Recenze LG 43UJ635V

Nedávno se v ČR začala prodávat nová modelová řada LG xxUJ635V, která je dostupná ve variantách 43,49 a 55 palců. Jako správná televize pro rok 2017 má podporu HDR a 4K rozlišení. Zajímají vás její slabé a silné stránky? Jestli ano, čtěte dále ..

Starý model, neprodává se. Aktuální televizory najdete v našem velkém testu.

Parametry

Úhlopříčka obrazovky od 109 cm do 140 cm
Příkonod 87 W do 107 W
Rozlišení obrazovky3 840 x 2 160
Frekvence obrazovky50 Hz
HDMI3x
SCARTne
USB2x
Hmostnostod 8,3 kg po 15,6 kg
Typ obrazovkyLED
V ČR se prodává i v podstatě stejný model LG 43UJ634V. Výbavou je naprosto stejný, liší se jen v pár designových detailech. A je k dostání i ve velikost 60 a 65 palců.  Celé tělo televize je z plastu a vypadá docela obyčejně. Ne že by byla vyloženě ošklivá, ale prostě ničím nezaujme. Většina výstupů je na pravé zadní straně a pokud máte televizi blízko u zdi, není zapojování kabelů zrovna příjemné. Dva HDM vstupy a jeden USB jsou díky bohu zboku, takže se k nim dostanete snáze. Rámeček televize je spíše širší, má 2 cm. Ale díky jednoduchému vzhledu televize to není příliš vidět. Sama televize má v nejširším místě něco málo přes osm centimetrů. Když ji budete mít připevněnou na zdi, bude tím pádem trochu vystrčená.

Kvalita obrazu

Kvalita obrazu není nic úžasného. Důvodem je hlavně slabší kontrastní poměr a nevýrazné podání černé barvy. To se projeví hlavně při večerním sledování filmů, kdy má černá barva nádech do šeda. Ve dne je to díky okolnímu světlu mnohem přijatelnější a nevýrazná černá není tolik znát. Jak tušíte z kritiky nevýrazné černé, televize není vybavena funkcí „local dimming“, která tlumí svítivost pro dosažení výraznější černé barvy. HDR podporováno je, ale opravdu sytých barev nedosahuje. Přesto je to slušné vylepšení obrazu oproti přístrojům bez HDR. Pozorovací úhly jsou na takhle levnou televizi dobré. K znatelné deformaci obrazu dochází někde okolo dvacetipěti stupňů a kolem čtyřicetipěti, už je obraz nesledovatelný. Pokud sledujete vysílání, které není v HD, televize ho relativně úspěšně převede na vyšší vysílání, přestože občas v obraze rozpoznáte artefakty. Při zdroji v HD už nejsou k obrazu žádné výraznější připomínky, vše vypadá dobře a ostře. Ve 4K je to lepší, ale stejně si občas všimnete drobné nepřesností. To se většině konkurečních modelů nestává. Když budete obrazovku používát jako PC monitor, tak při dlouho zobrazeném stejném snímku (např. nečinná windows plocha) zůstane obraz na pár desítek sekund jemně „vypálen do obrazovky“. Díky lesklé obrazovce si dokáže poradit s odrazy slunečního světla, nemusíte se ji mít v světlé místnosti. Ba naopak, díky slabší černé barvě jí to spíše svědčí. Pohybové scény zvládá nečekaně dobře. Bude to díky rychlé odezvě (15 ms), které je vhodnou volbou jako náhrada PC monitoru nebo pro hraní skrze konzole. Obnovovací frekvence panelu je 50 Hz. Od interních reproduktorů nemůžete čekat žádné zázraky i levné repro za cca 1000 Kč bude sloužit lépe. Spotřeba je u 43 palců velkého modelu krásná, v průměru se vejdete do 40 W.

Nastavení

Pár základních nastavení, které pomůže zlepšit výchozí kvalitu obrazu.  Nastavení bylo pro tmavší místnost.
 • Obraz -> Úspora energie -> vypnuto
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> expert (tmavá místnost)
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Pokročilé ovládací prvky -> Dynamický kontrast -> vypnuto
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Pokročilé ovládací prvky -> Super rozlišení -> vypnuto
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Pokročilé ovládací prvky -> Vylepšení ostrosti hran -> vypnuto
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Pokročilé ovládací prvky -> Barevný filtr -> vypnuto
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Možnosti obrazu -> Redukce šumu MPEG -> vypnuto
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Možnosti obrazu -> Redukce šumu -> vypnuto (pokud sledujete video z nekvalitního zdroje, obě redukce šumu zapněte)
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Možnosti obrazu -> Optimnalizace jasu podle rychlosti pohybu -> vypnuto
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Možnosti obrazu -> Real Cinema -> zapnuto (pokud sledujete filmy z DVD nebo Blu-Ray)
 • Obecné -> HDMI ULTRA HD Deep Colour -> zapnout pro ten HDMI port, na kterém máte připojenu herní konzoli s podporou HDR nebo Blu-Ray přehrávač

Podporované formáty videa a hudby

VideoHudbaFotky
*.asf*.mp3*.jpg
*.wmv*.wav*.jpeg
*.avi*.ogg*.jpe
*.mp4*.wma*.png
*.m4v*.flac*.bmp
*.mov
*.3gp
*.3g2
*.mkv
*.ts
*.trp
*.tp
*.mts
*.mpg
*.mpeg
*.dat
*.vob
*.rm
*.rmvb
Najít nejlepší nabídku LG 49UJ635V (49 palců) LG 55UJ635V (55 palců)
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.5 Total Score
LG 43UJ635V

Co říct závěrem. V kvalitě obrazu ani upscallingu nijak nevyniká, ale na druhou stranu to není ani žádná tragédie. Kde je telka na svou cenovou kategorii silná je rychlost odezvy a dynamické scény. Takže doporučit ji můžeme pokud často hrajete nebo sledujete sporty. Pro sledování klasického televizního vysílání je to neslaný nemastný průměr. Naopak pro sledování filmů nedoporučujeme kvůli slabé černé barvě. Nelíbí se vám? Podívejte se na výsledky testu tv.

PLUSY
 • Rychlost odezvy
 • Cena
 • Pozorovací úhly
MÍNUSY
 • Dost špatná černá
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

3 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Já sem s jejíma barvami velice spokojený, stačí barvy umět nastavit a černá je opravdu černá

 2. Prosím o radu : s nástupem DVB-T2 uvažuji o koupi nové TV. Řeším dilema: SAMSUNG UE 40MU 6172 (ev. 40MU6472) versus PANASONIC TX-40EX 613 (ev. 40EX703). Určení: občasné sledování pozemní televize (ne hry!) ve středně světlé místnosti. Rozhodujícími kritérii jsou: kvalitní obraz pro tuto kategorii a provozní spolehlivost (bezporuchovost).
  Nemám možnost přímého srovnání v kamenném obchodě. Moc děkuji. K.

  • Dobrý den,

   PANASONIC TX-40EX703 podle mého o chlup lepší obraz než Samsung 6172 (do 6472 v této velikost nemá cenu chodit), ale zase kostrbatější a pomalejší systém. Obě mají v této velikost VA panel a jsou si hodně podobné, pokud jde o kvalitu obrazu. Jestli budete naprostou většinu času jen sledovat tv a do „chytrých“ funkcí neplánujete zabrousit tak asi Panasonic. Nebo ta, která bude mít výhodnější nabídku. Nákupem ani jedná chybu neuděláte.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo