Jak vybrat epilátor

Při výběru prvního epilátoru byste se měla seznámit s několika základními parametry, které se mohou u každého výrobku lišit. Protože se z počátku jedná o poměrně bolestivou zkrášlující proceduru, poradíme vám také, jak bolest zmírnit a vysvětlíme rozdíl mezi pinzetovými a IPL epilátory. V našem rádci najdete také recenze na top epilátory, které na trhu můžete najít. Jdeme na to!

Test epilátorů 2020

Braun Silk-expert BD 5001 IPL

Systém napájenísíťový
Doba nabíjení-
Počet intenzit světlaautomatický senzor
Počet záblesků300 000
IPL epilátor Broun Silk-expert má automatický snímač tónu pokožky, takže dokáže intenzitu světla přizpůsobit přesně vašim potřebám. Nemusíte se manuálně o nic starat. Před použitím se doporučuje chloupky zkrátit na minimum. Ideální je oholení klasickým dámským strojkem se žiletkou. Pokožka se pak musí osušit a můžete začít s používáním IPL epilátoru. Pro začátečníčky je možné si navolit jemný režim, který nevydává tak intenzivní světlo. Musíte však počítat s horším výsledkem. Epilátor je možné použít na větší části těla, jako jsou ruce a nohy, ale i na bikinové partie nebo obličejové partie. Pro intimní partie je nejlepší zvolit Přesný režim, díky kterému dosáhnete lepších výsledků. Spočívá v tom, že epilátor k místu přiložíte, stisknete tlačítko a po vydání světla jej posunete o kousek dál. Klouzavý režim se využívá pro holení nohou a rukou. Tlačítko držíte stále stisknuté a přístrojem pohybujete směrem nahoru. Na rozdíl od pinzetových epilátorů, které se pokožky nemají dotýkat úplně, musí IPL epilátor přijít do bezprostředního kontaktu s pokožkou. Broun Silk-expert IPL má životnost 300 000 záblesků, což odpovídá zhruba 15letům životnosti. Přístroj je poměrně velký, takže pokud s ním chcete cestovat, zabere vám v cestovním zavazadle poměrně dost místa. Navíc se dodává bez ochranného pouzdra, což je trochu škoda, protože pokud ho budete převážet, musíte dávat pozor, aby se nepoškodilo okénko s filtrem. Epilátor je síťový a nemá baterii. V případě vyhodnocení nevhodného tónu pokožky, přístroj nezačne pracovat. Epilátor se pohodlně a snadno ovládá, po použití se nedělají škaredé pupínky a výsledek je viditelný už po pár použití. Nevýhoda je absence brýlí proti blýskání, problematické holení obličejových partií a příliš stručný návod. Trochu hůře se s ním holí také oblasti kolen, protože pokud okénko není v kontaktu s pokožkou, tak nevydá světelný impulz. Používání IPL epilátoru je ve srovnání s pinzetovým téměř bezbolestné. Sem tam je cítit malé štípnutí. Největšího rozdílu poznáte v oblasti podpaží a třísel.
 • dlouhá životnost
 • snadné ovládání
 • dobré výsledky
 • nedráždí kůži
 • téměř bezbolestné
 • režim pro začátečníky
 • dva způsoby ošetření
 • problematické holení obličejových partií
 • nutnost předchozího zkrácení chloupků
 • vysoká pořizovací cena
 • dlouhá doba holení
Zjistit cenu

Remington EP 7020

Počet pinzet40
Počet rychlostí2
Napájenísíťové
Údržbapod vodou, čistící štěteček
Epilátor Remington EP 7020 patří k levnějším výrobkům a pořídit ho můžete již kolem 1 000 Kč. Je vhodný jak na epilaci větších částí těla, tak na citlivější partie. Díky 40 pinzetám bude epilace nohou a rukou poměrně rychlá. Pokud si budete chtít proceduru zpříjemnit, můžete využít masážní hlavici s aloe vera. Pro holení v oblasti bikin, obličeje a podpaží využijete nástavec pro detailnější holení. Abyste nevynechaly ani jediné místečko, má Remington EP 7020 světýlko, které odhalí každý chloupek, který jste vynechala. Pokud máte na některé části těla silnější chloupky, počítejte s tím, že tuto část budete muset epilovat vícekrát. Epilátor nabízí 2 rychlosti. Pomalejší je vhodná pro začátečníky, ale také pro citlivé partie. Rychlejší využijete pro holení nohou a jiných větších míst na těle. Výrobce uvádí, že si epilátor poradí s chloupky o délce 0,5 mm, ale rozhodně lepších výsledků dosáhnete, pokud budou mít chloupky 2-5 mm. Jako velkou výhodu spatřujeme to, že kromě dvou výše popsaných hlavic, má Remington ještě holící hlavu, takže epilátor můžete využít i jako depilátor, tedy elektrický holicí strojek. Díky ergonomickému tvaru padne přístroj dobře do ruky. Protože se nejedná o akumulátorový epilátor, je lehký. Jedinou nevýhodou je, že vás omezuje síťový kabel. Kvůli kabelu se nesmí používat ve vodě, navíc není vodotěsný. Údržba je snadná. Hlavici od chloupků vyčistíte kartáčkem a po vycvaknutí ji umyjete pod tekoucí vodou.
 • vícero nástavců
 • nástavec na holení
 • světýlko pro detailní oholení
 • příjemná pořizovací cena
 • 40 pinzet
 • snadná údržba
 • není vodotěsný
 • silnější chloupky je potřeba epilovat vícekrát
Zjistit cenu

Philips Satinelle HP6420/00

Počet pinzet21
Počet rychlostí2
Napájenísíťové
Údržbapod tekoucí vodou
V recenzi na epilátor Philips Satinelle HP6420/00 bychom se rádi zmínili o tom, že se jedná o výrobek, který se hodí především pro holení nohou. Nevylučuje se ho použít ani na intimní partie, ale rozhodně víme, že existuje více lepších přístrojů pro citlivé části těla. Snadno se drží v ruce a díky absence baterie je lehký. Philips Satinelle má jen 21 pinzet, takže výsledky po holení nejsou tak dokonalé, jako u jiných výrobků, které mají více jak 40 pinzet a celková procedura trvá déle. Je však velmi hodný pro začátečníky. Díky svým kompaktním rozměrům s ním můžete bez problémů cestovat, a to i přes to, že nemá žádné ochranné pouzdro, které by však nebylo na škodu. Epilátor je síťový, což znamená, že nemá baterii, ale kabel. Jeho délka dosahuje kolem 2 metrů, což je podle nás dostačující, takže nebudete mít problém se oholit kdekoliv kromě sprchy nebo vany. Tam se síťový epilátor používat nesmí! Rotační disky jsou z plastu, což pravděpodobně zkrátí životnost celého výrobku, protože se po určitém čase opotřebují a může dojít až ke zlomení. Lepší je, pokud jsou disky keramické nebo kovové. Údržba je poměrně snadná. Hlavu stačí jen vyjmout a opláchnout pod tekoucí vodou. Tento výrobek má 2 rychlosti, takže začátečníkům bychom doporučovali začít s tou pomalejší. Svoje využití najde i při holení choulostivých a citlivých míst jako jsou bikinové partie a oblasti obličeje, ale příliš příjemné to nebude. Přesto, že výrobce uvádí, že si epilátor poradí i s chloupky o délce 0,5 mm ze zkušeností víme, že lepší je holit chloupky o délce 3-4 mm. Nesmíme vás také zapomenout upozornit na hlučnost, kterou epilátor vydává. Tu je možné přirovnat ke klasickému pánskému holicímu strojku. Takže se rozhodně nejedná o příjemné „vrnění kočky“!
 • lehký
 • dobře se drží
 • cenově dostupný
 • snadná údržba
 • dvě rychlosti
 • nedokonalá epilace
 • nekvalitní pinzetové kotouče
 • hluk
 • ne příliš vhodný na citlivé partie
Zjistit cenu

Rowenta IPL Derma Perfect Instant Soft (EP9600)

Systém napájeníakumulátorový
Doba nabíjení90 minut
Počet intenzit světla5
Počet záblesků250 000
Rowenta IPL Derma Perfect Instant Soft se od ostatních testovaných odlišuje tím, že nabízí možnost výměny lampy, takže pokud dojde k jejímu opotřebení, nebo budou chtít jeden přístroj využívat dvě osoby, není v tom problém, protože hlavu je možné vyměnit. Další odlišnost od dalších modelů je v tom, že má Rowenta váleček, podle kterého se můžete snadno zorientovat v tom, kterou část jste už „bleskly“ a kterou ještě ne. Z boku válečku se mění dvě barvy, podle kterých poznáte, jestli už jste na danou část „zářily“ nebo nikoliv. Jistě je dobré zmínit, že v roce 2017 tento epilátor byl vítězem v dTestu. Ani tento přístroj nemá senzor na automatické nastavení intenzity světla, takže si svou intenzitu budete muset najít individuálně. Je fakt, že třeba na předloktí snesete větší intenzitu než v podpaží. S epilátorem se dobře pracuje, protože má tvar „zbraně“, která dobře padne do ruky. Protože se jedná o síťový model, není tak těžký, jako kdyby měl v sobě zabudovaný akumulátor. Epilátor je dobrý na epilaci větších míst, ale části těla, na kterých jsou prohlubně, jako koleno nebo podpaží se epiluje složitěji. Výrobek totiž nemá malé rámečky, které by dobře pasovaly do těchto oblastí. Epilátor není vhodný ani pro použití na obličeji. Rowenta IPL Derma Perfect Instant Soft dokáže automaticky poznat příliš tmavou nebo pigmentovanou pleť, na kterou není vhodné ji používat, takže světelný signál nevyšle. Světelný signál se neobjeví ani v okamžiku, pokud rámeček není dobře přiložen na kůži. Je to ochrana proti nechtěnému vyslání světelného signálu jen do prostoru. Rádi bychom všechny uživatelky upozornili na to, že provoz tohoto přístroje je velmi hlučný. Skoro bychom ho přirovnali k fénu, což může být docela otravné. Především proto, že pokud si budete holit obě nohy, podpaží a ještě bikinové partie, zabere vám tato procedura déle než hodinu. Stejně jako u jiných IPL epilátorů, i tady je nutné pokožku na epilaci připravit tím, že chloupky oholíte. Je fakt, že výsledek někdo nemusí zaznamenat hned, ale pokud v používání vytrváte, budete s výsledkem velmi spokojené. Potěší také cena, která se pohybuje kolem 5 000 Kč.
 • přijatelná cena
 • snadné ovládání
 • nízká hmotnost
 • dvě lampy
 • nesmí se používat jako obličejový epilátor
 • hlučný provoz
Zjistit cenu

Philips Lumea Prestige IPL SC2009/00

Systém napájenísíťový
Doba nabíjení-
Počet intenzit světlaautomatický senzor
Počet záblesků300 000
Philips Lumea Prestige IPL je poměrně drahým výrobkem. Díky svému specifickému tvaru, který můžeme přirovnat ke vzhledu zbraně, se snadno drží a dobře se s ním manipuluje. Hned na začátek nás zklamalo, že tento výrobek nemá automatický systém pro nastavení intenzity světla podle typu vaší pokožky. To jsme v této cenové kategorii docela očekávali. Na výběr je tedy 5 intenzit světla, ze kterých si musíte po testu vybrat ten nejvhodnější. Je tedy dobré si jednotlivé intenzity vyzkoušet na oblastech, které chcete holit. V případě, že by pokožka reagovala podrážděně, budete vědět, jak intenzitu upravit. Reakce pokožky se však bohužel projevuje až zhruba za 24 hodin, takže než nastavíte optimální intenzitu, může to trochu trvat. IPL epilátor se dodává se třemi nástavci, které se liší podle použití. V balení je speciální nástavec na obličej, tělo a intimní partie. Nástavec na tělo se hodí pro ošetřování větších ploch, jako jsou nohy a ruce. Nástavec na obličej se používá na obličej a nástavec na intimní partie je přizpůsoben tvrdším chloupkům v oblasti bikinových partií. Výsledky zejména v této oblasti jsou opravdu skvělé! Každý nástavec má ochranný rámeček, který zajišťuje vydání záblesku. Pokud nástavec na kůži dobře nepřiléhá, rámeček neumožní vyslání záblesku. Jedná se vlastně o ochranný prvek před nechtěným zábleskem. Díky menším nástavcům se lépe dostává do oblastí pod a kolem kolen. Čekací doba na záblesk je zhruba 3,5 vteřin. Výrobce sice uvádí, že oholení nohy trvá 14 minut, ve skutečnosti však oholení trvá mnohem déle. Obě dvě nohy budete holit zhruba 35 minut. Pro holení větších a menších částí těla, má výrobek dvě možnosti holení. Buď Přitisknutí a záblesk nebo Posunutí a záblesk. Přitisknutí a záblesk se používá na holení malých a prohnutých oblastí jako je koleno nebo podpaží. Posunutí a záblesk využijete při holení větších partií. Přístroj je akumulátorový a jeho nabíjení trvá zhruba 1 hodinu a 30 minut. Pro zjištění stavu baterie najdete na rukojeti indikátor stavu. Pokud svítí zeleně, je baterie nabitá, pokud svítí oranžově, je stav baterie velmi nízký. Kvůli zabudovanému akumulátoru je přístroj na držení v ruce těžší. Jeho výhodou je určitě jednoduchá obsluha, účinnost i na tvrdší chloupky a to, že je pokožka po ošetření hladká. Nevýhodou je častější nabíjení a cena. Před použitím je nutné chloupky na noze oholit. Pro holení nepoužívejte holicí pěny a krémy.
 • snadné používání
 • akumulátor
 • indikátor baterie
 • dva režimy ošetření
 • více nástavců
 • vysoká pořizovací cena
 • absence senzoru tónu pleti
 • nutnost holení před použitím
 • delší nastavování vhodné intenzity osvětlení
 • častější nabíjení
Zjistit cenu

Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00

Systém napájenísíťové i akumulátorové
Doba nabíjení100 minut
Počet intenzit světla5 i automatický senzor
Počet záblesků250000
IPL epilátor Philips Lumea Prestige BRI956/00 má v základním vybavení hned 4 nástavce.
 1. Podpaží – speciálně zaoblený s velikostí okénka 3 cm2.
 2. Bikiny – taktéž speciální zaoblení s velikostí okénka 3 cm2, uzpůsoben pro úpravy silnějších chloupků.
 3. Tělo – velký speciální zahnutý nástavec na větší části těla (nohy, ruce, břicho) disponuje největším okénkem 4,1 cm2.
 4. Nástavec na obličej – má nejmenší okénko 2 cm2 a obsahuje i ochranný filtr, je vhodný na použití v oblasti brady, horního rtu a čelisti.
Epilátor je možné používat jak s kabelem, tak bez něj, protože je vybaven baterií o kapacitě zhruba 4 000 mAh. Musíte však počítat s tím, že pokud budete využívat akumulátorové provedení, bude doba epilace o něco delší než v případě, že je přístroj připojený do elektřiny. Doba mezi záblesky v případě používání síťového napájení je zhruba 2 vteřiny. Pokud používáte akumulátor, potřebuje přístroj mezi jednotlivými záblesky zhruba 3,5 vteřin. Epilátor je schopen díky automatickému senzoru určit nejlepší intenzitu světla. Pro zvolení intenzity stiskněte tlačítko s lupou. Epilátor vybere intenzitu, kterou můžete potvrdit tlačítkem s „fajfkou“. Pokud vám intenzita nevyhovuje, můžete si ji upravit podle sebe. Síťový kabel je poměrně krátký, pouze 2 m, takže pokud máte zásuvku dál od vany, budete muset použít prodlužovací kabel. Doba epilace plus minus odpovídá časům, jež uvádí výrobce, akorát u nohou může být délka až dvojnásobná. Tedy zejména na začátku, kdy se s přístrojem učíte zacházet. Velkou výhodou jsou 4 separátní nástavce s různě velkými okénky, které se přesně hodí pro úpravu zvolených partií. Výsledky se dostavují v poměrně krátké době a to i u uživatelů trpících nadměrným ochlupením. Philips navíc nabízí aplikaci do vašeho chytrého telefonu, která vám bude radit, jak s přístrojem zacházet a upozorní vás i na dobu, kdy máte nohy oholit. Výrobek by neměly používat těhotné a kojící ženy, protože v těchto případech nebyl testován. Epilátor je kvůli integrovanému akumulátoru trochu těžší, takže jej v ruce pocítíte. S epilací je nejlepší začít v zimních měsících. Určitou dobu totiž trvá, než se výsledek projeví. Do léta tak budete mít pokožku připravenou do plavek. Philips Lumea disponuje 250 000 záblesky, takže by jeho životnost měla dosahovat až 15 let. Během používání na jedno místo neblikejte více než jednou. Účinek intenzivnější nebude a zbytečně plýtváte záblesky.
 • 4 nástavce
 • akumulátorové i síťové provedení
 • automatické nastavení intenzity
 • vysoká pořizovací cena
 • vyšší hmotnost
 • krátký přívodní kabel
Zjistit cenu zpět nahoru ↑

Typy epilátorů

Na trhu můžete najít 3 typy epilátorů, které pracují na stejném základním principu, ale liší se technologií hlavy. Hlava epilátoru může být osazena pružinovou cívkou, rotujícími kotouči nebo pinzetami.

1. Pružinová cívka

Jedná se o nejstarší typ epilátoru, který pracuje na principu spirálové pružiny, kterou držíte zahnutou u určité partie těla. Díky zakřivení se hrany na jedné straně cívky otevírají a na druhé uzavírají. Tím dochází k vytrhávání chloupků. Tato metoda se používala a dnes ještě i používá na odstraňování chloupků v obličejových partiích. Pružinová spirála mohla fungovat také na motor, díky kterému se nepřetržitě otáčela. Princip vytrhávání je stejný, jako u manuální verze. Chloupky se uzavřou do mezer mezi pružinami a následně dojde k jejich vytržení. Nevýhodou je postupné snižování napětí, což vede ke snížení účinnosti. Existuje tu také větší pravděpodobnost, že si pokožku přiskřípnete, což není nic příjemného.

2. Rotující disky

Po pružinovém epilátoru byl na trh uveden epilátor s kovovými rotujícími disky, které měly vykonávat stejnou funkci jako jejich pružinový předchůdce. Jakmile se chloupky dostaly mezi okraje rotujících kotoučů, došlo k jejich vytržení.

3. Pinzety

Jedná se o nejnovější a nejjemnější typ epilátoru, který má několik kovových desek s pinzetami, jež vytrhávají chloupky od kořene. zpět nahoru ↑

Na co se zaměřit při výběru epilátoru

Počet pinzet

Pokud jste v epilování teprve benjaminek, vybírejte takový dámský epilátor, který má ve výbavě tzv. „startovací nástavec“. Ten obsahuje okolo 25 pinzet. Bolest není tak intenzivní a vaše pokožka si na ni začne pomalu zvykat. Standardní epilátory pro ženy, které již tuto metodu provozují déle, mají mezi 25 – 40 pinzetami. V současnosti však můžete na trhu najít i epilátory s více než 70 pinzetami. Čím více pinzet bude váš epilátor mít, tím rychlejší bude epilace. Dokáže totiž pobrat více chloupků. Připravte se však také na větší bolest. Při menším počtu pinzet bolest nebude tak intenzivní, ale ani oholení nebude dokonalé. Méně pinzet pobere méně chloupků, takže se na některá místa budete muset vrátit třeba dvakrát. Většina epilátorů má kovové pinzety, ale k sehnání jsou i pinzety keramické. Poznáte je tak, že vypadají jako by byly vyrobené z plastu.

Vyměnitelné nástavce

Různé nástavce obsahují různý počet pinzet. Pokud má hlavice 40 a více pinzet, je určená pro holení větších částí, jako jsou třeba nohy. Nástavce s menším počtem pinzet jsou určeny pro citlivé partie jako je obličej, podpaží nebo bikinové partie. V jednom epilátoru tak můžete mít epilátor na obočí, obličej i intimní partie. Nástavec pro intimní partie a podpaží zúží šířku plochy, která se epiluje.

Údržba

Z hygienických důvodů byste měli hlavu epilátoru po každém použití vyčistit. Při výběru se tedy zaměřte i na to, jakým způsobem se přístroj čistí. Některé mají hlavu, kterou pročistíte pod tekoucí vodou. Pokud tomu tak není, mělo by balení obsahovat štěteček, kterým vymetete zbytky chloupků z disků a pinzet. Náš tip: Z hlediska hygieny je vhodné, aby bylo možné epilační hlavy umýt pod tekoucí vodou. Epilátor je intimní věc, která se nepůjčuje podobně jako kartáček na zuby!

Nastavitelná rychlost

Nejlepší je epilátor, u kterého si můžete nastavit alespoň 2 stupně rychlosti epilace. Rychlejší se používá pro holení větších části těla, jako jsou nohy. Pomalejší epilaci uvítáte u intimních partií a podpaží.

Hlasitost

O tomto parametru málokterá uživatelka přemýšlí, ale provoz epilátorů je poměrně hlasitý. Hluk můžeme přirovnat k pánskému elektrickému holicímu strojku. Hladina hluku však není u všech modelů stejná, některé jsou hlučnější než jiné. Rozmyslete se proto, kde se budete nejčastěji holit. Doma vám hluk pravděpodobně vadit nebude, ale pokud cestujete nebo jste dobrodružné povahy, může být hlasitost epilátoru obtěžující jak pro vás, tak pro okolí. zpět nahoru ↑

Epilátor a depilátor v jednom

Pokud o sobě víte, že nesnesete epilaci třeba v intimních partiích, rozhodně se dívejte po takovém epilátoru, který má také holící hlavu nebo holící nástavec. Je to ekonomické řešení, díky kterému můžete ušetřit několik stovek korun.

Drátová nebo bezdrátová varianta

Pokud s epilováním teprve začínáte a nechcete investovat do drahých přístrojů, můžete vyzkoušet epilátor na baterky, které se po vybití vymění za nové. Epilátor na baterie patří k těm levnějším. Na trhu se však můžete setkat i s akumulátorovým nebo kabelovým. Některé akumulátorové modely mohou nabízet holení i s připojeným kabelem. Obecně můžeme říct, že akumulátorové přístroje nejsou tak výkonné jako jejich kabeloví kolegové. Bezdrátové holící přístroje mají tendenci během procesu ztrácet na výkonnosti. U kabelového se tohoto nedostatku nemusíte obávat. Jeho nevýhodou je však imobilita. Jste omezeni přítomností elektrické zásuvky. S bateriovým nebo akumulátorovým se můžete epilovat prakticky kdekoliv. Nabíjení může trvat zhruba hodinu a výdrž na jedno nabití se pohybuje mezi 30 minutami až 45 minutami. Dobrá rada: Pokud se rozhodnete pro epilátor s kabelem, dbejte na to, aby byl kabel dostatečně dlouhý. Proces epilování bude mnohem pohodlnější. S kabelovým epilátorem se nikdy neholte ve sprše nebo vaně! Nevýhodou akumulátorových epilátorů je jejich nižší životnost (zhruba 5 let). Jakmile se baterie opotřebuje, budete ho muset vyhodit a pořídit si nový. U modelu s kabelem tento nedostatek není.

Wet & Dry

Označení Wet&Dry znamená, že epilátor můžete použít ve sprše i ve vaně. Jejich pořizovací cena je o něco vyšší než u klasických. Mokrá epilace nebolí tolik jako epilace nasucho, ale zase není tak účinná. Pokud se budete holit ve sprchovém koutě, chloupky budou mít tendenci být „přilepené“ na pokožce, takže místa budete muset doholit ještě na sucho. Lepší varianta je epilování nohou ve vaně. Chloupky totiž ve vodě odstávají, takže se lépe holí. Výhodou mokré epilace je to, že teplá voda pomáhá uvolnit pokožku, tělo je méně citlivé. Po mokré epilaci není pokožka tolik podrážděná a zarudlá. Wet&Dry modely jsou vodotěsné. Navíc mají bezpečnostní funkci, která vám nedovolí epilátor zapnout během nabíjení. Jakmile je připojení do elektriky, nejde zkrátka spustit. Nedostatkem těchto modelů je, že mají kratší životnost baterie. zpět nahoru ↑

Epilátor a bolest

Pokožku na epilaci připravujte pomalu. Bolest můžete zmírnit třeba studeným vzduchem, kterým jsou některé epilátory pro ženy vybaveny. Dalším pomocníkem může být masážní nástavec, který citlivou pokožku jemně masíruje. Zmírnění bolesti dosáhnete také tak, že se budete epilovat pod teplou vodou, která uvolní pokožku a vytrhávání nebude tak bolestivé. Doporučuje se také epilovat na napnuté pokožce. Zejména oblast v podpaží je velmi citlivá, proto je dobré ruku zvednout a dát si ji za hlavu. Pokožka se napne a nebudete pociťovat takovou bolest. K epilátorům je možné si přikoupit chladivou rukavici. Jedná se o kulatou rukavici, do které se vkládá gelový polštářek. Ten dejte před procedurou do mrazáku, nechte zmrznout, vložte do rukavice a tou si pak můžete chladit pokožku během epilování. Někdo ovšem tvrdí, že se póry po zaledování uzavřou a epilování je bolestivější. Jedná se o individuální názory, takže nezbývá, než abyste to vyzkoušely samy na vlastní kůži. V případě, že má váš přístroj na výběr více rychlostí, zvolte tu pomalejší. Celý proces se sice trochu protáhne, ale nebude tak bolestivý.

Jak na správné epilování

 • Nejprve si prostudujte návod k vašemu přístroji a řiďte se podle něj.
 • Epilaci neprovádějte, pokud máte ekzém, poraněnou kůží nebo jste těsně po opalování.
 • Pokud máte delší chloupky je vhodné je zkrátit, jinak je epilátor jen zkrátí a správně nevytrhne. Epilace kratších chloupků není tolik bolestivá.
 • Epilujte večer, pokožka je totiž po této úpravě citlivá, takže byste s ní neměly chodit na sluníčko ani ji jinak zatěžovat. Přes noc se kůže zklidní.
 • Den nebo ráno před epilací byste měly provést peeling partií, které budete epilovat. Tím se otevřou póry a také odstraní odumřelé buňky kůže, které by mohly vést k bolestivému a nevzhlednému zarůstání chloupků.
 • Epilátor přikládejte k napnuté pokožce, celý proces si tím usnadníte.
 • Držte jej pod úhlem 90° k vaší pokožce a epilujte směrem proti růstu.
 • Během epilace se přístrojem nedotýkejte přímo pokožky, mějte jej kousek od ní, aby mohl vytrhnout chloupky.
 • Na místa po epilaci nepoužívejte deodoranty, parfémy ani jiné parfemované přípravky, pokožku nevystavujte sluníčku. Partie si můžete namazat hydratačním krémem.

Časová náročnost

Epilaci berte jako kosmetickou proceduru, a proto si na ni vyšetřete dost času. Chcete přece, aby výsledek stál za to! Epilace jedné nohy zabere cca 20 minut. Pokud chcete vzít holení „z gruntu“, to znamená, že se vrhnete i na podpaží nebo bikinové partie, počítejte nejméně s 1 hodinou. Čas ušetří
 • Jednoduché označení ovládacích prvků.
 • Větší aplikační okénko (čím větší okénko, tím rychlejší epilace, protože záblesky – v případě IPL epilátoru – nebo pinzety v jednom okamžiku zasáhnou více chloupků).
 • Protiskluzová úprava.
Zdrží vás
 • Obtížně ovladatelná tlačítka.
 • Příliš dlouhý, nebo krátký kabel.
 • Nevhodný tvar, se kterým se špatně manipuluje např.: v oblasti bikin.

Výhody epilování

 • Účinnost epilace je dlouhodobá. Na rozdíl od holení depilátory se chloupky vytrhávají až od kořínků, takže trvá mnohem déle, než narostou. Obvykle máte hladkou pokožku několik týdnů. Po oholení strojkem se vám „ježek“ může udělat již druhý den.
 • Proces epilace nevyžaduje žádné vosky ani krémy a pěny. Jde tedy o nejčistší způsob holení. Některé přístroje dokonce mají zásobník na chloupky, který po dokončení stačí jen vysypat.
 • Přestože pořizovací cena přístroje vás může zaskočit, z dlouhodobého hlediska se jedná o úsporné řešení, protože nemusíte kupovat nové žiletky, břity ani krémy na holení. Profesionální oholení si uděláte sama doma, takže nemusíte vyhazovat peníze za kosmetické salony a profesionální voskování.
 • Toto odstraňování chloupků je velmi šetrné oproti třeba voskování, kdy vám vosk může strhnout i vrstvu kožních buněk. U žiletek zase riskujete, že se pořežete, navíc pohyb čepelí po pokožce může způsobit zarudnutí.
 • Chloupky po epilaci rostou tenčí, takže je jejich následné odstraňování méně bolestné, jsou méně viditelné a jsou měkčí.

Doplňky

Nástavce

Součástí epilátoru mohou být speciální nástavce na holení intimních partií, podpaží a obličeje. Tyto nástavce nemají tolik pinzet, takže epilace není tak bolestivá a je přesnější. K některým epilátorům se dodávají také peelingové hlavice, které z pokožky odstraňují odumřelé buňky, které mohou vést k zarůstání chloupků.

Světlo

Některé epilátory mají integrované světlo, které vám pomůže vidět i špatné viditelné chloupky nebo chloupky ležící na pokožce. Epilace je tak mnohem efektivnější bez potřeby vícekrát se vracet na jedno místo.

Nástavec na pedikúru

Méně obvyklým nástavcem je nástavec na odstraňování ztvrdlé kůže na patách. Většinou se jedná o válcový nástavec s drsným povrchem. Je velmi účinný, takže je dobré s ním pracovat opatrně.

Úložné/cestovní pouzdro

Může mít více podob od základních, které vypadají jako pytlík se stahovací šňůrkou až po pevná pouzdra se zipy a kapsami. Oceníte ho především, pokud často cestujete nebo k epilátoru máte více příslušenství. Vše budete mít přehledně na jednom místě.

Zrcátko

Výjimečně může být součástí balení také kompaktní osvětlené zrcátko, které oceníte především při epilaci obličeje. zpět nahoru ↑

Co je to a jak vybrat IPL epilátor

IPL je zkratka anglických slov Intensive Pulse Light, jinak řečeno fotoepilace. Ta za pomocí selektivní termolýzy ničí kořínek chloupku. Jednoduše řečeno: kořen chloupku se zahřeje na 70 °C, tím dojde k jeho zničení, ale okolní tkáně zůstanou nepoškozené. IPL epilátor tedy můžete označit za epilátor, který chloupky nevytrhává, ale způsobí jejich vypadnutí. Světelný impuls, který IPL epilátor vydává, se zaměřuje na melanin. To je pigment obsažený v chloupku, který určuje jeho zbarvení. Čím více melaninu chloupek obsahuje, tím více je tmavší a tím víc světla vstřebá. Dobrá rada: Světlé chloupky melanin neobsahují, a proto pro ně není IPL epilace vhodná. Vyhnout by se jí měly také těhotné ženy, lidé s velmi tmavou pletí, velkými pihami, bradavicemi a lidé trpící epilepsií. Pokud si nejste jisté, jestli je pro vás tento styl holení vhodný, poraďte se s odborníkem. Nemyslete si však, že dlouhodobé epilace dosáhnete po prvním oholení. K tomu se propracujete až po prvním roce používání. V prvním roce by se měla epilace provádět 7x až 8x, v následujících letech vám budou stačit dvě. Znatelný výsledek můžete poznat už po 4 aplikacích s dvoutýdenním rozestupem. Při výběru se zaměřte na to, jakými nástavci IPL epilátor disponuje. Pokud víte, že si jím chcete holit jen nohy a podpaží, bude pro vás zbytečný nástavec na holení obličeje. Jestliže víte, že výrobek budete používat i na epilaci obličeje a intimních partií, dbejte na to, aby nástavce byly v balení. Pozornost věnujte také velikosti okénka. Čím větší okénko bude váš přístroj mít, tím rychlejší epilace bude. Záblesky totiž zasáhnou více chloupků v jednom okamžiku. Počet záblesků hraje při výběru také důležitou roli. Označuje totiž životnost přístroje. Na trhu jsou k sehnání IPL epilátory s počtem záblesků pohybujícím se od 50 000 do 400 000. Na celé tělo přitom spotřebujete od 300 do 500 záblesků. Nezapomínejte, že používání tohoto epilátoru není tak časté, jako v případě jeho pinzetového bratra. IPL epilátory disponují možností nastavení intenzity světla podle typu vaší pokožky. Některé mají tuto funkci automatickou (senzor), u jiných na to musíte ručně. U manuálního nastavení se nemusíte ničeho obávat, protože vše je popsané v návodu. Náš tip: Při prvním nastavení intenzity světla epilátor použijte na lýtku na 3 záblesky. Pokud pokožka zarudne nebo bude světlo jinak nepříjemné, upravte jeho intenzitu. Na trhu můžete narazit i na epilátory pro muže, ty fungují na stejném principu, jako všechny epilátory. Ve většině případu jsou epilátory unisex, ale můžete narazit i na přístroj určený pouze pro muže. zpět nahoru ↑

Nejčastější otázky

Proč chloupky znovu vyrostou?

Věc se má tak, že dámský epilátor nedokáže chloupky zlikvidovat nadobro. Při epilaci neodstraníte kořen. Pod kůží se nachází papily, které regenerují, a proto může chloupek vyrůst znovu. Růst však trvá déle, než když chloupek uříznete nad pokožkou.

Způsobuje epilace intenzivnější růst chloupků?

Mnoho lidí se domnívá, že po epilaci začnou chloupky růst mnohem intenzivněji, a proto se této metodě odstraňování chloupků vyhýbá. Pravdou však je, že po epilaci zůstávají nohy hladké po několik týdnů a narostlé chloupky jsou mnohem tenčí a slabší, takže nejsou tolik vidět a následující epilace jde mnohem snáze.

Kdy je nejlepší čas na epilaci?

Nejlepší čas na tuto činnost je večer, protože po epilaci může být pokožka zarudlá a citlivá. Proto není dobré chodit ven a vystavovat ji třeba sluníčku. Pokud se budete epilovat před spaním, budete mít celou noc na to, aby se pokožka zotavila.

Jaký je rozdíl mezi suchou a mokrou epilací?

Základní rozdíl je jasný: suchou děláte na suché pokožce, mokrou ve vodě. Výhody mokré epilace jsou v tom, že se zlepší oběh v těle, roztáhnou se póry a pokožka není tolik citlivá na vytrhávání chloupků. Proto není mokrá epilace tolik bolestivá. Musíte však počítat s tím, že trvá o něco déle. Před mokrou epilací se však ujistěte, že je váš epilátor vhodný na používání ve vodě.

Jak zabránit zarůstání chloupků?

Aby vám po epilaci nezarůstaly chloupky a nezpůsobovaly tak bolestivá zarudnutí pokožky, je nejlepší pravidelně používat peeling. Zarůstání chloupků vzniká proto, že rostou špatným směrem. Většinou se tak děje kvůli tomu, že jsou póry zablokovány mrtvými buňkami kůže. Proto používejte peeling, který vyčistí póry a nechá chloupky růst ve správném směru.

Je potřeba čepele epilátoru ostřit?

Ne, žádnou část epilátoru není třeba ostřit. Jediné o co se musíte starat, je to, aby byl vždy nabitý (pokud je nabíjecí) a čistý, abyste předešly infekci.

Musím před epilací chloupky zkrátit?

Zkrácení chloupků před epilací je dobrým krokem. Pokud jsou chloupky příliš dlouhé, epilátor je nevytrhne i s kořínkem, ale jen je usekne těsně u kůže. Proto začnou růst dříve, než kdyby byly vytrhnuté.

Může mít epilace nějaký špatný efekt?

Kromě zarudnutí, podráždění kůže a zarůstání chloupků ne. Tento proces je velmi bezpečný, pokud se budete držet základních pravidel, jako nepoužívat kabelový epilátor ve sprše, v obličejových partiích budete při používání epilátoru opatrné, aby nedošlo ke zranění, a budete epilátor udržovat čistý. zpět nahoru ↑

Pořizovací cena

Základní modely epilátoru můžete sehnat už za pár set korun. Dražší modely se pohybují v rozpětí od dvou do desíti tisíc korun. Při výběru dobře zvažte, jaké nástavce budete skutečně potřebovat, jinak budete peníze zbytečně vyhazovat oknem.

Epilátory do 1 000 Kč

Cena epilátoru může začínat již na 300 Kč. V tomto případě však počítejte s tím, že výsledek nebude úplně 100% a přístroj nebude tak výkonný. Počet pinzet se pohybuje v rozmezí od 20 do 24 a vybírat budete moci mezi akumulátorovými a síťovými modely. Výdrž akumulátorových se bude pohybovat kolem 30 minut.

Epilátory v cenové relaci od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Pokud si budete chtít epilovat i citlivější partie jako jsou třísla, sáhněte po výrobcích z této cenové kategorie. Na výběr budete mít ze 2 až 3 rychlostí a počet pinzet se bude pohybovat od 28 do 32. Součástí balení mohou být i masážní kuličky, které pokožku při epilaci stimulují. V případě akumulátorového výrobku je jeho výdrž zhruba 40 minut.

Epilátory v cenové relaci od 2 000 Kč do 5 000 Kč

Do této cenové kategorie spadají epilační přístroje s vyšším počtem pinzet (40-48), takže je epilace rychlejší a účinnější. K sehnání jsou také IPL technologie. Vybírat můžete mezi Wet&Dry akumulátorovými výrobky, bohatá bude také nabídka síťových modelů.

Epilátory nad 5 000 Kč

Do této cenové kategorie, která končí hranicí pohybující se kolem 14 000 Kč, spadají především IPL epilátory, ale i jiné značkové přístroje, které mají originální vzhled a několik funkcí navíc.

Z historie epilátorů a depilátorů

Odstraňování chloupků není záležitostí novověku:
 • Pralidé – jak uvádí některé zdroje, už i pralidé se chtěli ochlupení zbavit. Nejlepší depilátor spatřovali v podobě ostrého kamene nebo úlomků lastur.
 • Egypt – ve starém Egyptě se k depilaci používaly směsi z nehašeného vápna nebo arseniku. Jako břit posloužila měděná škrabka.
 • Řecko – staří Řekové svůj „koberec“ opalovali lampami nebo svíčkami.
 • Středověk -ve středověku nebylo výjimkou depilování za pomocí obkladů s žíravinou.
 • 18. – 20. století – svět hladké pokožky dobývá žiletka.
 • Ve 20. století se móda nese na vlně zkracování jak kalhot a sukní, tak rukávů. V roce 1915 zveřejnil Harper´s Bazaar fotografii modelky, která se chlubila hladkým podpažím, a od té doby se trend hladké pokožky rozšířil do celého světa.
 • Zbavování chloupků, ale není jen ženskou záležitostí. Přibývá stále více mužů, kteří se zbavují chloupků třeba na hrudi. Proto se začaly vyrábět epilátory i depilátory pro muže.

Epilace vs. depilace: Jaký je v tom rozdíl?

Depilace

Odstraňování chloupků depilací znamená, že se chloupky usekávají na povrchu pokožky. Za depilátory můžeme považovat: jednorázová holítka, žiletky, holicí strojky a depilační krémy. Depilátorům se věnujeme v samostatném článku.

Epilace

Epilace odstraňuje chloupky i s kořínky a zabraňuje jejich opětovnému růstu. Většina epilátorů chloupky buď trhá nebo je vypaluje laserem, jde o tzv. IPL epilátory a o nich si povíme dále v článku.
4.3/5 46 hodnocení
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]

   Covybrat.cz