Jak vybrat nejlepší elektrický zubní kartáček

Aktualizováno v lednu 2023

Od dětství si vštěpujeme zásady správné péče o zuby. Pěkně kartáčkem přečistit každý zub ze všech stran, nezapomenout na mezizubní prostory a čistit zuby minimálně dvě minuty. Co si budeme říkat, čistit si zuby běžným kartáčkem je trochu věda. Možná proto se čím dál větší oblíbenosti těší elektrické kartáčky na zuby, které tuto práci udělají za vás.

Test elektrických kartáčků 2023

NázevKde koupitHodnocení
celkem
1.Oral-B iO Series 9NZjistit cenu
97 %
Recenze
2.Oral-B Pro 2000Zjistit cenu
92 %
3.Curaprox CHS 100Zjistit cenu
89 %
4.Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24Zjistit cenu
83 %
5.Oral-B Junior SmartZjistit cenu
82 %
6.Oral-B Pulsonic SLIM 1000 silverZjistit cenu
81 %
7.TrueLife SonicBrush UVZjistit cenu
80 %
8.ETA Zubnička 1294Zjistit cenu
65 %

Oral-B Pro 2000

Parametry

Typoscilační
Počet pulsů40000 /min
Váha kartáčku131 g
Počet programů čištění2
Indikátor baterieano
Počet náhradních hlavic v balení1
Časovačano
Senzor tlakuano
Propojení s chytrým zařízenímne

Jedná se o nástupce modelu Oral-B Pro 2000, od kterého se liší jen použitou baterií, která přináší cca dvojnásobnou výdrž a díky tomu by měla vydržet až dva týdny provozu (dohromady cca hodinu čištění zubů). Pokud by vás zajímalo, čím se liší modely Oral-B Pro 2500 a Oral-B Pro 3000. První zmiňovaný má navíc cestovní pouzdro a druhý pár čistících módů navíc a jinou nabíjecí stanici. Rozdíly nejsou dramatické a ani jejich ceny se příliš neliší. Jinak ostatní aspekty hodnocení platí i pro zmiňované modely (Pro 2000, 2500 a 3000) a pokud se s ním v nějakém výprodeji setkáte, nemusíte se bát jeho koupě. Svým určením a výbavou patří někam do střední třídy mezi elektrickými kartáčky od ORAL-B. Nemůže se rovnat špičkové řadě Oral-B Genius 9000, ale zase je na tom o kus lépe než základní a jeden z nejlevnějších elektrických kartáčků Oral-B Vitality plus. Všechny základní vlastnosti však má. Takže můžete počítat s dvouminutovým odpočtem, který každou půl minutu zapípá a dá vám tak signál, že je čas posunout se na další část vašeho chrupu.

Na konci rukojeti je tlakový senzor, díky kterému vidíte, jak moc na kartáček tlačíte. Přílišný tlak může vést k poškození skloviny, proto je dobré si prvních pár čištění tlak kontrolovat, než si správnou míru zažijete. Před extrémně silným tlakem kartáček varuje pomocí červeného zablikání. Hlučnost je na úrovni, která je mezi tímto typem kartáčku běžná. Po chvíli si zvyknete a není to nijak rušivé Co se týče vzhledu, tak se tenké tělo kartáčku příjemně drží a bledší modrá barva nijak nenarušuje snad žádnou koupelnu. Jednoduché tlačítko pro zapnutí nebo vypnutí přístroje je umístěno na přední straně. Tam rovněž najdete indikátor stavu nabití baterie. Osobně bych uvítal, kdyby o nízké úrovni nabití informoval o něco dříve. Pokud moc necestujete a máte ho většinu času v nabíjecí stanici, tak vás tento drobný nedostatek trápit nemusí. Samozřejmostí je voděodolnost, takže se nemusí bát čistit si zuby ve vaně nebo ve sprše. Váží prostých 130 gramů, takže ho v ruce skoro necítíte. To že je snadno přenosný snad ani nemá cenu psát, kdo by také u kartáčku na zuby čekal něco jiného.

Nabíjecí stanice má prostý vzhled, ale svůj účel plní na výbornou. Pokud necháte kartáček zcela vybít, tak pro nabití do plna budete čekat osm hodin. Zdá se to jako hodně, ale vzhledem k stylu využití přístroje mi to přijde jako zcela dostatečná varianta. Nepatří mezi nejlevnější, ale je rozumným kompromisem mezi kvalitou, výbavou a cenou. Nebál bych se ho doporučit většině uživatelů. Provozní náklady jsou v podstatě jen náhradní hlavice, protože spotřeba energie je zanedbatelná. Hlavice stojí obvykle stejně jako klasický kartáček.

Zjistit cenu

Oral-B Pulsonic SLIM 1000 silver

Typsonický
Počet pulsů27000 /min
Váha kartáčku50 g
Počet programů čištění2
Indikátor bateriene
Automatické vypnutíano
Počet náhradních hlavic v balení1
Časovačano
Senzor tlakune
Propojení s chytrým zařízenímne

Elektrický sonický zubní kartáček patří do rodiny Oral-B Pulsonic SLIM a v ní zaujímá místo nejnižšího modelu této řady. Hodí se pro všechny, kteří chtějí s elektrickým čištěním zubů začít, nebo pro všechny, kteří nevyhledávají speciální funkce navíc. Začátečnici určitě ocení klasický tvar hlavy kartáčku se štětinami a Sensitive režim, kterým je šetrný i k citlivým dásním.

Kartáček vám bude dobrým pomocníkem pro každodenní čištění zubů. Proces čištění zjednoduší, zpříjemní a budete se na něj těšit. Během dvouminutového čištění zubů s ním určitě uděláte více důkladnější práce než při manuálním čištění obyčejným kartáčkem.

Díky opravdu rychlým vibracím s cyklem přes 27 000 pulsů za minutu kartáčkem dokážete odstranit zubní plak a všechny nečistoty, které by mohly zapříčinit vznik zubního kazu. Takové rychlosti ručně jen tak nedocílíte. Prostě už nemusíte stát v koupelně před zrcadlem a zběsile hýbat rukou s kartáčkem v puse sem a tam. Vibrace, které kartáček vysílá jsou silné, pravidelné a zuby budou po každém použití opravdu dobře vyčištěné. Pro začátečníky bude určitě nutné na vibrování si zvyknout, což určitě dlouho nepotrvá. Přijde nám, že díky tenčímu tělu kartáčku se vibrace docela přenáší i do ruky. Pokud vám ze začátku přijdou vibrace moc intenzivní, začněte si na ně zvykat nastavením kartáčku na citlivější režim „Sensitive“.

Sonická technologie a klasický tvar hlavy kartáčku s pevnými štětinami za dvě minuty spolehlivě odstraní ze zubů vše nežádoucí a podpoří tak jejich zdravý bílý vzhled. Jak poznáte, že si zuby čistíte dost dlouho? Jednoduše! Kartáček má praktickou funkci časovače, který pracuje tak, že každých 30 sekund kartáček v ruce zavibruje. To znamená, že byste se měli přesunout na další část zubů. Odpočet začíná hned při zapnutí kartáčku.

Designově kartáček dobře sedí do ruky. Už jeho označení „Slim“ napovídá, že má tenké tělo. Jinak je kartáček lehký a pro čištění zubů je praktický také tenký, prodloužený tvar hlavice. V ruce kartáček nepůsobí robustně a bude se vám s ním dobře manipulovat. Dejte pozor, když budete mít mokré ruce. Povrch je docela hladký a tenké tělo kartáčku může snadno z ruky vyklouznout. Jedinou nešťastně umístěnou částí je podle nás vypínací tlačítko, které je přesně v oblasti, kde automaticky sahá při držení kartáčku palec. Může se tak stát, že o něj nedopatřením zavadíte a kartáček se vypne. Je dobré navyknout si držet palec na kartáčku v jiné oblasti, než je tlačítko.

Pod hlavním tlačítkem, kterým se kartáček vypíná, zapíná nebo se jím mění režimy čištění, jsou tři světelné kontrolky. Oznámí vám, jaký je nastaven aktuální režim čištění, nebo jestli se kartáček nabíjí. Bohužel zde chybí kontrolka slabé baterie, nebo třeba funkce blikání při vybití. Při úplném vybití baterie se Pulsonic Slim 1000 jednoduše sám vypne bez předchozího upozornění.

Model Slim 1000 má dva režimy čištění zubů, a to klasický a sensitive. Klasický je vhodný pro pořádné hloubkové čištění dobře dostupných zubních ploch a režim sensitive spíše pro citlivější oblasti v puse nebo obecně pro ty, kteří mají náchylnější dásně. V kombinaci se zaoblenými štětinami kartáčku je sensitive čištění opravdu pohodové.

Abyste vždy docílili co nejlepšího výsledku, je vhodné pravidelně měnit hlavu kartáčku, a to cca po třech měsících pravidelného používání. Jak poznáte, kdy je správný čas na výměnu? Napoví vám pouze to, že původně modré štětiny kartáčku budou vybledlé. Žádná kontrolka vás na nutnost výměny neupozorní.

Kartáčku chybí senzor, který by dohlížel na správný tlak při čištění. Je ale pravdou, že u tohoto modelu není úplně potřeba, senzor tlaku je důležitější spíše u oscilačních elektrických zubních kartáčků. Senzor správného tlaku u sonických kartáčků je obvyklý spíše u dražších modelů.
 
Obstojná je až 7denní výdrž na jedno nabití baterie, kterou slibuje výrobce. Obáváme se, že pokud patříte mezi opravdu náruživé čističe zubů, budete kartáček dobíjet častěji.

Nabíjení baterie probíhá prakticky, a to ve stojánku, který designově ladí k celému přístroji. Do stojánku můžete postavit celý kartáček a vedle také další hlavici kartáčku. Ke kartáčku nelze dokoupit žádné speciálně jinak tvarované hlavice, pouze takové s měkčími štětinami. Ocenili bychom možná delší kabel vedoucí k zásuvce, ale to je spíš otázka názoru a přístupu zásuvek ve vaší koupelně.

V porovnání s vyššími modely PULSONICu SLIM, tedy s kartáčky SLIM ONE 2200 A SLIM LUXE 4200, má model SLIM 1000 osekanější výbavu. Pouze dva režimy čištění, jen jedna náhradní hlava v balení a chybí mu cestovní pouzdro. Absence cestovního pouzdra nepotěší hlavně všechny cestovatele. Ti by měli automaticky sáhnout po vyšší řadě kartáčku, protože model 2200 i 4200 pouzdro ve výbavě má. Pouzdro kartáček skvěle ochrání a neohrozí tak jeho dlouhou životnost.

Vzhledově jsou si všechny modely hodně podobné. Vyšší řady mají navíc jednu kontrolku s dalším režimem čistění a jiný, kulatý tvar tlačítka.

Stříbrná barevná varianta kartáčku, kterou jsme měli v ruce působí elegantně, ale dá se sehnat například i ve variantě růžovo-zlaté, která určitě nadchne hlavně dámy.

  • režim Sensitive s nižšími vibracemi
  • lehký a kompaktní tvar těla kartáčku
  • tvar hlavy jako u klasického kartáčku
  • bezdrátové nabíjení
  • jen jedna náhradní hlavice
  • nemá cestovní pouzdro
  • umístění vypínacího tlačítka
Zjistit cenu

Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24

Typsonický
Počet pulsů31000 /min
Váha kartáčku280 g
Počet programů čištění2
Indikátor baterieano
Automatické vypnutíano
Počet náhradních hlavic v balení1
Časovačano
Senzor tlakuano
Propojení s chytrým zařízenímne

Značka Philips dělá pro zářivý úsměv všech uživatelů elektrických zubních kartáčků opravdu hodně. Řada kartáčků ProtectiveClean je široká a vybrat si v ní můžete z mnoha přístrojů pro perfektní čištění moderní sonickou technologií. Kartáčky mají různé režimy čištění, dají se u nich měnit hlavice a postarají se skvěle o vaše zuby.

Kartáček s označením 4500 HX6836/24 patří do série ProtectiveClean, kam spadá také nižší, spíše základní model ProtectiveClean 4300 s jen jedním režimem čištění a jeho dvěma intenzitami a senzorem tlaku, dále pak vyšší model 5100 obohacený navíc o funkci Gum care vhodnou pro uživatele s citlivými dásněmi. Funkce přidává minutu čištění navíc pro masírování dásní. Top model ProtectiveClean je označen číslem 6100, má 3 režimy čištění a u všech si lze vybrat jejich intenzitu. Dva nejvyšší modely mají ve výbavě navíc cestovní pouzdro.

ProtectiveClean 4500 HX6836/24, kterému se zde věnujeme, je zlatou střední volbou pro všechny, kteří hledají každodenního pomocníka pro rychlé, efektivní a příjemné čištění zubů. Začátečníkům se sonickým čištěním hodně pomůže tlakový senzor, kterým je vybaven. Ten je upozorní na příliš velký tlak ohrožující zubní sklovinu zapulzováním. Pulzující signál bude chtít na začátku trochu více vnímat.

Kartáček samotný totiž už tak při používání dost vibruje. Pulzování poznat lze, jen to chce trochu praxe. Ale nebojte se, pokud i přes tento signál neuberete na tlaku, sonické vibrace kartáčku se zpomalí, aby se zabránilo zbytečnému poškození dásní nebo skloviny.

Praktická je také funkce časovače, díky které poznáte, že čištění zubů trvá dost dlouho. Dvě minuty vám postačí k dobrému úplnému vyčištění všech zákoutí v puse. Vždy po 30 vteřinách kartáček upozorní pípnutím, že je třeba přesunout se dál. Čištění si tedy můžete rozdělit na 4 oblasti a každé věnovat přidělených 30 vteřin. Po dvou minutách se automaticky kartáček sám vypne, aby se zbytečně nevybíjela jeho baterie. Ta by měla celkem vydržet nabitá 14 dní při běžném užívání kartáčku cca dvakrát denně.

Tvar kartáčku je hodně příjemný do ruky a parádní je jeho nízká váha. Tělo je tak akorát široké, že by se mělo dobře držet i menším ženským rukám. Kartáček je z matného plastu, který je sice na pohled skutečně pěkný, ale při používání je dobré dát pozor, aby vám v případě, že máte mokré ruce, nevyklouzl. Jeho obvod je celý kulatý a vypadá, že když jej položíte třeba na stůl, bude se kutálet. Ale nebojte, vzadu má malou vystouplou lištu, která tomu zabrání.

Ovládací část má dvě kulatá tlačítka. Jedním se kartáček zapíná, druhým se přepínají režimy čištění. Je třeba dát si pozor, abyste nechtěně palcem nestisknuli třeba tlačítko vypnutí, které je umístěno přímo v místech, kde se kartáček intuitivně drží. Pod ovládacími tlačítky jsou světelné kontrolky, které vám ukážou aktuálně používaný režim. Dole na těle kartáčku jsou ještě další dvě kontrolky. Jedna se rozsvítí a kartáček krátce pípne v případě potřeby výměny hlavice za novou a druhá přerušovaně oranžově bliká, pokud je potřeba kartáček nabít.

Hlavice kartáčku je docela malá. Dá vám dobrou šanci dostat se i do hůře dostupných míst a zbavit tak i zadní zuby nečistot a plaku. Malý tvar hlavy kartáčku je dobrý pro manipulaci a klasický ovál, ve kterém jsou uloženy štětiny je ideální pro sonické čištění. Štětiny jsou spíše tužší, což je u elektrických kartáčků běžné. Je to proto, aby zvládly vysoké vibrace a dobře zuby očistily.

Hlavice, kterou dostanete v balení je označená W2 Optimal White. Pokud ji budete chtít vyměnit, je možné dokoupit si i jiné druhy hlavic. Napřiklad W DiamondClean skvělou hlavně pro bělení zubů. Hlavice kartáčku mají inteligentní BrushSync systém s integrovaným mikročipem, který automaticky rozezná například to, že jste ke kartáčku zapojili bělící hlavici a automaticky spustí režim White. Automatické je sledování opotřebení hlavice, které zaznamenává, jak dlouho si zuby čistíte a jak na ni při čištění tlačíte. Podle toho určí vhodný čas pro její výměnu. Nutnost výměny oznámí krátké pípnutí a rozsvícení kontrolky ve spodní části madla kartáčku. Tuto funkci, stejně jako funkci přílišného tlačení na kartáček jde úplně deaktivovat.

Režimy čištění Clean a White, kterými je sonický kartáček vybaven se od sebe liší délkou celkového časového intervalu. Režim White je o 30 sekund delší a doporučuje se u něj používat bělící hlavice, kdežto v režimu Clean postačí hlavice standardní a každodenní čištění zubů s ní dobře zvládnete za dvě minuty.

Dobíjení kartáčku probíhá v malém, docela stabilním stojánku. Abyste si byli jisti, že je kartáček správně zasazen ve stojánku, dvakrát pípne. Pokud správně stojí a nabíjí se, kontrolka stavu baterie bude blikat a když je baterie plně nabita, rozsvítí se zeleně. To však pouze na 30 vteřin a pak se úplně vypne.

Součástí balení tohoto kartáčku není cestovní ochranné pouzdro. V balení je pouze průhledná ochranná „čepička“ na hlavu kartáčku. Pokud tedy víte, že jste stále na cestách, sáhněte po vyšší řadě.
Kartáček v růžové pastelové barvě určitě potěší všechny ženy i dívky. Sehnat se dá i v dalších barevných provedeních.

Kartáčku bohužel chybí jakákoliv moderní funkce nebo možnost propojení s telefonem či chytrou aplikací přes Bluetooth. Jinak je kartáček výkonný, přehledný, jeho ovládání je intuitivní a určitě jej ocení i ti, kteří elektrický zubní kartáček ještě nezkoušeli. Designově je také povedený, proto určitě nebude dělat ostudu vaší koupelně.

  • bělící režim
  • časovač
  • indikátor vybité baterie
  • BrushSync oznamující nutnost výměny hlavice
  • možnost výměny více typů hlavic
  • hůře rozeznatelný signál pro přílišný tlak
  • hladké tělo může vyklouznout z ruky
  • chybí cestovní pouzdro
Zjistit cenu

Curaprox CHS 100

Parametry

Typsonický
Počet pulsů42000 /min
Počet programů čištění3
Indikátor baterieano
Počet náhradních hlavic v balení1
Časovačano
Senzor tlakune
Propojení s chytrým zařízenímne

Elektrický kartáček od značky, která se proslavila výrobou klasických zubních kartáčků a která je na našem trhu extrémně rozšířená a často doporučovaná i zubaři. Je pochopitelné, že vzbuzuje velká očekávání, hlavně ve spojitosti s akceptovatelnou pořizovací cenou a relativně nízkou cenou hlavic. Barevným odstínem docela připomíná konkurenci od ORAL-B, decentně zapadne do většiny koupelen. Pochvalu za mě zaslouží za výborný pocit po čištění zubů, kdy díky specifickému pohybu kartáčku v jednom směru máte pocit opravdu kvalitně vyčištěných zubů. Stačilo si po nich přejet jazykem a cítil jsem ten rozdíl.

K dispozici jsou tři čistící programy, většině uživatelů bude pravděpodobně stačit ten klasický a k tomu případně občas masáž dásní. Baterie vydrží bez nabití tak týden a půl a nabíjení docela trvá. Vzhledem k tomu, že budete mít většinu kartáček v nabíjecí bázi by to nemělo vadit. Trochu nešťastně řešená je indikace stavu baterie. Přišlo mi, že hlásí většinu času skoro celé nabití nebo naopak skoro vybito. Mezi fáze, jako by snad ani neexistovala. Co se týče výbavy tak umí signalizovat dobu, po kterou se máte věnovat jednotlivým částem ústní dutiny (klasika, 30 sekund na každou polovinu dole a poté nahoře), ale bohužel nemá indikátor tlaku. To je trochu nepříjemné pro uživatele, kteří se elektrickým kartáčkem začínají. Přílišný tlak může zubní sklovinu poškodit. Moje doporučení je, začít raději trochu opatrněji a v případě, že budete mít pocit špatně vyčištěných zubů, tak po kouskách přidávat.

Bohužel má i svoje nevýhody. Ta první není příliš významná a jedná se o hlučnost. Philips i ORAL-B jsou v provozu o něco tišší. Možná je to daň za účinné čištění, možná jen konstruktéři při výrobě neodvedli nejlepší práci. Pravý důvod neznám, ale osobám citlivým na zvuk bych ho radil před koupí vyzkoušet. Další drobný neduh je výměna hlavic, která šla opravdu z tuha a bylo nutné použít relativně velkou sílu. Dovedu si představit, že útlejší ženy s tím budou chvíli zápasit. Z čeho mám ale trochu obavy, jsou stížnosti v recenzích na eshopech na poruchovost výrobku. Ty se datují většinou po roce až dvou používání a zdá se, že se často kazí baterie. Osobní zkušenost s tím nemám, protože tak dlouho kartáček nepoužívám. Ale z četnosti těchto stížností se zdá, že se s nimi můžete setkat s větší pravděpodobností než u jiných značek. Podobné hodnocení je i na zahraničních portálech. Většina uživatelů je nadšena, ale část se setkává s poruchovostí a ti pochopitelně hodnotí výrazně hůře. Za mě se jedná o skvělý sonický kartáček, který není ani tak drahý jak by se dalo čekat. Počítal bych však s tím, že nemusí vydržet věčně a pravděpodobně si nekupujete přístroj na dalších 10 let.

Zjistit cenu

Oral-B Junior Smart

Parametry

Typoscilační
Počet pulsů40 000
Počet programů čištění3
Indikátor baterieano
Počet náhradních hlavic v balení1
Časovačano
Senzor tlakuano
Propojení s chytrým zařízenímano

Oral-B je na trhu s dentálními produkty známý výrobce, který dodává široké spektrum nabídky. Její součástí je i tento dětský elektrický zubní kartáček, který je určen pro děti starší šesti let. U tvaru zubního kartáčku asi nelze očekávat žádná překvapení. Rukojeť je zaoblená a docela tenká, takže vhodná do dětských rukou. V balení najdete zubní kartáček, jednu hlavici, nabíječku a manuál.

Dobrou zprávou je, že se příjemně drží a že má senzor tlaku, díky kterému dítě dokáže poznat pokud „moc tlačí“ a hrozí tak, že případné poškození skloviny či dásní. Hlučnost se pohybuje okolo 65 dB, což pro oscilační kartáček naprosto standardní hodnota. Pro koho by to bylo příliš rušivé, jsou tu kartáčky sonického typu, které jsou méně hlučné. Zpracování je pevné, o trvanlivost bych se nebál i v případě pádů a podobných dětských nehod. Možná právě přemýšlíte, co vlastně dělá zubní kartáček dětským zubním kartáčkem. V případě tohoto je to primárně jeho rukojeť. Ta nese typicky dětské motivy. Nevím jak lépe to popsat než slovem čmáranice, které zobrazují zuby, zubní pastu a podobné věci v komiksovém zobrazení. Samotná hlava kartáčku je stejně velká jako u některých kartáčků od Oral-B určených pro dospělé. To by u většiny dětí neměl být žádný problém, v tomto věku je už ústní dutina dostatečně velká.

Kartáček umí tři čistící režimy. Ty jsou běžné čištění, citlivé zuby a bělení. První dva dokáží pochopit, ale ten třetí mi přijde u takto malých dětí poměrně zbytečný. Hlavně na těle přístroje není nikde znázorněno (za pomoci diody), který režim je aktuálně zvolený. Přepínají se stiskem spouštěcího tlačítka po zapnutí kartáčku. Zapnutím přístroje se spustí klasický režim, dalším stiskem ten pro citlivé zuby. Třetí stisk spustí „bělící mód“ a čtvrtý kartáček zase vypne. Pokud tlačítko podržíte déle (cca 3 sekundy), vypne se okamžitě. Režim pro citlivé zuby je pomalejší a k zubům něžnější, takže může být vhodný pro děti, které mají z čištění zubů strach.

Výdrž baterie je cca 1 hodina (59 minut vydržel po zapnutí, než se vybil). Když počítáme dvě dvouminutové čištění denně, tak je to sympatických 15 dní. To je solidní doba, ale na druhou stranu ne něco špičkového. Celková doba nabití je přes 10 hodin a zhruba půl hodiny trvá, než vám z plně vybité baterie získá energii na jedno čištění. Škoda že nemá pohybový senzor, který by v mobilní aplikaci dokázal zobrazit, jak se dítě jednotlivým částem svého chrupu věnovalo. Zejména v takto nízkém věku, by to mohlo mít výchovný charakter a zaručit ideální návyky při čištění zubů. Na druhou stranu je nutné brát v potaz, že kartáček lze pořídit docela levně, pod 1 500 Kč.

  • senzor tlaku
  • časovač
  • povedená ergonomie
  • nemá cestovní pouzdro
  • jen jedna hlavice v balení
Zjistit cenu

ETA Zubnička 1294

Parametry

Typoscilační
Počet pulsů4500 /min
Váha kartáčku0,165 g
Počet programů čištění1
Indikátor bateriene
Počet náhradních hlavic v balení1
Časovačne
Senzor tlakune
Propojení s chytrým zařízenímne

Jde o levný elektrický oscilační kartáček pro děti. Pokud chcete zjistit zda si vaše ratolesti budou radši čistit zuby takhle, místo klasického kartáčku, můžete ho zkusit. Je velmi levný. Děti na něj většinou reagují pozitivně, líbí se jim jeho hravá forma. Část děti je z elektrického kartáčku nadšena a rodiče si pochvalují, že si díky němu více a lépe čistí zuby. Určitě to ale neplatí pro všechny. Kartáček je totiž docela hlučný a pár dětí z něj mělo na počátku strach. Nicméně díky opravdu nízké pořizovací ceně to stojí za vyzkoušení. Jako časomíra slouží malé přesýpací hodiny. Při použití pozor na to, že se zubní pasta umí rozstřikovat, pokud kartáček není v ústech, a udělá tak nepořádek v koupelně.

Napájení je na baterie, ty bohužel nejsou součástí balení, takže jestli chcete kartáček rovnou používat je třeba je k nákupu přidat. Jedná se o klasické AAA baterie, lze použít jak běžné, tak i dobíjecí. Ovládání není pro děti úplně nejsnadnější, občas bojují se zapínáním. Ale stejně si s nimi bude čistit zuby nějaký dospělák, takže to tolik nevadí. Ani zpracování není úplně špičkové (u spojení hlavice a těla kartáčku je tam trocha moc vůle), ale to asi nelze při této ceně očekávat. Jestli se vám stává, že se kartáček v puse dítěte „zastaví“, tak je to nejspíše tím, že na něj moc tlačí. Když neočekáváte špičkovou kvalitu, tak dostanete hezky zpracovaný kartáček, u kterého je šance že bude vaše děti opravdu bavit. A hlavně je může bavit čištění zubů. Za sebe můžu k vyzkoušení jen doporučit, uvidíte zda vám sedne. Cena není nijak vysoká.

Zjistit cenu

AEG EZS 5664

Parametry

Typsonický
Počet pulsůneuvedeno
Váha kartáčku61 g
Počet programů čištění3
Počet náhradních hlavic v balení1
Časovačano
Senzor tlakune
Propojení s chytrým zařízenímne

AEG EZS 5664 je sonickým elektrickým kartáček, který zuby vyčistí poměrně uspokojivě. Je rozhodně plnohodnotnou alternativou k jiným značkovým kartáčkům, jež jsou mnohem dražší. Sonické čištění je pro zuby a dásně mnohem lepší, než čištění klasickým elektrickým kartáčkem s otočnou hlavou. Bez obav jej můžete použít i na čištění dásní. Skvěle se dostane i do mezizubních prostor. Trochu nás zamrzelo, že nemá senzor tlaku, to je doménou spíše dražších výrobků, ale nenáročnému uživateli to vadit nebude. Z počátku je však dobré na kartáček tlačit méně a najít si nejvhodnější tlak při čištění.

Výrobek nabízí 3 režimy čištění – normální, pro citlivé zuby a masáž. Tato nabídka funkcí je optimální a dostačující. Samozřejmostí je časovač 4 x 30 sekund, takže si chrup budete čistit na pravé i levé a na spodní i dolní části stejně dlouho. Nejlépe na kartáčku hodnotíme výdrž baterie, která je téměř 4 hodiny, což je při 4 minutovém čištění (2 minuty ráno a 2 minuty večer) skutečně úctyhodná výdrž. Nabíjení zcela vybité baterie trvá 6,1 hodin. Kartáček se vrací do nabíjecí stanice, jež je připojena ke zdroji elektrické energie, takže je baterie nabitá téměř pořád. Pokud byste si nabíjecí stanici nechtěli brát s sebou na cesty, tak bez ní kartáček spolehlivě vydrží i týden.

Součástí balení jsou dvě hlavice, které je možné postavit do praktického stojanu, jenž je součástí nabíjecí stanice. Kartáček má poměrně nízkou hmotnost 61 g a v ruce se drží pohodlně. Ocenili bychom, kdyby součástí balení i cestovní pouzdro. Kartáček je rozhodně dobrou volbou pro méně náročné nebo osoby začínající s čištěním elektrickým kartáčkem. Tento typ je o něco hlučnější než konkurenční modely, ale na hluk se dá zvyknout. Jeho největší předností je dlouhá výdrž baterie.

Zjistit cenu

Hned na začátku vás asi zklameme. Elektrickým zubním kartáčkem si nevyčistíte chrup rychleji. Testy ale prokazují, že z dlouhodobého hlediska dokáže odstranit plak několikanásobně efektivněji jak z povrchu zubů, tak z mezizubních prostor a pomáhá zlepšovat čistící návyky díky různým funkcím. Jaký zubní elektrický kartáček ale vybrat? Z kategorie elektrického čištění si můžeme vybrat buď oscilační, nebo sonický elektrický kartáček na zuby. Pojďme si je představit.

Oscilační zubní kartáčky

Tento typ funguje na základě půlrotačního pohybu, tedy oscilace, při které se stírá plak ze zubů. Díky jemným pulzačním pohybům plak narušuje. Hlavice vykonává jen malé pootočení tam a zpět, proto jsou hlavice kartáčku nejčastěji kulaté. Tyto typy kartáčků jsou velmi výkonné, což znamená, že účinně likvidují zubní plak a čistí zuby.

Intenzita čištění není to hlavní

  • Daní za tak intenzivní a efektivní čištění je ale menší citlivost k obnaženým krčkům zubů. Proto je zubaři příliš nedoporučují a lidé s problémy s dásněmi a citlivými zuby by se jich měli vyvarovat.
  • Naopak výhodou je mnoho různých nástavců, ze kterých je na výběr. Třeba speciální na bělení zubů. Vyšší modely oscilačních zubních kartáčků mají 3D technologii, kterou si pochvalují především kuřáci a milovníci kávy. Při pravidelném čištění tento zubní elektrický kartáček totiž zamává se zabarvením zubů.

Vyšší řada=více funkcí

  • Čím vyšší řada, tím více má přístroj také funkcí a rychlostí. Vyšší řady už nemají pouze rotační pohyb, ale také pulzují. Hlavice kartáčku se jemně, ale velmi rychle pohybuje od a k zubu a do toho se ještě otáčí. Kartáčky tak dosahují až 8 800 oscilací za minutu a až 40 000 pulzací za minutu. Vzhledem k intenzitě čištění a vlivu na dásně ale neplatí, že čím větší výkon, tím lepší péče o zuby. Kombinace těchto dvou pohybů zvyšuje účinnost čištění a proniká lépe do mezizubních prostor.

Hravé čištění pro děti

  • Oscilace je vhodná také pro mléčné zoubky, a tak existuje řada dětských elektrických kartáčků pouze s jednou rychlostí. Kartáčky jsou barevné, mají hravé stojany a hravé časoměřiče. Rodiče tak ratolesti k péči o zoubky nemusí už více nutit. Mezi nejprodávanější elektrické kartáčky v této kategorii patří Oral-B.

Jak s oscilačním kartáčkem zacházet?

  • K obecným radám při čištění zubů patří, že byste kartáčkem neměli jet po hraně dásně a zubu, ale pouze po zubech. Právě proto, abyste své dásně nezatěžovali tímto intenzivním pohybem. V prostoru krčků mohou zůstávat nečistoty a plak, takže pro dokonalé očištění zubů byste si pak měli ještě vyčistit tyto prostory dásní a krčků manuálním zubním kartáčkem.

Shrnutí

  • oscilace odstraňuje odolný zubní plak
  • snižuje zbarvení zubů od cigaret, kávy nebo vína
  • malá hlavice kartáčku perfektně vyčistí zub a dosáhne do hůře přístupných míst
  • intenzita čištění může podráždit dásně
  • vyšší výkon neznamená lepší a šetrnou péči
  • nečistí prostor krčků

Sonické zubní kartáčky

Tento typ pracuje na základě sonických vibrací, které ve vysoké rychlosti rozkmitají štětiny a vytvoří proud vody, slin a zubní pasty. Dochází tedy ke stíracímu pohybu a cirkulaci. Hlavice sonického kartáčku se velmi mírně, ale rychle kýve do stran. Pokud máte kartáček přiložený vodorovně k zubům, hýbe se nahoru a dolů a simuluje tak pohyb běžného kartáčku. Díky těmto velmi rychlým pohybům se voda v ústech rychle rozpohybuje a lépe pronikne do mezizubních prostor.

Šetrnější než rotace

  • Proto jsou sonické zubní kartáčky účinnější právě na čištění mezizubních prostor. A to účinnější nejen než rotační kartáčky, ale i než klasické kartáčky. Úroveň vyčištění mezizubních prostor dosahuje téměř úrovně speciálních mezizubních kartáčků nebo zubních nití. Tato technologie je šetrnější a vhodná i pro lidi s citlivými zuby a dásněmi. Existuje i dětská řada pro každou věkovou kategorii. Nejlepšími elektrickými kartáčky jsou ty od Oral-B, Philips a WaterPik.

Jak používat sonický kartáček na zuby

  • Zde se naopak doporučuje jet kartáčkem po rozhraní dásně a zubů. Díky tomu pohyb hlavice kartáčku dosáhne na dáseň, krček i boční stranu zubu a zuby se tak vyčistí nejlépe. Je vhodné přejet i kousací část stoliček, i když u dospělých se zde zubní kazy tvoří jen minimálně.

Shrnutí

  • šetrné čištění zubů vhodné i pro citlivý chrup a dásně
  • hlavice kopíruje tvar zubů a dostane se k nim tak ze všech stran
  • šetrnější k zubům a zubní sklovině než rotační elektrické kartáčky
  • čistí i mezizubní prostory
  • masírují dásně
  • náhradní hlavice jsou dražší
  • menší výběr hlavic

Jak funguje elektrický kartáček

Pokud jste se rozhodli pro koupi elektrického zubního kartáčku, bude vás možná zajímat, jak tento přístroj funguje. Budete ho používat každý den a může se stát, že se vám rozbije a bude třeba ho spravit, nebo jste zkrátka jen zvědaví a rádi byste si rozšířili obzory. Pojďme se tedy elektrickému kartáčku podívat blíže na zoubek.

Elektrický zubní kartáček používá pro svůj pohon elektrickou energii z baterií – mohou být vestavěné či klasické tužkové. Automaticky pak přesunuje štětinky na hlavě tak, aby co nejlépe a nejefektivněji vyčistily vaše zuby.

Uvnitř kartáčku se nachází motor, který se po stisknutí tlačítka roztočí. Převodový systém v těle přístroje se pak postará o to, aby vysokorychlostní rotační pohyb motoru přeměnil na pohyb tam a zpět. Tento pohyb je navržený tak, aby co nejblíže napodoboval klasické čištění pomocí mechanického kartáčku. Výrobci se však stále snaží elektrické kartáčky vylepšovat. Příkladem je třeba Oral B od Philips, který používá mimo pohyb ze strany na stranu i tzv. sonické čištění, při kterém vibruje celá hlavička kartáčku, a tak je čištění ještě důkladnější.

Pokud si vyberete zubní kartáček na tužkové baterie, stačí je po vybití jednoduše vyměnit za nové. V případě dobíjecího akumulátoru pak k němu obdržíte i dobíjecí stanici. Ta slouží i jako praktický držák. Dobíjecí stanice obsahuje malý plastový výčnělek, který zapadne do těla kartáčku. Při tomto styku se propojí cívka ve stanici s tou, která se nachází v těle kartáčku a spustí se dobíjení. Ačkoliv se cívky fyzicky nedotýkají, jsou umístěny blízko sebe a jsou schopné přenést náboj i přes plast, který je chrání.

Protože kartáčky přicházejí do styku s vodou, jsou v naprosté většině voděodolné. Voda a elektřina se spolu nesmí potkat, jinak by hrozil úraz elektrickým proudem. Většina kartáčků je proto vyrobena z tenkého, ale pevného plastu, který chrání elektronické součástky uvnitř. Dále je pak chrání i nejrůznější gumová těsnění.

Spousta lepších elektrických kartáčků nabízí různé režimy čištění s odlišnými pohyby a rychlostmi. Tyto režimy jsou naprogramované prostřednictvím vnitřních obvodů v přístroji tak, aby se následně změnila rychlost a pohyb kartáčové hlavy. Ovládají se obvykle tlačítky na rukojeti kartáčku a po jejich stisknutí se změní nastavení motoru. Nastavení a programy jsou uložené na drobných paměťových čipech uvnitř obvodu. Pro identifikaci nejrůznějších funkcí nebo třeba časovače vám poslouží LED diody, které svítí příslušnými barvami. Ty také často upozorňují na stav baterie.

Některé kartáčky dokonce umožňují uchovávat data a přenášet je bezdrátově přes Bluetooth do vašeho mobilního telefonu. Celá tato technologie je zabudovaná do destiček plošných spojů. Kartáčky mívají také vestavěný snímač tlaku, aby se předešlo přílišnému tlačení na zuby a byly chráněné dásně. Při používání takového kartáčku se zpětná vazba z hlavy přenáší na ozubení uvnitř přístroje. Pokud budete vyvíjet při čištění příliš velký tlak, v určitém bodě se aktivuje spínač v převodu a čištění se vypne. Když tlak snížíte, spínač opět dovolí pohyb hlavice.

Elektrické kartáčky jsou důmyslným vynálezem, který usnadňuje péči o lidský chrup. Moderní přístroje jsou pro zuby i dásně bezpečné. Vyberte si takový, který bude vyhovovat vašim požadavkům a pomůže vám dosáhnout krásného a zdravého úsměvu.

Na co si dát pozor při výběru elektrického kartáčku

Napájení

O energii se starají akumulátory. Ty zajišťují, abyste při čištění zubů nebyli omezení síťovým kabelem a také, aby přístroj dokázal fungovat po omezenou dobu i bez přítomnosti elektrické zásuvky. Můžeme se setkat s dvěma typy řešení.

  • Integrované akumulátory – to znamená, že jsou zabudovány v těle přístroje. Nevýhoda je, že je nelze bez pomoci servisu vyměnit. Výhodou (hlavně tedy pro výrobce) je snazší zajištění voděodolnosti. Průměrná životnost takového akumulátoru je okolo pěti let. V praxi se setkáte s tím, že vám skončí po dvou letech, stejně jako s tím, že vydrží funkční po osm let. Je to dost individuální, záleží na jaký kus narazíte a jak se k akumulátoru chováte.
  • Výměnné akumulátory – jak už název napovídá, lze je snadno vyměnit. Často se jedná o klasické AA nebo AAA baterie. Ve většině případů jsou dobíjecí.

Počet kmitů

Ve většině případů platí, čím více tím lépe. Minimum, pod které nemá cenu jít je 10 000 kmitů za minutu. Nejlepší kartáčky pak mohou mít přes 40 000 kmitů za minutu. Ne vždy platí, že dražší kartáček má více kmitů než ten levnější. Dále je rozdíl jestli má 10 000 nebo 30 000 kmitů, ale jestli má 35 000 nebo 37 000 nehraje velkou roli. Rozhodně si nemyslete, že díky většímu počtu kmitů můžete nějak dramaticky zkrátit čas, který je třeba na důkladné vyčištění zubů. Možná nepatrně o pár sekund, ale myslete na to, že každý zub potřebuje chvíli kontakt s rotující hlavicí, aby došlo ke odstranění plaku. Spíše se lze přiklonit ke tvrzení, že více kmitů vede k lépe vyčištěným zubům. Při výběru elektrického zubního kartáčku se můžete přečíst nejrůznější recenze, ale dobrou volbou je poradit se o výběru s vaším zubařem. Ten zná vaše zuby nejlépe a měl by vám umět poradit, jaká varianta elektrického zubního kartáčku pro vás bude nejlepší, nejšetrnější a nejvýkonnější volbou.)

Výhody a nevýhody elektrických kartáčků

  • vyžadují méně úsilí na čištění
  • odstraňují více plaku
  • senzor tlaku a časovač
  • menší spotřeba zubní pasty
  • bezdrátový provoz
  • množství funkcí a rychlostí
  • 3D technologie
  • pořizovací cena
  • výměna hlavic čtyřikrát ročně
  • rozdílná výdrž baterie a spotřeba energie
  • můžou být hlučné
  • vibrace můžou někomu způsobovat bolesti hlavy
  • nedoporučují se používat lidem s citlivými zuby a obnaženými krčky

Funkce

Oproti klasickým kartáčkům nabízejí ty elektronické mnoho funkcí navíc. Některé z nich jsou poměrně užitečné, jiné jsou spíše marketingovým lákadlem. Proto je dobré vědět co se pod jejich názvy skrývá, ať se můžete rozhodnout zda jsou pro vás důležité a nebo nikoliv.

  • Tlakový senzor – přílišný tlak může v kombinaci s extrémně velkým počtem kmitům vašim zubům uškodit. Tlakový senzor proto upozorní (zablikání červené diody, případně vibrací), že používáte příliš velkou sílu a je třeba zvolnit. Doporučuji hlavně při první zkušenosti s tímto typem přístroje, jak si zvyknete na správnou sílu, již není většinou potřeba.
  • Whitening (bělení) – výrobci slibují zázračné zbělení zubů a odstranění skvrn. Jistého pokroku s jeho pomocí dosáhnout lze, ale nelze čekat zázraky. Pozor na levné čínské přístroje vybavené touto funkcí. Mohou napáchat více škody než užitku.
  • Časovač – velmi praktická vlastnost, kterou je naštěstí vybaven skoro každý elektrický kartáček. Prostřednictvím zvukového signálu vám dává najevo, jak dlouho je třeba si zuby čistit. Obvykle se jedná o dvou minutový časový interval, který je rozdělen na čtyři části po půl minutě. Tu máte věnovat každému segmentu vašeho chrupu – levý horní, pravý horní, levý spodní, pravý spodní. Někdy se můžete setkat i s označením „Quadpacer“.
  • 3D čištění – nejedná se o nic „světoborného“. Název označuje typ pohybu hlavice po zubu. V podstatě se jedná o způsob čištění.
  • Massage (masáž) – tento program slouží k prokrvení a uvolnění dásní. Za pomoci jemných a pomalejší pohybů dává péči i této často opomíjené části dutiny ústní.
  • Cestovní pouzdro – zajímavý doplněk v případě, že často cestujete. Získáte tak praktický obal, do kterého uschováte svůj přístroj a příslušenství k němu.

Několik rad pro správné čištění zubů

Protože opakování je matka moudrosti, shrneme si zásady správné péče o zuby:

  • čistěte si chrup každý den, a to minimálně ráno a večer po dobu dvou minut
  • nejlepší jsou zubní kartáčky s menší hlavičkou a co nejměkčími štětinami
  • po čištění nechte kartáček dobře vyschnout a vyměňujte ho každé 3 měsíce
  • nezapomínejte na správnou techniku péče o zuby, zubaři doporučují krouživé pohyby
  • každý večer by se měly speciálními kartáčky čistit také mezizubní prostory

Zvuk vrtačky je otravný

Myslíte si, že při péči o zuby děláte vše správně, ale přesto při každé návštěvě zubaře slyšíte zvuk vrtačky? Třeba děláte jednu z následujících chyb.

  • z nějakého důvodu (nemáte čas, máte strach…) nechodíte na pravidelné kontroly jednou za půl roku. Z malých kazů se pak může stát velký problém.
  • vybíráte si špatné kartáčky. Všeobecně platí, že čím méně výčnělků a lamel, tím lépe pro váš chrup
  • nepoužíváte mezizubní kartáček nebo zubní nit. Tato procedura může být zdlouhavá, ale perfektně vyčistí zbytky jídla z mezizubních prostor, a tím zabrání tvorbě kazů.
  • pokud se stane, že zuby krvácí právě při použití mezizubních kartáčků, tak přestáváte s čištěním. To je špatně. Pokračujte, tento stav se časem upraví.
  • a nejčastějším důvodem je špatná technika čištění zubů. Příkladem je třeba stírací pohyb. Jak jsme již uvedli, doporučuje se používat krouživé techniky.

Jak se starat o hlavice

Věděli jste, že i o výměnné hlavice kartáčku byste se měli starat? Mezi štětinkami zubního kartáčku se usazují bakterie, které mohou při přemnožení způsobit zdravotní potíže. Řešením ale není staromódní vyvaření hlavic po čištění v horké vodě, ale speciální UV sanitéry, které pomocí zabudované UV lampy eliminují až 99,9 % všech bakterií, které se rozhodly si udělat ve vašem kartáčku párty.

Provozní náklady

Oproti klasickému zubnímu kartáčku dochází ke spotřebě elektrické energie. Ale ta je tak malá, že ji můžeme zanedbat. Ročně půjde maximálně o pár desítek korun. Vstupní náklady na pořízení elektrického kartáčku oproti klasickému jsou samozřejmě několikanásobně vyšší. Dále musíte pravidelně měnit hlavici. Ta vám vydrží přibližně stejně jako klasický kartáček, takže obvykle něco mezi dvěma až třemi měsíci. Cena je podobná jako u dražších kartáčků, počítejte obvykle mezi 100 až 150 Kč. Někdy jdou koupit i velká balení, kdy se jde s cenou dostat o něco níže.

Než začnete vybírat

Udělejme si malé shrnutí toho, co si musíte ujasnit, než si elektrický kartáček pořídíte.

  • Za prvé si vyberte, zda vám bude vyhovovat lépe rotační nebo sonický kartáček na zuby.
  • Dále je nutné počítat nejen s větší počáteční investicí do kartáčku, ale také s výměnou hlavic, která je nutná každé dva až tři měsíce.
  • A nakonec upozornění, elektrické kartáčky nemají většinou výměnné baterie, ale nabíjecí. Proto jakmile se jim sníží kapacita, putují do koše.

Doplňky

Pro dokonalé vyčištění zubů samostatný kartáček nestačí a je potřeba mu vzít na pomoc i pár pomocníků. Pamatuji si dobu, kdy byla velkým hitem dentální nit, ale v současné době doporučuje většině dentistů mezizubní kartáčky. Jejich každodenní používání je tím nejúčinnějším pomocníkem v boji proti plaku v mezizubním prostoru. Velký kartáček se tam prostě díky svému tvaru nemá šanci dostat. Právě z mezizubních prostor vzniká valná většina s problémy s chrupem během dospělosti. Jedná se zubní kaz a krvácení z dásní, které může vyústit až v paradentózu. Správný mezizubní kartáček zvolte po poradě se zubním lékařem. Značka není až tak důležitá, primárně jde o správnou velikost. Je dost možné, že budete mít jiný průměr pro přední zuby a jiný pro stoličky na stranách. Správný výběr je zde opravdu klíčový. Malý průměr prostor dostatečně nevyčistí a velký naopak může poškodit dáseň.

Malé opáčko

V následujícím slovníčku pojmů si můžete zopakovat, co který typ kartáčku dělá a umí.

  • Rotace – Tento typ pohybu je nejobvyklejší, často jím disponují kartáčky, které využívají i jinou techniku, třeba pulzaci. Spočívá v otáčivém pohybu štětinek, které jsou uspořádány do kruhů nebo svazků.
  • Rotace-oscilace – Technika rotace čištění je obohacená o oscilaci, tedy otáčení hlavice do stran o 90 stupňů tam a zpět.
  • Pulzace – Hlavice některých rotačních nebo oscilorotačních kartáčků se nejen otáčejí, ale navíc pulzují, čímž mohou jejich štětinky dosáhnout i do jinak nedostupných prostor v chrupu.
  • Sonická technologie – Kartáčky, které ji využívají, nečistí zvukem, jak by se z názvu mohlo zdát, ale v určitých frekvencích vibrují. Mají zpravidla podlouhlou hlavici.
  • Senzor tlaku – Funkce, která vás akustickým nebo vizuálním signálem upozorní, pokud na kartáček příliš zatlačíte.
  • Časovač – Díky časovači nemusíte hlídat dobu čištění. Připomene vám, jak dlouho si zuby čistíte a kolik času máte této činnosti ještě věnovat.

Instruktážní video jak si čistit zuby

Jaký elektrický kartáček je nejlepší podle dTestu?

Elektrické zubní kartáčky byly pod drobnohledy odborníků z dTestu. Ti hodnotili hlučnost, váhu, výdrž i vybavenost. Vítězem dTestu elektrických zubních kartáčků se stal sonický Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04. Uchvátil protiskluzovou rukojetí, pouzdrem na cesty i časovačem. Váží pouze 133 gramů a je dostupný v bílé, růžové, černé a ametystové variantě. Sami ho používáme a jak se s ním čistí zuby píšeme zde.

Cena

Stejně jako v ostatních odvětvích zde najdete známé značky, kterou jsou prověřené, ale o něco dražší a neznámé u kterých můžete ušetřit, ale také dostat méně kvalitní výrobek. To už je volba každého nakupujícího. Mezi známé a ověřené značky patří například: Philips, Oral-B, Curapox nebo třeba Braun.

Do 1 000 Kč

Do této kategorie spadají spíše základní elektrické kartáčky, od kterých nelze očekávat bohaté funkce nebo dokonalé zpracování. Již okolo 200 Kč jdou sehnat ty nejlevnější, ale upřímně, jejich koupi bychom nedoporučovali. V ceně někde okolo 500 Kč už jdou sehnat použitelné přístroje. Ve většině případů půjde o rotační kartáčky.

Do 3 000 Kč

Tady už si s klidným srdcem může vybrat každý, kdo touží po kvalitním přístroji, vybaveném dostatkem funkcí a zároveň cenově přijatelným. Za tyto peníze jdou koupit i sonické kartáčky a celkově počítejte s bohatou výbavou, která může zahrnovat tlakový senzor nebo třeba časovač.

Nad 3 000 Kč

Cenu v tomto případě zvyšuje unikátní design nebo speciální funkce, jako třeba propojení s mobilním telefonem. Pokud chcete cenově efektivní volbu, stačí vám výběr z předchozí kategorie. Vaše zuby při použití dražšího kartáčku pravděpodobně čistější nebudou. Jestli vás lákají jejich funkce nebo vzhled, chybu jejich nákupem neuděláte.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.5/5 43 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

  1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
  2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
  3. Rady k nakupování
  4. Nové recenze produktů
  5. Nové srovnávací testy
  6. Tyto e-maily jsou zdarma
  7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

      Přidejte váš dotaz nebo recenzi

      Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

      Covybrat.cz
      Logo