Jak vybrat digitální fotorámeček + Recenze

Na základě ceny si můžete vybírat z více či méně propracovaných digitálních fotorámečků. Obecně platí, že levnější modely dokážou zpravidla pouze přehrávat fotografie, disponují hodinami a kalendářem. U dražších výrobků je možné přehrávat i hudbu a video a kromě hodin a kalendáře nabídnou i budík nebo nastavení zapnutí či vypnutí. Při výběru je důležité si pohlídat možnost nastavení jasu, případně kontrastu, podporované formáty a otázku toho, zda má rámeček integrovanou baterii. Zjistěte, jak si vybrat správný typ.

Recenze digitálních fotorámečků

Do našeho testu digitálních rámečků jsme zařadili levné výrobky, ale také modely ze střední cenové kategorie. Při hodnocení jsme se zaměřovali na kvalitu zobrazení, podporu formátů a možnosti nastavení. Samozřejmě jsme nezapomněli zhodnotit také funkce navíc.

Sencor SDF 742

Velikost displeje7 palce
Formát16:9
USBano
Integrovaná bateriene
Rozlišení v px1024 x 600
Čtečka karetano
Podporované formáty karetSD, SDHC, MMC
Formáty fotografiíJPEG, PNG
Audio souboryne
Video souboryne
Dálkové ovládáníne
Wi-Fine
Nastavitelný interval promítáníano
Nastavitelný jas a kontrastano
Kalendářano
Hodinyano
Budíkne
Hmotnost350 g
Velikost v cm17,8 x 12,6 x 2,2

Sencor SDF 742 je klasický digitální fotorámeček, který podporuje pouze zobrazování fotografií, a to ve formátu JPEG a PNG. Podpora formátu PNG je určitě užitečná, jelikož fotografie s touto koncovkou jsou zobrazovány v bezztrátové kompresi, což znamená, že kvalita zobrazení je hodně vysoko. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že obrázek bude velký, takže na kartě bude zabírat skutečně hodně místa. Digitální fotorámeček disponuje čtečkou paměťový karet a podporuje formáty SD, SDHC a MMC a disponuje i USB vstupem 2.0. Výrobce bohužel neuvádí maximální kapacitu karty, což je trošku škoda. 16 GB kartu rozpoznat zvládnul.  Výrobek, o kterém píšeme má širokoúhlý 16 : 9 formát, který je vhodný především pro zobrazování krajin. Nicméně si poradí i s portréty. Výrobek nepodporuje přehrávání audia ani videa.

Rámeček nepodporuje Bluetooth, Wi-Fi ani dálkové ovládání, ale nabízí zobrazení kalendáře a hodin. Je trošku škoda, že kalendář se nezobrazuje přes fotografii, ale na svém vlastním modrém podkladu, který celkovou kompozici ruší a fotka je kvůli němu dost zmenšená. Výrobek umožňuje nastavení jasu, kontrastu a sytosti, ale je fakt, že má slabší pozorovací úhly. Dále je možné si nastavit postupné promítání fotografií i interval promítání. Ovládací prvky se nachází na zadní straně, ale bylo by lepší, kdyby byly plastické. Pozitivně hodnotíme to, že ovládání je kromě dalších jazyků také v češtině. Rámeček funguje pouze po připojení síťového adaptéru, nemá integrovanou baterii. Je určený pro postavení, ale je možné jej i pověsit na zeď do držáku, který odpovídá standardu VESA 75 x 75 mm. Jestliže se jej rozhodnete pověsit na zeď, počítejte s tím, že musí být v dosahu zásuvka.

Vzhledem ke kratšímu přívodnímu kabelu by zásuvka měla být co nejblíže, nebo si budete muset zvyknout používat prodlužovací kabel. Z hlediska velikosti má displej 7“, což je typický rozměr pro rámeček, který bude stát například na nočním stolku nebo ve vitríně obývacího pokoje. Na stěnu se hodí spíše rámečky větších rozměrů. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně levný rámeček, budete se muset smířit s tím, že plastové provedení vypadá poněkud levně a celkově výrobek působí dost křehce.

 • nízká pořizovací cena
 • kalendář, hodiny
 • nízká hmotnost
 • menu v češtině
 • levné provedení a vzhled
 • krátký přívodní kabel
 • přizpůsobení kalendáře a fotografie
Zjistit cenu

Braun DigiFrame 7060

Velikost displeje7 palce
Formát4:3
USBano
Integrovaná bateriene
Rozlišení v px800 x 600
Čtečka karetano
Podporované formáty karetSD/SDHC/MMC/MS
Formáty fotografiíJPG
Audio souboryne
Video souboryne
Dálkové ovládáníano
Wi-Fine
Nastavitelný interval promítáníano
Nastavitelný jas a kontrastano
Kalendářano
Hodinyano
Budíkne
Hmotnost345 g
Velikost v cm19,2 x 15,7 x 2,5

Braun DigiFrame 7060 patří do druhé cenové kategorie, tedy do rámečků, které seženete zhruba do 2 000 Kč. Přestože jeho cena převýšila tisíc korun, podporuje pouze jeden formát fotografií, a to JPG. Rozlišení je vzhledem k ceně také menší, jen 800 x 600 px, ale na druhou stranu odpovídá formátu 4:3, který je mimochodem vhodný především pro zobrazení portrétů. Rámeček umožňuje nastavení automatického přizpůsobení obrázku, optimální zobrazení nebo možnost obrázkem rámeček kompletně vyplnit. Samozřejmostí je zobrazení hodin a kalendáře. Kalendář se zobrazuje na pravé straně rámečku a zobrazovaná fotografie je proto menší.

Zařízení dokáže číst paměťové karty typu SD/SDHC/MMC a MS a rovněž disponuje USB 2.0 vstupem. Fotografie je možné nahrát i do interní paměti rámečku. Samozřejmostí je úprava jasu, kontrastu, sytosti barev i odstínu. Rychlost prezentace je možné nastavit v poměrně širokém časovém rozpětí: po 3, 5, 15 a 30 sekundách, nebo po 1, 5 a 30 minutách či po 1 hodině. Zobrazovat je možné jen jeden, ale také 3 nebo 4 fotografie najednou. Samozřejmostí je výběr přechodů prezentace. Nastavit je možné i efekt, přičemž máte na výběr z filtrů: černobílého, sépiového a barevného. Rámeček je vzhledem k 7palcové velikosti vhodný postavit na stolek nebo do vitríny.

Bohužel nemá integrovanou baterii, takže je nutné jej mít neustále připojený ke zdroji energie. Vyšší pořizovací cena se odráží na možnosti rámeček ovládat dálkově pomocí ovladače, který je součástí balení. Pro jeho provoz budete potřebovat baterii typu CR2025. Veškerá nastavení tak můžete provést pomocí něj, což nám přijde uživatelsky příjemnější než nastavování pomocí tlačítek na zadní straně výrobku. Gadget je možné pořídit v černé a bílé barvě. Součástí je rovněž stojánek, který má v zadní části prostor pro sklopení v případě, že jej nebudete používat. Na zadní straně najdete i otvor pro zavěšení na stěnu. Co se týče designu, ten nás příliš neoslovil, rámeček zejména v černé barvě vypadá dost lacině.

 • dálkové ovládání
 • kalendář a hodiny
 • možnost stojánku i zavěšení
 • podporuje pouze jeden obrazový formát
 • vypadá levně
Zjistit cenu

Hama 8SLB

Velikost displeje8 palce
Formát4:3
USBano
Integrovaná bateriene
Rozlišení v px1024 x 768
Čtečka karetano
Podporované formáty karetSD/SDHC/MMC
Formáty fotografiíJPG, JPEG
Audio souboryne
Video souboryne
Dálkové ovládáníano
Wi-Fine
Nastavitelný interval promítáníano
Nastavitelný jas a kontrastano
Kalendářano
Hodinyano
Budíkne
Hmotnost386 g
Velikost v cm20 x 5,2 x 16,5

Digitální fotorámeček Hama 8SLB je z hlediska designu velice vydařený kousek. Je k dostání v černé a stříbrné barvě, ale nenechte se zmýlit. Výrobním materiálem není kov, ale plast. Díky ostrým hranám působí výrobek velice luxusním dojmem. Přestože spadá do druhé cenové kategorie, příliš funkcí nenabízí. Asi největší devízou oproti dvěma výše popsaným je možnost nastavení času automatického zapnutí a vypnutí. Jinak se můžete těšit na standardní funkce, které mají i levnější rámečky. Například se jedná o možnost nastavení času a zobrazení kalendáře. Poměr stran výrobku je 4:3, což znamená, že je ideální na portréty.

Bohužel neumí automaticky otáčet snímky, takže je toto nutné provést v některém z fotoeditorů, které máte svém PC. Velikost displeje je 8“, což není nejběžnější velikost. Nepovažujeme to za výhodu ani nevýhodu. Výhodou rozhodně je možnost ovládání přes dálkový ovladač, který funguje spolehlivě. Nevýhodou je ovšem dlouhá doba odezvy v nastavení přímo na rámečku a také poměrně dost špatná kvalita bočních pozorovacích uhlů. Nastavení jasu a kontrastu je spíše intuitivní. Přestože nastavení rámečku podporuje český jazyk, překlad je dost krkolomný a zavádějící, proto někteří uživatelé raději nastavení provádějí v angličtině. Rámeček má pouze stojánek, takže může kdekoliv stát, ale zavěšení není možné. Výrobek nedisponuje integrovanou pamětí ani akumulátorem, takže jste odkázáni na přítomnost elektrické zásuvky. Rozlišení fotografií je dostačující, ale barvy nejsou příliš věrné. Zdají se spíše přepálené.

 • nastavení automatického zapnutí a vypnutí
 • dálkové ovládání
 • design
 • špatné boční pozorovací úhly
 • nedokonalý překlad do češtiny
 • přepálené barvy
 • vzhledem k výbavě vysoká pořizovací cena
Zjistit cenu

Hyundai LF 1030 MULTI

Velikost displeje10 palce
Formát16:9
USBano
Integrovaná bateriene
Rozlišení v px1024 x 600
Čtečka karetano
Podporované formáty karetSD/SDHC, MMC
Formáty fotografiíBMP, JPG, PNG
Audio souboryano
Video souboryano
Dálkové ovládáníano
Wi-Fine
Nastavitelný interval promítáníano
Nastavitelný jas a kontrastjas ano
Kalendářano
Hodinyano
Budíkano
Hmotnost550 g
Velikost v cm18 x 27,5 x 12,5

Hyundai LF 1030 MULTI svou výbavou odpovídá pořizovací ceně, která se blíží 2 000 Kč. Sice nepodporuje Wi-Fi, ale dokáže přehrávat i multimediální soubory, jakými jsou videa a MP3 stopy. Je vybaven reproduktory, ale také vstupem pro sluchátka. Rámeček podporuje fotografie ve formátu BMP, JPG a PNG. Video a audio přehrává s koncovkami  MPG, AVI, MP4, MKV, MP3, WMA, OGG. Je možné do něj vložit paměťovou kartu o kapacitě 16 GB.

Podporuje rovněž vstup přes USB. Z funkcí vás potěší standardním kalendářem a hodinami, ale také možností nastavení budíku nebo času zapnutí a vypnutí fotografií. Samozřejmostí je nastavení intervalu promítání, přičemž na výběr máte možnost 5, 10, 15 sekund nebo 1, 15 nebo 30 minut. Při přehrávání je možné zvolit promítání fotografií společně s hudbou. Hlasitost je možné si nastavit buď na rámečku, nebo na dálkovém ovladači. Rámeček má velkou 10“ palcovou obrazovku s dostatečným rozlišením. Rovněž je možné nastavení jasu. O kontrastu se v manuálu nepíše. Výrobek disponuje stojánkem na opření, ale také otvorem pro zavěšení na zeď. Stačí jen vybrat vhodný hřebík či skobičku, na kterou rámeček pověsíte. Výrobek bohužel nemá integrovanou baterii, takže jste omezeni přístupem k zásuvce. Model působí moderně, ale ocenili bychom, kdyby měl užší obvodový rámeček.

 • audio
 • video
 • synchronní promítání fotografie a audiostopy
 • budík
 • reproduktory
 • velký displej
 • nepodporuje Wi-Fi
Zjistit cenu

Hyundai LF 730 MULTI

Velikost displeje7 palce
Formát16:9
USBano
Integrovaná bateriene
Rozlišení v px800 x 480
Čtečka karetano
Podporované formáty karetSD/SDHC, MMC
Formáty fotografiíJPG, BMP, PNG
Audio souboryano
Video souboryano
Dálkové ovládáníano
Wi-Fine
Nastavitelný interval promítáníano
Nastavitelný jas a kontrastjas ano
Kalendářano
Hodinyano
Budíkano
Hmotnost330 g
Velikost v cm13,5 x 20,5 x 10
Fotorámeček Hyundai LF 730 MULTI je jednoznačným vítězem našeho testu. Za necelých 1 000 Kč zvládne přehrávat nejen fotky, ale také hudbu a videa. Ze zvukových formátů podporuje MP3, WMA, OOG. Z videa MPG, AVI, MP4, MKV, VOB. Zobrazí fotografie ve formátu JPG, BMP, PNG. Disponuje integrovanými reproduktory i vstupem pro sluchátka. V nastavení je možné vybrat možnost přehrávání fotografií s podkresem hudby. Rámeček spolupracuje s paměťovou kartou o maximální kapacitě 32 GB. Je trošku škoda, že displej je menší. Má jen 7“, poměr 16:9 a rozlišení 800 x 480 px, což je minimum. Nicméně barvy na displeji vypadají podle uživatelů dobře. Rámeček můžete opřít o stojánek, ale díky integrovanému otvoru na zadní straně také připevnit na zeď. Výrobek však nemá baterii, takže funguje pouze, když adaptér připojíte do zásuvky. Z hlediska funkcí umožňuje obligátní nastavení hodin a kalendáře, ale k tomu také budík a čas zapnutí a vypnutí. Rovněž si můžete vybrat několik rychlostí přehrávání fotografií. Rámeček je velice dobrou koupí v poměru cena a výkon.

 • audio
 • video
 • reproduktory
 • připojení sluchátek
 • budík
 • pořizovací cena
 • malý displej

Co je digitální fotorámeček

  

Jedná se o elektronické zařízení, které zobrazuje nahrané fotografie. Podle způsobu provedení jej lze pověsit na zeď nebo jej postavit na stůl, případně obě možnosti kombinovat. Od klasických rámečků se odlišuje tím, že zobrazuje celou galerii fotografií a ne jen jednu. Kromě toho může disponovat dalšími funkcemi navíc, jak je přehrávání videa nebo funkcí meteostanice. O těchto a dalších podrobněji píšeme níže.

Parametry pro výběr digitálního rámečku

Váš výběr velice ovlivní to, kolik peněz se rozhodnete do výrobku investovat. Platí zde příměr, čím draží, tím vymakanější a kvalitnější. Levnější výrobky zpravidla nemají kvalitní obraz a nenabízejí například jednoduché ovládání přes Bluetooth nebo Wi-Fi. Na které další parametry byste se při výběru měli zaměřit?

Velikost úhlopříčky

Úhlopříčku vybírejte podle toho, kam chcete elektroniku umístit. Na trhu je dostupná celá řada velikostí, která začíná na 2 palcích a končí okolo 10 palců. Jestliže chcete mít rámeček postavený na nočním stolku, vystačíte si s menší úhlopříčkou než v případě, kdy si jej budete chtít pověsti na zeď. Mezi nejtypičtější úhlopříčky se řadí: 3,5 palců, 7 palců a 10,4 palců. Velikost úhlopříčky vás informuje o tom, jak velká je plocha, na které se obraz bude zobrazovat a samozřejmě ovlivňuje celkovou velikost rámečku, pořizovací cenu i hmotnost. Velikost rámečku podle způsobu používání:

 • 10,4“ – rámečky, které se věsí na zeď místo obrazu,
 • 7“ – používají se klasicky na noční stolek nebo do vitríny,
 • 2 nebo 3,5“ – malé rozměry, které jsou vhodné jako přenosné modely.

V souvislosti s úhlopříčkou se mluví také o poměru stran. Poměry stran udávají, zda se jedná o klasický fotorámeček (4:3) nebo o širokoúhlou variantu (16:9). Pro portréty se obecně doporučuje formát 4:3, pro krajiny širokoúhlý formát 16:9.

Rozlišení

Údaj týkající se rozlišení vás informuje o tom, z kolika obrazových bodů neboli pixelů se obraz na výšku a šířku skládá. Čím větší rozlišení je, tam je obraz kvalitnější. Velikost rozlišení souvisí s velikostí úhlopříčky displeje. Obecně platí, že u malého displeje nevadí menší rozlišení. Pokud by však malé rozlišení bylo u displeje velkého, viděli byste na obrázku kostičky (pixely, ze kterých se obrázek skládá). Jestliže tedy narazíte na fotorámeček s menší úhlopříčkou, vůbec nevadí, že bude mít i menší rozlišení. Jestliže chcete kvalitní obraz klasického rámečku, chtějte rozlišení 800 x 600. Kvalitní obraz širokoúhlého rámečku bude mít rozlišení 800 x 480.

Podporované formáty

Vzhledem k tomu, že tento výrobek umí zobrazovat nejen obrázky, ale také přehrávat hudbu či video, měli byste si zjistit, jaké formáty jsou podporovány. Mezi nejčastější podporované formáty patří:

 • JPG – fotografie,
 • MP3 – audio (hudba),
 • MPEG – video.

Jestliže chcete na digitálním rámečku přehrávat audio i video, je potřeba aby rámeček podporoval formát, ve kterém stopy ukládáte. Jestliže je nepodporuje, je možné stopy konvertovat v aplikaci nebo programu k tomu určeném. Rozhodně je však lepší ukládat ve formátu, jehož přehrávání výrobek podporuje. Ideální je, aby rámeček podporoval formátů co nejvíce, i když časem zjistíte, že používáte jen ty, které vám vyhovují nejvíce, a ostatní nevyužíváte. Zjistěte si, v jakém formátu se vám ukládají fotografie, videa a audio a podle toho se řiďte při výběru digitálního fotorámečku na fotografie. Další formáty fotografií

 • JPG – patří k nejběžnějším,
 • GIF – nemá tak vysokou kvalitu obrazu (jen 256 barev), ale nabízí možnost animace.
 • BMP – neobsahuje žádnou kompresi, takže je obraz maximálně kvalitní. Nevýhodou je však velká kapacita uloženého souboru.

Formáty videí jsou následující:

 • AVI – MPEG1 (VCD/DSVCD),
 • MPEG2 (DVD),
 • MPEG4 (DIVX/XVID),
 • MOV.

U zvuku můžete narazit na tyto formáty:

 • MP3,
 • WMA,
 • OGG.

Jestliže rámeček dokáže přehrávat zvuk, bude vybaven reproduktory. V tomto ohledu se doporučujeme zaměřit na to, jaké reproduktory jsou v elektronice umístěny (například zda se jedná o stereo a jaký je jejich výkon). Vybíráte reprosoustavu? Přečtěte si náš článek, který vás provede jejich výběrem.

Možnosti napájení

Výrobky jsou většinou napájeny pomocí adaptéru ze sítě. Některé digitální fotorámečky disponují akumulátorem, který umožní jeho fungování i bez připojení do sítě. To oceníte v případě, kdy chcete rámeček nechat například kolovat během rodinné návštěvy. Jestliže chcete mít fotografie na nočním stolku, nebude problém nechat rámeček zapojený v síti. Jestliže jej budete chtít někomu ukazovat a pohybovat s ním, akumulátor jistě oceníte. Tato elektronika většinou není vybavena akumulátory s velkou kapacitou baterie. To, jak dlouho dokážou na baterii běžet, ovlivňuje úhlopříčka, tedy velikost výrobku. Čím větší rámeček, tím vyšší příkon a rychlejší spotřeba baterie. Kapacita akumulátoru vám vydrží pouze v řádu hodin. Proto nepočítejte s tím, že byste rámeček pověsili na zeď bez blízkosti zásuvky.

Jas a kontrast

Tyto dva parametry vás informují o tom, jak moc bude obrazovka fotorámečku viditelná během dne. Hodnoty spojené s veličinou jasu se pohybují v rozmezí od 200 do 500 cd/m2. Jestliže bude elektronika umístěna na místě, kam nedopadá příliš mnoho světla, stačí, když bude jas nižší. V dobře prosvětlené místnosti nebo na stěně, do které se opírá sluníčko je vysoká hodnota jasu displeje poměrně dost důležitá. Vysoký jas je výhodou, neboť jej můžete vždy upravit. V noci je možné jej snížit tak, aby vás světlo nerušilo. Kontrast se udává v tomto zápisu xxx:1. Čím vyšším kontrastem rámeček disponuje, tím lepší a věrnější bude obraz. Za standardní hodnotu kontrastu se považuje 300:1. Ovšem je dobré myslet na to, že výrobky s vyšším kontrastem, například 500:1 mají lepší obraz. Některé výrobky umožňují automatickou korekci jasu, kterou si upraví na základě světelných podmínek v místnosti.

Ovládací prvky

Vzhledem k tomu, že se ovládací prvky příliš často nepoužívají, najdete je zpravidla na boční nebo zadní straně rámečku. Nachází se zde i slot na paměťovou kartu, případně zdířka pro připojení kabelu. Rovněž zde najdete tlačítka pro exit, směrové šipky, ovládací prvky jasu či potvrzovací tlačítka. Dostupné jsou digitální fotorámečky s dotykovým displejem, které ovládáte jen pomocí gest podobně jako váš mobilní telefon.

Jak ukládat fotografie na digitální rámeček

Tyto výrobky mohou disponovat vlastní pamětí, do které můžete soubory nahrát buď přes USB kabel, nebo pomocí bezdrátového zařízení jako je Bluetooh přímo z PC. Jestliže výrobek vlastní paměť nemá nebo je pro vaše potřeby její kapacita nedostatečná, můžete ji zvětšit vložením paměťové karty. Slot na paměťovou kartu většinou digitální rámečky na fotky mají. Vnitřní paměť bývá obvykle skromnější, zhruba do 128 MB, takže na ni nahrajete jen omezený počet fotografií o videu ani nemluvě. Kapacita vám rozhodně nebude stačit na nahrání celého fotoalba. Díky čtečce paměťový karet můžete kapacitu několikanásobně navýšit. Stačí si jen přečíst, jaký formát a maximální velikost rámeček podporuje. Čím více formátu bude podporováno, tím menší bude pravděpodobnost nekompatibility karty.

Doporučujeme vybírat kompatibilitu s kartou, kterou používá pro focení fotoaparátem. Na kartu můžete fotografie dostat buď přes čtečku ve vašem PC, nebo připojení s PC přes USB kabel. Jestliže jste gadgetoví nadšenci, sáhněte po modelu vybaveném technologií Bluetooth, díky které budete moci fotografie do paměti přístroje kopírovat bezdrátově buď z počítače, nebo přímo z telefonu. Existuje také možnost, že rámeček nebude mít žádnou paměť a bude promítat jen jednu aktuální fotografii, kterou do něj pošlete přes Bluetooth. Digitální rámeček s Wi-Fi vám umožňuje do něj nahrávat fotografie okamžitě a odkudkoliv. Kdykoliv tak můžete aktualizovat jeho obsah. Je však důležité, aby byl připojen na Wi-Fi.

Nabídka funkcí

TOP digitální rámečky nabízejí celou řadu funkcí navíc, které usnadní promítání, ale také umožní rámeček používat multifunkčně. Některé funkce jsou považované za luxus, jiné patří mezi běžné. Nadstandardní funkce:

 • animované prolínání fotografií,
 • automatické otáčení fotografií na výšku,
 • korekce červených očí,
 • vyhlazení pleti,
 • automatické tlumení jasu vzhledem k okolním světelným podmínkám,
 • budík,
 • přehrávání hudby,
 • automatické vypnutí,
 • dálkové ovládání,

Standardní funkce:

 • možnost propojení s TV,
 • časovač umožňuje nastavit i automatické cyklování snímků a jejich pravidelnou výměnu,
 • hodiny,
 • kalendář.

Některé digitální fotorámečky nabízejí i funkci meteostanice, která ukazuje vnitřní a díky externímu čidlu, jenž se instaluje ven, také venkovní teplotu. Součástí balení může být i dálkový ovladač, díky kterému si můžete bez problémů přepínat mezi obrazovkou s fotografiemi a informacemi ohledně teplot. Někteří výrobci se z rámečků snaží udělat multimediální centra, a tak slibují přehrávání hudby mnohdy na mizerných reproduktorech, filmů na malé obrazovce nebo sledování televize díky DVB tuneru. Toto zpracování naznačuje, že mnohé modely vycházejí z levných DVD přehrávačů, které se pyšní jen větším displejem. Přestože mohou být tyto vychytávky pro někoho lákadlem, určitě doma máte mnohem lepší zařízení, ze kterých můžete poslouchat hudbu nebo si přehrávat filmy. Jestliže si chcete ze svojí klasické televize udělat smart televizi, pořiďte si k ní vhodné multimediální centrum, o kterých podrobně píšeme zde.

Výrobní materiály

Digitální na prohlížení fotek se od sebe odlišují nejen funkcemi a parametry, ale také výrobními materiály, které ovlivňují jeho vzhled. Z hlediska vzhledu jsou oblíbené digitální rámečky bílé a stříbrné, které vypadají jako klasické rámečky. Jestliže chcete odolný model, sáhněte po kovovém provedení. Jestliže rádi měníte vzhled svého bytu, bude pro vás nejlepší volbou digitální rámeček s vyměnitelným předním krytem. Důležité je také zvážit to, kam chcete výrobek umístit. Digitální fotorámečky na zeď mají speciální úchytku pro připevnění na stěnu, rámečky stojací mají speciální stojan, díky kterému dobře stojí na stole.

Jak čistit digitální rámečky na fotky

Péče a údržba je podobná jako u jiné elektroniky, jejíž dominantní částí je displej. Jak tedy o výrobek pečovat?

 • Nikdy neodstraňujte žádné šrouby ani pouzdro. Zabráníte tak nebezpečí úrazu elektrickým proudem.
 • Pokud výrobek není voděodolný nebo vodotěsný a odolný proti vniknutí drobných částí, nepoužívejte jej v blízkosti vody ani jiných tekutin či na písečných místech.
 • Fotorámečky by se neměly nacházet v blízkosti topných těles a dalšího zařízení vyzařující teplo.
 • Na displej nikdy netlačte a rámečku se za provozu nedotýkejte kovovými předměty.
 • Přístroj nepoužívejte na polštářích, pohovce nebo dalších věcech v místnosti, které zabraňují odvodu tepla. Předejdete tak přehřátí.
 • Jestliže si s sebou chcete rámeček vzít například na dovolenou, sbalte jej až ve chvíli, kdy bude dostatečně chladný.
 • Při čištění musí být rámeček vypnutý. Pouzdro, rámeček a displej otřete měkkým hadříkem, který nepouští vlákna. Pro údržbu používejte pouze přípravky, které jsou speciálně navrženy pro čištění LCD displejů nebo neutrální čisticí prostředky. Způsob péče je vždy popsaný v návodu, kterého byste se rozhodně měli držet.
 • Vyhněte se čištění abrazivními prostředky.

Import fotografií

Jak nainstalovat fotografie do digitálního rámečku? Využít můžete několik způsobů. Vždy záleží na tom, který způsob vybraný gadget podporuje.

 • Jednou z možností je nahrát fotografie na paměťovou kartu přímo z vašeho počítače. Kartu stačí jen vložit do čtečky karet v PC a fotografie překopírovat na kartu.
 • Další možností je propojení rámečku a počítače přes USB kabel. Fotografie následně překopírujete buď na paměťovou kartu vloženou v rámečku, nebo do jeho interní paměti.
 • Jestliže vaše zařízení podporuje Bluetooth, můžete fotografie z telefonu do rámečku převést tímto způsobem.
 • V případě podpory Wi-Fi je rovněž možné převedení fotografií bezdrátově z jednoho zařízení do druhého. Stačí si do telefonu nainstalovat potřebnou aplikaci.

Přesný popis přenosu dat najdete vždy v manuálu konkrétního výrobku.

Ceny digitálních fotorámečků

Tato elektronika je k dostání již od několika stokorun po několik tisíc. Počítejte s tím, že čím více do rámečku investujete, tím kvalitnější výrobek dostanete. Cena se zároveň podepisuje také na úhlopříčce, rozlišení i množství funkcí.

Levné digitální rámečky na fotografie

Zhruba do 1 000 Kč jsou k dostání spíše základní modely. Úhlopříčka výrobku bude končit na 7“ a rozlišení bude 800 x 480 px. I v této cenové kategorii se však můžete těšit na přídavné funkce, mezi které patří hodiny, budík a kalendář.

Digitální fotorámečky do 2 000 Kč

Jedná se o zlatý střed nabídky. Nacházejí se zde nejprodávanější fotorámečky, které již poberou slušný objem fotografií. Těšit se můžete na rámečky s úhlopříčkou o velikosti 10“ a běžným rozlišením 1 200 x 800 px. Nej digitální rámečky z této kategorie bývají vybaveny OS Android a interní pamětí minimálně 4 GB. Samozřejmostí je vstup pro microSD karty a podpora formátu JPG a PNG.

Nejlepší digitální fotorámečky

Nad 2 000 Kč si již budete vybírat s bohaté nabídky přístrojů všech velikostí. Ty největší z nich, které disponují úhlopříčku 12, 15 nebo 17“ a Full HD rozlišením můžete použít například jako závěsný obraz. Dostupný bude nejen USB vstup, ale také podpora HDMI, vestavěné reproduktory, dálkové ovládání a podpora Wi-Fi.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.4/5 50 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo