Recenze Bosch SPV40E70EU

Základní plně vestavná 45 centimetrů úzká myčka nádobí Bosch Serie 4 SPV40E70EU myje průměrně dobře a trochu hůře suší. Jedná se o dobrou volbu, když hledáte něco levnějšího a nemáte velké nároky na kvalitu mytí, sušení a funkce. Tento výrobek se již doprodal, či doprodává. Aktuální hodnocené myčky najdete zde.

Parametry

Energetická třída (A+++ až D)A+
Třída účinnosti sušení (A až G)A
Třída účinnosti mytí (A až G)A
Vážená roční spotřeba elektřiny220 kWh
Vážená roční spotřeba vody2 660 litrů
Cena roční spotřeby elektřiny880 Kč / rok
Cena roční spotřeby vody239,4 Kč / rok
Počet sad nádobí9
Hlučnost při mytí48 dB
Výška81,5 cm
Šířka45 cm
Hloubka55 cm
Typ myčkyplně vestavná
Jde o plně vestavnou úzkou myčku, která má standardní rozměry pro podstavbu pod kuchyňskou linku. Přesně ji usadíte pomocí polohovatelných nožiček. Montáž zvládnete, je to trochu složitější, ale stále v pohodě zvládnutelné. Myčku připojíte do zásuvky 220V kabelem 1,75 metrů dlouhým. Hadice na přívod vody má délku 165 cm a pokud na hadici najdete 60°, tak ji můžete připojit i na teplou vodu, ale maximálně 60 stupňovou. Odpadní hadice má 1,9 metru. Veškeré rozměry pro vestavění najdete na obrázku Myčka má jen zvukovou signalizaci dokončení mycího cyklu, takže dokud neuslyšíte zvuk konce programu, tak nevíte, kolik času zbývá do konce programu.

Ovládání

Displejne
Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekne
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizace mytíne
Ovládací panel najdete jen na horní straně dvířek po jejich otevření. Tlačítka i ikony programů jsou vcelku jasně popsané a používají se dobře. Co chybí je displej. V podstatě byste ho stejně využili jen na informaci o tom, kolik času zbývá do odloženého startu a kolik času zbývá do dokončení mytí. Ale i tak mi tam ten displej chybí – chci mít větší kontrolu nad mytím.  

Vnitřní uspořádání a materiály

Do myčky Bosch Serie 4 SPV 40E70 EU naskládáte 9 sad nádobí, to je dnes takový průměr na 45 cm slim myčku. Myčka je uvnitř z nerezu (celá, to je rozdíl oproti novějším Boschkám, které mívají polinoxovou vanu). Spodní šuplík má 2 řady hrotů, kdy jedna je sklopná. V druhé řadě hrotů je košík na příbory, se kterým můžete šoupat podle potřeby. Pojezd po dveřích myčky není plynulý a někdy se trochu zasekne a kolečka spadnou do díry mezi myčkou a dveřmi. Nahoře najdete polohovatelný šuplík. Můžete ho dát do tří úrovní. Ale je potřeba s prázdným košem úplně vyjet z myčky a pak zase zasunout koš do pojezdů o trochu níže. Ergonomie horního koše je trochu horší, zdá se mi, že potřebujete dobře umět tetris, aby se do horního koše něco vešlo. Zpracování je celkem dobré. Některé myčky už nemají potisk „Made in Germany“, přesto si Němci drží kvalitu na dobré úrovni, i když vyrábějí jinde.

Mycí programy a sušení

Kvalita umytého nádobí je průměrná, obvykle se umyje vše, ale s pekáčem si myčka moc dobře neporadí. Sušení je u ECO programu mírně podprůměrné – plasty zůstávají často vlhké. Doporučuji nádobí nechat doschnout při otevřené myčce. Hlučnost odpovídá spíše vyššímu číslu, než deklarovaným 48 dB, ale není to nic otravného. Energeticky je myčka relativně úsporná – známka A+. To je ale na dnešní poměry spíše pod průměrem. Umyje nádobí i s all-in-one tabletami. Můžete si vybrat ze 4 mycích programů:
NázevPopis programuMíra znečištěníTeplotaDélka (minut)Voda (litrů)Elektřina (kWh)
Eco 50 °CBěžný každodenní program. Jedná se o referenční program.běžné50 °C1959,50,78
RychlýRychlý program, když potřebujete do 30 minut umýt nádobí.malé a běžné znečištění45 °C2990,7
Intensivní 70 °CPro velmi znečištěné nádobí, příbory, hrnce a pánve.velmi znečištěné70 °C135141,3
PředmytíPředmytí uschlého a opláchnutí čerstvě zašpiněného nádobí.1540,05
Bosch Serie 4 SPV 40E70EU má i samočistící program.

Funkce navíc

Kromě toho umí i:
 • Odložený start můžete vybrat jen v úrovních 3, 6, nebo 9 hodin.
 • AquaStop na přívodní hadici – elektrický samostatný ventil se při úniku vody zavře a nemusíte se tak bát vytopení.

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 9,5 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,78 kWh
Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca 3,975 Kč: (0,78 * 4) + (0,0095 * 90) = 3,12 (elektřina) + 0,855 (voda) = 3,975 Kč Tento údaj platí jen pro program Eco 50 °C. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

Alternativy

Tato myčka je takový základ, pokud hledáte něco takového, pak ano, může se pro vás hodit. Pokud za své peníze chcete trochu více, zkuste se poohlédnout po jiných možnostech – například za trochu nižší cenu je možné mít Beko DIS 26010 (test zde) s automatickým programem a LCD displejem. Nebo za trochu vyšší cenu jde koupit Beko DSS 28020 X (recenze zde) ta je úspornější, má invertorový motor s 10 letou zárukou a více programů. Podívejte se i na našeho průvodce nákupem – jak vybrat myčku na nádobí. Zjistíte spoustu tipů a recenzí myček. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.5 Total Score

Průměrně kvalitní mytí za relativně nízkou cenu. V této Boschce nedostanete mnoho funkcí, ale ty základní myčka umí.

Kvalita mytí
6
Kvalita sušení
4
Funkce
4
Spotřeba
8
Kvalita zpracování a designu
8
Délka mytí
9
PLUSY
 • Dobře myje
 • Relativně nízká cena
 • AquaStop
MÍNUSY
 • Mírně horší efektivita sušení
 • Jen 3 programy
 • Nemá automatický program
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo