě nacvaknete a pak už zbývá pokaždé jen dítko správně zapásat. Odpadá vám nutnost každodenního souboje s bezpečnostním pásem a jeho krkolomné provlékání přes sedačku.

Isofixem je dnes vybavena většina vozů. Sedačka pro vás bude ideální v případě, že pravidelně nestřídáte více aut v rodině. Nejlepší je ji prostě umístit do jednoho auta, kde bude mít své stabilní místo. Dobré je také zamyslet se nad tím, jestli chcete sedačku používat již od narození dítěte, a novorozence v ní přenášet z auta domů. Pokud ano, nemusí vám úplně vyhovovat, protože sedačka je díky otočnému podstavci s opěrnou nohou docela robustní a manipulace s ní není tak snadná, jako například se sedačkou pro novorozence typu „vajíčko“.

Instalace

Před pořízením sedačky se určitě ujistěte, že je vaše auto vybaveno systémem Isofix, ke kterému se sedačka kotví.

Před první instalací sedačky do auta je dobré pročíst si návod, abyste předešli případným chybám v umístnění, které by mohly ohrozit dítě. Nic složitého to není a o správném umístění sedačky vás vždy ujistí zelené indikátory. Jejich funkci více přiblížíme níže.

Celá sedačka i s podstavcem je jeden kus, který má dohromady 12 kg. Ten stačí vzít a posadit na sedadlo vašeho auta. Kromě správného ukotvení sedačky do Isofix systému, se musí v autě ještě zajistit podpůrná noha, kterou je možné vysouvat do 19 různých pozic. Ta se vysune a zapříčí o podlahu auta. O tom, že je na správném místě vás ujistí zelený indikátor. Kotevní části, které patří do Isofixu, lze snadno zacvaknout bez použití hrubé síly. Při správném zacvaknutí se zobrazí opět zelené značky – indikátory, které vás ujistí, že je vše na správném místě.  

První instalaci dobře otestujte ještě předtím, než vyrazíte na cestu. Ujistěte se, že sedačka dobře sedí, nehýbe se, propojení s Isofixem je stabilní a vše v autě dobře drží. Raději vše překontrolujte podle návodu.

Bezpečnostní prvky a pohodlí

Sedačku můžete používat hned, když přivítáte v rodině nový přírůstek až do chvíle, kdy vaše děti dorostou do výšky 105 cm nebo váhy 19 kilo (tyto hodnoty odpovídají asi 4letému dítěti).

Děti od 0 do asi 15 měsíců věku by měly být přepravovány v poloze sedačky proti směru jízdy auta s k tomu určenou polstrovanou novorozeneckou vložkou. Ta dětem zaručí bezpečí i příjemný posed a podpěru hlavy. V této poloze je potřeba přesunout nastavitelný posuvný jezdec v přední části plastové základny sedačky na místo, na kterém uvidíte označenou hodnotu 0-15. V této poloze lze sedačku systémem Sleepytime Tilt i polohovat a to do 6 sklonů, do polohy více či méně v leže. Upravit lze též výšku opěrky hlavy, a to jednoduchým pohybem – posouváním opěrky nahoru a dolů, který výrobce nazývá Grow Together systém. Opěrku nastavíte až do 6 výškových pozic podle výšky malého pasažéra. Spolu s ní se posouvá i výška ramenních částí 5bodového bezpečnostního pásu.

Děti od 76 cm vzrůstu (cca 15 měsíců) již mohou cestovat po směru jízdy, a to až do jejich 4 let nebo 105 cm výšky a váhy 19 kilo. V takovém případě je potřeba přesunout přední posuvný jezdec na sedačce na hodnotu 15M+. Větším dětem se opět posouváním přizpůsobí opěrka hlavy, 5bodový pás, a i v této pozici lze sedačku nahýbat do 6 sklonů.

Před odjezdem je dobré ještě zkontrolovat plastové ochranné panely Guard Surround Safety, které chrání proti bočnímu nárazu. Ty musí být pevně vysunuté proti dveřím auta. Vysunou se automaticky, nebo je můžete vysunout či zasunout ručně.

Nastavování všech prvků je hodně intuitivní a brzy získáte v jejich používání rutinu, která zrychlí nakládání dítěte do sedačky a vy tak budete hbitě připraveni k odjezdu na výlet.

Crash test video

Usazování dítěte do sedačky

Sedačka s otočným podstavcem je ideální řešení, jak co nejvíce zpříjemnit usazování dítěte do auta. To ocení snad každý rodič, který díky možnosti natočení sedačky ke dveřím, nemusí zápasit s omezeným prostorem za předním sedadlem. Funkci otáčení oceníte i ve chvíli, kdy třeba chcete malé dítě nakrmit při cestovních přestávkách. Jednoduché ovládací prvky sedačky a indikátory opravdu zjednoduší a zpříjemní užívání sedačky a rodiče ujistí o bezpečnosti dítěte.

Údržba

Autosedačka je vyrobena z kvalitních materiálů, které dopřejí pohodlí, ventilaci vzduchu a látkové části lze vyjmout a vyprat v pračce na 30 stupňů.

Co říci závěrem

Sedačka poměrně nové anglické značky Joie určitě dobře poslouží malým cestovatelům, kteří si díky ní užijí dokonalé pohodlí na cestách již od narození. Novorozenecká vložka, polstrování z paměťové pěny, rostoucí prvky, to všechno zpříjemní jízdu dětem až do 4 let věku.

Rodiče před každou cestou uklidní množství bezpečnostních prvků. Sympatické jsou snímatelné prací prvky a indikátory správného umístnění. Autosedačka je už na pohled kvalitně zpracovaná a splňuje náročné bezpečností normy. Při každém použití oceníte praktičnost otočné základny. Dítě je usazeno raz dva a k dispozici tak má vždy své pohodlné místečko.

V autě tato sedačka určitě neudělá ostudu ani svým vzhledem. Výrobce nabízí 4 barevné varianty, stačí si vybrat tu svou.

Jediným omezením u této sedačky může být nutnost upevnění do systému Isofix. Ten ale naštěstí mívají v základní výbavě i starší vozy a do některých jej lze případně domontovat. Obyčejnými pásy totiž sedačku do auta nepřipnete. Sedačka se nehodí ani pro časté přenášení. Chybí jí jakékoliv ucho nebo madlo, stejně jako nelze počítat s možností přichycení sedačky s novorozencem třeba k systému nějakého kočárku.

Zjistit cenu

Zjistěte více o autosedačkách.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
JOIE I-SPIN 360 2020 Merlot

Sedačka je poměrně drahou záležitostí, ale na druhou stranu vám poslouží od narození dítěte až do jeho 4 let. Potěší rozhodně otočná základna, která usnadní manipulaci a možnost polohování. Rovněž celková práce se sedačkou není nijak obtížná. Je ovšem nutné počítat s tím, že dítě nelze v sedačce přenášet. Instalace je možná pouze do automobilu vybaveným Isofixem.

PLUSY
 • otočná základna o 360 stupňů
 • možnost použití již od narození dítěte
 • možnost nasměrovat po i proti směru jízdy
 • splňuje bezpečnostní normy (zabezpečení i proti bočnímu nárazu)
 • snímatelné prací prvky
MÍNUSY
 • nutná instalace do Isofix systému, kterým musí být vaše auto vybaveno
 • robustnější díky otočné základně
 • novorozence v ní nelze přenášet
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo