Jak vybrat elektrickou manikúru / pilník na nehty

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Upravené ruce jsou vizitkou člověka. Při kontaktu s druhou osobou nám dokážou o svém majiteli spoustu prozradit a je proto vhodné věnovat jim dostatečnou péči. Dnes už je běžné, že se o své ruce a nehty starají nejen ženy, ale i muži. Není se čemu divit. Spousta z nás se pohybuje v kanceláři, na úřadech, v restauracích nebo na obchodních schůzkách, kde horní končetiny neustále vystavujeme okolí na odiv. A chceme-li dobře působit, je potřeba o ruce pečovat. Třeba za pomoci elektrické manikúry. Jenže kterou zvolit, abyste nelitovali vynaložené investice? Poradíme vám.

Recenze elektrických manikúr

Upravujete si nehty a dbáte o krásné ruce, ale už vám nestačí mechanická manikúra? Pak je na čase vyzkoušet některou z elektrických, které v mnohém zastoupí i pedikúru. Na trhu existuje spousta přístrojů a někdy je těžké se mezi nimi zorientovat. V testu elektrických manikúr najdete dostatek informací, které vám pomohou zvážit všechna pro a proti. Přečtěte si recenze a vyberte tu nej elektrickou manikúru, se kterou se po chvíli tréninku vyrovnáte i profesionální manikérce.

NázevKde koupitHodnocení
celkem
1.Beurer MP 100Zjistit cenu
97 %
2.Beurer MP 62Zjistit cenu
94 %
3.Sanitas SMA 35Zjistit cenu
93 %
4.Bausch 0375 LIGHTZjistit cenu
91 %
5.Bausch 0360Zjistit cenu
87 %
6.Scholl Velvet Smooth Nail CareZjistit cenu
72 %

Scholl Velvet Smooth Nail Care

Napájeníbaterie
Otáčky ot/minvýrobce neuvádí
Počet nástavců3
Materiál nástavcůsafírové
Změna chodune
Počet rychlostí2
Osvětleníne
Použití pro pedikúrune

Jeden z nejlevnějších elektrických pilníků na trhu od renomovaného výrobce Scholl potěší nenáročné uživatele. Je malý, skladný a vhodný na cestování. Bohužel se napájí na baterie, a proto nevydrží v provozu moc dlouho. Pokud si ale chcete práci s elektrickým pilníkem spíš vyzkoušet a nejste ještě připraveni zainvestovat do pořádného přístroje, dejte Scholl Velvet Smooth Nail Care šanci. Drobný pilník zvládne ovládat opravdu každý. Na výběr máte ze dvou rychlostí, mezi kterými přecházíte pomocí tlačítka. Součástí balení elektrického pilníku Scholl jsou tři nástavce a jedna AA baterie.

První představuje klasický pilník, který využijete jak na zarovnání nehtů, tak pro úpravu kůžičky v okolí. Výrobce sice udává, že pilník zvládne zbrousit i hrubou kůži nebo upravit silné nehty na nohou, ale ze zkušeností víme, že na takovou práci je pilník slabý a výrobce v tomto případě neuvádí pravdivé údaje. Druhý nástavec je jemnější a využijete ho při broušení nehtu. Brusný nástavec nehet hezky uhladí a zbaví ho nerovností. Doporučuje se používat ho pouze 1x za 14 dní, abyste nehtům neublížili.

Poslední nástavec je leštící a nehty krásně zahladí a nablýská. Nečekejte ale, že by se vyrovnal lesku laku na nehty. Hodnotíme-li výkon pilníku Scholl, výsledky nejsou zrovna lichotivé. Jediná AA baterie, která je k provozu potřeba, nestačí na dlouhé použití a připravte se na opravdu častou výměnu baterií. Nepotěší ani kvalita nástavců. Hrubý pilovací nástavec se brzy ošoupe, a pokud ho budete chtít dokoupit, musíte si pořídit rovnou celou trojici. Jednotlivě zakoupit nástavce bohužel možné není.

 • skladný, vhodný na cestování
 • nízká cena
 • jednoduchý na ovládání
 • brzy se vybíjí
 • slabý výkon
 • minimální příslušenství nevalné kvality
 • nevhodné pro umělé nehty
Zjistit cenu

Recenze Bausch 0375 LIGHT

Napájeníadaptér
Otáčky ot/min3000-12000
Počet nástavců9
Materiál nástavcůdiamantové, korundové
Změna chodune
Počet rychlostívariabilní
Osvětleníano
Použití pro pedikúruano
Vhodné pro umělé nehtyano

S touto elektrickou manikúrou zvládnete ošetřovat a upravovat jak přírodní nehty, tak i umělé. Stejně tak je sada vhodná i na pedikúru. Jedná se o ověřenou německou značku Peter Bausch GmbH & Co.KG, která je na trhu již 25 let, proto se nemusíte bát nekvalitního zpracování.

Manikúra, která je uložena v praktickém plastovém pouzdru, obsahuje 9 kusů rotačních nástavců, olejovou nehtovou tužku a čtyřstranný pilník na nehty. Frézky jsou vyrobeny ze dvou materiálů. Ty odolnější z korundu jsou vhodné na zkracování a tvarování pevných a také umělých nehtů a odstranění zhrublé ztvrdlé kůže. Frézky z diamantu použijte spíš pro jemnější úpravu přírodních nehtů.

Najdete tu také čistící a lešticí kartáček, kterým odstraníte zbytky kůže, prach a využijete ho i na vyleštění nehtů a odstranění nečistot pod nehty. S lešticí frézou se vám podaří nehty alespoň na chvíli vyleštit, pokud nemůžete použít lak na nehty. Pomocí olejové tužky nakonec ošetříte kůžičku okolo nehtů. Pokud se vám nějaká frézka opotřebuje, bude se vám líbit možnost jejího dokoupení.

Tichý elektromotor s výkonem 45 W je dostatečně silný a zvládnete s ním veškeré úpravy. Oceňujeme také vysoký počet otáček 3 000 – 12 000 za minutu, kterými přístroj disponuje. Výhodou je i 6stupňová možnost regulace otáček. Plusové body dáváme také za napájení pomocí 2,5 m dlouhého adaptéru. Nemusíte neustále měnit baterie a zároveň lze využít výhody bezdrátového použití, ať už doma, či například na cestách. Jen si dejte pozor, abyste nezapomněli přístroj nabít.

Pro perfektní úpravu nehtů Je důležité, abyste na ošetřované místo dobře viděli, a to se vám, díky 3 LED diodám bude dobře dařit, podsvícení funguje výborně.

Co se týká ceny manikúry, patří mezi střední až vyšší cenovou kategorii, ovšem myslíme si, že pokud chcete přístroj využívat pravidelně, s koupí manikúry chybu neuděláte. 

 • vysoký počet otáček a možnost regulace
 • dostatečný počet nástavců
 • nástavce lze koupit i jednotlivě
 • adaptér
 • zvládá i pedikúru a péči o umělé nehty
 • pouzdro na uložení manikúry
 • vyšší cena
Zjistit cenu

Sanitas SMA 35

Napájenísíťový kabel
Otáčky ot/min3 800 + 4 300 ot/min
Počet nástavců7
Materiál nástavcůsafírové
Změna choduano
Počet rychlostí2
Osvětleníne
Použití pro pedikúruano
Vhodné pro umělé nehtyne

Elektrický pilník Sanitas SMA 35 můžeme zařadit do střední třídy mezi elektrickými manikúrami. Oproti levnějším modelům nabízí napájení z elektrické sítě a vyšší počet safírových nástavců. Pořád však disponuje nízkými otáčkami a velkou nevýhodu vidíme i v horší dostupnosti náhradních dílů. Elektrická sada na manikúru Sanitas SMA 35 má k dispozici dva rychlostní stupně. Volit mezi nimi můžete pomocí dvou větších tlačítek na středu pilníku. Potěší i možnost změny směru pilování doleva nebo doprava, které přehodíte drobným tlačítkem v dolní části přístroje. Pilník Sanitas se napájí z elektrické sítě a nemusíte se tak zatěžovat výměnou baterií.

Bohužel ale přívodní šňůra není zrovna poddajná a dlouhá. Proto počítejte s tím, že se kabel bude plést pod ruce a při jeho krátké délce musíte mít zásuvku blízko u sebe. Ačkoliv pilník disponuje nízkým počtem otáček, brzy se začne přehřívat. Je proto lepší ho nechat vždy chvíli odpočinout a poté pokračovat v práci. Pro úpravu nehtů a kůžičky máte k dispozici 7 různých safírových nástavců. Nástavce jsou poměrně malé, a proto se připravte, že práce s nimi se protáhne. V balení najdete dva diskové nástavce, jeden hrubý a jeden jemný, dále dva kuželové nástavce pro odstranění tvrdé kůže a vyleštění nehtů, jednu válcovou frézku pro hrubou kůži a dvě droboučké frézky pro odstranění kuřího oka a zarostlého nehtu.

Nástavce působí kvalitně a poradí si i s nehty na nohou nebo lehkým obroušením pat. Bohužel je dnes na českém trhu téměř nemožné sehnat náhradní frézky. V současnosti je dostupná pouze jedna kuželovitá a jedna disková. Počítejte proto s tím, že po jejich opotřebování nebo rozbití budete muset koupit celý přístroj znovu. Hodilo by se i systematičtější uskladnění nástavců, které můžete uložit pouze do obyčejného pytlíčku.

 • napájení ze sítě
 • lehký a snadný na ovládání
 • kvalitní nástavce
 • oboustranný chod
 • dobrá cena
 • občas se přehřívá
 • tuhý a krátký kabel
 • náhradní nástavce již téměř nejsou k dispozici
 • nízké otáčky, nevhodné na umělé nehty
Zjistit cenu

Beurer MP 62

Napájenísíťový kabel
Otáčky ot/min2 000 + 5 400
Počet nástavců10
Materiál nástavcůsafírové
Změna choduano
Počet rychlostí2
Osvětleníano
Použití pro pedikúruano
Vhodné pro umělé nehtyano

Elektrická manikúra MP 62 od předního výrobce Beurer na první pohled zaujme sympatickým balením, kdy elektrický pilník i veškeré nástavce máme hezky uskladněné v kufříku. Jedná se o manikúrní set střední třídy, který už nepostrádá spoustu vychytávek jako LED světlo nebo praktický zakroucený kabel. Elektrický pilník Beurer MP 62 má příjemně zaoblený tvar, na bočních stranách opatřený protiskluzovými pásky, takže bude perfektně sedět v ruce a nebude vyklouzávat. Napájí se pomocí síťového kabelu, který je zakroucený, takže se s ním při práci výborně operuje. Hlavice je opatřena LED světlem, které pomáhá nepřehlédnout žádný detail a rozhodně ho využijete.

Z hlediska pohodlnosti při používání tedy hodnotíme přístroj velice kladně. Součástí balení je 10 safírových nástavců nejrůznějších tvarů, které můžete střídat dle potřeby. Najdete tu klasické brusné kotouče, brusné i leštící kužely, váleček s brusným papírem a drobnější frézky plamínkového i kulatého typu na přesnější úpravy. Všechny nástavce lze samostatně dokoupit a cena jednoho se pohybuje okolo 200 Kč. Pilník nabízí dvě rychlosti v otáčkách 2 000 a 5 400 za minutu. Vyšší otáčky už si dobře poradí i s umělými nehty nebo broušením zrohovatělé kůže na nohou. Výborných výsledků dosahuje i při péči o popraskané paty nebo kuří oka.

Lze ho tak považovat za elektrickou manikúru a pedikúru v jednom. U dražších pilníků je samozřejmostí dvojí směr otáčení, proto není překvapením, že i manikúra Beurer MP 62 nabízí změnu chodu vlevo a vpravo. Manikúra a pedikúra Beurer MP 62 patří mezi nejlepší přístroj, který na trhu v dané cenové kategorii koupíte. Chválíme skvělý výkon, kvalitní nástavce a potěší i 3letá záruka. Elektrickou manikúru Beurer MP 62 hodnotíme jako vítěze našeho testování a nejlepší produkt v poměru cena/výkon.

 • velký počet nástavců
 • nástavce lze dokoupit i jednotlivě
 • dlouhý a zakroucený el. kabel
 • zvládá i pedikúru a péči o umělé nehty
 • sympatický kufřík pro přehledné uskladnění
 • vyšší cena
Zjistit cenu

Beurer MP 100

Napájenísíťový kabel
Otáčky ot/minaž 22300
Počet nástavců10
Materiál nástavcůsafírové
Změna choduano
Počet rychlostívariabilní
Osvětleníne
Použití pro pedikúruano
Vhodné pro umělé nehtyano

Profesionální elektrická manikúra Beurer MP 100 patří k nejlepším produktům, které můžete zakoupit. Nabízí všechno, co se od prvotřídní manikúry očekává – perfektní výkon, možnost pedikúry i úpravy umělých nehtů a kvalitní nástavce. Pouzdro, ve kterém jsou všechny komponenty uloženy, je současně motor celého přístroje. Jednoduše k němu jen připojíte kabel, jehož druhý konec zapojíte do elektrické sítě. Vždy tak budete mít po ruce všechny součástky. Zároveň tak manikúra navozuje opravdu profesionální dojem. Manikúra Beurer MP 100 zaujme každého, kdo hledá přístroj nejvyšší kvality a je ochotný si za ni připlatit.

Oproti všem ostatním modelům disponuje opravdu vysokým počtem otáček za minutu – až 22 300. Nenabízí pouze dvě volitelné rychlosti, ale pomocí otočného knoflíku uprostřed můžete rychlost přizpůsobit přesně své potřebě. Samozřejmostí je změna otočného směru doleva nebo doprava. Poslední tlačítko slouží k zapnutí přístroje. Tělo elektrického pilníku Beurer MP 100 je vyrobeno z odolného kovu a perfektně sedne do ruky. Můžete se spolehnout na jeho vysokou životnost a kvalitu. Je propojený s přístrojem pomocí zakrouceného kabelu, takže se s ním skvěle manipuluje. S deseti safírovými nástavci všech oblíbených tvarů a hrubostí dokážete perfektně zapilovat i vyleštit nehty jak přírodní, tak umělé.

Bez problémů zvládne odstranit i zrohovatělou kůži na patách či zapilovat silné nehty na nohou. Domácí pedikúru s ním zvládnete snadno a bezbolestně. Součástí balení je i krytka na pilník, která zabraňuje víření prachu z nehtů. Jedinou nevýhodou elektrické manikúry Bauerer MP 100 je její vysoká cena. Pokud ale hledáte přístroj, který vám vydrží roky a manikúru a pedikúru budete provádět pravidelně, investice se vám mnohonásobně vrátí.

 • velmi silný výkon a otáčky
 • vhodné na pedikúru i úpravu umělých nehtů
 • kvalitní nástavce a dobrá dostupnost náhradních frézek
 • bytelný kovový materiál pilníku
 • zakroucená šňůra pro snadnou manipulaci
 • profesionální přístroj
 • cena
Zjistit cenu

Bausch 0360

Napájenísíťový kabel
Otáčky ot/minaž 13500
Počet nástavců12
Materiál nástavcůdiamantové, korundové
Změna choduano
Počet rychlostívariabilní
Osvětleníano
Použití pro pedikúruano
Vhodné pro umělé nehtyano

Kvalitní elektrická manikúra Bausch 0360 uspokojí i náročného uživatele, který hledá opravdu kvalitní výrobek. V porovnání se všemi ostatními manikúrami z testování jako jediná nabízí diamantové a korundové nástavce, které se vyznačují vysokou kvalitou a dlouhodobou životností. Právem patří mezi top elektrické manikúry, které můžete koupit. Pro spuštění je třeba nejprve elektrický pilník s kroucenou šňůrou propojit s přístrojem s motorem, který dále připojíte pomocí dlouhého kabelu do zásuvky. Díky tomu, že motor se nachází mimo pilník má elektrická manikúra Bausch 0360 vysoký výkon a otáčky. Ty můžete regulovat knoflíkem dle svého uvážení, a to v rozmezí 500 až 13 500 otáček za minutu.

Chcete-li změnit směr otáček, stačí zmáčknout příslušné tlačítko. V praktickému kufříku, ve kterém je celá manikúra uložena, najdete také 12 nástavců. 4 z nich jsou diamantové a vynikají ještě vyšší kvalitou než safírové, dále pak 2 korundové, které se hodí zejména pro gelové a akrylové nehty, 5 brusných kotoučků a jednu leštící frézu. Pokud budete chtít manikúru rozšířit, na trhu naleznete spoustu dalších nástavců. Hledáte-li manikúru a pedikúru 2v1, určitě Bausch 0360 vyzkoušejte. Díky silnému motoru, vysokým otáčkám a množství praktických nástavců zvládne ošetřit a upravit i dolní končetiny. Popraskané paty, kuří oko či zarůstající nehty jsou problémy, se kterými spousta lidí musí chodit na pedikúru.

Pro snadnější úpravu levé i pravé končetiny pilník nabízí možnost změnit směr otáček. S kvalitním přístrojem, kterým Bausch 0360 rozhodně je, zvládnete všechno vyřešit v pohodlí domova. Nevýhodou manikúry Bausch je vyšší cena a poněkud tužší výměna brusných kotoučků. Jinak máme tu čest s výborným přístrojem, který se brzy stane nepostradatelným pomocníkem na cestě ke krásně upraveným nehtům.

 • velký počet kvalitních nástavců
 • kroucený elektrický kabel
 • výkonný motor a možnost vysokých otáček
 • dobrá dostupnost náhradních dílů
 • možnost úpravy umělých nehtů
 • vyšší cena
 • výměna nástavců jde ztuha
Zjistit cenu

Výhody elektrické manikúry

Pokud nehodláte utrácet horentní částky u profesionálů, určitě se vám vyplatí pořídit si elektrickou manikúru na ruce, se kterou zastanete většinu práce sami doma. Když se s přístrojem naučíte dobře zacházet, ušetříte tisíce korun a k tomu budete mít ruce jako ze žurnálu. Doufáme, že vám článek pomůže vybrat elektrickou manikúru přesně podle vašich představ. Mít elektrický pilník na úpravu nehtů doma má nesporné výhody. Které to jsou?

  

Ušetřené peníze

Z počátku musíte do přístroje investovat. A zde platí, že čím víc dáte, tím kvalitnější manikúru získáte. Počáteční investice tedy není nejlevnější, ale pokud vyberete dobře, ušetříte tisíce korun, než kdybyste chodili každý měsíc k profesionální manikérce.

Úprava nehtů v pohodlí domova

S domácí elektrickou manikúrou se nemusíte nikam objednávat a problém vyřešíte hned. Když vidíte, že ruce potřebují revizi, prostě sáhnete po správném nástavci a do půl hodinky máte hotovo. Žádné telefonáty a čekání, kdy bude mít vaše manikérka čas. Zalomený nehet můžete upravit okamžitě.

Manikúra i pedikúra v jednom

Kvalitní elektrický pilník s nástavci na manikúru, který má vysoké otáčky a silný motor můžete bez obav používat i na nehty u nohou. Jen si dejte při koupi pozor, levné bateriové strojky tuto péči nezvládnou, i když to někdy výrobce uvádí.

Péče o přírodní i umělé nehty

Nemusíte se bát, že by elektrická manikúra nějak poškodila umělé nehty. Stačí zvolit ten správný nástavec, dostatečný počet otáček a elektrický pilník můžete použít i na gelové nehty. Jemnější nástavce si samozřejmě poradí s nehty přírodními.

Rychlost

Oproti klasické manikúře s mechanickými nůžkami a pilníky je používání elektrického přístroje rychlejší a pohodlnější. Nejspíš vám chvíli potrvá, než se s elektrickou manikúrou naučíte správně zacházet. Jakmile to ale zvládnete, nehty i kůži budete zvládat upravovat rychle.

Možnost okamžitého použití

U mechanických manikúrních nástrojů a špachtlí musíte nejdříve kůžičku okolo nehtů namočit, abyste ji mohli zatlačit a upravit. Elektrická manikúra na zatlačování kůžičky ale funguje jinak. Dělá se takzvaně na sucho a kůži není třeba zdlouhavě namáčet.

Jak používat elektrickou manikúru

Při pohledu na množství nástavců se může zdát, že pro správné používání elektrické manikúry bude lepší podstoupit odborný kurz. Ale nebojte se, není to tak složité. Elektrický pilník můžete použít na kůži nebo nehty. Stačí si zjistit informace o typech a materiálech nástavců a brzy zvládnete pracovat jako profík. V balení každé elektrické manikúry najdete návod, jak daný přístroj používat, ale samotný princip je jednoduchý:

 1. Manikúru zapojíte do sítě, popřípadě vložíte baterie.
 2. Poté si zvolíte nástavec dle vlastního uvážení a zacvaknete ho do elektrického pilníku. U nového přístroje to může jít ztěžka, ale pokud je kvalitní, nemusíte se bát, že by se nástavec zlomil.
 3. Pomocí tlačítka pilník zapnete a můžete začít pracovat. Pro určení rychlosti slouží buďto samostatná tlačítka nebo větší otáčivý knoflík, kterým můžete regulovat výšku otáček podle sebe. Pro změnu směru otáček opět stačí zmáčknout příslušná tlačítka. Valná většina elektrických manikúr není složitá na používání a intuitivně vás povede.

Co dalšího byste měli vědět, než poprvé elektrický pilník na nehty použijete?

Při výběru zohledněte, jaké nehty budete upravovat nebo jak dlouho budete s pilníkem pracovat.

Úprava umělých nebo přírodních nehtů?

Nejdůležitější otázka, kterou si musíte před úpravou položit, zní: Budu upravovat přírodní nebo umělé nehty? Pro každý druh se totiž hodí docela jiné nástavce. Pokud byste například zvolili příliš tvrdý a hrubý nástavec na přírodní nehty, výsledek by vás vůbec nepotěšil a mohli byste si přivodit i nepříjemné zranění.

Délka procesu

Nezapomínejte, že nehty jsou živá tkáň a pokud byste příliš dlouho jakýmkoliv nástavcem brousili jeho povrch, mohli byste ho poškodit a zranit. Vždy je důležité frézkou po nehtu rovnoměrně přejíždět a nikdy nezůstávat na jednom místě déle jak 15 vteřin. Dobrá rada: Po skončení manikúrního procesu doporučujeme kůžičku a okolí nehtu ošetřit nehtovým olejíčkem. Ten hezky změkčí obroušenou kůži, která bude vyživená a krásná na pohled.

Typy nástavců

Nástavců existuje obrovské množství a pokud hledáte profesionální elektrickou manikúru, budete si jistě další časem přikupovat. Nicméně počet v základní sadě, která je běžně k dostání, se pohybuje okolo 5 až 12 nástavců. Dané nástavce mají svá doporučení pro využití v konkrétních fázích úpravy rukou a nehtů, ale záleží i na tom, jak vám bude práce s nimi vyhovovat. Nástavce, chcete-li frézky, rozdělujeme na čtyři základní typy. Dále se liší hrubostí zrnek a druhem materiálů.

1. Frézky kuželovitého tvaru

Kónické frézky se všeobecně hodí pro úpravu hrubé kůže v okolí nehtů. Pokud je frézka safírová či diamantová, využijete ji i přímo při pilování a broušení plochy nehtů. Například tak snadno odstraníte lak na nehty či gel nebo zahladíte drobné nerovnosti na nehtu. K této kategorii patří i leštící frézky, které používáme při posledním kroku úpravy nehtů.

2. Frézky válcovitého tvaru

Využijete je zejména při úpravě nehtů na nohách, které je třeba zapilovat do rovna, abyste předešli bolestivému zarůstání.

3. Drobné frézky

Frézky úzkého tvaru upotřebíte pro odstranění nehtové blanky a k úpravě nehtového lůžka. Zde je obzvlášť důležitý materiál nástavce, který musí být jemný a safírový nebo diamantový. Hrubší nástavce by mohly nehtové lůžko ošklivě poranit. Myslete na to, že úprava jemné nehtové kůžičky nikdy nesmí bolet!

4. Brusné kotouče

Setkat se můžete s kotoučky z různého materiálu a rozdílné hrubosti. Elektrické brousky na manikúru zastávají funkci pilníku a využijete ji tedy při tvarování nehtu. Může vás zaskočit, že upravit nehet elektrickou bruskou na nehty bude trvat déle, než při použití mechanického pilníku. Výsledkem ale bude nehet zapilovaný krásně dohladka, který se netřepí a není háklivý na zatržení.

Materiál nástavců

Nástavce mohou být vyrobeny z různých typů materiálů.

 • Diamant a safír– Tyto materiály se doporučují pro úpravu přírodních nehtů, jak pro pilování, tak při úpravě nehtového valu (kůžička přerůstající přes nehet). Využití najdou také při pedikúře, protože s nimi dobře odstraníte ztvrdlou kůži na nohou a patách. Setkáte se s nimi u valné většiny běžně dostupných přístrojů. Elektrický diamantový pilník upotřebíte i na umělé nehty.
 • Karbid – U profesionálních manikérských sad se setkáváme s karbidovými nástavci, které jsou velmi tvrdé a odolné. Pro svůj kvalitní materiál oplývají dlouhou životností a je možné sterilizovat je horkem, aniž by se poničily. S tím ovšem souvisí i vyšší cena. Karbidové nástavce bývají nedílnou součástí salónů krásy a poradí si i s úpravou gelových nehtů. Mají také vyšší hmotnost, která zabraňuje vibrování strojku. Práce s nimi však vyžaduje zkušenosti.
 • Titan – Tvrdý a odolný materiál, který se doporučuje pro použití u umělých nehtů. Zvládne upravit akrylové i gelové nehty.
 • Papír – Smirkový papír známe už od mechanických pilníků. Nástavce s bruskou z papírového materiálu jsou levné, ale dlouho nevydrží. Využití najdou při obroušení starého laku.
 • Silikon – Pokud toužíte po krásně naleštěných nehtech, sáhněte po nástavci ze silikonu. Mimo to zvládne také nehty zbavit jemné kůžičky.
 • Korund – Korundové krystaly různé hrubosti často tvoří válcovitou nebo kuželovitou frézku. Jsou odolnější než smirkový papír a hodí se i na umělé nehty.
 • Keramika – Frézky vyrobené z keramiky jsou o 25 % lehčí než karbidové frézy, proto je práce s nimi příjemnější a přesnější. Díky tvrdosti materiálu se hodí pro modeláž umělých nehtů.

Stupně hrubosti u nástavců

Stejně jako jsme zvyklí u klasických mechanických pilníků nebo pemzy, také nástavce elektrické manikúry mohou mít různou hrubost:

 • Jemné nástavce – Využití najdou hlavně při odstranění nehtové kůžičky. Hodí se také pro zjemnění kůže v okolí nehtu nebo obroušení mozolů. Po hrubém zapilování nehtů využijeme nástavec s jemnými zrníčky k doladění tvaru a zahlazení drobných nedokonalostí.
 • Hrubé nástavce – Pro rychlejší zapilování dlouhých nehtů můžete využít nástavec s hrubšími zrnky. Ale pozor na materiál – pro přírodní nehty volte safírové či diamantové. Využijete je také, pokud potřebujete z nehtů odstranit starý gel nebo akrylovou barvu. Lze s nimi zbrousit i zrohovatělou kůži na patách.
 • Extra hrubé nástavce – Profesionální manikúry mohou mít i velmi hrubé frézy s hranami. Vždy jsou vyrobené z kovu – titanu, karbidu nebo oceli a často se používají při odstranění velmi tvrdé kůže nebo při zarůstání a mykóze nehtu. Práce s nimi ale vyžaduje odborné znalosti a proto je raději přenechejte profesionálům nebo si před prvním použitím nechejte od odborníka poradit.

Využití elektrické manikúry pro úpravu nohou

Většinu nástavců elektrického pilníku využijete i pro pedikúru. Nehty na nohou jsou většinou silnější a proto jejich zastřihování nůžkami či kleštičkami může být náročné. Při použití elektrického pilníku bude úprava pohodlnější a zároveň budete moct odstranit i ztvrdlou kůži, která nohy často trápí. Některé přístroje rovnou nabízejí i drobnější nástavce, které se hodí zejména pro úpravu zarůstajícího nehtu nebo kuřích ok.

Uvítají je hlavně diabetici, kteří pro svou nemoc mají chodidla suchá a náchylnější na různá poškození. Trpíte-li tedy takzvanou diabetickou nohou, elektrická manikúra a pedikúra 2v1 pro vás může být ideální řešení, jak si s problémy rychle poradit i v prostředí domova. Pilníky se ale hodí hlavně pro odstranění hrubé kůže na prstech a v okolí nehtu. Pokud chcete jemné paty, budete muset strávit pilováním dlouhý čas, což není zrovna efektivní. Mnohem lepší bude pořídit si elektrickou brusku na paty, které se věnujeme v samostatném článku.

Na které parametry se zaměřit

Nevíte, jak vybrat nejlepší manikúru? Určitě je dobré mít doma i klasické pouzdro s nůžkami, pilníkem a dalšími drobnými nástroji, které zvládnou základní péči o nehty. Mnohem lepších výsledků než s mechanickou manikúrou však dosáhnete speciálními přístroji. Elektrická manikúra nebo elektrický pilník na nehty – pojmenování tohoto přístroje se různí, ale ve výsledku jde vždy o stejný výrobek. V balení najdete základní přístroj a sadu nástavců, které vám pomůžou upravit nehty i kůžičku v okolí. Při výběru se zaměřte na to, co všechno od ní očekáváte a prozkoumejte důležité parametry, které není radno opomíjet:

Typ napájení

Na trhu se setkáme s trojím typem napájení:

 1. Bateriové – Klasické bateriové strojky, napájené většinou dvěma tužkovými bateriemi, nabízejí výhodu bezdrátového provozu. Elektrický kabel se nikde nebude plést a zavazet. Navíc tyto přístroje můžete vzít i na cesty, protože nebudou zabírat moc místa a pokud cestujete do zahraničí, nemusíte si dělat starosti s jiným typem zásuvek. Mají však i své mínusy. Protože udělat si kvalitní manikúru zabere dost času, daň za pohodlí platíme hlavně neustálou výměnou baterií, což není ekologické ani ekonomické. Navíc se často stává, že baterie není schopna utáhnout silnější motor přístroje a pilník se tak zkrátka zastaví. Určitě počítejte s tím, že při větším zatížení může rychlost kolísat.
 2. Síťové – Při napájení ze sítě máte zajištěný stabilní provoz i výkon. Pozor si ale dejte na vlastnosti síťového kabelu. U levnějších modelů se můžete setkat s tvrdým a nepoddajným kabelem, který vám při práci může opravdu hodně zavazet. Navíc jsou někdy kabely krátké a potřebujete tak mít zásuvku blízko u sebe. Pokud se rozhodnete pro tento typ napájení, určitě vybírejte přístroje se zakrouceným napájecím kabelem. Ten se snadno ovládá a nebude překážet.
 3. S dobíjecím akumulátorem – Skvělou možností jsou elektrické pilníky s nabíječkou. S takovým přístrojem využíváte přednosti bezdrátového provozu, zároveň však nemusíte neustále měnit baterie. Je potřeba si jen pohlídat, aby byl přístroj před použitím plně nabitý, a vy jste nemuseli přerušit práci předčasně.

Počet otáček za minutu

Než si pořídíte nového pomocníka, dopředu se zajímejte o její výkon. Zajímat vás bude hlavně počet otáček za minutu. Chcete-li si udělat i domácí gelové nehty, a nevíte, jakou elektrickou manikúru zvolit, určitě vyberte přístroj s kapacitou více než 5 000 ot/min. Takový pilník zvládne upravit umělé i přírodní nehty a nebude hrozit, že by začal v ruce vibrovat nebo byl příliš hlučný a pomalý.

Počet nástavců

Pokud to s domácí manikúrou myslíte vážně, vybírejte elektrické pilníky s vyšším počtem nástavců. Brzy poznáte, že pro kvalitní práci je potřeba mít na výběr mezi množstvím nástavců. U profesionálních přístrojů ale můžete postupně nástavce dokupovat. S tím se váže i další parametr, který je třeba brát v potaz – dostupnost a cena náhradních dílů. Myslete na to, že počáteční investicí do manikúrního setu to začíná. Časem budete chtít rozšířit svou sbírku anebo koupit náhradní nástavce a brusné válečky. Náhradní díly obvykle nejsou nejlevnější záležitostí a je dobré předem počítat s dalšími investicemi. Co se dostupnosti dílů týká, zjistěte si, zda výrobce vůbec náhradní díly dodává na trh. Jinak by se vám mohlo stát, že po opotřebování budete muset kupovat celý přístroj znovu.

Změna chodu

Některé elektrické pilníky na nehty disponují možností změnit chod směru nástavce zleva doprava a naopak. Možnost zvolit si směr si oblíbíte, protože tak budete moct upravit snadněji levou i pravou ruku.

Materiál strojku

Vlastnosti materiálů fréz a nástavců jsme už probrali, ale důležité je zaměřit se i na výrobní materiál samotného strojku. Plastový pilník je lehčí a jednodušší pro manipulaci, ale nepotěší jeho nízká odolnost. Vyplatí se pořídit si kovový pilník, ideálně s ergonomickou rukojetí. Práce manikéra není rychlá, s pilníkem v ruce pokaždé strávíte třeba i několik hodin a je proto opravdu důležité vybrat si takový, který skvěle padne do dlaně a práce s ním bude příjemná.

Mokré a suché použití

Většina elektrických manikúr nabízí buďto suché nebo mokré použití. Užití přístroje na suchou kůži můžeme považovat za výhodu, protože není potřeba ruce nebo nohy dopředu namáčet a začít pracovat tak můžeme prakticky ihned. Důrazně nedoporučujeme používat přístroj určený na suchou pokožku na mokrou kůži. Ta se vodou stává mnohem měkčí a poddajnější a tím pádem by jí mohly hrubší frézky velmi uškodit.

Speciální funkce a příslušenství

Každá elektrická manikúra má základní složení v podobě hlavního přístroje a několika různých nástavců. Některé pokročilejší však mohou mít i přídavné funkce nebo další příslušenství. Setkat se můžete s elektrickou manikúrou se světlem, tedy zabudovanou LED žárovkou, která bude při titěrné práci velmi nápomocná. Bohužel světlo u některých přístrojů není dostatečné a budete i tak potřebovat další světelný zdroj. Existují i elektrické manikúry se sušičkou, které ocení všichni méně trpěliví jedinci. Pokud se o své nehty pravidelně staráte, určitě víte, jak otravné může být čekání, než vám na nehtech zaschne lak. Sušička tuto neoblíbenou, avšak nutnou epizodu pěstěných nehtů urychlí a zpříjemní. Máte v oblibě umělé nehty nebo populární shellac? I ty zvládnete po chvíli praxi dělat sami doma. Pomůže vám v tom elektrická manikúra s UV lampou, pod kterou můžete vytvarovat gelové nehty do požadovaného tvaru a nechat zatvrdnout.

Jak pečovat o elektrickou manikúru?

Správnou údržbou můžete své elektrické manikúře výrazně prodloužit životnost. Určitě je potřeba zaměřit se hlavně na nástavce. Aby vám náhradní díly dlouho vydržely, je vhodné se o ně náležitě starat. Slouží k tomu speciální přístroje – například speciální čistící fréza na bity, která odstraní nečistoty a nabrousí kovové frézky. Ještě kvalitnější péči vám poskytne digitální sterilizátor, který navíc všechny nástavce zbaví bakterií. Abyste nemuseli nástavce měnit moc často, doporučuje se vyhnat otáčky při práci maximálně na 20 000 za minutu.

Může se také stát, že časem se vám zkřiví násadka nástavce, což může zcela zničit elektrický pilník. Tento problém vyřeší kalibrační váleček na rotační frézy. Pokud do něho frézku vsunete snadno, je v pořádku. Jakmile ale ucítíte odpor, frézu přestaňte používat a raději kupte novou. U levnějších přístrojů se můžete setkat s přílišným zahříváním motorku, který se může zcela odvařit. Jakmile pocítíte, že je pilník nebo krabička s motorkem horká, dejte na chvíli pauzu. Přehřívání předejdete, pokud budete nehty brousit a pilovat v kratších intervalech.

Cenová relace

Nikoho si nepřekvapí, že kvalita, výkonnost a rozšířené možnosti se odvíjejí od ceny. Před koupí si dané výrobky prostudujte a ujasněte si, co od svého pomocníka očekáváte. Předejte tak nepříjemným překvapením, například v podobě nízkých otáček nebo nedostatečného počtu nástavců.

Levné elektrické manikúry

Od elektrické manikúry v ceně do 500 Kč nečekejte zázraky. Valná většina těchto přístrojů je napájena na baterie a obsahuje jen malý počet nástavců. Pro základní péči o nehty ale bude stačit.

Kvalitní manikúry a pilníky

S cenovkou do 2 000 Kč už seženete kvalitní přístroj, napájený z elektrické sítě, který má často široké příslušenství vysoké kvality. Taková elektrická manikúra zvládne i práci s umělými nehty, a když se o ni budete dobře starat, bude vám sloužit dlouho.

Profesionální elektrická manikúra

V ceně nad 2 000 Kč se vám dostane do rukou už profesionální přístroj s opravdu bohatou výbavou. Díky vysokým otáčkám bude práce s takovým pilníkem přesná a rychlá. Hodí se používat i na chodidla, protože obsahuje spoustu rozličných nástavců a má dostatečný výkon pro odstranění tvrdé kůže. Pokud se toužíte stát profesionální nehtařkou, kvalitní sada elektrické manikúry se vám bude hodit. Na trhu ovšem existují i elektrické brusky na manikúru, které jsou pro profi práci s umělými nehty ještě vhodnější. Lze k nim přikoupit kvalitní, speciální nástavce a frézky, které k běžné elektrické manikúře neseženete.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.6/5 27 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo