Jak vybrat kulmu

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Nechce se vám utrácet za kadeřnici pokaždé, když jdete na večírek, oslavu narozenin nebo když chcete jít hezky upravená do práce? Hoďte tyto starosti za hlavu, stačí když si pořídíte kulmu na vlasy. Na své hlavě během pár minut vytvoříte dokonalé dílo, za kterým se otočí každý fešák a které vám budou všechny kolegyně závidět. Jak ale vlasy správně kulmovat a jak vybrat tu nejlepší kulmu na vlasy? To vám poradíme v našem článku!

Kulmy na vlasy TEST 2023

NázevKde koupitPřibližná cena (Kč)Hodnocení
celkem
1.Rowenta CF4310F0Zjistit cenu3000
95 %
2.Rowenta CF9540F0Zjistit cenu1900
92 %
3.Rowenta x Karl Lagerfeld CF961LF0 Pro StylistZjistit cenu2200
92 %
Recenze
4.Revlon RVDR5222AZjistit cenu900
91 %
Recenze
5.Rowenta CF4710F0 Waves AddictZjistit cenu1300
90 %
Recenze
6.Remington Ci95 PearlZjistit cenu500
89 %
7.Remington CI5538Zjistit cenu750
88 %
Recenze
8.SENCOR SHS 7551Zjistit cenu700
87 %
9.BRAUN AS 110/AS200Zjistit cenu500
86 %
10.BABYLISS C332EZjistit cenu500
84 %
11.Babyliss Curling Tong C451EZjistit cenu1000
80 %
Recenze

Kulmofén SENCOR SHS 7551

Typkulmofén
Počet nástavců7
Automatické vypnutíne
Délka kabelu1,5 m
Počet teplot2

Která z žen by nechtěla dobře vypadat? Krásnému vzhledu určitě pomohou hezky upravené vlasy. Někdy je stačí pouze správně vyfoukat a je to! Kvůli tomu rozhodně nemusíte hned volat svému kadeřníkovi.

S dobrým vybavením to zvládnete i samy. Stačí se vybavit některým z praktických pomocníků pro úpravu vlasů doma, jakým je třeba všestranný kulmofén od Sencoru. Je atraktivní svým vzhledem, překvapí šíří příslušenství v základní výbavě i tím, co všechno díky němu dokáže.

Kulmofén, nebo též horkovzdušná kulma této značky, nás zaujala. Slibuje rychlou a praktickou úpravu účesu teplým i studeným vzduchem, zvládá funkci ionizace s antistatickým účinem, vlnění i rovnání vlasů různými styly. Jeho používání je snadné a bezpečné zároveň. Nechybí mu prvky jako například pojistka proti přehřátí, o 360° otočná koncovka přívodního kabelu proti jeho zamotávání nebo světelná signalizace.  Podívali jsme se na něj detailněji. Začtěte se a zjistěte, jak Sencor SHS 7551 uspěl v naší recenzi.

Značku Sencor z trhu s elektronikou všichni jistě dobře znáte. Na pultech českých prodejců se původně japonský Sencor drží již dlouho a patří mezi spolehlivé značky elektrospotřebičů. Její produkty jsou skvělým kompromisem mezi cenou a výkonem.

V nabídce sortimentu péče o vlasy od ní najdeme kromě horkovzdušných kulem také třeba fény a žehličky na vlasy.

Za cenu jedné návštěvy kadeřníka můžete mít doma parádní kulmofén, který použijete znovu a znovu. Pokaždé, když chcete dobře vypadat, nebo prostě jen ve chvíli, když budete mít chuť udělat něco se svými vlasy. Uhladit, navlnit, narovnat. Díky speciálním nástavcům vše hravě zvládnete.

 • Koncentrátor (upravuje a směruje proud vzduchu a díky tomu vysouší vlasy rychleji).
 • Kulmovací kleště (pro snadné a rychlé vytvoření stejnoměrných vln). Průměr 18 mm, pracovní délka 115 mm.
 • Kulatý kartáč (pro vyčesávání a tvarování jemných nebo kratších vlasů). Průměr 20 mm, pracovní délka 95 mm.
 • Poloviční – plochý kartáč (skvělý pro vytvoření objemu vlasů od kořínků). Šířka 39 mm, pracovní délka 90 mm.
 • Kulatý kartáč se zásuvnými hroty (pro snadné vysunutí kartáče z vlasů). Průměr 28 mm, pracovní délka 100 mm.
 • Kartáč s pružnými hroty (pro tvarování silných vlnitých vlasů). Průměr 31 mm, pracovní délka 110 mm.
 • Rovnací kartáč (pro pročesání, narovnání a uhlazení vlasů). Šířka 38 mm, pracovní délka 90 mm.

Sušení vlasů klasickým fénem určitě všichni praktikujeme již od dětství. Takové foukání je někdy příliš agresivní, vlasy po něm elektrizují a jsou spíše rozlítané a bez tvaru. Vsadíme se, že i vy jste někdy obdivovali kumšt kadeřníků nebo kadeřnic, které umí vlasy vysoušet a zároveň upravovat do rovného tvaru, nebo třeba foukat do tupého mikáda přes kulatý kartáč. Vyfoukané vlasy po takové úpravě vypadají objemnější a skvěle drží tvar. Teď toto umění hravě zvládnete i doma. Pomůže k tomu právě kulmofén Sencor SHS 7551.

Používání kulmofénu je velmi jednoduché! Pro začátek stačí vybrat si nástavec, se kterým chcete pracovat. To rozhodně udělejte ještě před tím, než přístroj zapojíte do elektřiny. Vlasy je ideální mít pro úpravu umyté šamponem a kondicionérem plus vysušené ručníkem. Pak je ideální čas pro čarování s jejich vzhledem.

Kulmofén má v sadě celkem sedm hlavic, kdy každá se hodí na jiný styl úpravy vlasů. Bohužel, v návodu se ale nedočtete, jak se s jednotlivými nástavci pracuje. Za nás docela zásadní nedostatek, který nepotěší hlavně začátečnice, které se chtějí do úpravy účesu pustit.

Do těla elektrospotřebiče, tedy do té části, kterou držíte v ruce, je potřeba nacvaknutím a otočením pořádně upevnit zvolený nástavec. Ke správnému napozicování vám pomůžou šipky, které jsou přímo jak na kulmě, tak na nástavci. To je hodně praktická věc, která ušetří zbytečné nervy s hledáním místa pro zasazení nástavce. Cvaknutí a otočení udělá z přístroje kompletní kus a můžete začít. Hlavním posuvným vypínačem se zvolí výkonnostní stupeň. Na výběr jsou dva. Mírnější a vyšší výkon a teplota. Využít se dá také tlačítko „Cool care“, které ocení dívky s jemnějšími vlasy, nebo se dá využít nakonec pro rychlou fixaci a zchlazení vlasu. Celkově má kulmofén vysoký výkon 1 000 W, což bývá zvykem spíše u dražších přístrojů.

V ruce působí přístroj poměrně robustně a je znát použití levnějších plastových materiálů, což odpovídá ceně výrobku. Hodně praktické je řešení o 360° otočené koncovky kabelu, která zamezí všemožnému kroucení a motání kabelu, které by mohlo komplikovat práci s kulmofénem, nebo ohrozit kabel před spálením. Kabel by si zasloužil být klidně o něco delší. Má pouze metr a půl. Praktickou vychytávkou je gumové očko na kabelu, takže se kulmofén skladovat zavěšený na věšáku v koupelně, kde jej budete mít vždy při ruce.

Vaše vlasy rozhodně ocení hlavně funkci ionizace! Jedná se o šetrnější aplikaci tepla do vlasů, při které používá záporné ionty, které snižují „elektrizování vlasů“, vlasy jsou chráněny a udrží se více lesklé.

Fajn je docela tichý provoz, který i při maximálním výkonu dosahuje 78 dB. To je hluk připomínající asi hluk varné konvice před varem. Tím spadá do áčkové hladiny akustického výkonu a řadí se tak spíše mezi tišší spotřebiče.

Sencor nabízí tento kulmofén ve dvou barevných provedeních. V kombinaci černo červená a černo růžová.

Podobným modelem horkovzdušné kulmy SHS 7551, které se věnuje naše recenze, je model SHS 7401. Ten se liší tím, že nemá tak široký sortimentem příslušenství, a hlavně postrádá funkci ionizace s antistatickým účinkem šetrnějším k vlasům.

Atraktivní design, dobrá cena a široké příslušenství z něj dělají opravdu přitažlivý produkt.
Pokud vezmeme v potaz také jednoduchost obsluhy tak Sencor SHS 7551 nabídne svým uživatelům hodně uspokojivý výsledek.

Ideální bude hlavně pro mladší uživatelky, které dokáží využít potenciál všech nástavců a mohou si díky nim pohrát s šetrným rovnáním, vlněním a podtáčením vlasů do různých stylů.

 • Hodně nástavců a díky nim větší možnost stylů úpravy vlasů                                           
 • Pěkný barevný design
 • Příznivá cena
 • Funkce ionizace
 • Vyšší váha (přes kilo)
 • Plasty působí lacinějším dojmem
Zjistit cenu

Kulma BABYLISS C332E

Typkulma
Počet nástavců1
Automatické vypnutíne
Délka kabelu1,8 m
Počet teplot10

Úžasně zvlněné vlasy, u kterých nikdo nebude pochybovat, že jsou takové už od narození. Ty teď mohou mít i ty dámy, kterým příroda nadělila vlasy jako hřebíky. Stačí vzít do ruky moderního elektro pomocníka, v tomto případě klešťovou kulmu francouzské značky BaByliss

Její průměr je 32 mm. Právě díky němu se dají vyrobit parádní stejnoměrné vlny snadno a rychle. Její používání je jednoduché a díky prvkům jako je keramický povrch Sublim touch, studená špička, praktický stojánek pro odkládání a otočný kabel i dost bezpečné. Kulma má možnost nastavení 10 různých teplot a je tak šetrná ke všem typům vlasům. Pojďme se podívat, jak u nás uspěla při bližším prohlédnutí.

BaByliss je francouzská značka specializující se na péči o vlasy. Pro profesionální i laické použití vyrábí produkty na vysoušení, žehlení i natáčení vlasů, dodává také zastřihovače vlasů i vousů pro muže. Produktům nechybí elegantní design ani kvalitní zpracování. Od této značky je na trhu několik různých druhů kulem i kulmofénů v dostupném cenovém rozpětí.

Model kulmy, kterému se věnujeme má průměr 32 mm a při srovnání s obvyklými průměry kulem tak odpovídá velikosti L a vytváří spíše velké vlny. (Velkosti S odpovídá Kulma BaByliss s průměrem 19 mm, Mku kulma s průměrem 25 mm a XLku ta s 38cm průměrem).

O parádní objem navlněných vlasů se stará rovnou kulma, ke které není v balení žádné další příslušenství. Je to produkt na jeden konkrétní druh použití a k jeho 100% fungování nepotřebujete žádné další věci.

Obsluha kulmy je opravdu velmi jednoduchá. Nekomplikují ji žádné zbytečné prvky, které by překážely, nebo pod které by se třeba zbytečně zamotávaly vlasy. Černá část je madlo, za které se drží kulma v ruce. Díky vyššímu průměru kulmy je madlo docela tlusté a v menších ženských nebo dívčích rukách může působit dost robustně.

Plast, ze kterého je vyrobena je pevný. Na madle jsou tlačítka I a 0 pro zapnutí a vypnutí přístroje. Hned vedle nich je světelná kontrolka, která bliká při zahřívání a svítí při provozu kulmy. Typ kulmy pro vlasový styling je klešťový, což znamená, že je možné pramen vlasů na začátku nebo konci sevřít jakoby do kleští. „Kleště“ otevřeme stlačením páčky palcem, tím se nadzvedne horní díl a puštěním páčky se pod ní přiklapnou vlasy, které budete upravovat. Jde to opravdu snadno a intuitivně si s tím každý poradí.

Mezi madlem a částí, která se nahřívá, je otočný regulátor teploty. Nastavit můžete teplotu od 150 do 180 stupňů Celsia. Přímo na něm je označení minima, maxima a mezistupňů. Nižší teploty jsou vhodné pro jemné vlasy, vyšší pro ty hrubé. Ideální je vždy počkat, až se kulma vyhřeje na požadovanou teplotu, poté vyzkoušet vlnění jednoho pramenu vlasů a uvidíte, zda je potřeba teplotu upravit. Při nastavování teploty se nám zdá, že regulátor je až dost volný a měli jsme trochu obavy, abychom při práci s kulmou nechtěně nezměnili teplotu.

Povrch „Sublim touch“ neboli „vznešený dotek“ odpovídá svému popisu. Na dotek je materiál velmi příjemný a šetrný k vlasům. Opravdu široký, 32cm obvod kulmy zjednoduší vlnění velmi dlouhých vlasů a vytvoří pěkné velké vlny. Vlasy po povrchu příjemně kloužou, takže se s nimi při namotávání na kulmu dobře pracuje.

Průměr kulmy je stejný po celé její délce a je výhodný pro vytváření stejnoměrných vln. To je výhoda u dlouhých vlasů, na kterých vytvoří velmi přirozené vlnky. Ideální délka vlasů pro práci s ní je podle nás tak pod ramena. Na krátkých vlasech nebudou tak velké vlny dobře vypadat a namotávání na hrubý průměr kulmy bude složitější.

Parádní je jednoduchý stojánek, díky kterému můžete kulmu kdykoliv odložit, aniž byste se báli, že vám propálí stůl. Aby se vám do stojánku nemotaly vlasy při práci s kulmou, lze jej jednoduše přiklapnout k přístroji. Stojánek je opravdu jen tenký kov, kterému nevadí teplo a manipuluje se s ním snadno.

Praktickou výbavou, kterou by podle nás měla mít každá kulma je studená špička, díky které se nestane, že byste si popálili prsty nebo pokožku. Na špičku můžete kdykoliv sáhnout. Navíc není plná, ale má kulaté duté oko, za které ji můžete třeba pověsit a nechat chladnout po ukončení používání. Další prvek, který značně zpříjemní práci je otočný kabel na konci kulmy. Takže i když s ní budete máchat nahoru dolu, doleva doprava, nemusíte se bát, že byste z kabelu vytvořili zkroucený nevzhledný a nebezpečný tvar.

Další verze kulmy seženete ve velikostech průměru 19 mm, 25 mm a 38 mm. Cenově se moc neliší, a i vzhledově jsou totožné. Označeny jsou vždy BaByliss C3xx, kdy xx je právě obvod v mm. Tedy Babyliss C332, BaByliss C319/ C325/ C338.

NÁŠ TIP:

 • Při kulmování vlasů mějte vlasy suché, dobře rozčesané, rozdělené a postupujte systematicky, aby vám žádný pramen vlasů nezůstal rovný. Postupujte od spodních pramenů k vrchním.
 • Pro přirozenější vzhled vln po skončení kulmování prohrábněte vlny prsty a výsledek zafixujte lakem.
 • S kulmami s větším průměrem docílíte spíše velkých vln, s menšími průměry menších kudrlin a prstýnků.

Za příjemnou cenu získáte kvalitní produkt, který používá i řada profesionálů. Práce s ním je velmi intuitivní a jednoduchá. Věříme, že ji zvládnou i mladé dívky, které chtějí začít s úpravou vlasů doma. Zrovna jim práci usnadní prvky jako stojánek, studená špička a otočný kabel. Nečekejte od této kulmy žádné další speciální nástavce nebo příslušenství.

 • Velmi jednoduché intuitivní ovládání                               
 • Tvorba velkých přirozených vln                           
 • Regulace teploty
 • Robustní tvar madla
 • Chybí možnost výměny nástavců nebo více funkcí
Zjistit cenu

BRAUN AS 110/AS200 Airstyler kulmofén

Typkulmofén
Počet nástavců1
Automatické vypnutíne
Délka kabelu2 m
Počet teplot2

Pokukujete po jednoduchém a spolehlivém kulmofénu, který by vám pomohl pečovat o vaše vlasy? My se podívali na kloub základnímu modelu od Braunu, který by se vám mohl líbit. Umí vlasy vysoušet a stylovat zároveň. A to za sucha i za mokra. K rovnání a vlnění už díky němu nebudete potřebovat kulatý kartáč a fén, postačí vám jediný nástroj. Tím vlasy navlníte, natvarujete, ale také jim dodáte parádní objem od kořínků až ke konečnům. Model AS 110 má průměr 18 mm a vytvoříte s ním pěkné menší vlny, a to i na kratších vlasech.  My jej pro vás omrkni z blízka a sepsali, co se nám na něm líbí a v čem spíše pokulhává.

Německá značka Braun se proslavila hlavně holicími strojky, ale postupně do svého portfolia přidala i další spotřební elektroniku, která je zaměřená i na ženy a péči o jejich krásný zevnějšek. V sortimentu péče o vlasy od nich seženete vysoušeče vlasů, žehličky i kulmofény.

Námi popisovaný kulmofén se řadí mezi opravdu klasické modely, který díky svému tvaru a jednoduchosti obsluhy zvládne ovládat opravdu každý. Je velmi lehký, tenký a ve výbavě nemá nic navíc, čemuž odpovídá i jeho nízká cena.

V krabici s produktem nečekejte žádné další příslušenství. Přijde vám kompletní produkt, který stačí zapojit do zásuvky a začít používat. Tělo přístroje, tedy ta část, která se drží v ruce, se nedá úplně oddělit od kartáčového nástavce ani na něj použít jiný nástavec.

V balení samozřejmě nechybí jednoduchý návod, ale i bez něj na vše intuitivně přijdete. Na začátku je vždy dobré zkouknout alespoň bezpečnostní pokyny a možnosti údržby.

Jak se říká, v jednoduchosti je krása. Při ovládání tohoto kulmofénu to rozhodně platí. Prostě nemáte co pokazit! Spotřebič má pouze jeden ovládací prvek, který má tři polohy. Vypnuto, zapnuto na nižší výkon vhodný pro jemnější vlasy anebo na vyšší výkon, kdy fouká více teplý vzduch vhodný pro vlasy normální nebo pevnější. Poloha 2 s teplotou akorát pro normální nebo pevnější vlasy postačí jak pro vyrábění objemu u kořínků, tak pro vlnění delších vlasů. Celkově není cirkulace vzduchu v kulmofénu nijak extrémní, stejně jako jeho teplota. Proto bychom doporučili tento produkt spíše lidem s jemnějšími vlasy, kteří se opravdu nebudou muset bát, že by si je horkem poničili.

Menší průměr kartáče i tenčí madlo bude parádně pasovat do malých ženských rukou, a menší kartáč ocení i krátkovlásky. Kartáč je pevný, takže pro začátečníky to bude chtít trochu tréninku s namotáváním pramenů vlasů. Praktická je uvolňovací funkce, díky které se vlasy nezamotají. Každý pramen vlasů se díky ní snadno a hladce uvolní. Kartáčem se vlasy dobře rozdělují a také na něm vlasy dobře zachytí při sušení.

Kartáč lze z kulmofénu vysunout pouze po odšroubováním horního závitu. To oceníte třeba při jeho čistění. I po vysunutí kartáče však zůstává jako jeden celek s madlem topné těleso kulmofénu. To bohužel není moc praktické například pro cestování, kdy byste chtěli ušetřit místo v batohu a kulmu rozdělit na dva kusy. V balení není ani žádný cestovní obal, takže při transportu kulmofénu bude potřeba být opatrní.

Airstyler od Braunu je velmi lehoučký a madlo padne akorát do ruky díky příjemnému 18mm průměru. Díky němu i u krátkých účesů dobře dodáte vlasům objem a vyfoukáte je rychle do sucha.
Od tohoto kulmofénu opravdu neočekávejte nic navíc. Pokud nechcete moc investovat, smíříte se s nižším výkonem a máte spíše kratší jemné vlasy, určitě vám AS 110/AS200 Airstyler dobře poslouží. Nižší výkon, jen 200 W se podepsal i na nižší hlučnosti přístroje.

Bohužel kulmofén nemá žádnou kontrolku, která by svítila, když je v provozu. Je třeba dbát vždy na to, aby byl po použití vypnutý do polohy nula, tehdy bude také zcela v tichosti. Po dokončení úpravy vlasů můžete nechat přístroj vychladnout třeba tak, že jej zavěsíte na háček na zdi v koupelně. Kabel má speciální k tomu určené gumové očko.

Pokud chcete vyšší výkon, šetrnější úpravu vlasů a více možností stylingu, sáhněte spíše po některém z vyšší řady modelů nebo univerzálnějším pomocníkovi s více nástavci.

Braun má aktuálně v portfoliu několik teplovzdušných ondulačních kartáčů. Modely jsou označeny názvy Satin Hair a čísly 1/ 3/ 5. Vyšší modely mají třeba keramický povrch a ty nejnovější dokonce umí tvarovat vlasy za pomoci páry.

Tento kulmofén je opravdu základní výbava pro vlasový styling. I vzhledem k nízké pořizovací ceně od něj nelze očekávat nic navíc. Rozhodně jej ocení krátkovlásky s jemnými vlasy, kterým účes skvěle doladí, dodá mu objem a bude se s ním každý den snadno pracovat. Výhodou je možnost úpravy vlasů za sucha i mokra, příjemná je nízká váha a do dámských rukou skvěle padnoucí průměr madla. Chybí mu další výbava, možnost foukání studeným vzduchem pro rychlou fixaci účesu i rychlé zchlazení a některé z moderních prvků jako například ionizace. Nechcete nic navíc? Budete spokojeni.

Všem, kteří chtějí jít s dobou a využít moderní úpravy vlasů bychom doporučili spíše některý z lépe vybavených vlasových pomocníků, který vám pomůže šetřit vlasy, čas i peníze za příliš časté návštěvy kadeřníka.

 • Lehoučký                                                                      
 • Úprava za mokra i sucha                                         
 • Uvolňovací funkce proti zamotání vlasů          
 • Tenká rukojeť                                                                             
 • Nemá možnost nastavení studeného vzduchu
 • Malý výkon
 • Jen dva stupně teploty a intenzity vzduchu
 • Pouze jeden nástavec bez možnosti výměny za jiný
Zjistit cenu

Kónická kulma Remington Ci95 Pearl

Typkónická kulma
Počet nástavců1
Automatické vypnutíano
Délka kabelu3 m

Tato kulma se řadí mezi levnější modely a disponuje zdokonaleným keramickým Ultimate povrchem, studeným koncem, teplovzdorným pouzdrem a teplu odolnou rukavicí.

Uživatelky na ní nejvíce oceňují dostatečně dlouhou šňůru, která má 3 metry. Odpadá tak omezení vzdálenější zásuvkou, což je jistě velmi pohodlné a navíc se nemusíte bát, že by vám kvůli krátkému kabelu kulma vypadla z ruky. Její velkou výhodou je, že dělá krásné vlny nejen na dlouhých vlasech, ale potěší i majitelky krátkých střihů. Díky nízké hmotnosti se s kulmou dobře zachází, vytvořené lokny jsou krásné a vydrží i několik dní. Uživatelky si velmi chválí konický tvar, díky kterému jsou vlny přirozené. Velkým plusem je podstaveček na odkládání a chladný konec. Velmi spokojené jsou také majitelky velmi dlouhých vlasů, které uvádějí, že kulmu stačí nahřát jen na 160 °C a lokny vydrží i 2 vyspání. Celou hlavu mají hotovou za čtvrt hodiny.

Co by uživatelky kulmě vytknuly? Třeba rukavici, která není příliš teplovzdorná, přirovnávají ji k zimním rukavicím. Na displeji lze vyčíst pouze to, na jakou teplotu je kulma nastavená, ale aktuální teplotu neukazuje. Není tedy možné třeba zjistit, kolik stupňů ještě chybí do nahřátí na požadovanou teplotu.

Výrobce tuto kulmu doporučuje používat na suché a čisté vlasy. Zapnutí i vypnutí se provádí podržením vypínače po dobu 2 vteřin. Tlačítky „+“ nebo „-“ si můžete regulovat nastavení teploty.
Zjistit cenu

Multifunkční horkovzdušná kulma Sencor SHS 7551

Typkulmofén, horkovzdušná kulma
Počet nástavců7
Automatické vypnutíne
Délka kabelu1,8 m
Počet teplot2

Tento typ kulmofénu se řadí mezi multifunkční. Za velmi dobré peníze si pořídíte pomocníka, který vám na hlavě vykouzlí jakýkoliv typ účesu. Má 7 výměnných nástavců s pojistkou, mezi které patří: koncentrátor, kulmovací kleště (průměr 18 mm), kulatý kartáč (průměr 20 mm), poloviční kartáč (šířka 39 mm), kulatý kartáč se zatahovacími trny (průměr 28 mm), velký kulatý kartáč (průměr 31 mm) a rovnací kartáč (šířka 38 mm).

Uživatelky především oceňují bohaté příslušenství, díky kterému zvládnou na své hlavě vytvořit několik typů účesů. Velmi přínosná je také možnost regulace studeného vzduchu, díky kterému se účes perfektně zafixuje i na delší dobu, dále dvě teploty a dvě rychlosti. Velmi často je kladně hodnocen vzhled kulmofénu a velmi příznivá cena. Často oceňovaná je také nehlučnost přístroje.

Mezi negativními ohlasy se objevují stížnosti na robustnost přístroje, s čímž souvisí ne příliš pohodlné držení v ruce. Velmi často se také setkáte s názorem, že na to, kolika nástavci přístroj disponuje, chybí přiložený fotografický manuál, který by uživatelkám pomohl ujasnit, jaký nástavec vytvoří jaký účes.

V manuálu výrobce se můžete dočíst, že jednotlivé nástavce se na tělo nasazují tak, aby šipka na kulmě a značka na nástavci směřovaly proti sobě. Následně nástavec pootočte, tak dojde k aretaci pojistky. Pro dosažení co nejlepších výsledků vlasy umyjte šamponem a vysušte ručníkem, abyste je zbavili přebytečné vlhkosti. Vlasy následně rozčešte. Tlačítko „COOL CARE“ můžete použít s jakýmkoliv výkonnostním stupněm. Jeho úkolem je ideální zafixování účesu po sušení horkým vzduchem. Po každém použití by se měla vyčistit mřížka, kterou se do přístroje nasává vzduch. Velmi často tam totiž uvíznou vlasy.
Zjistit cenu

Rowenta CF9540F0

Typkulmofén
Počet nástavců2
Délka kabelu1,8 m
Počet teplot2

Kulmofén od Rowenty disponuje dvěma nástavci. Výrobce uvádí, že objemnější z nich je vhodný na dlouhé vlasy, válec s menším objemem na vlasy kratší. Ze zkušeností však vyplývá, že i užší válec má na krátké vlasy příliš velký objem, takže je s tímto výrobkem dobře upravíte jen vlasy dlouhé a polodlouhé.

Nespornou výhodou je fakt, že válce jsou opatřeny přírodními kančími štětinami, které se však bohužel po pár prvních použitích poměrně dost třepí, což vyvolává dojem kratší životnosti. Výrobek disponuje dvojitými ionizátory, které vlasy zvlhčují a ty pak působí zdravějším a lesklejším dojmem. Povrch hlavice je vylepšen o výtažky z kašmíru, keratinu a arganového oleje, které se starají o zdraví vlasů.

Rowenta CF9540F0 umožňuje vysoušení s rotací kartáče na pravou nebo levou stranou a nastavení dvou teplot foukání plus foukání studeného vzduchu na dotvarování. I při foukání studeným vzduchem se hlavice točí. Lehce nepraktické je nastavování teploty, které se provádí pomocí otočného kroužku poblíž přívodního kabelu. Pro nastavení teploty totiž potřebujete obě ruce.

Co se týče rozměru výrobku, tak se jedná o poměrně masivní kulmofén, který se ženám s menšíma rukama může obtížněji držet. Samozřejmě je vše o zvyku, ale je fakt, že se přístroj v ruce pronese. Velmi oceňujeme, že jsou součástí balení i dva chrániče na hlavice, takže si neponičíte štětiny. Přívodní kabel je otočný, což je z hlediska ergonomie práce s výrobkem přínosné a jeho délka je 1,8 metrů.

Výsledný účes vypadá jako od kadeřníka, ovšem musíte se smířit s tím, že si za Rowentu CF9540F0 v porovnání s jinými kulmofény připlatíte.

Zjistit cenu

Před výběrem automatické loknovací kulmy se zamyslete nad tím:

 • Jakého tvaru, velikosti a stylu vln chcete dosáhnout?
 • Jaký typ vlasů máte?
 • Jaké funkce navíc budete potřebovat?

Typ kulmy

Víte, že nemusíte nutně chodit jen s jedním typem loken? Záleží jen na vás, jestli se rozhodnete pro drobné prstýnky, retro lokny ze 30. let nebo ležérní vlnobití. Na každý typ se však hodí jiná kulma.

Klasická, neboli klešťová kulma

 • jak již název napovídá, je to běžná elektrická kulma na vlasy, která disponuje kleštěmi, díky kterým se s uchyceným pramenem snadno manipuluje,
 • je vhodná pro pravidelné vlny po celé délce pramene,
 • pravidelné vlny však mohou působit nepřirozeně a klešťový úchyt nejenže na vlasech zanechá viditelný otlak, ale může poškodit i konečky vlasů.

Kónická kulma na vlasy

 • poznáte ji podle rozšiřujícího se tvaru, od úzké špičky k objemnějšímu konci,
 • na rozdíl od klasické kulmy nemá kleště, takže si neničíte konečky,
 • špička kulmy je vyrobena z nevodivého materiálu, takže nepálí,
 • je to skvělý typ kulmy na vlny
 • konečky vlasů musíte přidržet na špičce, což může být pro začátečníky velmi obtížné a je zde velká pravděpodobnost, že, než dostanete ten správný grif do ruky, se popálíte. Proto s touto kulmou pracujte velmi opatrně.
 • Jako prevence proti popálení prstů bývá součástí balení také ochranná rukavice,
  díky zužujícímu se tvaru vytvoříte přirozenější vlny, které budou u kořínků objemnější a u konečků slabší.

Eliptická kulma

 • je velmi podobná klasické a kónické kulmě,
 • má nepálivou špičku jako kónická a stejnou velikost válce jako klasická,
 • dosáhnete pravidelných vln bez viditelného otlaku od kleští.

Automatická samonavíjecí loknovací kulma

 • někdy ji můžete najít také pod označením samonatáčecí, neboli samonavíjecí kulma
 • jedná se o speciální druh kulmy, která vlasy natáčí automaticky,
 • její součástí je motor, který pohání váleček, na který se pramen sám namotává, takže odpadá práce s manuální rotací kulmy,
 • její výhodou je velmi snadná a rychlá manipulace
 • je to výborná kulma na malé i velké vlny
 • za velkou nevýhodu se považuje vyšší pořizovací cena.

Trojkulma

 • je ideální volbou pro vytvoření prvorepublikových vln zvaných fingerwaves,
 • práce s ní je velmi jednoduchá, pramen jednoduše vložíte mezi 3 válce, které ovládáte podobně jako kleště a necháte chvíli nahřát,
 • výsledná podoba účesu je podobná vzhledu vlasů po použití krepovací kulmy, ale s tím rozdílem, že vlny jsou přirozenější.

Spirálová kulma na vlasy

 • je velmi jednoduchou pomůckou pro vytvoření pravidelných loken,
 • na válci je umístěna drážka, do které vlasy namotáváte,
 • u některých typů kulem si jednoduchým otočením chladné špičky můžete navolit velikost kadeří

Horkovzdušná kulma, kulmofén

Neboli foukací kulma na vlasy (potkáte i název kulmo fén) je v podstatě kulatý kartáč, který je možné zapnout do elektřiny, hlavice se otáčí a zároveň vlasy vysouší. Vy tak zvládnete dva kroky v jednom. Vlasy si nejen vysušíte, ale rovnou z nich vytvoříte krásný a nadýchaný účes.

Součástí balení kulmofénu mohou být dvě rotační hlavice s různým průměrem. Takovým se pak říká rotační kulmy. Horkovzdušné kulmy na vlasy většinou disponují 2 nastaveními rychlosti a teploty, studenou vlnou (studeným foukáním) a možností nastavení směru rotace kartáče

Parní kulma na vlasy

V současnosti se napařovací kulmy těší velké oblibě, protože používají jinou technologii úpravy vlasů, než klasické kulmy. Díky nim získají vaše vlasy lepší vzhled, více lesku a celkově je tato metoda vlnění zdravější.

Hlavní funkce parních kulem je stejná, jako u těch klasických. Máte si pomocí nich vytvořit nádherné vlny. V čem se tedy liší? Zejména technologií. Parní žehličky totiž využívají kombinaci tepla a páry.

Vzhled

Parní žehličky se od těch klasických příliš neliší. Jediným rozdílem je malý zásobník na vodu, který se zpravidla umisťuje do špičky kulmy. Zásobníky mohou být i dva. Jeden je pro destilovanou vodu, druhý třeba pro arganový olej, jehož mikroskopické kapičky se po zahřátí dostávají do vlasů.

Použití

Hlavní předností kulem je to, že je můžete použít i na vlhké vlasy. Celý proces přípravy účesu se tedy maximální zkrátí. Nemusíte totiž čekat, až vám vlasy po umytí uschnou.

Pramen vlasů vložíte do kleští a obtočíte kolem kulmy. Poté stisknete nádobu s vodou a necháte páru několik vteřin působit. Některé modely jsou vybaveny časovačem, který vás upozorní na to, kdy pramen z kulmy vytáhnout.

Na rozdíl od klasických kulem, ty parní vlasy nevysušují, zabraňují tepelnému poškození a vlasy nechávají hebké a lesklé. Ovšem neobejdete se bez přípravků chránící vlasy proti poškození teplem!

Pára má silné účinky, které zkrotí i nepoddajné a tvrdé vlasy. Každá žena jistě ocení, že vlny vytvořené parní kulmou vydrží déle než ty z klasických kulem.

Do nádobky se nalévá destilovaná voda a kulmu byste nikdy neměli používat bez vody. Zásobník pravidelně doplňujte. Četnost doplnění záleží na velikosti zásobníku, ale obvykle se uvádí interval po 10 až 20 minutách. I přesto, že je používání napařovací kulmy pro vaše vlasy zdravější, doporučuje se používat maximálně 3x za týden.

Typ povrchu

Na trhu existuje řada kulm s různými povrchy. Každý z nich má svoje přednosti i slabší stránky. Důležité však je, že každý povrch se hodí k určitému typu vlasů. Pojďme si jednotlivé povrchy elektrických kulem na vlasy představit blíže.

Keramické kulmy

 • stará se o rovnoměrně rozložení teploty, což je důležité pro hladký skluz, a navíc se na ploše neobjevují místa s teplotními výkyvy,
 • velmi rychle se nahřívá, čímž šetří váš čas,
 • je zlatou střední cestou pro všechny typy vlasů.

Turmalínové kulmy

 • najít ji můžete také pod názvem ionizační kulma (ale existují i ionizační kulmy, které mají jiný, než turmalínový povrch),
 • kulmy s tímto povrchem vyzařují negativní ionty a infračervené světlo. Díky tomu jsou vlasy lesklejší a vlhčí, navíc zabraňují krepatění a nevzhlednému povlávání vlasů,
 • turmalínová kulma je nejvhodnější volbou pro jemné vlasy.

Titanové kulmy

 • jedná se o nejlehčí a nejtrvanlivější materiál,
 • jeho výhodou je rychlé a rovnoměrné zahřátí,
 • dokáže zkrotit nepoddajné, hrubé a husté vlasy.

Věděli jste, že: při výběru kulmy se pravděpodobně setkáte i s nejrůznějšími kombinacemi materiálů. Nejčastější je kombinace keramika-turmalín nebo titan – turmalín, které v sobě snoubí výhody obou materiálů.

Průměr hlavice

Velikost loken má na svědomí průměr hlavice. Na trhu jsou k dostání loknovací kulmy na vlasy s průměrem hlavice zhruba od 19 do 38 mm. Čím užší hlavice, tím menší prstýnky vytvoříte a naopak.

Užší hlavice (průměr cca 19 mm)

 • kulmy s užší hlavicí jsou vhodné zejména pro krátké vlasy,
 • díky úzké hlavici vytvoříte drobnější lokny a prstýnkové kudrlinky.

Širší hlavice (průměr nad cca 19 mm)

 • kulma s širší hlavicí je vhodná na dlouhé vlasy, ale velmi oblíbená je i žen s kratším střihem vlasů, protože dokáže zvětšit jejich objem,
 • jedná se o kulmu na velké lokny, protože s hlavicí o průměru 38 mm vykouzlíte maxi ležérní, plážové nebo bohovlny, které jsou v současnosti velmi populární u nevěst, které si přejí mít přirozený vzhled.

Zlatá střední cesta (průměr kolem 25 mm)

 • tento průměr hlavice je vhodný pro úplné začátečníky,
 • je zlatou střední cestou, pokud nevíte, jaký průměr hlavice zvolit,
 • tato velikost patří mezi univerzální a je vhodná pro jakýkoliv typ vlasů (pro krátké i dlouhé).

Funkce a rady na kulmování vlasů

Základní rozdělení a parametry kulem jsme si už představili. Kromě toho, byste však měli vědět, že kulmy mají ještě doplňkové funkce, které vám velmi usnadní používání, a také příslušenství, díky kterému se z vaší kulmy může stát multifunkční kulma.

Regulace teploty a směru vln

 • Při výběru kulmy se podívejte, jakým regulačním tlačítkem kulma disponuje.
 • U levnějších typů se pravděpodobně setkáte pouze s označením „vyšší“ a „nižší“ teplota a podobně.
 • Dražší modely už vás nechají si vybrat přesnou teplotu nahřátí podle typu vašich vlasů. Vhodné je se dívat po kulmě s LCD displejem a přesném digitálním nastavení teploty.

Teplota kulmy podle typu vlasů (jedná se pouze o obecné doporučení)

Do 150 °Cvhodné pro vlasy velmi křehké, slabé a poškozené
Do 170 °Cvhodné zejména pro vlasy řídké a jemné
Do 200 °Cteplota vhodná pro normální vlasy
Do 240 °Cideální teplota pro nepoddajné, silné a odolné vlasy
 • Kromě tlačítka na regulaci teploty mohou kulmy disponovat tlačítkem na směr natočení vln. Vlasy si tak můžete vlnit buď doprava, nebo doleva.

Věděli jste, že: Při kulmování je nutné použít vyšších teplot, než je tomu u žehlení, aby si vlny svůj tvar a vzhled zachovaly během celého dne. Proto se kulmování doporučuje jen při výjimečných příležitostech a ne pro každodenní použití.

Automatické vypnutí

 • Velkou výhodou je funkce automatického vypnutí. Ocení jí především ti z vás, kteří často na vypínání spotřebičů zapomínáte.
 • Automatické vypnutí se většinou aktivuje po 45 – 60 minutách.

Délka kabelu a rukojeť

 • Aby se vám s kulmou snadno manipulovalo, měl by mít přívodní kabel délku minimálně 2, 5 m.
 • Velmi praktické je, pokud je kabel v otočném provedení.
 • Pro snadné zacházení s kulmou si vyberte takovou, která se vám bude snadno držet v ruce. Ideální variantou je pogumovaná rukojeť. Nebojte se v obchodě zeptat a kulmu si v ruce klidně podržte.

Ochranný obal

 • Ten využijete nejvíce na cestách. Pokud často cestujete, jistě také oceníte variantu mini kulmy (též cestovní kulmy), která se prodává téměř ve všech typech.
 • Ochranný obal v sobě může mít zabudovanou odkládací plochu, na kterou můžete bez obav rozžhavenou kulmu odložit.

Držák na kulmu

 • Může být součástí kulmy. To znamená, že je v kulmě zabudovaný. Nejčastěji se jedná o drátové ouško podobné tomu, se kterým se můžete setkat u tavných pistolí.
 • Další variantou mohou být přídavné stojany, které jsou podobné třeba těm na mobilní telefony.
 • Držák na kulmu je velmi praktickou a bezpečnou záležitostí, kterou bychom rozhodně doporučovali přikoupit, pokud už není součástí balení.

Multifunkční kulmy a příslušenství

Za multifunkční kulmy se považují především ty, které mají několik vyměnitelných hlavic nebo se dají používat i jako kulmofén (ten jsme popisovali už v kapitole „Typy kulem“ výše).

Kulma s nástavci

Pokud nechcete investovat do jednotlivých samostatných přístrojů pro úpravu vlasů, jakými jsou žehličky, krepovačky, kulmy, kartáče, pořiďte si takový přístroj, k němuž dostanete i tyto jednotlivé nástavce.
Z jednoho přístroje tak můžete mít žehličku na vlasy s kulmou nebo krepovací i horkovzdušnou kulmu s kartáčem. Tento typ kulem se označuje slovem multistyler.

Další funkce

Izolovaná špička

Kulma může disponovat také izolovanou špičkou, která nehřeje, takže se o ní nepopálíte. Kulmu můžete klidně za špičku chytit, což vám pomůže s namotáváním vlasů.

Rychlé zahřátí a ionizace

Funkce rychlého zahřátí kulmu rychle rozehřeje na požadovanou teplotu, takže neztrácíte drahocenný čas čekáním. Ionizace se postará o krásný a zdravý vzhled vlasů.

Jak připravit vlasy na kulmování

Na správné kulmování vlasů existuje několik názorů. Jeden z nich doporučuje mytí vlasů den před kulmováním. Jiný zase uvádí, že si vlasy můžete kulmovat hned po umytí a vysušení fénem. Nejlepší je vyzkoušet obě varianty a následně se rozhodnout, kterou z nich budete do budoucna využívat.

Před samotným loknováním byste vlasy měli ošetřit přípravkem na termoochranu vlasů. Na trhu je jich celá řada. Pořídit je můžete ve formě spreje nebo mléka. Do vlasů je použijte buď před fénováním nebo samotným kulmováním. Termoochranné prostředky zabraňují vysilování vlasů, kvůli kterému dochází ke třepení, lámání a dokonce i vypadávání.

Než vlasy začnete natáčet, umyjte je pouze šamponem bez kondicionéru. Poté vlasy vyfoukejte, pořádně rozčešte a začněte s natáčením.Kulmu před použitím nechejte pořádně nahřát na požadovanou teplotu. Stačit by měly 2 – 4 minuty. Stylingové produkty jakými jsou laky, vosky a podobně se používají až po samotném natočení a vychladnutí vlasů. Jedině tak dosáhnete kýženého výsledku. Pokud byste vlasy začali upravovat ještě „za tepla“ vlny by neměly dost času se zafixovat a vy byste celou práci museli opakovat znovu.

Vlasy začněte natáčet od spodní vrstvy vlasů. Horní vrstvu si přichyťte buď sponkou, nebo někoho požádejte, aby vám vlasy podržel. Až budete mít natočenou spodní vrstvu, můžete začít natáčet tu horní. Jedině tímto způsobem dosáhnete bohaté hřívy. Nezapomeňte, že pramen vlasů by na kulmě měl zůstat natočený maximálně 2 – 5 vteřin. Nikdy nepřekračujte časovou délku 10 vteřin.

Věděli jste, že: Čím tenčí pramínek vlasů budete natáčet, tím výraznější vlnky si vytvoříte. Pokud chcete dát vlasům přirozený vlnitý vzhled, natáčejte spíše silnější prameny vlasů.

Rozžhavenou kulmu odkládejte buď do stojanu, nebo na nehořlavou podložku.

Jen správná péče zajistí dlouhé a perfektní kulmování

Přípravky, které před kulmováním vlasů použijete, se postupně usazují na válci kulmy, a proto byste jej měli pravidelně čistit (ideálně po každém použití). Zbytky, které se na válci usazují, způsobují slabší výkon kulmy, protože teplo musí nejdříve proniknout usazenou vrstvou přípravků a teprve potom, se dostane k vašim vlasům.

Jak na čištění kulmy?

 • Kulmu po použití vypněte a vypojte ze zásuvky.
 • Nechte ji vychladnout, cca 2 minuty, poté zkontrolujte, zda je válec jen mírně vlažný.
 • Válec otřete vlhkým papírovým ubrouskem. Tím, že bude válec mírně teplý, se vám budou nečistoty odstraňovat snadněji.
 • Silnější nános odstraníte vatovým tamponkem namočeným v technickém alkoholu nebo odlakovači na nehty. Po očištění válec přetřete vlhkým papírovým ubrouskem, který odstraní zbytky použitého rozpouštědla.

Jak si natočit vlasy bez kulmy?

Pokud v sobě máte morální blok a nechcete si vlasy oslabovat kulmou, můžete si vlny vytvořit i za použití vlasové vložky donut (to určitě znáte, díky ní si na hlavě vytvoříte úžasný drdol, jaký nosí třeba baletky) nebo elastické čelenky. S přípravou účesu začněte už večer předem. Vlasy byste neměli mít úplně mokré, ale měly by být dostatečně vlhké. Nezapomeňte do nich aplikovat tužidlo pro dosažení lepšího objemu.

Vlny s donutem

 • S donutem si můžete vytvořit několik velikostí vln. Záleží na tom, jak velký donut vyberete. Malý donut pro malé kudrlinky, velký donut pro ležérní vlny.
 • Vlasy si vyčešte do vysokého culíku až na temeno hlavy, aby se vám přes noc dobře spalo.
 • Přes culík protáhněte donut, který připevněte sponkami, aby se v noci nehýbal.
 • Vlasy si rozdělte na polovinu nebo na tři prameny. Každý z pramenů obtočte kolem donutu tolikrát, kolikrát to půjde. Volné konce zafixujte sponkami.
 • Nezapomeňte si povytáhnout vlasy nad čelem, aby v této části nezůstaly zplihlé a bez objemu.

Vlny bez donutu

 • Pokud doma nemáte vlasovou vložku a nemáte čas si ji jít koupit do obchodu, můžete to vyzkoušet i bez ní.
  Udělejte si vysoký culík na temeni hlavy.
 • Z culíku postupně odebírejte prameny vlasů, tloušťku zvolte podle toho, jak velké lokny chcete mít.
  Jednotlivé prameny stočte přes tři prsty ruky a kroužek z vlasů, který vám vznikne, připevněte nejméně dvěma sponkami k základu culíku.
 • Nad čelem opět vlasy trochu povytáhněte, ať je ráno nemáte zplihlé
 • Takto smotané vlasy u obou variant, byste na hlavě měli mít nejméně osm hodin. Poté sundejte všechny sponky, donut, pokud jste ho použili, a gumičku. Lokny jemně pročešte rukou a zafixujte lakem na vlasy. Tyto dva postupy jsou vhodné především pro dlouhé vlasy.

Vlny s elastickou čelenkou

 • Tato varianta je vhodná především pro dámy, které mají kratší vlasy.
 • Navlhčete si vlasy, promačkejte je tužidlem a nakonec pročešte kartáčem.
 • Nasaďte si elastickou čelenku tak, aby vám během spánku nesklouzla z hlavy.
 • Směrem od obličeje až k zadní části hlavy odebírejte asi 2 cm silné prameny a postupně je obmotávejte kolem čelenky.
 • Prameny, které vám zbudou na krku, zastrčte do čelenky tak, aby nečouhaly.
 • Ráno vlny opatrně pročešte prsty nebo řídkým hřebenem, aplikujte sprej na zvětšení objemu a lak pro fixaci účesu.

Víte, že: Kromě kulem na vlasy existují také kulmy na řasy. Většinou se používají až po nanesení řasenky pro oddělení slepených řas. Kulma řasy oddělí, natočí a zafixuje pomocí kartáčku s tepelným tělískem.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4/5 108 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

1 komentář
 1. Odpovědět
  Veronika Zmeskalova 18/12/2019 at 21:44

  Vypadla nahřívací destička u kulmy na vlasy 2v1 curling Iron straihgtener ,midel-Cl-105 nebo Ql,-105

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo