Myčka Bosch SMI46KS01E

Částečně vestavná myčka na nádobí Bosch SMI46KS01E myje mírně nadprůměrně, suší průměrně (ale s funkcí Extra Sušení je nádobí suché). Umí 6 programů, samočištění a hygienické mytí. Vypadá elegantně a zpracování je dobré.

Parametry

Energetická třída (A+++ až D)A++
Třída účinnosti sušení (A až G)A
Třída účinnosti mytí (A až G)A
Vážená roční spotřeba elektřiny262 kWh
Vážená roční spotřeba vody2 660 litrů
Cena roční spotřeby elektřiny1 048 Kč / rok
Cena roční spotřeby vody239,4 Kč / rok
Počet sad nádobí13
Hlučnost při mytí46 dB
Výška81,5 cm
Šířka59,8 cm
Hloubka57,3 cm
Typ myčkyčástečně vestavná s displejem vepředu
Myčku vestavíte do skoro každého prostoru v kuchyňské lince. Má totiž běžné rozměry – 60 x 57,3 x 81,5 až 87,5 cm (podle nastavení nožiček). Jde o částečně vestavnou myčku s displejem na dvířkách, takže nepřijdete o výhody toho, že na displeji můžete sledovat průběh mytí. Myčku můžete připojit na teplou vodu, pak v menu stačí přenastavit jednu hodnotu. Délka hadic:
 • přívodní kabel 220V –  1,75 m
 • přívodní hadice – 1,65 m
 • odpadní hadice – 1,9 m

Ovládání

Displejano
Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekano, dvířka mechanicky, tlačítka elektronicky
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizace mytíne
Displej je usazený do elegantního kusu kovu – broušená lakovaná ocel. Vypadá to moc dobře, ale upatlává se a na kovu zůstávají vidět otisky prstů. Ovládání je snadno pochopitelné. Tlačítka mimo displej zapínají myčku a program a nastavují funkce. V prostoru displeje je 6 tlačítek pro mycí programy. Díky ikonám jsou programy snadno rozpoznatelné. Tlačítka se velmi dobře používají a dobře reagují a „stisk“.

Vnitřní uspořádání a materiály

Do SMI 46KS 01E se vejde až 13 běžných sad nádobí, což je u 60 centimetrových myček standard. Díky příborové zásuvce bych čekal, že pojme klidně i 14, ale ne. Co vás může překvapit, je plastová vanahorní část vnitřku myčky je klasicky z nerezu. Spodní část myčky je ale ze speciální umělé hmoty – polinox. Není to plast jako z PET lahve, tohle je speciální odolný plast, který má dlouhou životnost. Nepozorovali jsme, že by plastová vana vedle k vyšší hlučnosti, nebo že by se více špinila. Polinox se v myčkách používá už od roku 1999, takže to není nová nevychytaná technologie. Madla zásuvek jsou plastová s elegantní červenou linií. Madlo je tak viditelné na první dobrou. V myčce jsou tři zásuvky – příborová zásuvka Vario, která je vhodná nejen na příbory, ale vejdou se do ní i metličky a vařečky. Pojezdy zásuvky trochu zadrhávají, což je mírně otravné, taková dvojka (jako ve škole). Šuplík má tlusté okraje a zarážky na příbory jsou relativně úzké – kulaté příbory pro ni nejsou vhodné, ani by se do zásuvky „správně“ nevešly. Spodní zásuvka má dvě podélné řady hrotů, z toho jedna řada je sklopitelná, aby se dolů vešel hrnec. Horní zásuvka jde polohovat (RackMatic) až o 5 cm na výšku – ve třech úrovních. Dvoje trny v horní zásuvce jsou sklopné. Na jedné straně jsou držáky na skleničky od vína.   Bosch je německá firma, vyrábí ale po všech státech světa – třeba i v Česku a Polsku. Kvalita výrobků je dobrá, spoje lícují, nic nevrže, jde o relativně dobře zpracovaný výrobek (vyjma už zmíněných pojezdů příborového šuplíku).

Mycí programy a sušení

Kvalita mytí je mírně nadprůměrná – má známku A. Délka mytí je ale relativně dlouhá – 3 a půl hodiny na Eco program. Ostatní programy jsou relativně průměrně dlouhé, ale mají zase trochu vyšší spotřebu. Celkově je myčka vcelku úsporná, ale letošní modely ji už strčí do kapsy. U automatického programu používá myčka fotobuňku – AquaSenzor, která skenuje špínu na nádobí a podle toho zkracuje, nebo prodlužuje délku mytí. Sušení je průměrné, z myčky vyndáte celkem dobře osušené nádobí. Doporučujeme k programům zapínat i funkci „Extra sušení“, která suší za vyšší teploty a mírně prodlouží program, ale vyplatí se to a nádobí je opravdu sušší. Byť se myčka honosí tím, že je tichá, tak bychom řekli, že je spíše průměrně hlučná. Můžete mýt pomocí jednoho z 6 přednastavených programů:
NázevPopis programuMíra znečištěníTeplotaDélka (minut)Voda (litrů)Elektřina (kWh)
Eco 50 °CBěžný každodenní program. Jedná se o referenční program.běžné50 °C2109,50,92
Auto 45-65 °CPro různě znečištěné nádobí, příbory, hrnce a pánve. Myčka si sama chytře upraví délku programu i spotřebu vody a elektřiny.běžné i velmi znečištěné45 – 65 °C95-1609-190,95-1,55
Intensive 70 °CPro velmi znečištěné nádobí, příbory, hrnce a pánve.velmi znečištěné70 °C125-13512-151,4-1,45
60 min 65 °CPro rychlé mytí čerstvě znečištěného nádobí a příborů.čerstvě znečištěné65 °C60101,3
Sklo 40 °CSpeciální program pro křehké nádobí a sklo.běžné40 °C85-9011-140,85-0,9
PředmytíPředmytí uschlého a opláchnutí čerstvě zašpiněného nádobí.1540,05
Navíc má SMI46 KS01 E i program „péče o myčku“ – ten slouží na samočištění. K běžným programům si můžete navolit funkce navíc :
 • HygienaPlus – je funkce, která po dobu 10 minut udrží v myčce 70 °C – to je podstatně hygieničtější a je to funkce, kterou ocení především rodiny s malými dětmi, alergici a lidé, kteří mají rádi pocit hygienicky umytého nádobí.
 • extra sušení – za cenu lehce zvýšené spotřeby elektřiny se nádobí výrazně lépe osuší.
 • zkrácení programu VarioSpeedPlus – myčka zkrátí mycí program o cca 20 – 60% času (záleží na programu), ale na druhou stranu zvýší spotřebu vody a elektřiny. Když potřebujete umýt něco rychle, tak se jedná o užitečnou funkci.

Funkce navíc

Kromě toho umí i:
 • Odložený start po hodinách až na 24 hodin dopředu – ubíhající čas uvidíte na displeji,
 • Přívodní hadice má AquaStop – elektricky ovládaný ventil, který se uzavře, pokud myčka zjistí, že z ní uniká voda. Takže nehrozí vytopení kuchyně. Na AquaStop dává Bosch doživotní záruku.
 • Po ukončení programu se sama vypne.

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 9,5 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,92 kWh
Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca 4,535 Kč: (0,92 * 4) + (0,0095 * 90) = 3,68 (elektřina) + 0,855 (voda) = 4,535 Kč Tento údaj platí jen pro program Eco 50 °C. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd. Vybrali jste si tuto Boschku jako vysněnou myčku? Nebo ještě trochu váháte, jestli není nějaká lepší? Mrkněte na recenze myček ve velkém testu a dozvíte se to.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.8 Total Score

Průměrná myčka, která mírně nadprůměrně myje, průměrně suší. Je vcelku úsporná. Jinak jde o průměrnou myčku nádobí.

Kvalita mytí
8
Kvalita sušení
7
Funkce
7
Spotřeba
9
Kvalita zpracování a designu
8
Délka mytí
8
PLUSY
 • Výborně myje
 • AquaStop na hadici s doživotní zárukou
 • 10 let záruka na vnitřní pláště myčky (umělohmotná vana i nerezový vnitřek)
MÍNUSY
 • Delší ECO program - 3 a půl hodiny
 • Trochu hůře suší
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo