Jak vybrat bezdrátový zvonek

Aktualizováno v srpnu 2023

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Rozhodli jste se vaši nemovitost vybavit bezdrátovým zvonkem? Na trhu existuje spousta modelů, od jednoduchých zařízení po finančně nákladnější chytré bezdrátové zvonky, které lze ovládat mobilním telefonem, a disponují kamerou. Co všechno nejdražší modely umí? Proč si u zvonku pohlídat frekvenční pásmo, v čem spočívá výhoda zvonku se světelnou notifikací a bude vám stačit jedno zařízení na celý dům? Vše důležité se dozvíte v našem článku, ve kterém vás navíc čeká pět recenzí na nejprodávanější bezdrátové domovní zvonky.

Recenze bezdrátových zvonků 2023

Mimo nákupního rádce jsme pro vás připravili pětici recenzí na jednotlivé přístroje, které vám pomohou zorientovat se na trhu a udělat si bližší představu o konkrétních modelech a jejich plusech a mínusech. Pořídit můžete kvalitní bezdrátové zvonky prémiových značek i levnější varianty bezdrátových zvonků z Lidlu. Věříme, že vám pomohou vybrat ten nejlepší bezdrátový domovní zvonek pro váš byt, dům či kancelář.

NázevKde koupitHodnocení
celkem
1.Nedis WIFICDP10GYZjistit cenu
94 %
2.Solight 1L67DTZjistit cenu
91 %
3.Solight 1L22Zjistit cenu
89 %
4.Geti GWD 106BZjistit cenu
87 %
5.Retlux RDB 102Zjistit cenu
83 %
6.EMOS P5750Zjistit cenu
82 %
7.Sencor SWD 112Zjistit cenu
81 %
8.Malatec 18789Zjistit cenu
76 %
9.Elektrobock BZ11Zjistit cenu
63 %

Jak hodnotíme

Hodnocení vychází z hodnot parametrů jednotlivých produktů.

Parametry

NázevNapájeníPočet melodiíDosah v m (volné prostranství, ideál)Signalizace zvonění na tlačítkuPodsvíceníVoděodolnostMožnost úpravy hlasitostiPočet tlačítek v baleníMaximální hlasitost (dB)Kamera
1.Nedis WIFICDP10GYUSB4150anoneIP53ano (pomocí aplikace)180ano
2.Solight 1L67DTsíťové36200anoneIP56ano (4 úrovně)1110ne
3.Solight 1L22síťové48120anoneIP44ano (3 úrovně)290ne
4.Geti GWD 106Bsíťové (lze i baterie)52300anoneIP55ano (4 úrovně)1110ne
5.Retlux RDB 102síťové51150anoneIP44ano (3 úrovně)292ano
6.EMOS P5750síťové10150anoneIP44ano (5)1110ne
7.Sencor SWD 112síťové48150anoneIP44ano280ne
8.Malatec 18789síťové51150anoanoIP44ano (3 úrovně)190ne
9.Elektrobock BZ11síťové1100neneIP40ne160ne

Solight 1L22

Napájenísíťové
Počet melodií48
Dosah v m (volné prostranství, ideál)120
Signalizace zvonění na tlačítkuano
Podsvíceníne
VoděodolnostIP44
Možnost úpravy hlasitostiano (3 úrovně)
Počet tlačítek v balení2

Venkovní bezdrátový zvonek Solight 1L22 patří do skupiny levnějších zařízení, které však vyrobila spolehlivá firma. Solight se zabývá menší elektronikou do domácnosti, jako jsou různé detektory, meteostanice či svítidla, dá se tedy očekávat, že zvonek vám nějakou dobu bude sloužit.

V balení najdete jednu hlavní vnitřní část a dvě venkovní tlačítka. Hlavní jednotka se napájí ze sítě, proto se ujistěte, že máte pro zařízení zásuvku na vhodném místě. Tlačítka ke svému pohonu potřebují vždy po jednom kuse 12V baterie, která je již součástí balení.

Tento model je vhodný do dvougeneračního bydlení nebo domu s více vchody. Obě tlačítka vedou k jednomu zdroji, který se po jejich stisknutí rozezvoní. Aby člověk stojící u vchodu věděl, že tlačítko stiskl a zvonek reagoval, bude upozorněn rozsvícením diodky u tlačítka. Zdroj uvnitř budovy pak může hrát až 48 melodiemi, z toho 16 polyfonními. Zvolit si můžete i hlasitost, a sice z 3 různých úrovní od 50 do 90 dB.

Zvonek je vybavený i světelnou signalizací na hlavní vnitřní části. Pokud byste tedy zvonění přeslechli, upozorní vás i LED světelný signál. Dosah činí 120 m, což je samozřejmě spíše teoretická hodnota, ale do běžných prostor bude stačit.

Co se designu týká, tento model se celkem povedl. Je vyrobený z bílého a šedého lesklého plastu, tlačítka mají také okénko pro vložení jména. Design je poměrně elegantní a bude se hodit k modernější budově. Venkovní tlačítka jsou opatřena ochranou IP44, což je standardní protiprachové a voděodolné krytí. Je schopný fungovat v rozsahu teplot – 10 °C až + 40 °C, takže v pohodě vydrží celoroční venkovní podmínky v České republice. Tlačítka jsou připravena k uchycení na podložku pomocí oboustranné lepicí pásky.

 • nízká cena
 • LED indikace
 • množství melodií
 • hezký design
 • menší dosah
 • instalace pomocí lepicí pásky
Zjistit cenu

Sencor SWD 112

Napájenísíťové
Počet melodií48
Dosah v m (volné prostranství, ideál)150
Signalizace zvonění na tlačítkuano
Podsvíceníne
VoděodolnostIP44
Možnost úpravy hlasitostiano
Počet tlačítek v balení2

Bezdrátový digitální zvonek Sencor SWD 112 se příliš neliší od předchozího modelu. Značka Sencor nicméně není tolik specifická a věnuje se výrobě široké škály elektroniky. Cenově se výrobek pohybuje okolo 500 Kč, což je taková průměrná cenovka za model bez speciálních funkcí.

Model se skládá z jednoho přijímače, který je třeba zapojit do elektrické sítě – nepotřebujete k němu žádné baterie, ale zase jste odkázáni na dostupnou zásuvku. Dále pak v balení najdete dvě tlačítka pro umístění ke dveřím. Pokud má váš dům více vchodů nebo potřebujete zvonek do kanceláře, kde sídlí více lidí různých jmen, bude pro vás tento přístroj ideální. Tlačítka jsou poháněna bateriemi LR23A, které jsou součástí balení. Vydržet by měly odhadem 1 rok. Bohužel však nelze nastavit pro jednotlivé tlačítko různé melodie, obě tedy budou znít stejně a těžko poznáte, které bylo mačkáno.

Frekvenční dosah se pohybuje okolo 150 m ve volné ploše (počítejte s tím, že zdi v domě tuto vzdálenost zkrátí), jedná se o lehce nadprůměrnou hodnotu. Pokud by vám nestačila, dá se prodloužit opakovačem signálu. Vybrat si můžete z celé řady zvonících melodií, celkem jich máte k dispozici 48. Přenosová frekvence tohoto modelu činí 433 MHz.

Nemusíte se bát umístit tlačítka i na místo vystavené povětrnostním vlivům. Mohou se totiž pochlubit ochranou IP44, díky které odolá i stříkající vodě (dešti).  Určitě vás potěší i široké rozpětí provozní teploty, a sice – 20 °C až + 40 °C. Připevnit ho můžete buďto pomocí lepicích pásků, které najdete v balení, nebo ho lze přišroubovat. To, že zvonek funguje a tlačítko se stisklo, pozná návštěva díky rozsvícení světelné LED diody na zvonku. Vy doma pak budete mimo melodii, kterou si můžete nastavit ve 3 různých hlasitostech, na zvonění upozornění také světelnou signalizací.

Z hlediska designu bezdrátový domácí zvonek Sencor potěší všechny milovníky modernějšího vzhledu. V černém provedení s modrým tlačítkem vypadá elegantně a nebude tak zářit, jako klasická bílá provedení. Materiál je klasicky plastový. Každé tlačítko je opatřeno krytkou na jmenovku, která ji ochrání od slunečních paprsků i deště. Tento model patří mezi nejoblíbenější u zákazníků, a my se tomu nedivíme. V poměru cena/výkon bychom tento bezdrátový zvonek zhodnotili velmi dobře.

 • nízká cena
 • elegantní design
 • dvě tlačítka
 • LED indikace
 • široké rozpětí provozní teploty
 • nelze nastavit různá melodie pro jednotlivá tlačítka
Zjistit cenu

Retlux RDB 102

Napájenísíťové
Počet melodií51
Dosah v m (volné prostranství, ideál)150
Signalizace zvonění na tlačítkuano
Podsvíceníne
VoděodolnostIP44
Možnost úpravy hlasitostiano (3 úrovně)
Počet tlačítek v balení2

Bezdrátový voděodolný domovní zvonek Retlux RDB 102 se může pochlubit jednou velkou výhodou nad většinou konkurentů – ke svému provozu nepotřebuje vůbec žádné baterie. Jedná se tedy o bezbateriový bezdrátový zvonek, u kterého se vám nikdy nestane, že byste kvůli slabé baterce promeškali pošťáka. A navíc ušetříte peníze i čas s otravnou výměnou.

V balení najdete dvojici kinetických tlačítek, které jsou bezbateriové. Vnitřní přijímač je pak nutné zapojit do elektrické sítě. Dosah zvonku činí ve volném prostoru až 150 m, což je lehký nadprůměr. Pochopitelně, že dosah je ve skutečnosti menší a zkracují ho například kovové zábrany. 20 až 30 metrů by měl zvládnout v naprosté většině situací. Vybrat si můžete z celé plejády melodií – k dispozici jich máte 51, takže si určitě přijde na své i ten nejnáročnější z vás. Hlasitost zvonění pak můžete upravit do 4 různých poloh a přizpůsobit ho aktuální situaci. Přijímač je vybavený také světelnou signalizací a nočním orientačním světlem, a to díky obsaženému stmívacímu senzoru.

Tlačítka jsou opět opatřená ochranou IP44, proto je můžete připevnit na střechou nechráněné místo, výrobce však raději doporučuje zvolit místo lehce chráněné. Zvonek pracuje v teplotním rozpětí  – 20 °C až + 65 °C, takže by mu nemělo ublížit ani přímé sluneční záření. V balení najdete dvě, která směřují k jednomu přijímači. Výrobce neuvádí, zda je možné volit melodii pro každé tlačítko zvlášť, proto se dá předpokládat, že tomu tak nebude.

Vzhledově je tento model průměrný. Dočkáte se bílého provedení se zaoblenými hranami. Tlačítka nejsou opatřená kolonkou pro jmenovku. Pokud by vám nestačila dvě tlačítka, je možné spárovat celkově 10 tlačítek s jedním přijímačem. Cenově se tento model pohybuje okolo 700 Kč.

 • kompletně bezbateriový
 • vysoký počet melodií
 • dvě tlačítka
 • světelná a stmívací signalizace
 • 4 možnosti úrovně hlasitosti
 • dosah může být menší, než výrobce uvádí
 • bez jmenovek na tlačítcích
Zjistit cenu

Emos P5742

Napájenísíťové
Počet melodií3
Dosah v m (volné prostranství, ideál)100
Signalizace zvonění na tlačítkuano
Podsvíceníne
Voděodolnostne
Možnost úpravy hlasitostiano
Počet tlačítek v balení1

Mezi další recenzované modely jsme zařadili bezdrátový zvonek Emos P5742. Cenově se opět pohybuje podobně, seženete ho zhruba za 700 Kč. V balení tentokrát najdete jeden tlačítkový vysílač a dva přijímače, které jsou napájené z elektrické sítě. Toto řešení se nám zdá praktičtější, než když dostanete opačný poměr součástek. Přece jen ne každý má v domácnosti dva vchody. Mnohem častější je varianta jednoho vchodu, ale například dvou podlaží. Díky dvěma přijímačům tak zvonění uslyšíte třeba v každém podlaží vašeho domu, nebo na chodbě i v garáži.

Tlačítko pak ke svému provozu potřebuje jednu baterii 12 V A23, která je součástí balení. Pokud byste nakonec potřebovali tlačítek víc, můžete si náhradní dokoupit – jedná se o model Emos P5740. K přijímači lze připojit neomezený počet tlačítek.

Co už tolik nepotěší je poměrně krátký dosah. Přístroj disponuje teoretickým dosahem 100 m, přičemž v praxi a při silnějších zdech to může být jen 20 m. Pro větší objekty proto tento zvonek úplně vhodný není.

Na rozdíl od většiny modelů na trhu máte taky mnohem omezenější výběr melodií. K dispozici jsou pouze 3 (konkurenční zařízení mají i 50 melodií). Na druhou stranu tento fakt není tak zásadní, ačkoliv si někteří zákazníci stěžují, že zvonění je krátké a lze ho přeslechnout. Menší kompenzaci tohoto problému představuje možnost ovládání hlasitosti, kterou si můžete přizpůsobit. Maximální hlasitost činí celých 85 dB. Jako jeden z mála však umožňuje zvolit různé melodie k jednotlivým tlačítkům, což považujeme za zásadní (odliší max. 3 tlačítka). Jak to provést se dozvíte v podrobném návodu. Bohužel však přijímač není vybavený světelnou signalizací, takže sluchově postižené osoby mají smůlu.

Naštěstí je signalizací vybavené alespoň tlačítko. Zaprvé tak návštěvník pozná, že zvonek skutečně zvonil, zadruhé se LED signalizace hodí i vám, protože vás upozorní na slabou baterii a budete vědět, že je potřeba ji vyměnit.

Tlačítko by mělo být opatřeno voděodolnou úpravou, nicméně výrobce neuvádí stupeň krytí ani provozní teplotu. Designově tento model potěší milovníky kombinace bílé a zelené, ale vzhledově bychom ho zařadili spíš mezi zastaralejší zařízení. Nečekejte žádné elegantní tvary.

 • dva přijímače
 • možnost navolit melodii na každé tlačítko zvlášť
 • indikace baterie v tlačítku
 • menší počet melodií
 • krátký dosah
 • přijímač nemá světelnou signalizaci
Zjistit cenu

Solight Wi-Fi 1L200

Napájenísíťové
Počet melodií52
Dosah v m (volné prostranství, ideál)90
Signalizace zvonění na tlačítkuano
Podsvíceníne
Voděodolnostano
Možnost úpravy hlasitostiano
Počet tlačítek v balení1

Určitě bychom v našich recenzích neradi vynechali zástupce chytrých zvonků. Mezi jeden z nejdostupnějších patří bezdrátový video zvonek s Wi-Fi Solight Wi-Fi 1L200, který můžete sehnat s cenovkou už 1 500 Kč. Součástí balení je bezdrátový zvonek s vestavěnou kamerou a mikrofonem, které tvoří hlavní a nejdůležitější část celého systému.

Výrobce však myslí i na uživatele bez mobilních telefonů, kteří se v domácnosti mohou nacházet, a na nejrůznější situace, kdy telefon po ruce nemáte, takže v balení najdete i přijímač (přídavný gong), který můžete zapojit do elektrické sítě. Bohužel ani návod neuvádí, jaký je dosah tohoto přijímače. Víme však, že si můžete vybrat z 52 různých melodií a různé úrovně hlasitosti. Toto nastavení ale provádíte buď přímo na přijímači, nebo pomocí telefonu.

Zásadní je fakt, že tento model můžete připojit na Wi-Fi. Do telefonu pak potřebujete nainstalovat aplikaci LiveHome, která je dostupná jak pro Android, tak pro iOs. Pomocí aplikace si dohledáte a přihlásíte svůj zvonek. Takto propojíte tlačítko s vaším mobilem, a máte odkudkoliv přístup ke svému zvonku. K zařízení mohou být současně připojeni až 3 uživatelé, komunikovat s návštěvou ale může vždy jen jeden. Instalovaný přístroj může sloužit i jako bezpečnostní kamera, kdy skrze aplikaci v telefonu můžete kdykoliv sledovat, co se děje v okolí.

Na jeho těle se nachází mikrofon a kamera, která vám umožní komunikovat s návštěvníky naprosto odkudkoliv – i z práce nebo zahraničí. Je pouze potřeba připojení k internetu. Model je vybavený i nočním viděním až na vzdálenost 10 m a zorným úhlem 140°. Záběry z kamery můžete uchovávat na cloudu až po dobu 7 dní. Nahrávání se spustí automaticky, jakmile někdo na zvonek zazvoní.

Určitě vás bude zajímat, jak dlouho vydrží zařízení v provozu. V balení dostanete dobíjecí baterie, které by měly na jedno nabití vydržet až 3 měsíce běžného provozu. Pokud by se vám zdálo, že přístroj posílá na telefon příliš notifikací, je to možný indikátor dřívější výměny baterek. Jejich výměna vás však možná bude obtěžovat, je totiž nutné celé zařízení odmontovat ze zdi. Jejich dobíjení je však možné i přes micro USB přímo v přístroji.  Zařízení je vybaveno zvýšeným krytím IP65 a je schopné pracovat ve vlhkosti 95 % a teplotě – 10 °C až + 50 °C.

Co se designu týká, výrobek hodnotíme kladně. Přístroj má podobu malé krabičky šedočerné barvy. Použitá kombinace kovu a plastu působí elegantně. Vítáme i to, že je zařízení maličké a nenápadné. Nebude tak poutat pozornost zlodějů.

Někteří zákazníci si stěžují na špatně fungující aplikaci, která někdy neupozorní na návštěvníka. Je třeba si uvědomit, že se jedná o jeden z nejlevnějších modelů této kategorie, proto chybovost může nastat. Chcete-li stoprocentně spolehlivý výrobek, který pošlape jako hodinky, doporučujeme navýšit rozpočet.

 • možnost připojení na Wi-Fi
 • kamera s nočním viděním
 • ovládání odkudkoliv pomocí telefonu
 • automatické pořizování záznamu
 • funkce bezpečnostní kamery
 • součástí i přijímač do zásuvky, který slouží jako klasický zvonek
 • vyšší odolnost vůči vodě a prachu
 • aplikace někdy může vykazovat problémy
 • komplikovanější dobíjení (nutnost odmontovat zařízení ze zdi)
 • vyšší cena
Zjistit cenu

Druhy domovních zvonků

Pokud rádi přijímáte návštěvy a chcete dostávat balíčky od pošťáků přímo do ruky, bez domovního zvonku se dnes neobejdete. Sice ho ve velké řadě případů zastoupil mobilní telefon s možností vašemu známému zavolat, když jste dorazili na místo, přesto je dveřní zvonek stále důležitou součástí každého domu i bytu. Samozřejmě se využívá i ve veřejném prostoru jako jsou kanceláře, školy či úřady. Pro správnou a funkční komunikaci je zkrátka zvonek nezbytným prvkem. Jak si vybrat ten nej bezdrátový zvonek si povíme v dnešním nákupním rádci. Ač se to nemusí zdát na první pohled, je tu celkem dost parametrů, které byste měli při koupi zvážit.

Tyto praktické pomocníky můžeme rozdělit do několika skupin.

Drátové elektromechanické zvonky

Klasika, která má do dnešních dnů své zákazníky. Vynikají velmi hlasitým zvoněním, protože samotný zvuk vzniká mechanickým úderem kladívka do zvonkové misky. V dnešní době už se ale využívá málo.

   

Drátové elektronické zvonky

Kabelový zvonek býval běžným hlavně v minulosti, kdy ještě bezdrátové technologie lidé tolik nevyužívali. Jejich nevýhodou je nutnost propojit obě součásti kabelem. Takže je potřeba trochu rozumět elektřině, vysekat ve zdi prostor pro tažení vodičů, díry zapravit a poté pracně uklízet. Přesto se dnes instalují poměrně běžně. Nemusíte řešit výměnu baterií a takové zařízení je vysoce spolehlivé.

Bezdrátový domovní zvonek

Patří jednoznačně mezi nejpopulárnější variantu. Skládá se ze dvou dílů. Část s tlačítkem přimontujete ke zdi u vchodových dveří bytu nebo domu, a druhou část sloužící jako zdroj zapojíte do elektrické zásuvky. Oba díly jsou propojeny, a jakmile návštěva stiskne tlačítko, ozve se vámi vybraná melodie.

Wifi zvonek s kamerou

Wifi zvonek patří k takzvaným chytrým domovním zvonkům. S jeho pomocí můžete komunikovat s návštěvou i na dálku. Díky kameře navíc přesně vidíte, kdo za dveřmi doopravdy stojí. Jedná se tedy i o důležitý bezpečnostní prvek. Video se zobrazí na vašem mobilním telefonu, kam se zároveň i ukládá. Na trhu jsou běžně dostupné i zvonky s kamerou schopnou nahrávat v HD rozlišení (tedy 1280 x 720 pixelů), což je rozlišení, které využívají například i ty nejlevnější mobilní telefony.

Mobil, zvonek a kameru jednoduše propojíte pomocí wifi. Aby přístroj fungoval, musíte být tedy stále připojení k internetu – zvonek ale není nijak náročný na rychlost připojení, v pohodě si vystačíte i s nejlevnějšími tarify, které nabízejí rychlost stahování kolem 5 Mb/s. Zároveň budete potřebovat nahrát do telefonu mobilní aplikaci, díky níž přístroje spárujete.

Většina zvonků tohoto typu disponuje funkcí nočního vidění, takže poskytují dobrý záznam i ve tmě. Není tedy potřeba u vchodu instalovat ještě světlo. Kvalita videa je však v takovém případě výrazně horší.

Wifi zvonek s kamerou pořídíte zhruba od 1500 Kč nahoru a na trhu najdete poměrně velkou škálu modelů. Jedním z nejoblíbenějších je třeba zvonek Nedis WIFICDP10GY nebo Solight Bezdrátový WiFi zvonek s HD kamerou 1L201, u nějž si uživatelé mimo jiné pochvalují vysokou kvalitu záznamu.

Gong

Tak trochu speciální druh zvonku je elektronický dveřní gong, který je vybaven čidlem a slouží jako signalizace pohybu. Umístit ho lze jak u vchodových dveří, kde spolehlivě oznámí jakoukoliv návštěvu, nebo vám může pohlídat zahradu před zloději, vniknutím cizích zvířat apod. Často bývá v jednom přístroji spojen společně s alarmem a mezi těmito funkcemi můžete přepínat.

Venkovní zvonek voděodolný

Voděodolnost je jedním z důležitých parametrů, které bychom při výběru domovního zvonku měli brát v úvahu. Zaručuje totiž, že se zvonek nepoškodí v dešti ani při jiných rozmarech počasí. Voděodolný přístroj můžeme umístit prakticky kamkoli, zatímco ten obyčejný musí být krytý třeba stříškou nebo dodatečně dokoupeným krytem.

Zda je zvonek voděodolný, byste měli zjistit z popisu produktu. Ochrana výrobku se značí standardizovanou certifikací, která má podobu písmen IP a dvou čísel. První z číslic určuje, jak je daný model ochráněn proti vniknutí cizích předmětů, například prachových částic. Druhá číslice se týká právě voděodolnosti. Obecně lze říci, že čím je vyšší, tím lepší stupeň ochrany přístroj poskytuje:

 • IP x0: žádná ochrana proti vniknutí vody
 • IP x1, IP x2: ochrana pouze před kapající vodou. Do deště tedy ne zcela vhodné.
 • IP x3: ochrana proti vodní tříšti. O něco lepší, ale výrobek stále nelze nazvat voděodolným.
 • IP x4: tady začíná standardní voděodolné krytí. Přístroj je chráněn proti stříkající vodě ve všech úhlech.
 • IP x5, IP x6: ochrana proti tryskající, respektive intenzivně tryskající vodě – takový zvonek by bez potíží přežil i silný lijavec.

Zatímco zvonky bez voděodolnosti seženete asi od 100 Kč, ty voděodolné začínají zhruba na 300 Kč. Není to tedy nijak závratná částka, a pokud víte, že nemáte možnost umístit zvonek třeba pod stříšku, vyplatí se trochu si připlatit.

Bezdrátový zvonek pro dvě rodiny

Pokud hledáte zvonek pro dům, v němž bydlí dvě rodiny, budete potřebovat takový model, který disponuje dvěma oddělenými tlačítky. Ideální je zvolit přístroj, kde můžete ke každému tlačítku nastavit vlastní melodii, aby bylo obyvatelům domu jasné, ke komu přichází hosté.

Zvonek tohoto typu má obvykle jeden zdroj (přijímač), který se zapojuje do zásuvky a spáruje se s jednotlivými tlačítky. Ta fungující ve většině případů na baterie.

Při výběru je důležité dát si pozor na dostatečný dosah zvonku – standardně se pohybuje kolem 80 až 250 metrů. Pokud máte větší dům s oddělenými vchody, mohlo by se v případě kratšího dosahu stát, že jedno z tlačítek nebude fungovat.

Jedním z nejoblíbenějších produktů v této kategorii je bezdrátový zvonek EMOS P5750.2T. Jeho hlavní výhoda tkví v tom, že k tlačítkům nebudete potřebovat baterie. Přenos mezi zvonkem-přijímačem a tlačítkem totiž funguje na principu přeměny mechanické energie, která vzniká pouhým stiskem tlačítka. Následně dochází k přenosu rádiových vln mezi tlačítkem a přijímačem, který začne zvonit a upozorní vás na příchozího návštěvníka. Instalace takového zvonku se rozhodně nemusíte bát – přijímač jednoduše zapojíte do zásuvky a na pár kliknutí s tlačítkem spárujete. Potom můžete tlačítko umístit na vámi vybrané místo.

V kategorii bezdrátových zvonků si zákazníci pochvalují taky zvonek Solight 1L67DT, ke kterému lze přidat až 15 tlačítek, takže se hodí nejen pro rodinné domy, ale také třeba ke kancelářským budovám nebo průmyslovým objektům.

Proč si pořídit bezdrátový zvonek?

Existuje spousta důvodů, proč zvolit právě bezdrátovou variantu bytového zvonku. Zde jsou hlavní z nich.

Snadná a rychlá instalace

Snad každý člověk má rád jednoduchá řešení. Pokud si tedy nechcete doma přidělávat práci, vyberte si bezdrátový dálkový dveřní zvonek. Jak už napovídá název, tento druh nevyžaduje žádné komplikované elektrické zapojování. Valná většina se skládá z tlačítkového vysílače, který přišroubujete nebo lepítky přiděláte ke vchodovým dveřím. Pomocí rádiových vln se pak spouští vnitřní přijímač, který prostě jen zapojíte do elektřiny, nebo vybavíte příslušnými bateriemi. K montáži tohoto zvonku nepotřebujete žádné elektrikářské dovednosti a zvládnete ho opravdu levou zadní. Instalace je také mnohem bezpečnější.

Perfektní volba pro historické stavby

Pokud bydlíte v historické budově, kde by zásah do zdi mohl ohrozit statiku nebo poškodil konstrukci zdiva, je pro vás bezdrátová varianta tím nejlepším řešením.

 • Vzhled různých podob – u bezdrátových zvonků můžete vybírat z široké nabídky nejrůznějších designů. Dávno už neplatí, že by měly tyto moderní přístroje jen a pouze podobu plastové krabičky. Vyrábějí se i v retro vzhledu, takže ho můžete dokonale sladit s vaším domem – ať už bydlíte v historické vile nebo moderní novostavbě, zvonek nebude působit rušivě.
 • Umístění dle vaší preference – pokud víte, že spoustu času trávíte v obývacím pokoji, který je od hlavních dveří daleko, můžete přijímač zapojit do zásuvky v obýváku. Pokud potřebujete pracovat v garáži nebo na zahradě a čekáte návštěvu, přijímač na baterie můžete vzít s sebou a už nikdy zvonek na branku nepřeslechnete. Vždy je ale třeba pohlídat si dosah daného přístroje.

Nevýhody bezdrátového zvonku

Aby byl náš rádce kompletní, měli bychom zmínit i mínusy těchto zařízení. Pokud si nepořídíte model s připojením do sítě, je nutné myslet na neustálou výměnu baterií. Některá zařízení vám to trochu ulehčí, protože disponují notifikační diodou, která upozorní na slabou baterii, některá jsou dokonce bezbateriová. Oproti tomu vyžadují kabelové zvonky minimální údržbu. Další vadou na kráse může být slabý signál. Pokud má váš dům silné zdi, může se stát, že bezdrátový signál nebude schopen touto silnou bariérou proniknout.

Parametry – jak vybrat bezdrátový zvonek?

Už jste se rozhodli, že vaši nemovitost opatříte bezdrátovým zvonkem? Než se pustíte do nákupu, máme pro vás informace o parametrech, které se tohoto strojku týkají. Při výběru bezdrátového zvonku byste je měli vzít v potaz, abyste své peníze neinvestovali do nevhodného modelu.

Provozní dosah

Jeden z nejdůležitějších parametrů je dosah zvoleného modelu. Ten ideální určíte jednoduše – stačí změřit rozlohu vaší nemovitosti. Většina standardních bezdrátových zvonků disponuje teoretickým dosahem mezi 80 – 250 m. V praxi je však dosah klidně i poloviční, hodně záleží na rušivém vlivu překážek, zejména zdí. Pokud je stavba rozměrnější, budete se muset poohlédnout po bezdrátovém zvonku s velkým dosahem.

Dobrá rada: Je dobré taky myslet na to, že zdi a příčky v domě mohou mít na rozsah vliv, nezapomínejte je proto započítat. Pokud byste nechtěli řešit koupi zařízení s širším rozsahem, můžete si vypomoct prodlužovačem signálu.

Instalace

Valná většina bezdrátových modelů by měla jít nainstalovat snadno. Část s tlačítkem, kterou připevňujete ke vchodu, bývá opatřená buďto oboustrannou páskou pro přilepení, nebo šroubky, kterými ji ke zdi přišroubujete. Varianty s páskou jsou levnější a nelze je zrovna doporučit. Zaprvé lepidlo může poškodit sluneční záření, zadruhé je snadné takový zvonek ukrást. Je proto lepší ho raději vždy přišroubovat. Dále byste také měli mít možnost vybrat si vertikální nebo horizontální polohu tlačítka.

Odolnost

Důležitý faktor, který byste měli zvážit. I v případě, že máte vchodové dveře kryté stříškou, může se k nim dostat vlhkost, déšť s větrem, stejně jako sníh či ostré slunce. Ne všechny zařízení totiž dokáží odolat náročnějším povětrnostním podmínkám nebo kolísavým teplotám. Hledejte tyto informace na obalu (odolnost IP) nebo se zeptejte v obchodě. Kvalitní přístroj poznáte tak, že bude fungovat v teplotě od -20 °C až do +50 °C. Venkovní část by také měla být opatřena vodotěsnou úpravou. Voděodolné bezdrátové zvonky jsou naštěstí na trhu velmi četné. Pokud by ten váš neměl, je možné k němu pořídit kryt.

Napájení

Na trhu se můžete setkat se dvojím typem bezdrátových zvonků – bateriovými nebo s nutností zapojení do elektrické sítě.

 • Do elektřiny – pokud víte, kam chcete vnitřní část umístit, máte v tomto prostoru volnou elektrickou zásuvku a nebudete potřebovat vyzváněcí jednotku přemisťovat, pak pro vás bude domovní bezdrátový zvonek do zásuvky ideálním řešením. Myslete ale vždy na to, že valná většina bezdrátových zvonků tlačítko baterii k funkci vyžaduje, proto se jim jen tak nevyhnete. Ačkoliv setkat se můžete i s kompletně bezbateriovými modely.
 • Na baterie – když nebudete mít k dispozici vhodnou zásuvku, nebo spoustu času poletujete po domě, raději zvolte bezdrátový zvonek na baterie. Vnitřní část si s sebou budete moct vzít na zahradu, do dílny nebo třeba k bazénu. Baterii budete tedy potřebovat jak do zvonkové jednotky, tak ke zvonkovému tlačítku. Baterie volte ideálně o síle 1,5 V. Ve zvoncích není úplně vhodné využívat dobíjecí baterie, které jsou většinou slabší (1,2 V). Slabá baterie může negativně ovlivnit výkon zařízení. Standardní baterie do bezdrátového zvonku vydrží několik měsíců až rok.

Bohužel na trhu zatím není mnoho možností zakoupit elektrický bezdrátový zvonek na dobíjecí akumulátor, budete se muset spokojit s neekologickými bateriemi. Akumulátorem obvykle disponují modely s cenovkou několika tisíc (chytré zvonky).

Možnost nastavení hlasitosti a výběru melodie

Pokud patříte mezi hravé jedince, určitě vás nadchne možnost vybrat si mezi různými melodiemi zvonění. Elektronické zvonky většinou nabízejí mimo nápodobu klasického zvonění kovového zvonku i množství různých melodií a písniček, které můžete měnit. Když vás některá omrzí, vyberete si jinou. Některé modely dokonce umožňují nahrát vlastní melodii.

Zajímat vás zřejmě bude i ovládání hlasitosti. Některé modely toto umožňují, jiné mají nastavenou defaultní hlasitost. Ovládání se hodí v případě, že chcete v noci ztlumit zvuk, nebo naopak máte doma párty či posloucháte hlasitou hudbu a neradi byste přeslechli zvonek. Maximální hlasitost standardních modelů se pohybuje mezi 80 – 100 dB.

Design

Určitě budete řešit také vzhled. Na trhu dnes najdete modely v nejrůznějších provedeních, a tak se určitě nemusíte odbýt jen obyčejnou plastovou krabičkou. Z materiálů se mimo plast můžete setkat s keramikou, postříbřeným nebo pozlaceným kovem, různými antickými povrchovými úpravami, mědí či bronzem. Tvarově bývají tyto přístroje nejčastěji hranaté, sehnat se ale dají i zvonky kulaté či oválné či jinak zajímavě tvarované. Můžete si tak vybrat přesně takový design, který bude ladit s vaší brankou nebo vchodovými dveřmi.

Dobrá rada: Pokud chcete usnadnit návštěvníkům situaci, pořiďte si model s podsvícením, který je navede ke správnému místu i po setmění.

Počet tlačítek a přijímačů

Mezi techničtější parametry patří počet tlačítek a zdrojů. Je důležité, abyste si vybrali takový bezdrátový zvonek, který zvládne pokrýt vaši nemovitost dostatečně. Pokud máte například velký dům, můžete přijímače umístit na více než jedno místo – například do každého podlaží, nebo na místo, kde je hlavní přijímač bude těžké slyšet – třeba do garáže či dílny. Výjimkou proto nebývají bezdrátové zvonky se dvěma přijímači.

Existují i modely, které mají více tlačítek, jedno tak můžete umístit například k hlavním dveřím, další k zadnímu vchodu. Dá se provést i takové nastavení, že každé tlačítko bude mít různou melodii. Díky tomu poznáte, kde se návštěvník nachází – ověřte si však, že váš model toto rozlišování podporuje.

Blokace frekvence

Jelikož tato bezdrátová zařízení fungují na základě přenosu rádiových vln a výměny kmitočtů mezi přijímačem a vysílačem, měli byste zajistit, aby tlačítko zvonilo pouze na váš zvonek, ne například sousedův. Vyberte si proto takový model, který umožňuje blokování dalších frekvencí nebo může pracovat na více frekvencích – a vy si jen vyberete tu pro vás vhodnou.

Funkce

Tyto bezdrátové přístroje mohou mít různé praktické funkce, které se vám mohou hodit. Patří mezi ně například tyto.

 • Vizuální upozornění místo zvuku – některé modely umí díky speciálnímu čidlu místo melodie spustit světelnou signalizaci. Tuto možnost uvítáte, pokud máte doma malé děti, které by mohl zvonek vzbudit. Světelná signalizace je perfektní také pro osoby se sluchovým postižením.
 • Speciální funkce inteligentních zvonků – pokud se rozhodnete zainvestovat do chytrého bezdrátového zvonku, můžete se těšit na další várku skvělých funkcí. Tato zařízení často disponují kamerou, mikrofonem, nočním viděním či senzorem pohybu.

Na váš mobilní telefon zařízení pošle videohovor, který vám umožní okamžitě vidět, kdo se u dveří nachází. Hovor nemusíte přijímat. Když se rozhodnete zvednout sluchátko, můžete se s dotyčným domlouvat odkudkoliv – nejen z domu, ale třeba i z práce, z výletu nebo dokonce ze zahraničí.

Váš telefon bude dostávat notifikaci pokaždé, když někdo zazvoní na zvonek. Budete mít přehled.

Některé přístroje umožňují nahrát video nebo zvukový záznam, který se spustí, když někdo zazvoní. Můžete tak hosta uvítat vzkazem.

Dobrá rada: Pokud se rozhodnete pro chytrou variantu přístroje, ujistěte se, že bude dané zařízení spolupracovat s vaším telefonem.

Příslušenství

Mimo rozšíření o další tlačítka a přijímače můžete vaše zařízení obohatit o extender.

Extendery

Setkat se můžete také s názvem prodlužovač signálu zvonku nebo opakovač signálu, popř. repeater. Jak už název napovídá, stará se toto příslušenství o rozšíření signálu napříč prostorem, který běžný zvonek není schopen pokrýt – například když má váš dům více pater nebo potřebujete pořídit zvonek do průmyslových budov. Prodlužovač signálu může fungovat jak na baterie, tak na elektrickou energii. Hodí se jak k bezdrátovým, tak kabelovým zvonkům – vyrábějí se různé modely, proto si určitě před koupí zkontrolujte kompatibilitu. Repeatery dokážou prodloužit signál až o několik set metrů v závislosti na daném modelu a překážkách.

Cena bezdrátových zvonků

Na trhu existuje široká nabídka modelů. Většinou i zde platí, že čím víc zaplatíte, tím kvalitnější a funkcemi nabitější zařízení dostanete.

Levné bezdrátové zvonky

Přístroje s cenovkou do 500 Kč patří mezi ty nejjednodušší. Většinou se připojují do elektrické sítě. Součástí může být větší počet tlačítek. Nevynikají žádnými speciálními funkcemi ani zvláštním designem.

Kvalitní bezdrátové zvonky

Modely v ceně okolo 1 000 Kč patří ke kvalitnějším přístrojům renomovanějších značek. Mohou se pochlubit modernějším designem a speciálními funkcemi jako je např. odlišné vyzvánění pro členy rodiny. Mohou nabízet možnost připojení větších množství tlačítek a extenderů, jejich hlasitost je vyšší a často mají i větší dosah (výjimkou nejsou ani 300m bezdrátové zvonky).

Top bezdrátové zvonky

Do této kategorie už řadíme chytré zařízení, které se pomocí Wi-Fi sítě a aplikace v telefonu dají ovládat na dálku. Levnější pořídíte do 2 000 Kč, dražší a specializovanější se mohou šplhat na cenovku až několika tisíc korun. Nabízejí možnost sledování přes kameru, nahrávání vzkazů a další speciality. Součástí může být také alarm nebo video obrazovka.

Časté dotazy

Které jsou nejlepší bezdrátový zvonek?

Otestovali jsme bezdrátové zvonky, abychom našli ty nejlepší a mohli vám jej doporučit. Mrkněte do testu bezdrátových zvonků, kde najdete značky Solight, Retlux, Emos, Sencor.

Podle jakých parametrů vybrat bezdrátový zvonek?

Hlavní parametry, na které byste se při výběru měli dívat, jsou: dosah, napájení, instalace, odolnost, melodie, design, blokace frekvence a další funkce a příslušenství. Jak se v nich vyznat zjistíte v rádci jak vybrat bezdrátový zvonek.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.4/5 73 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo