Jak vybrat hoverboard

Hoverboard je stejně jako snowboard nebo skateboard „prkýnko“, na kterém se jezdí. Obecně můžeme říct, že se považuje za nástupce Segway, ale s určitým „prototypem“ jste se mohli setkat již v kultovním filmu Návrat do budoucnosti II. V Návratu do budoucnosti se hoverboard skutečně vznášel (hover=vznášet se), což ty z reálného světa bohužel neumí, ale všem příznivcům gadgetů jistě přinese spoustu zábavy. Chcete si ho pořídit taky? Poradíme vám, jaký hoverboard vybrat!

Recenze hoverboardů 2020

Do našeho testování jsme zahrnuli dětský, offroadový i klasický hoverboard. Obecně můžeme říci, že ovládání všech gyroboardů je stejné, proto jsme se zaměřili na výbavu a možnosti, které výrobky nabízí. V každé recenzi se zmiňujeme o baterii, která je pro výrobek velmi důležitá. Důležitost hraje i velikost kol, protože právě od té se odvíjí to, jak náročný terén dokáže vozítko zdolat.
NázevKde koupitCelkem
1.Kolonožka Offroad černýZjistit cenu
79%
2.Future board G21 PRO WhiteZjistit cenu
75%
3.GOCLEVER City Board S6 LGZjistit cenu
68%
4.Kolonožka Standard černýZjistit cenu
68%
5.Windrunner Mini B2 modráZjistit cenu
66%

Parametry

NázevMaximální rychlost (km/h)Maximální dojezd (km)Typ baterieVýkon (W)Maximální sklon (°)
1.Kolonožka Offroad černý1520Shi hani, lithiová, 36 V35015
2.Future board G21 PRO White1620Samsung, Li-Ion, 36 V35025
3.GOCLEVER City Board S6 LG1520Li-Ion, 36 V35030
4.Kolonožka Standard černý1512Samsung, lithiová, 24 V35015
5.Windrunner Mini B2 modrá620Samsung, lithiová, 36 V15010
NázevNosnost (kg)Hmotnost výrobku (kg)Velikost kol (“)OsvětleníBluetooth
1.Kolonožka Offroad černý1001410anone
2.Future board G21 PRO White120128anoano
3.GOCLEVER City Board S6 LG10010,256,5anoano
4.Kolonožka Standard černý100126anone
5.Windrunner Mini B2 modrá604,54,5nene

GOCLEVER City Board S6 LG – hoverboard s Bluetooth

Maximální rychlost15 km/h
Maximální dojezd20 km
Typ baterieLi-Ion, 36 V
Výkon350 W
Maximální sklon30 °
Nosnost100 kg
Hmotnost výrobku10,25 kg
Velikost kol6,5 “
Osvětleníano
Bluetoothano
Taška na hoverboardano
Tato kolonožka se řadí mezi levnější produkty, takže byste od ní možná neočekávali nic extra, ale nenechte se mýlit. V základní výbavě totiž najdete i vestavný reprák s možností připojení přes Bluetooth. Jednoduše jej tedy spárujete se svým telefonem a můžete si vychutnat jízdu za zvuku vaší oblíbené music. Kvůli malým kolům je vhodná jen na ježdění po cyklostezkách nebo jiných místech, kde je dokonale rovný povrch. Rozhodně nepočítejte s tím, že by zvládla přejet i velmi nízký profil obrubníku. Nezvládne to a zůstane stát, takže si člověk musí dát opravdu velký pozor, aby neletěl dopředu. Velkou výhodou hoverboardu je vysoká výdrž baterie a jeho hmotnost jen 10,25 kg. Řadíme jej proto mezi lehčí gyroboardy, které se při přenášení tolik nepronesou. Můžete ho tedy pohodlně přenášet v tašce, která je z lehkého a přitom odolného materiálu a dobře se vejde do kapsy. V ceně gyroboardu je i dálkové ovládání, pomocí kterého můžete hoverboard uzamknout nebo odemknout. Nízká pořizovací cena s takovými vychytávkami se vám může zdát atraktivní, ale po několika jízdách zjistíte, že povrch GOCLEVER City Board S6 LG není příliš kvalitní a snadno se poškrábe. Proto bude lepší zainvestovat do ochranných obalů nebo kvalitnějšího materiálu. Na horní desce najdete indikátor baterie a z přední strany jsou dva modré světlomety. Nabíjení trvá zhruba 4 hodiny a na jedno nabití dokáže prkno ujet zhruba 20 km. Výrobce uvádí, že maximální rychlost je 15 km/h ve skutečnosti je však toto číslo nižší, takže počítejte spíše se 12 km/h. Z hlediska bezpečnosti má hoverboard protiskluzovou úpravu v té oblasti, na kterou dáváte podrážky. Na nízký stav baterie vás upozorní signál. Tento hoverboard bychom doporučovali spíše pro zábavu. Kvůli malým kolům a potřebě dokonale rovného terénu se příliš nehodí na cestování na delší vzdálenosti. Navíc mu dělá problém sebemenší nerovnost.
 • dobrá výdrž baterie
 • nízká hmotnost
 • dálkové ovládání
 • Bluetooth
 • světlomety
 • nevhodný na nerovný terén
 • nekvalitní horní úprava povrchu
Zjistit cenu

Future board G21 PRO White

Maximální rychlost16 km/h
Maximální dojezd20 km
Typ baterieSamsung, Li-Ion, 36 V
Výkon350 W
Maximální sklon25 °
Nosnost120 kg
Hmotnost výrobku12 kg
Velikost kol8 “
Osvětleníano
Bluetoothano
Taška na hoverboardne
Tento hoverboard je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé vyznavače netradičního cestování. Jako jeden z mála nabízí dva režimy jízdy. Pomalejší pro začátečníky a sportovní pro pokročilé. Rozdíl je v tom, že maximální rychlost u začátečníků je omezená na 10 km/h a u sportovního programu na 16 km/h. Režim se mění hlavním vypínačem tak, že jej stisknete 2x za sebou rychle. Cenově spadá Future board G21 PRO White do střední cenové kategorie, která nabízí velký výběr designů a vychytávky navíc. Tento hoverboard tedy můžete pořídit nejen v bílé, ale také v černé a červené nebo v kombinaci těchto barev. Gyroboard je vybavený reproduktorem a možností připojení přes Bluetooth, takže s ním pohodlně spárujete svůj telefon a budete moct poslouchat hudbu, jakou budete chtít. Indikátor stavu baterie najdete v prostřední části. Hoverboard má i funkci ochrany, která vás v případě nebezpečí nebo chyby upozorní. Ozve se hlasový signál. Budete tedy upozorněni na docházející „šťávu“ v baterii nebo na příliš rychlou jízdu. Přesto, že značku G21 vlastní česká společnost, jsou všechny její produkty vyráběny v Číně. Proto nás potěšilo, že je uvnitř značková baterie Samsung, což je poměrně dobrá záruka kvality, typ Li-Ion odkazuje k dlouhé životnosti baterie. Trochu nás zamrzelo, že pořizovací cena, která není nikterak nízká, nezahrnuje cestovní tašku, která většinou v této cenové kategorii bývá dodávána společně s příslušenstvím. Velkou výhodou této kolonožky jsou větší 8“ kola, díky kterým snadno zdoláte i nerovný terén, ovšem rozhodně nedoporučujeme jezdit po výrazně nezpevněném terénu. Nerovným terénem myslíme drobné kamínky na cestě. Výrobce uvádí, že děti, které budou na kolonožce jezdit by měly vážit nejméně 35 kg.
 • systém ochrany
 • světlomety
 • Bluetooth
 • dálkové ovládání
 • lepší zdolávání terénu
 • značková baterie
 • dva režimy jízdy
 • absence tašky na přenášení
 • vyrobeno v Číně
Zjistit cenu

Kolonožka Offroad černá

Maximální rychlost15 km/h
Maximální dojezd20 km
Typ baterieShi hani, lithiová, 36 V
Výkon350 W
Maximální sklon15 °
Nosnost100 kg
Hmotnost výrobku14 kg
Velikost kol10 “
Osvětleníano
Bluetoothne
Taška na hoverboardne
Do našich recenzí jsme zahrnuli i offroad hoverboard od prodejce Kolonožka.cz. Největší rozdíl oproti standardním kolonožkám je patrný hned na první pohled. Celkově je kolonožka mnohem větší a masivnější. Svůj podíl na tom nesou velká 10“ kola, která jsou nafukovací a před použitím je nutné je dofouknout. Huštění se doporučuje na 1,1 bar. Díky velkým kolečkům můžete vyrazit i na ne úplně rovný terén. Během jízdy zvládnete překonat praskliny a výmoly na cestě, poradíte si i na lesní cestě. Nepočítejte však s extrémy. Cesta by měla být více méně rovná a rozhodně zpevněná. Abyste si jízdu dokázali představit, uvádíme příklad, kdy jsme jeli na cestě z dlažebních kostek, kterou kolonožka zvládla, ale jen při opravdu velmi nízké rychlosti. Maximální rychlost 15 km/h bychom tu rozhodně nedoporučovali. S Kolonožkou Offroad rozhodně nepřekonáte přejezd přes patníky. Co se týče maximálních údajů, které uvádí výrobce, tak těch jsme nikdy nedosáhli. Jeli jsme maximální rychlostí 10-12 km/h a kapacita baterie také nevydrží 20 km, ale spíše o něco méně. Pokud přesáhnete maximální povolenou rychlost, ozve se poměrně hlasitý zvukový signál, takže nedoporučujeme povolenou rychlost překračovat zejména kvůli bezpečnosti. Kapacitu baterie můžete sledovat na indikátoru, který se nachází na horní straně hoverboardu. Pokud je kapacita dostačující, indikátor svítí zeleně, v případě, že kapacita klesne pod bezpečnou hranici, rozsvítí se červeně. V tomto okamžiku je nutné z prkna slézt a nechat ho nabít. To se nám zdá trochu nepraktické. Ocenili bychom ještě jeden barevný mezistupeň, který by signalizoval, že se blížíte ke kritické hranici, ale ještě můžete dojet domů. Rádi bychom také upozornili na to, že baterie v tomto vozítku nepochází od výrobců jako LG nebo Samsung, její označení je Shi hani a o žádnou konkrétní značku se nejedná. Jak už jsme napsali v našem rádci, baterie je velmi důležitá, a proto je lepší si vybírat spíše prověřené značky než ty neznámé. Celkově větší rozměry mají také vliv na celkovou hmotnost, která je 14 kg, a to je docela dost. V ruce se vám tedy gyroboard rozhodně pronese. Proto je lepší si dokoupit na přenášení tašku. Pozor si dávejte při jízdě z kopce, kde kolonožka sice brzdí motory, ale v případě, že z ní spadnete, nedokáže sama zastavit, rozkutálí se a dojde k odření blatníků. Poslední bod, který bychom zmínili, je ten, abyste si na cestě dávali pozor na psí bobky. Mezera mezi blatníkem a kolem je poměrně malá a čištění je o to složitější.
 • hoverboard do terénu
 • odolná
 • indikátor baterie
 • velká nafukovací kola
 • snadno se poškrábou blatníky
 • nepřekoná obrubníky
 • je těžká
 • neznámá značka baterie
Zjistit cenu

Windrunner Mini B2 modrá

Maximální rychlost6 km/h
Maximální dojezd20 km
Typ baterieSamsung, lithiová, 36 V
Výkon150 W
Maximální sklon10 °
Nosnost60 kg
Hmotnost výrobku4,5 kg
Velikost kol4,5 “
Osvětleníne
Bluetoothne
Taška na hoverboardne
Dětský hoverboard Windrunner Mini B2 modrý je určen dětem do maximální váhy 60 kg. Minimální váha pak činí 10 kg. Protože se jedná o hoverboard pro děti, jsou jeho rozměry malé. Délka je 16 cm, šířka 50 cm a výška 15 cm. Co se týče váhy výrobku, ta je pouhých 4,5 kg, což není mnoho. Kola jsou maličká, jejich velikost je jen 4,5“ a navíc jsou bantamová. Výhodou sice je, že je nemusíte foukat, ale zase nemají takovou vůli na nerovném terénu. Proto s tímto gyroboardem nechte dítě jezdit jen po opravdu rovných cestách. Prkno nezvládá jezdit přes kamínky. Maximální rychlost se pohybuje mezi 4-5 km/h, výkon je slabší než u standardních gyroboardů, protože tento je určen pro děti. Na každém kole je tedy motor o výkonu pouhých 150 W, nelze tedy spoléhat ani na to, že by kolonožka byla schopna vyjet i menší kopec. Zvládá pouze vyvýšeniny do 10°. Co vás rozhodně potěší je kvalitní baterie značky Samsung, která by měla vydržet na jedno nabití až na 20 km. V reálu to bude samozřejmě o něco méně, ale i tak se jedná o poměrně slušný výkon. Nabíjení trvá 2-3 hodiny, což je průměr. Tato kolonožka pro děti vás vždy zvukovým signálem upozorní na to, že je vozítko vyrovnáno, jakmile na něj dítě nastoupí, takže je možné zahájit jízdu. Aby bylo dobře rozeznatelné, kde je přední a kde zadní část, orientujte se podle medvídků (lišek), kterým by měla hlavička směřovat směrem k dítěti, ne naopak. Trochu nás zklamalo, že kolonožka nemá světla. Ta jsou užitečná především tehdy, když je šero. Je to pro nás docela nemilé překvapení, protože bezpečnostní prvky jsou zejména u dětských výrobků poměrně důležité. Proto nezapomeňte, aby vaše dítě na sobě během jízdy mělo reflexní prvky, a určitě se budou hodit chrániče a helma.
 • výkonná a značková baterie
 • bezpečná maximální rychlost
 • nízká váha
 • méně odolná kola
 • chybí světla
 • nevhodná na nerovný terén
Zjistit cenu

Kolonožka Standard černý

Maximální rychlost15 km/h
Maximální dojezd12 km
Typ baterieSamsung, lithiová, 24 V
Výkon350 W
Maximální sklon15 °
Nosnost100 kg
Hmotnost výrobku12 kg
Velikost kol6 “
Osvětleníano
Bluetoothne
Taška na hoverboardano
Kolonožka Standard černý je dobrou volbou pro všechny začátečníky. Je velmi citlivá na ovládání, ale ovládat se ji naučíte snadno. Má jen 6“ kolečka, takže rozhodně nedoporučujeme jízdu v nerovném terénu, nehodí se ani pro jízdu na dlažebních kostkách. Ideální je, pokud se rozhodnete na něm jezdit po cyklostezkách nebo v halách a na jiných dokonale rovných podlahách. Jeho profil je nízký, takže je opravdu potřeba si dávat pozor, abyste nenajeli na hrbol. Rozhodně je pro tuto kolonožku velkým přínosem, že všechny díly jsou velmi kvalitní a značkové. Baterii dodává Samsung, motory jsou od Changhong, což už dnes také není zcela neznámá značka. Maximální dojezd výrobce uvádí 7-12 km a rychlost 15 km/h. Maximální rychlost bychom nepřekračovali, protože potom se gyroboard hůř ovládá. Nabíjení baterie trvá zhruba 2 hodiny, což je standardní doba. Pokud dojde k překročení rychlosti, poklesu kapacity baterie a dalším situacím, které by ohrožovaly vaši jízdu, kolonožka vydá světelný nebo zvukový signál. Při příliš nízké baterii se může sama vypnout, což nemusíte čekat a dokončení jízdy nemusí být úplně „eňo ňuňo“. Proto je dobré si situaci s automatickým vypnutím vyzkoušet, ať jste připraveni v případě nouze. Blatníky hoverboardu na sobě mají černý pogumovaný pásek, což je velmi praktické. Právě blatníky jsou totiž poměrně dost namáhanou částí, která se snadno odře, a právě tyto ochranné pásky tomu dokážou zabránit. Ostatně, hodily by se i na zadní část, kde je zdířka pro nabíječku a tlačítko Power. Tato část se totiž odírá velmi snadno a rychle. Přední stranu poznáte podle modrých světel, které se rozsvítí, a následně blikají podle toho, na kterou stranu zatáčíte. Indikátor stavu baterie je na horní straně. Nášlapové části jsou protiskluzové.
 • černý ochranný pásek proti odření
 • snadné ovládání
 • rychlé nabíjení baterie
 • kvalitní komponenty
 • není vhodná do terénu
 • zadní strana se snadno odře
Zjistit cenu zpět nahoru ↑

Co je to hoverboard neboli kolonožka

Český jazyk je velmi barvitý a bohatý, takže ke spoustě anglických výrazů dokáže najít ekvivalenty nebo je počeštit. Vzpomeňte si třeba na slovo „vygůglit“. Stejně tak je tomu se slovem hoverboard (čte se hůvrbord), které Češi nahradili výrazem kolonožka a dnes už všichni vědí „vo co gou“. Kromě kolonožky se také používá výraz gyroboard. Kolonožka je tu s námi už od roku 2015, ale k masivnímu rozšíření došlo zhruba až o dva roky později, kdy ji proslavily mediální hvězdy jako Justin Bieber, Nick Jonas a další.

Gyroboard se skládá z těchto částí:

 • gyroskop – pomáhá vám s vyrovnáním stroje a shromažďuje informace o náklonu desky,
 • motor – pomáhá udržet balanc „prkýnka“ a umožňuje vám se rozjet,
 • mikroprocesory – starají se o výkon kol a sledují směr, kterým se pohybujete,
 • baterie – jsou pohonnou jednotkou kolonožky.
Díky spolupráci všech těchto prvků můžete jezdit vzpřímeně a ovládat směr a rychlost jízdy. Jezdec stojí na prkně mezi koly a pomocí zatížení nohou kolonožku ovládá. Předností gyroboardu je, že na něm jezdíte vzpřímeně a od Segway se liší v tom, že nemá žádný opěrný mechanismus na ruce.

Výhody a nevýhody kolonožek

 • kompaktní rozměry
 • průměrná rychlost 15 km/h
 • výběr z modelů na silnice i do terénu
 • maximální dojezd může být až 20 km
 • vyšší hmotnost
 • nepraktické pro přenášení
 • minimální hmotnost jezdce je 25 kg
zpět nahoru ↑

Typy hoverboardů

Na trhu existují 3 typy hoverboardů, takže se nejdříve zamyslete nad tím, kde budete jezdit a poté se rozhodněte pro typ.

1. Klasický hoverboard

Pro tento typ se rozhodněte v momentě, když víte, že s ním budete jezdit jen po dokonale rovném terénu. Má nízký profil a je tedy ideální na cyklostezky, do měst, do hal nebo kanceláří. Silniční gyroboardy jsou menší a mají menší kola, v prodejně je hledejte pod označením hoverboard 6,5“, což jsou kola zhruba o průměru 17 cm. Kvůli menším kolům hůř zvládají nerovný terén a z rovnováhy je může vyvést i menší kamínek. Maximální rychlost se pohybuje kolem 10 km/h a dojezd je v rozmezí 10-12 km na jedno nabití. Díky menším rozměrům kolonožka váží „jen“ 12 kg, takže se lépe přenáší.
 • velikost kol 6,5“
 • hůř zvládají nerovný terén
 • ideální na rovný povrch
 • maximální rychlost 10 km
 • dojezd na jedno nabití 10-12 km
 • váží 12 kg

2. Terenní hoverboard pro offroad (10″)

Jak již název napovídá, tento model dobře zdolá i nerovný terén. Svou zásluhu na tom má vyšší profil a větší kola, takže v prodejně hledejte hoverboard 10“ (nebo hoverboard 10 inch, 10 palců). V převodu na centimetry má tento terénní hoverboard průměr kol v rozmezí 21-26 cm (tj. cca 10 palců). Díky klasickým pneumatikám s duší offroadový model z rovnováhy nevyvede ani menší kamínek. Celkově je provedení robustnější, takže počítejte i s větší hmotností, která dosahuje 25 kg. Maximální rychlost se pohybuje kolem 15 km/h a na jedno nabití vydrží jet 20-22 km.
 • vhodné do těžšího terénu / offroad
 • má větší kola a vyšší profil
 • váží kolem 25 kg
 • dosahuje maximální rychlosti 15 km/H
 • na jedno nabití dokáže jet 20-22 km
Mrkněte, jak vypadá ježdění v terénu:

3. Hoverboard premium

Tyto kolonožky v sobě spojují výhody obou dvou výše zmíněných typů. Ocení je především zkušení a nároční jezdci. Za jejich největší přednost se považuje zvýšený výkon, který se odrazí ve vyšší rychlosti a dojezdové vzdálenosti. Jejich zpracování je velmi precizní a mají lepší stabilitu. Jejich maximální dojezd se pohybuje kolem 20 km a rychlost kolem 20 km/h.
 • kombinují výhody offroad a standardních hoverboardů
 • mají lepší stabilitu a celkové zpracování
 • maximální dojezd na jedno nabití je 20 km
 • mohou dosáhnout rychlosti až 20 km/h

Konstrukční řešení

Z hlediska konstrukce jsou na tom všechny hoverboardy dost podobně. Mají dvě kola a prostor pro nohy, který je vybavený gyroskopickým systémem. Ten se stará o stabilitu řidiče. Pro začátečníky, ale i náročné jezdce je možné také zvolit kolonožku s prostřední tyčí, kterou někteří rádci označují jako sedátko na hoverboard, ale o sedátko se nejedná. Ploché zakončení tyčky končí zhruba tam, kde má jezdec kolena. Díky ergonomickému tvarování kolena dobře zapadnou do jamky, takže touto tyčí můžete ovládat směr jízdy, tedy jestli chcete zatočit doleva nebo doprava (princip ovládací tyče je podobný jako na kolotočích labutí, kde si tyčí ovládáte, zda „poletíte“ nahoru nebo dolů). V e-shopech, ale i v kamenných prodejnách můžete narazit na hoverboard se sedátkem. V tomto případě se ale nejedná o námi popisovaný výrobek, ale o konstrukci, která má 3 kola, řidítka a sedátko. Jezdec sedí těsně u země podobně jak na motokárách. Celý výrobní materiál by měl být velmi kvalitní. Bude se od něj totiž odvíjet odolnost proti poškrábání a také nosnost kolonožky, která se pohybuje v rozmezí od 60 kg do 120 kg. Hoverboard pro děti má nosnost kolem zmiňovaných 60 kg. Určité omezení, na které výrobci upozorňují je to, že by osoba, která bude na gyroboardu jezdit měla vážit více jak 25 kg, protože i od váhy se odvíjí pohodlné ovládání vozítka. Kolonožka je vhodná pro děti od 12 let.

Ovládání

K ovládání vám postačí jen chodidla. Když na hoverboard nastoupíte, není potřeba, abyste na něm křečovitě drželi balanc, o to se postará gyroskop. Nesmíte zapomenout, že nášlapy na desce jsou velmi citlivé, takže si u prvního nastupování dejte dobrý pozor, ať vám hoverboard nikam neujede. Ovládání se tedy provádí za pomoci chodidel, mírným náklonem zrychlíte, záklonem zase zpomalíte. Směr změníte přenesením váhy. Ovládání gyroboardu je velmi snadné a základ se naučíte již za 5 minut. Jistí v kramfelích se na něm budete cítit po 1 dni intenzivní jízdy. Je to zkrátka o tom, to dostat do nohou.

Nabíjení

Nabíječka na hoverboard vypadá podobně jako ta k notebooku. Při koupi si ověřte, zda má ochranu proti přebíjení. To znamená, že se nabíjení po úplném nabití přeruší a nedochází k přebíjení baterie, což by vedlo ke zkracování její životnosti. Doba nabíjení se může lišit. Standardně se pohybuje kolem 2-3 hodin, ale u některých modelů to může trvat i 24 hodin. Čím větší kapacita baterie v hoverboardu bude, tím lépe pro vás. Kvalitní hoverboard poznáte mimo jiné tak, že má kvalitní baterii ideálně typu Li-Ion, zaměřte se také výrobce baterie. Mezi ty nejspolehlivější patří Samsung a LG. Víte, že: V roce 2015 zakázalo USA převážení hoverboardů v letadle, protože nebylo nic neobvyklého, že hoverboardy z číny s levnými bateriemi explodovaly. Na jedno nabití byste měli ujet maximální vzdálenost, kterou uvádí výrobce. Vždy však počítejte s o něco menším číslem, protože výdrž baterie se odvíjí také od vaší hmotnosti a terénu, po kterém jedete. Pro náročné terény by baterie měla mít sílu utáhnout 800 W motor. Čím výkonnější motor máte, tím těžší váš elektrický hoverboard bude. Standardně by baterie měla být schopná utáhnout 350 W motor.

Výkon

Výkon motoru je důležitý pro rozhýbání prkýnka a také pro dosáhnutí odpovídající rychlosti. Nebuďte překvapení, pokud se nesetkáte s celkovým výkonem. Standardně se totiž uvádí výkon u každého kola zvlášť. V technické dokumentaci tak můžete narazit na údaj 2×350 W. To znamená, že na každém kole je výkon 350 W. Hoverboard pro děti má výkon 250 W na jednom kole. Pro běžnou jízdu dospělého postačí výkon 350 W na jednom kole. Ty nejlepší hoverboardy pro náročné mají výkon 800 W, pro osoby s vyšší hmotností je k sehnání i výkon odpovídající 1 750 W.

Maximální rychlost

Maximální rychlost se odvíjí od toho, jak výkonný motor máte. Ve většině případů rychlost přesahuje 16 km/h. Větší rychlost by mohla být nebezpečná nejen pro vás, ale také pro chodce na chodníku nebo jinde.

Zákon a kolonožky

Některé země pohyb na těchto vozítkách upravují zákonem. Ve Velké Británii je dokonce tato přeprava na veřejnosti zakázána pod pokutou. Zajezdit si tedy můžete jen na zahradách nebo jinak ohraničených pozemcích, a to se svolením majitele. Další země, které tuto přepravu legislativně upravují, jsou tyto:
 • Německo
 • Wales,
 • Nizozemí,
 • Mecca (není země 🙂 ),
 • Skotsko,
 • Austrálie,
 • Hongkong,
 • Kanada, konkrétně Toronto.
Pokud tedy plánujete, že si s sebou vozítko budete chtít vzít na dovolenou, vždy si zkontrolujte, co o něm říkají tamější zákony. Česká legislativa pohyb na hoverboardech omezuje stejně, jako při jízdě na Segway. Tyto samovyvažovací zařízení nazývá osobním přepravníkem. Zákon ustavuje, že jezdec se na něm může pohybovat na chodníku, ale pouze s rychlostí chůze, na cyklostezce může jezdit stejně rychle jako cyklisté. Lidé využívající osobní přepravník však musí dávat pozor, aby svým pohybem neohrozili ani neomezili ostatní účastníky provozu. Víte, že: Ať už jezdí na hoverboardu kdokoliv, měl by určitě mít helmu a chrániče. Dospělí se mohou svobodně rozhodnout, zda tyto prvky budou využívat, ale pro děti by měly být nezbytností.

Překonávání stoupání

Údaje o stoupání jsou pro vás velmi důležité. Čím výkonnější stroj máte, tím větší stoupání zvládne. Levnější gyroboardy zvládnou stoupání jen 15°, dražší pak i 25°. zpět nahoru ↑

Vychytávky a příslušenství hoverboardu

Kromě praktických věcí, jako kapacita baterie, výkon motoru a podobně, se můžete zaměřit na další vychytávky, které výrobci ke kolonožce nabízí.

Hoveboard s dálkovým ovladačem

Dálkový ovladač nemusí být součástí vašeho hoverboardu, ale pokud má vaše vozítko zabudovaný dálkový přijímač, můžete si dálkové ovládání klidně přikoupit. Většinou obsahuje tlačítka pro zamykání, takže vám na gyroboardu nikdo neodjede, dále může mít tlačítko alarmu a kontrolu. Jako dálkové ovládání může sloužit i váš chytrý telefon, který přes Bluetooth spárujete s deskou a stáhnete si potřebnou aplikaci. Pak můžete kontrolovat stav baterie, najeté kilometry a podobně.

Přepravní taška na hoverboard

Je podobná sportovním taškám do posilovny a její velikost se odvíjí od velikosti hoverobardu. Má dvě uši pro snadnou manipulaci. I tak se však kolonožka poměrně pronese.

Přehrávač hudby

Desky, které jsou vybaveny Bluetooth technologií umožňují přehřátí hudby.

Osvětlení

Může, ale nemusí být součástí vámi vybrané kolonožky. Světla jsou praktická, protože jdete na cyklostezkách a chodnících dobře vidět. Většinou bliká pravé nebo levé, podle toho, na kterou nohu přenášíte váhu. Pokud jedete rovně, světla svítí nepřerušovaně.

Ochranné obaly

V nejrůznějších e-shopech si můžete na váš hoverboadr koupit kryt. Ocení ho především začátečníci. Jedná se o většinou o obal vyrobený z ohebného silikonu, který připevníte do otvorů na šroubky. Kromě toho, že si prkno nepoškrábete, můžete si vybírat mezi mnoha barevnými provedeními, takže změníte i celkový vzhled vašeho vozítka.

Nálepky

Pokud si chcete vylepšit design, můžete si koupit speciální nálepky na hoverboard, které se lepí na blatníky, horní i spodní stranu a také na strany boční. Kolonožky vypadají z obou stran stejně. Přední poznáte podle toho, že na ní jsou většinou umístěna světla. Některé kolonožky mohou mít na chodidlové ploše vyznačenou patu a špičku. zpět nahoru ↑

Ceny kolonožek

Při výběru se zaměřte na recenze a testy hoverboardů, určitě vám pomohou s rozhodováním. Tyto osobní transportéry můžete pořídit v několika cenových hladinách. Nepočítejte však s tím, že nejlevnější hoverboardy budou patřit k těm nejkvalitnějším. Důrazně doporučujeme se vyhnout no name značkám z Číny. Dívejte se po výrobcích jako je Eljet, GoClever, Eswing, Segway, Nilox a další.

Hoverboardy cena do 6 000 Kč

Nejlevnější hoverboardy je možné pořídit kolem 4 000 Kč. Připravte se na základní kvalitu zpracování, dojezd 15 km a rychlost 16 km. K některým modelům z této cenové kategorie můžete dostat tašku zdarma.

Hoverboardy cena od 6 000 Kč do 7 000 Kč

V této cenové kategorii je na výběr více barevných variant a motivů, které mohou nabídnout i přehrávání hudby. Jejich do jezd může být až 15 km a uvezou osobu s hmotností 100-120 kg.

Hoverboardy cena od 7 000 Kč do 10 000 Kč

Do této cenové kategorie se již řadí i offroadové modely, které si mnohem lépe poradí s náročnějším terénem. Jejich zpracování je mnohem kvalitnější a výkon je 350 W. Tyto vozítka budete nabíjet 2-3 hodiny a na jedno nabití můžete ujet 20 km.

Hoverboardy překlepy a čeština

Mnoho lidí napíše slovo „hoverboard“ špatně – typicky někdo starší – otec, nebo máma – mooc netuší, jak se tohle slovo píše. Tak si uděláme takový seznam slov, které nepoužívat, abyste nebyli out a k smíchu. Správně: hoverboard, hoverboardy Nesprávné varianty: howerboard, haverboard, hoveboard, hover board, havrbord, havrboard, hooverboard, hawerboard, havrbort, haverbord, hoverbord, hower board, howeboard, hawrboard, havebord, havr bord, haver board, hawrbord, havbord, havbort, hawebord, havr bort, howerbord, hoverboar, hawerbord, howboard, haverboart, hovebord, haverbort, hoover board, havlboard, havebort, havboard, haveboart, hawboard, howebord. Tyhle varianty jsou špatně – typicky fonetické přepisy toho, co rodiče slyšeli, když jim dítka říkaly, co chtějí na Vánoce, narozeniny, za vysvědčení, nebo prostě jenom tak.
4.1/5 93 hodnocení
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]

   Covybrat.cz