Jak vybrat nejlepší epilátor + Recenze

Aktualizováno v lednu 2023

Při výběru prvního epilátoru byste se měla seznámit s několika základními parametry, které se mohou u každého výrobku lišit. Protože se z počátku jedná o poměrně bolestivou zkrášlující proceduru, poradíme vám také, jak bolest zmírnit a vysvětlíme rozdíl mezi pinzetovými a IPL epilátory. V našem rádci najdete také recenze na top epilátory, které na trhu můžete najít. Jdeme na to!

Test epilátorů 2023

Epilátory

NázevKde koupitPřibližná cena (Kč)Hodnocení
celkem
1.Braun Silk-épil SensoSmart 9/870Zjistit cenu3400
96 %
2.Rowenta EP 5640Zjistit cenu1200
89 %
Recenze
3.Panasonic ES-EL8A-P503 7v1Zjistit cenu2300
88 %
4.Braun SE 3270 SoftPerfectionZjistit cenu1100
86 %
5.Rowenta EP1110F0 Easy TouchZjistit cenu800
83 %

IPL epilátory

NázevKde koupitHodnocení
celkem
1.Philips Lumea Series 9000 BRI958/00Zjistit cenu
97 %
Recenze
2.Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00Zjistit cenu
96 %
3.Beurer IPL 8800Zjistit cenu
95 %
Recenze
4.Eta Fenite 834790000Zjistit cenu
86 %
5.Braun Silk-expert Pro 5 PL5014 IPLZjistit cenu
85 %
Recenze
6.Philips Lumea Advanced SC1997/00Zjistit cenu
85 %
Recenze
7.Concept IL3020 Perfect SkinZjistit cenu
84 %
Recenze

Rowenta EP1110F0 Easy Touch

Počet pinzet24
Počet rychlostí2
Údržbaneomyvatelný
Napájenísíťové

Epilátor Rowenta EP1110F0 Easy Touch patří mezi ty levnější přístroje na trhu. Zakoupit ho můžete už v ceně okolo 600 Kč, což představuje velmi příjemnou investici. Vzhledem k nízké ceně však nemůžete očekávat zázraky. Uživatelé si i přes to zařízení velmi chválí a můžeme tedy bez obav prohlásit, že se jedná o perfektní kousek v poměru cena versus výkon.

Při prvním pohledu přístroj překvapí malými rozměry 7,9 x 5,7 x 3,2 cm. Ty z něho dělají dokonale kompaktní strojek vhodný k použití doma i na cestách. Menší rozměry mohou překvapit, ale epilátor se i přes ně obsluhuje dobře. Přístroj se napájí pomocí 230V síťového kabelu a bohužel nenabízí možnost fungování na baterie. Pokud byste ho tedy chtěli brát s sebou do zahraničí, myslete na případnou redukci do zásuvky. Protože provoz probíhá pomocí síťového kabelu, rozhodně nikdy nepoužívejte tento epilátor ve vaně nebo ve sprše. Je určený na vytrhávání chloupků za sucha.

Epilace probíhá pomocí 24 pinzet, které jsou umístěné v širokém válečku. Vzhledem k tomu, že je počet pinzet poměrně nízký, je tento model vhodný pro začátečníky, protože vytrhávání chloupků není tak bolestivé. Výrobce doporučuje použití už u délky chloupků 0,5 mm, s čímž ale příliš nesouhlasíme. Raději je nechte trochu dorůst. Vzhledem k tomu, že přístroj disponuje tak nízkým počtem pinzet, počítejte s tím, že se budete muset k některým místům vracet vícekrát.

K dispozici máte 2 rychlosti vytrhávání. Co se týká počtu nástavců, používat můžete pouze jeden jediný, žádný další v balení není. Proto nelze epilátor doporučit k ošetření citlivějších míst jako obličej nebo bikinové partie. Hodí se pro vytrhávání chloupků na nohách nebo v podpaží. Aby vás proces bolel o něco méně, můžete využít masážní systém, který vytrhávání maličko zpříjemní. Bohužel zde ale není součástí osvětlení.

Co se čištění týká, není možné opláchnout epilátor pod vodou. Nejhygieničtějšího odstranění chloupků v hlavici se tak budete muset vzdát. V balení najdete alespoň drobný čisticí štěteček, který vám pomůže zaseknuté chloupky z hlavice vytáhnout. Epilátor Rowenta doporučujeme pro nenáročné uživatele, kteří se chtějí s epilací seznámit nebo hledají přístroj za nízkou cenu.

 • nízká cena
 • kompaktní rozměry
 • lehký
 • masážní systém
 • nevhodné pro citlivější místa
 • pouze jeden nástavec

Zjistit cenu

Braun SE 3270 SoftPerfection

Počet pinzet20
Počet rychlostí2
Údržbaneomyvatelný
Napájenísíťové

Značka Braun se na epilátory speciálně zaměřuje, proto si můžete být jisti, že koupí pořídíte přístroj, který něco vydrží. Epilátor Braun SE 3270 je zástupcem těch jednodušších zařízení, které nevynikají žádnými extra funkcemi. Cenově se pohybuje okolo 1 000 Kč, což je docela příjemná cenovka za osvědčenou značku a extra hlavice v balení.

Tento model se napájí klasicky pomocí 230V síťového kabelu. Díky tomu si můžete být jisti jeho stabilním a silným výkonem, ale bohužel se nedá použít na mokrou epilaci či holení. Používat ho ve vaně či ve sprše ani nezkoušejte! Někteří uživatelé si stěžují na lehce hlučnější provoz. Strojek se ovládá pomocí tlačítka na přední straně, které vám umožňuje volit mezi dvěma rychlostmi. Vybrat si tak můžete jemnější odstraňování chloupků, které je méně bolestivé, nebo rychlejší stupeň pro efektivnější vytrhávání.

O epilaci se stará hlavice s 20 pinzetkami. Mimo ně se na ní nachází speciální výstupky SoftLift, které pomáhají napřímit chloupky a vést je směrem k trhacím pinzetám. Díky tomu je epilace efektivnější. Přesto však je 20 pinzet v hlavici velmi nízký počet a počítejte s tím, že najednou všechny chloupky na jednom místě určitě nechytne. Určitě však oceníte speciální světélko SmartLight, které vám pomůže k lepším výsledkům i v místnosti s nízkým osvětlením. Aby bylo vytrhávání méně bolestivé, jsou na hlavním nástavci mimo pinzety umístěné také masážní válečky.

S menším počtem pinzet je tento kousek určený výhradně k epilaci nohou, pro odvážnější i podpaží. Určitě ho však nebudete používat na obličej či intimní partie. Pro tyto případy ale můžete vyměnit hlavní epilační hlavu za speciální hlavici, která umožní přístroj využívat pro běžné suché holení. Mimo to pak v balení najdete i zastřihávací hlavici pro úpravu citlivějších partií. Co se čištění týká, bohužel není možné hlavici omývat. Zaseknuté chloupky budete muset odstranit mechanicky. Čisticí kartáček však není součástí balení.

Epilační strojek Braun SE 3270 patří mezi velmi oblíbené kousky, které umí základní epilaci na výbornou. Pokud ale hledáte zařízení pro méně bolestivé vytrhávání, úpravu bikinových partií nebo si chcete užívat mokré epilace, budete se muset poohlédnout po jiném modelu.

 • výměnné hlavice
 • systém nadzvedávání chloupků SoftLift
 • světélko
 • příjemná cena
 • kvalitní značka
 • hlučnost
 • menší počet pinzet
 •  obtížné čištění

Zjistit cenu

Panasonic ES-EL8A-P503 7v1

Počet pinzet60
Počet rychlostí3
Údržbaomyvatelný
Napájeníakumulátor

Pokud čekáte od svého epilátoru víc, než základní a bolestivé vytrhávání chloupků, které musíte v určitých oblastech provádět několikrát, vyzkoušejte epilační strojek Panasonic ES-EL8A-9503 7v1. Tento drobeček toho umí opravdu spoustu, a navíc je vybavený hromadou speciálních vychytávek a funkcí.

V prvé řadě je třeba zmínit, že Panasonic svůj epilátor vybavil dvojitou dávkou trhacích pinzet. Běžně se můžete setkat s pouhou dvacítkou, zde se jde do boje proti chloupkům s rovnými 60 pinzetami. Hlavice je mnohem širší – o 30 % víc než běžně, takže v jednom tahu zvládne pokrýt větší plochu. Navíc se dokáže naklánět do 90 stupňů, takže se se strojkem dostanete všude, a perfektně se přizpůsobí náročnějším místům na těle, jako jsou třeba kolena či podpažní jamka.

Zvolit si můžete z 3 různých stupňů rychlostí. Nižší pro citlivější partie a jemnější epilaci, vyšší pro efektivnější a rychlejší práci. Další výhodou je velké množství nástavců, které vám umožní provést spoustu kosmetických úprav. K dispozici máte jemnou hlavici, speciální hlavici pro oblast podpaží a bikin, holicí hlavu, zastřihovací nástavec, hřeben pro intimní partie a dokonce brousící nástavec pro péči o paty a chodidla. V balení navíc najdete čisticí kartáček a pouzdro. Pro snadnější epilaci bez vynechaných chloupků má přístroj k dispozici světélko.

Pro pohon přístroj využívá akumulátorovou baterii, kterou je třeba vždy předem nabít. U akumulátorů hrozí, že jejich výkon bude kolísat, nicméně u takto drahého přístroje se nemusíte bát, že by výrobci nemysleli na dostatečnou kapacitu baterie. Na jedno hodinové nabití vydrží strojek fungovat 30 minut, což při jeho počtu pinzet bohatě postačí na epilaci celého těla. Protože je akumulátorový, můžete ho používat i na mokrou epilaci, při které chloupky ve vodě změknou, kůže se uvolní a celý proces je příjemnější. Strojek je kompletně voděodolný. To usnadňuje i samotné čištění, které může probíhat pod tekoucí vodou a je velmi hygienické.

Uživatelé si epilaci pomocí strojku Panasonic chválí jako téměř bezbolestnou a efektivní. Díky dvěma epilačním válečkům v jedné hlavici dokáže rychle a dobře odstranit chloupky. Přesto však počítejte, že i s tímto modelem se budete muset k určitým místům vracet. Nezvládne zkrátka zachytit úplně všechny chloupky na první pokus.

 • široká epilační hlavice
 • voděodolný
 • akumulátor
 • pro mokrou i suchou epilaci
 • velké množství nástavců
 • světélko
 • vyšší pořizovací cena

Zjistit cenu

Braun Silk-épil SensoSmart 9/870

Počet pinzet40
Počet rychlostí2
Údržbaomyvatelný
Napájeníakumulátor

Strojek Braun Silk-épil SensoSmart představuje perfektní způsob, jak odstranit i skutečně krátké chloupky z nejrůznějších částí těla. Díky množství nástavců ho můžete využít úplně kdekoliv. Značka Braun je pověstná svou kvalitou, proto se můžete spolehnout, že své peníze investujete do přístroje, na který je spolehnutí.

S počtem 40 pinzet už se jedná o pokročilejší epilátor, který doporučujeme zkušenějším uživatelům. Pinzety jsou hrubší a delší, takže skutečně lépe zachytí i kratší chloupky. Výrobce uvádí, že hlavice strojku je o 40 % širší než u konvenčních produktů, a je pravdou, že vytrhává skutečně skvěle. K perfektní práci využívá speciální inteligentní systém tlakových senzorů SenzoSmart, které vás navádějí ke správnému směru epilace. Díky tomu zvládne zachytit mnohem víc chloupků.

Výhodou tohoto modelu je velké množství náhradních nástavců, které ho předurčují k všestrannějšímu použití. Mimo základní hlavici máte k dispozici speciální nástavec pro kontakt s pokožkou, nástavec na obličej a zastřihovací nástavec. Je možné k němu dokoupit i speciální masážní hlavice. V balení dále najdete čisticí kartáček, pouzdro a také holicí strojek Gillette Venus Swirl, pro případ, že by byla epilace příliš bolestivá.

Vybírat si můžete ze dvou rychlostí. Nižší pro jemnější epilaci, vyšší pro intenzivnější vytrhávání. Samozřejmostí je masážní pulzace, která pomáhá zmírnit bolest. Rychlost ovládáte pomocí otočného ovladače na přední straně strojku. Zde se nachází také světélko, které pomáhá k zachycení méně viditelných chloupků.

Přístroj je bezdrátový a funguje díky napájecímu akumulátoru. Za 2 hodiny nabíjení získáte 40 minut času. Protože není nutné používat síťový adaptér, můžete si užít epilaci i na mokro – ve vaně či ve sprše. Ta bývá méně bolestivá, protože jsou póry pokožky otevřenější a chloupky měkčí. Ve vodě ho můžete samozřejmě také omývat. Pro odstranění zaseknutých chloupků použijte přiložený štěteček. Ačkoliv se jedná o epilátor vyšší cenové kategorie, můžeme ho pro všechny přednosti jedině doporučit.

 • inteligentní hlavice s mnoha pinzetami
 • velké množství nástavců
 • voděodolný
 • světélko
 • výkyvná hlavice se přizpůsobí křivkám
 • dlouhá doba provozu na jedno nabití
 • vyšší cena

Zjistit cenu

Eta Fenite 834790000

Počet pinzet
Počet rychlostí
Údržba
Napájení

Jako poslední pro naši recenzi jsme vybrali epilátor Eta Fenite 834790000, který je zástupcem IPL epilátorů. Funguje tedy na bázi světelných výbojů, které vypalují chloupky už v samotném kořínku. Díky tomu je celý proces skutečně bezbolestný. Bohužel si za tento luxus musíte značně připlatit. Cena strojku se pohybuje okolo 7 000 Kč.

Model Eta Fenite představuje skvělý způsob, jak odstranit chloupky na těle. Stejně jako ostatní zástupci IPL epilátorů se však nedoporučuje použití okolo očí a v citlivých intimních partiích. Můžete ho však použít na tváři či v oblasti třísel.

Zařízení se ovládá pohodlně pomocí příslušných tlačítek. Díky tvaru podobnému pistoli skvěle padne do ruky. Vybrat si můžete z 5 různých stupňů výkonu ten optimální přesně pro vaši pokožku. Epilátor pracuje ve dvou režimech. K dispozici máte režim manuální, při kterém se paprsek spustí vždy po stisknutí tlačítka A2. Hodí se pro ošetření menších plošek, kde chcete být přesní. V automatickém režimu pak paprsek problikává samostatně v pravidelných intervalech. Ten využijete pro epilaci větších ploch, jako jsou například nohy. K epilátoru je dostupný podrobný návod, který vám přehledně nabídne všechny pokyny k užívání.

Mimo klasický nástavec pro epilaci máte k dispozici ještě speciální nástavec sloužící k omlazení pokožky. Funguje na bázi stimulace tvorby kolagenu, který se stará o pevnost a pružnost kůže.

Protože se jedná o dražší přístroj, určitě vás potěší jeho dlouhá životnost. Pyšnit se může až 300 000 pulsy u epilačního nástavce, což odpovídá až 10 letům při běžném užívání. Nejlevnější přístroje začínají na 50 000, nejlepší pak dosahují hodnoty 400 000. Eta Fenite se tak pohybuje v horní hranici. Omlazující nástavec má životnost trochu nižší – 100 000 pulsů. Abyste měli přehled, jak si váš přístroj vede, veškeré informace o životnosti se zobrazí na LCD displeji.

Stejně jako u ostatních IPL epilátorů nepočítejte s možností využívání ve vaně nebo sprše. Přístroj se napájí pomocí síťového adaptéru a není voděodolný! Pokud byste ho namočili, přijdete samozřejmě i o možnost reklamace. Kabel může při používání trošku zavazet, ale to už je daň za bezbolestný proces.

 • dva nástavce
 • lehký
 • vysoká životnost
 • možnost volby ze dvou režimů
 • vysoká cena
 • kabel

Zjistit cenu

Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00

Systém napájenísíťové i akumulátorové
Doba nabíjení100 minut
Počet intenzit světla5 i automatický senzor
Počet záblesků250000

IPL epilátor Philips Lumea Prestige BRI956/00 má v základním vybavení hned 4 nástavce.

 1. Podpaží – speciálně zaoblený s velikostí okénka 3 cm2.
 2. Bikiny – taktéž speciální zaoblení s velikostí okénka 3 cm2, uzpůsoben pro úpravy silnějších chloupků.
 3. Tělo – velký speciální zahnutý nástavec na větší části těla (nohy, ruce, břicho) disponuje největším okénkem 4,1 cm2.
 4. Nástavec na obličej – má nejmenší okénko 2 cm2 a obsahuje i ochranný filtr, je vhodný na použití v oblasti brady, horního rtu a čelisti.

Epilátor je možné používat jak s kabelem, tak bez něj, protože je vybaven baterií o kapacitě zhruba 4 000 mAh. Musíte však počítat s tím, že pokud budete využívat akumulátorové provedení, bude doba epilace o něco delší než v případě, že je přístroj připojený do elektřiny. Doba mezi záblesky v případě používání síťového napájení je zhruba 2 vteřiny. Pokud používáte akumulátor, potřebuje přístroj mezi jednotlivými záblesky zhruba 3,5 vteřin.

Epilátor je schopen díky automatickému senzoru určit nejlepší intenzitu světla. Pro zvolení intenzity stiskněte tlačítko s lupou. Epilátor vybere intenzitu, kterou můžete potvrdit tlačítkem s „fajfkou“. Pokud vám intenzita nevyhovuje, můžete si ji upravit podle sebe.

Síťový kabel je poměrně krátký, pouze 2 m, takže pokud máte zásuvku dál od vany, budete muset použít prodlužovací kabel.

Doba epilace plus minus odpovídá časům, jež uvádí výrobce, akorát u nohou může být délka až dvojnásobná. Tedy zejména na začátku, kdy se s přístrojem učíte zacházet. Velkou výhodou jsou 4 separátní nástavce s různě velkými okénky, které se přesně hodí pro úpravu zvolených partií.

Výsledky se dostavují v poměrně krátké době a to i u uživatelů trpících nadměrným ochlupením. Philips navíc nabízí aplikaci do vašeho chytrého telefonu, která vám bude radit, jak s přístrojem zacházet a upozorní vás i na dobu, kdy máte nohy oholit.

Výrobek by neměly používat těhotné a kojící ženy, protože v těchto případech nebyl testován. Epilátor je kvůli integrovanému akumulátoru trochu těžší, takže jej v ruce pocítíte. S epilací je nejlepší začít v zimních měsících. Určitou dobu totiž trvá, než se výsledek projeví. Do léta tak budete mít pokožku připravenou do plavek.

Philips Lumea disponuje 250 000 záblesky, takže by jeho životnost měla dosahovat až 15 let. Během používání na jedno místo neblikejte více než jednou. Účinek intenzivnější nebude a zbytečně plýtváte záblesky.

 • 4 nástavce
 • akumulátorové i síťové provedení
 • automatické nastavení intenzity
 • vysoká pořizovací cena
 • vyšší hmotnost
 • krátký přívodní kabel
Zjistit cenu

Typy epilátorů

Na trhu můžete najít 3 typy epilátorů, které pracují na stejném základním principu, ale liší se technologií hlavy. Hlava epilátoru může být osazena pružinovou cívkou, rotujícími kotouči nebo pinzetami.

1. Pružinová cívka

Jedná se o nejstarší typ epilátoru, který pracuje na principu spirálové pružiny, kterou držíte zahnutou u určité partie těla. Díky zakřivení se hrany na jedné straně cívky otevírají a na druhé uzavírají. Tím dochází k vytrhávání chloupků. Tato metoda se používala a dnes ještě i používá na odstraňování chloupků v obličejových partiích.
Pružinová spirála mohla fungovat také na motor, díky kterému se nepřetržitě otáčela. Princip vytrhávání je stejný, jako u manuální verze. Chloupky se uzavřou do mezer mezi pružinami a následně dojde k jejich vytržení.
Nevýhodou je postupné snižování napětí, což vede ke snížení účinnosti. Existuje tu také větší pravděpodobnost, že si pokožku přiskřípnete, což není nic příjemného.

2. Rotující disky

Po pružinovém epilátoru byl na trh uveden epilátor s kovovými rotujícími disky, které měly vykonávat stejnou funkci jako jejich pružinový předchůdce. Jakmile se chloupky dostaly mezi okraje rotujících kotoučů, došlo k jejich vytržení.

3. Pinzety

Jedná se o nejnovější a nejjemnější typ epilátoru, který má několik kovových desek s pinzetami, jež vytrhávají chloupky od kořene.

Na co se zaměřit při výběru epilátoru

Počet pinzet

Pokud jste v epilování teprve benjaminek, vybírejte takový dámský epilátor, který má ve výbavě tzv. „startovací nástavec“. Ten obsahuje okolo 25 pinzet. Bolest není tak intenzivní a vaše pokožka si na ni začne pomalu zvykat. Standardní epilátory pro ženy, které již tuto metodu provozují déle, mají mezi 25 – 40 pinzetami. V současnosti však můžete na trhu najít i epilátory s více než 70 pinzetami.

Čím více pinzet bude váš epilátor mít, tím rychlejší bude epilace. Dokáže totiž pobrat více chloupků. Připravte se však také na větší bolest. Při menším počtu pinzet bolest nebude tak intenzivní, ale ani oholení nebude dokonalé. Méně pinzet pobere méně chloupků, takže se na některá místa budete muset vrátit třeba dvakrát.

Většina epilátorů má kovové pinzety, ale k sehnání jsou i pinzety keramické. Poznáte je tak, že vypadají jako by byly vyrobené z plastu.

Vyměnitelné nástavce

Různé nástavce obsahují různý počet pinzet. Pokud má hlavice 40 a více pinzet, je určená pro holení větších částí, jako jsou třeba nohy. Nástavce s menším počtem pinzet jsou určeny pro citlivé partie jako je obličej, podpaží nebo bikinové partie. V jednom epilátoru tak můžete mít epilátor na obočí, obličej i intimní partie. Nástavec pro intimní partie a podpaží zúží šířku plochy, která se epiluje.

Údržba

Z hygienických důvodů byste měli hlavu epilátoru po každém použití vyčistit. Při výběru se tedy zaměřte i na to, jakým způsobem se přístroj čistí. Některé mají hlavu, kterou pročistíte pod tekoucí vodou. Pokud tomu tak není, mělo by balení obsahovat štěteček, kterým vymetete zbytky chloupků z disků a pinzet.

Náš tip: Z hlediska hygieny je vhodné, aby bylo možné epilační hlavy umýt pod tekoucí vodou. Epilátor je intimní věc, která se nepůjčuje podobně jako kartáček na zuby!

Nastavitelná rychlost

Nejlepší je epilátor, u kterého si můžete nastavit alespoň 2 stupně rychlosti epilace. Rychlejší se používá pro holení větších části těla, jako jsou nohy. Pomalejší epilaci uvítáte u intimních partií a podpaží.

Hlasitost

O tomto parametru málokterá uživatelka přemýšlí, ale provoz epilátorů je poměrně hlasitý. Hluk můžeme přirovnat k pánskému elektrickému holicímu strojku. Hladina hluku však není u všech modelů stejná, některé jsou hlučnější než jiné. Rozmyslete se proto, kde se budete nejčastěji holit. Doma vám hluk pravděpodobně vadit nebude, ale pokud cestujete nebo jste dobrodružné povahy, může být hlasitost epilátoru obtěžující jak pro vás, tak pro okolí.

Epilátor a depilátor v jednom

Pokud o sobě víte, že nesnesete epilaci třeba v intimních partiích, rozhodně se dívejte po takovém epilátoru, který má také holící hlavu nebo holící nástavec. Je to ekonomické řešení, díky kterému můžete ušetřit několik stovek korun.

Drátová nebo bezdrátová varianta

Pokud s epilováním teprve začínáte a nechcete investovat do drahých přístrojů, můžete vyzkoušet epilátor na baterky, které se po vybití vymění za nové. Epilátor na baterie patří k těm levnějším. Na trhu se však můžete setkat i s akumulátorovým nebo kabelovým. Některé akumulátorové modely mohou nabízet holení i s připojeným kabelem.

Obecně můžeme říct, že akumulátorové přístroje nejsou tak výkonné jako jejich kabeloví kolegové. Bezdrátové holící přístroje mají tendenci během procesu ztrácet na výkonnosti. U kabelového se tohoto nedostatku nemusíte obávat. Jeho nevýhodou je však imobilita. Jste omezeni přítomností elektrické zásuvky. S bateriovým nebo akumulátorovým se můžete epilovat prakticky kdekoliv.
Nabíjení může trvat zhruba hodinu a výdrž na jedno nabití se pohybuje mezi 30 minutami až 45 minutami.

Dobrá rada: Pokud se rozhodnete pro epilátor s kabelem, dbejte na to, aby byl kabel dostatečně dlouhý. Proces epilování bude mnohem pohodlnější. S kabelovým epilátorem se nikdy neholte ve sprše nebo vaně!

Nevýhodou akumulátorových epilátorů je jejich nižší životnost (zhruba 5 let). Jakmile se baterie opotřebuje, budete ho muset vyhodit a pořídit si nový. U modelu s kabelem tento nedostatek není.

Wet & Dry

Označení Wet&Dry znamená, že epilátor můžete použít ve sprše i ve vaně. Jejich pořizovací cena je o něco vyšší než u klasických. Mokrá epilace nebolí tolik jako epilace nasucho, ale zase není tak účinná. Pokud se budete holit ve sprchovém koutě, chloupky budou mít tendenci být „přilepené“ na pokožce, takže místa budete muset doholit ještě na sucho. Lepší varianta je epilování nohou ve vaně. Chloupky totiž ve vodě odstávají, takže se lépe holí.

Výhodou mokré epilace je to, že teplá voda pomáhá uvolnit pokožku, tělo je méně citlivé. Po mokré epilaci není pokožka tolik podrážděná a zarudlá. Wet&Dry modely jsou vodotěsné. Navíc mají bezpečnostní funkci, která vám nedovolí epilátor zapnout během nabíjení. Jakmile je připojení do elektriky, nejde zkrátka spustit. Nedostatkem těchto modelů je, že mají kratší životnost baterie.

Epilátor a bolest

Pokožku na epilaci připravujte pomalu. Bolest můžete zmírnit třeba studeným vzduchem, kterým jsou některé epilátory pro ženy vybaveny. Dalším pomocníkem může být masážní nástavec, který citlivou pokožku jemně masíruje.

Zmírnění bolesti dosáhnete také tak, že se budete epilovat pod teplou vodou, která uvolní pokožku a vytrhávání nebude tak bolestivé. Doporučuje se také epilovat na napnuté pokožce. Zejména oblast v podpaží je velmi citlivá, proto je dobré ruku zvednout a dát si ji za hlavu. Pokožka se napne a nebudete pociťovat takovou bolest.

K epilátorům je možné si přikoupit chladivou rukavici. Jedná se o kulatou rukavici, do které se vkládá gelový polštářek. Ten dejte před procedurou do mrazáku, nechte zmrznout, vložte do rukavice a tou si pak můžete chladit pokožku během epilování. Někdo ovšem tvrdí, že se póry po zaledování uzavřou a epilování je bolestivější. Jedná se o individuální názory, takže nezbývá, než abyste to vyzkoušely samy na vlastní kůži.

V případě, že má váš přístroj na výběr více rychlostí, zvolte tu pomalejší. Celý proces se sice trochu protáhne, ale nebude tak bolestivý.

Jak na správné epilování

 • Nejprve si prostudujte návod k vašemu přístroji a řiďte se podle něj.
 • Epilaci neprovádějte, pokud máte ekzém, poraněnou kůží nebo jste těsně po opalování.
 • Pokud máte delší chloupky je vhodné je zkrátit, jinak je epilátor jen zkrátí a správně nevytrhne. Epilace kratších chloupků není tolik bolestivá.
 • Epilujte večer, pokožka je totiž po této úpravě citlivá, takže byste s ní neměly chodit na sluníčko ani ji jinak zatěžovat. Přes noc se kůže zklidní.
 • Den nebo ráno před epilací byste měly provést peeling partií, které budete epilovat. Tím se otevřou póry a také odstraní odumřelé buňky kůže, které by mohly vést k bolestivému a nevzhlednému zarůstání chloupků.
 • Epilátor přikládejte k napnuté pokožce, celý proces si tím usnadníte.
 • Držte jej pod úhlem 90° k vaší pokožce a epilujte směrem proti růstu.
 • Během epilace se přístrojem nedotýkejte přímo pokožky, mějte jej kousek od ní, aby mohl vytrhnout chloupky.
 • Na místa po epilaci nepoužívejte deodoranty, parfémy ani jiné parfemované přípravky, pokožku nevystavujte sluníčku. Partie si můžete namazat hydratačním krémem.

Časová náročnost

Epilaci berte jako kosmetickou proceduru, a proto si na ni vyšetřete dost času. Chcete přece, aby výsledek stál za to!

Epilace jedné nohy zabere cca 20 minut. Pokud chcete vzít holení „z gruntu“, to znamená, že se vrhnete i na podpaží nebo bikinové partie, počítejte nejméně s 1 hodinou.

Čas ušetří

 • Jednoduché označení ovládacích prvků.
 • Větší aplikační okénko (čím větší okénko, tím rychlejší epilace, protože záblesky – v případě IPL epilátoru – nebo pinzety v jednom okamžiku zasáhnou více chloupků).
 • Protiskluzová úprava.

Zdrží vás

 • Obtížně ovladatelná tlačítka.
 • Příliš dlouhý, nebo krátký kabel.
 • Nevhodný tvar, se kterým se špatně manipuluje např.: v oblasti bikin.

Výhody epilování

 • Účinnost epilace je dlouhodobá. Na rozdíl od holení depilátory se chloupky vytrhávají až od kořínků, takže trvá mnohem déle, než narostou. Obvykle máte hladkou pokožku několik týdnů. Po oholení strojkem se vám „ježek“ může udělat již druhý den.
 • Proces epilace nevyžaduje žádné vosky ani krémy a pěny. Jde tedy o nejčistší způsob holení. Některé přístroje dokonce mají zásobník na chloupky, který po dokončení stačí jen vysypat.
 • Přestože pořizovací cena přístroje vás může zaskočit, z dlouhodobého hlediska se jedná o úsporné řešení, protože nemusíte kupovat nové žiletky, břity ani krémy na holení. Profesionální oholení si uděláte sama doma, takže nemusíte vyhazovat peníze za kosmetické salony a profesionální voskování.
 • Toto odstraňování chloupků je velmi šetrné oproti třeba voskování, kdy vám vosk může strhnout i vrstvu kožních buněk. U žiletek zase riskujete, že se pořežete, navíc pohyb čepelí po pokožce může způsobit zarudnutí.
 • Chloupky po epilaci rostou tenčí, takže je jejich následné odstraňování méně bolestné, jsou méně viditelné a jsou měkčí.

Doplňky

Nástavce

Součástí epilátoru mohou být speciální nástavce na holení intimních partií, podpaží a obličeje. Tyto nástavce nemají tolik pinzet, takže epilace není tak bolestivá a je přesnější. K některým epilátorům se dodávají také peelingové hlavice, které z pokožky odstraňují odumřelé buňky, které mohou vést k zarůstání chloupků.

Světlo

Některé epilátory mají integrované světlo, které vám pomůže vidět i špatné viditelné chloupky nebo chloupky ležící na pokožce. Epilace je tak mnohem efektivnější bez potřeby vícekrát se vracet na jedno místo.

Nástavec na pedikúru

Méně obvyklým nástavcem je nástavec na odstraňování ztvrdlé kůže na patách. Většinou se jedná o válcový nástavec s drsným povrchem. Je velmi účinný, takže je dobré s ním pracovat opatrně.

Úložné/cestovní pouzdro

Může mít více podob od základních, které vypadají jako pytlík se stahovací šňůrkou až po pevná pouzdra se zipy a kapsami. Oceníte ho především, pokud často cestujete nebo k epilátoru máte více příslušenství. Vše budete mít přehledně na jednom místě.

Zrcátko

Výjimečně může být součástí balení také kompaktní osvětlené zrcátko, které oceníte především při epilaci obličeje.

Co je to a jak vybrat IPL epilátor

IPL je zkratka anglických slov Intensive Pulse Light, jinak řečeno fotoepilace. Ta za pomocí selektivní termolýzy ničí kořínek chloupku. Jednoduše řečeno: kořen chloupku se zahřeje na 70 °C, tím dojde k jeho zničení, ale okolní tkáně zůstanou nepoškozené. IPL epilátor tedy můžete označit za epilátor, který chloupky nevytrhává, ale způsobí jejich vypadnutí.

Světelný impuls, který IPL epilátor vydává, se zaměřuje na melanin. To je pigment obsažený v chloupku, který určuje jeho zbarvení. Čím více melaninu chloupek obsahuje, tím více je tmavší a tím víc světla vstřebá.

Dobrá rada: Světlé chloupky melanin neobsahují, a proto pro ně není IPL epilace vhodná. Vyhnout by se jí měly také těhotné ženy, lidé s velmi tmavou pletí, velkými pihami, bradavicemi a lidé trpící epilepsií. Pokud si nejste jisté, jestli je pro vás tento styl holení vhodný, poraďte se s odborníkem.

Nemyslete si však, že dlouhodobé epilace dosáhnete po prvním oholení. K tomu se propracujete až po prvním roce používání. V prvním roce by se měla epilace provádět 7x až 8x, v následujících letech vám budou stačit dvě. Znatelný výsledek můžete poznat už po 4 aplikacích s dvoutýdenním rozestupem.

Při výběru se zaměřte na to, jakými nástavci IPL epilátor disponuje. Pokud víte, že si jím chcete holit jen nohy a podpaží, bude pro vás zbytečný nástavec na holení obličeje. Jestliže víte, že výrobek budete používat i na epilaci obličeje a intimních partií, dbejte na to, aby nástavce byly v balení.

Pozornost věnujte také velikosti okénka. Čím větší okénko bude váš přístroj mít, tím rychlejší epilace bude. Záblesky totiž zasáhnou více chloupků v jednom okamžiku. Počet záblesků hraje při výběru také důležitou roli. Označuje totiž životnost přístroje. Na trhu jsou k sehnání IPL epilátory s počtem záblesků pohybujícím se od 50 000 do 400 000. Na celé tělo přitom spotřebujete od 300 do 500 záblesků. Nezapomínejte, že používání tohoto epilátoru není tak časté, jako v případě jeho pinzetového bratra.

IPL epilátory disponují možností nastavení intenzity světla podle typu vaší pokožky. Některé mají tuto funkci automatickou (senzor), u jiných na to musíte ručně. U manuálního nastavení se nemusíte ničeho obávat, protože vše je popsané v návodu.

Náš tip: Při prvním nastavení intenzity světla epilátor použijte na lýtku na 3 záblesky. Pokud pokožka zarudne nebo bude světlo jinak nepříjemné, upravte jeho intenzitu.

Na trhu můžete narazit i na epilátory pro muže, ty fungují na stejném principu, jako všechny epilátory. Ve většině případu jsou epilátory unisex, ale můžete narazit i na přístroj určený pouze pro muže.

Nejčastější otázky

Proč chloupky znovu vyrostou?

Věc se má tak, že dámský epilátor nedokáže chloupky zlikvidovat nadobro. Při epilaci neodstraníte kořen. Pod kůží se nachází papily, které regenerují, a proto může chloupek vyrůst znovu. Růst však trvá déle, než když chloupek uříznete nad pokožkou.

Způsobuje epilace intenzivnější růst chloupků?

Mnoho lidí se domnívá, že po epilaci začnou chloupky růst mnohem intenzivněji, a proto se této metodě odstraňování chloupků vyhýbá. Pravdou však je, že po epilaci zůstávají nohy hladké po několik týdnů a narostlé chloupky jsou mnohem tenčí a slabší, takže nejsou tolik vidět a následující epilace jde mnohem snáze.

Kdy je nejlepší čas na epilaci?

Nejlepší čas na tuto činnost je večer, protože po epilaci může být pokožka zarudlá a citlivá. Proto není dobré chodit ven a vystavovat ji třeba sluníčku. Pokud se budete epilovat před spaním, budete mít celou noc na to, aby se pokožka zotavila.

Jaký je rozdíl mezi suchou a mokrou epilací?

Základní rozdíl je jasný: suchou děláte na suché pokožce, mokrou ve vodě. Výhody mokré epilace jsou v tom, že se zlepší oběh v těle, roztáhnou se póry a pokožka není tolik citlivá na vytrhávání chloupků. Proto není mokrá epilace tolik bolestivá. Musíte však počítat s tím, že trvá o něco déle. Před mokrou epilací se však ujistěte, že je váš epilátor vhodný na používání ve vodě.

Jak zabránit zarůstání chloupků?

Aby vám po epilaci nezarůstaly chloupky a nezpůsobovaly tak bolestivá zarudnutí pokožky, je nejlepší pravidelně používat peeling. Zarůstání chloupků vzniká proto, že rostou špatným směrem. Většinou se tak děje kvůli tomu, že jsou póry zablokovány mrtvými buňkami kůže. Proto používejte peeling, který vyčistí póry a nechá chloupky růst ve správném směru.

Je potřeba čepele epilátoru ostřit?

Ne, žádnou část epilátoru není třeba ostřit. Jediné o co se musíte starat, je to, aby byl vždy nabitý (pokud je nabíjecí) a čistý, abyste předešly infekci.

Musím před epilací chloupky zkrátit?

Zkrácení chloupků před epilací je dobrým krokem. Pokud jsou chloupky příliš dlouhé, epilátor je nevytrhne i s kořínkem, ale jen je usekne těsně u kůže. Proto začnou růst dříve, než kdyby byly vytrhnuté.

Může mít epilace nějaký špatný efekt?

Kromě zarudnutí, podráždění kůže a zarůstání chloupků ne. Tento proces je velmi bezpečný, pokud se budete držet základních pravidel, jako nepoužívat kabelový epilátor ve sprše, v obličejových partiích budete při používání epilátoru opatrné, aby nedošlo ke zranění, a budete epilátor udržovat čistý.

Pořizovací cena

Základní modely epilátoru můžete sehnat už za pár set korun. Dražší modely se pohybují v rozpětí od dvou do desíti tisíc korun. Při výběru dobře zvažte, jaké nástavce budete skutečně potřebovat, jinak budete peníze zbytečně vyhazovat oknem.

Epilátory do 1 000 Kč

Cena epilátoru může začínat již na 300 Kč. V tomto případě však počítejte s tím, že výsledek nebude úplně 100% a přístroj nebude tak výkonný. Počet pinzet se pohybuje v rozmezí od 20 do 24 a vybírat budete moci mezi akumulátorovými a síťovými modely. Výdrž akumulátorových se bude pohybovat kolem 30 minut.

Epilátory v cenové relaci od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Pokud si budete chtít epilovat i citlivější partie jako jsou třísla, sáhněte po výrobcích z této cenové kategorie. Na výběr budete mít ze 2 až 3 rychlostí a počet pinzet se bude pohybovat od 28 do 32. Součástí balení mohou být i masážní kuličky, které pokožku při epilaci stimulují. V případě akumulátorového výrobku je jeho výdrž zhruba 40 minut.

Epilátory v cenové relaci od 2 000 Kč do 5 000 Kč

Do této cenové kategorie spadají epilační přístroje s vyšším počtem pinzet (40-48), takže je epilace rychlejší a účinnější. K sehnání jsou také IPL technologie. Vybírat můžete mezi Wet&Dry akumulátorovými výrobky, bohatá bude také nabídka síťových modelů.

Epilátory nad 5 000 Kč

Do této cenové kategorie, která končí hranicí pohybující se kolem 14 000 Kč, spadají především IPL epilátory, ale i jiné značkové přístroje, které mají originální vzhled a několik funkcí navíc.

Z historie epilátorů a depilátorů

Odstraňování chloupků není záležitostí novověku:

 • Pralidé – jak uvádí některé zdroje, už i pralidé se chtěli ochlupení zbavit. Nejlepší depilátor spatřovali v podobě ostrého kamene nebo úlomků lastur.
 • Egypt – ve starém Egyptě se k depilaci používaly směsi z nehašeného vápna nebo arseniku. Jako břit posloužila měděná škrabka.
 • Řecko – staří Řekové svůj „koberec“ opalovali lampami nebo svíčkami.
 • Středověk -ve středověku nebylo výjimkou depilování za pomocí obkladů s žíravinou.
 • 18. – 20. století – svět hladké pokožky dobývá žiletka.
 • Ve 20. století se móda nese na vlně zkracování jak kalhot a sukní, tak rukávů. V roce 1915 zveřejnil Harper´s Bazaar fotografii modelky, která se chlubila hladkým podpažím, a od té doby se trend hladké pokožky rozšířil do celého světa.
 • Zbavování chloupků, ale není jen ženskou záležitostí. Přibývá stále více mužů, kteří se zbavují chloupků třeba na hrudi. Proto se začaly vyrábět epilátory i depilátory pro muže.

Epilace vs. depilace: Jaký je v tom rozdíl?

Depilace

Odstraňování chloupků depilací znamená, že se chloupky usekávají na povrchu pokožky. Za depilátory můžeme považovat: jednorázová holítka, žiletky, holicí strojky a depilační krémy. Depilátorům se věnujeme v samostatném článku.

Epilace

Epilace odstraňuje chloupky i s kořínky a zabraňuje jejich opětovnému růstu. Většina epilátorů chloupky buď trhá nebo je vypaluje laserem, jde o tzv. IPL epilátory a o nich si povíme dále v článku.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.4/5 65 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo