Jak vybrat biolampu?

Biolampy patří do rodiny fototerapeutických pomůcek. Pro své neocenitelné přínosy bez vedlejších příznaků jsou hojně využívány v lékařské i v kosmetické péči. Stále více výrobců léčebných přístrojů se zabývá vývojem biolamp a proto dnes už není problém si jejích blahodárných účinků užívat i v pohodlí domova. V následujícím textu se dozvíte, jak biolampa funguje a na co se zaměřit, pokud se rozhodujete, jakou biolampu si pořídit

Test biolamp 2023

V testu jsme porovnali pět přístrojů od certifikovaných výrobců. Při psaní jsme se zaměřili na příslušenství, které společně s výrobkem dostanete, ale také na praktickou stránku, tedy jak se s výrobkem pracuje. Pod hledáček jsme si vzali i biolampu od českého výrobce. V recenzích jsou zastoupeny jak levnější produkty, tak ty, za které si připlatíte. Má cena vliv na kvalitu přístrojů?

Zepter Bioptron MedAll
Biolampa Biostimul BS 303
Eifa D514 + kolorterapie
Biolampa Biostimul BS 103
Kingray Stimlight
Zjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenu
Přibližná cena (Kč)37 00016 0004 7009 6003 500
Hodnocení
celkem
93 %
87 %
85 %
82 %
72 %
 Zjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenu

Kingray Stimlight

Druh žárovkyLED dioda
Akumulátorne
Příslušenství4 barevných hlavic + 1 infračervená hlavice
Přibližná cena3 500

Biolampa s infračerveným světlem a čtyřmi polarizovanými světly – modrým, zeleným, žlutým a červeným. Praktická a levná sada pro domácí použití. V obalu najdete biolampu s pěti nasazovacími hlavicemi včetně infračervené, síťový adaptér a ochranné brýle.

Přístroj je vyroben z neklouzavého materiálu. Výhodou je dlouhé a pohodlné držadlo, které snadno udržíte v jedné poloze při ozařování. Ocenili bychom i držák, který by lampu fixoval na jednom místě, ten však výrobce nedodává. Pomocí tří ovladačů na rukojeti snadno přepínáte mezi spojitým tokem světla a pulzním režimem. Ten představuje přerušovaný tok světla v různých vlnových délkách a je vhodný zejména tam, kde je dlouhodobě a opakovaně ozařované konkrétní místo. Je šetrnější a vysoce efektivní. Díky možnosti volby barevného filtru je tato biolampa velice praktickým pomocníkem nejen pro různé účely, ale poslouží několika členům domácnosti nebo jiného kolektivu. Výrobce biolampy Stimlight uvádí, že tento výrobek umí pomocí zrcadel pracovat i s odraženým světlem od pokožky. Tím se zesiluje účinek na ozařovanou tkáň. Hodnota výkonu se u tohoto přístroje pohybuje u 47mW/cm2, což je u levnějších biolamp slušné číslo. Oceňujeme také akumulátor, který výrazně zjednodušuje obsluhu přístroje.

Systém výměnných barevných hlavic je jednoduchý. Každý si tak může zvolit, jakou barvu světla použije pro své potřeby. Výrobce doporučuje použití barevných filtrů pro tyto účely:

 • Červená barva:

Pomáhá při hojení ran. Aktivuje tvorbu kolagenu. Zlepšuje opravné mechanismy v organismu. Zlepšuje prokrvení a mikrocirkulaci do hloubky. Měla by se používat při každé aplikaci v kombinaci s jinou barvou. Stimuluje tvorbu ATP (adenosintrifosfát, tedy energie, která dokáže rozpohybovat svaly). Fotony červené barvy mají z viditelných světel největší vlnovou délku a současně nejnižší energii a vždy jsou prospěšné pro lidské buňky. Červená barva vniká do tkáně nejhlouběji, proto ozařuje a ovlivňuje velký objem tkáně.

 • Modrá barva:

Má dezinfekční a protizánětlivý účinek. Je vhodná při ošetřování proleženin, hnisajících a nehojících se ran a akné. Měla by se používat v kombinaci s červenou barvou. Vhodná na akupunkturu v okolí akupunkturních bodů v pulzním módu. Fotony modré barvy mají z viditelných světel nejkratší vlnovou délku, mají nejvíce energie, přesto nepoškozují lidské buňky jako je tomu například u UV světla, RTG záření nebo gama záření. Absorbuje se především melaninem, a proto proniká do mělčích vrstev pokožky.

 • Žlutá barva:

Energetizuje buňky a organismus. Prevence rozvoje onemocnění díky aktivaci energetických polí.

 • Zelená barva:

Redukuje výskyt pigmentů na pokožce. Je vhodná při ošetřování proleženin, hnisajících a nehojících se ran.

 • Infračervené světlo:

Infračerveným světlem se ošetřují stavy s onemocněními jako poranění mozku a stavy, jako jsou například Alzheimerova choroba. Problémy související s nervy, jako je roztroušená skleróza a Parkinsonova choroba. Srdeční infarkt a poškození srdce, prevence mrtvice nebo stavy po takových příhodách. Bolesti zad a problémy s míchou. Bolesti a záněty kloubů, jako je artritida. Regenerace poškozených svalů a šlach.

 • Poměr cena/výkon
 • Ergonomický tvar
 • Vestavěný akumulátor
 • Chybí držák/stojan
Zjistit cenu

Biolampa Biostimul BS 103

Druh žárovkyLED dioda
AkumulátorNe
PříslušenstvíMobilní držák
Přibližná cena9 600

Přístroj Biostimul BS 103 od českého výrobce Biotherapy je základní verzí biolamp z řady Biostimul. Byl vyvinut pro domácí použití a jeho velkou předností je jednoduchost, snadné ovládání a dlouhá životnost, tedy kolem 90 000 hodin provozu. V základní výbavě najdete pouze síťový adaptér, ale pokud toužíte po větší mobilitě při cestování, můžete si pro zařízení Biostimul BS 103 dokoupit autonabíječku.

Konstrukce lampy Biostimul BS 103 je kompaktní a ergonomická. Díky nízké hmotnosti (122 g) se s ní snadno manipuluje. V základní výbavě je i velmi praktický tělový držák, který drží přístroj na místě, zatímco vy můžete během terapie dělat i jiné věci. Kromě tohoto mobilního držáku je možné dokoupit i aplikační stojánek pro fixaci biolampy v prostoru. Ovládání pomocí jednoho multifunkčního tlačítka je snadné a intuitivní. Přístroj má integrovaný časovač a zvukovou signalizaci. Volit můžete mezi režimem kontinuálním a pulzním. Samozřejmostí je i manuál k použití v českém jazyce. Výkon této biolampy je poměrně nízký (3,3mW/cm2), ale s ohledem na velikost plochy ozařování, která dosahuje až 18 cm2, takový výkon není vůbec špatný.

Biostimul® je značka nové generace ekologicky šetrných systémů světelné terapie, které jako první na světě využívají k léčebným i preventivním účelům moderní metodu progresivní fototerapie FOTONYX s klinicky prokázaným analgetickým (působícím proti bolesti), protizánětlivým a biostimulačním (působícím regeneračně) efektem. FOTONYX umožňuje neinvazivní plošnou terapii energií červeného vysoce polarizovaného světla. Taková terapie vykazuje efektivitu laseroterapie při zachování aplikační jednoduchosti biolamp. Měla by tedy být efektivní na široké spektrum zdravotních potíží.

Terapii lze díky jednoduchému použití a absenci vedlejších účinků bez obav kombinovat s jinými léčebnými metodami. Výsledky se obvykle dostavují již po několika dnech, v některých případech však již po jednom použití (např. při terapii bolesti).

Biolampa Biostimul je účinná zejména při terapii potíží pohybového ústrojí, kožních (dermatologických) obtíží, stomatologických obtíží, postižení sliznice dutiny ústní a nosní, gynekologických potíží, hojení po porodu, potíží oběhového systému, hojení ran, bolestivých stavů, reflexní terapii tzv. civilizačních potíží (alergie, cukrovka, imunita, prostata, poruchy erekce, poruchy spánku apod.)1, nebo třeba i při běžném nachlazení či chřipce apod. Její účinnost však není omezena jen na lidský organismus, je stejně efektivní i v případě léčby domácích zvířat nebo třeba pokojových rostlin. Biolampa Biostimul se liší od klasických biolamp tím, že pracuje s tzv. studeným světlem, které neprohřívá organismus. To je terapeuticky významné například při léčbě zánětů. Společnost Biotherapy nabízí prodlouženou záruku a jako bonus mají nonstop poradenskou linku zdarma, kde se můžete kdykoli zeptat na otázky související s přístrojem.

 • Dobrá cena
 • Praktické příručky v balení
 • Velká plocha ozařování
 • Nízká hmotnost přístroje
 • Nemá akumulátor
Zjistit cenu

Biolampa Biostimul BS 303

Druh žárovkyLED Dioda
AkumulátorAno
PříslušenstvíMobilní držák, fluid a gel
Přibližná cena16 000

Zdravotnický přístroj Biostimul BS 303 se od Biostimulu BS 103 liší především integrovanými akumulátory. Ty umožňují používání biolampy i bez připojení k elektrické síti. Akumulátory zajišťují provoz po dobu čtyř hodin. Nabíjí se podobně jako mobilní telefon. Biolampa Biostimul BS 303 má zvýšenou účinnost díky využití 100 Hz technologii v kontinuálním režimu. V pulzním režimu, tedy přerušovaném toku světla s variabilními frekvencemi, postupně střídá frekvence v rozsahu od 10 do 2 Hz. Pulzní režim je šetrnější a díky použití světla v různých frekvencích i efektivnější. Biolampa Biostimul BS 303 je silnější a účinnější než Biostimul BS 103, takže výsledků s ní dosáhnete rychleji. Za výše popsané výhody si také připlatíte zhruba o 6 000 Kč více.

Řada výrobků Biostimul sází na univerzálnost červeného světla, takže ve výbavě byste barevné filtry marně hledali. V tomto případě je nahrazuje možnost volby pulzního režimu, který pracuje s různými frekvencemi světla. Sada biolampy pro domácí použití obsahuje mobilní držák, bio gel a fluid a praktický kufřík.

 • Akumulátor
 • Pulzní režim
 • Vysoká cena
 • Žádné filtry
Zjistit cenu

Biolampa Zepter Bioptron MedAll

Druh žárovkyLED dioda
AkumulátorNe
PříslušenstvíStojan, 7 barevných filtrů
Přibližná cena37 000

U této biolampy oceníte především švýcarskou kvalitu zpracování. Mechanicky se jedná o bytelný výrobek s ergonomickou konstrukcí držadla, které krásně sedne do ruky. V této konkrétní sadě výrobce dodává i řadu sedmi barevných filtrů, praktický stojan a Oxy sprej, který optimálně připraví pokožku na fototerapii. Stojan je jednoduchý, ale bytelný a díky kloubu a otočnému držáku variabilní, což umožňuje fixovat biolampu tak, abyste mohli sedět při ozařování v pohodlné poloze.

Biolampa MedAll je technicky velmi vyspělý přístroj. Umožňuje ozařování světlem s vlnovými délkami Od 400 do 3 400 nm. Lampa má jednoduše ovladatelný časovač, který se ovládá stejným tlačítkem jako volba vlnové délky. Pro přehled nad zbývajícím časem je k dispozici dobře viditelný displej. Napájení je zajišťováno pouze síťovým kabelem, který je ale odnímatelný. Výkon přístroje je maximálně 40 mW/cm2, což je nadprůměrná hodnota. Nicméně s ohledem na cenu přístroje bychom možná čekali ještě více.

 • Špičková švýcarská kvalita provedení
 • Pětiletá záruka
 • Vestavný časovač
 • Různé vlnové délky
 • Nemá akumulátor
Zjistit cenu

Eifa D514 + kolorterapie

Druh žárovkyHalogenová žárovka
AkumulátorNe
PříslušenstvíStolní držák, 7 barevných fitrů
Přibližná cena4 700

Tato biolampa patří do kategorie levnějších biolamp. Jedná se o přístroj klasického tvaru, který ve své kategorii skýtá nevídané možnosti. Příjemným překvapením je obsah základního balíčku, který obsahuje 7 barevných filtrů a stojan k připevnění na stůl. Také zde najdete časovač s dvouminutovým krokem do 20 minut. Výkon samotné biolampy je celkem nadprůměrný, dosahuje totiž 45nW/cm2. Biolampa Eifa D514 je uložená i se všemi doplňky v praktickém kufříku, který usnadní skladování a cestování. Výrobce udává, že světelný zdroj vydrží v provozu až 3 000 hodin, což je v porovnání s jinými biolampami téměř třetinová hodnota. Na druhou stranu je to daň za velmi vysoký výkon.

 • Bohaté příslušenství v kufříku
 • Jednoduché ovládání
 • Časovač
 • Nemá akumulátor
Zjistit cenu

Vítězem testu v kategorii domácích biolamp je Biolampa Biostimul BS 103. O prvenství rozhodl poměr cena/výkon. Český výrobce se v tomto případě postaral o velmi kvalitní přístroj, který skýtá velmi dobré vlastnosti, a přitom je jeho použití velmi jednoduché.

Léčba světlem (světelná terapie)

Od nepaměti se k ozdravným procesům využívalo sluneční záření. Postupem času však chytré hlavy vyvinuly umělé zdroje světla, díky nimž můžeme využívat světelnou energii bez závislosti na počasí. Tento vývoj také umožnil bližší zkoumání účinků světelného záření na živé buňky, které jasně prokázalo závislost mezi vlnovou délkou světelných paprsků a odpovědí organismu. Fototerapie je léčebná metoda, která pracuje s viditelnou a neviditelnou částí světelného spektra (UV, IR).2

Horské slunce

Možná si vzpomínáte na horské slunce, které bylo hitem 70. a 80. let. Tyto přístroje se daly najít téměř v každé domácnosti. Přinášely do domů slunce i v chladných měsících roku, sloužily k prohřívání „zatuhlých“ svalů a kloubů, pomáhaly při zastydlé rýmě, desinfikovaly prostory, a především celoročně opalovaly (někdy až do ruda) obličeje a dekolty.

Horské slunce je zářič, který produkuje ultrafialové světlo, tedy světlo ve vlnové délce do 400 nm. Takové světlo neproniká pod pokožku a vyvolává změny v povrchových vrstvách kůže, jako je zarudnutí a změna pigmentace. Podobně jako slunce však produkuje UVA, UVB a UVC záření. Zvláště poslední zmíněné záření UVC je prokazatelně rakovinotvorným zářením.

V poslední době se tedy vyrábí inovovaný přístroj, který produkuje ultrafialové záření s výrazně omezeným UVC zářením. Obvykle se označuje jako obličejové solárium. I když je jeho používání mezi odborníky stále diskutovaným tématem, má horské slunce své zastánce. Kromě výše zmíněných spíše estetických dopadů jeho používání je potřeba uvést i přínosy jako je tvorba vitaminu D nebo pozitivní účinky na psychiku člověka. Sluneční záření totiž má schopnost ovlivnit duševní pohodu, a tak není divu, že tento druh fototerapie doporučují odborníci svým depresivním pacientům.

Důležitou poznámkou je, že při používání horského slunce je nutné chránit si oči speciálními ochrannými brýlemi a rozhodně není od věci i použití speciální sluneční kosmetiky. To se týká i novodobých obličejových solárií. Protože se jedná o zdravotnický přístroj, který může nesprávným používáním poškodit organismus, je velmi důležité, abyste výrobek nakupovali od certifikovaného výrobce a abyste důkladně prostudovali návod a dodržovali pokyny v něm uvedené, zejména ty, které se týkají vzdálenosti od přístroje a délky opalování. Reakce na proceduru se totiž objevuje se značným zpožděním, takže není na místě se spoléhat jen na subjektivní pocit při ozařování.

Infračervená lampa

Dalším přístrojem, který se používá pro terapii světlem neboli fototerapii, a který nám může zpříjemnit život svým světlem a teplem je infračervená lampa (také nazývaná solux). Pracuje s infračerveným zářením, tedy světlem s frekvencí 760 nm. To proniká zhruba 4 cm do podkožního vaziva, kde prohřívá tkáně. Teplo z podkoží je odváděno krví do okolí.

Tento proces pomáhá uvolnit ztuhlé svalstvo, mírní bolesti a stimuluje imunobiologické reakce. Využívá se například k mírnění posttraumatických stavů, chronických bolestivých syndromů pohybového aparátu, astmatu a mnoha dalších. Infračervené lampy jsou rovněž výrobky, které si každý může pořídit a užívat si výhody fototerapie v pohodlí domova. Infračervené světlo nemá téměř žádné vedlejší účinky.

Biolampa

Zdroje polarizovaného světla, nebo také biolampy, přinášejí mnoho zdravotních pozitiv s minimem vedlejších účinků. Produkují světlo, které proniká pod kůži do hloubky až 6 cm, kde působí na vývoj buněčných struktur, zvyšuje obranyschopnost organismu, čemuž se také říká biostimulace.

Účinkem světla dochází ke zvyšování teploty tkání a jeho vstřebáváním se aktivují molekuly. To ovlivňuje biochemické reakce v buňkách a tkáních. Možná si kladete otázku, jak může obyčejné světlo léčit tkáně a buňky ukryté hluboko pod kůží. Tím kouzlem je polarizace světla. Představte si světlo jako elektromagnetické vlnění, které září do všech stran. Pomocí polarizátoru se paprsky neboli kmitání elektromagnetického vlnění usměrní do jedné roviny a takové světlo má schopnost pronikat pod povrch.

Vlastnosti polarizovaného světla se využívá v řadě odvětví, od elektroniky, kinematografie a fyziky, až po hojení ran na kůži a léčbě na úrovni buněk v těle. Polarizované světlo má schopnost podporovat zdravý vývoj buněčných struktur nejen v místě působení, ale po celém těle. Terapie světlem pomocí biolamp aktivuje samoléčebnou schopnost lidského organismu. Není proto divu, že jsou biolampy využívány v mnoha léčebných oborech. Tyto přístroje jsou ideální i pro domácí léčení nejrůznějších zdravotních potíží.

A k čemu jsou biolampy dobré?

 • Na kožní onemocnění – léčí zánětlivá onemocnění kůže, ekzémy, lupénku, bércové vředy, proleženiny, popáleniny, různé druhy jizev atd.
 • Pro rehabilitaci – redukují otoky, zmírňují svalové napětí, urychlují regenerační procesy ve svalech.3

Jak vybírat biolampu

Při výběru lampy pro světelnou terapii zvažte následující faktory.

Velikost

Po technické stránce můžeme rozdělit biolampy na malé a velké. Malé biolampy jsou zároveň i levnější. Obvykle sestávají z baterie (kterou si v některých případech musíte dokoupit), držadla a zářiče. Výhodou je mobilita přístroje. Jednoduše si nasměrujete lampu přesně tam, kam potřebujete. Malá lampa je určena pro lokální použití na malou plochu.

Větší a taky dražší lampy mají zářič usazený v hlavě, jsou zavěšeny na rameni, které je usazené na noze s podvozkem. Je jasné, že takovou lampu nebudete tak snadno přenášet, ale díky jejím rozměrům ji budete využívat na větší plochy těla například končetin a celých zad a k dlouhodobějšímu působení. Je třeba myslet i na to, že se světlo z takové lampy hůře dostává na některá konkrétní místa na těle.

Určení

Biolampy bychom mohli také dělit na univerzální a specializované. Všechny biolampy pro domácí použití jsou univerzální, tedy je lze využít na všechny druhy ošetření. Speciální biolampy jsou určeny pro konkrétní druh použití. Jsou výrazně dražší a hodí se o nich uvažovat zvláště pro specializovaná pracoviště.

Platí ale, že i když je biolampa vedena jako univerzální, měla by mít v popisu, na jaké choroby a zdravotní potíže je určena. Vždy je tedy dobré se přesvědčit o tom, že je vhodná pro vaše potřeby. V opačném případě sice neuškodí, ale ani nepomůže.4

Držáky

Protože každá aplikace trvá 10–15 minut, je důležité posoudit předem, jak bude probíhat. Před koupí biolampy se tedy soustřeďte na to, jestli má v příslušenství držák, který vám usnadní aplikaci tak, aby byla pohodlná.

 • Stojanový držák – je obvykle součástí biolampy. Lampu drží v jedné poloze, kterou si nastavíte. Pro někoho je tento způsob nepříjemný, zvláště představíte-li si, že budete muset setrvat po dobu terapie v jedné možná nepřirozené poloze.
 • Mobilní držák s popruhem – je ideální variantou pro ty, kterým vyhovuje dělat více věcí najednou. Popruh přidrží lampu na určeném místě, a zatímco světlo léčí, kde má, vy si můžete vyřizovat jiné záležitosti. Zatím však podobný držák k biolampě nabízí pouze výrobce Biostimul.
 • Držák ke stolu – je obdobou stojanového držáku, ale je výrazně flexibilnější a není tak objemný. Stejně jako u stojanového držáku platí, že se v některých případech možná nevyhnete dlouhému setrvání v nepřirozené poloze.

Akumulátor

Pokud vaše biolampa nemá akumulátor, je třeba počítat s tím, že akční rádius biolampy určuje délka kabelu k zásuvce. U některých typů je možné dokoupit zvlášť autonabíječku. Biolampa s baterií je samozřejmě mobilnější, což oceníte zvláště na cestách. Příslušenství Tak jako u ostatních přístrojů, může být vaše biolampa opatřena různým příslušenstvím. Někdy se jedná právě o držáky, nebo akumulátory, někdy výrobce do základního balíčku přidává i speciální sprej, nebo barevné filtry. Je dobré si předem představit, jestli nabízené příslušenství využijete, nebo jej budete někde skladovat jen proto, že bylo v krabici s přístrojem.

Výkon biolampy

Kdo není fyzik, těžko se bude v mnoha formátech vyjádření výkonu biolampy orientovat. Co by vás mělo zajímat, je výkon v poměru k ploše. Jednotka vyjádření je v tomto případě mW. Je to trochu matoucí, protože je důležité tuto hodnotu vztahovat ke vzdálenosti od zdroje. V závislosti na této vzdálenosti zdroje od ozařovaného povrchu se tento výkon liší a záleží také na velikosti ozařované plochy. U větších biolamp je tento parametr nižší, protože je rozptýlený na větší plochu.

Žárovky

Současné biolampy mají dva typy žárovek:

 1. Halogenová žárovka – zajišťuje klasické ozařování a produkuje světlo se stejnou frekvencí. Její životnost se pohybuje mezi 2 000–3 000 hodin.
 2. LED dioda – umožňuje tzv. pulzní režim, tedy režim, kdy biolampa vyzařuje světlo střídavě v různých frekvencích, což je zvláště při dlouhodobých a opakovaných terapiích vítaná funkce. Takové záření je šetrnější a účinnější. LED dioda má mnohonásobně delší životnost než halogenový zdroj. Vydrží až 100 000 hodin provozu.

Barevné filtry

Každá barva má jiné elektromagnetické záření. Bílé světlo v sobě například zahrnuje všechna barevná spektra. Určitě si vybavíte duhu, která je ukázkou všech těchto barev. Biolampy využívají i rozdílné účinky jednotlivých typů barevného záření použitím barevných filtrů. Často jsou tyto filtry součástí výbavy biolampy. Použitím filtru se zvyšuje efektivita působení na určité potíže.

Přehled určení barevných filtrů

Jaké barevné filtry jsou k dostání a k čemu se hodí?

 • Žlutá – je univerzální barvou, hodí se na všechny obtíže.
 • Červená – působí pozitivně na smysly. Působením červeného světla dochází k uvolnění zablokované energie. Používá se k léčení nezánětlivých stavů.
 • Modrá – modré světlo dokáže vyrovnat nevyvážené stavy mysli, je opakem červené a lze s jeho pomocí úspěšně léčit zánětlivé stavy.
 • Zelená – je barva klidu a vyrovnanosti. Dokáže navodit psychické uvolnění. Poradí si s astmatem, onemocněním horních cest dýchacích, alergiemi a cévními onemocněními.
 • Oranžová – zahřívá, dodává energii, uvolňuje křečovité stavy. Je vhodná pro léčbu orgánů v pánevním prostoru, léčí ledviny, močový měchýř, střeva, krev a lymfy.
 • Fialová – používá se k léčbě a stimulaci nervového systému, působí příznivě na dýchací cesty a pokožku.
 • Bílá – pomáhá při únavě a vyčerpanosti, podporuje nervovou činnost. Doporučuje se při žaludečních potížích, poruchách trávení a žlučníkové nedostatečnosti.

Zdravotní přínosy biolamp

Jak jsme již zmiňovali, biolampy prakticky nemají vedlejší účinky. Pokud biolampu použijete s nesprávným filtrem, nebo pokud nemáte zvláštní obtíže, jistě vám neublíží, ale možná ani neprospěje. Existuje ale několik kontraindikací, které léčbu biolampou vylučují, nebo přinejmenším vyžadují zvýšenou pozornost. Patří mezi ně:

 • těhotenství,
 • epilepsie,
 • otevřené rány,
 • zvýšená funkce štítné žlázy (či jizva po operaci štítné žlázy) probíhající léčba zhoubných nádorů,
 • otevřené oči.

A samozřejmě situace, kdy se po aplikaci objeví vedlejší nežádoucí účinky v jakékoli formě.

A kde biolampa pomáhá?

Informace o tom, jestli se biolampa hodí k léčbě vašich obtíží, vám může sdělit váš lékař. Pokud nejste v rizikové skupině uživatelů a chcete se o vhodnosti světelné terapie rozhodovat sami, doporučujeme přinejmenším prostudovat návod výrobce vámi vybrané lampy, abyste využili její potenciál tím nejlepším způsobem. Biolampa je přínosem, pokud trpíte těmito neduhy:

 • afty, bolesti zubů, záněty dásní,
 • akné, ezémy, lupénka,
 • bolesti kloubů, artróza, revma,
 • bolesti svalů, svalové napětí, křeče,
 • opary, popáleniny, spáleniny,
 • alergie, ucpané dutiny, zadní rýma,
 • vrásky, strie.5

Nejoblíbenější výrobci biolamp

Zepter je mezinárodní společnost, která vyrábí, prodává a dodává vysoce kvalitní zboží po celém světě. Jde skutečně o ohromný kolos, spolupracující s obrovským množstvím partnerů ve všech oborech. Mezi velkým množstvím produktů, na jejichž prodej se Zepter zaměřuje, najdeme i biolampy. Modely z jejich produkce nesou název BIOPTRON.

Česká společnost Biotherapy, je průkopníkem ve světě světelné terapie. Zabývá se prodejem osobních systémů světelné terapie Bistimul, byla založena v roce 2002, po dlouhých letech výzkumu a vzdělávání se v oboru. Celý proces započal již v roce 1991, v roce 2000 pak padlo rozhodnutí pro vývoj bezpečného přístroje pro světelnou terapii a v roce 2002 získal jejich prototyp certifikát Metrologického institutu potvrzující 96% polarizace. Mimo certifikací a Prohlášení o shodě (prohlášení, že prostředek vyhovuje potřebným ustanovením) má společnost ke svému jménu připsáno i pár cen v oboru zdravotnictví.

Firma MediCom, a.s. Praha od roku 1990 vyvíjí a vyrábí laserové systémy pro průmysl a medicínu. Od roku 1995 je distributorem lékařských přístrojů. V oblasti lékařských přístrojů je MediCom, a.s. Praha distributorem lékařských laserů a dalších přístrojů předních světových výrobců.6

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.3/5 10 hodnocení

Zdroje:

 1. Effects of BioLight Low-Level Light Therapy (LLLT) on Sleep, Stress, and Physiological Parameters 
 2. Optimization of isolated bioluminescence bacteria and its application in fabricating biolamp 
 3. The Effect of Polarized Polychromatic Noncoherent Light (Bioptron) Therapy on Patients with Carpal Tunnel Syndrome 
 4. Effects of a 2-week treatment with pulsed monochromatic light in healthy pigs: A clinical and morphological study 
 5. Does light therapy works?
 6. New World Health: The International Review of Health & Medical Supplies in Developing Markets
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo