Jak vybrat dětské chodítko

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Prvních pár měsíců s miminkem uteklo jako voda a z ležícího drobečka se najednou stává malý zvědavec, který musí všechno vidět, a máte pocit, že je ho všude plno. Začíná to plazením, pak jde na kolínka a najednou se staví o nábytek! V prvním roce života se děti vyvíjejí a zdokonalují neuvěřitelnou rychlostí, a jinak tomu není ani u prvních krůčků. Než se však děťátko samo rozběhne po bytě, čeká vás spousta hlídání i nechtěných karambolů. V tuto chvíli začne každý rodič přemýšlet, jak dítě ochránit před pády a zároveň ho v samostatné chůzi podpořit. Pokud řešíte tento problém i vy, máme pro vás řešení. Pořiďte svému drobečkovi dětské chodítko. V nabídce najdete klasická sedací chodítka i aktivní, edukační chodítka. Poradíme vám, na co si dát pozor při jeho výběru a najdeme to nejlepší pro vás i vaše miminko.

Test dětských chodítek 2023

Do testu dětských chodítek jsme zařadili jak chodítka aktivní, tak sedací. U každého z nich jsme se zaměřili především na bezpečnostní prvky, mezi které patří třeba brzda u koleček, ale samozřejmě také splnění bezpečnostních norem. Zjistěte, jak chodítka v testu obstála.

Fisher Price zebra

Typ chodítkaaktivní
Hmotnost chodítka2,3 kg
Výrobní materiálplast
Pro dětiod 6 do 36 měsíců

Dětské chodítko je vyrobeno ve tvaru zebry a najdete na něm různé interaktivní pestrobarevné prvky, které budou vaše batole bavit a mimo chůzi rozvíjet i jemnou motoriku. Díky zajímavému vzhledu jistě vašeho drobečka povzbudí k prvním krůčkům a s pomocí melodií a zvuků ho může chodítko naučit třeba i první slovíčka. Roste zároveň s dítětem a nabízí dva způsoby hry – nejdříve ho zabaví hraním vsedě pomocí herních tlačítek na těle zebry a později si s ním bude hrát i ve stoje. Je interaktivní a zaměstná všechny zvídavé dětské ručičky. Na těle zebry jsou zakomponovány různé prvky, které se točí, cvakají, blikají, dá se za ně tahat, různě obracet i kroutit.

Při stisknutí svítících tlačítek nebo při otočení stránky v knížce, začnou hrát veselé dětské písničky, zazní krátké věty a váš drobeček se tak začíná učit písmenka i čísla. Zebra mluví česky a hlasitost zvuku lze regulovat na dvě úrovně. S chůzí vašemu miminku pomáhá lehce uchopitelná rukojeť a stabilní základna se čtyřmi koly. Upozorňujeme, že kola nejsou pogumovaná! Zejména na pevných podlahách plastová kolečka kloužou a dítě tak ztrácí při chůzi potřebnou oporu. V začátcích je dobré se dítěti víc věnovat, aby s chodítkem neuklouzlo a nějak nešikovně neupadlo. Kolečka bohužel také nelze nijak zabrzdit.

 • interaktivní herní prvky
 • nízká pořizovací cena
 • snadná montáž
 • absence brzdy a pogumování koleček
 • všechny hračky jsou pevně připevněny k chodítku
 • jediná barevná varianta
Zjistit cenu

Toyz Stepp Dětské chodítko purple

Typ chodítkastatické
Hmotnost chodítka4,5 kg
Výrobní materiálplast
Pro dětiod 6 měsíců

Jedná se o opravdu povedené sedací chodítko, které je pro vašeho drobečka vhodné již od 6 měsíců, s nosností do 12 kg. Prodejci ho nabízí v několika barevných variantách –  červené, modré, zelené a fialové. Můžete si tedy vybrat takový design, který se vám nejvíc líbí nebo který se vám nejlépe hodí do interiéru. Nabízí vašemu děťátku opravdu mnoho zábavy. Po celém obvodu sedadla je spousta zajímavých atrakcí, které uspokojí zvídavost každého dítěte a zároveň budou rozvíjet jeho smysly a jemnou motoriku.

Na chodítku si vaše miminko může hrát s mini volantem včetně houkačky, chrastítky, světly, knoflíky a spoustou dalších pohyblivých prvků, které při aktivaci vydávají různé zvuky a melodie. Na pultíku je také autíčko, které lze z chodítka úplně sejmout a použít ho jako samostatnou hračku. Děťátko sedí v sedadle, které lze otočit o 360°. Bez problémů se tak dostane opravdu ke všem hračkám, kterými chodítko disponuje (i k těm zadním). Sedátko je výškově nastavitelné, což vám umožní posadit vašeho drobečka do správné polohy ať už je menší, nebo větší.

Polohování výšky sedátka zajišťuje správný kontakt nohou dítěte se zemí. Výrobce myslel i na pohodlí dítěte – dětské chodítko je anatomicky přizpůsobeno tělu vašeho batolete, včetně vyztuženého opěradla. Pro snadné manévrování jsou na chodítku dvě přední otočná / aretační kolečka, která zajišťují bezpečný pohyb dítěte v chodítku. Najdete na něm také gumové zátky, které dítěti zabraňují vniknout do nerovného terénu nebo pádu ze schodů. Lze ho naplocho složit a jeho zpětné sestavení je velmi jednoduché a rychlé. Ani prvotní montáž není nijak složitá, k produktu je přiložena jasná a jednoduchá instruktáž. Rovněž splňuje bezpečnostní normy EN 71 a EN 1273. Recenzejsou ve většině případů pozitivního charakteru, ačkoliv musíme uvést, že některé melodie a zvuky jsou až příliš hlasité. Chodítko bohužel nenabízí možnost regulace hlasitosti.

 • možnost polohování
 • samostatná hračka, která jde z pultíku sejmout
 • výběr z různých barevných variant
 • otočné sedátko
 • gumové zátky
 • dlouhý pobyt v chodítku dítěti neprospívá
 • má využití jen do té doby, než dítě začne samo chodit
 • příliš hlasité melodie a zvuky
Zjistit cenu

BUDDY TOYS BBT 6020 Chodítko 5v1

Typ chodítkaaktivní
Hmotnost chodítka3 kg
Výrobní materiálplast
Pro dětiod 3 měsíců do 3 let

Chodítko BBT 6020 od výrobce Buddy Toys vaše miminko využije již od raného věku, kdy začíná vnímat věci kolem sebe a zkouší natahovat ručičky po hračkách, které mu s radostí ukazujete. Ještě ani nemusí umět sedět a už doma najde své uplatnění. Jak už z názvu 5v1 vyplývá, jedná se nejen o chodítko, ale také o multifunkční hračku, se kterou si vaše miminko vyhraje opravdu dlouhou dobu již od malička. Skládá se z herního pultíku s pevnou rukojetí a dvou robustních nohou s kolečky, které obsahují bezpečnostní zámky proti nechtěnému rozjetí. Na pultíku vaše miminko najde spoustu zajímavých interaktivních prvků: houkačku, řadicí páku, bezpečné zrcátko, mobil, klíč, pohyblivé kolečko a v neposlední řadě piáno s pěti různobarevnými klávesami, které se při stisknutí rozsvítí a zahrají vašemu děťátku příjemnou melodii nebo zvuk zvířete. Chodítko je vhodné:

 • Pro hru vleže – je vhodné i pro nejmenší, děťátko pod něj jednoduše položíte a hra může začít. Pultík je otočný, takže ho můžete na vaše miminko naklonit podle potřeby. Mobil a klíč jsou připevněny na šňůrkách, takže při otočení pultíku visí kousek nad miminkem tak, aby na ně snadno dosáhlo a pohrálo si s nimi. V této poloze v podstatě nahrazuje herní hrazdičku, kterou byste jinak museli kupovat zvlášť.
 • Pro hru vsedě – pokud vaše děťátko u chodítka sedí, jednoduše mu otočíte pultík tak, aby dosáhlo na všechny herní prvky pultíku. Díky bezpečnostním brzdám se nemusíte bát nechtěného rozjetí, pokud se o něj váš drobeček silou opře.
 • Pro hru ve stoje – když se miminko začíná stavět na nožky, chodítko mu poslouží jako opora, o kterou se snadněji zvedne. Zabaví ho herní pultík, který má přímo před sebou a zároveň pomaličku začíná trénovat stabilitu pro chůzi.
 • K chůzi – díky chodítku získává vaše miminko oporu k vstávání a prvním nejistým krůčkům. I když tedy ještě samo neudrží potřebnou stabilitu k chůzi, může se po nožičkách dostat, kam potřebuje. Stačí odbrzdit kolečka 🙂
 • K samostatné hře s pultíkem – pultík lze od robustních nohou jednoduše odstranit a děťátko si s ním může hrát samostatně.

Chodítko je velice skladné. Jednoduchými manévry ho rozložíte na 3 menší části, což oceníte, zejména pokud ho chcete sebou brát na cesty nebo máte doma nedostatek místa.

 • vhodné od 3 měsíců
 • multifunkčnost
 • skladnost
 • brzdy kol
 • oproti jiným chodítkům méně herních aktivit
 • součástí balení nejsou baterie
 •  jediná barevná varianta
Zjistit cenu

Bino chodítko Krtek

Typ chodítkaaktivní
Hmotnost chodítka2 kg
Výrobní materiáldřevo
Pro dětiod 12 měsíců

Chodítko Krtek od českého výrobce dětských dřevěných hraček Bino zaujme vás i vaše miminko hned na první pohled. Je krásně pestrobarevné, laděné do univerzální zelené barvy a najdete na něm veselé obrázky krtečka i jeho kamarádů myšky a ježečka. Celé chodítko Krtek je vyrobeno ze dřeva v kombinaci s kovem, což jistě ocení zejména rodiče, kteří dávají přednost přírodním materiálům. Dřevěné chodítko má širokou stabilní základnu se čtyřmi velkými koly, která bohužel nejsou pogumovaná a nedají se nijak regulovat. Na přední části je zábavná provlékačka s korálky, která procvičí jemnou motoriku vašeho drobečka.

Pod provlékačkou jsou připevněna tři ozubená kola, která v dítěti podporují a rozvíjí technické myšlení. Vedle ozubených kol je otočná kostka s obrázky a barevný xylofon, který má vliv na sluchové vnímání dítěte. Na jedné straně je jednoduchý labyrint, ve kterém dítě posunuje kostky ve žlábku do různých stran a otočné kolečko s barvičkami. Na druhé straně jsou otvory pro tři tvary kostek – dítě musí zjistit, která kostka patří do kterého otvoru, což ho podporuje v logickém myšlení. Na druhou stranu – kostky jsou placaté, a když je dítě úhlopříčně otočí, vlezou se všechny do všech otvorů. S chůzí pomáhá vašemu batoleti pevná rukojeť na horní části .

Na zadní / vnitřní straně je zavěšen síťový koš, ve kterém si vaše malé může vozit spoustu hraček a drobností. Celkově je vyrobeno tak, aby se vaše dítě všestranně rozvíjelo – pomáhá nejen s prvními nejistými krůčky, ale také s hrubou a jemnou motorikou, s technickým a logickým myšlením a působí na sluchové vnímání. Drobným nedostatkem může být fakt, že ho zakoupíte ve zcela rozloženém stavu. Jedná se o dřevěné chodítko, musíte vzít tedy do ruky šroubovák a s množstvím šroubků si poradit sami. Šikovný tatínek i zdatná maminka to ale jistě zvládne! Výrobce má nejen na toto chodítko, ale i na všechny své další dřevěné hračky zdravotní atest a splňuje všechny nařízené normy EU.

 • síťka na hračky
 • herní prvky zaměřené na rozvoj dítěte
 • český výrobce
 • přijatelná cena
 • žádná melodie při stisknutí tlačítka
 • absence brzdy kol
 • složitější montáž
 • kostky propadnou všemi otvory nehledě na jejich tvar
Zjistit cenu

Baby Mix s volantem a silikonovými kolečky béžová

Typ chodítkapasivní
Hmotnost chodítka4,1 kg
Výrobní materiálplast + textil
Pro děti6 měsíců+

Dětské chodítko Baby Mix je vhodné pro děti od 6 měsíců. Chodítko můžete nastavit do několika poloh, výšku sedátka si určíte dle výšky dítěte tak, aby batole pohodlně dosáhlo nožičkami na podlahu. Chodítko pomáhá drobečkovi ve stabilitě při chůzi. Potah, ve kterém je dítě umístěno je velice pohodlný, v zadní části je vyztužený a tím batole podpírá. 

Je snadno pratelný, plastový materiál, ze kterého je chodítko vyrobené zase snadno otřete, proto údržba chodítka není nikterak složitá. To určitě maminky ocení, protože co si budeme povídat, upatlané ručky našich dětí dokážou někdy hotové “zázraky”.

Aby dítě mohlo s chodítkem snadno a bezpečně manévrovat, jsou na přední části výrobku umístěna dvě silikonová otáčecí kolečka. Na zadní straně najdete také dvě silikonová kolečka. Ta bohužel již otáčecí nejsou, což by někteří uživatelé uvítali.

Další neméně důležitou funkcí chodítka je možnost interaktivní hry, která podpoří různé smysly a jemnou motoriku vašeho dítěte. V tomto chodítku se vaše dítě nudit nebude. Malý pultík, který je vybaven otáčecím pískacím volantem, má vícero funkcí. Najdete tu dvě tlačítka, která hrají melodii, dvě světýlka a také hrkátka a květinku. Vybavení funguje na baterie, ty nejsou součástí balení, proto na ně nezapomeňte už při nákupu chodítka. Tento hrací pult můžete využít i jako jídelní pultík.

Chodítko mohou používat děti, které váží maximálně 12 kg. Rozměry výrobku jsou cca 75 x 70 cm a je vyroben z kvalitního plastového materiálu. Cena je přijatelná a celkově je výrobek uživateli hodnocen kladně. Na trhu najdete toto chodítko v různých barevných variantách, jako je béžová, šedá, mentolová a růžová.

 • interaktivní herní prvky
 • nastavitelná výška
 • přijatelná pořizovací cena
 • kvalitní materiál
 • výběr barev
 • zadní kolečka nejsou otáčecí
 • baterie nejsou součástí balení
Zjistit cenu

Aktivní versus statické chodítko

V obchodech můžete vybírat ze dvou typů chodítek. Máte možnost zvolit aktivní nebo statické (sedací) chodítko. Jaký je mezi nimi rozdíl? Podívejme se na ně podrobněji.

  

Aktivní

Aktivní chodítko slouží dítěti jako pojízdná opora při prvních nejistých krůčcích a zároveň mu poslouží jako hračka – aktivní chodítko je vhodné nejen k chůzi, ale i pro hru vsedě.  Můžete ho tedy pořídit, i když se vaše dítko zatím nepokouší o první krůčky. Ve většině případů jsou tato chodítka vhodná již od 6 měsíců. Na čele jsou obvykle umístěny různé interaktivní a edukační prvky. Například tlačítka, která při stisknutí hrají a blikají, v jiné části mohou být herní prvky, se kterými se dá různě kroutit, cvakat, otáčet apod. Dítě si hraním osvojí tvary, barvy, číslice a písmenka. Všechny tyto prvky jsou navrženy tak, aby vaše miminko stimulovaly k učení zábavnou formou.

Existuje také „holčičí verze“ aktivního chodítka – designově vypadá jako kočárek pro panenky a dítko si v něm může vozit panenku nebo jinou oblíbenou hračku. Tělo chodítka tedy nahradí korba kočárku, která zabírá prostor pro umístění dalších herních prvků. Pak záleží na rodičích, které variantě dávají přednost – vozítko nebo hrací prvky? Riziko nesprávného použití je minimální – dítě se do chodítka neusazuje, pouze ho tlačí před sebou jako oporu. Na rozdíl od statického je aktivní chodítko vhodné k chůzi až když dítko umí samo sedět a stát. Aktivní chodítko doma najde využití delší dobu než to statické – i když už vaše dítě umí samo chodit, se zábavnými interaktivními herními prvky se zabaví pořád. Také ho může použít jako kočárek a může v něm vozit třeba svého oblíbeného plyšáka nebo panenku.

Statické

Statické (sedací) chodítko si zjednodušeně můžeme představit jako malé dětské křesílko na kolečkách. Dítě však v chodítku nesedí je zavěšené jako například v hopsadle a špičkami se odráží od podlahy. Kolem dítěte je veden široký horní a spodní rám s kolečky, což dítě omezuje v dosahu rukou. Zvídavou ručičkou nedosáhne například na nízký konferenční stolek ani na zem, kde můžou ležet drobné věci, které by dítě mohlo spolknout. Statické chodítko lze začít používat zhruba od 6 měsíců. Kromě chůze vaše děťátko zabaví i různé hrací prvky, které jsou umístěny na pultíku před dítětem. Sedací chodítko vaše ratolest využije na hraní o mnohem kratší dobu než aktivní chodítko. Dítě ho využívá jen do té doby, než se naučí chodit samo – což se někdy děje velmi rychle 🙂

Víte, že: Zavěšením do chodítka dítě dáváte do nepřirozené polohy – obzvlášť pokud zatím samo nesedí ani nestojí. Dlouhý pobyt v chodítku může mít v budoucnu negativní vliv na páteř, kyčle, hrozí možnost chůze po špičkách a může celkově zbrzdit psychomotorický vývoj vašeho drobečka. Více informací o možných zdravotních problémech najdete v části: Je chodítko vhodné ke zdravému vývoji dítěte? 

Bezpečnost

Dětská chodítka jsou pro rodiče skvělým pomocníkem – děťátko zabaví a zároveň mu pomůže s prvními nejistými krůčky. Jako rodiče musíte ale také myslet na bezpečnost. Používání nese i svá rizika, zejména pokud dítě nehlídáte a necháte ho řádit samotné po celém bytě, domě nebo zahradě. Rodiče si to mnohdy neuvědomují, ale zdatnější jedinci dokážou v chodítku vyvinout poměrně vysokou rychlost. Stačí jeden pohyb a může dojít k úrazu, a to i v případě, že dítě kontrolujete a stojíte třeba jen malý kousek od něj. Mnohdy jde opravdu o sekundy. Zkuste alespoň eliminovat potencionální hrozby, které by mohly vašemu průzkumníkovi nějak ublížit. Například můžete dítěti zabránit pádu ze schodů tím, že před první schod nainstalujete dětskou zábranu, zabezpečíte zahradní bazén apod. Může se také stát, že si vás drobeček přivodí úraz při pokusu dostat se do chodítka nebo naopak z něj vylézt samo ven.  Nejčastěji se pak jedná o úrazy hlavy, krku nebo obojí. Jednoduše: hlídat, hlídat, hlídat! 🙂

Bezpečnostní prvky

Při nákupu dětského chodítka věnujte pozornost bezpečnostním prvkům, které vám pomůžou dítě ochránit před nepříjemnými karamboly. Zaměřte se na stabilitu, na jeho pevnost, skládací mechanismus, minimální výšku sedáku, brzdu, ochranu proti pádu ze schodů, jestli nemůže dítě z chodítka nějakou část spolknout nebo se říznout o ostrou hranu, skřípnout prstík apod. Veškeré bezpečnostní požadavky a metody zkoušení upravuje evropská norma EN 1273 – 2005 . Před nákupem si ji doporučujeme prostudovat.

Cena

Cena je samozřejmě jedním z faktorů, podle kterého se bude váš výběr orientovat. Proto jsme pro vás připravili malý přehled toho, jaká chodítka v jaké cenové relaci můžete pořídit.

Levná chodítka

Hezké a funkční chodítko pořídíte, i když zrovna nemáte moc volných finančních prostředků nebo se vám prostě za něj nechce utrácet moc peněz. Statické pořídíte již od 150 Kč, aktivní v obchodě seženete od 400 Kč. Nečekejte od nich, kdo ví jaké zázraky, ale základní funkci plní – tedy poskytnout oporu vašemu miminku při prvních krůčcích. Další levnou variantou je zakoupení v bazaru. Rodiče mnohdy prodávají ještě krásné funkční kousky za mnohem nižší cenu, než byla cena pořizovací.

Kvalitní chodítka

Kvalitní výrobky za rozumnou cenu se pohybují v cenové relaci cca 800 Kč až 1 200 Kč. Tyto již nabízí dětem krásné herní interaktivní prvky, mají samostatné hračky a disponují bezpečnostními prvky. Jedná se o nejlepší poměr mezi cenou a výkonem

Nejlepší chodítka

Pokud chcete pořádně zainvestovat, můžete si z peněženky vytáhnout i 3 500 Kč. Chodítko za takové peníze vypadá třeba jako atrapa formule nebo je vyrobeno v kombinaci s hopsadlem. U drahých modelů jsou obvykle použity kvalitnější výrobní materiály, najdete u nich spoustu hraček a dítě je využije i poté, co se naučí chodit.

Je chodítko vhodné ke zdravému vývoji dítěte?

Tato problematika se týká statických / sedacích chodítek. V minulosti by vás tato otázka nijak netrápila, možná by vás ani nenapadlo, že chodítko může vašemu dítěti nějak ublížit. Dříve v něm mrňousci  řádili i několik hodin denně, maminky měly čas na domácí práce a nikomu to nepřišlo divné. V dnešní době je však tato problematika poměrně žhavým tématem a to nejen u chodítek, ale také třeba u dětských hopsadel. Na internetu naleznete různé studie, které dokazují, že chodítka i hopsadla jsou pro zdravý vývoj pohybového aparátu vašeho miminka nevhodná. Pediatři i fyzioterapeuti by byli nejradši, kdyby dětská chodítka úplně zmizela z obchodů.

V některých zemích je již jejich prodej vyloženě zakázán – například v Kanadě. Když vaše batolátko začíná chodit, potřebuje se naučit pracovat s těžištěm těla a udržet rovnováhu. Zároveň se při chůzi vyvíjí nožní klenba. Při častém pobytu v něm , si může dítě osvojit nesprávný styl chůze a to vše jen kvůli opoře, kterou dítěti chodítko poskytuje. Tento špatný vzorec chůze, kterou si batole v něm osvojí, může mít v budoucnu negativní dopady na jeho zdraví – například bolesti zad, problémy s kyčlemi apod. Pokud chcete vašemu drobečkovi pořídit sedací chodítko, neházejte flintu do žita kvůli studiím.

Stačí zapojit selský rozum – nechte dítě v chodítku jen krátce a ne celé hodiny. Krátký pobyt v chodítku vašemu nejmenšímu nemůže nijak ublížit. Nutno podotknout, že znám maminky – dnes už babičky, které se svými dětmi používaly hopsadla i chodítka a na jejich dětech to dnes není absolutně znát – i když je v něm nechaly řádit několik hodin denně. Jsou zdravé a s páteří ani s držením těla dnes nemají problém. Pokud i tak nechcete riskovat zdravý vývoj vašeho miminka, pořiďte mu aktivní chodítko a ne statické (sedací). Aktivní nemůže vašemu dítěti při vývoji páteře a kyčlí nijak ublížit, protože do něj dítě nezavěšujete do nepřirozené polohy. Slouží děťátku pouze jako opora při prvních pokusech o chůzi. Tak které si vyberete vy?

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.7/5 36 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo