Jak vybrat domovní alarm + Recenze

Zabezpečení domů a bytů už dávno není hájemstvím společenské smetánky. Proto se v českých domácnostech stále častěji objevuje domácí alarm, který pohlídá prázdný prostor, když zrovna nikdo není doma. Domácích zabezpečení je ale celá řada a málokdo se v nich orientuje. Proto pro vás máme stručný přehled, na co si dát při výběru pozor. Pojďme se na to podívat.

Než se pustíte do výběru konkrétního modelu alarmu, nejdřív se zamyslete, na co přesně ho budete používat. Je totiž velký rozdíl, jestli chcete hlídat vzácnou sbírku cenností v běžném pokoji bytu či domu, nebo jen chcete udržet zloděje mimo váš domov. Podle toho se také odvíjí složitost zabezpečení, a tím pádem i cena.

Test domovních alarmů

Vybrali jsme pro vás pět domovních alarmů, které podle nás patří mezi absolutní špičku na trhu. Vzhledem k tomu, že většinou lidé domácí alarmy instalují až do hotové stavby, nezohledňovali jsme rovnocenné zastoupení drátových a bezdrátových modelů. Naším měřítkem je proto ryze poměr ceny a výkonu. Určitě si naši pětici favoritů prohlédněte. Věříme, že v ní najdete toho svého.

Xiaomi Mi Smart Sensor Set

Typ připojeníbezdrátové
Sada / jednotkasada
Zajímavé funkceIntegrované světlo a reproduktor

Zakulacený hezoun od známého čínského výrobce Xiaomi vyniká nejen výbavou, ale i líbivým vzhledem. Právě neutrální design a bílé provedení mu přidávají na univerzálnosti využití. Pokud nemáte zrovna v oblibě temné odstíny, skvěle zapadne i do vašeho domova. Součásti sady jsou komunikační brána s integrovaným světlem a reproduktorem, dálkový spínač, dva senzory na okna nebo dveře a dva senzory pohybu. To je dobrý základ do malého bytu. Samozřejmě ale můžete přikupovat další součásti zabezpečení a rozšiřovat si svůj domovní alarm do dalších rozměrů, když to bude třeba. Ovládání domovního alarmu probíhá bezdrátově pomocí aplikace Mi Home.

Tím Xiaomi reagují na raketový vzestup elektroniky pro chytré domácnosti. Výhodou je možnost propojení právě se spotřebiči a detektory, které se vám budou hodit v domácnosti. Mi Smart Sensor Set se totiž domluví například s čidlem CO nebo s robotickým vysavačem téhož výrobce. Pro náročnější zákazníky může být mírnou nevýhodou strohost základní sady. Trochu vachrlatější je i spojení senzoru s kamerou, ale po několika pokusech se podařilo vše sladit tak, aby to fungovalo, jak má. Z našeho pohledu jde o pěknou designovou sadu, která sedne nenáročnému zákazníkovi. Všichni příznivci poměru ceny a výkonu, což ostatně patří do DNA Xiaomi i na poli ostatních produktů, si určitě můžou s klidným svědomím domů pořídit tuto základní sadu. Cenově vychází těsně pod 2 000 Kč, což je podle nás slušná cena, když vezmeme v úvahu, co všechno alarm umí.

  • elegantní design
  • poměr ceny a výkonu
  • možnost připojení
  • absence pokročilých funkcí
  • složité připojení kamery
Zjistit cenu

iGET SECURITY M4

Typ připojeníbezdrátové
Sada / jednotkasada
Zajímavé funkceZvládá více uživatelů

Šikovný komplexní a bezdrátový balíček domácího zabezpečení od iGET přináší vše, co potřebujete pro pocit bezpečí. Základní sada se skládá z centrální jednotky, bezdrátové klávesnice, detektoru pohybu, magnetického senzoru, dálkového ovládání, klíče pro aktivaci či deaktivaci alarmu s bezkontaktní komunikací a napájecích adaptérů pro centrální jednotku a klávesnici. To všechno můžete kdykoliv rozšířit o dalších dvacet druhů různých součástí.

Ty se ale pochopitelně dokupují zvlášť. I tak ale Security M4 nabízí velmi nadstandardní základ. Mezi jasné přednosti patří například více uživatelských účtů s různou hierarchií – konkrétně se třemi stupni. Nejvyšší je vždy administrátor, který vše řídí. Rozšíření účtů dalším členům domácnosti probíhá pohodlně prostřednictvím mobilní aplikace. V té stačí naskenovat QR kód od někoho, kdo už přístup má. To je vše. Právě na telefon nebo telefony členů domácnosti pak v případě poplachu automaticky centrální jednotka pošle SMS. Tento domovní alarm, který ke svému fungování potřebuje internet, připojíte buď klasicky přes kabel (RJ45) nebo přes Wi-Fi. Bez připojení k síti bohužel nebude fungovat. Ale to je v dnešní době jen malé mínus. Centrální jednotka dokáže detekovat rušičku signálu, kterou by se například mohl chtít zloděj nepozorovaně dostat do objektu. Jakmile odhalí výchylku v běžném stavu, okamžitě spustí alarm a informuje SMS zprávou.

Protože je centrální jednotka napájená kabelem, funguje vždy. Když vypnou proud, má záložní baterii na 8 hodin. iGET Security M4 zvládá připojení kamer a s příslušenstvím umí komunikovat až na 200 metrů. Z našeho pohledu jde o velmi povedený domovní alarm. Sice svou cenou atakuje 4 000 korun, ale za to už v základní sadě nabízí širokou škálu využití a příjemné uživatelské rozhraní. Ideální volba pro náročnějšího uživatele.

  • obsáhlý balíček
  • uživatelské rozhraní
  • hierarchie účtů
  • vyšší cena
  • nutnost připojení k internetu
Zjistit cenu

Netatmo Presence NOC01-EU

Typ připojeníbezdrátové
Sada / jednotkajednotka – kamera
Zajímavé funkceRozpoznávání osob

Vychytávka pro náročné. Tento bezpečnostní prvek totiž není set, ale jeden kus stylově ukryté kamery s plejádou zajímavých funkcí. Své využití najde nejen v domácnostech, ale i ve firmách. Jednoznačnou výhodou je bezdrátový přenos obrazu pomocí připojení k bezdrátové Wi-Fi síti. Kromě toho umí tahle bezpečnostní hrdinka rozpoznávat prakticky všechno, co se dostane do jejího zorného pole v úhlu cca 100°. Jakmile uvidí osobu, zvíře nebo auto, okamžitě vás o tom informuje a na telefon nebo tablet vám dorazí upozornění. Kamera po sepnutí zaznamenává na paměťovou microSD kartu. Součástí balení je 8GB varianta, ale rozumí si i s vyšší kapacitou – až do 32 GB.

Kromě paměťové karty je v balení s kamerou i 12W LED osvětlení, které využijete pro lepší kvalitu obrazu ve zhoršených světelných podmínkách. Samozřejmostí je i poměrně intuitivní aplikace pro počítače a notebooky, díky které budete moct sledovat pořízené nahrávky na dostatečně velkém displeji nebo obrazovce. Jen myslete na to, že pro správnou funkci kamery budete potřebovat dostatečně rychlou Wi-Fi síť. Pokud chcete nahrávky ve Full HD rozlišení, musí být síla signálu Wi-Fi sítě v místě umístnění kamery dostatečná a pokud si ji budete chtít skrze internet posílat i mimo domácnost, budete potřebovat připojení se slušným uploadem.

Z našeho pohledu je kamera Netatmo Presence NOC01 dobrou volbou pro všechny, kdo chtějí mít přehled o všem, co se šustne v okolí vstupu. Nejde o komplexní řešení zabezpečení domácnosti ani firmy. Spíš je to jednorázová pomoc. S cenou okolo 8 000 Kč je to spíš varianta pro zákazníky, kteří hledají zajištění prostoru před vchodem. Jinak jde o poměrně nákladný luxus.

  • chytrý design kryje kameru
  • bezdrátová komunikace
  • kvalitní snímání
  • vyšší cena
  • specifické využití
Zjistit cenu

LAMAX Shield

Typ připojeníbezdrátové
Sada / jednotkasada
Zajímavé funkceDálkové ovládání

Designová sada domácího zabezpečení LAMAX je nejen hezká, ale i funkční. Mezi hlavní výhody patří jednoduchá instalace všech prvků, které obsahuje základní balení. V něm najdete centrální jednotku s kódovací klávesnicí, čidlo pohybu, magnetické čidlo na dveře nebo okna, dvojici dálkových ovladačů a dvojici bezdrátových klíčů, které po přiložení k centrální jednotce deaktivují senzory. Samozřejmě můžete k základní sadě přikupovat hromadu dalších senzorů i kamer. Malou nevýhodou je nutnost samostatného zapínání kamery, ale jinak si můžete zabezpečit klidně palác, protože centrální jednotka zvládne najednou pracovat až s 50 čidly. Mezi doplňující čidla k dokoupení patří detektory kouře, vody, plynu, zvuku a další. Stačí si vybrat. Vraťme se k instalaci.

Vše potřebné najdete přímo v základní sadě. To je podle nás velmi vstřícné gesto, které rozhodně oceňujeme. Jednotlivé součásti na zeď připevníte buď pomocí vrutů a hmoždinek, nebo bez vrtání pomocí ověřených speciálních nálepek. Druhou variantu zvládnete doslova za pár minut. Centrální jednotka funguje nejen jako řídicí mozek celého zabezpečení, ale také jako interkom. Dokonce v něm můžete nechávat nahrané vzkazy, nebo je po nahrání poslat SMS zprávou. SMS zprávou můžete také domovní alarm ovládat, případně využít chytrý telefon s aplikací. Záleží na vás. Pro maximální bezpečnost umístili designéři při výrobě na dálkové ovladače tlačítko SOS pro přivolání okamžité pomoci. To se může hodit v případě nepříjemné události se zlodějem, ale i při nečekaném zranění.

Bezpečnostní tlačítko lze dokoupit i ve větší variantě pro seniory. Sečteno a podtrženo je podle nás domovní alarm LAMAX Shield pohodlný, jednoduchý na ovládání a variabilní. Se svou cenou kolem 2 500 Kč patří do střední třídy domácího zabezpečení. Ve srovnání s ostatními modely z kategorie rozhodně má co nabídnout. I když je základní sada nepočetná, jde o kvalitní základ pro každou domácnost.

  • jednoduché ovládání
  • SOS tlačítko
  • až 50 detektorů
  • nutnost zapínaní kamery zvlášť
  • jen základní sada
Zjistit cenu

TESLA SecureQ i7

Typ připojeníbezdrátové
Sada / jednotkasada
Zajímavé funkcePokročilé informování SMS/volání

Posledním hodnoceným domovním alarmem do party je tentokrát set od Tesly. V základní sadě najdete centrální jednotku, čtveřici kovových dálkových ovládačů, dvě magnetická čidla na dveře/okna, jedno čidlo pohybu a sirénu. Samozřejmě můžete dokupovat další detektory, a to jak drátové, tak bezdrátové. Tesla sází na elegantní design a jednoduchost použití. Samozřejmostí je i bezpečnost uživatelů. Proto je součástí bezdrátového ovládače možnost SOS – rychlé přivolání pomoci. Kromě toho ale bezdrátový ovládač funguje na jedničku a na první pokus aktivuje, nebo deaktivuje zařízení.

Ovládání domovního alarmu Tesla je poměrně intuitivní. A protože nejpopulárnějším způsobem ovládání moderní elektroniky je mobilní telefon, nejde ani výrobce elektromobilů proti proudu. Na své si přijdou uživatelé Androidu i iOS. To oceňujeme, protože nezřídka bývá rozhraní optimalizované jen pro jednoho z uvedené dvojice. Centrální jednotka umí kromě perfektní synchronizace informací ze senzoru také zaskočit za telefon. Pokud potřebujete, můžete ji díky reproduktorům a mikrofonu využít k obousměrné komunikaci. Stejně tak v případě spuštění alarmu umí dát vědět nejen SMS zprávou, ale i zavoláním.

Zabezpečení se díky ovládání telefonem dá zapínat i dálkově. To znamená, že když ráno cestou do práce zapomenete zapnout alarm, nevadí. Určitě se nemusíte vracet zpět domů. Stačí pomocí telefonu jednoduše aktivovat zabezpečení na dálku. Tesla SecureQ i7 je spolehlivý startovací set, který si můžete dokoupením dalších součástí rozšířit podle svých potřeb. S cenou kolem 2 000 korun nabízí přiměřené funkce a možnosti. My kladně hodnotíme především propracovanost ovládání pomocí mobilního telefonu. Je to dobrá volba pro malou i velkou domácnost.

  • uživatelsky přívětivé rozhraní
  • SOS tlačítko
  • pro Android i iOS
  • složitý návod
  • jen základní sada
Zjistit cenu

Základní typy alarmů

Pokud nevíte, jaký domovní alarm koupit, postačí vám vědět několik základních věcí. Alarmy můžeme nejsnadněji rozdělit podle typu připojení. Není to nic složitého. V základu jde o alarmy drátové a alarmy bezdrátové. Každý typ má své výhody i nevýhody. Abyste si mohli udělat lepší představu, přiblížíme vám obě kategorie podrobněji. Sami se pak budete moct v klidu rozhodnout, jaký typ připojení bude pro vaše zabezpečení nejlepší.


  

Drátové domácí alarmy

Základním heslem této kategorie je slovo napevno. To znamená, že jednotlivé komponenty alarmu budete mít stále na týchž místech. Pokud vám tato představa vyhovuje, čtěte dál. Jinak můžete rovnou přeskočit na druhou kategorii – bezdrátové domácí alarmy. Drátové domácí alarmy ideálně instalujte v době, kdy stavíte dům nebo děláte větší úpravy – například rozvod elektřiny a podobně. To je ideální doba, kdy můžete kabeláž potřebnou k zabezpečení vetknout do prostor určených pro dráty. Alternativou je nákup lišt, ve kterých kabely domovního alarmu můžete vést taky, ale už to znamená viditelnou stopu na stěnách. Nemusíte se bát, že by drátové domácí alarmy byly v něčem náchylnější než jejich bezdrátová alternativa. Každý si asi vybavíme scénu z bondovky nebo jiného akčního filmu, ve kterém hlavní padouch hravě stříhá drát bezpečnostní kamery. Ale nebojte se, to opravdu nehrozí. A je jedno, jestli bude mít vaše zabezpečení kabely v liště nebo ve zdi.

Bezdrátové domácí alarmy

Pohodlnější, ale častěji také dražší varianta zabezpečení. Tak by se dala shrnout bezdrátová sada domovních alarmů. Výhodou je samozřejmě jednoduché přemisťování jednotlivých bezpečnostních prvků kamkoliv v rámci dosahu signálu řídicí jednotky, která plní funkci vašeho domácího hlídače. Vzhledem k dnešní dostupnosti mobilních dat, Wi-Fi sítí a dalších bezdrátových komunikačních vln je bezdrátová varianta čím dál tím oblíbenější. Jediným trnem v oku je pro příznivce této varianty zdroj energie. Bezdrátová elektronika totiž potřebuje čas od času vyměnit baterie. To může být v některých situacích nepohodlné.

Pokud například potřebujete zabezpečit objekt, který navštěvujete jen několikrát do roka, je drátové řešení přinejmenším dobré pečlivě zvážit. Kdyby se totiž některé ze součástí bezdrátového zabezpečovacího systému vybila baterie, bude v tu chvíli naprosto k ničemu. Na to je dobré pamatovat. Výhody a nevýhody obou typu připojení domácích zabezpečovacích alarmů shrnuje tabulka.

Typ připojeníVýhodyNevýhody
Drátovébezúdržbový, levnější, kombinovatelnýsložitá instalace a více nákladů za propojení a lišty
Bezdrátovévariabilní, snadná instalace, možnost přesunuvyšší cena a nutnost měnit pravidelně baterie

Funkce řídicí jednotky alarmu

Každý výrobce se hrdě dere mezi lidi s jinou vzývanou funkcí. Ale když shrneme to podstatné, zvládnou řídicí jednotky domácích alarmů v součtu pár nejčastějších funkcí, které je dobré promyslet. Podle toho pak můžete doma postavit celé zabezpečení a zvolit nejlepší domovní alarm.

Baterie v záloze

Záložní baterie je dobrá funkce u drátových alarmů. V případě výpadku proudu zaručuje bezproblémový chod zabezpečovací sestavy. Jakmile následně dojde k obnově dodávky proudu klasicky po drátě, tak se navíc záložní baterie nabije a bude připravená na další výpadek.

Připojení kamery

Funkce, kterou velmi oceníte v případě, že potřebujete vidět, co se ve střeženém objektu děje. Kamera prostřednictvím internetu nebo jiného připojení nabízí aktuální obraz zachycující zorné pole. Pokud budete potřebovat hlídat místnost nebo objekt i v noci, doporučujeme kameru, která zvládá noční vidění.

Aktuální teplota

Jde spíš o doplňkovou funkci, kterou ale můžete ocenit v případě, že chcete v místnosti uchovat specifické podmínky. Například ve vinném sklepě určitě nebude dobré, když teplota stoupne nad určitou mez. A přesně k tomu se může hodit funkce měřící teplotu okolí.

Různorodé nastavení prvků

Funkce, kterou oceníte zejména v případě více druhů nastavení u jednotlivých bezpečnostních prvků. Pokud například u dílčích čidel chcete spustit alarm až po určitém čase, ale u jiných okamžitě, tato funkce to zvládne.

Audiotechnika – mikrofon a reproduktor

Když budete potřebovat skrz bezpečnostní zařízení komunikovat – například telefonicky. Reproduktory a mikrofon se postarají o bezvadný a obousměrný tok hlasů. Takže se například snadno domluvíte s člověkem v hlídané budově, i když budete sami úplně jinde.

Pokročilá paměť

Naprosto klíčová funkce pro všechny, kteří potřebují ovládat domovní alarm více lidmi. Řídicí jednotka je schopná si zapamatovat více telefonních čísel, která obratem informuje o spuštění alarmu. Kromě toho mohou všichni vybraní uživatelé nastavovat zabezpečení, jak je potřeba.

Součásti domovního alarmu

Abyste měli domov zabezpečený, jak nejlépe to jde, je vhodné kombinovat více druhů prvků. Každá bezpečnostní součástka má specifickou funkci a teprve souhra všech zapojených částí pod velením řídicí jednotky zajistí efektivní zabezpečení. Samozřejmě můžete v jednoduchých případech využít třeba prostý alarm na dveře. Ale ve složitějších budete potřebovat zkombinovat bezpečnostní prvky na míru.

Řídicí jednotka

Mozek celého zabezpečovacího systému. Slouží jako centrála, která sbírá hlášení z jednotlivých sekcí. V případě spuštění poplachu umí aktivovat nastavené bezpečnostní protiopatření. Nejčastěji jde o informování pomocí telefonu. Ale může taky přímo kontaktovat bezpečnostní agenturu. Některé modely umějí samy spustit například hasicí systém, pokud ho doma máte instalovaný.

Čidla pohybu

Ta většina z nás zná. Jednou za čas se s nimi setkáváme v kombinaci s automatickým osvětlením. Časté jsou v prostorách toalet a chodeb v restauracích a dalších hojně navštěvovaných budovách. Princip je v případě domácího zabezpečení totožný. Čidlo pohybu – nejčastěji PIR (pasivní infračervené) – sleduje vymezenou oblast, ve které rozezná změnu teploty. Pokročilejší modely dokážou odlišit člověka od psa nebo kočky a snížit počet falešných poplachů.

Magnetické detektory

Sem patří bezpečnostní zařízení, která se skládají ze dvou částí. Jedna polovina je řídicí a sleduje celistvost magnetického pole, které vytváří s druhou, magnetickou částí. Tento typ alarmu využijete na dveřích nebo oknech. Po otevření dojde k přerušení magnetického pole a spustí se alarm. Sofistikovanější varianta zvládne sledovat plochu a její neporušení. Dá se využít proti rozbití okna.

Kamery

Zařízení, které zaznamenává obraz v zorném poli. Nejčastěji jde o smyčku v délce několik vteřin až několika desítek minut, která se průběžně přehrává. Jde spíš o pasivní prvek, který doplňuje ostatní aktivní zabezpečení. Slouží jako pomoc při identifikaci problému. Dnes jsou optiky kamer schopné zachytit velmi ostře jakýkoliv objekt i v minimálním osvětlení.

Hlásiče

Jde o doplňková čidla, která jsou úzce specializovaná na konkrétní problém. Patří sem například detektor kouře, detektor úniku plynu nebo detektor vlhkosti a přítomnosti vody. Tato čidla oceníte zejména při havárii typu prasklého potrubí nebo vyteklé pračky.

Siréna

Silná zbraň proti momentu překvapení, ve kterém chce zloděj uloupit v tichosti, co je možné. Po sepnutí začne siréna velmi hlasitě dávat najevo všem okolo, že se děje něco nepatřičného. Sice to neznamená, že má zloděj po legraci, ale minimálně o něm někdo bude vědět.

Jak rozmístit prvky domovního alarmu

Ať už dáváte alarm do bytu nebo do domu, vždy se snažte kombinovat více bezpečnostních prvků. V kombinaci máte větší šanci, že odhalí případného nezvaného hosta včas. Protože už víme, že každý bezpečnostní prvek vyniká v něčem jiném, pojďme se podívat na možné rozmístění tak, aby bylo efektivní.

Ovládání a centrála

Ovládací klávesnici vždy umisťujte poblíž vstupních dveří. V případě potřeby potřebujete mít možnost ovládat alarm zevnitř i zvenku. To samé platí i o centrále, kde se sbíhají veškerá data o bezpečnosti. Pokud nemáte doma vyhrazenou technickou místnost, je dobré mít poblíž vchodu vše na jednom místě.

Magnetické detektory

Z povahy věci je jasné, že tyto bezpečnostní prvky patří na otvíratelné části domu či bytu. Základní umístění je na vstupních dveřích, ale určitě neuděláte chybu, když jimi osadíte také okna případně vnitřní dveře do místnosti, v níž máte cennosti.

Čidlo pohybu a kamery

Jestli to myslíte se zabezpečením vážně, měli byste mít v každé místnosti pohybové čidlo. Tím zajistíte, že v případě poruchy jednoho čidla nebo zlodějovi šikovnosti nepřijdete o svůj majetek, protože ho chytí další čidlo. Kamery dávejte ke vstupům a případně do místností, kde máte cenné věci.

Hlásiče a siréna

Hlásiče kouře dávejte tam, kde hrozí možnost vzniku požáru. Určitě se hodí v kuchyni, ale i vedle kotle na vytápění – jen pozor na kouř při rozdělávání ohně, pokud topíte dřevem. Detektor plynu dávejte blízko přívodu plynu nebo tam, kde máte k plynu připojený spotřebič. Detektor vlhkosti a vody je nejlepší dát poblíž bojleru a pračky. Sirény umístěte tak, aby jedna byla uvnitř a druhá venku. Tím zajistíte při poplachu dostatečné rozšíření alarmu uvnitř i venku.

Ovládání domovního alarmu

Všechno řídí centrální jednotka, která je také hlavní vstupní branou pro ovládání. Kromě toho bývá nejčastěji součástí domovního alarmu i klávesnice, která slouží ke kódovanému přístupu k rozhraní zabezpečení centrální jednotky. Ta je většinou schopná pomocí SMS zpráv informovat o narušení běžného stavu v případě, kdy se spustí alarm. Kompletní nastavování dílčích částí, ale i komunikačního rozhraní a akcí v případě spuštění alarmu probíhá přes centrální jednotku. Můžete zde nastavit kontakty, na které přijde okamžitě informace o alarmu – například SMS zprávou. Další možnosti ovládání už jsou závislé na možnostech konkrétního modelu.

Zajímavé nadstandardní ovládání

Kromě vstupní klávesnice, která slouží k zabezpečení a zadávání vstupních informací, kterými nastavíte alarm, existuje u některých modelů možnost ovládání přes počítač. V takovém případě můžete vše pohodlně nastavovat díky speciálnímu softwaru pohodlně i na dálku. Alternativou je také klasické dálkové ovládání. To ale slouží primárně k zapínání a vypínání zabezpečení. Pokročilejší modely ale umožňují na některá tlačítka ovladače naprogramovat dílčí funkce. Poslední možností je ovládání mobilním telefonem. Nejčastěji jde o ovládání skrze speciální mobilní aplikaci. To je čím dal častěji využívaná varianta, která je navíc dobře známá i z jiných průmyslových odvětví.

Cena domovního alarmu

Obecně platí, že za víc peněz dostanete víc muziky. U alarmů tomu není jinak. Akorát je potřeba dávat pozor, abyste své peníze nevynaložili na zbytečné funkce, které ve výsledku nebudete potřebovat. Pro představu pro vás máme základní rozdělení domovních alarmů podle ceny. Není to samospasné dogma, ale pomůže vám nastavit si cenové rozmezí, ve kterém budete vybírat konkrétní model.

Levné alarmy do 1 000 Kč

V této cenové relaci počítejte spíš s dílčími čidly a ovládacími prvky než s komplexním řešením zabezpečení. Ale pokud například potřebujete pohybové čidlo, které vám bude rozsvěcovat na schodišti, do tisícovky se vejdete. Za takto příznivou cenu pořídíte například i jednoduchý dveřní alarm.

Alarmy s cenovkou 1 000–2 000 Kč

Sem spadají základní modely, které vás nezahrnou přemírou vychytaných funkcí, ale své si splní. V této cenové kategorii najdete i jednoduché bezdrátové GSM alarmy. Pro základní zabezpečení domu nebo bytu, případně spíš chaty a chalupy je to plně funkční řešení.

Modely s cenou 2 000–4 000 Kč

Střední cesta, která pro některé může být zlatá. Najdete zde přístroje, které nabízejí některé pokročilé funkce, zvládnou komunikovat s více mobilními telefony, mají větší dosah signálu, takže umí pokrýt větší prostor a poradí si i s komunikací s kamerami.

Top alarmy stojí i přes 5 000 Kč

Pokud nemáte problém investovat do zabezpečení větší obnos, je kategorie nad 5 000 Kč dělaná právě pro vás. Složitější systémy zabezpečení raději konzultujte s profesionály. Zejména, pokud potřebujete ochránit cennosti vyšší hodnoty. Ale pokud jen chcete mít domov po zuby zabezpečený, klidně si můžete vybrat standardní poloprofesionální model alarmu. V každém případě doporučujeme kombinovat více typů zabezpečení.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.7/5 28 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

  1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
  2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
  3. Rady k nakupování
  4. Nové recenze produktů
  5. Nové srovnávací testy
  6. Tyto e-maily jsou zdarma
  7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

5 Comments
  1. Dobrý den, hledáme zabezpečení a kamery na celý dům. Můžete doporučit nějakou konkrétní firmu? Na internetu jsme našli brněnskou firmu Spyexpert, nemáte někdo zkušenost?

  2. Aktuálně zrovna řeším zabezpečení domu a po přečtení tohoto článku mám trochu jasněji 🙂

  3. Super článek, v tomhle se fakt opravdu každý kdo o nějakém zabezpečení přemýšlí najde: )

    Přidejte váš dotaz nebo recenzi

    Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

    Covybrat.cz
    Logo