Laserový zastřihovač vousů Philips BT9290/32 recenze

Dnešní módou mezi moderními muži jsou dobře upravené vousy. A je to tak dobře – správně upravený knír a strniště vytváří drsnější look-and-feel, než brada hladká jako dětská prdelka. Barber shopy dnes bývají plné mužů, kteří chtějí udělat dojem tím, že o sebe pečují a vypadají dobře. Poprvé mě zastřihovač vousů s laserovým naváděním poprvé zaujal v barber shopu – když mi s ním holič posvítil do očí. I přesto jsem hned věděl, že tuhle vychytávku nutně potřebuji na doma. Už ho používám přes 3 měsíce a řeknu vám, jak se mi líbí.

Obsah balení

Kromě zastřihovače Philips BT9290/32 (série 9000) bylo v balení ještě pár věcí: nabíječka, 2 nástavce (1 běžný a 2. na detaily a knír), cestovní váček, štěteček, olej na promazání a hlavně „voucher na prodlouženou 3-letou záruku“ – tu jsem si hned aktivoval. Než jsem se pustil do prvního střihu, tak jsem podle návodu promazal olejem břity strojku a nabil baterku.

První zástřih

Ten laser je prostě boží. Dobrou čtvrthodinu jsem si v koupelně jen tak hrál, různě zkoušel jak daleko laser dosvítí, pod jakým úhlem bude holení nejlepší a jen tak jsem vyndával a schovával laser. A pak přišla patnáctiminutovka s hudbou ze Star Wars a laserovým šermování v koupelně. Ani ve 30 jsem se nemohl téhle dětinskosti ubránit. 🙂 Když jsem se vyblbl, tak jsem se začal holit – nasadil jsem standardní nástavec, nastavil délku střihu na 6 mm a jel jsem. Vousy všude po umyvadle i zrcadle mě nemohly překvapit – na to jsem zvyklý z jiných zastřihovačů, v tom se nic nemění. Překvapilo mě ale, že strojek zastřihává trochu hůře než můj předchozí strojek a je potřeba jedno místo přejet strojkem vícekrát, než jsem byl zvyklý u předchozího Remingtonu. Trochu více jsem tlačil a tím se plastové nožičky nástavce trochu ohnuly a oholily mě odhadem na o 2 mm kratší délku, než jsem chtěl. A to jsem nebyl rád. Po oholení vousů jsem přehodil nástavec na detailní a zastřihl si knír, tady bylo vše v pořádku. Pak přišlo to hlavní. Sundat nástavec, vytáhnout laser a dotáhnout rovně oholit krk a udělat detailing. Philips BT9290/32 má oblé zoubky na břitech, takže i když jsem trochu přitlačil, tak jsem si nepoškrábal kůži. Super! Chvíli mi trvalo zvyknout na navigování pomocí laseru po krku a lících. Ale brzo jsem si zvykl a detailing jsem zvládl levou přední. Laser opravdu pomáhá – hlavně pro srovnání mezi levou a pravou půlkou obličeje – mám s ním daleko symetričtěji zastřižené vousy. Chvíli jsem se bál toho, že červené světlo laseru se bude trochu bít se stínem pod krkem, ale rozsvítil jsem si světlo nad zrcadlem, trochu vytáhl bradu nahoru a šlo pak to jde dobře.

Opakováním k mistrovství

Po pár dalších použitích jsem si na laser hodně navykl – bez něj už si vousy upravovat nechci. A těch pár věcí, co mě štvaly jsem už překonal:
VýhodyNevýhody
 • laserové navádění – přesněji trefíte, že levá i pravá část tváře budou zastřižené stejně, perfektně vám vede ruku i při vyholování vousů na krku
 • laser se vyklápí – tzn. když ho nepotřebujete, jako by tam vůbec nebyl
 • je voděodolný – můžete ho omýt a nezreziví, ani se nezkratuje
 • má vestavěnou baterii, takže neřešíte tužkovky
 • má otočný břit – druhá strana je užší a jde s ní lépe doholovat detaily
 • perfektně se drží – fakt! i díky protiskluzovému povrchu
 • oholíte se na délku od 0,4 mm do 7 mm
 • zaoblené břity nepořežou pokožku
 • ještě jednou LASER – je to vychytávka jako blázen; navíc dobré téma pro pokec na cigárku před prací
 • 3 roky záruky
 • cena už spadla z docela drahých 3200,- na podle mě férových cca 2300,-
 • když přitlačíte, tak se plastový hřeben prohne a najednou uděláte místy o 1-2 mm kratší sestřih – zvykl jsem si na to, netlačím tolik a zástřih má správnou délku
 • nástavec asi hůře připravuje vousy pro břity a některá místa je třeba přejet vícekrát, než trefíte všechny různě položené vousy. Tohle řeším tím, že před holením si vousy umyji, kartáček načešu na jednu stranu a pak holím strojkem v protisměru. Funguje i jednoduché zatnutí zubů a přejetí místa více pokusy z různých stran 🙂
  Obecně mám věci od Philips rád – dělají obvyklé věci, které mají vždy navíc buď speciální design, nebo nějakou super vychytávku – sonické zubní kartáčky, konvice s přesnou teplotou vody podle toho, jaký děláte čaj, designové žehličky, atd. Chtějí za to sice více peněz, ale mi se to líbí a nemůžu si pomoci. Moje rada? Laserový zastřihovač vousů od Philips by neměl chybět v koupelně u hračičky a geeka, který o sebe rád dbá a má rád dobře zastřižené vousy. Jste takoví? Tak vám doporučuji si jej koupit.

Najdi nejlevnější cenu

 
   

Najdi nejlevnější cenu

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo