Jak vybrat depilátor

Každá žena touží mít dokonalé hladké nohy. Znáte ten pocit, když vyjdete ze sprchy, čerstvě oholené nohy ošetříte kvalitním krémem, a pak máte kůži hladkou jako mimino? Chcete dosáhnout dlouhodobě hladké pokožky, ale nevíte, jestli zvolit epilaci nebo depilaci? Vysvětlíme vám, jaký je v tom rozdíl.

Test depilátorů 2018

Veet Sensitive Precision

Počet rychlostí1
Systém napájeníakumulátorový

Je výkonný, nabíjení strojku trvá pár minut, čištění je snadné. V balení najdete značkovou baterii, to potěší, čekali jsme nějakého neznámého nebo čínského výrobce. Oholení není tak hladké jako od klasické žiletky, ale je výrazně příjemnější. Jedná se o levný a základní model, nejde od něj čekat zázraky. Nevýhodu vidíme ve špatném ovládání strojku, protože k vypnutí a zapnutí je zapotřebí obou rukou.

Nejlepší nabídka Veet Sensitive Precision

Braun LS 5560

Počet rychlostí1
Systém napájeníkombinované

Pohodlné použití, dobrá cena, dlouhá doba životnosti, rychlé nabíjení. Někomu se může zdá strojek příliš hlučný, manuál příliš stručný, nebo může vadit že součástí není podstavec, na který by se mohl strojek položit. Velkou výhodou může být možnost akumulátorového provozu, ale pokud jste v blízkosti zásuvky, můžete použít klasický kabel. Při akumulátorovém režimu nám přišel přístroj méně výkonný a některá místa se musela přejíždět vícekrát.

Nejlepší nabídka Braun LS 5560

Remington WDF 4840

Počet rychlostí1
Systém napájeníakumulátorové

Rychlé a bezpečné oholení, které si poradí i s krátkými chloupky. Nedráždí pokožku a to ani v citlivých oblastech třísel nebo podpaždí. Můžete ho používat i ve sprše a snáze se tam ztratí hluk, který přístroj při chodu vydává. Ale to je asi jediná věc, kterou mu jde vytknout. Dobře padne do ruky, je za příjemnou cenu a od solidního výrobce.

Nejlepší nabídka Remington WDF 4840

Epilace vs. depilace: Jaký je v tom rozdíl?

Depilace

Odstraňování chloupků depilací znamená, že se chloupky usekávají na povrchu pokožky. Za depilátory můžeme považovat: jednorázová holítka, žiletky, holicí strojky a depilační krémy.

Epilace

Epilace odstraňuje chloupky i s kořínky a zabraňuje jejich opětovnému růstu. Většina epilátorů chloupky buď trhá nebo je vypaluje laserem, jde o tzv. IPL epilátory. Epilátorům se věnujeme v samostatném článku.

Jak vybrat depilátor

Depilátor chloupků je v podstatě jakýkoliv přístroj, který chloupky nevytrhává, ale zkracuje. Za depilátor můžeme označit elektrický holicí strojek (elektrický depilátor), žiletku, holicí krémy a další. Záleží jen na vás, jaká forma holení pro vás bude nejpřijatelnější a jaký depilátor pro ženy si zvolíte. Pokud byste v nabídce hledali IPL depilátor, nenechte se zmást, takový přístroj totiž neexistuje!

 • depilační krémy, díky chemickému složení, narušují strukturu chloupku
 • použití žiletek je jednoduché a můžete je použít při jakékoliv délce chloupků
 • elektrické holicí strojky mají stejné výhody jako žiletky, ale do karet jim hraje další trumf v podobě omezení poškrábání nebo pořezání pokožky

Výhody a nevýhody depilátorů

VýhodyNevýhody
rychlé holeníčasté opakování holení
jednoduchá manipulacerychlé dorůstání chloupků
použití při jakékoliv délce chloupkůmožné podráždění a pořezání pokožky

Údržba holicích strojků

Holicí strojky by se po použití měly očistit štětečkem. Některé z nich mohou být i omyvatelné, takže je můžete opláchnout pod proudem vody.

U dražších strojků se můžete setkat s technologií Clean&Charge = Vyčisti a nabij. To znamená, že tyto přístroje jsou samočisticí. V balení najdete čisticí stanici, do které strojek vložíte, a stanice už se postará o údržbu.

Dobrá rada: Pravidelná údržba a čištění strojku prodlužuje jeho životnost a kvalitu holení.

Citlivá pokožka

Pro citlivou pokožku existují strojky, které disponují tlačítkem pro dávkování gelu. Díky němu strojek po pokožce snadno klouže, a tak ji nedráždí. Pokud máte citlivou pleť, měli byste používat gely a pěny na holení. Po dokončení pokožku ošetřete neparfemovaným krémem nebo speciálními přípravky po holení.

Jak na úspěšnou depilaci

 • nepoužívejte tupé žiletky, jednorázová holítka můžete použít maximální 3x, a to za předpokladu, že je schováte na suché místo tak, aby se k nim nedostaly nečistoty
 • pro lepší skluz žiletky používejte holicí pěny nebo gely, intimní partie depilujte cukrovou pastou
 • na depilaci si vyšetřete dostatek času, při rychlém úkonu si můžete strhnout i část kůže, rána se dlouho hojí a často po ní zůstávají stálé a nevzhledné jizvy
 • ihned po depilaci nepoužívejte parfémovaná tělová mléka, sprchová mýdla nebo deodoranty, nejlepší je použít aloe vera nebo panthenol
 • nohy holte ráno, protože ráno po večerním holení není pokožka tak jemná
 • podpaží holte večer, protože okamžitě po depilace není vhodné používat antiperspirant, ten můžete použít ideálně 3 hodiny od depilace
 • holte vždy ve směru růstu chloupků a vyhnete se hnisavým zarudlým pupínkům

Depilátory pro muže

Depilátory pro muže můžeme označit jako zastřihovače. U většiny pánských strojků můžete najít výsuvný nebo výkyvný zastřihovač delších vousů. Pokud vámi vybraný strojek tuto možnost neposkytuje, můžete si pořídit samostatný zastřihovač vousů, vlasů a drobných chloupků.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.3/5 31 hodnocení
Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.