Jak vybrat nejlepší aroma difuzér + Recenze

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pokud chcete mít voňavý domov, navodit si pohodovou atmosféru, může vám vypomoci aroma difuzér. Vysvětlíme vám, čím se jednotlivé typy difuzérů vyznačují, jak pracují a na co je třeba dát si pozor. Zásadním kriteriem, podle kterého budeme vybírat je typ difuzéru. Vybrat si můžete například ultrazvukové, vzduchové, tyčinkové, elektrické. Potom už se zaměříme hlavně na objem zásobníku, výkon přístroje, délku chodu, a v neposlední řadě design a samozřejmě cenu. Představíme vám 5 recenzí různých výrobků a pomůžeme vám v tom, jak vybrat si ideální aroma difuzér na základě vašich preferencí. Také si ukážeme, jak správně aroma difuzéry čistit a jak o ně pečovat. Budeme se také věnovat výběru esenciálních olejů do aroma difuzérů a tomu, na co se nejlépe hodí. Ten nejlepší top aroma difuzér se stane nezbytností, bez které si život už jen stěží dokážete představit.

Recenze aroma difuzérů

Do testu aroma difuzérů jsme vybrali 5 produktů, především tyčinkového a ultrazvukového typu, jelikož ty u uživatelů patří k nejoblíbenějším. Při hodnocení jsme se zaměřili na ovládání, funkce i design.

Aroma difuzér Sumó

Typultrazvukový
Napájeníelektrická síť
Příkon8 W
Objem300 ml
Rozměry v cm17 x 12,5
Hmotnost396 g
Funkcearomaterapie, zvlhčení vzduchu, chromoterapie
Ovládánípomocí 2 tlačítek
Funkce barevného podsvíceníano
Časovačano
Automatické vypnutíano

Tento designový aroma difuzér od výrobce Nature7, patří mezi ultrazvukové elektrické difuzéry. Pomocí ultrasonického vlnění jsou částice aromatického oleje rozloženy na extrémně malé částice, a následně rozprašovány do prostoru. Esenciální olej si zachovává nejen svoji vůni, ale i další pozitivní vlastnosti. Tento aroma difuzér je vyrobený ve zdařilé imitaci světlého dřeva a vypadá velmi hezky. Díky svému elegantnímu a zároveň neutrálnímu designu se hodí jak do rodinných domů, ať už do obývacího pokoje nebo ložnice, tak například do wellness zařízení či masážních center, jednacích místností apod. Lze ho použít na zvlhčení a aromatizaci interiéru.

Zpříjemní váš pobyt v místnosti a vy si krásně odpočinete. Mimo to se mnohdy může stát i vaším malým domácím “lékařem”. Správný výběr esenciálního oleje vám pomůže při léčbě rýmy, bolesti hlavy nebo při nespavosti. Použití je velmi jednoduché a zvládne ho každý. Po nalití vody a esenciálního oleje do nádobky, uvedete přístroj do provozu tlačítkem “MIST”(mlha). Aroma difuzér začne produkovat vodní mlhu a esence začne krásně vonět.  Podle počtu stisknutí si vyberete dobu provozu, nastavit si můžete vypnutí po 1 – 3 – 6 hodinách. Pokud by v difuzéru došla voda, nemusíte se ničeho obávat, sám se vypne. Objem nádoby je 300 ml, což je takový střed. Dalším tlačítkem na přístroji “LIGHT” (světlo) ovládáte režim barevného podsvícení. Tímto způsobem můžete zlepšit svou relaxaci, jde o terapii pomocí barevného spektra tzv. chromoterapii.  Můžete si nastavit buďto automatickou změnu barvy nebo si vybrat z 8 různých barev. Volit lze světlejší nebo naopak intenzivnější barvy. Jestliže tlačítko LIGHT přidržíte, režim svícení se vypne. Během provozu ho můžete přenášet na jiné místo, pokud potřebujete. Oceníte jeho tichý provoz a šetrné uvolňování aromatického oleje.

 • nádržka je přiměřeně velká pro použití v domácnosti
 • sám se vypne, pokud dojde náplň
 • vyvedená imitace dřeva
 • časovač
 • tichý chod
 • horní plastová část nezapadá do přírodního konceptu
Zjistit cenu

Stadler Form Aroma difuzér sonický Jasmine

Typultrazvukový
Napájeníelektrická síť
Příkon7,2 W
Objem100 ml
Rozměry v cm13 x 9 x 13
Hmotnost400 g
Funkcearomaterapie, zvlhčení vzduchu
Ovládánípomocí 2 tlačítek
Funkce barevného podsvíceníne
Časovačano
Automatické vypnutíne

Jedná se o trochu dražší ultrazvukový difuzér, který patří ale mezi kvalitní přístroje. Výrobcem je švýcarská firma Stadler Form. Jasmine svým vzhledem připomíná misku či květináč a hodí se do každého prostoru. Aroma difuzér je vyrobený z plastového, pogumovaného materiálu a pocitově je na dotek velmi příjemný. Najdete ho v různých barvách, ať už v jasné červené veselé barvě nebo také v bílé, černé, bronzové, limetkové, berry/růžové. Díky velkému výběru barev ho můžete lehce sladit s vaším moderním interiérem. Pracuje na principu ultrazvukové technologie a pomocí keramické destičky se esenciální olej s vodou změní na studenou páru, kterou postupně uvolňuje do prostoru. Návod je velmi jednoduchý. Po otevření víka přístroje naplňte nádobu vodou maximálně po příslušnou značku (MAX).

Voda nesmí vniknout do prostoru výstupu vzduchu. Poté přidejte 2-3 kapky své oblíbené vonné esence přímo do vody, není nutné míchat, ultrazvuková membrána to udělá za vás. Pak už stačí jen zapnout tlačítkem. Zapnutí je signalizováno bílou LED kontrolkou na přední straně. Samozřejmě nezapomeňte přístroj zapojit do zásuvky. Tento difuzér má menší objem nádobky, je to 100 ml, při naplnění je uvedeno, že vydrží nepřetržitě cca 8 hodin aromatizovat prostor. V realitě je to spíše 6 – 7 hodin. Můžete si ale zvolit mezi dvěma režimy. Pokud potřebujete místnost intenzivně provonět, zvolte si nepřetržitý provoz. Běžnější a i ekonomičtější je režim, kdy difuzér 10 minut běží a 20 minut odpočívá. V tomto případě náplň nádobky vydrží zhruba 20 hodin. Difuzér také disponuje systémem samovypnutí, jestliže se nádobka vyprázdní. Je tedy praktický a bezpečný. LED svícení zde nenajdeme, jde o nenápadný aroma difuzér, který lehce zapadne do designu prostoru. Difuzér Jasmine vás může provázet každodenní relaxací. Je vhodný na aromaterapii, při které vám zlepší náladu a při pravidelném používání s vhodnými éterickými olejíčky se pozitivně projeví i na vašem zdraví.

 • samovypnutí při dojítí náplně
 • ověřený výrobce
 • kvalita
 • pěkný design
 • malá nádržka
 • chybí časovač
 • vyšší cena
Zjistit cenu

   

Hütermann Y01 aroma difuzér černý 130 ml

Typultrazvukový
NapájeníUSB, 5 V
Příkon3 W
Objem130 ml
Rozměry v cm13 x 9 x 13
Hmotnost400 g
Funkcearomaterapie, zvlhčení vzduchu, chromoterapie
Ovládánídotykové tlačítko
Funkce barevného podsvíceníano
Časovačne
Automatické vypnutíne

Pokud nechcete utratit za difuzér větší částku a přitom vám vyhovuje mít difuzér, který můžete použít jak na aromaterapii, tak chromoterapii , můžete si zakoupit tento výrobek. Protože napájení je přes USB a přístroj je malý, bude se vám hodit i na cesty. Na druhou stranu nemá tento přístroj tak dlouhou výdrž a pro někoho může být příliš maličký. Tento aroma difuzér pracuje na ultrazvukovém principu. Tím zachovává účinnost léčivých aromatických olejů. Jeho hlavním úkolem je samozřejmě pomoci vám zrelaxovat vaši mysl a odpočinout si po náročném dni. Provoní vaši domácnost a pomůže vám zvlhčit vzduch.

Jistě oceníte jeho tichý chod, nebude vás rušit, když budete chtít odpočívat nebo pokud ho budete mít zapnutý při spánku. Má jednoduchý design a může se stát vhodným interiérovým doplňkem. Jeho výrobcem je firma Hütermann. Najít ho lze jak v černé nebo bílé variantě, tak pro příznivce přírodního stylu interiéru, také v imitaci světlého či tmavého dřeva. Tento aroma difuzér o rozměrech 10 x 10 cm a objemu nádoby 130 ml může přibližně 3,5 hodiny vytvářen mlžný voňavý opar. Používání přístroje je velmi jednoduché. Jednoduše odšroubujte víko a pak naplňte vodou a kápnete několik kapek 100procentního esenciálního oleje. Ten není k výrobku přibalen a výběr je tedy na vás. Poté už stisknete tlačítko a přístroj začne pracovat. Zároveň se  rozsvítí  LED , které postupně mění barvy.  A tak vám aroma difuzér pomůže relaxovat nejen aromaterapií, ale i  terapií pomocí  barevného spektra. Tento aroma difuzér disponuje 7 barvami.

LED svícení lze stiskem také vypnout. Součástí balení je i USB 5V, stejně jako 2 ks tyčinkových tamponů. Výměna tamponu se provádí, pokud je tampón hodně zanesený olejem, nebo při změně požadované vůně. Nezapomeňte si přikoupit esenciální olej. Je na vaší momentální náladě, jakého aromaterapeutického účinku chcete dosáhnout. Chcete se například uklidnit a zároveň rozveselit – zvolte například skořicovou vůni. Eukalyptus je známý tím, že zvýší vaši aktivitu mozku a také vás nakopne po únavném dni. V létě vám pomůže zbavit se komárů. A tak bychom mohli pokračovat. Výběr vůni a éterických olejů je opravdu bohatý. A pak už se můžete těšit na to, jak si zpříjemníte vaše chvíle.

 • lze použít i na chromoterapii
 • malý, může se použít jako cestovní, napájení přes USB
 • levný
 • je třeba přikoupit si olej
 • malý objem nádržky, nízký příkon
Zjistit cenu

Millefiori Milano aroma difuzér Selected

Typtyčinkový
Napájení/
Příkon/
Objem350 ml
Rozměry v cm28
Hmotnost110 g
Funkcearomaterapie
Ovládání/
Funkce barevného podsvíceníne
Časovač/
Automatické vypnutí/

U tohoto tyčinkového aroma difuzéru italské firmy Millefiori se můžete spolehnout na kvalitu surovin při výrobě esenciální náplně. Suroviny jsou velmi pečlivě vybírány. Millefiori Milano je renomovaná italská společnost, řadí se mezi nejvýznamnější světové výrobce interiérových parfémů. Je vnímaná jako výtečný odborník na sofistikované bytové vůně. Designové zpracování výrobku je jednoduché, ale velmi povedené. Použití je vhodné do středně velkých prostor. U tohoto aroma difuzéru není třeba žádné elektrické energie. Funguje tak, že do skleněného flakonu, který má decentní štítek a je ukončený kovovým kroužkem vložíte přírodní stébla (tyčinky) a vonná esence po nich začne postupně vzlínat a nádherně interiér provoní. Intenzitu vůně si regulujete podle počtu a délky vložených stébel.

Délka aromatizace se liší podle mililitráže. Důležité je i umístění difuzéru v místnosti. Intenzitu může ovlivnit totiž i velký průvan. Zároveň je dobré vybrat místo, kde vzduch proudí, aby se vůně mohla šířit. Konkrétně u tohoto výrobku najdeme vonnou esenci vzácného cedrového dřeva. Ten, kdo má rád sladší, intenzivní a svůdnou vůni, si přijde na své.  Vrcholem vůně jsou pomerančové květy ylang ylang.  Srdcem vůně jsou cedrové listy, žlutá broskev, elemi, švestka z Damašku, mrkvová semínka, bazalka a modrý heřmánek. Základ vůně tvoří vanilkové lusky z Madagaskaru, Opopanax pačuli a již zmíněné dřevo z marockého cedru a také Gualaicové dřevo. Pokud byste toužili po jiné vůni, tato firma uvádí na trh velký rozsah vůní a jistě si každý vybere. Flakon štíhlého tvaru z ledového skla má objem 350 ml. Náplň vydrží zhruba 3 měsíce. Poté si můžete samozřejmě koupit náhradní náplň a difuzér používat dál. Pokud byste chtěli změnit vonnou esenci, je třeba vložit nové tyčinky.

 • kvalita, ověřený výrobce
 • není třeba elektrická energie
 • kvalitní vonná náplň
 • nemá časovač
 • voní stále
Zjistit cenu

Immax aroma difuzér s LED podsvícením

Typultrazvukový
Napájeníelektrická síť
Příkon10 W
Objem250 ml
Rozměry v cm15,6 x 15,6 x 14,3
Hmotnost332 g
Funkcearomaterapie, zvlhčení vzduchu, chromoterapie
Ovládání1 kolébkové tlačítko
Funkce barevného podsvíceníano
Časovačano
Automatické vypnutíano

Aroma difuzér od značky Immax má zajímavý elegantní vzhled s dřevěnými nožkami, na kterých stojí bílo šedé plastové tělo difuzéru. Bude se vyjímat jak v obývacím, tak dětském pokoji. Vrchní část aroma difuzéru může svítit díky LED RGB světlu. Nahoře přístroje nalezneme výdech páry. Tento difuzér disponuje 250 ml nádržkou na vodu. Hodí se na aromatizaci místnosti o velikosti cca 12-20m2. Můžete si zvolit ze 7 barev podsvícení, které se mohou různě prolínat a přispět tak k vaší dobré náladě. U tohoto aroma difuzéru najdeme také časovač (30, 60 a 180 minut). Pokud dojde náplň v nádržce, přístroj se sám vypne.

Tato praktická funkce nebývá u všech přístrojů samozřejmostí. Energie do přístroje je dodávána pomocí síťového adaptéru (vstup: AC 100-240V, výstup: 24V / 0.6A), který je součástí balení. Hlučnost je uváděna 35 dB. Pocitově při běžném fungování v domácnosti nic neslyšíte. S tímto ultrasonickým difuzérem si můžete zvlhčit a pročistit vzduch. Je na vás, jaký esenciální olej si vyberete. Správnou volbou se můžete uvolnit, zbavit se napětí a stresu nebo povzbudit svou mysl se vybudit k lepším pracovním či studijním výkonům. Pomůže vám zajistit tu pravou domácí pohodu. Díky modernímu neutrálnímu zpracování se také vaším designovým módním doplňkem do domácnosti.

 • zajímavý vzhled
 • přijatelná cena
 • všechny funkce – aromaterapie, zvlhčení vzduchu i terapie barevným spektrem
 • nic
Zjistit cenu

Proč vůbec koupit aroma difuzér?

Rozhodli jste se, pořídit si aroma difuzér? Nebo po něm zatoužila vaše žena a vy nevíte, o čem to vlastně vůbec mluví? Ano, koupě difuzéru je určitě dobrý nápad. Zvlášť v dnešní uspěchané době. Aniž si to uvědomujeme, tak když vstoupíme do jakéhokoli prostoru, ať už se vracíme domů, do práce nebo se například jdeme zrelaxovat na masáž, prvním dojem v nás zanechá vůně interiéru. Ta má velký vliv naši mysl i tělo, a pokud je vůně příjemná, také my se dobře naladíme.

Proto dnes spousta lidí hledá výrobky, kterými toho může dosáhnout. Můžeme k tomu použít levnější vonné svíčky nebo aromalampy, které fungují na principu zahřívání éterických olejů. Z tohoto důvodu ale nejsou z bezpečnostních důvodů všude vhodné. Musíme stále myslet na to, abychom nezapomněli svíčku zhasnout, a nedokážeme se tak úplně uvolnit. Navíc nejsou tak efektivní a ani příliš zdravé. Některé svíčky totiž obsahují umělé látky, které se při hoření uvolňují. Proto, pokud chcete nádherně provonět jakýkoliv prostor a navodit si příjemnou atmosféru a přitom se vyhnout nebezpečí požáru, pomůže vám k tomu právě aroma difuzér.

Jde o malý a bezpečný přístroj, který rozptýlí esenciální vůně do prostoru. Prostor může nejen provonět, ale některé z nich také zvlhčují ovzduší. Vybrat si můžete mezi krásnými designovými aroma difuzéry. A najdeme také ty, se světelným efektem, které nás zrelaxují pomocí chromoterapie. Ještě je dobré poznamenat, že jak samotný aroma difuzér, tak vonné esence do něj se mohou stát vhodným dárkem. Jak se ale vyznat v tom, který je ten nej aroma difuzér a který bude pro vás jasnou volbou? V naší malé poradně se podíváme na to, co je dobré si rozmyslet před nákupem.

Parametry: jak vybrat aroma difuzér?

Nejprve je důležité vybrat si typ. Jaké typy aroma difuzérů můžeme na trhu najít? V zásadě můžeme difuzéry rozlišit na:

 • tyčinkové, které jsou na trhu velmi časté a také oblíbené.
 • Vzduchové (nebulizační) aroma difuzéry s velkým výkonem, ty jsou vhodné do větších prostor,
 • difuzéry ultrasonické (ultrazvukové), které mají zase výhodu v tom, že mohou fungovat jako malé zvlhčovače vzduchu. Vybírat můžete u tohoto typu z mnoha produktů.

Každý z těchto typů pracuje na jiném principu a má své výhody i nevýhody, které si následně přestavíme. Co se týká výkonu, pokud chcete dobře účinný difuzér, pak si vyberte ten, který má příkon nejméně 10W. Často se u aroma difuzérů uvádí údaj, pro jak velký prostor v m2 je difuzér vhodný. Záleží samozřejmě i na objemu nádržky. Pokud jste se rozhodli koupit elektrický aroma difuzér, všimněte si i toho, zda má časovač.

Většina elektrických difuzéru disponuje nastavením střídavého nebo kontinuálního parního módu, tzn, že si můžete nastavit časovač vypouštění vůně v různých intervalech. Pakliže je pro vás důležitý design interiéru, do kterého aroma difuzér pořizujete, jistě se budete zabývat také vzhledem difuzéru. Je důležité, aby do interiéru zapadl a místnost nijak nenarušoval, ba naopak. Na trhu najdeme krásné kousky, a pokud vyberete dobře, mohou se stát vítaným prvkem v interiéru. Najdeme difuzéry dřevěné, imitaci dřeva, keramické i ze skla. V nabídce najdeme i difuzér na dálkové ovládání, se kterým si užijete maximální pohodlí.

Jednotlivé typy aroma difuzérů a jejich použití

Abyste se správně rozhodli pro svého vítěze, je dobré se nejdříve podívat na druhy aroma difuzérů.

Nebulizační aroma difuzér

Použití vzduchového (nebulizačního) aroma difuzéru je jednoduché. Součástí přístroje je skleněná baňka, do které se nalije malé množství, což je přibližně 1 až 2 lžičky, neředěného esenciálního oleje. Olej postupně vzlíná a dostane se do Venturiho trubičky z foukaného skla. Malá pumpička vhání do přístroje vzduch a tím se vůně postupně rozptýlí do pokoje. Nevýhodou je “vrnění” vzduchové pumpy. Aroma difuzér je kvůli tomu dost hlučný, proto přináší malé omezení v tom, jestliže chcete v místnosti relaxovat, meditovat. Je to ale velmi individuální a někomu vadit nemusí. Naopak výhodou je velký výkon přístroje. Vůně z tohoto difuzéru je hodně koncentrovaná a proto, jak už jsme napsali, jsou tyto typy vhodné do velké místnosti, zvládnou i 100 m2.

Většinou stačí pár minut difúze a místnost se prosytí nádhernou vůní. Protože se v tomto případě používá pouze olej bez vody, je vhodné si pořídit tento typ i v případě, kdy máte v místnosti větší vlhkost vzduchu a již ho nechcete více zvlhčovat. Za nebulizační aroma difuzéry zaplatíte obvykle vyšší cenu než za ultrazvukové a je také nutné počítat s pravidelným čištěním skleněné baňky. Ovšem i ultrazvukový difuzér vyžaduje údržbu. O tom ale později. Dobrá rada: Pokud potřebujete vůni do většího prostoru, například do hotelů,wellness či masážních salónů, bude pro vás vzduchový aroma difuzér ten pravý výrobek. Vůně, která je neředěná vodou navíc v místnosti zůstává delší dobu. Tento typ koupíme spíš ve specializovaných obchodech. Najdeme tu difuzéry, které disponují opravdu objemnou nádržkou na esenciální olej.

Ultrazvukový aroma difuzér

Ultrazvukový, najdeme ho i pod názvem ultrasonický či jen sonický aroma difuzér, pracuje na bázi ultrazvukové technologie. Jde o princip ultrasonického kmitání, což jsou vlny, které naše ucho nezaznamenává.  Zní to složitě, ale uvidíte, že obsluha je velmi jednoduchá. Difuzér je vybavený nádobkou, do které se nalije voda spolu s pár kapkami esenciálního oleje. Na dně nádoby je keramická destička, která začne po zapnutí přístroje kmitat. Zvukové vlny jsou schopny vodu rozrušit a měnit ji ve viditelnou „páru“. Nemusíte se bát, že se opaříte, je úplně studená. Uvolňováním páry se začne vzduch v místnosti pročišťovat, díky svým antibakteriálním schopnostem.

Aroma difuzér pak funguje i jako zvlhčovač vzduchu a co je hlavní, do místnosti se začne linout svěží vůně. Právě proto, že v tomto případě nedochází k zahřívání esenciálních olejů, jako například u aroma lampy, vůně se nezmění.  Důležitým faktem je i to, že také terapeutické účinky oleje zůstanou. Jedná se o velmi šetrný a bezpečný způsob provonění a zpříjemnění bytu, či jiného prostoru. Některé difuzéry mívají pojistku, jestliže voda či náplň dojde, přístroj se sám vypne. Proto se na tento fakt při koupi také zaměřte. U tohoto typu difuzeru je velmi důležité, aby byl vyroben z odolného materiálu. Myslíme tím hlavně plastovou nádobku. Zvlášť, pokud chcete používat svěží, citrusové vůně. Ty totiž rády plasty narušují. Pokud si přejete vzduch pouze zvlhčit, nepřidávejte esenciální oleje a použijte pouze vodu.

Je nutné vědět, že se jedná o elektrický difuzér, musíte ho umístit tam, kde je v blízkosti elektrická zásuvka. Jistě u tohoto typu oceníte jeho tichý chod, můžete v klidu relaxovat a nic vás neruší. Najdeme i aroma difuzéry měnící barvy. Jsou vybaveny LED světlem, které může měnit barvu a intenzitu. Není to však světlo jako na laserové párty. Jedná se o světlo velmi jemné, které vás rušit nebude, spíše umocní nádhernou atmosféru. Výhodou bývá poměrně velký zásobník na vodu, umožní vám zpravidla minimálně 3 – 5 hodin plynulého chodu, samozřejmě záleží na velikosti zásobníku. Ta u ultrazvukového difuzéru bývá v rozmezí od 100 do 500 mililitrů. U ultrazvukového typu difuzéru můžete slyšet především lehké bublání.

Dobrá rada: Běžné aroma difuzéry do bytu, které pro svůj chod potřebují elektrickou energiij, jsou střední velikosti a je nutné je umístit v blízkosti elektrické zásuvky. Existují ale i malé aroma cestovní difuzéry. Ty jsou napájeny přes USB, bývají vyrobeny většinou z plastu. Můžete si je vzít třeba na dovolenou nebo do práce, kde vám zpříjemní vaše prostředí.

Tyčinkový aroma difuzér

Jednoduché, ale účinné, tak by se dal charakterizovat tyčinkový pokojový aroma difuzér. Patří mezi nejpoužívanější difuzéry a najdeme mezi nimi spoustu pěkných kousků. Můžete si vybírat difuzéry se skleněnou, porcelánovou nebo keramickou nádobou. Ty už bývají většinou naplněny vonnou esencí. Náplň do aroma difuzéru je zabezpečena proti vylití, proto musíme před prvním použitím odstranit víčko. Většinou už si v tomto případě vyberete mezi vůněmi, které vám vyhovují nebo na které máte zrovna náladu. Další možností je koupě tyčinkového difuzéru bez náplně a sami si pak už dokoupíte vaši oblíbenou vůni. Do zdobeného otvoru potom vložíte tyčinky, které jsou součástí balení. Můžete vložit nejprve polovinu tyčinek a zjistit, jestli vám intenzita provonění vyhovuje. Poté případně vložit zbylé tyčinky. Řiďte se velikostí prostoru.

Tyčinky do sebe postupně nasáknou vonnou náplň, může to trvat delší dobu. Nelekněte se toho, že náplně zpočátku hodně ubylo. Později se ubývání náplně ustálí. Tyčinky můžete také občas otočit a tím zvýšit intenzitu vůně. Samozřejmě dojde ke větší spotřebě náplně. Nevkládejte do difuzéru ale větší počet tyčinek, než je přiloženo. Důležité je umístění difuzéru na místo, kde proudí vzduch, ale zároveň není velký průvan.

Dobrá rada: Pokud máte doma menší děti nebo domácí mazlíčky, je vhodnější dát aroma difuzér mimo jejich dosah. Difuzéry by neměly být používané nepřetržitě. Také je důležité místnost, kde se aroma difuzér nachází, dobře větrat. Pokud máte doma přes celý den domácího mazlíčka, raději buďte s používáním opatrní, celodenní aromaterapie by jim nemusela udělat dobře.

Funkce

Kromě toho, že aroma difuzéry osvěžují vzduch, mohou disponovat i dalšími funkcemi. Mezi nejoblíbenější se řadí:

 • zvlhčování vzduchu – hodí se především do místností, kde je příliš suchý vzduch. Tam kde se drží vlhkost, vzduch rozhodně nezvlhčujte. Mohlo by dojít k tvorbě plísní.
 • Chromoterapie – nádoby, které zároveň umí měnit barvu, vás vystavují chromoterapii. Jedná se o léčbu pomocí barevného světla, které umocňuje relaxaci a dokáže ovlivnit atmosféru.
 • Časovač – je možné si nastavit, v jakých časových intervalech se bude vůně uvolňovat.

Jak se starat o aroma difuzéry, čištění difuzérů

Jak už bylo řečeno, aby difuzéry správně fungovaly, vyžadují vaši péči a údržbu. Nejedná se však o nic složitého. V každém návodu jistě najdete ten správný postup, proto si pečlivě přečtěte přiložený leták. Obecně však můžeme říci toto:

 • U nebulizačního difuzéru je nutné starat se o skleněnou baňku. Součástí této baňky jsou dvě velmi tenké skleněné trubičky. Zvláště citrusové esenciální oleje zapříčiňují usazování nečistot v těchto trubičkách. Pořiďte si čistící směs, kterou nalijte místo oleje do přístroje a zhruba na 5 minut ho zapnete. Poté nechte baňku uschnout. Tato směs je složena z alkoholu a esenciálního oleje z lavadninu a krásně difuzér pročistí. Pokud zrovna čistící směs nemáte, můžete použít i čistý alkohol. Jiné čisticí prostředky ale nepoužívejte.
 • Údržba ultrazvukového aroma difuzéru je velmi jednoduchá. Tento typ má většinou plastovou nádobku, do které se kape olej s vodou. Usazeniny vyčistíme jednoduše vodou s bílým octem. Použijte jen jemný hadřík a dejte si pozor, ať nepoškodíte keramickou destičku. Samozřejmostí je to, že před čištěním odpojíte přístroj od elektrické energie. Také je důležité nenechávat vodu v difuzéru, pokud přístroj nepoužíváte. Zbytečně se bude tvořit vodní kámen. I z tohoto důvodu doporučujeme dávat destilovanou vodu.
 • Co se týče tyčinkového aroma difuzéru, zde stačí jednoduše po spotřebování aroma esence, nádobku vypláchnout teplou vodou a naplnit znovu náplní zhruba do ⅔ nádržky. Poté můžete vložit nové tyčinky.

Výběr esenciálních olejů

Při výběru vonných olejů do aroma difuzérů je důležité vybírat hlavně 100% přírodní oleje. Složitý proces výroby a původ obsahu se samozřejmě promítnou i do celkové ceny. Pravda je ale to, že éterické oleje na rozdíl od chemických mají léčivé účinky. Jsou schopné přenášet informace v našem těle, odblokovat různé problémy a pomoci například při zánětech nebo problémech se špatnou činností hormonálního systému. Syntetické oleje jsou vyrobené chemickou cestou v laboratoři. Sice voní, ale nikdy nám nepřinesou tak blahodárné účinky jako ty přírodní. Mohou také způsobovat potíže alergikům. Tady se určitě nevyplatí šetřit.

Vonné silice jsou velmi koncentrované látky s mnoha zajímavými vlastnostmi. V čisté přírodě je najdeme jak v květech, kůře, listech, tak i kořenech stromů nebo bylin. Mohou ovlivňovat nejen naši náladu, energii nebo zahnat únavu, ale mohou nás také léčit a přispívat k lepšímu zdraví. Některé slouží i jako přírodní repelenty či antivirotikum. Každému však sedí jiná vůně do aroma difuzéru, a co se jednomu líbí, může na druhého působit negativně. Proto si vždy před koupí vůni vyzkoušejte. Zapřemýšlejte, zda vám vůně i po delší době bude příjemná a nebude vás z ní bolet třeba hlava. V našem běžném životě nastanou rozmanité situace a chvíle. Někdy se potřebujeme zklidnit, jindy naopak povzbudit a rozveselit. Proto je dobré mít doma aroma oleje pro různé příležitosti. Vybírat můžete z mnoha druhů olejů. Důležitým prvkem při výběru je:

 • latinský název rostliny,
 • dále si všimněte místa, odkud olej pochází,
 • složení
 • a samozřejmě vyznačení data trvanlivosti.

Každý solidní výrobce uvede na etiketě potřebné informace a vždy jsou oleje uchovávány v tmavé lahvičce, jinak by mohlo dojít k jejich znehodnocení. Nejméně vydrží éterické citrusové oleje, ale například olej z cedrového dřeva má trvanlivost i 10 let. Je důležité lahvičky s oleji nenechávat otevřené, podléhají oxidaci. Doporučujeme esenciální oleje střídat, pokud totiž určitý olej používáte dlouhodobě, přestává mít na vás takový účinek. Najděte si vhodnou kombinaci olejů a nejméně po měsíci je střídejte. Buďte při výběru také opatrní, pokud máte vysoký nebo nízký tlak. Stejně tak i těhotné ženy musí být při výběru obezřetné.

Oleje na pročištění domova

Některé difuzéry mají domov jak provonět, tak pročistit. Mohou například pohlcovat pachy z kuchyně či z cigaret. Můžete použít vůně jako eukalyptus citronový, citron, grapefruit, nebo pomeranč sladký. Zápach na toaletě zneutralizuje třeba borovice lesní, nebo jedle balsamová.

Oleje pro relaxaci

Pokud jste měli náročný den a chcete se uvolnit a harmonizovat své tělo i duši, použijte oleje, které vás uklidní, navodí relaxační náladu.  Pokud budete aplikovat například levandule, eukalyptus, mátu, rozmarýn nebo yzopu lékařský, určitě nebudete zklamaní.

Oleje na lepší usínání

Jestliže máte problémy s usínáním, i v tomto vám mohou oleje pomoci. Esence určitých olejů vás pomohou přenést do krásného snu. Pro tento případ je vhodná například levandule, mandarinka či esenciální olej z grapefruitu nebo tea tree.

Oleje pro povzbuzení

Někdy naopak potřebujeme tělo i mysl povzbudit. Vybrané esence vám zbystří myšlenky a vy se tak můžete soustředit například na studium nebo na práci. Pro tento okamžik si vyberte například borovici lesní, rozmarýn, růžové dřevo nebo vavřín.

Oleje pro romantické chvilky

Pokud si chcete navodit romantické chvíle, užít si hezký večer, naleznete i esence, které ve vás probudí vášeň.  Ať už použijete mátu, rozmarýn, levanduli nebo santalové dřevo, chybu neuděláte Některé aroma oleje jsou vhodné i pro děti, raději se ale poraďte s odborníky a neexperimentujte sami. Také je potřeba si uvědomit, že do každé místnosti se hodí jiná vonná esence. Výrobci aroma difuzérů představují po celý rok různé novinky, které se například hodí k aktuálnímu ročnímu období. Výběr vůní je opravdu široký. Velmi oblíbená je například esence levandule, mandarinky, růže, cedru…  Můžete si také namíchat svoji vlastní směs.

Dobrá rada: Esence jsou citlivé na světlo, proto jsou uchovávány v tmavých lahvičkách, řiďte se tedy i návodem na skladování. Dávejte si pozor, abyste esenci nevylili na nábytek nebo textilie, mohlo by dojít k jejich poškození. Na závěr ještě jedno upozornění. Při kontaktu se slunečním zářením v esenciálním oleji probíhá chemická reakce. Pokud byste si olejíček třeba i náhodně aplikovali na kůži, a vystavili se poté slunečnímu záření, mohla by se vaše pokožka podráždit, v horším případě by mohly vzniknout i popáleniny či puchýře. Proto buďte opatrní.

Ceny aroma difuzérů

Možná kupujete aroma difuzér poprvé a chcete ho jen vyzkoušet. Nechcete investovat velkou částku , v tomto případě máte jistě také na výběr. Pokud se pro vás stala vůně nezbytnou záležitostí vašeho života a chcete z aroma difuzéru vytěžit co nejvíce,potom vám nebude líto zaplatit víc. Nebo jste majitelem hotelu či wellnes a nevadí vám utratit větší obnos peněz? Ať tak, či tak, záleží na vás, jakou částku chcete investovat a proto je potěšující, že na trhu najdete aroma difuzér v různých cenových relacích. Vybrat si můžete podle nejlepší ceny či podle oblíbenosti nebo testů aroma difuzérů.

Levné aroma difuzéry od 400 Kč

Aroma difuzér si můžete pořídit v ceně od zhruba od 400 Kč, většinou se jedná o tyčinkové difuzéry nebo ultrazvukové difuzéry s jednoduchými funkcemi

Cenová relace od 1000 Kč do 2000 Kč

Pokud si více připlatíte, najdete aroma difuzéry s větší nádržkou a také v lepší kvalitě. Mohou to být dřevěné aroma difuzéry, které vám budou ladit do interiéru, a zároveň u nich najdete více funkcí, na které jsme vás upozornili v našem článku.

Luxusní aroma difuzéry 2000 – 4000 Kč

Zde už se většinou jedná o luxusnější zboží, které se odlišuje buďto vyšší kvalitou, designem nebo velmi spolehlivým výrobcem. Jejich cena se pohybuje v rozmezí 2 000 až 4 000 Kč. Musíme zmínit i aroma difuzéry, které vás možná svojí cenou v desetitisících trochu šokují. Tyto jsme do naší recenze nezařadili, neznamená to však, že je nikdo nekupuje a že se nevyplatí. Jen nejsou určeny pro běžného uživatele. Tyto dražší aroma difuzéry, například do hotelů, disponují velkou nádržkou na esenciální oleje a vydrží velmi, velmi dlouho. A je ověřené, že kde, to hostům voní, tam se rádi vracejí.

Časté dotazy

Které jsou nejlepší aroma difuzéry?

Porovnali jsme aroma difuzéry, které jsou nejlepší pro váš voňavý domov. Podívejte se na jejich recenze.

Podle jakých parametrů vybrat aroma difuzéry?

Nejdůležitějšími parametry, podle kterých se dá vybrat správný aroma difuzér jsou: typ difuzéru (vzduchový, ultrazvukový, a klasické tyčinkové), kvalita difúze a pak jednotlivé přídavné funkce – zvlhčování vzduchu, chromoterapie, časovač a další. Rady k těmto a dalším parametrům najdete v rádci jak vybrat.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.2/5 98 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

1 komentář
 1. Odpovědět
  Danuše Farkašová 11/04/2021 at 10:28

  Aroma lampa se mě líbí,mám problém s dechem ,určitě bych si jí pořídila

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo