Nejlepší interaktivní hračky pro děti

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Interaktivní hračky sice nemají tak dlouhou historii jako hračky klasické, ale na trhu jsou k sehnání už dlouhou. Dlouho se také vedou spory o to, zda interaktivní hračky dětem pořizovat a pokud ano, tak v jakém věku. V našem rádci vás provedeme interaktivními hračkami pro nejmenší, ale i pro děti od 4 let. Věnovat se budeme také jednotlivým typům a dáme vám rady, které interaktivní hračky jsou vhodné pro holky a které pro kluky.

Recenze interaktivních hraček

Do našich recenzí jsme vybrali interaktivní hračky pro děti různých věkových kategorií. Všechny hračky mají za úkol dětem rozšířit slovní zásobu a některé z nich i v angličtině. Hračky děti vyzývají k akci. Některé z nich umožňují nastavení stupně učení podle toho, jak staré dítě je. U zvukových hraček je velmi důležité, aby slova byla zřetelně a správně vyslovována. Zvuky zvířat by měly být co nejrealističtější. Přečtěte si, jak dopadlo naše testování.

Teddies Mluvící medvídek Vojtík

Vhodné pro dětiod 1roku
Typmluvící plyšák
Účelzábava, rozvíjí vnímání a schopnosti dětí
Obsahuje6 pohádek
Dvojjazyčnýne
Zdroj energie2x AA baterie
V x Š x H v cmvýška 30 cm
Ovládání hlasitostine

Pro děti od jednoho roku věku je určena tato roztomilá hračka Teddies Mluvící medvídek Vojtík. Může se stát jejich kamarádem, který jim pomůže při usínání. Plyšák Vojtík je příjemný na dotek a tváří se mile, tak trochu šibalsky.

Co ho ale činí zajímavým, je šest obrázků, pod kterými se skrývají české pohádky. Jakmile děťátko jeden z 6 symbolů zmáčkne, ozve se příjemný hlas, který začne vyprávět pohádku. Každý obrázek má jinou barvu, a tak rozvíjí zrak a pomáhá naučit se základní barvy i tvary.  Najdete tu srdíčko, holčičku, lišku a další obrázky.

Zdokonalí také jemnou motoriku dítěte, pro malé batole je i zmáčknutí tlačítka důležitým úkolem. Zapojí se tak aktivně do hry a poslechem pohádek si rozvíjí svou slovní zásobu. Pohádky jsou namluvené srozumitelně a milý ženský hlas je dětem příjemný. Snad jen pro ty nejmenší bude poslech složitější, pohádky by mohly být namluveny trochu pomaleji, aby děti stíhaly vnímat.

Samozřejmě, tato hračka nemůže v žádném případě nahradit aktivitu rodičů. Maminka s tatínkem by si měli rozhodně najít čas na čtení pohádek sami. Ovšem někdy se tento kamarád na usnutí může hodit. Tuto hračku můžete také využít k rozvíjení mluvení vašeho dítěte, až bude trošku starší, chtějte po něm převyprávět, co mu jeho medvídek pověděl.

Medvídek funguje pomocí 2x AA tužkových baterií, které jsou součástí balení výrobku. S údržbou hračky to bude trochu horší, prát ho kvůli mluvícímu zařízení nemůžete, ovšem to platí pro jakoukoliv takovou hračku. Medvídek je určený jak pro kluky, tak pro holky a jistě udělá dětem velkou radost. Cena není nijak přemrštěná, a tak pokud přemýšlíte o vhodném dárku, jděte do toho.

 • příjemný srozumitelný hlas
 • snadné ovládání
 • české pohádky
 • příjemný na dotek
 • rozvíjí schopnost vnímat barvy a tvary
 • baterky součástí balení
 • horší údržba
 • pro roční dítě příliš rychle namluveno
Zjistit cenu

Albi Elektronická tužka s knihou Hravá angličtina

Vhodné pro dětiod 6 let
Typelektronická kniha
Účelvzdělávání (anglická slovní zásoba)
Obsahujeanglická slovíčka, fráze, věty, kvízy
Dvojjazyčnýano (angličtina, čeština)
Zdroj energiedobíjení Li-ion baterie v tužce
V x Š x H v cm27,1 x 22,3 x 3,2
Ovládání hlasitostiano

Komplet obsahuje knihu Hravá angličtina a také tužku, kterou dále využijete u dalších produktů označených logem Kouzelné čtení. Angličtina je vhodná pro děti předškolního a školního věku. Kniha obsahuje přes 2 200 zvuků a textů. Je kompletně dvojjazyčná, takže jsou veškerá slova jak v češtině, tak angličtině.

Rodiče jistě potěší, že je kniha namluvena rodilými mluvčími, což vede ke správné výuce výslovnosti od nejpovolanějších z povolaných. To rozhodně vidíme jako plus, protože v případě, kdy se děti angličtinu začnou učit až ve škole s česky mluvícím lektorem, těžko se budou v budoucnu učit správnému přízvuku a někdy i výslovnosti.

Nabyté znalosti si děti mohou otestovat ve kvízech tří úrovní od nejlehčího po nejtěžší. Kniha je plná obrázků, z nichž každý má svůj český i anglický význam. Tužka má integrovanou nabíjecí baterii.

Součástí balení je tužka, kniha, SD karta o kapacitě 8 GB (do tužky je možné vložit i kartu o kapacitě 16 GB), nabíječka, USB kabel, průvodce Kouzelným čtením, 10 samolepek MP3 přehrávače, 10 samolepek ovládání hlasitosti a audioblok. K tužce je možné připojit sluchátka, která nejsou součástí balení. Na tužce najdete tlačítko pro zesilování a zeslabování zvuku.

Kouzelné čtení patří v současnosti k jedné z nejoblíbenějších vzdělávacích hraček. Pro jednu tužku existuje celá řada knih, v současné době je jich nejméně deset, ale počítáme s tím, že toto číslo bude v budoucnu narůstat. Kromě toho jsou však k dostání i kouzelná pexesa a další doplňky. Knihy jsou skutečně plné užitečných informací, dokonce takových, které dokážou překvapit i dospěláka. Mnohdy se novým věcem naučí i on.

U knihy Hravá angličtina jsme pozorovali, že děti opravdu přejímají výslovnost a intonaci rodilých mluvčích, které považují za samozřejmost. Obrázky jsou věrné realitě a díky jejich tisícovému počtu bude slovní zásoba dětí skutečně bohatá.

Jako drobnou nevýhodu vidíme to, že ilustrace jsou na stránce dost nahuštěny, takže se při kvízech v obrázcích těžko orientuje. Možná by stálo za to, kdyby kniha měla více stran a obrázky kolem sebe více místa.

 • dvojjazyčná
 • možnost tužku využít k dalším knihám
 • namluveno rodilými mluvčími
 • kvízy
 • mnoho obrázků na jedné stránce
 • vysoká pořizovací cena
Zjistit cenu

Albi Kouzelné čtení Kniha Lidské tělo

Vhodné pro dětiod 3 let
Typelektronická kniha
Účelvzdělávací (poznávání vlastního těla, nové názvy, cviky)
Obsahujekvízy, básničky
Dvojjazyčnýne
Zdroj energiedobíjení Li-ion baterie v tužce
V x Š x H v cm27 x 23 x 1
Ovládání hlasitostiano

Kniha Lidské tělo zahrnuje pouze knihu. Tužku je potřeba přikoupit zvlášť nebo můžete používat tu, kterou již máte doma.

Kniha je vhodná pro děti od 3 let a seznamuje je s lidským tělem. Je členěna do 8 různých kapitol. Začíná evolucí a pokračuje přes vývoj člověk od miminka až ke stáří. Kromě toho, že se děti naučí o svém těle se učí i zdravému způsobu života. Kniha se například zmiňuje o kouření a jeho neblahých projevech nebo o nemocech.

Během listování se děti mimo jiné učí také to, jak každou část těla správně protahovat. Na konci knihy tedy budou umět správně protáhnout každou část těla. Kromě příběhů, které se vztahují k dané kapitole nebo obrázku kniha obsahuje přes 2 000 hesel. Děti si mohou také zahrát kvízy v několika úrovních.

Kniha Lidské tělo je přehledně uspořádaná, má tvrdé desky i listy, takže se neponičí častým listováním a umožňuje dětem pochopit vlastní tělo. Mnoho informací je zajímavých také pro dospěláky.

 • nenásilná forma učení
 • kvízy
 • protahování těla
 • tužku musíte pořídit zvlášť, pokud ji již nemáte doma
Zjistit cenu

Mattel Fisher Price Mluvící pejsek mluví CZ

Vhodné pro dětiod 6 měsíců
Typplyšová mluvicí hračka
Účelvzdělávací (3 úrovně vzdělávání podle věku dítěte)
Obsahujepísničky, věty, světelné efekty, básničky
Dvojjazyčnýano (angličtina, čeština)
Zdroj energiebaterie
V x Š x H v cm33 x 28 x 15
Ovládání hlasitostiano

Tato hračka děti vzdělává na základě toho, kolik jim je let. Obsahuje 3 úrovně cvičení:

 • první úroveň – Pobavíme se (děti procvičují části těla a barvy, abecedu),
 • druhá úroveň – Učíme se něco nového (počítání, složitější věty, ukazování částí těla na těle dítěte, nabádání k činnostem),
 • třetí úroveň – pojďme si na něco hrát (kvízové otázky, zvuky zvířat, abeceda).

Úroveň se mění delším stiskem na pravé noze, pokud máte pejska čelem k sobě. Úroveň odpovídá tomu, jak je vaše dítě staré. Začíná se nejjednoduššími informacemi a končí výzvou k akci např.: Dupej jako slon.

Hračka umožňuje regulaci hlasitosti. Ovládací mechanismus s bateriemi je umístěn na zádech zvířátka v kapse na suchý zip. Zvířátko má realistický vzhled a je plné barev, malé děti navíc zaujme blikající srdíčko.

Oceňujeme, že je možné si nastavit úroveň dovedností, ale musíme zmínit, že některé zvuky nejsou příliš realistické a na kvízové otázky je málo času na odpověď. Rýmy se v některých písních nebo rýmovačkách příliš nerýmují.

Hlas je příjemný na poslech a je dobře, že si jeho intenzitu můžete regulovat. Zdá se nám, že informace jsou příliš nahuštěné a sdělovány příliš rychle. Pokud se vám zdá, že písničky nehrají celé, je možné, že jste zapomněli vytáhnout pojistku baterek (jedná se o papírek v části s bateriemi a strojkem). Pejska není možné prát v pračce. Pro údržbu se používají dětské vlhčené ubrousky.

Rádi bychom upozornili na fakt, že varianta Mluvicího pejska je v současnosti kombinovaná i s angličtinou, jejíž provedení se příliš nepovedlo a nelze vypnout. Pokud chcete jen česky mluvicího pejska, zvolte Pejskovu sestřičku.

Provedení je příjemné na dotek a menší děti pejska milují a rády se s ním mazlí. Cena nám však přijde přemrštěná vzhledem k tomu, že slovní zásoba není příliš propracovaná. Informace, zvuky a povely si dokážeme představit ve kvalitnějším provedení.

 • měkký materiál
 • snadná výměna baterií
 • ovládání hlasitosti
 • barevné provedení, světelné efekty
 • možnost nastavení stupně vzdělávání
 • nepovedené písničky
 • špatně rozeznatelné zvuky zvířat
 • pejsek mluví příliš rychle
Zjistit cenu

Mattel Fisher Price Pejskův stoleček Smart Stages CZ/EN

Vhodné pro dětiod 6 měsíců
Typvzdělávací stolečky, ponky
Účelvzdělávání (3 úrovně vzdělávání podle věku dítěte)
Obsahujepísničky, věty, světelné efekty, básničky
Dvojjazyčnýano (angličtina, čeština)
Zdroj energie3 baterie AA
V x Š x H v cm56 x 41 x 14
Ovládání hlasitostiano

Stoleček se díky možnosti nastavení úrovně učení hodí jak pro malé děti – 6 měsíců, tak pro větší děti do 3 let. Má přes 120 melodií a zvuků, je doplněný také světelnými efekty. Děti se pomoci něj učí česká a anglická slovíčka, poznávání tvarů, barev, hlasů zvířat, počítání a podobně.

Stoleček má pro dialog nahrané dva hlasy, z čehož jeden je velmi infantilní a za chvíli bude lézt na nervy zejména rodičům. Anglická výslovnost se nám nezdá úplně nejlepší a nemyslíme si, že by se dítě slovíčka naučilo jen za pomoci stolečku. Zřejmě mu bude muset pomoci máma a táta. Co se angličtiny týče, není slovní zásoba příliš bohatá.

Líbí se nám, že je stoleček pestrobarevný a nabízí celou řadu pohyblivých a blikajících součástek, takže děti jen tak neomrzí. Ovšem stejně jako u pejska, ani u stolečku nejsou písničky nebo básničky příliš nápadité a mnohdy se ani nerýmují.

Stoleček je možné používat bez noh, takže leží na zemi a pohodlně si s ním může hrát i miminko pasoucí koníky. Jakmile miminko povyroste, je možné ke stolečku přišroubovat nohy, takže u něj dítě může pohodlně stát.

Stoleček je rozdělen do 4 částí: farma, dům, tržiště a ZOO. V každé části se děti učí jiným věcem nebo nabalují informace na ty, které už znají.

 • kvalitní provedení
 • zaujme díky barvám, zvukům a světelným efektům
 • široká slovní zásoba v češtině
 • možnost nastavit si úroveň učení
 • baterie součástí balení
 • chudá anglická slovní zásoba
 • písničky se nerýmují
 • otravný hlas
 • na podlaze bez koberce stoleček klouže
 • vysoká pořizovací cena
Zjistit cenu

Co je to interaktivní hračka

Pokud jste tento pojem již slyšeli, ale nevíte přesně, co si pod ním vybavit, osvětlíme vám, co znamená.

Interaktivní hračky reagují na akci dítěte. Za tuto akci se považuje dotek, zvuk nebo jiný příkaz, který dítě vydá. Hračky se mohou pohybovat, zpívat, vyjadřovat emoce, vyprávět příběh a některé interaktivní hračky dokážou mluvit česky i anglicky. Obecně do této kategorie můžete zahrnout všechny hračky, jež mají zvukové a světelné efekty a děti podněcují k aktivitě.

Hlavní úkol interaktivních hraček

Tento typ hraček má za úkol dítě podnítit. Mělo by tedy udělat nějakou akci: zopakovat slovo, zazpívat, tančit, dotknout se části těla, stisknout tlačítko určité barvy a podobně.

Hračky musí děti nejen vizuálně zaujmout, ale také mu zprostředkovat nové informace a reagovat na ně. Díky přímé reakci se tyto hračky u dětí staly velmi oblíbenými.

Typy interaktivních hraček

Interaktivní hračky jsou k sehnání pro různé věkové skupiny dětí. Podle toho, pro jak staré dítě je určená, nabízí dovednosti přesně pro tuto věkovou kategorii. Součástí interaktivních hraček jsou elektronické mechanismy a technologie s přesahem do robotiky. Právě proto je tento typ hraček mnohem draží než hračky klasické.


 

Rozdělení podle věku dítěte

0 – 3 měsíce

V tomto období plní hračky spíše dekorativní funkci. Nejvíce zaujmou hračky v černobílém provedení, a jakmile dítě začne věc fixovat v zorném poli, můžete mu nad postýlku pověsit třeba kolotoč, který se točí a hraje melodii.

3 – 6 měsíců

Ve třetím a zejména po třetím měsíci začíná kojenec věci poznávat pomocí rukou a ochutnáváním. Jeho pozornost upoutají barevné vzory a výrazné barvy (červená, modrá a žlutá). Mezi oblíbené interaktivní hračky pro kojence patří i chrastítka, jež podporují sluch, hmat a tělesnou kondici. Můžete se rozhodnout také pro oblíbenou hrací deku pro děti.

6 – 9 měsíců

Díky velkému pohybovému rozvoji dochází k dalšímu objevování věcí. Hračka by dětem měla umožňovat poznávat tvary, rozměrové vazby a zdokonalovat úchop. Na hraní jsou vhodné kostky, míčky a plyšová zvířátka. Oblíbené jsou také hračky, které se dají plnit a vyprazdňovat. Protože v tomto období začínají růst i zoubky, neměla by ve vaší výbavě chybět ani kousátka.

9 – 12 měsíců

V tomto období jsou oblíbené hračky, které se mohou skládat na sebe nebo se sestavovat. Popularitě se těší i obrázkové knížky a zrcadla z fólie. Děti se se svým vlastním odrazem snaží komunikovat.

Batolata

V batolecím věku dochází k velké změně. Děti se učí samy chodit a jsou schopny se domluvit. Pro batolata jsou nejlepší takové interaktivní hračky, jež pomáhají rozvíjet koordinaci svalových pohybů a ty, které cvičí jemnou motoriku. Oblíbené jsou tahací hračky nebo hračky, které se musí tlačit. Děti v tomto období také rády věci třídí. Od 1 roku přicházejí na řadu interaktivní hračky zahrnující i tvary, barvy, zvuky zvířat a jednoduchá čísla. Děti v tomto věku se učí příčině a následku.

Předškoláci

Interaktivní hračky pro předškoláky jsou již sofistikovanější a spoustu zábavy mohou poskytnout i dospělým. Protože jsou děti starší, mohou již řešit složitější úkoly. V tomto případě již hraje velkou roli to, zda hračku vybíráte pro chlapce nebo pro děvče. Nejoblíbenější jsou hry na něco (mámu a tátu, policisty a zloděje a podobně), často se taky děti starají o interaktivní zvířátko nebo mohou řešit logické úlohy. Logické hry pomáhají s přípravou do školy.

Školáci

Interaktivní hračky pro školáky jsou již na vysoké úrovni a stejně jako hračky pro předškoláky dokážou zabavit i dospělého. V dětech školního věku jsou schopny probudit zájem o moderní technologie. Reagují na pokyny udílené hlasem nebo je možné je ovládat dálkovým ovladačem. Některé hračky mají dokonce schopnost se učit a reagovat.

Rozdělení podle pohlaví dítěte

Interaktivní hračky je možné dělit podle toho, zda jsou určeny pro holky nebo kluky. Samozřejmě se na trhu setkáte i s celou řadou hraček, které jsou tzv. unisex, což znamená, že pohlaví dítěte nehraje žádnou roli. Často se můžete setkat také s tím, že se holkám budou líbit hračky pro kluky a naopak.

Holčičky si většinou oblíbí panenky, ptáčky a jiné roztomilé hračky. Po kluky se zase hodí dopravní prostředky, vysílačky, roboti a jiné.

Podle jakých pravidel interaktivní hračky vybírat

 1. Přečtěte si, pro jakou věkovou kategorii dětí je hračka určena. Doporučený věk dítěte najdete na obalu výrobku.
 2. Zaměřte se na funkce a vlastnosti, které hračka má. Jsou to ty, které skutečně chcete?
 3. Podívejte se, jak je hračka vyrobena. Podle psychologů by převládající barva neměla být černá a červená, protože mohou mít negativní vliv na psychiku dítěte. U tohoto bodu stojí za zvážení to, jak staré dítě máte.
 4. Všímejte si také výrobního materiálu. Pokud hračka silně páchne, pravděpodobně z ní zápach jen tak nevyprchá.
 5. Hračka by měla mít oblé hrany, aby se o ni dítě nemohlo poranit. Pokud hračku kupujete pro dítě do 3 let, neměla by obsahovat části, které by malé mohlo vdechnout. K elektronickému mechanismu by se nemělo dítě snadno dostat.
 6. Zvuk hraček by neměl být příliš hlasitý, aby nedráždil sluch dítěte. Je vhodné, pokud se u interaktivních zvukových hraček dá jejich intenzita regulovat. Rozhodně nekupujte hračky se strašidelnými zvuky.
 7. Vždy kupujte jen takové hračky, které mají označení deklarující splnění všech bezpečnostních a zdravotních podmínek.
 8. Zvažte také velikost hračky. Dítě by ji mělo snadno uchopit a unést.

Zdroj energie

Zdroj energie je důležitý zejména z praktického hlediska. Většina hraček funguje na tužkové baterie, jež většinou nebývají součástí balení. Je tedy potřeba je přikoupit zvlášť. Aby baterie dlouhou vydržely, je lepší sáhnout po těch značkových.

Vzhledem k ekonomické stránce je lepší sáhnout po bateriích dobíjecích, které po vybití snadno nabijte pomocí nabíjecí stanice. Je lepší mít v záloze dvoje baterie na výměnu. Pokud se rozhodnete pro nabíjecí baterie, zjistěte si u výrobce, zda je hračka s nabíjecími bateriemi kompatibilní. Může se totiž stát, že napětí z akumulátorů nebude pro provoz hračky dostačující.

Bezpečnostní opatření

Vybraná hračka by měla splňovat bezpečnostní standardy. Které to jsou?

 • Hračka by měla být označena zkratkou CE. CE neoznačuje kvalitu, ale to, že výrobek splňuje evropské normy bezpečnosti.
 • Na štítku nebo jinde na hračce byste měli najít označení, zda je interaktivní hračka vhodná pro děti do jednoho roku nebo zda není vhodná pro děti do 3 let.
 • Označení Bezpečná hračka znamená, že výrobek splňuje veškerá šetření a testy na bezpečnost hraček. V tomto případě se jedná o hračku s certifikátem, jež se pravidelně testuje a kontroluje.
 • Prostor pro vložení baterií by měl být opatřený šroubkem a dětskému zraku dobře skrytý.
 • U hraček na sportování by mělo být uvedeno s jakými ochrannými pomůckami je může dítě používat.
 • Hračky do vody by měly obsahovat informaci o tom, do jak velké hloubky jsou určeny.

Výhody a nevýhody interaktivních hraček

Nespoléhejte se na to, že interaktivní hračka spolehlivě nahradí vás jako rodiče. Hrát s dítětem byste si měli především vy, ale čas od času není na škodu dítě nechat, ať si pohraje samo.

Hračka pro dítě bude přínosem zejména v případě, že je vybrána s ohledem na jeho věk i zájmy. Nespoléhejte na to, že se dítě díky hračce naučí samo mluvit nebo rozeznávat barvy. Individuálně se mu musíte věnovat i vy sami.

Výhody

 • Podpora pro rozvoj jemné motoriky u nejmenších dětí.
 • Dítě se naučí rozeznávat barvy, tvary nebo zvuky zvířat.
 • Naučí děti základním matematickým pojmům.
 • Podporují logické myšlení a paměť.
 • Děti se učí pochopit příčinu a následek, jsou stimulovány k aktivitě a učení.

Nevýhody

 • Hračky většinou nepodporují společenské hraní. Dítě si hraje samo s hračkou.
 • Interaktivní mluvící hračky omezují slovní zásobu dítěte pouze na slova, která se stále opakují.
 • Některé hračky nemají realistické provedení (růžová kravička, nepřiměřeně velké oči).
 • Při porouchání elektronického modulu se hračka stane nefunkční.

Nejoblíbenější interaktivní hračky

Na trhu můžete najít celou řadu interaktivních hraček, mezi které se řadí plyšové hračky, ale také ty s umělou inteligencí, nebo interaktivní hračky podobné elektronice, jež používají dospělí. Jednotlivé hračky si přiblížíme blíže.

Robotické hračky – umělá inteligence

 • Roboti rozvíjí technické znalosti, kreativitu i logiku.
 • Pyšní se rozmanitými vlastnostmi a funkcemi.
 • Jsou oblíbené jak u dětí, tak u dospívajících.

Typy robotů

Na trhu můžete narazit na celou řadu robotů. Každý z nich je přitom vhodný pro jinak staré děti. Pro děti od 12 let jsou vhodné tzv. Smart roboti, u kterých si děti mohou vyzkoušet základy programování. Transformující roboti mají několik podob, mezi kterými může dítě libovolně přecházet. Po sestavení je schopný přijímat různé příkazy, děti se díky nim učí pochopit základy mechaniky. Transformující se roboti jsou vhodné pro děti od 6 let. Učební roboti podporují krédo škola hrou. Děti se díky nim učí barvy nebo tvary. Robot na dítě může i mluvit, jeho ovládání je snadné, takže se tento typ robota hodí i pro nejmenší děti.

Ovládání robotů

Robota můžete ovládat buď bezdrátovým, nebo drátovým ovladačem. Ovladače jsou zpravidla velmi jednoduché, takže se hodí i pro malé děti. Tlačítkové ovládání bývá umístěno přímo na robotovi a tlačítka mají často výukovou funkci. Ovládání hlasem patří k pokročilému ovládání. Je potřeba aby děti uměly dobře mluvit a vyslovovat. Ovládání pomocí mobilní aplikace je vhodné pro starší děti.

Drony

 • Jedná se o zábavu určenou především ven.
 • Zabaví všechny věkové kategorie.
 • Nabízí široké možnosti využití.

Cenové relace

Od ceny se bude odvíjet celá řada faktorů. Mezi ty nejzákladnější patří délka a rychlost letu. U levnějších modelů do 2 000 Kč počítejte s výdrží baterie zhruba 7 minut a rychlostí letu okolo 10 km/h. Je možné, že u dětských dronů výrobce rychlost letu vůbec uvádět nebude.

Drony nad 2 000 Kč mohou létat až 30 minut v kuse, můžete si přikoupit také náhradní baterie. Profesionální drony mohou létat rychlostí až 100 km/h. Než začnete dron používat, zjistěte si, jak je to s normami týkajících se dronů ve vašem bydlišti. Ne všechny drony mohou být povolené.

Výrobní materiál

Levnější drony bývají zpravidla vyrobeny z plastu, který se při pádu na zem snadno poničí nebo dokonce zlomí. Pokud chcete dron odolnější, měl by být vyroben z karbonu nebo slitiny titanu a hořčíku. U kvalitnějších výrobků si však připlatíte.

Hexbugy

 • Jedná se o roboty, které jsou podobné hmyzu.
 • Jsou schopni reagovat na překážky, světlo a další vlivy.
 • Je možné je používat v nejrůznějších terénech.

Hexbug se do Evropy dostal z Ameriky. Jedná se o malé elektronické inteligentní roboty, jež jsou schopny překonávat překážky a díky tomu měnit směr své cesty. Kromě překážek dokážou reagovat i na světlo nebo zvuk.

Hexbug není až tak zaměřen na výchovu, ale spíše na zábavu. Malé děti baví pozorovat, jak se robot pohybuje, starší děti vyžadují sofistikovanější zábavu, takže jej mohou nechat překonávat nejrůznější labyrinty. Aby se robot dokázal vyhnout překážce je potřeba, aby měl infračervený senzor.

Roboti mohou mít nejrůznější podoby např.: krab, mravenec, píďalka, pavouk a další. Nejčastěji se používají na zemi, stole nebo na jakékoliv pevné podložce. Méně rozšíření jsou tzv. aquaboti, což jsou hexbug, které můžete používat i ve vodě (vana, akvárium, bazén).

Hexbug je však také interaktivní hračkou i pro psy a kočky. Většinou mají podobu myši a reagují na dotek.

Elektronika podobná dospělácké

 • Připravuje děti na práci s elektronikou (tablet, telefon, rádio, hodinky atd.).
 • Může mít celou řadu funkcí, které jsou bezpečné a zároveň naučné.
 • Dobu používání byste měli regulovat stejně, jako když vaše dítě hraje na počítači nebo mobilu.

Dětská elektronika nemá žádné nebezpečné funkce. Slouží k výuce a rozvoji. Pomáhá dětem třeba zpívat nebo poznávat přírodu. Tyto interaktivní hračky pro děti jsou prospěšné, ale je potřeba regulovat dobu, kterou dítě u hračky stráví.

Vzdělávací hračky

 • Děti se díky nim vzdělávají a zároveň baví.
 • Na trhu je jich celá řada v širokém spektru pro různě staré děti.
 • Dokážou děti zabavit na dlouhou dobu, a přitom jim neškodí.

Vzdělávací hračky vybírejte podle věku dítěte. Pro nejmenší děti je nejlepší, aby interaktivní hračka umožňovala třeba rozeznávat zvířátka podle obrázků nebo zvuků. Hračky pro starší děti pro výuku používají i hlas. Tyto hračky jsou většinou určeny dětem od 3 let.

Digitální hry

 • Jsou kompaktní, takže se s nimi snadno cestuje.
 • Pořizovací ceny nejsou vysoké a hra dokáže zabavit na dlouhou dobu.

Typy digitálních her

Digitální hry mohou mít podobu přenosné herní konzole. Najít ji můžete také pod označením handheldy. Snadno se vejdou do kapsy nebo batohu. Mohou obsahovat jednu nebo více her. Dalším typem digitální hry jsou taneční podložky, které podporují fyzickou zdatnost dětí. Většinou se podložky připojí k počítači nebo televizi, nainstaluje se potřebný program a taneční zábava může začít.

U digitálních her dětem určete čas, který hraním stráví.

Vysílačky

 • Je možné je používat jak doma, tak v přírodě.
 • Nabízí obousměrnou komunikaci na kratší vzdálenost.
 • Nabízí spoustu vyžití jak dětem, tak dospělým.

Vysílačky jsou oblíbené zejména u chlapců, ale nepohrdnou nimi ani děvčata. Dítě je využije v celé řadě her, třeba na vojáky, tajné agenty, policisty a podobně. Vysílačku můžete kromě hraní využít i na praktické věci, třeba při komunikaci na stavbě nebo při sportování.

Dosah signálu

Dosah signálu většinou odpovídá ceně. U levných vysílaček do 1 000 Kč je dosah v řádech několika stovek metrů. U dražších výrobků od 2 000 Kč a více už signál může dosahovat délky několika kilometrů. Na dosah signálu však mají vliv i překážky stojící mu v cestě. Dražší vysílačky mohou mít dosah i 10 km a více.

Napájení

Zdrojem energie mohou být buď tužkové baterie nebo akumulátor. Tužkové baterie snadno vyměníte i v terénu, ale musíte je pravidelně dokupovat. Akumulátor je baterie typická zejména pro mobilní telefony a je potřeba jej dobíjet ze sítě.

Při výběru té nejlepší interaktivní hračky je důležité brát v potaz zájmy a preference vašeho malého. Nezapomeňte také na to, že žádná hračka nenahradí hraní se sourozenci nebo rodiči. Až budou děti větší jistě ocení některou ze stolních her, o kterých jsme psali v tomto článku.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.8/5 21 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

1 komentář
 1. Moc děkuju za další tipy, my jsme zatím vybrali maličkost a má zatím úspěch 🙂

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo