Jak vybrat domácí kino

Zvažujete, že byste svůj televizor nebo projektor obohatili o domácí kino, ale nevíte, jaké vybrat? Sepsali jsme pro vás podrobný článek, ve kterém se dozvíte, jaké kino se hodí do průměrného obýváku, v čem spočívá rozdíl mezi běžným prostorovým zvukem a Dolby Atmos, jak poznáte kvalitní reproduktory i chytáky, které na vás čekají od výrobců, například co se týká výkonu celé soustavy. Přidali jsme i recenze na oblíbené produkty a tipy, jak správně umístit reproduktory v prostoru. Pojďte s námi prozkoumat důležité parametry a vybrat si takové domácí kino, které vám poskytne ten nejlepší zvukový prožitek.

Recenze domácích kin

Užít si doma film jako v kině. V dnešní době nic nemožného. V široké nabídce domácích kin se ale můžete lehce ztratit. Proto jsme pro vás připravili obsáhlého průvodce a také 5 recenzí, které vám pomohou ve výběru toho nejlepšího domácího kina přesně podle vašeho gusta. Protože můžete sehnat zařízení v široké cenové relaci, vybrali jsme různé zástupce napříč těmito kategoriemi. To vám pomůže zorientovat se v problematice různých funkcí a využívaných technologií, které k dané cenové relaci patří. Než si ale své kino vyberete, určitě myslete na to, že je důležitá i kvalita vašeho televizoru nebo projektoru.

Sony BDV-E2100

Počet reproduktorů5.1
Wi-Fiano
NFCano
Bluetoothano
Výkon1000 W
Dolby/DTSano
DVDano
Blu-rayano
3D readyano
FM tunerano
4Kne
Hmotnost8,9 kg
Momentálně číslo jedna na trhu patří domácímu kinu s DVD 5.1 Sony BDV-E2100. Pokud chcete zařízení od osvědčeného výrobce, které vás nebude stát mnoho financí, určitě vám můžeme doporučit tento model. Jedná se o systém 5.1, počítat tedy můžete se subwooferem, dvěma předními a dvěma zadními reproduktory. Pro levnější cenu se musíte rozloučit se sloupovými repro, v balení najdete repráky regálové, které jsou menší velikosti, ale i tak výrobce deklaruje výkon 1 000 W. Dle uživatelských recenzí tento výkon neodpovídá realitě, ačkoliv bedny stačí pro ozvučení klasického obýváku. Připojíte je pomocí kabelů, které jsou však dost krátké, což může být komplikace. Zařízení podporuje prostorový zvuk a veškeré moderní zvukové technologie jako Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD a DTS-HD.

Pokud by se vám zdálo, že subwoofer nehraje dostatečně, můžete využít funkci Bass Boost, která zvýrazní jeho zvuk. Dále je součástí zařízení přehrávač, který v sobě ukrývá DVD/CD/Blu-ray mechaniku, takže si můžete užívat obraz z veškerých médií. Pokud dáváte přednost souborům bez fyzického nosiče, potěší vás podpora DivX formátu. U snímků z Blu-ray disku můžete využít FullHD 3D video, které filmům vtiskne prostorový obraz. Samozřejmě jen v případě, že ho podporuje i vaše televize. Bohužel zařízení nepodporuje formát 4K. To se však snaží dohnat alespoň technologií Triluminos Colour, která slibuje dodat obrazu větší hloubku a sytější barvy. Využijete ji při přehrávání starších DVD disků, u kterých dokáže zvýšit kvalitu detailů. Ale pořád se jedná o softwarový dopočet, takže se můžeme setkat s umělými artefakty v obraze. Co se konektivity týká, na výběr máte mnoho možností. Systém podporuje jak bezdrátové technologie typu Bluetooth a NFC, tak možnost propojení domácího kina k TV přes HDMI kabel (pozor, ten není součástí balení).

Receiver je vybavený USB 2.0 portem, ke kterému můžete připojit flash disk nebo externí disk. Připojit ho online samozřejmě můžete také. A to pomocí Wi-Fi sítě nebo Ethernet kabelu. Pro zábavu máte k dispozici vestavěný webový prohlížeč, se kterým se dostanete na YouTube nebo jiné oblíbené stránky. Jeho používání však moc příjemné není, podobně jako u webových prohlížečích v televizorech. Zařízení je vybavené technologií DLNA, skrze kterou můžete přehrávat obsah uložený na počítači nebo jiném serveru v lokální síti. Dle zkušeností majitelů ale víme, že tento model má s DLNA trochu problém, občas se obraz seká nebo nelze dobře přetáčet. Do jisté míry to může být ovlivněno i kvalitou vaší domácí sítě. Pokud tedy máte v plánu tuto funkci hojně využívat, raději zvolte jiný přehrávač.

Soustavu lze ovládat pomocí chytrého telefonu, do kterého je potřeba nainstalovat příslušnou aplikaci. Ta vám dovolí využívat ho jako dálkový ovladač i myš, se kterou můžete snadno procházet web. Součástí balení je i běžný ovladač, který však má menší tlačítka a po tmě se nepoužívá moc dobře. Dalším mínusem přehrávače je poněkud hlasité odvětrávání, které může při sledování filmů rušit. A co nepotěší jazykově nevybavené, systém nemá v menu češtinu, a stejně tak ji nenajdete ani v přiloženém návodu. Jinak se ale jedná o slušný kousek, který si můžete dovolit i s omezenějším rozpočtem.

 • dobrá cena
 • Wi-Fi, Bluetooth
 • slušný zvuk
 • přehraje spoustu disků i formátů
 • krátké kabely
 • sekající se DLNA
 • hlasitější větrák
 • absence češtiny
Zjistit cenu

Logitech Z-906

Počet reproduktorů5.1
Wi-Fine
NFCne
Bluetoothne
Výkon500 W
Dolby/DTSano
DVDne
Blu-rayne
3D readyne
FM tunerne
4Kne
Hmotnost16 kg
Jako další recenzovaný produkt jsme vybrali Logitech Z906. Nejedná se ani tak o domácí kino, ale spíš soustavu reproduktorů s ovládacím panelem. Přesto může částečně kino nahradit, přičemž zákazníka nebude stát velké výdaje. Koupit tento audiosystém můžete totiž už od 6 000 Kč. Když k němu pořídíte průměrný přehrávač, máte vystaráno. V balení najdete subwoofer o rozměrech 31,8 x 29,2 x 28 cm, jeden reproduktor pro umístění pod televizi čtveřicí předních a zadních repro o velikosti 16,3 9,9 x 9,2 cm, které se doporučuje přimontovat na zeď.

Celkový výkon soustavy činí 500 W, což bez problémů ozvučí průměrnou místnost. Zvukově patří soustava k tomu nejlepšímu, co v dané cenové kategorii můžete zakoupit. Dobře ozvučí jak filmy, tak vaši oblíbenou muziku. Zvuk je čistý a bez zkreslení. Samozřejmě nelze takovou soustavu srovnávat s aparaturou za 20 000 Kč. Řekněme si narovinu, že audiofilům Logitech stačit nebude. Podporuje ale Dolby a DTS, takže základ prostorového zvuku je schopný nabídnout. Ten vám zajistí i certifikace THX. Výhodou je i samostatné ovládání hlasitosti jednotlivých párů reproboxů, takže si můžete nastavit odlišnou hlasitost zadních repro, což se hodí, pokud je máte umístěné blízko uší. Co se připojení týká, máte spoustu možností, jak systém propojit s DVD přehrávačem, herní konzolí nebo televizoru. Provést to můžete pomocí dvou digitálních optických vstupů, kterými domácí kino disponuje, a jednoho digitálního koaxiálního vstupu. Dále máte možnost propojení RCA vstupem nebo skrze 3,5 mm jack konektor.

Bohužel není žádná možnost propojení bezdrátově, chybí zde Bluetooth i Wi-Fi a reprosoustava nepodporuje ani propojení skrze HDMI kabel. K internetu nelze přístroj připojit nijak, ani pomocí Ethernet kabelu. Ovládací konzole je přehledná a ovládá se intuitivně. Potěší LED podsvícení, které usnadňuje využívání po tmě. Dominantu tvoří velký otočný knoflík pro ovládání hlasitosti. Dále zde najdete tlačítka k nastavení jednotlivých zvukových parametrů. Pokud byste chtěli zařízení ovládat z pohodlí gauče, k dispozici máte dálkový ovladač. Ze svých zkušeností i podle hodnocení uživatelů víme, že audiosystém má samozřejmě i své mouchy. Kabely k reproduktorům nejsou nejdelší, což může komplikovat instalaci. Jako materiál výrobce použil plast, který designově zrovna nevyniká a neposkytuje ani perfektní zvukové podmínky. Soustava nemá k dispozici rádio a díky nulové možnosti připojení k internetu ani webový prohlížeč (což se dá případně vyřešit zakoupením multimediálního centra).

 • výhodná cena
 • slušný zvuk
 • podpora THX a Dolby
 • HDMI vstup chybí
 • nemá rádio
 • kratší kabely
 • nemožnost připojení k internetu
 • nemá Bluetooth
Zjistit cenu

Sony BDV-N9200W

Počet reproduktorů5.1
Wi-Fiano
NFCano
Bluetoothano
Výkon1200 W
Dolby/DTSano
DVDano
Blu-rayano
3D readyano
FM tunerano
4Kano
Hmotnost34 kg
Mezi nejlepší domácí kina patří Sony BDV-N9200W, které bez okolků hodnotíme jako vítěze dnešního testu. Má skutečně co nabídnout, a to i velmi náročným uživatelům. V čem spočívá jeho výjimečnost? Soustava se skládá z přehrávače, který podporuje přehrávání veškerých formátů a disků, jako je Blu-ray, DVD, CD. Díky USB portu k němu můžete připojit i flashku nebo externí disk. Podporuje NFC technologii, se kterou můžete streamovat na obrazovku obsah vašeho telefonu nebo počítače, stejně tak můžete využít i propojení skrze Bluetooth. Co se týká konektivity, najdete zde 3x HDMI vstup, analogový vstup audia i ethernetový kabel.

Samozřejmě máte možnost také připojit zařízení do sítě Wi-Fi, a tak si lze užívat webového prohlížeče nebo online zábavy skrze Sony Entertainment Network. Zvukově vás tento model zkrátka musí ohromit. Obsahuje pětici reproduktorů, z nichž dva jsou sloupové. Subwoofer má perfektně vyvážené basy, které přehnaně neduní, ale skvěle dokreslují celkový zvukový výstup. Zařízení se může pochlubit výkonem 1 200 W, který je třeba brát lehce s rezervou, ale rozhodně ozvučí film naprosto perfektně. Zadní reproduktory domácího kina jsou bezdrátové, takže se nemusíte obávat krátkých kabelů nebo složité instalace. Kompletní domácí kino Sony BDV-N9200W vás dostane svým zvukem v HD rozlišení, díky podpoře Dolby TrueHD a Dolby-HD.

Využívaná technologie je schopná převést analogový zvuk do zvuku digitálního, a díky tomu nabídnout lepší kvalitu. Co se obrazu týká, můžete se těšit na podporu 4K. Dále soustava nabízí využívání vašeho chytrého telefonu jako dálkového ovladače, se kterým můžete pohodlně ovládat obraz, zvuk nebo brouzdat na internetu. Designově soustava rozhodně potěší. Štíhlé sloupové reproduktory budou ozdobou vašeho obýváku a perfektně zapadnou do moderního interiéru. Ve stejně moderním duchu je řešený i zbytek domácího kina, přičemž si můžete vybrat z bílé nebo černé barvy. Samotná hmotnost 34 kg napoví, že máte co dočinění s modelem, který je odolný, stabilní a dobře zpracovaný. Pokud si potrpíte na světelné efekty, budete nadšení. Soustava využívá systém diod, které můžete sladit s přehrávaným obsahem a navodit tak skvělou atmosféru.

 • perfektní zvuk
 • krásný design
 • podpora nejnovějších technologií
 • stylové podsvětlení
 • bezdrátové zadní repro
 • vysoká cena
Zjistit cenu

Onkyo HT-S5915

Počet reproduktorů5.1
Wi-Fine
NFCne
Bluetoothano
Výkon1120 W
Dolby/DTSano
DVDne
Blu-rayne
3D readyne
FM tunerano
4Kano
Hmotnost8,2 kg
Domácí kino Onkyo HT-S5951 představuje perfektní volbu pro uživatele, kteří požadují dokonalý zvuk a hledají kompaktnější systém, který v obýváku nezabere moc místa. Sice běžně platí, že čím větší a těžší reproduktory jsou, tím lepší kvalitu a výsledný zvuk reprodukují. Zde se ale zdá, že pravidla tak úplně nefungují. Ačkoliv celá souprava váží jen něco málo přes 8 kg, strčí do kapsy dvacetikilové soustavy. Co však platí stejně jako kde jinde, za kvalitu si musíte zaplatit. Souprava Onkyo vás vyjde něco přes 20 000 Kč.

Proč se vyplatí do ní zainvestovat? Předně musíme vyzdvihnout skutečně perfektní zvuk, který uspokojí náročného filmového diváka i milovníka dobré muziky. V sestavě 5.1 najdete jeden subwoofer, dva přední reproduktory, jeden centrální reprák a dvojici postranních repro. Nevýhodou jsou opět trochu kratší kabely. Reproduktory pokrývají 7 kanálů s tím, že zesilovače vyvíjejí výkon 160 W na kanál. Čeká vás proto nádherný, dokonale prostorový a nezkreslený zvuk, který je podpořený podporou Dolby a DTS systémem. Veškeré funkce poté ovládáte pomocí receiveru nebo dálkového ovladače, který je součástí balení.

Zajímavá je rozhodně funkce Vocal Enhancer, kterou ovládáte pomocí dálkového ovladače. Ta umí posílit hlasitost dialogů nebo utlumení hudby ve filmu přesně podle vašich představ. Už se tedy nestane, že by rozhovory zanikaly ve zvukové kulise. O to, aby vaše reproduktory byly perfektně vyvážené, se postará kalibrace pomocí AccuReflex. Domácí kino Onkyo podporuje 4K formát videa, takže si můžete užívat perfektního obrazu v případě Blu-ray disků. Co se konektivity týká, k dispozici máte 4 HDMI vstupy, 1 výstup s ARC, 2 digitální zvukové vstupy (optický a koaxiální), vstup Pre-/ line-out zóny B podporuje jakýkoliv zdroj zvuku s RCA komponentami, zadní USB port a přední 3,5 mm a 6,35 mm vstup pro sluchátka. Zařízení podporuje také propojení skrze Bluetooth či Zone-B, takže můžete snadno připojit bezdrátová sluchátka nebo streamovat hudbu z jiného zařízení.

Konektivita je tedy skutečně mnohostranná. K dispozici je tak možnost připojení do Wi-Fi sítě a poslech rádia. Designově bude soustava vyhovovat každému, kdo má rád elegantní a moderní vzhled. Svěží design přehrávače i reproduktorů ve stylové černé barvě skvěle zapadne do každého interiéru. Pokud vám tedy nevadí za kino trochu připlatit, může být tento model perfektní volbou, která posune sledování filmů a poslech hudby zase o nějakou tu příčku výš.

 • perfektní zvuková kvalita
 • vysoký výkon
 • podpora 4K
 • množství praktických funkcí
 • vysoká cena
 • krátké kabely
Zjistit cenu

Bose Acoustimass 10 series V

Počet reproduktorů5.1
Wi-Fine
NFCne
Bluetoothne
Výkon-
Dolby/DTSano
DVDne
Blu-rayne
3D readyne
FM tunerne
4Kne
Hmotnost17,9 kg
Poslední z recenzovaných produktů opět nebude tak úplně domácí kino, jako reproduktorový systém s perfektním zvukovým výkonem, který povýší filmy i hudbu na dokonalý zážitek. Jelikož je určena hlavně k ozvučení video formátů, určitě do našeho výběru patří. Ono, řekněme si, za cenu 30 000 Kč už člověk nic jiného nečeká. Pokud tedy prahnete po špičkovém zvukovém výstupu, který bude vždy perfektní, neváhejte si připlatit za tento skvostný systém. Předně je třeba říct, že soustava reproduktorů Bose Acoustimass je pasivní, to znamená, že k ní nutně budete potřebovat dokoupit zesilovač nebo je nutné připojit je k zařízení, které zesilovač již zabudovaný má. Žádný přehrávač není součástí balení, ten je třeba dokoupit také.

Zkrátka se jedná čistě o reprosoustavu. Její největší předností, pokud pomineme dokonalý zvuk, jsou minimální rozměry. A přesto dokáže to, a možná i víc, než vysoké sloupové reproduktory. Když reprosoustavu Bose nainstalujete do domácnosti na zdi, bude sotva viditelná. Reprosoustava obsahuje 2 přední a 2 zadní repro o velikosti 18,9 x 8,4 x 8,5 cm, jeden středový reproduktor s rozměry 18,7 x 8,7 x 8,10 cm a větší subwoofer velikosti 64,3 x 41,5 x 20,7 cm. Ten je chloubou celého systému, protože poskytne výkonné, čisté basy, které nehyzdí žádné zkreslení, a to ani při vysoké hlasitosti. Výhodou je, že hloubku a sílu basů si můžete upravit dle vlastních preferencí.

Reproduktory jsou vybaveny technologií Direct/Reflecting, díky které dokáží reprodukovat zvuk skutečně velmi realisticky, což od tak drobných repro na první pohled rozhodně nečekáte.  Podporují také technologii DTS a nabízejí tak skvělý prostorový výstup. Ačkoliv jsou velmi malé, jsou vhodné i k ozvučení větší místnosti. Menší nevýhodou může být nestandardní konektory reproduktorů. Kabely jsou sice součástí balení, mohou být ale příliš krátké. Stejně tak můžete mít problém v případě, že máte doma již nainstalované rozvody, ke kterým kabely nebudou pasovat. Designově je soustava nádherně zpracovaná. Díky kompaktním rozměrům nebude poutat příliš pozornosti, takže nebude narušovat vzhled interiéru. Vybírat si můžete z klasického černého nebo elegantně bílého provedení. Reprosoustava Bose uspokojí každého audiofila, který vyhledává velmi kvalitní zvuk, za který se už vyplatí připlatit.

 • kompaktní rozměry
 • dokonalý zvuk
 • jednoduchá instalace
 • vysoká cena
 • nutnost dokoupit zesilovač či přehrávač
Zjistit cenu


 

Co si ujasnit před výběrem domácího kina?

Než se pustíte do probírání nabídky na trhu, měli byste si odpovědět na následující otázky. To vám totiž pomůže výrazně zredukovat výběr a usnadní volbu. V základu je tedy dobré ujasnit si následující:

 • Jak důležitá je pro vás kvalita zvuku? – Odlišnou soupravu si zvolí člověk, který chce maličko kvalitnější zvukovou stopu, než mu nabízejí vestavěné televizní reproduktory, jinou pak ten, kdo je hudební či filmový fajnšmekr a kvalita zvuku je pro něho zásadní. Nejlepší bedny pro domácí kino stojí spoustu peněz, proto si nejprve vyjasněte, jestli je opravdu budete potřebovat.
 • Vyžadujete prostorový efekt? – Stačí vám film lépe ozvučit párem regálových repro, nebo prahnete po prostorovém efektu, který vám vytvoří perfektní zvukovou kulisu, nerozeznatelnou od zvuku v kině?
 • Co budete ozvučovat? – Pořizujete domácí kino pro požitek z filmů, nebo spíše z hudby? Některé soupravy se soustředí na vykreslení perfektních hloubek a výšek, jiné mají skvěle zpracované středy, které jsou významné pro mluvené slovo.
 • Jak velký je váš obývák? – Vždy musíte myslet na rozměry místnosti, ve které bude souprava umístěná. Je samozřejmě nesmysl investovat do obrovských sloupových beden, když nebudete mít dostatek prostoru pro jejich správné rozmístění. I tak kvalitní reproduktory pak podají špatný výkon, protože akustika místnosti jim nedovolí jinak. Domácí kino v obýváku by nemělo být hlavní dominantou, pokud nejste technický nadšenec.
 • Jaké funkce od kina očekáváte? – Někomu postačí základní systém, ke kterému připojí televizi, jiný bude požadovat připojení k internetu nebo možnost přehrávání Blu-Ray či DVD disků.
 • Jste technicky zdatní? – Pokud vybíráte zvukový systém pro nezkušeného, a třeba i staršího uživatele, zvolte některý typ s jednoduchým ovládáním. Jestli jste milovníci moderních technologií a rádi prozkoumáváte další možnosti, které přístroje nabízí, nebude pro vás problém obsloužit složitější zařízení.
 • Jaké jsou vaše finanční možnosti? – V neposlední řadě je třeba určit si, kolik jste za domácí kino ochotni zaplatit. Obvykle platí, že čím vyšší cena, tím lepší výrobek. Mnohdy ale můžete ušetřit spoustu peněz, pokud si vyberete domácí kino v bazaru. Určit si svůj rozpočet je rozhodně nutné v každém případě.

Pro skvělý zážitek nemusíte jen do kina nebo na živý koncert. Dopřejte si luxus špičkového zvuku v podobě domácího kina v pohodlí vašeho obýváku, kdykoliv budete chtít. Potřebovat k tomu budete mimo televizi jediné, dobře si vybrat zvukovou aparaturu. Audiotechnika se může laikovi zdát jako velmi komplikovaná oblast. Vyznat se ve všech parametrech zvukových systémů opravdu není jednoduché. Je potřeba vzít v potaz i další skutečnosti, které zvuk ovlivňují, jako je například rozmístění jednotlivých reprobeden. Nic se ale nebojte, v našem obsáhlém článku postupně probereme všechny důležité oblasti, které s ozvučením souvisejí. Tak, abyste si po jeho přečtení byli schopni vybrat nej domácí kino a nelitovali ukvapeně investovaných peněz. Připravte se na trochu delší čtení, věříme však, že vám bude k užitku.

Je lepší domácí kino, soundbar nebo reproduktor?

V otázce ozvučení v domácnosti máte na výběr z několika možností audiotechniky. Jaké jsou mezi nimi rozdíly? Domácí kino zahrnuje vícero zařízení v rámci jedné soustavy. Součástí jsou nejen reproduktory a subwoofer pro výrazné basy, ale také zesilovač a přehrávač. Nejedná se tedy o zařízení, které pouze reprodukuje zvuk, ale o systém, který zpracovává různé typy médií, která nadále odesílá do reproduktorové soustavy nebo, v případě obrazových médií, do televizoru či projektoru.

Ačkoliv se dá domácí kino využívat samostatně pro přehrávání zvuku, velmi často se využívá i jako způsob reprodukce obrazu. Oproti tomu reprosoustavu využijete pouze pro reprodukci zvukové stopy. I tak ale může nabídnout prostorový zvuk. Reprosoustavy se ovládají buďto pomocí zesilovače, který může nebo nemusí být součástí (na základě toho dělíme bedny na aktivní či pasivní) nebo v rámci připojení k dalšímu zařízení. Reprosoustavám jsme se podrobně věnovali v článku Jak vybrat reprosoustavu.

Soundbar je specifickým typem zařízení, které se využívá skoro výhradně k ozvučení obrazu. Jeho součástí bývá přehrávač i zesilovač. Mívá podlouhlý a úzký tvar a instaluje se ve vodorovné poloze. Jeho hlavní výhodou je nižší cena a jednoduchá instalace, která nevyžaduje rozmístění vícero částí, obzvláště tehdy, když máte omezený prostor. Umisťuje se primárně pod televizor. Někdy bývají soundbary doplněné o další repro, které zajistí prostorový zvuk. Pokud chcete o soundbarech zjistit víc, mrkněte na podrobný článek, který jsme pro vás sepsali.

Typ domácího kina podle počtu repro

Pokud jste se rozhodli pro výběr domácího kina, vyvstává otázka, jak početnou soustavu si pořídit. Setkat se můžete s trojdílnými, ale i osmidílnými systémy, které budou vyžadovat víc práce při rozmístění. Pokud chcete ozvučit malou místnost, vystačíte si se dvěma repráky a subwooferem, který poskytne dostatečné basy. Prostorový zvuk jako v kině ale nedostanete. Soustavy se všeobecně člení podle kusů jednotlivých dílů. Aby se orientace mezi danými zařízeními zjednodušila, existuje jednotný systém číslic, který počet repro značí. Setkat se můžete například s označením 2.1, kdy první číslice oznamuje počet reproduktorů v soustavě, druhá pak, že součástí je jeden subwoofer. Dobrá rada: Nepodlehněte dojmu, že čím vyšší počet dílů domácí kino má, tím lepší zvuk vám poskytne. Kvalitní 2.1 soustava přinese mnohem lepší výsledky, než levný 7.1 systém. Jak obsáhlou soustavu vybrat? Přečtěte si, jaké jsou výhody a nevýhody nejčastějších kombinací. Ve skutečnosti jich je ještě více, ale vyšší kombinace reproduktorů jsou velmi drahé a pro začátečníky ne příliš vhodné.

2.1

Dva základní repro a jeden subwoofer se hodí hlavně pro poslech muziky. Zvolí ho také ti, kteří mají omezený prostor a chtějí si užít kvalitní zvuk při filmu. Repro rozmístíme po stranách, umístění subwooferu pak není příliš podstatné, jelikož u hlubokých tónů nedokážeme běžným poslechem lokalizovat směr. Většinou ale stává v popředí u televizoru. Co se prostorového zvuku týká, nečekejte zázraky. Ten u domácího kina 2.1 vzniká díky odrazu zvuku z reproduktorů o stěny v kombinaci s digitální zvukovou stopou. To bohatě stačí při poslechu hudby, u filmu už ale nebude výsledek perfektní.

3.1

Méně častá kombinace v případě jednotlivých bedniček, setkat se s ní ale můžeme v případě subwooferu a soundbaru, který obsahuje tři kanály. Prostřední z nich se zaměřuje hlavně na reprodukci mluveného slova, kterou u filmů každý ocení. U některých jiných systémů totiž můžete narazit na situaci, kdy hudba nebo jiné zvuky přehluší dialog. V případě, že na takové soustavě budete chtít poslouchat hudbu, hodí se pomocí ovladače prostřední repro vypnout.

4.1

Běžná konfigurace, při které je základem subwoofer a dvojice předních a zadních reproduktorů. Pro kvalitní výstup prostorového zvuku je tato souprava základem.

5.1

Nejčastější varianta, která vytváří velmi kvalitní prostorový zvuk. V soustavě najdeme subwoofer, dvojici předních a dvojici zadních repro plus jeden středový reproduktor, který bývá umístěn před posluchače. Setkat se můžete i s variantou dvojice zadních reproduktorů a jednoho soundbaru (který se počítá za tři repro). Pro perfektní zvuk je důležité dodržet správné rozmístění, kterému se budeme v článku blíže věnovat později.

7.1

Pro filmové fajnšmekry, kteří si chtějí film užít na maximum a hledají kvalitu srovnatelnou s kinem, slouží soustava se sedmi repráky. Domácí kino 7.1 přináší rozdíl v prostorovém zvuku, který však běžný smrtelník ani nemusí poznat. Oproti předchozímu typu je tento systém opatřený o dva boční reproduktory, které jen doplňují prostorový zvuk. Nečekejte oproti 5.1 soustavě výrazný rozdíl. Určitě bude menší, než při srovnání 2.1 a 5.1 systému. Další věc je fakt, že spousta filmů má zvukovou stopu jen v hodnotě 5.1, a tak byste další dva reproduktory moc nevyužili. Každopádně pamatujte na to, že pro skutečně dobrý zvuk si musíte připlatit. Nenechte se zlákat soustavami, které jsou levné a slibují dokonalou zvukovou reprodukci.

Co všechno obsahuje domácí kino?

Domácí kino se skládá z několika hlavních součástí.

 • Přehrávač(receiver) – Základní součást, která slouží k ovládání celého zařízení. Právě k ní připojíte televizor nebo projektor. Některé přehrávače obsahují mechaniku na CD, DVD či Blu-Ray nebo USB konektor pro připojení dalších zařízení jako jsou externí disky a flash disky. Receiver slouží v podstatě jako křižovatka pro připojení všech dalších zařízení a přístrojů. Ty nejlepší pak mohou zastoupit i multimediální centra, protože poskytují připojení k internetu a nabízí propracované uživatelské rozhraní.
 • Zesilovač – Pokud si hodláte pořídit výkonné domácí kino, bude pro vás zásadní také kvalita zesilovače. Ten může být zabudovaný přímo v přehrávači, nebo stát samostatně. Zesilovač se postará o zesílení vstupního signálu zvuku, který pak reprobedny zvládnou přehrávat dostatečně hlasitě a kvalitně.
 • Reproduktory – Poslední součást, bez které by soustava nebyla kompletní. Každé kino obsahuje subwoofer, který se stará o kvalitní reprodukci basů, a set samostatných reproduktorů nebo jejich kombinaci ukrytou v soundbaru. Při výběru reproduktorů k domácímu kinu je potřeba myslet na podporu prostorového zvuku a dobré vyváženosti pásem tak, aby nezanikaly dialogy.
 • Příslušenství – Mimo základní části najdete v balení také všemožné příslušenství jako je například dálkový ovladač nebo držáky sloužící pro přimontování reproboxů na zeď. Dále by neměly chybět kabely na propojení přístrojů mezi sebou.

Reproduktory v soustavě bývají různě kombinované. Nejčastěji se setkáváme s typem vysokých sloupových reproboxů, které obsahují několik typů reproduktorů různých zvukových frekvencí. Dále pak narazíme na drobnější reproduktory s jedním měničem, nebo střední regálové reproduktory, které většinou obsahují měniče dva. Někdy nám střední reproboxy nahrazuje soundbar. Společně nám taková souprava perfektně pokryje veškeré zvukové frekvence, od hloubek, středů, až po výšky.

Dobrá rada: Ověřte si, zda vámi vybrané domácí kino má v balení HDMI kabel, pomocí kterého připojíte zařízení s obrazovkou. Mnohdy tomu tak není, a vy musíte kabel zpětně doobjednat. Domácí kino si můžeme pořídit buďto v kompletní sestavě se všemi výše zmíněnými částmi, což ocení každý, kdo hledá jednodušší řešení a nemá čas nebo znalosti věnovat se každému komponentu zvlášť. Pro specialisty a milovníky prvotřídní kvality se pak nabízí možnost zakoupit každý prvek zvlášť a domácí kino si tak sestavit podle svých preferencí. Toto řešení je komplikovanější a spolkne víc financí. Navíc je třeba problematice rozumět a nakoupit takové díly, které lze vzájemně propojit.

Prostorový zvuk, Dolby Atmos a DTS

Když si pořizujete domácí kino, předpokládá se, že z něho nebude poslouchat pouze muziku, ale budete hlavně koukat na filmy. A jistě budete chtít, abyste měli nejen kvalitní obraz, ale také špičkový zvuk, který bude ideálně stejně kvalitní jako v kině. Jaké máte možnosti? Ve světě filmu rozlišujeme tři hlavní způsoby, jak vyřešit prostorový zvuk.

1. Vznik prostorového zvuku pouhým rozmístěním reproboxů po místnosti

Nejlevnější možnost, která se nabízí, je prosté rozmístění repro napříč místností. Tedy, ono to tak prosté není. Vždy je dobré nad polohami reproduktorů přemýšlet, využít správně akustiku prostoru a tak dále (povíme si níže v článku). Takto nám vznikne prostorový zvuk o který se postará pouze odlišná poloha repráků. Nepotřebujeme k tomu žádné speciální technologie. Je ale jasné, že takto nemáme šanci dosáhnout efektu jako v kině.

2. Dolby Atmos

Technologie, která se stala velmi populární, a dlouho se myslelo, že nebude možné dostat ji z kin do domácností. Jak funguje? Zatímco u běžných prostorových zvukových formátů má zvuk své přesné umístění v daném počtu kanálu, DOLBY ATMOS rozčlení zvukovou stopu na samostatné objekty, jako jsou dialogy, zvukové efekty nebo jednotlivé části hudebního záznamu a ty postupně zvukař skládá na časovou osu. Navíc ke každému objektu bývá doplněno, jak hlasitě má znít, kde přesně v prostoru má zaznít a jak se má pohybovat.

Na jednu časovou soustavu se může takových zvukových objektů vejít zároveň až 128, takže si asi dovedete představit, jak komplikovaná a perfektně zpracovaná zvuková stopa vznikne. Samozřejmě je třeba být vybavený dostatečným počtem reproduktorů, které vhodně rozestavíte, abyste mohli DOLBY ATMOS využít. Minimem je 5.1, lépe aspoň 7.1 soustava. Výsledkem vám bude reálný prostorový zvuk, nesrovnatelný s předchozí možností. Pro jeho využití je potřeba, aby daný formát podporoval i film a váš televizor.

3. DTS:X

Posledním pojmem, se kterým se v rámci prostorového zvuku můžete setkat, je DTS:X. O co jde? DTS je vícekanálový formát, který se dříve využíval hlavně pro reprodukování hudby. Dnes se jedná o hlavní konkurenci pro DOLBY ATMOS. Jeho hlavní výhodu představuje fakt, že takový systém nevyžaduje přesné rozmístění reproduktorů. Můžete si je rozmístit, jak uznáte za vhodné a zabudovaný kalibrační mikrofon nakonfiguruje celkové rozmístění beden s tím, že upraví reprodukci jednotlivých zvukových objektů a virtuálně dané efekty posune. Výsledný zvuk tak bude skvěle prostorový a bude budit dojem, že je soustava reproduktorů rozmístěna správně.

Nejmodernější domácí kina podporují i nejnovější zvukové formáty, jako je například bezdrátový systém Dolby TrueHD nebo DTS-HD Master Audio. S těmito formáty můžete potěšit svá ucha zejména u Blu-Ray disků a nabídnou ještě lepší zvukový zážitek, než dnes už klasické technologie. Ať už si vyberete jakoukoliv možnost, počítejte s tím, že výsledný zvuk nezáleží pouze na této zvukové technologii. Může se stát, že u daného filmu se zkrátka moc nepovedlo zvuk zpracovat a ani nejvyladěnější soustava ho nedokáže napravit.

Důležité parametry

Když jsme si vysvětlili, z čeho se domácí kino skládá, a čím se odlišuje od podobných zařízení, můžeme se posunout k důležitým vlastnostem a parametrům, které jsou důležité pro výběr toho nejlepšího domácího kina přesně podle vašich představ.

Materiál a kvalita zpracování

Setkat se můžeme s různými druhy materiálů, které se často kombinují. Nejčastěji to bývá kov nebo plast.

 • Plast – Plastová varianta představuje menší náklady, ale to neznamená, že by automaticky takové zařízení bylo nekvalitní. Vždy záleží na zpracování, zdali je plast pevný a dobře přiléhá.
 • Kov – Kovové zpracování bývá často zárukou kvality. Nejčastěji se lze setkat s hliníkem, který najdeme u dražších a pokročilejších přístrojů. Hliník se vyznačuje nejen vyšší odolností, než plast, ale také se může pochlubit dobrými vlastnostmi pro reprodukování zvuku. Pozor si ale dávejte na přístroje, které se tváří jako vyrobené z hliníku, nicméně pod tenkými pláty se skrývá nekvalitně zpracované plastové tělo. Vždy je důležité zvolit přístroj s kvalitní konstrukcí, jinak hrozí, že při vyšší hlasitosti bude zařízení rezonovat.
 • Dřevo – Vyhledávaný a krásný materiál, který se využívá hlavně pro výrobu reprobeden, je dřevo. Pokud se použije kvalitní dřevo a skříň reproduktoru je pořádně sestavená, můžete se těšit na výborný zvuk, skvělou životnost a perfektní design. Připravte se však na to, že kvalitní domácí kina ze dřeva jsou poměrně drahou záležitostí.

Dobrá rada: Pokud zvažujete koupi větších reproduktorů, jejich kvalitu nejsnadněji poznáte poklepem. Když bude zvuk dutý a s ozvěnou, je lepší vybrat jiné repro.

Design

Protože budete mít domácí kino vždy na očích a bude stálou součástí vašeho interiéru, určitě se vyplatí poohlédnout se po takovém, které se bude do vašeho domova hodit. Estetická funkce v tomto případě hraje svou roli. U dražších přístrojů se designéři umí vyřádit, a vaše sestava tak může být i krásným doplňkem. Využívá se u ní vytříbených materiálů, přičemž barevně převládají odstíny tlumené, šedé, černé nebo stříbrné, často doplněné o dřevěné prvky. Myslete ale vždy na to, že primárně budete mít domácí kino pro účely kvalitního zvuku, a tak si pohlídejte, aby se výrobce nesnažil zakrýt nekvalitní zařízení líbivým designem.

Rozměry

Vždy před nákupem zvažte, jaké jsou prostorové možnosti vaší domácnosti. Některá kina dokáží zabrat hodně místa a v malém bytě budou působit nemístně. Nehledě na to, že taková zařízení potřebují prostor k tomu, aby mohla zvukově zazářit. Určitě si pohlídejte rozměry jednotlivých částí a promyslete, kde bude jejich místo. Rozměry reproduktorů totiž bývají různé, ty kompaktnější měří okolo 20 cm, ale velké sloupové reproboxy mohou měřit i 150 cm.

Hmotnost

Důležitým parametrem je i hmotnost zařízení. Obzvlášť u reprobeden platí nepsané pravidlo, že čím těžší jsou, tím lepší zvukový výstup od nich můžete čekat. A to hlavně díky tomu, že robustní bedna s vysokou hmotností zanedbatelně rezonuje a zvuk z ní se line čistý a jasný. Myslet ale musíte na to, že některá další repro se ideálně umisťují na zeď pomocí držáků nebo na polici, která musí být schopná danou hmotnost unést. Kompletně mohou domácí kina vážit i více než 30 kilogramů.

Příkon a spotřeba

Čím vyšší příkon, tím lepší zvukový výstup, ale také vyšší spotřeba. Údaj, který se udává ve wattech a značí se zkratkou W, říká, kolik elektrické energie spotřebuje kino za hodinu provozu. U soupravy bývá příkon uvedený jednotlivě pro různé díly, proto je potřeba spočítat všechny hodnoty dohromady.

Výkon

Tato hodnota vám napoví, jak hlasitě bude váš systém hrát. Udává se ve wattech (W). Rozlišujeme několik druhů výkonu a výrobci velmi rádi udávají hodnotu takzvaného špičkového výkonu. Ta ale není směrodatná, jelikož při takové síle dokáže souprava hrát jen minimální dobu. Zaměřte se proto na jediné dva typy výkonů, které skutečně prozradí, s jak kvalitním zařízením máte tu čest.

 • RMS výkon (neboli nominální, sinusový) – udává maximální výkon, jaký je zařízení schopné udržet kontinuálně, po celou dobu hraní. Jedná se o hodnotu, která je standardizovaná napříč všemi různými značkami a výrobci. Nemůže se proto stát, že by si ji výrobce upravoval podle sebe.
 • Maximální výkon – značí, jaký je nejvyšší možný výkon dané soustavy za krátkou dobu. Pokud byste udržovali zařízení v maximálním výkonu delší dobu, mohlo by dojít k poškození.

Všeobecně platí, že výkon u domácích kin se pohybuje mezi 200 až 600 W, přičemž s průměrnou hodnotou 400 W už máte co dočinění s kvalitním a schopným zařízením. 600 wattové přístroje už ocení skuteční zvukoví fajnšmekři, kteří chtějí ozvučit velkou místnost. Vždy se ale jedná o celkový součet všech reproduktorů v balení, proto tak vysoká čísla. Dobrá rada: Výrobci si rádi přibarvují výkon tím, že udávají jeho hodnotu v nesmyslných a nepoužitelných podmínkách. Reálně platí to, že skutečný výkon oproti udávanému bývá zhruba pětinový. Takže pokud narazíte na přemrštěné číslo 1 000 W, počítejte spíše s hodnotou 200 W, což ale pro slušné domácí kino stačí. Pro běžný panelákový obývací pokoj vám postačí i celkový výkon okolo 100 W, kterého dosahuje téměř každá sestava. Až teprve, když chcete ozvučit větší místnost, poohlédněte se po výkonu okolo 500 W. Co se reprodukce zvuku týká, zajímat bychom se měli i o hodnotu harmonického zkreslení. To by nemělo být výrazné. Při výběru je také vhodné zamyslet se, jestli vybíráme kino do rodinného domu nebo bytu, kde s námi bydlí další obyvatelé. Obzvláště příliš výkonné subwoofery dokáží dunět i skrz stěnu a obtěžovat ostatní nájemníky.

Impedance

Důležité je hlavně to, aby se impedance repráků shodovala s impedancí, která je uvedená na přehrávači nebo zesilovači. Tato hodnota se udává v ohmech Ω , nejčastěji v rozmezí 6-16 Ω. Platí, že čím vyšší impedanci reproduktory mají, tím nižší hlasitost budou mít. Rozhodně ale nikdy nepřipojujte repráky s nižší impedancí, než vám dovoluje zesilovač. Mohli byste ho nenávratně poškodit.

Konektivita

Z hlediska propojení jednotlivých komponentů v rámci soustavy můžeme rozlišovat dva způsoby:

 • Drátové domácí kino – většina starších modelů řeší propojení reproduktorů se systémem pomocí klasických kabelů. Zapojení je jednodušší i pro méně technicky zdatné jedince, ale počítat musíte s velkou spoustou drátů, které povedou vašim obývákem, což nevypadá zrovna esteticky. Výhodou ale je, že pokud se kabel pokazí, můžete ho snadno vyměnit a kino bude fungovat dál.
 • Bezdrátové domácí kino – nejnovější zařízení se pyšní propojením jednotlivých reproduktorů pomocí bezdrátové technologie. Nejčastěji to bývá Bluetooth. Domácí kino s bezdrátovými reproduktory nebude hyzdit vaši domácnost kabeláží, ale obsahují přijímač a zesilovač signálu, který i tak potřebuje vlastní napájení, které stejně musíte řešit kabelem.
 • Čistě bezdrátové soustavy domácího kina obsahují reproduktory, které musí mít přijímač, zesilovač a napájecí baterii. Díky tomu jsou tyto systémy velmi drahé a na trhu jich momentálně moc neseženete.

Funkce

Domácí kino je komplexní systém přehrávače s reprobednami, proto nikoho nepřekvapí, že je vybavené spoustou funkcí. Pojďme se podívat na ty nejběžnější.

 • CD / DVD / Blu-ray přehrávač – jeden z nejčastějších bonusů přehrávačů jsou diskové mechaniky, které vám dovolí přehrávat CD s hudbou, DVD s filmy a nebo Blu-ray disky se snímky v té nejvyšší kvalitě.
 • 3D Ready – čím dál více populární funkce, díky které váš receiver zvládne přehrát filmy ve 3D. Tento formát ale musí podporovat i váš televizor nebo projektor, jinak vám funkce bude k ničemu.
 • Displej – přehrávače i zesilovače mohou disponovat malým displejem. Na něm se zobrazují informace ohledně přehrávaných médií, zvukovém nastavení a dalších podstatných informací.
 • Dálkové ovládání – součástí balení bývá i ovladač, se kterým můžete přepínat mezi skladbami, přehrávat a pozastavit obraz, nastavit zvukové parametry nebo ovládat hlasitost.
 • Rádio – výjimkou nebývá ani kino vybavené FM tunerem. Když vás omrzí všechny filmy a hudba, můžete si navolit oblíbenou rádiovou stanici.
 • Ovládání skrze mobilní aplikaci – lepší zařízení podporují propojení skrze aplikaci ve vašem smartphonu, který pak slouží jako vlastní ovladač. Můžete z telefonu přepínat obsah přehrávaných médií, ovládat nejrůznější funkce a měnit nastavení zvuku domácího kina.
 • Podpora DivX – některá kina podporují také dnes už překonaný a zastaralý (přesto oblíbený) formát videa DivX.
 • Podpora 4K – pokud už investujete do kvalitního zvukového systému, jistě si chcete v parádní kvalitě užít i video. Vybírejte proto přehrávač, který podporuje 4K formát. A jak jsme zmiňovali u 3D, nezapomínejte, že k tomu budete potřebovat i 4K televizor.
 • Podpora Dolby Atmos – aby váš zážitek z filmu byl skutečně jako v kině, vyberte si zařízení, které podporuje Dolby Atmos.
 • Webový prohlížeč – moderní receivery nabízejí možnost webového rozhraní, skrze které můžete surfovat na internetu, využívat streamovací služby nebo mít přístup k médiím uloženým na cloudu.
 • Podpora MP3 – pokud máte oblíbenou hudbu uloženou na CD či externím disku ve formátu MP3, můžete si ji dosyta užít, když zvolíte přehrávač podporující tento formát.
 • Wi-Fi – přehrávač lze připojit k internetu nebo domácí síti a streamovat obsah z dalších zařízení. Využívat můžete i nejrůznější internetové služby.
 • Bluetooth – díky této možnosti můžete ke kinu připojit další zařízení jako je mobilní telefon či tablet, ze kterých pak lze odesílat obsah k přehrání bez nutnosti připojení kabely.
 • NFC – technologie, která umožňuje bleskové spárovaní nejrůznějších zařízení. Stačí je jen k sobě přiložit a můžete sdílet či přenášet data.
 • HDMI – většinou se využívá pro propojení domácího kina s tv nebo projektorem. Zajišťuje kvalitní přenos obrazu i zvuku.
 • USB – šikovný port, který vám dovolí k zařízení připojit flash disk nebo externí disk a přehrávat obsah přímo z něho.

Jak zapojit a rozmístit domácí kino?

Správně rozmístěné reproduktory jsou zásadní pro dobrý zvuk. Ani ta nejlepší soustava nebude hrát dobře, pokud ji špatně umístíte. Z reproduktorů se tak polyne zvuk zkreslený, protože budeme ignorovat akustiku místnosti. Myslet je třeba také na správné propojení všech daných zařízení. K receiveru domácího kina budete připojovat nejen reproduktory, ale také televizní obrazovku či projektor, set top box nebo externí přehrávač či multimediální centrum. (Jak vybrat to správné jsme pro vás sepsali v článku zde). Zapojení domácího kina není složité. Pomůže vám návod a pár rad, které pro vás máme. Co se rozmístění repráků týká, existuje několik pravidel, kterými byste se měli řídit:

 1. Subwoofer je ideální postavit do přední části sestavy, tedy pod nebo nad televizi.
 2. Pokud jste pořídili soustavu se soundbarem, i ten přijde pod nebo nad obrazovku. Jestli jste vybrali kino s dvojicí čelních reproduktorů, rozmístěte je po stranách televizoru. Když máte v balení přední repráky tři, jeden z nich opět patří do středu audiosystému.
 3. Dva zadní reproduktory byste pak měli umístit po stranách místa, odkud se budete na filmy dívat. A pokud jste zvolili sedmidílnou soupravu, poslední dvojice repráků půjde za vás. Celkově by rozmístění reproboxů mělo tvořit kružnici.

Způsob instalace se liší i podle toho, jestli jste zvolili sloupové nebo menší regálové reproduktory. Sloupové většinou stojí přímo na zemi, regálové můžete umístit na polici nebo je zavěsit na zeď pomocí držáků. Žádoucí je také, abyste za každou cenu předešli rezonování reprobeden, které by nepříjemně zkreslovalo výsledný zvuk. To lze zařídit speciální pryžovou podložkou, která vibrace tlumí. Pokud ji nemáte, můžete použít třeba i obyčejný ubrousek. Dobrou službu vám prokážou i hroty pod reproduktory. U sloupových repráků potom doporučujeme, aby nestály přímo na zemi, ale byly umístěné třeba na koberci.

Test domácího kina

Jakmile budete mít reproduktory v místnosti rozestavěné, můžete je zkusit otestovat. To můžete provést mimo jiné puštěním oblíbeného CD, které máte dobře naposlouchané. Protože ale budete reprosoustavu využívat nejen k poslechu muziky, ale hlavně sledování filmů, je třeba posoudit i dynamický rozsah. Protože ve filmu se často střídají hlasité akční scény s tichými pasážemi a dialogy, musí souprava zvládnout zreprodukovat všechno bez zkreslení. Zaměřit se musíte také na subwoofer. Nekvalitní a levnější přístroje hodně duní, ale jejich zvuk není nijak konkrétní, je měkký a spousta zvukových linek se v něm ztrácí. Pro otestování pak doporučujeme pustit film tak, abyste slyšeli i ty nejtišší pasáže, a poté přeskočte na pasáže hlasité, při kterých by se z repráků nemělo linout žádné praskání, chrčení nebo šustění. Na trhu existují i testovací CD/DVD disky se speciální zvukovou stopou, která prověří vaši aparaturu do detailů.

Cena

Nepřekvapí, že cenová relace těchto zařízení je velmi široká. Sehnat můžete systémy už za pár tisíc korun, stejně tak jako za ně můžete utratit několik desítek tisíc korun. Vždy záleží na vašem rozpočtu a náročnosti na zvukový výstup. Je fajn si uvědomit také skutečnost, že pokud budete soustavu umisťovat do malého obýváku, nevyplatí se vám utrácet horentní sumy. Pojďme si porovnat cenu domácího kina v rámci několika skupin.

Levná domácí kina

Patří sem dvoukanálové soustavy, které mají menší výkon, méně kvalitní zpracování a nepodporují nejnovější technologie. Ve srovnání s repráky zabudovanými v televizi si však i s nimi dost polepšíte. Seženete je už za cenu okolo 3 000 Kč.

Kvalitní domácí kina

Do 10 000 Kč už seženete dobré přístroje, které bývají i v soustavě 7.1 nebo 9.1 a samozřejmě jim nechybí vlastní přehrávač domácího kina obohacený o DVD či Blu-Ray mechaniku. Zvukově nabídnou slušný zážitek, který valné většině filmových nadšenců bude stačit.

Top domácí kina

Pokud hledáte zařízení podporující nejnovější technologie a moderní funkce, chcete si užít špičkový prostorový zvuk a zážitek jako ve skutečném kinosále, přichystejte si částku leckdy i vyšší než 20 000 Kč. Ty nejlepší přístroje stojí i více než desetinásobek této částky.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.7/5 19 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
 1. Zdravím všechny,pořídil sem si novou OLED 77″ tak sem si řekl že to bude chtít i domácí kino.Má smysl pouziti síťového filtru opravdu poznám rozdíl v lepším zvuku a prostorovost zvuku,obraz atd?Nebo je to nesmysl a zbytecne vyhozenych 7-10k.Ma stim někdo zkušenost?Jinak mám sestavu 5.1.2 Denon AVR-X2700H dab,wherfadale diamond 10.6,wharfedale diamond 10.cs,wharfedale diamond 10 mx-sub,wharfedale diamond 10.2,klipsch r-41sa.Predem všem děkuji za info a osobní zkušenosti 🙂

  • Dobrý den,

   sestavu máte velice pěknou, bohužel se síťovým filtrem (pračkou) mám jen jednu zkušenost a upřímně tam rozdíl slyšet (za mě nebyl). Neříkám, že někdo jiný tam rozdíl neuslyší nebo to třeba nebyl ideální model. Třeba bude mít někdo ze čtenářů více zkušeností.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo