Jak vybrat dětské sáně a boby

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Sáňkování patří k tradičním zimním radovánkám nejen dětí, ale také dospělých. Při této zimní aktivitě je potřeba myslet především na bezpečnost. Aby dovádění bylo bezpečné, je potřeba vybrat kvalitní sáně nebo boby z odolného materiálu a se správnou nosností. Sáňky však mohou plnohodnotně v zimě nahradit i kočárek. V tomto článku vám přinášíme dobré rady, podle kterých vybrat vhodné dětské sáňky a představíme i parametry, na které je dobré se při výběru zaměřit.

Recenze dětských bobů a sáněk

Do našeho testu dětských bobů a sání jsme vybrali výrobky vyrobené jak z plastu, tak i jeden ze dřeva. Zajímala nás zejména nosnost, ale pozornost jsme věnovali také způsobu sezení. Z testu jednoznačně vyplývá, že ne všechny plastové boby nebo sáňky jsou na stejné úrovni, protože velmi záleží na kvalitě plastu. Zároveň jsme také zjistili, že oblíbenosti se stále těší klasické sáni či boby bez zbytečných vychytávek. Více se dozvíte v našich recenzích.

Plastkon Stratos antracitová

Počet osob2
Nosnost120 kg
Pro teploty do-30 °C
Hmotnost3,95 kg
Délka98 cm
Brzdaano
Vyvýšené sedátkoano
Bezpečnostní pásyne
Možnost popruhu pro taháníano

Dětské boby Plastkon Stratos patří do lepší třídy bobů a mezi rodiči i dětmi jsou velmi oblíbené. Splňují veškeré požadavky na dlouhou životnost a bezpečnost. Zaprvé nemají žádné ostré hrany, o které by se dítě mohlo v případě střetu nebo pádu zranit. Zadruhé jsou veškeré části plastové a fungují na zacvaknutí, což znamená, že se nemusíte obávat korodujících částí. Předpokládáme, že boby zřejmě pravidelně demontovat nebudete, takže tu není velké riziko, že by se zacvakávací části brzy opotřebily.

Bob má dispozice pro dvě děti, čemuž také odpovídá jeho nosnost 120 kg. To je na boby docela dost a při vydělení dvěma tzn. 60 kg na jedno dítě zjistíte, že na bobech mohou jezdit i odrostlejší děti nebo i jeden dospělý a jedno dítě. Obě sedátka jsou vyvýšená, takže jsou děti chráněny od prochladnutí. Zlepšení bychom viděli snad jen v chybějícím polstrování gumou nebo pěnou. Potřebné části jsou protiskluzové pro pohodlnější sezení.

Boby nemají klasický popruh, za který byste je táhli do kopce. Jsou vybaveny samonavíjecím lanem, které je jejich součástí. Šňůrka se tak nemůže dostat pod skluznice a brzdit vás při jízdě ani nehrozí to, že byste ji přistoupli nebo se do ní zamotali.

Děti si jízdu na bobech oblíbily především proto, že mají volant a s kluznice zatáčejí v rozdílných úhlech, takže zejména v zatáčkách je jízda rychlá, ale zároveň bezpečná. Volant se nasazuje pomocí click-on, což využívají i závodníci F1. O bezpečnost při jízdě pečuje velká brzda hned pod volantem. Nevýhodou může být vyšší pořizovací cena, ale ta na druhou stranu odpovídá kvalitnímu provedení.

 • pro dvě děti
 • vysoká nosnost
 • brzda
 • volant
 • samonavíjecí lanko
 • výš položené sedáky
 • vyšší pořizovací cena
 • polstrování sedátka
Zjistit cenu

Plastkon Bambi bob modrá

Počet osob1
Nosnost50 kg
Pro teploty do-30 °C
Hmotnost1,3 kg
Délka74 cm
Brzdane
Vyvýšené sedátkoano
Bezpečnostní pásyano
Možnost popruhu pro taháníano

Dětské boby Bambi můžete pořídit v modré nebo červené variantě podle toho, zda jsou určené pro holku či kluka. Díky tříbodovým bezpečnostním pásům jsou vhodné již pro děti od 18 měsíců. Bezpečné sezení je zajištěno také vysokým opěradlem a vyvýšenými bočnicemi, které dítě udrží uvnitř bobu i v prudší zatáčce. Jako velký přínos vidíme to, že sedátko je izolované gumou a navíc je i trochu vyvýšené, takže by vaše malé neměla brzy studit „zadnice“. Připravte se na to, že gumová podložka na sedátku drží pouze, pokud je provlečená pásem, pokud pásy používat nechcete, budete muset podložku k sedátku přilepit. Ergonomické tvarování se postará o zdravé sezení a protiskluzová úprava o stabilní posed. Prostiskluzově jsou upraveny také výlisky na boty.

Bob je vhodný jen pro jedno dítě, což se odráží i na jeho maximální nosnosti, která činí jen 50 kg. Velkou nevýhodou z našeho pohledu je absence brzd. Pozitivně zase hodnotíme tahací šňůrku, která je na konci opatřena madlem. Šňůrka se provléká perforací v přední části bobů, takže ji můžete v případě opotřebení snadno nahradit. Umístění šňůrky je nešťastně řešeno, protože při tahání v nerovném terénu můžete dítko snadno vyklopit. Prostřední umístění totiž nepropůjčuje bobům v případě tažení dostatečnou stabilitu. Šikovné ručičky mohou tento problém vyřešit tím, že do bobů vyvrtají dvě dírky vepředu na pravé a levé straně a provléknout šňůrku.

Materiál bobu není příliš kvalitní a již po prvních použitích na nich uvidíte známky opotřebení. Při vyšší rychlosti nebo hlubokém sněhu je bob vratký, takže z něj malé může vypadnout. Boby bychom proto doporučili buď starším dětem, které nebudou potřebovat bezpečnostní pásy nebo malým dětem od 18 měsíců, které chcete jen tahat nebo pouštět jen z malého kopce. Pokud se bob s připoutaným dítětem převrhne, budete ze sněhu vyhrabávat bob i dítě dohromady. Kvůli užší základně se boby snadnou převrhnou. Boby bychom doporučili jen malým dětem, které ještě netouží po hromadném závodění na kopcích.

 • vysoká opěrka
 • gumová podložka
 • pásy
 • nestabilní
 • chybí brzdy
 • nevhodné pro starší děti
 • nešťastné umístění provázku
 • nekvalitní materiál
 • na nekvalitní provedení příliš vysoká cena
Zjistit cenu

Acra Kamzík sáně červená

Počet osob2
Nosnost50 kg
Pro teploty do-20 °C
Hmotnost2,9 kg
Délka85 cm
Brzdanepoužívá se
Vyvýšené sedátkoano
Bezpečnostní pásyne
Možnost popruhu pro taháníano

Pokud chcete vašim dětem dopřát sáňkování na saních, ale nechcete za ně utrácet moc peněz, můžete sáhnout po plastových s názvem Kamzík od společnosti Acra. Výrobce sice uvádí, že nosnost saní je 50 kg, ale ze zkušeností víme, že jsou dimenzovány až na 80 kg, takže dvě děti na nich mohou jezdit naprosto s přehledem.

Tyto sáně mají oproti dřevěným jednu nespornou výhodu. Jsou velmi lehké, takže si při jejich tahání ať už na rovině nebo do kopce nenadřete vy ani vaše děti. Sedací část není vůbec polstrovaná. Černý obdélník pouze označuje kryt od úložného boxu. Děti v kombinézách tedy ze saní trochu kloužou. Co se bezpečnosti týče, může se dítě sedící vepředu chytnout madel (pokud není příliš malé, malé děti na ně totiž nedosáhnou), druhé buď kolem pasu prvního, nebo se chytne zezadu saní za rantl.

Nohy je možné pohodlně vměstnat do rozšířených lyžic. U lyžin bychom rádi upozornili na to, že nejsou ze spodní strany opatřeny kováním, takže saně nedoporučujeme tahat po chodnících, kde by se mohly odřít, což by snížilo rychlost jízdy.

Pod sedátko prvního dítěte je umístěn přepravní box, který pojme třeba suché oblečení nebo termosku s pitím. Jeho nevýhodou je, že se obtížně otvírá. Konstrukce saní je bytelná a díky mnoha žebrovým vzpěrám nemůže jen tak neprasknout. Za velkou výhodu považujeme to, že dobře jezdí i na tenké vrstvě sněhu, kde by třeba klasické boby neměly šanci.

 • pro dvě děti
 • dobrá nosnost
 • nízká hmotnost
 • box na uložení věcí
 • jedou i po tenké vrstvě sněhu
 • nízká pořizovací cena
 • nemají kovové ližiny, mohou se poškrábat
 • úložný box jde špatně otevřít
 • sedáky nejsou polstrované
 • nemají možnost ohrádky
Zjistit cenu

Sulov EXTREME růžová

Počet osob1
Nosnost40 kg
Pro teploty do-20 °C
Hmotnost1,9 kg
Délka85 cm
Brzdaano
Vyvýšené sedátkoano
Bezpečnostní pásyne
Možnost popruhu pro taháníano

Sulov Extreme (Champion) jsou nestárnoucí klasikou již po několik desítek let. Jedná se o český výrobek gumáren v Zubří a oblíbené jsou nejen pro svůj původ.

Hned po rozbalení a první jízdě vás překvapí pevný plast, ze kterého jsou boby vyrobeny. Navíc na nich nenajdete žádné ostré hrany, o které by se dítě mohlo poranit. Z hlediska konstrukčního řešení jsou boby vhodné pro odrostlejší děti a přesto, že se uvádí nosnost jen 40 kg a určení pouze pro jednu osobu, boby vydrží i zatěžkávací zkoušku 100kilogramového dospělého člověka s dítětem. Pravda, že pro druhého sedícího není zážitek z jízdy tak komfortní, protože bob nemá druhé sedátko, ale rychlou jízdu si i tak užije.

Boby mají vyvýšený sedák s plastovou výztuží a tvarováním, takže se na nich dobře sedí. Jediné, co nám na bobech chybí, je lépe řešená zádová opěrka. Ta by mohla být o něco vyšší, jízda by pak byla o to komfortnější.

Dvě brzdy po stranách jdou poněkud těžko vytáhnout, což někdo řeší upilováním plastu, my věříme, že časem se materiál ochodí a s brzdami půjde lépe manipulovat. Na druhou stranu, když tak pevně drží, je možné je používat i jako madla. Primárně by však měly brzdit a jít snadno vytáhnout, což bohužel nejdou.

Montáž brzd a popruhu je podle návodu docela děsná. Doporučili bychom montáž provádět raději bez něj. Po čase na správné přichycení přijde snad každý.

 • nízká pořizovací cena
 • kvalitní materiál
 • nosnost je možné i překročit
 • výš posazené sedátko
 • brzdy
 • český výrobek
 • brzdy jdou velmi ztuha
 • chybí vyšší opěrka
Zjistit cenu

SULOV Dřevěné saně TATRA 120 cm černo-červená

Počet osob2
Nosnost120 kg
Pro teploty doneuvedeno
Hmotnost5 kg
Délka120 cm
Brzdanepoužívá se
Vyvýšené sedátkoano
Bezpečnostní pásyne
Možnost popruhu pro taháníano

Sáně Tatra od společnosti Sulov jsou klasické dřevěné sáně vyrobené z bukového dřeva. Pro výrobu bylo použito dřevo a ocel. Jedná se o kvalitní materiály, které se však podepíší i na celkové hmotnosti výrobku, která se pohybuje kolem 5 kg. Na tahání do kopce jsou tedy vhodné spíše pro větší děti, případně jim budou muset pomoci rodiče.

Nosnost saní je 120 kg, takže na nich mohou v pohodě jezdit dvě děti nebo dítě a dospělý. Ližiny jsou ze spodní strany opatřeny kováním. Veškeré kovové prvky jsou chráněny nátěrem s antikorozním účinkem. Díky pokování skluznic můžete se saněmi klidně vyrazit i na procházky po chodníku posypaným pískem, protože se nemusíte bát podření. Součástí dodávky bohužel není popruh pro tahání, ale jeho umístění na saně je možné. Jen si ho budete muset přikoupit zvlášť.

Sedátko je vypleteno nepromokavou textilií ve dvoubarevném vyhotovení, dobře se na něm sedí. Sáně umožňují i dodatečnou montáž ohrádky, takže v nich můžete vozit i vaše nejmenší. Ohrádku je však potřeba zakoupit zvlášť.

 • kvalitní výrobní materiály
 • nepromokavé sedátko
 • možnost připevnění ohrádky
 • kování na skluznicích
 • velká nosnost
 • ohrádku a popruh je nutné přikoupit zvlášť
 • těžké
 • vyšší pořizovací cena
Zjistit cenu

Základní parametry

Věk dětí

Nejdůležitějším kritériem je to, pro jak staré dítě sáňkovací prostředek vybíráte. Pokud se jedná o malé děti, rozhodně zvolte sáně. Jsou bezpečnější, stabilnější, je zde menší pravděpodobnost prochladnutí od země. Pro starší děti budou dobrou volbou boby, které mohou být vybaveny i brzdou nebo volantem. Jejich výhodou je rychlejší jízda a také to, že je dítě může pohodlně ovládat samo.


 

Nosnost a délka

Nosnost vybírejte podle toho, kolik dětí bude na saních či bobech jezdit. Zapřemýšlejte také nad tím, zda si sáňkování s nimi nebudete chtít užívat i vy. Sáňky mohou mít nosnost i 140 kg, boby mají obyčejně kolem 50 kg, jsou tedy vhodné jen pro jedno maximálně dvě děti. Můžete však sehnat i nosnost vyšší. Boby pro nejmenší děti disponují nosností okolo 20 kg. Délka „sáňkovacích“ prostředků by měla odpovídat počtu dětí, které na nich budou jezdit.

Materiál

Boby by měly být jednoznačně vyrobeny z mrazuvzdorného materiálu (plastu). Pro výrobu klasických saní se používá dřevo. Kovové ližiny by měly být opatřeny ocelovými pásy. Není však nic výjimečného se setkat i s plastovými sáňkami.

Typ sněhu

I podle typu sněhu můžete „sáňkovací prostředek“ vybrat. Na ledovku a uhlazený sníh se hodí spíše sáňky, které se lépe ovládají. V prašanu se bude lépe sáňkovat na klasických bobech, které mají větší třecí plochu.

Vybavení

Při nákupu se zaměřte také na to, čím vším jsou saně či boby vybaveny a co je možné přikoupit. Sáňky by měly mít možnost montáže ohrádky, aby dítě nevypadlo. Přikoupit je možné také stříšku, náručník, popruh nebo fusak. Fusak vaše malé chrání před zimou. Měl by být ušitý z nylonové tkaniny, která nepropouští vodu, uchrání dítě před prochladnutím a nepropouští teplo z fusaku ven.

Jak vybrat sáně

Sáně můžeme rozdělit na klasické dřevěné a vychytané s odlehčenou konstrukcí.

Klasické sáňky

Patří stále mezi nejpoužívanější a s velkou pravděpodobností je najdete ještě u vás doma na půdě. Pokud chcete i vašim ratolestem dopřát tyto tradiční dřevěné sáňky, je možné je sehnat za cenu už od 1 000 Kč.

Dřevěné sáňky vybírejte podle délky. To, jakou délku saní vyberete, se odvíjí od toho, pro kolik dětí je pořizujete. K sehnání jsou délky od 95 cm do 125 cm. Čím více dětí na nich bude jezdit, tím delší by saně měly být. Samozřejmě s počtem dětí roste i nosnost. Zaměřte se tedy i na tento parametr, je možné zakoupit saně, které mají nosnost i 140 kg. Na sáňkách tak mohou společně s dětmi jezdit i dospělí. Výplet saní bývá vyroben z nepromokavé textilie.

Saně se ovládají hůř než boby. Pokud jedete na saních dva, nechte řídit toho, kdo sedí vzadu. Saně se ovládají a brzdí nohou a to tou na vnitřní straně zatáčky. Stačí zatlačit do správné lyžiny.

Vybavení saní

Některé saně mohou mít již v základním vybavení, u jiných je potřeba dokoupit, tyto věci:

 • popruh – připevňuje se na přední část saní tak, aby se vám s nimi dobře manipulovalo, popruh by měl být dostatečně velký a široký, aby se za něj saně dobře táhly jak rukou, tak kolem pasu, když saně potáhnete a budete přitom suplovat „koníka“,
 • ohrádka na sáně – sáně s opěrkou jsou vhodné zejména pro děti do šesti let, jízda se pro ně stává bezpečnější, opěrka se k saním většinou přišroubuje pomocí několika šroubků, a jakmile dítě povyroste, je možné ohrádku demontovat a sáně používat bez ní,
 • bezpečnostní pásyudrží dítě v sedátku i v případě, že narazí do překážky.

Vychytané sáňky

Pod pojem vychytané sáňky jsme zařadili ty, které se od klasických dřevěných liší zejména svojí konstrukcí. Ta je většinou vyrobena z odlehčených ocelových trubek, ale může být i plastová. Největší výhodou tedy, je že se při tlačení tolik nenadřete. Počítejte však s kratší životností v porovnání s dřevěnými sáňkami. Sáňky pro nejmenší mohou být vybaveny i madlem, takže je můžete tlačit zezadu, respektive dítě je k vám zády a vy sáně tlačíte před sebou podobně, jako kočárek. Součástí je i opěrka, takže dítě během jízdy nemůže spadnout na zem.

U sáněk, které nejsou dřevěné, počítejte s menší nosností. Na druhou stranu mohou být vybaveny teleskopickou rukojetí, jejíž výšku si můžete nastavit v závislosti na výšce vaší postavy. Ovládání sáněk si tak můžete usnadnit.

K dostání jsou i sáňky skládací, což oceníte zejména tehdy, pokud je plánujete převážet autem. K moderním sáňkám je možné přikoupit i fusak, který jednak zabraňuje pádu, ale hlavně vaše maličké chrání před zimou.

Víte, že: Na trhu jsou k sehnání i sáňky nafukovací. Jedná se o matraci ve tvaru šipky a tyto sáně se používají spíše k adrenalinovým sportům.

Sportovní sáně

Jsou nástupcem klasických sáněk, ale skýtají hned několik výhod. Moderní konstrukce jim propůjčuje pružnost a ohebnost, čímž je docíleno komfortní jízdy na jakémkoliv terénu. Navíc jsou lehké, jízdu na nich si užije jedna až dvě osoby, ale vhodné jsou i pro malé děti. Jejich sedák je polstrovaný a protiskluzový. Z konstrukčního hlediska mají sáně nejlepší opatření pro správné držení těla.

Výhody moderních sáněk

 • Díky odlehčené konstrukci se s ovládáním tolik nenadřete.
 • V případě, že táhnete sáňky za sebou, nemůže vám dítě z opěrky vypadnout.
 • Možnost nastavitelného madla.
 • Fusak miminko chrání před zimou a před vypadnutím.
 • Součástí vybavení může být i stříška a rukávník na madlo, takže můžete sáňky využít místo kočárku.

Moderní celokovové dětské saně s kompletní výbavou (stříška, rukávník, fusak atd.) je možné sehnat za cenu od 2 000 Kč. Díky těmto vychytávkám můžete na saních vozit děti už od 6 měsíců.

Víte, že: Díky své konstrukci jsou sáňky rychlejší než plastové boby.

Jak vybrat boby

Při výběru bobů se zaměřte na věk dítěte. Pokud ho budete pořizovat pro ročního prcka, dbejte na to, aby boby neměly žádné ostré hrany, materiál by měl být mrazuvzdorný a sedátko by mělo být výš nad zemí a tepelně izolované (ideálně vrstvou pěny či gumy). Výhodou je i opěrka zad nebo bezpečnostní pásy, které dítko udrží na místě. Stejně jako u sáněk i boby mohou mít madla pro tlačení.

Důležitým parametrem, který se vyplatí sledovat je délka bobů. Tu byste měli vybírat na míru vašemu potomkovi. Nejlepší dětské boby jsou ty, které mu dispozičně budou sedět. Je zbytečné kupovat boby větší, při jejich životnosti mu stejně nevydrží po celé dětství a jízda na velkém bobu může být nebezpečná. Dítě totiž nedosáhne do výlisků na nohy, takže se nebude moci bezpečně zapřít.

Pokud je vaše dítě starší (3 a víc let), můžete mu klidně pořídit boby s volantem. Zvolit ale můžete i jiné kluzáky jako sáňkovací talíř nebo lopata. Boby by v každém případě měly být na obou stranách opatřeny brzdami, kterými se reguluje rychlost, ale i směr jízdy.

Nespornou výhodou bobů oproti saním je jejich nižší hmotnost, takže se při jejich táhnutí nebo tlačení tolik nenadřete a nižší pořizovací cena. Vybírat navíc můžete z různých barev. Nevýhodou je naopak nižší životnost a větší náchylnost k prasknutí nebo rozbití.

Nejčastějším příslušenstvím k bobům je tažný popruh, který usnadňuje manipulaci s nimi.

Jak vybrat správný sáňkovací kopec

To, že je kopec zapadaný sněhem, ještě není známkou toho, že je tím správným pro sáňkování. Při hledání ideálního kopce zohledněte tyto faktory:

 • prudkost – kopec by neměl být příliš prudký a dole by měl být dostatek plochého prostoru pro bezpečný dojezd a zatavení,
 • zakončení kopce – rozhodně se vyhněte kopcům, které končí u ulic nebo u silnic, či stromů, plotů a rybníků,
 • překážky – než se s úsměvem na tváři vrhnete do sáňkování, ubezpečte se, že na kopci nejsou skokánky, hrboly a kameny,
 • povrch – pro jízdu na sáňkách i bobech je rozhodně lepší, pokud je povrch svahu pokrytí měkkou vrstvou sněhu než tvrdou ledovkou, na ledovce se sáně i boby špatně ovládají,
 • světelné podmínky – v případě, že se rozhodnete pro večerní sáňkování, ubezpečte se, že je kopec dobře osvětlen, abyste viděli na případně překážky nebo zahlédli potencionální nebezpečí.

Bezpečné sáňkování

 • Během sáňkování můžete jet rychlostí několik desítek kilometrů za hodinu. V případě, že by se dítě „vyklopilo“ je lepší sáňkovat na měkkém sněhu, tedy ne na ledovce.
 • Sáňkovat by se mělo vždy nohama dopředu, nikdy nesáňkujte pozadu nebo ve stoje.
 • Malým dětem můžete na hlavu nasadit helmu, kterou má na lyže či na kolo.
 • Na vrchol kopce choďte po krajích, nikoliv po prostředku sáňkařské dráhy, mohlo by dojít ke srážce.

Sněhové radovánky s nejmenšími

Než pořídíte sáňky, boby, lyže, brusle a další náčiní na zimní sporty, měli byste vaše děti na sníh naučit zvykat hned odmalička.

Z počátku s nimi jděte na procházku, zkuste stavět sněhuláky nebo se koulovat. Po tom je můžete zkusit posadit na saně. Aby si vaše dítko zimu opravdu zamilovalo, je potřeba, aby bylo dobře oblečené a mělo kvalitní obuv. Pokud sněhu na chuť nepřijde po první vycházce, nevadí. Nenuťte ho a zkuste to s ním za nějaký čas znovu.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.4/5 63 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo