Jak vybrat letní směs do ostřikovačů

Letní dovolené i krátkodobé výletování autem s sebou přináší nejen spoustu zábavy, ale i určité povinnosti. Abyste se z výletu vrátili živí a zdraví, neměli byste zapomenout auto přezout do správných pneumatik, a také dopřát vašemu čtyřkolovému mazlíčkovi vhodné tekutiny. Tím nemyslíme pouze benzín a olej, ale taky letní směs do ostřikovačů. I auto musí v létě dodržovat správný pitný režim, aby vaše přední sklo nebylo plné mušek nebo rozmazaných šmouh. Jak vybrat vhodnou letní směs do ostřikovačů, která neničí auto a nepáchne si povíme v dnešním rádci. Zároveň se můžete těšit i na podrobný test značek.

Test letních směsí do ostřikovačů 2023

Sheron letní směs
Letní kapalina do ostřikovačů Sonax Xtreme 1:100
Letní směs Carlson
Zjistit cenuZjistit cenuZjistit cenu
Typsměs %koncentrát %směs %
Vhodné do teploty (°C)0 a více %0 a více %0 a více %
Přibližná cena za l (Kč)20 %5 %16 %
Hodnocení
celkem
89 %
88 %
86 %
 Zjistit cenuZjistit cenuZjistit cenu

Přestože většina řidičů činí důkladnější průzkum při nákupu zimní směsi, i u letní směsi do ostřikovačů je třeba přemýšlet a nepopadnout první, která vám padne do oka. Pravdou je, že nevhodné zimní směsi dokážou na autě nadělat větší paseku (zamrzají, naleptávají lak či stěrače), ale i špatně zvolená a nekvalitní letní náplň do ostřikovačů může pěkně znepříjemnit cestu. Stejně jako u směsí zimních je důležité prohlédnout si složení, a to hlavně s ohledem na rizikové látky.

Tip: Hledáte zimní směs do ostřikovačů? Přečtěte si našeho podrobného rádce, jak vybrat tu nejlepší zimní směs a na co si při jejím nákupu dát pozor.

Bez náplně v ostřikovačích se přes letní sezónu neobejdete. Místo posypové soli, bahna a roztátého sněhu budou vaše skla atakovat nálety hmyzu, které umí dobře odstranit jedině kvalitní letní směs. Ty horší a nevhodně zvolené vám zbytky hmyzích tělíček po skle rozmažou do šmouhy, a výrazně tak sníží viditelnost.

Proč je důležité vybrat kvalitní letní směs?

Dobré složení u letní směsi umožňuje:

  • lépe rozpouštět a odstranit hmyz z čelního skla,
  • dýchat látky, které neškodí vašemu zdraví,
  • starat se o auto tak, aniž by naleptávala lak nebo pryž,
  • nerozmazávat hmyz po skle do mastných skvrn.


Abyste předešli problémům, které jsme zmínili, je určitě dobré něco si o letních směsích nastudovat. S námi to máte jednodušší, bude vám stačit náš článek, který shrnuje všechny důležité informace o směsích do ostřikovačů na léto. Test letních směsí vám pak určitě pomůže zvolit tu nejlepší pro vás.

Jak fungují letní směsi do ostřikovačů

Na rozdíl od zimních směsí, které mají jako hlavní úkol odstraňovat zmrzlý sníh a nezamrznout, letní směsi jsou v autě potřeba proto, aby vám pomohly zbavit se náletů hmyzu. Když frčíte po dálnici 130 km/hod a venku je parný den, v okolí rozehřátého asfaltu se kumulují mouchy, brouci, komáři a další podobná stvoření. Vysoká rychlost je na vašem skle doslova promění v mastné fleky, jejichž počet se rychle navyšuje. Ostré slunce a horký vzduch je během chviličky vysuší, a pak už je opravdu těžké je ze skla odstranit. S dobrým ostřikovačem se hmyzí tělíčka rozpustí a snadno stěračem setřou.

Tip: Někdy je hmyzí nános opravdu silný a zasychá rychle. V tomto případě se vyplatí mouchy ze skla odstranit mechanicky, zkrátka ho pořádně omýt vodou s běžným přípravkem na mytí a setřít stěrkou. Lépe než plýtvat drahým ostřikovačem a poškodit sklo tak raději zajeďte na nejbližší benzínku a využijte tamní kyblík a stěrku, kterou najdete u každého stojanu s pohonnými hmotami. Nebo se o auto postarejte doma.

Ředí se letní směsi?

Na rozdíl od zimních směsí, které poskytují ochranu před špínou při různě nízké teplotě u směsí letních neřešíte použití pro danou teplotu vzduchu. Z toho vyplývá, že ani ředění letních směsí není nijak potřeba. Samozřejmě, pokud chcete získat větší množství směsi, můžete letní směs naředit destilovanou vodou. Tím však logicky snížíte její rozpouštěcí a čisticí účinek. Ředí se pouze letní koncentráty do ostřikovačů.

Mixování letní a zimní směsi

Když vám směs v nádržce nebo v kanystru zůstane, a po zimě nejsou už ani památky, logicky vás může napadnout, že ji doplníte směsí letní. Na to ale pozor, míchat zimní a letní voda do ostřikovačů se zásadně nedoporučuje. Můžete si tak automobil poškodit.

Jednotlivé směsi mají odlišné složení a pokud se špatně smíchají, hrozí, že pokud na jaře teplota klesne pod bod mrazu, směs zamrzne a zdeformuje vám ostřikovací hadičky nebo poškodí jiné součástky v mechanismu. A to se stává poměrně často, jelikož nádržka ve většině aut má specifický tvar, který má podobu dlouhé trubice. Určitá část směsi se v ní tak prostě nepromíchá. Nikdy navíc nevíte, jaké množství např. letní směsi jste nestihli vypotřebovat, a tak nelze určit správný poměr pro míchání. Nemrznoucí směs pak nebude fungovat správně.

Pokud budete postupovat naopak a na jaře do zbytku zimní směsi přilejete letní, zas takový problém to pro auto ani bezpečnou jízdu nebude. Může se ale stát, že tahle domácí směska nebude tak efektivně odstraňovat zbytky hmyzu a na skle ho spíš rozmaže. Pokud byste se rozhodli celoročně užívat zimní směs, autu neprospějete. Díky obsahu alkoholu je totiž zimní směs agresivnější a způsobí rychlejší odcházení gumových a plastových součástek stěračů či karoserie.

Jak tedy postupovat? Před nástupem zimní či jarní sezóny raději zbytek kapaliny dokonale spotřebujte, nebo ji odsajte hadičkou z nádrže, než se rozhodnete dolít novou.

Můžete místo směsi použít JAR?

Když je nouze, může voda s jarem posloužit jako poslední záchrana. Ale pouze v létě! Pozor si však musíte dát na několik věcí. Jar dost pění, což není úplně ideální stav pro dobrý výhled v autě. V zimě na jarovou vodu úplně zapomeňte, museli byste přimíchat alkohol. Obyčejnou vodu do ostřikovačů nikdy nepouštějte, vodní kámen by vám zanesl trysky. Použijte vodu destilovanou, nebo běžnou minimálně převařte a nechte odstát. Vzhledem k ne tolik vysokým cenám kvalitních produktů je však vždy lepší využít běžnou směs a tato domácí výroba směsi do ostřikovačů se zrovna nevyplatí. Oprava poškozeného auta by vás vyšla mnohem dráž.

A co kvalitnější domácí výroba? Ptáte se, jak vyrobit letní směs do ostřikovačů? Lze to poměrně jednoduše, a stačit vám k tomu budou jen dvě obyčejné surviny. V první řadě se neobejdete bez destilované vody. Pětilitrový kanystr vás vyjde zhruba na 50 korun. K ní si připravte větší množství běžného octu. Pro účinnou směs do ostřikovačů tyto dvě látky smíchejte v poměru 1:1. A to je všechno. Připravte se však na nepříliš vábný zápach, který vám může začít lézt na nervy. Srazit ho můžete pár kapkami esenciálního oleje. Ocet dnes koupíte zhruba za 15 Kč litr, takže pro domácí letní směs do ostřikovačů v množství 5 litrů vás vyjde vás vyjde asi na 60 Kč.

Pokud byste tedy domácí výrobou letní směsi do ostřikovačů chtěli ušetřit, moc se vám to nepovede – běžná cena pětilitrového kanystru se v marketech v akci pohybuje okolo 70 Kč. Výhoda octové směsi je však v její ekologické nezávadnosti a šetrnosti k přírodě. Přece jen je lepší používat vodu a ocet než chemikálie. Zároveň výroba letní směsi není tak náročná jako u směsi zimní, a účinností vás rozhodně nezklame.

Až si zvolíte tu svoji, zbývá už jediná otázka – kam nalít vodu do ostřikovačů? Konkrétní umístění záleží na modelu vašeho vozu, všeobecně je ale nádržka na kapalinu umístěná pod přední kapotou. Poznáte ji jednoduše – víčko je označené modře a najdete na něm i odpovídající piktogram (znázornění čelního skla s naznačeným ostřikem vody). Víčko otevřete a směs nalijete dovnitř – některé z nich mají speciální dávkovací hubici, která vám tento proces usnadní. Jakmile přestane kapalina odtékat, je nádrž plná. Víčko zašroubujete nebo pevně uzavřete a je hotovo.

Složení letních směsí do ostřikovačů

Na rozdíl od zimních směsí je ta letní obvykle mnohem méně agresivní. Obsahuje vodu, čisticí příměsi, saponáty, parfemace a někdy také alkohol, který však v letní směsi není nutný. Narazit však na něho můžete. Účel této kapaliny je odstranění prachu, pylu, hmyzu a dalších nečistot, které se na sklo chytají v měsících, kdy venku nemrzne. Pojďme se na důležité látky podívat blíže.

Voda

U směsí není důležitá jen alkoholová složka, ale také tvrdost vody. Pokud ve vaší domácnosti tvrdou vodu máte, určitě dobře víte, co umí napáchat. Postupem času ucpává trysky ve sprše a v kohoutcích, povlak vodního kamene ulpívá na všech površích. To samé způsobuje tvrdá voda v hadičkách a tryskách ostřikovačů. Vápník a hořčík navíc přímo působí na průhlednost čelního skla. Při jízdě do něho naráží kamínky a usazuje se na něm prach, což způsobuje ve skle maličké trhlinky. Jakmile takové sklo budete ostřikovat tvrdou vodou, v trhlinkách se usadí vodní kámen, který způsobí horší viditelnost, zejména v protisvětle.

Pohlídejte si proto, aby váš ostřikovací přípravek obsahoval vodu měkkou. Jak ji poznáte? Stanovuje se v milimolech.

Tvrdá voda – 2,51 -3,75 mmol/litr

Měkká voda 0,7-1,25 mmol/litr

Voda do ostřikovačů by měla být ještě měkčí. Ty nejlepší produkty obsahují minerálů pod 0,5 mmol/litr.

Alkohol

Dostáváme se k nejvíc diskutované složce, a sice té alkoholové. Důvody, proč věnovat pozornost alkoholové složce se dozvíte u konkrétních typů alkoholu, které se v ostřikovačích používají. Jedná se hlavně o to, že určité druhy mohou naleptat lak nebo škodit plicím při vdechování. V letních směsích ji najdete zřídka, ale setkat se s ní můžete. O jaké druhy alkoholu se jedná a na které si dát pozor?

Líh

Líh, odborněji etanol patřil dlouhou dobu mezi základní druh alkoholu pro výrobu ostřikovacích směsí. Ačkoliv podléhá vysoké spotřební dani v potravinářském průmyslu, technického lihu se tato daň netýká a dá se zakoupit výrazně levněji. Bývá běžně zastoupený v nemrznoucích směsích.

Metanol

Spousta z vás si jistě vybaví metanolovou aféru z roku 2013, při které zemřelo bezmála 50 lidí. Metanol je alkohol jedovatý pro člověka a rozhodně se nesmí pít. Zajímavé však je, že v nemrznoucích směsích se vyskytuje. Do roku 2010 jeho využití v tomto sektoru bylo možné pouze pod přísnou kontrolou. Od roku 2010 však působí legislativa Evropské unie, která metanol povoluje, ale za určitých podmínek. Například pokud je obsažený v produktu v množství 3 % a více, je nutné opatření speciálním uzávěrem, který děti otevřou jen stěží. Na obalu je také třeba uvést varování, že je výrobek zdraví škodlivý a není radno ho ani vdechovat nebo uvést do styku s kůží.

Protože problém může způsobit i vdechování, je možná trochu zarážející, že je metanol ve směsi do ostřikovače povolený. Spousta aut má totiž vstup vzduchu do klimatizace a topení přímo pod čelním sklem – určitě už jste odér ostřikovací směsi v autě cítili, takže existuje reálné riziko, že ji vdechnete. Přesto neexistují studie, že by by čichání metanolu bylo horší než čichání lihu. I tak se ale většina výrobců rozhodla levnějšího metanolu ve směsích nevyužívat. Věnujeme se mu i níže v sekci “Na co si dát pozor”.

Isopropanol

Poslední alkohol, který se využívá pro výrobu směsí je isopropanol, kterému se říká také přiboudlina. Je typický výrazným zápachem a nedobrou kvalitou, a vzniká i při výrobě pálenky. Protože není dobrý, vylévá se pryč a do vypáleného alkoholu se nemíchá. Ostřikovací směsi ho využívat mohou, a je poměrně efektivní. Ale co zápach? Jeho odér se výrobci snaží přerazit parfémem. Proto hlavně u produktů s isopropanolem má smysl pořídit si zimní směs s vůní, která do auta částečně pronikne. Když se ale tekutina na skle zahřeje a začne se vypařovat, většinou ani parfém nedokáže zcela přerazit nepříjemný zápach.

Na co si dát pozor

Ačkoliv jsou letní směsi méně agresivní než směsi zimní, mohou se v nich vyskytnout látky, které by vám mohly způsobit na autě škody – a to hlavně tím, že naleptají lak, pryž na stěračích nebo plastové součástky v autě. Čemu se vyhnout?

Metanol

Ano, metanol bývá součástí levných směsí, ale pozor na něho. Šetření se tu příliš nevyplácí. Methanol je jedovatý, takže při vydatném používání a vdechování by vás mohl i přiotrávit. Hlavně ale patří k silným rozpouštědlům, což vaše auto určitě nepotěší. Když ho výrobce přimíchá do směsi, hrozí jak poškození plastových součástí trysek ostřikovače, tak samotného autolaku. Tyto problémy se dají očekávat hlavně při pravidelném používání, po prvních pár vyjížďkách se nic nestane. Ale i jedna sezóna už může způsobit nevratné škody. Na laku se mohou tvořit fleky a mapy, gumové těsnění na oknech a stěračích budou poškozené.

Aceton

Další látkou, která by neměla v ostřikovací směsi nic pohledávat je aceton. Ženy ho znají jakožto odlakovač na nehty, ovšem odlakovat si s ním auto určitě nikdo z vás nechce. Jedná se o velmi silné rozpouštědlo, které pomáhá rozpouštět hmyz, ale autu extrémně škodí.

Kohoutková voda

Některé levné směsi mohou místo vody destilované obsahovat klasickou kohoutkovou vodu, která může zanést trysky vodním kamenem.

Až budete studovat složení vybrané směsi, nezapomeňte si obsah těchto látek pohlídat. Raději sáhněte po kvalitním přípravku, za který si možná trochu připlatíte, ale v celkové míře ušetříte peníze za opravu. Výše zmíněné složky v něm zkrátka nenajdete. Jejich místo obsadí líh, ethylenglykol nebo jiné ingredience. Nejvýhodnější je nákup v e-shopu, který složení směsi netají – což se bohužel jeví jako běžná praxe, nebo přímo u automobilového výrobce či autorizovaného servisu. Pak samozřejmě fyzicky, přičemž si složení můžete přečíst sami.

Speciality v oblasti kapalin do ostřikovačů

Mimo klasické směsi si můžete vypomoci ještě speciálními technologiemi, a sice těmito:

Tekuté stěrače

V úvodu článku jsme mluvili o tom, že pro čistá skla není důležitá jen kvalitní směs do ostřikovačů, ale i efektivita stíracích gumiček na stěračích. S tím souvisí i možnost nechat si aplikovat tzv. tekuté stěrače. Ty oceníte hlavně v silném dešti. Jedná se tedy o pečlivou aplikaci několika produktů, které společně odpuzují vodu. Je to ale proces komplikovaný a určitě doporučujeme využít služeb profesionálů.

Nano kapalina do ostřikovačů

Využít můžete i vylepšenou verzi klasických směsí, které využívají nanotechnologii. Obsahuje nanočástice, které vyrovnávají nerovnosti na skle, a povrch je pak dokonale hladký. Stěrače s ní fungují efektivněji a sklo zbytečně nebrousí a netřou. Šetří tak nejen sklo samotné, ale právě i stěrače.

Je výhodné pořizovat velké kanystry letní směsi?

Samozřejmě, že velkým lákadlem pro pořízení třeba 25litrového koncentrátu či směsi je jeho výhodnější cena oproti menším balením. Při dnešních cenách veškerého zboží je to krok logický. Navíc je nejvýhodnější pořídit danou směs před sezónou, kdy jsou ceny příznivější a zásoby velké. Nejlepší ceny získáte většinou v supermarketu nebo v akci na internetu. Běžně se můžete setkat s výhodnými akcemi na vodu do ostřikovačů v supermarketech, populární je třeba letní směs do ostřikovačů Lidl. Pozor ale na kvalitu, obzvlášť privátní značky řetězců mohou obsahovat kohoutkovou vodu, která trysky zanese vodním kamenem. Nejdráž vás vyjde nákup letní směsi na benzínce.

Ohledně velkých balení je ale třeba myslet i na nevýhody. Velký kanystr potřebujete někde skladovat.

Jak často je třeba letní směs doplňovat?

Záleží na více faktorech. Pokud potřebujete mít sklo neustále perfektně čisté, je logické, že ho budete ostřikovat víc. To samé platí v případě, kdy je léto deštivější. Spotřebu více navyšuje i jízda po dálnici, kdy v rychlosti na sklo přibývá větší množství hmyzu a prachu. Zásobní nádržka auta má obvykle objem okolo 3 litrů, pokud má vaše auto ostřikování světlometů, pak i 5 litrů. Spotřeba je opravdu individuální. Sezóna bez mrazů je však poměrně dlouhá, a tak lze všeobecně říct, že letní směs do ostřikovačů 25l za jedno takové období zvládnete spotřebovat.

Typy přípravků do ostřikovačů

Setkat se můžete s těmito třemi možnostmi.

● Hotové směsi

Směs, kterou lze běžně zakoupit už nemusíte nijak ředit nebo s ní nic dalšího provádět. Jednoduše ji nalijete do nádržky a o víc se nestaráte. Nemusíte řešit žádné ředící poměry ani shánět destilovanou vodu. Jedná se o nejpohodlnější řešení.

Koncentráty

Výhodně jsou zejména u zimních kapalin. Koncentrát v určitém poměru naředíte s vodou a teprve potom vlijete do nádržky. Je třeba vědět, v jakém poměru kapalinu ředit. S koncentrátem můžete ušetřit poměrně dost peněz. Hodí se, pokud se chystáte na delší dobu do zahraničí, protože v cizině jsou ceny ostřikovacích směsí většinou o dost dražší než v Česku. Už od slova koncentrát je jasné, že se jedná o menší láhev, která vám nezabere příliš prostoru v kufru. Nezapomeňte na to, že je třeba koncentrát ředit demineralizovanou vodou, aby vám vodní kámen neucpal trysky.

● Tablety do ostřikovačů

Jsou i další možnosti, jak vaše sklo učinit krásně čistým a průhledným. Využít můžete tablety do ostřikovačů, které jsou většinou celoroční. Stačí jednu tabletu přihodit do zhruba 4 litrů vody nebo nemrznoucí směsi (záleží dle daného výrobce), a směs nalít do nádržky. Nelze to bohužel provést přímo v nádrži. Jejich výhoda je například jako nouzové řešení na cestách, kdy kapalina dojde a není možnost zakoupit novou na benzince.

Recenze letních směsí do ostřikovačů

Na trhu máte na výběr z široké nabídky výrobků. Která letní směs do ostřikovačů je ta nejlepší? Přečtěte si náš test a usnadněte si rozhodování.

Letní směs Carlson

Typsměs
Vhodné do teploty0 a více
Přibližná cena za l16 Kč

Pokud patříte mezi milovníky českých značek a místní výrobce rádi podpoříte, můžete si zvolit letní směs do ostřikovačů Carlson – české společnosti, která se věnuje autokosmetice a produktům pro motoristy. Letní směs do ostřikovačů Carlson patří mezi nejprodávanější výrobky. Je funkční, hezky voní a pořídíte ji za atraktivní cenu. Zákazníci jsou s ní spokojeni a řadí ji mezi klasiku. Nejčastěji seženete 5l letní směs do ostřikovačů Carlson.

K dostání je také ve verzi Pink Lady – v růžové barvě a dámské vůni.

Zjistit cenu

Letní kapalina do ostřikovačů Sonax Xtreme 1:100

Typkoncentrát
Vhodné do teploty0 a více
Přibližná cena za l5 Kč

Nejprodávanější a nejoblíbenější letní ostřikovací kapalina je jednoznačně Sonax Xtreme v koncentrátu. Autokosmetika Sonax má ve svém portfoliu širokou škálu kapalin pro automobily, včetně oblíbených zimních směsí. Letní koncentrát Sonax Xtreme se může pochlubit vysokou čisticí silou a účinně zbaví vaše sklo olejů, hmyzu, mastnoty i prachy.

Tento produkt má několik výhod. Zaprvé neobsahuje fosfáty, a je šetrný k plastovým součástem vašeho auta. Je vybavený efektem ANTIKALK, který umožňuje tento koncentrát ředit jakoukoliv vodou z vodovodu – klidně i velmi tvrdou. To znamená značnou úsporu a pohodlí oproti použití vody destilované. A také šetrnost k přírodě, kdy se zbavíte nutnosti koupit objemné plastové kanystry. Je taky skvělý pro světlomety xenonové varianty. Ředí se poměrem 1:100, takže z 250 ml získáte 25 litrů letní směsi, a to za průměrnou cenu asi 130 Kč. Navíc ho můžete snadno skladovat a ředit dle potřeby, hodí se tak třeba i pro delší cestování do zahraničí. Krásně voní a je účinný.

Není tedy s podivem, že vítězem testu letních směsí do ostřikovačů se právem stává právě Sonax Xtreme. Jedná se opravdu o nejlepší letní směs do ostřikovačů, která je dostupná na trhu. To potvrzují i pochvalné reakce uživatelů.

Zjistit cenu

Sheron letní směs

Typsměs
Vhodné do teploty0 a více
Přibližná cena za l20 Kč

Značka Sheron se zaměřuje výhradně na potřeby pro motoristy, a nabízí proto i nejrůznější příslušenství a provozní kapaliny. Letní směs do ostřikovačů Sheron patří mezi oblíbenou volbu řidičů. Nejspíš jste netušili, že tato značka patří pod společnost Shell, která je majitelkou populárních čerpacích stanic. Jestli tedy svému autu chcete pořídit letní vodu do ostřikovačů Shell, sáhněte právě po kapalině Sheron.

Uživatelé si chválí dobrou kvalitu kapaliny. Základní varianta má příjemnou citrusovou vůni a spolehlivě odstraňuje hmyz ze skla. Na výběr však máte i z několika specifičtějších produktů jako je Sheron letní kapalina do ostřikovačů Lady v atraktivní růžové barvě a s příjemnou sladkou vůní, kterou ocení hlavně dámy. Varianta letní směsi Sheron Power se může pochlubit speciálním složením, které odstraňuje mouchy a další brouky mnohem efektivněji. Mimo to se můžete těšit na příjemnou broskvovou vůni. Zajímavou možností je také Sheron Letní kapalina do ostřikovačů Nano plus, která obsahuje nanočástice a snižuje přilnavost hmyzu na sklo. Pokud hledáte letní koncentrát, pořídit si ho můžete i od této značky.

Zjistit cenu

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.6/5 7 hodnocení

Zdroje:

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

  1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
  2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
  3. Rady k nakupování
  4. Nové recenze produktů
  5. Nové srovnávací testy
  6. Tyto e-maily jsou zdarma
  7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

      Přidejte váš dotaz nebo recenzi

      Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

      Covybrat.cz
      Logo