Jak vybrat granule pro psy

Pes je nejlepším přítelem člověka a taky součástí rodiny. Znáte to, přijdete z práce utahaní a ve dveřích vás vesele vítá váš čtyřnohý přítel, který vesele vrtí ocasem. A vy se cítíte prostě skvěle. Určitě chcete vašemu psovi dávat jen ty nejlepší granule. Dobré krmivo má totiž pozitivní vliv na srst, zuby a celkové zdraví psa.


Výběr dobrého krmení pro psa je důležitý. Nemusíte se však bát, abyste to snad nezvládli. Bude stačit, když se budete řídit zdravým rozumem, budete mít ponětí o vyvážené stravě a zvážíte, jak jste na tom finančně.

Když vybíráte granule, zaměřte se jako první na obsah masa. Pes z něj totiž získává živočišné bílkoviny. Obsah masa by měl být vždy na prvním místě ve složení krmiva, které si přečtete na obalu. Důležité také je, aby výrobce uváděl druh masa. Správně by na obalu mělo být napsáno: maso kuřecí, krůtí a kachní. Pokud se však dočtete pouze o drůbežím masu a vedlejších produktech živočišného původu, dejte od těchto granulí ruce pryč. Dejte si také pozor na přítomnost sóji nebo sójové moučky. Jedná se o alergen, který není pro vašeho mazlíčka zdraví prospěšný.

Kromě bílkoviny je pro psy důležitá také kvalitní vláknina, která je nejčastěji obsažena v obilovinách, rýži nebo v různých druzích brambor. Kvůli energii potřebují pejskové také cukry. Ty jsou obsaženy v bramborách, obilovinách, rýži a v doplňkových surovinách jako je ovoce a zelenina.

Vyplatí se kupovat kompletní granule, které obsahují maso, přílohu, ovoce, zeleninu, zdroje vlákniny, rybí olej, glukosamin a chondroitin.

Co se týče financí, měli byste vědět, že opravdu kvalitní krmivo něco stojí. Proto, když si budete kupovat pejska, přemýšlejte také nad tím, jak jste na tom finančně. Zbytečné šetření se může neblaze odrazit na zdraví vašeho mazlíčka.

Přibližné náklady na krmivo pro psa

 • Mini plemeno s hmotností do 1, 5 kg sežere za měsíc 1, 2 kg krmiva (asi 120 Kč)
 • Malé plemeno s hmotností do 8 kg sežere za měsíc 4, 2 kg krmiva (asi 420 Kč)
 • Střední plemeno s hmotností 18 kg sežere za měsíc 7, 5 kg krmiva (asi 750 Kč)
 • Velké plemeno s hmotností 40 kg sežere za měsíc 13, 8 kg krmiva (asi 1380 Kč)
 • Obří plemeno s hmotností 70 kg sežere za měsíc 21 kg krmiva (asi 2100 Kč)

Na trhu se také objevují psí granule lisované za studena. Jedná se o proces, u kterého nedochází ke znehodnocení přírodních bioaktivních látek. Stopové prvky, minerály a vitamíny zůstávají zachovány ve své přírodní podobě a vašeho pejska nebudou nadýmat.

Jedinou nevýhodou granulí lisovaných za studena je krátká záruční doba, která je jen 6 měsíců. Je to kvůli tomu, že se nepoužívají žádné umělé konzervační látky, ale jen přírodní vitamíny. Není proto dobré si pořizovat velkou zásobu na několik měsíců dopředu. Nejlépe je spotřebovat do 2 – 3 měsíců.

Na trhu existuje celá řada produktů, která vám slibuje hebkou srst, prodloužení života, vitalitu a spoustu dalších zdraví prospěšných přínosů. Jak ale vybrat kvalitní granule? Připravili jsme pro vás srovnání granulí pro psy 2016.

Nejlepší granule pro štěně

Magnusson Meat Biscuit Junior 10 kg

 • Obsahuje 46% hovězího a vepřového masa. Zbylé složení je grahamová mouka, čerstvá vejce, rostliný olej a tuk (za studena lisovaný řepkový olej), čerstvá mrkev, sušená bramborová dřeň, vitamíny, minerální látky.
 • Celkové zdraví psa: granule psa nejen zasytí, ale mají také pozitivní vliv na celkové zdraví. Díky zelenině a bylinkám, dostává pes fytoživiny a antioxidanty.
 • Vitamíny: A, D , E, C, B 1, B 2, B 3,  B 6 ..
 • Minerální látky: železo, zinek, měď, mangan, jód, selen

Jak dopadly tyto granule u chovatelů?

Tyto granule pro štěňata jsou velmi oblíbená. Jejich velkou výhodou je složení bez konzervantů a přidaných barviv. Pejsci mají znatelně lepší srst, pevnou stolici a hodně energie. Drtivá většina majitelů psů oceňuje také to, s jakou chutí jejich mazlíci granule baští.

Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a špatný obal. Ten totiž nemá zipovací uzávěr, takže granule brzy vyčpí. Musíte si proto najít jiný způsob uzavírání obalu, který zamezí úniku vůně. Mezi chovateli se také objevují výtky k vůni granulí, prý to není co předtím.

Najít nejlevnější cenu

Taste of The Wild Pacific Stream Puppy 13 kg

taste-of-the-wild-pacific-stream-puppy-13-kg

 • Prestižní kynologický časopis Whole Dog Journal je zařadil na seznam důvěryhodných, nutričně hodnotných a dlouhodobě bezpečných krmiv. Jedná se tak o jedny z nejlepších granulí pro psy.
 • Obsahují čisté maso z lososa a mořských ryb. Bílkoviny a tuky z něho jsou lehce stravitelné a jsou optimálním zdrojem energie vašeho mazlíčka.
 • Obiloviny nahradily sladké brambory, které jsou bohaté na vlákninu. Díky omezení obilovin se nemusíte bát zažívacích potíží, obezity, cukrovky a dalších potíží.
 • Dobré zažívání podporuje sušený kořen čekanky a extrakt juky Schildigera. Toto spojení vytváří vyváženou střevní flóru, podporují imunitní systém a posilují obranyschopnost vašeho psa.
 • Zdravou kůži a lesklou srst zajišťují Omega – 3 a 6 mastné kyseliny
 • DHA látky z lososového oleje rozvíjí mozek a zrak štěňat
 • Složení: rybí a lososí maso, uzený losos, sušené kořínky čekanky, rajčata, borůvky, maliny, lactobacillus acidophillus, brambory, batáty a další.
 • Vitamíny a minerální látky: A, C, E, D, B 6, B 2, B 12 železo, vápník, betakarotén, mangan, kyselina listová a další.

Jak dopadly tyto granule u chovatelů?

Drtivá většina hodnocení je kladná. Chovatelé nejvíce oceňují pevnou a pravidelnou stolici, kterou jejich psi po granulích vyloučí. Také velmi pozitivně působí na srst, která je zářivější a u některých plemen dokonce méně zapáchá. Psi mají také znatelně více energie. Konzumují je i vybíravější pejsci.

Asi nejvíce zmiňovanou nevýhodou je velikost, která je velmi malá. V některých případech vyvolalo otevření pytle dojem, že se nejedná o psí, ale kočičí krmení.

Najít nejlevnější cenu

Brit Care dog Grain Free Puppy 12 kg

brit-care-grain-free-puppy

 • Vhodné pro štěňata malých a středních plemen (do 25 kg) od odstavu do 1 roku a pro štěňata velkých plemen (více než 25 kg) od odstavu do 3 měsíců věku
 • Jedná se o granule s bezobilnou recepturou, které obsahují lososa a brambory
 • Zvýšený obsah Omega-3 mastných kyselin z lososa je dobrý pro rozvoj mentálních funkcí a podporuje učenlivost
 • Ke správnému vývoji kostí, kloubů, chrupavek a zubů přispívají chondroprotektiva a vyvážené prvky Ca a P
 • Ingredience špičkové kvality jako je jehněčí maso, losos, sleď, zvěřina, kachní a králičí maso
 • Absence silně alergenních surovin jako je kukuřice, pšenice, sója, kuřecí a vepřové maso
 • Vyrobené z ingrediencí vysoké kvality, které zajišťují dobrou stravitelnost, podporují imunitní systém, celkovou kondici psa a jsou prevencí proti vzniku běžných onemocnění
 • Výhoda bezobilných (anglicky grain-free) krmiv je nízký glykemický index, který snižuje riziko obezity
 • Složení: sušený losos, brambory, kuřecí tuk, sušená jablka, pivovarské kvasnice, výtažek z chrupavky, ovocný a bylinný extrakt, ostropestřec mariánský (má vliv na dobrou funkci jater), vápník a další
 • Vitamíny a minerální látky: A, D3, E, C, B1, B2, B6, B12, kyselina listová, zinek, železo, mangan, jód, měď, selen

Jak dopadly tyto granule u chovatelů?

Samotní uživatelé o těchto granulích napsali, že jejich mazlíčkům chutnají už od začátku používání. U některých pejsků se zlepšila i kvalita srsti. Bobky jsou tuhé. Mimoto chutnají nejen psům, ale utlouct se po něm můžou i kočky. Velkou výhodou je malá velikost, takže je štěňátka mohou bez obtíží sníst. Většina chovatelů tuto značku používá dlouhodobě a pravidelně, ceněný je také fakt, že se jedná o granule vyrobené v ČR. Jedinou zápornou věcí může být vyšší pořizovací cena.

Najít nejlevnější cenu

Nejlepší granule pro dospělé psy

Brit Premium Adult L 15 kg

brit-premium-adult-l-15-kg

 • Vhodné dospělé psy velkých plemen s váhovou kategorií do 45 kg
 • Obsahuje kuřecí maso, které vyživuje kůži a srst, posiluje imunitu a dodává energii po celý den
 • Glukosamin a chondroitin posiluje a ochraňuje namáhané klouby a zároveň je chrání před jejich onemocněním
 • Složení: kuře, rýže, kukuřice, pšenice, pivovarské kvasnice, sušená jablka, bylinné a ovocné výtažky a další
 • Vitamíny a minerály: A, D, E, železo, zinek, mangan, měď, jód, selen, vápník a další

Jak dopadly tyto granule u chovatelů?

Chovatelé se na tuto značku obracejí pravidelně. U psů může dojít ke zlepšení očí, srsti, pohybového aparátu a svalstva. Pejsci také mají pravidelnou a pevnou stolici. Páníčci si také pochvalují přijatelnou cenu, od které se odvíjí poměr cena/maso.

Někteří chovatelé ovšem tvrdí, že kvalita klesá a také, že už nevoní jako dřív. Poměrně velkým negativem je přítomnost alergenních látek jako je kukuřice a pšenice. Objevují se také názory, že nízká cena se odráží na nízké kvalitě granulí.

Najít nejlevnější cenu

Orijen Adult 13 kg

orijen-adult-13-kg

 • Vhodné pro dospělé psy všech plemen
 • Vhodný poměr surovin: 80 % masa, 20 % ovoce a zeleniny, 0 % obilovin
 • Krmivo odpovídá přirozené stravě psů
 • Obsahuje proteiny z živočišných surovin, velký podíl kuřat a krůt z volných výběhů, mořské i sladkovodní ryby a celá vejce
 • Množství sacharidů je omezené a obiloviny nejsou přítomné vůbec
 • Složení: kuře, krůta, celý sleď, kuřecí játra, srdce, celá vejce, špenátové listy, vláknina z hrachu, celý platýs, dýně, rozemletá slunečnicová semínka, ostružiny, borůvky, švestky, kořen čekanky, kořen zázvoru a další suroviny
 • Vitamíny a minerály: A, D3, E, B1, B2, B5, B6, B12, kyselina listová, sodík, draslík, chlorid, jód, měď, zinek, železo, hořčík mangan a další

Jak dopadly tyto granule u chovatelů?

Vyšší pořizovací cena se podle páníčků odráží na vysoké kvalitě granulí. Psům chutnají, mají dobrou velikost a psi po nich mají viditelně více energie. Zlepšuje se i kvalita srsti, a dokonce jednomu pejskovi odezněl zánět v uších. Chutnají i vybíravějším psům. Velkou výhodou je složení krmiva.

Chovatelé se shodují nad jednou nevýhodou, kterou je cena. Ovšem za kvalitu se platí a v tomto případě, je kvalita na opravdu vysoké úrovni.
Najít nejlevnější cenu

Eminent Adult 15 kg

 • Vhodné pro malá a střední plemena psů, která mají 1 a více roků
 • Obsah 26 % kuřecího masa, 15 % drůbeží tuk a kokosový olej
 • Receptura postavená na rostlinné bázi. Nejedná se o prémiové krmivo, ale spíše o kompromis mezi cenou a kvalitou. Hodně pejskům tohle krmivo vyhovuje. Doporučujeme zkusit prvně menší balení a když bude vašemu mazlíčkovi chutnat, kupte větší.
 • Složení: drůbeží maso, kukuřice, pšenice, drůbeží tuk, rýže, hydrolyzovaná drůbeží játra, lněné semínko, kvasnice, kokosový olej, mannanoligosacharidy, fruktooligosacharidy, betaglukany, doplňkové látky (vitaminy, stopové prvky, aminokyseliny, mikroorganismy)
 • Vitamíny a minerály: A, D, B1, B6, B12, železo, mangan, zinek, selen a další

Jak dopadly tyto granule u chovatelů?

Chovatelé tyto granule označují za chutné a vyvážené krmivo, které pejskům chutná i při dlouhodobém používání. Pejsci si na ně rychle zvykají. Krmivo má dobrý vliv na celkovou kondici i srst zvířete. Některým pejskům ale vůbec nevoní a obal trkí klasickým neduhem, nejde po otevření uzavřít. Když bude vašemu pejskovi chutnat, nezruinuje vám peněženku.

Najít nejlevnější cenu

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4/5 23 hodnocení

Kategorie:

3 komentáře
 1. Zdravím, srovnávvala jsem granule a došla jsem k tomu že kvalitou jsou srovnatewlné Amanovy kterými krmím s těmi které máte tady na prvních příčkách… je tomu tak?nikde o nich moc nevidím info…

  • Hezký večer, zkušenost s nimi nemáme, ale do budoucna zkusíme doplnit. Jestli se s ostatními čtenáři chcete podělit o váš názor na ně, budu moc ráda když ho do komentáře napíšete.

   • Dobrý den, to jsem ráda 🙂 ráda bych si o nich něco početla, na českém internetu o nich moc zmínek není přitom složením by se dostaly na první příčky vašeho seznamu. Krmím granulemi Amanova (Optimanova) Active a Amanova Sensitive svoji rok a půl starou xborderku a tříletou shibu. Krásně prospívají a chutná jim, nikdy jsem nepozorovala žádné problémy 🙂

  Napište svou recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.