Jak vybrat nejlepší hračky pro psy

Pejsci jsou zvídavá a hravá zvířata. Rádi objevují okolní svět a neradi se nudí. Pokud máte pejska, který se nudí doma, je možné, že si začne hrát s vašimi bačkorami, závěsy, polštáři a tak dále. Tyhle věci pak můžou skončit hodně špatně. Proto je dobré pejskovi pořídit psí hračku. Ta ho zabaví, takže nebude mít choutky ničit věci kolem sebe.

Jsou však důležité i pro pejsky, kteří jsou venku. Hlavní funkcí hraček pro psy je zábava, ale také trénování povelů a rozvíjení paměti. Při výběru mějte na paměti, že nevhodné jsou hračky, které jsou podobné předmětům, které máte v domácnosti. Může se jednat o pantofle, boty a různé části oblečení. Pejsek by si pak hračku boty mohl splést s vaší opravdovou botou a problém by byl na světě.

Dobrá rada: Při vybírání nové hračky se vždy ujistěte, že je zdravotně nezávadná.

Druhy psích hraček

V současnosti se na trhu setkáte s velkým spektrem psích hraček. Můžete vybírat z různých druhů velikostí, barev a tvarů. Hračky také mají nejrůznější funkce. Některé slouží jako jednoduchá zábava, na příklad aportovací míček, ale jsou tu i složitější, jako interaktivní psí hračky, které mají rozvíjet jejich důvtip.

Ne každému pejskovi se ale líbí to samé. Některé studie uvádějí, že optimální počet hraček, je 5. Pokud má pejsek spoustu hraček, neví, kterou si má vybrat a může se stát, že si nebude chtít hrát ani s jednou.

Dobrá rada: Každá hračka by měla mít jinou funkci. Pes bude mít na výběr a může se rozhodnout, která hračka uspokojí jeho současnou potřebu nejvíc.

Aportuj s míčkem

Nejčastější, nejuniverzálnější a často nejoblíbenější psí hračkou je míček. Můžete ho pořídit v několika verzích. Oblíbený je míček v míčku nebo hračka míček s rolničkou. Dejte si však pozor aby byl míček z kvalitního a pevného materiálu, aby pejsek rolničku nebo menší míček nespolkl. Dále se na trhu setkáte s míčky gumovými nebo pískacími.

Dobrá rada: Velikost míčku se vybírá podle velikosti psí tlamy. Je to proto, aby se míček vašemu pejskovi pohodlně nosil.

Trixie Míč Labyrint Snacky

Jedná se o balonek s otvorem, do kterého můžete dát pejskovi pamlsek nebo granule. Je vyroben z přírodního kaučku, dobře skáče a je tichý. Jedná se o interaktivní hračku. Pejsek má za úkol se k pamlskům dostat pomocí svojí inteligence.

Velikost míčku: 11 cm

Jak to vidí uživatelé:
Uživatelé se shodují na tom, že balonek pejska baví. Uvádějí také, že je z kvalitního materiálu, takže vydrží i ostré a pevné zuby pitbula. Pejsci rychle systém odměny, která padá z míčku, pochopí. Někteří uživatelé uvádějí, že mají doma psa, který se míčku bojí. Také píší, že míček je příliš těžký, takže není vhodný pro menší plemena

Najít nejlepší nabídku

Trixie DENTAfun – mátový míč

Míček je vhodný pro dentální hygienu. Je vyrobený z měkkého přírodního kaučku. Speciální výstupky na balonku zabraňují vzniku zubního kamene a zubního plaku, navíc příjemně masírují dásně. Mátová příchuť osvěží dech vašeho pejska.

Velikost míčku: 6 cm

Jak to vidí uživatelé:
Uživatelé píší, že je míček vhodný jak pro malá, tak pro větší plemena. U větších plemen se míček dostane až na zadní stoličky, takže ústní hygiena je perfektní. S míčkem se dá i aportovat, je odolný a pevný. Někteří uživatelé uvádějí, že je míček příliš těžký a že z něj máta není cítit.

Najít nejlepší nabídku

Přetahuj se s uzlem

Uzel patří mezi kousací psí hračky. Je velmi oblíbený. Nejčastěji slouží k přetahování, aportování, ale také kousání.

Trixie – bavlněná činka

Tříuzlové přetahovalo z bavlny je vhodné pro všechna psí plemena různého stáří. Pro výrobu byla použitá čistá bavlna.

Velikost bavlněné činky: 60 cm

Jak to vidí uživatelé:
Uživatelé si chválí, že si pejsek s hračkou užije spoustu legrace. Přetahovadlo výborně funguje jako aport. Jako velké plus vidí příznivou cenu. Jeden uživatel uvádí, že činka smrděla zatuchlinou, ale že se nejedná o výrobní vadu, ale spíše o špatné uskladnění.

Najít nejlepší nabídku

Trixie Denta Fun Jumper


Jedná se o přetahovací dentální hračku. Míčky byly vyrobeny z přírodní tvrdé gumy. Hračka je vhodná pro větší a velká plemena psů nebo pro hodně dravá štěňata. Míček jemně masíruje dásně a zabraňuje vzniku zubního plaku a kamene. Hračku vybírejte podle velikosti svého psa.

Velikost přetahovadla: 28 cm

Jak to vidí uživatelé:
Uživatelé oceňují pevnost materiálu. Díky většímu zatížení na jedné straně má přetahovadlo daleký dolet. Jeden uživatel píše, že mu guma přijde příliš měkká, a proto snadno rozkousatelná pro větší plemena.

Najít nejlepší nabídku

Pošli vzduchem talíř

Létající talíř patří, stejně jako míček, mezi házecí hračky pro psy. Při hře s létajícím talířem se zabaví nejen pejsek, ale také páníček. Můžete si hrát třeba tak, že si s kamarádem budete házet s talířem a občas necháte pejska, ať ho chytí.

Trixie Dog Activity Disc – frisbee

Talíř je vyrobený z plastu a má velmi dobré letové vlastnosti. Je měkčí, takže jej oceníte ve chvíli, kdy pejsek s touto hrou teprve začíná nebo je příliš citlivý.

Velikost disku: 23 cm

Jak to vidí uživatelé:
Uživatelům se líbí kvalitní zpracování, odolný materiál a to, že je disk šetrný ke psím zubům. Disk má dobré letové vlastnosti. Pejsci si ho brzy oblíbí. Jako negativum se uvádí, že disk neplave na vodě a nelze s ním aportovat proti větru. Někteří uživatelé tvrdí, že je disk až příliš měkký, snadno se deformuje a špatně létá.

Najít nejlepší nabídku

Flamingo – latexový létající disk

Disk je vhodný pro štěňata a dospělé psy středních a velkých plemen. Latexový materiál je pro psa příjemný a hračky se mu dobře drží v tlamě. Díky zvolenému materiálu se disk neprokousne tak snadno.

Velikost disku: 18 cm

Jak to vidí uživatelé:
Disk je odolný a dobře létá. Má optimální velikost a pejsci se při hře rychle unaví. Podle některých uživatelů disk léta špatně.

Najít nejlepší nabídku

Rozvívej pejskovu inteligenci

Interaktivní hračky pro psy mají rozvíjet psí inteligenci a důvtip. Primárně nejsou hračky určeny ke kousání. Většinou hra spočívá v tom, že do hračky schováte pejskovi pamlsek a on ji musí svým důvtipem dostat ven. Lepší než pejskovi pomáhat, je ho podporovat, aby hlavolam vyřešil sám. Pokud pejska necháte s hračkou příliš dlouho „bojovat“ za chvíli ho omrzí a už si s ní nebude chtít hrát.

Tyto hračky mají 3 levely (úrovně obtížnosti). Je dobré pejska na ně zvykat postupně. Tedy, nechat ho zvládnout nejdřív nejlehčí stupeň a pak úrovně ztěžovat. Obvyklé označení je toto, ale někteří výrobci mají levely otočené, tzn. level 1 je nejlehčí. Proto pozorně čtěte popis výrobku, než ho koupíte.

 • 1. level je nejtěžší. Hračku tohoto stupně pejskovi dejte ve chvíli, kdy překoná předchozí obtížnosti
 • 2. level má střední obtížnost.
 • 3. level je pro začátečníky, takže je nejjednodušší. U hraček tohoto typu stačí, když pejsek třeba vytahuje šuplíčky s pamlsky.

Trixie Dog Activity Chess – šachy

Hra má dvě vrstvy děrovaných šuplíčků a čtyři figurky, do kterých můžete pejskovi schovat pamlsek. Hračka tohoto typu je určená především pro pejsky, které mají s podobnou hrou zkušenosti.

Jak to vidí uživatelé:
Tato interaktivní hračka má samé pozitivní ohlasy. Skvěle se s ní zabaví nejen psi, ale také páníčci.

Najít nejlepší nabídku

Trixie Dog Acitvity – hrbolatý míč na pamlsky

Míček je vyrobený z tvrdé gumy. Díky výstupkům mění míček během kutálení svoji dráhu, takže je hra ještě zábavnější. V míčku se nachází hvězdicové bludiště, které zvyšuje obtížnost dostat pamlsek ven. Hra je proto vhodná pro pejsky, které mají s interaktivními hračkami zkušenost. Míček si zamilují především střední a malí psi.

Jak to vidí uživatelé:
Uživatelé se shodují na tom, že je míček vhodný spíše pro menší pejsky. Pejsek si míčkem zároveň masíruje dásně. Ve většině případů se uživatelé shodují na tom, že větší pamlsky nevypadnou ven a zaseknou se v míčku. Jejich vyjmutí je obtížné.

Najít nejlepší nabídku

Vyčisti pejskovi zuby

Čištění psých zubů není žádný med. Naštěstí existují dentální hračky pro psy, které pejsci sami rádi koušou. Mají zvláštní výstupky, které při hře odstraňují zubní plak a navíc jemně masírují dásně, takže se lépe prokrvují.

Svoje využití najdou i u štěňat, kterým pomáhají se správným prořezáváním zoubků. Jejich výhodou je, že je můžete jednoduše umýt pod vodou, a tak je můžete udržovat stále čisté. Navíc nemají žádné malé části, které by pejsek mohl spolknout. Nejčastěji se vyrábí ze silikonu, takže je můžete najít pod názvem silikonové psí hračky.

Zaplav si s pejskem

Psí hračky do vody vám budou skvělým společníkem v horkých letních dnes. Můžete je využít nejen v bazénku, ale taky na přírodních koupalištích. Vyrobené můžou být z termoplastické gumy, přírodního kaučuku, bionické gumy, ohebného plastu, gumy nebo latexu. U některých je povrch potažený neoprenem, který tak snadno nepropouští vodu a hračka rychle schne.

Dobrá rada: Naprosto nepřípustné jsou malé hračky, jako velmi drobné míčky nebo rolničky. Pejsek by je mohl spolknout a udusit se jimi.

Materiály, ze kterých můžete vybírat

Plyš

Pokud má váš pejsek problémy se zuby a dásněmi a nemůže kousat plastové hračky pro psy, pořiďte mu plyšové hračky. Pokud koupíte klasického plyšáka pro děti, dejte pozor na všechny drobné části, které by pejsek mohl spolknout. Pokud budou očka a čumák už hodně okousané a budou držet jen „silou vůle“, raději je sami odstřihněte.

Dobrá rada: Oči, čumáky a další drobné kousky z plyšáků raději odstraňte sami. Mohlo by se stát, že se jimi pejsek začne dusit.

V dnešní době se vyrábí i speciální plyšáci, kteří jsou určeni pro pejsky. Jsou sice o něco dražší, ale jsou celkově pevnější. Očička, čumák a další prvky jsou pevně přišity nebo přilepeny, aby je pejsek neukousal jen tak jednoduše. Plyšový materiál je pevnější a je k sobě pevněji přišit, takže by se pejsek neměl tak snadno dostat k výplni, kterou by se mohl začít dusit.

Vinyl a latex

Vinylové a latexové hračky pro psy jsou vhodné především pro pejsky, kteří každou hračku rychle rozkoušou. Tyto jsou odolné a vydrží opravdu dlouho. Latexový i vinylový materiál je pro pejska příjemný, může ji jednoduše vzít do tlamy a jen tak ji neprokousne. Z tohoto materiálu se vyrábí hračky pro velké i malé psy.

Kůže

Kožená psí hračka se nejčastěji vyrábí z buvolí kůže. Jedná se vlastně o pamlsek, který je odolný a pejska dlouhou zaměstná. Kůže, díky svojí struktuře a odolnosti, podporuje dentální hygienu. Jsou vhodné i pro štěňátka. Pamlsky z buvolí kůže jsou přírodní a hypoalergenní.

Psí hračky KONG

Odolné psí hračky KONG jsou vyrobené z velmi robustního materiálu, přírodního kaučku KONG. Z tohoto materiálu se vyrábí různé druhy hraček. Najdete mezi nimi frisbee, míčky, hračky do vody i interaktivní hračky. Pokud hledáte velmi odolnou, téměř nerozbitnou hračku pro psy, bude to zřejmě KONG. Velkou výhodou je to, že si můžete vybrat hračku na míru přesně podle plemene a staří psa, kterého máte doma.

Dobrá rada: Levné psí hračky se vám nevyplatí. Pejsek je hned rozkouše a vy budete pořád kupovat nové a nové. Nakonec se vám spíš prodraží.

Jak vyrobit psí hračku

Než kupovat levné psí hračky, můžete svému miláčkovi vyrobit něco i sami doma.

Postup: Vezměte kus silného provazu nebo lana a na konci udělejte dva suky. Vyrobíte tím kousací i přetahovací hračku, se kterou si užijete spoustu legrace. Navíc můžete na lano navlíknout tenisák.

Chcete vědět, jaká je nejlepší hračka pro psa? To nikdy nedokážeme říct. Každý pejsek má svoji osobnost a podle toho si taky vybere, jakou bude mít nejraději.

Dobrá rada: Pro štěňátka a menší plemena jsou vhodné hračky, které jsou vyrobené z měkkých materiálů. Za ten můžeme považovat měkčený kaučuk.

Zábavu si s pejskem užijete i bez hraček. Taková disciplína Dog dancing je skvělá pro trénování povelů, poslušnosti a paměti. A navíc je plná hudba, takže skvělou náladu bude mít nejen pejsek, ale i jeho páníček.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.3/5 62 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
 1. Jak dlouho vydrží hračky, které jsou „jen“ z provazů?

  • Dobrý den,

   to je velice individuální, záleží to na kvalitě použité materiálu a vytrvalosti a inteligenci pejska. Mnoho mazlíčků pozná, která část je nejslabším článkem a usilovně se do ní pustí a může se stát, že ji za hodinu překoušou. Na druhou stranu máme zkušenost, že hračka tohoto typu vydržela několik týdnů usilovného zápasu s malým chlupáčem.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo