Jak vybrat kompresor do dílny, auta i na zahradu

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Potřebujete doma občas přifouknout míč na fotbal, pneumatiku u auta nebo vyhnat tlakovým vzduchem piliny z dílny ven? V tom případě se vám bude doma určitě hodit kompresor. Věřte tomu, že vám nejednou vytrhne trn z paty a zachrání plíce statečného rodiče třeba i při nafukování dětského člunu. Mrkněte, co je dobré o nich vědět.

Kompresorů je k mání celá řada. Proto je nutné dobře si před koupí rozmyslet, na co ho přesně budete chtít využívat. A nejen to. Měli byste mít také představu o tom, jak často ho budete používat i jak dlouho v kuse plánujete přístroj nechat běžet. To všechno vás nakonec nasměruje do správné skupiny kompresorů, ze které si určitě vyberete svého favorita.

Test kompresorů 2023

Vybrali jsme pro vás pětici přístrojů, které si často najdou cestu do českých domácností. Jde o modely, které nezruinují vaši peněženku, ale přesto zvládnou všechny základní úkony, které od nich čekáte. Pokud ale budete potřebovat výkonnější stroj do dílny, nebo dokonce (polo)profesionální kompresor, vybírejte stroje mimo naši pětici vyvolených. Pojďme na to.

Scheppach HC 06

Objem tlakové nádoby6 l
Hmotnost9,8 kg
Příkon1200 W
Maximální tlak8 bar

Jasná volba do malé dílny nebo na chalupu. Scheppach HC 06 je univerzální stroj, který vás nenechá ve štychu prakticky s žádnou standardní potřebou co od tohoto typu přístroje čekáte. Zvládne vyvinout maximální tlak 8 barů. To sice není moc, ale na nafouknutí pneumatiky jízdního kola nebo auta to bohatě stačí. S nafukovacím bazénem si taky poradí raz dva. Výhodou tohoto modelu je vzdušník – zásobník na stlačený vzduch. Sice má kapacitu jen 6 kg, ale to na běžnou potřebu stačí. Díky vzdušníku si kompresor poradí i se sponovačkou, stříkací nebo ofukovací pistolí. A když už bude prázdný, během chvilky nádobu opět dotlakuje, abyste mohli pokračovat v práci. Mezi hlavní výhody tohoto pístového kompresoru patří kompaktní rozměry a nízká váha.

To znamená, že můžete stroj jednoduše přemisťovat, kamkoliv budete zrovna potřebovat. V případě potřeby ho stačí chytit za velké madlo a přenést, kam bude třeba. Ale pozor, váží skoro 10 kg. Tak raději poproste někoho, kdo jednou rukou uzvedne takovou zátěž bez problémů. Další výhodou je bezolejový typ pístu. To znamená, že ho nemusíte hlídat, aby byl dostatečně zásobený olejem. Díky klouzavému povrchu potřebných součástek totiž píst bezpečně a plynule klouže i bez oleje. Akorát si dávejte pozor, abyste s přístrojem pracovali výhradně v čistém prostředí. Nasáté nečistoty by mohly podstatně snížit výkon. Součástí je i sada příslušenství, které určitě využijete. Podle našeho hodnocení je tento pístový kompresor dobrou volbou pro nenáročné kutily a všechny ostatní lidi, kteří občas potřebují něco dofouknout nebo odfouknout. S cenou kolem 2 600 Kč je to dobrá volba pro nenáročné uživatele.

  • nízká váha
  • vzdušník
  • kvalitní provedení
  • nižší maximální tlak
  • nižší objem vzdušníku
Zjistit cenu

GÜDE 50089 Airpower 190/8/6

Objem tlakové nádoby6 l
Hmotnost8,5 kg
Příkon1100 W
Maximální tlak8 bar

Přístroj, kterému bychom mohli dát přezdívku mistr čistoty. Díky poměrně nízké váze jen 8,5 kg je ideální volbou na přenos z důvodu vzduchového čištění elektroniky nebo jiných nečistot. Precizní kovová rukojeť je dost velká na dvě menší dlaně, takže přístroj přenese jednoruč silný muž i obouruč ostatní. Konstrukčně jde o bezolejový pístový kompresor. To znamená, že je prakticky bezúdržbový. Díky bezolejové konstrukci není potřeba vnitřní pohyblivé součástky promazávat. Pro majitele to znamená maximální komfort v používání. Proto se skvěle hodí i na výjimečné používání – například na chatě nebo chalupě.

Tlaková nádoba se zásobníkem na vzduch má objem 6 litrů. To v pohodě vystačí na menší servisní práce. Tlakovým vzduchem se dá snadno čistit elektronika nebo těžko dostupná místa. Usazený prach díky stlačenému vzduchu odfouknete raz dva. Jen škoda, že přístroj nemá aspoň o pár litrů větší vzdušník. Maximální tlak 8 barů si poradí s klasickým huštěním pneumatik, nafukováním bazénu nebo nástřikem barvy, pokud nejde o větší plochy. Kromě toho je to skvělý pomocník na úklid.

Po podzimním řezání dřeva dokáže velmi rychle vnitřek dílny nebo garáže zbavit pilin, hoblin i dalších drobných nečistot. Navíc má ochranu proti přetlaku. Kompresor Güde je dobrou volbou do dílen, garáží a dalších míst, kde pracujete se dřevem, barvením nebo lakováním. Spíš se hodí pro začínající nebo příležitostné kutily. Přesto však má co nabídnout. A na obyčejné dofukování je taky bezvadný. Za cenu pod 2 500 Kč je to velmi slušný přístroj.

  • nízká váha
  • kvalitní rukojeť
  • pojistka proti přetlaku
  • nižší výkon
  • nižší objem vzdušníku
Zjistit cenu

Black&Decker ASI 300

Objem tlakové nádobynemá
Hmotnost2,77 kg
Příkon90 W
Maximální tlak11 bar

Malý přístroj, který využijete doma i na cestách. Tento model od renomovaného výrobce Black & Decker zvládne hned dvě různá napětí. Kompresor na 220/230 V totiž klidně můžete pomocí adaptéru připojit rovnou k běžnému napětí v autě, tedy 12 V. Uvidíte, že tuhle univerzálnost nejednou oceníte. Výhodou je vedle rozměrů i nízká váha. Se vším všudy totiž tenhle mini kompresor váží jen necelé 3 kilogramy. To znamená, že ho můžete kamkoliv převézt autem, ale i na kole.

Kromě toho ho doma přenesete během pár vteřin na potřebné místo. Navíc bez vynaložení úsilí. Jako malý domácí kompresor pro nenáročného vlastníka se hodí velmi dobře. Kromě toho má v těle úložný prostor na hadici a adaptér s přípojkou na 12V zdroj. Tím pádem nebudete muset dlouho hledat potřebné díly. Stačí najít přístroj, který vše nosí v útrobách. Maximální tlak 11 barů bohatě postačí na dofouknutí pneumatik auta, jízdních kol – i horských, invalidních vozíků, ale i sportovních míčů.

Trochu škoda je, že nemá zásobník na stlačený vzduch. Ale vzhledem k rozměrům a váze se to dá pochopit. Black & Decker ASI 300 je skvělý parťák na cesty. V noci díky osvětlenému barometru vždy zjistíte přesný tlak v pneumatice. A kromě toho zvládne základní věci, které od něj člověk čeká. Za cenu pod 2 000 Kč je to dobrý pomocník s přiměřeným poměrem ceny a výkonu.

  • lehký a přenositelný
  • úložný prostor
  • osvětlený barometr
  • slabý maximální tlak
  • jen na nafukování
Zjistit cenu

Extol Craft 252

Objem tlakové nádobynemá
Hmotnost0,3 kg
Příkonneuvedeno
Maximální tlak17 bar

Začali jste své hledání vhodného modelu slovními spojeními levné a malé kompresory? Pokud ano, tak vítěz se hrdě tyčí před vámi. Extol Craft 252 je kolibřík mezi běžnými kompresory. Je doslova malinkatý, ale přesto má co nabídnout. Díky úsporným rozměrům ho můžete nosit s sebou klidně v batohu. Tenhle parádní mrňous váží jen 0,3 kg. To znamená, že na výletě možná bude těžší vaše svačina než tahle mašinka.

Samozřejmě je to model, který je navržený na cesty. Asi nikoho nepřekvapí, že netrhá rekordy ve výkonu nebo maximálním tlaku. Přesto si své odvede beze zbytku na jedničku. Kompresor je dělaný na zdroj s napětím 12 V. Proud si přivede kabelem o délce 3 metrů. Samozřejmě je přívodní kabel dělaný na zástrčku do auta. Takže nepočítejte s tím, že vám tenhle přístroj poslouží i doma. Leda byste ho při tom napájeli z auta. Součástí balení je vzduchová hadička, která měří 0,5 metru. To je tak akorát na dohuštění běžného kola auta. Pokud byste potřebovali dohustit hůře přístupnou pneumatiku, bude to problém.

To ale nevadí, protože přístroj je vyroben právě pro klasické dohuštění pneumatik auta. V balení najdete také 3 různé koncovky. Tento minimalistický kompresor je jednou z nejlevnějších variant na cesty. Sice vám nenabídne nic víc, než dohuštění kola auta, případně dofouknutí jízdních kol nebo míče, ale za to stojí jen přibližně 250 Kč. Takže pokud nechcete utrácet, je to pro vás jasná volba.

  • miniaturní rozměry
  • 3 koncovky
  • váha jen 0,3 kg
  • zdroj jen 12 V
  • jen na nafukování
Zjistit cenu

Compass 07194 12/230V BLOCK

Objem tlakové nádobynemá
Hmotnost1,66 kg
Příkon150 W
Maximální tlak17 bar

Minimalistický kompresor do auta, který oceníte nejen na cestách. Compass 07194 je věrný služebník, který vás nezklame, až budete potřebovat dohustit pneumatiku nebo vyměňovanou rezervu. Bude se vám ale hodit i doma nebo v dílně. I když nemá sílu jako větší modely. Hlavní výhodou je dvojí možnost napájení. Proto si poradí se zdrojem o napětí 12 V z auta i s klasickou 230V zásuvkou. Díky tomu má univerzální využití kdekoliv budete potřebovat. Samozřejmostí je i konektor se zástrčkou do autozapalovače. Tím pádem ho můžete použít prakticky okamžitě po zastavení vozu jako aku kompresor.

Další výhodou tohoto přenosného kompresoru je muší váha. Jinak se to snad ani říct nedá. Compass totiž váží jen 1,66 kg. To znamená, že se nejen snadno převáží, ale hlavně ho můžete kdykoliv a kamkoliv přenést aniž byste se nadřeli. Prakticky vzato ho zvládnou přenést i malé děti, kterým na oplátku například nafoukne bazén. Kromě bazénu si určitě poradí s huštěním pneumatiky auta, ale i kola. Nepohrdne ani nafukováním míče. To vše díky maximálnímu tlaku 17 barů, který je ale potřeba brát trochu s rezervou.

Přece jen jde o slabší stroj, který by maximální tlak dlouho neutáhl. Pokud hledáte nenáročný, levný a velmi snadno přenosný kompresor na cesty, je Compass 07194 dobrou volbou. Nemůžete po něm sice chtít žádné náročné úkoly, ale na běžné dofukování věcí je to stroj, jak má být. Navíc stojí jen něco kolem 800 Kč.

  • lehký jako pírko
  • kompaktní rozměry
  • zvládne 12 i 230 V
  • slabý výkon
  • jen na nafukování
Zjistit cenu

Typy kompresorů

Běžně se můžete setkat se dvěma typy kompresorů. Každý z nich má své výhody a nevýhody a je vhodný na jiný typ práce. Společně se na ně podíváme zblízka, abyste se mohli rozhodnout, který typ vám bude lépe vyhovovat.


Šroubový kompresor

Šroubový kompresor je nejčastějším typem rotačních kompresorů. Spolu se šroubovým sem patří i méně časté lamelové, rotorové a kapalinokružné kompresory. Jde o houževnatý stroj, který je určený spíš do denního provozu. Tomu odpovídá důmyslná konstrukce. Uvnitř kompresoru se proti sobě otáčejí šrouby, které tak stlačují vzduch. Protože jde o plynulý a krouživý pohyb bez nárazů, je tento typ kompresoru maximálně tichý. Mezi hlavní výhody šroubového kompresoru patří vysoká efektivita. To znamená, že stlačený vzduch umí lépe využít a snížit ztráty. Zároveň stlačeného vzduchu vyprodukuje za krátkou chvíli opravdu hodně.

Proto se bude hodit všem řemeslníkům, automechanikům a lakýrníkům. Nevýhodou může být náročnější nastavení přístroje tak, aby pracoval co nejlépe. Jednoduchá není ani údržba šroubových kompresorů. Ale při správném nastavení a dobré péči je šroubový kompresor velmi vytrvalý a spolehlivý po dlouhá léta. Kvalitní konstrukce, tichý chod a složitost nastavení i údržby ze šroubových kompresorů dělají spíš profesionální stroje. Pro běžné kutily a nadšence se příliš nehodí. Navíc ani cenově nejsou zrovna nejatraktivnější. Většina modelů spolehlivě překračuje pořizovací cenu 50 000 Kč.

  • kvalitní konstrukce
  • tichý chod
  • vysoká účinnost
  • vysoká cena
  • náročnost nastavení
  • složitá údržba

Pístový kompresor

Druhým typem kompresoru je pístový, nebo taky dvoupístový kompresor. Tenhle typ vzduchového kompresoru funguje podobně jako spalovací motor. Akorát že po stlačení plynu (vzduchu) nečeká na výbuch, ale vypouští stlačený vzduch do vzdušníku – nádoby, která slouží jako zásobník stlačeného vzduchu. Jakmile je v nádobě na stlačený vzduch dost vysoký tlak, přístroj se automaticky vypne. Následně čeká na využití připraveného stlačeného vzduchu. Pak můžete jednoduše dofouknout pneumatiku auta nebo fotbalový míč. Výhodou pístového kompresoru je jednodušší konstrukce. Je jednak snadnější na údržbu, a jednak nepotřebuje žádné složité nastavování.

Stačí jednoduše zapnout stroj a počkat, až se dostatečně natlakuje. Pak už je připravený k použití, dokud má zásobu stlačeného vzduchu. Nevýhodou je vysoká hlučnost. Tu způsobuje princip fungování. Píst odskakuje, čímž vytváří silný a mnohdy nepříjemný zvuk. S tímhle extrémním mechanickým pohybem souvisí i o něco nižší životnost stroje. Na druhou stranu je pístový kompresor výbornou volbou na běžné použití pro každého. Navíc za příjemnou cenu klidně pod 5 000 Kč. Olejový, nebo bezolejový kompresor? Poslední douška k pístovým kompresorům je rozděluje na dva podtypy. Olejové a bezolejové.

Kompresor olejový je potřeba z času na čas promazávat. Jde o stroj, který má přesně vyvedenou mechaniku. Ta by se bez pravidelné údržby a mazání mohla zaseknout nebo přinejmenším snížit účinnost. Na druhou stranu je olejový pístový kompresor odolnější. Při správné údržbě a mazání vydrží v dobré kondici dlouhá léta.

Kompresor bezolejový je pohodlnější na údržbu. Tento typ pístového kompresoru bychom mohli doporučit všem, kdo si nechtějí lámat hlavu s pravidelnou údržbou a mazáním mechaniky kompresoru. Princip bezolejového kompresoru spočívá v hladkém chodu součástek.  To zajišťují kluzné materiály na povrchu. Bezolejový kompresor je pohodlný na užívání a prakticky bezúdržbový. Akorát není určený k častému používání. Pro příležitostný krátkodobý výkon je to ale dobrá volba.

  • jednoduchá práce a údržba
  • nízká pořizovací cena
  • stačí na občasné používání
  • vysoká hlučnost
  • nižší výdrž
  • neumí dlouze souvisle pracovat

Před výběrem sledujte tyto parametry

Připravili jsme pro vás přehled šestice nejdůležitějších parametrů, které byste měli sledovat při výběru konkrétního modelu. Můžete se zaměřit i na jiné vlastnosti stroje, ale tyto jsou klíčové pro správné fungování vzhledem k typu použití.

Maximální tlak

Označuje nejvyšší tlak, pod kterým je schopný vytlačit vzduch ven. Tento údaj určitě nepřehlédněte. Pokud víte, jaké úkoly pro přístroj máte doma nachystané, zjistěte si i tlak, který budete potřebovat vyvinout. Na internetu narazíte na mnoho přístrojů, které mají maximální tlak pod 10 barů. Takové stroje vystačí na jednodušší práce – nahuštění pneumatiky auta nebo kola, dohuštění míče a podobně. Pokud ale plánujete dlouhodobé a pravidelné využívání například v práškové lakovně, na sušení tlakovým vzduchem anebo k jinému náročnějšímu úkolu, vybírejte raději modely, které mají maximální tlak aspoň mezi 10–12 bary.

Vstupní a výstupní výkon

Velmi důležitý parametr, který říká, kolik litrů vzduchu za minutu zvládne zpracovat. Pokud plánujete ke kompresoru připojovat zařízení, nebo dokonce vícero zařízení najednou, spočítejte si, jaký dohromady potřebují objem vzduchu za minutu. Zároveň myslete na ztráty. Žádný stroj na světě nepracuje úplně bez ztrát. Vzhledem k tomu, že kompresor pracuje se stlačeným plynem, má docela velké ztráty. Proto berte v úvahu, že výstupní hodnota kompresoru je oproti vstupní přibližně dvoutřetinová, nebo dokonce o chlup nižší. Prohlédněte si krátkou tabulku, ve které zjistíte, kolik litrů vzduchu za minutu potřebujete k nejčastějším úkolům, které stroj dostává. Je rozdíl, jestli pořídíte kompresor 50l, nebo kompresor 100l.

Výkon (v litrech vzduchu za minutu)Aktivita
400 a vícedílny, pneumatické nářadí, pneuservisy
250–400stroje středního výkonu na stříkání velkých ploch
100–250montáže, menší nářadí, jednoduchý nástřik
50–150huštění, odfuk pilin, nástřik malých plošek

Příkon

To znamená množství energie, které stroj dodá za časový úsek. Můžeme škálu vytyčit od základních modelů pohybujících se kolem 1 000 W, přes střední třídu s příkonem 3 000–4 000 W, až po nejsilnější modely na trhu, které se pyšní příkonem i přes 7 000 W.

Maximální doba provozu

Základní otázka zní, jestli potřebujete nepřetržitý provoz, nebo ne. Pro nepřetržitý provoz jsou vhodné jen šroubové neboli rotační kompresory. Na drobné jednorázové úkony je vhodnější pístový kompresor. U něj ale počítejte s dobou provozu jen třetinu doby práce. Například 1 hodinu z tříhodinové práce a podobně.

Objem zásobníku

Vzduchový kompresor mívá zásobník, vzdušník nebo tlakovou nádobu – vše je totéž. V této tlakové nádobě uchovává stlačený vzduch pro okamžité použití. Slabší modely se obejdou bez tlakové nádoby. Hodí se pro jednodušší úkony – huštění pneumatik, nafukování bazénu apod. Výkonnější stroje mívají vzdušník s kapacitou 20 i 50 litrů. A pokud chcete od svého přístroje  perfektní výkony na všech frontách, volte raději modely se zásobníkem v rozmezí 30–50 l.

Váha

Váha odráží kvalitu zpracování a výkon stroje. Pokud potřebujete občas dofouknout kolo, poradí si s tím hobby kompresor, který váží i méně než 10 kg. Pro složitější úkony v dílně volte raději výkonnější modely, které mají tlakový zásobník a váží mezi 20–40 kg. Profesionální kompresory, které jsou určené k nepřerušovanému provozu, mívají přes metrák.

Umístění kompresoru

Zvažte, kde bude mít stroj své místo. Pokud se jej chystáte využívat jen příležitostně, tento parametr příliš řešit nemusíte. Stačí, když bude umístěn v suchém temperovaném místě, kde na něj nebude pražit slunce. Zejména v létě by na něj sluneční paprsky neměly dopadat, mohlo by to vést k jeho přehřátí. Většina je vhodná pro napětí 230 V, ale můžete narazit i na malé bez zásobníkové kompresory na baterie nebo autobaterie. Vzhledem k sacímu výkonu, který čítá několik stovek litrů vzduchu za minutu je důležité se strojem nepracovat v malých uzavřených místnostech, ve kterých je například karma, plynový kotel nebo krb. Samozřejmě nezapomeňte dodržovat bezpečnost při práci.

Co je nutné vědět před výběrem konkrétního modelu

Než se vrhnete na výběr konkrétního kompresoru, ujasněte si šest následujících věcí. Pokud to zvládnete, vyberete si nakonec s nejvyšší pravděpodobností stroj, který vám plně vyhoví ve všech úkolech.

Na co budu kompresor používat

K dofouknutí fotbalového míče, jízdního kola nebo bazénu klidně volte levné modely. Neutratíte moc peněz a jejich výkon bohatě postačí na zmíněné úkony. Dobrým základem do dílny jsou kompresory se sacím výkonem 100–250 l. To znamená, že výstupní výkon mají 60–150 l. Takové stroje zvládnou jednodušší pneumatické nářadí i nástřik středních ploch. Na složitější nářadí a další náročnější úkony volte přístroje se sacím výkonem nejméně 150 l. Taky by měl mít tlakovou nádobu s kapacitou aspoň 20 l.

Jak často budu kompresor používat

Jednoduchá poučka zní: Čím více času ho chcete držet v provozu, tím dražší a kvalitnější model hledejte. Na drobné desetiminutové úkony stačí jakýkoliv hobby model. Každodenní práci zvládnou poloprofesionální kompresory s ocelovým pláštěm. Nonstop provoz znamená profesionální rotační kompresory. Ty už ale stojí dost peněz.

Kde kompresor využiji

Pozor. Tady vám jen poradíme, abyste kompresor nepoužívali v prašných prostorech. Dílna nebo garáž mohou být v pohodě, ale nezapomeňte je větrat a uklízet prach. Prachové částice by uvnitř kompresoru mohly nadělat spoustu neplechy.

Potřebuju kompresor přenášet

Pokud už teď víte, že ho budete přesouvat, zaměřte se na způsob dopravy, který nabízí. Některé lehčí modely mívají gumová madla, těžší stroje pak často výrobci vybavují kolečky. V každém případě kompresor nepřesouvejte sami. Jde o těžký stroj, který by vás mohl v případě nehody zranit.

Jakou kvalitu mám zvolit

Každý výrobce musí garantovat dvouletý provoz bez následků. Je dobré vybírat značku tak, abyste měli poblíž oficiální servis. Většina přístrojů se bez servisu neobejde. Nezapomeňte se podívat i na doplňky a příslušenství, které výrobce nabízí. Ty totiž dokážou i z běžného kompresoru udělat velmi všestranný stroj.

Příslušenství a údržba

Samotný kompresor je dobrý základ, ale pro specifické potřeby práce budete využívat také rozličné příslušenství ke kompresoru. Mezi ty nejčastější doplňky patří například pneumatická kladiva a další pneumatické nářadí, rázové utahováky, nejrůznější hadice ke kompresorům, tryskací pistole k odstraňování koroze apod., stříkací pistole k lakování či barvení nebo ofukovací pistole k čištění prachu, pilin a dalších nečistot. Kal musí pryč.

K pravidelné údržbě vzduchových zásobníků se používá speciální ventil. V zásobníku se totiž časem usadí prach a další nečistoty obsažené ve vzduchu. Ty je potřeba pravidelně odstraňovat. Stejně tak je potřeba olejové kompresory pravidelně promazávat. Taková údržba je snadná, protože stačí dolévat olej do patřičné nádržky dle rysky. Vždy používejte doporučený olej, nikdy ne jiný! I při dokonalém doplňování oleje je nutné po několika stech hodinách celý olej vyměnit. Držte se instrukcí v návodu konkrétního modelu.

Kolik do kompresoru investovat

Opět záleží, k čemu chcete ho využívat a jaké na něj budete mít nároky.

Levné kompresory

Se základními drobnostmi si poradí hobby kompresory za pár tisíc korun. Vybírat budete z pístových olejových kompresorů se zhruba hodinou provozu, které užijete i v běžném provozu při práci kolem domu a zahrady. Jejich výkon se sice nemůže srovnávat s profesionálními přístroji a zvyknout si budete muset i na poměrně velký hluk, který vydávají, ale na druhou stranu postačí na všechny jednodušší úkony. Maximální tlak se bude pohybovat pod 10 barů, ale bohatě vystačí na nafouknutí pneumatiky nebo dohuštění míče. Výkon kompresorů se bude pohybovat kolem 1 000 W. I tady ale můžete dostat lepší kvalitu, pokud se dostanete aspoň kolem 5 000 Kč.

Kvalitní kompresory

Střední cesta zahrnuje stroje, které už si poradí s drtivou většinou prací v dílně i garáži. Je jen velmi málo věcí, které výkonem neutáhnou. Mohou vás překvapit vysokou rychlostí plnění i kvalitou konstrukce. Je nutné počítat s velkou hlučností. Většinou se bude jednat o kompresory pístové a to jak ve variantě olejové, tak bezolejové. Takový model vás přijde na 10 000–20 000 Kč.

Profesionální kompresory

Profesionální stroje pak vyhoví ve všem i náročným uživatelům. V této kategorii pořídíte i šroubové kompresory, které jsou pro domácí kutily zbytečně drahé. Jejich výhodou je vysoká efektivita, což znamená, že za krátkou dobu uděláte skutečně hodně práce. Cena se může klidně přehoupnout i přes 50 000 Kč. Přístroje této kategorie jsou určeny pro nepřetržitou práci.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.4/5 70 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

  1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
  2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
  3. Rady k nakupování
  4. Nové recenze produktů
  5. Nové srovnávací testy
  6. Tyto e-maily jsou zdarma
  7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
  1. Odpovědět
    Zdenka Břoušková 07/12/2021 at 11:27

    Dobrý den,
    Mohli byste mi prosím poradit s výběrem akumulátorového kompresoru? Ráda bych ho zakoupila manželovi k Vánocům a nevím si s výběrem rady. Potřebuje ho k nafukování člunu Pálava určeného pro vodácké sporty. Člun je docela větší, tak aby baterie vydržela.
    Moc Vám děkuji.

    • Dobrý den,

      nebyl by vhodnější kompresor připojitelný na 12V do auta? Akumulátorový bude kvůli baterii velmi těžký a i výrazně dražší. Taková spolehlivá (a velmi skladná) klasika je Black & Decker ASI400. Pokud trváte na akumulátorové variantě, tak třeba Einhell Kompresor Aku PRESSITO je slušný. Jen pozor, že musíte dokoupit baterii samostatně. Pokud už ji doma nemáte od jiného nástroje od Einhellu. Např. Einhell 18V 2,5 AH Ah Power X-Change.

    Přidejte váš dotaz nebo recenzi

    Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

    Covybrat.cz
    Logo