Jak vybrat mikrovlnnou troubu

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Známe to všichni. Přijdeme pozdě domů a večeře je studená jak psí čumák. A protože „umíráme hlady“, nechce se nám jídlo ohřívat na sporáku, nebo dokonce čekat, než se nahřeje trouba. Naštěstí nás v tomto ohledu může zachránit mikrovlnná trouba. Otázka ale zní, jak z hromady mikrovlnek, které na trhu najdeme, vybrat tu pravou? Máme pro vás tipy, které vám výběr usnadní. Tak pojďme na to!

Test mikrovlnných trub 2023

Do našich recenzí mikrovlnných trub jsme zařadili ty, které spadají do základní skupiny a jsou volně stojící. Jejich největší výhodou jsou nízké pořizovací náklady. I v těchto spotřebičích je možné narazit na ty, které mají nízkou spotřebu. V úvahu jsme vzali rychlost ohřevu a spotřebu energie a neopomenuli jsme ani na vnitřní objem mikrovlnek.

AEG MFC 3026S-M

Typvolně stojící
Objem28 l
Hmotnost18,5 kg
Výkon900 W

AEG MFC 3026S-M je model mikrovlnné trouby spadající do vyšší cenové kategorie. Očekávat proto můžete jak vyšší výkon 900 W (při grilování až 1 100 W), tak větší počet funkcí včetně grilu a horkovzduchu. Tento spotřebič je proto možné používat i místo horkovzdušné trouby.

Počítat ale musíte s vyšší spotřebou, příkon totiž činí 1 450 W. Samozřejmostí je také displej, na kterém se zobrazují hodiny, čas a režim ohřevu. Tento model ale nedisponuje pokročilými funkcemi parního pečení nebo pečení chleba. Bohužel chybí také inteligentní funkce rozmrazování potravin, pomocí níž si spotřebič sám odhadne potřebnou intenzitu i délku rozmrazování v závislosti na hmotnosti a typu pokrmu.

Provedení je nerezové. Oceňujeme, že na něm nejsou vidět otisky prstů. Horší je to ale se zpracováním vnitřního prostoru tohoto spotřebiče. Grilovací těleso není kryté a nachází se volně v prostoru. Při ohřevu, pečení nebo grilování vyšších potravin (např. celého kuřete) může dokonce překážet. Nevýhodou je také snadno ulpívající mastnota a další nečistoty.

Ovládání je poměrně snadné, ovšem zbytečně krkolomné. Například pokud vypnete spotřebič dřív, než uplyne zvolená doba ohřevu, je nutné ji vyresetovat (opětovným stiskem tlačítka Stop). Pokud tento krok vynecháte, při dalším ohřevu zůstane v paměti přístroje zbývající čas.

Navíc v případě, že chcete mikrovlnku otevřít pouze jednou rukou, se vám to s největší pravděpodobností nepodaří. Spolu s madlem dvířek totiž táhnete i celý spotřebič. Počítat musíte také s tím, že se jedná o velký model, který vám na kuchyňské lince zabere poměrně mnoho místa.

 • funkce gril
 • funkce horkovzduch
 • vyšší pořizovací cena
 • obtížnější otevírání
 • umístění grilovací spirály
 • chybí funkce inteligentního rozmrazování
Zjistit cenu

AEG MFD 2025S-M

Typvolně stojící
Objem20,31 l
Hmotnost14,5 kg
Výkon800 W

Mikrovlnku AEG MFD 2025S-M pořídíte za příznivou cenu. Jedná se o jednoduchý model, který vyniká nízkým příkonem 1 150 W, a tedy i nízkou spotřebou. Dosahuje standardního výkonu 800 W (gril až 1 000 W). Přestože nenabízí žádné pokročilé funkce (např. horkovzduch), můžete s ní potraviny klasicky grilovat i rozmrazovat. Součástí je také displej zobrazující čas a režim ohřevu. Chybí ale praktická funkce hodin.

Design je zdařilý a nepůsobí vůbec lacině, zpracování je kvalitní. Potěšila také skutečnost, že na nerezovém povrchu nejsou vidět otisky prstů. Ovládání je jednoduché a v podstatě je stejné jako u běžných mikrovlnných trub. Pokud proto na tento model přecházíte a jste navyklí pracovat s jiným spotřebičem, velmi rychle si zvyknete.

Bohužel manipulace není příliš snadná. Otevírání dvířek jde ztuha a chcete-li dvířka spotřebiče otevřít pouze jednou rukou, klouže po povrchu celá mikrovlnka. Co se ovšem týče ohřevu, tento spotřebič překvapil svojí rychlostí a rovnoměrností. Pro některé uživatele může být ale rušivá signalizace ukončení ohřevu, při níž se ozve pětkrát za sebou ostré pípnutí.

Tento model patří mezi klasiku, která není ničím výjimečná, na druhou stranu ale všechny základní funkce zvládá na jedničku. Pokud proto patříte mezi nenáročné uživatele, může být dobrou volbou.

 • snadné ovládání
 • nízká spotřeba elektrické energie
 • funkce gril
 • obtížné otevírání
 • nedostatek funkcí
 • příliš intenzivní ohlášení konce ohřevu
Zjistit cenu

Samsung F300G

Typvolně stojící
Objem23 l
Hmotnost12 kg
Výkon800 W

Samsung F300G je oblíbený pro svůj ECO režim, pomocí kterého nabízí nejnižší příkon v pohotovostním režimu. Tím snižuje spotřebu energie. Vnitřek je z kvalitního keramického povrchu, který je odolný proti poškrábání a zároveň se snadno čistí. Pro ovládání budete používat tlačítka a otočný volič. Vaše volby a nastavení si zkontrolujete na dobře čitelném displeji. Rukojeť pro otevírání dvířek je plastová a přední část je opatřena nerezem. Jako plus vidíme možnost vypnutí zvukové signalizace nebo podsvícení hodin, aby vás nerušily třeba v noci. Čas je možné přidávat po 30 vteřinách.

Mikrovlnka je schopná výkonu 800 W, ale drží si současně nízký příkon – jen 1350 W. Nemusíte se bát, že by ji omylem zapnuly děti, protože má dětskou pojistku. Drobnou nevýhodou je příliš ostré světlo displeje a zbytečně násobené pípání při skončení ohřevu. Bohužel nenabízí nadstandardní funkce, takže se bude skvěle hodit všem, kdo ji použijí na ohřívání jídel a rozmrazování. Velkou výhodu vidíme v tom, že provoz je tichý a žárovka se při otevřených dvířkách po 5 minutách sama zhasne. Nevýhoda je však v příliš slabém osvětlení, kvůli kterému jde přes dvířka špatně vidět skrz. Přívodní kabel by mohl být delší a pípání na konci ohřevu je zbytečně hlasité.

 • cena
 • finančně nenáročný provoz
 • keramický povrch
 • možnost vypnutí zvukové signalizace a podsvícení hodin
 • kratší přívodní kabel
 • špatná světelná propustnost dvířek
 • velmi intenzivní ohlašování dokončení ohřevu
 • nemá nadstandardní funkce
Zjistit cenu

Electrolux EMS 21400 S

Typvolně stojící
Objem18,5 l
Hmotnost15 kg
Výkon800 W

Královna mezi mikrovlnkami podle hodnocení spotřebitelů v roce 2015. Její hlavní předností je nízký příkon 1250 W, a tedy i nízká spotřeba elektřiny. Sice nenabízí hromadu nadstandardních funkcí, ale umí grilovat. Při grilování se trouba dostane na výkon kolem 1000 W, standardní výkon je 800 W.

Určitě vás potěší automatický rozmrazovací program, který reaguje na hmotnost zmrazeného jídla. Nevýhodou je nešikovný způsob ochrany proti dětem. Tato trouba má tužší zavírání a otevírání dvířek, takže se s ní těžko manipuluje jednou rukou. Kromě toho také svítí, když má otevřené dvířka. V takovém případě světlo nelze vypnout. Celkově má mikrovlnka pěkný design a snadno se ovládá, na běžné používání je dostačující.

Mikrovlnka má větší rozměry, takže počítejte s tím, že zabere místo na pracovní desce. Ze spodní strany by se hodily protiskluzové, nebo lepší nožičky, než má mikrovlnka teď, protože při manipulaci nedrží na místě a posunuje se.

 • pěkný design
 • snadné ovládání
 • nízká spotřeba elektrické energie
 • umí grilovat
 • rozmrazovací program reaguje na hmotnost
 • dvířka se nedají otevřít jednou rukou
 • větší rozměry
 • klouže
Zjistit cenu

Sencor SMW 1817BK

Typvolně stojící
Objem17 l
Hmotnost10,5 kg
Výkon700 W

Základní varianta, která je zajímavá svým vyladěným designem a nízkou pořizovací cenou. Sice nezvládne kromě ohřevu a rozmrazování žádné další vymoženosti, ale na běžné používání vám bude zcela určitě stačit. Výkon 700 W není nějak převratný a budete si muset počkat o něco déle, než se jídlo ohřeje. Její provoz je poměrně hlučný, ale ovládání naprosto snadné. Dvířka se otevírají dobře za pomoci tlačítka.

Určitě ji ocení všichni nenároční uživatelé, kteří si potřebují jen ohřát jídlo. Díky své jednoduchosti ovládání se hodí nejen pro méně technicky zdatné jedince, ale dobrou službu odvede i na pracovišti. Její největší předností je příjemná pořizovací cena. Odvětrání na tomto modelu je z horní strany, takže se na mikrovlnku nesmí nic pokládat.

Vnitřní otočný talíř je průhledný, takže je mikrovlnka hezká nejen zvenku, ale i zevnitř. Svým způsobem se vymyká také černou barvou, díky které rozhodně zaujme. Dovnitř se vejdou talíře o průměru maximálně 24,5 cm, takže pizzu v ní určitě neupečete, ale na ohřev vystačí. Z hlediska objemu je elektrospotřebič spíše menší, takže ho využijí především páry a všichni ti, kdo nechtějí v mikrovlnce vařit, ale jen ohřívat.

 • pořizovací cena
 • elegantní design
 • snadné otevírání
 • jednoduché ovládání
 • pomalý ohřev
 • malý objem
 • žádné funkce navíc
Zjistit cenu

DAEWOO KOR 6S20W

Typvolně stojící
Objem20 l
Hmotnost9,7 kg
Výkon700 W

Volně stojící základní mikrovlnka, která si poradí s ohřevem a rozmrazováním potravin. Může se pochlubit výkonem jen 700 W, ale za to je poměrně levná. Výhodou je také nízká hlučnost. Spousta konkurenčních modelů ve stejné cenové relaci je o polovinu hlučnější.

Dovnitř se vejde nádoba o průměru maximálně 28 cm, takže na talíř s gulášem bohatě vystačí. Bohužel kromě zmíněného tato trouba ničím dalším neoslní, takže ji využijí hlavně ti, kdo chtějí jen ohřívat a rozmrazovat.

Ovládání i nastavení se provádí pomocí dvou otočných voličů a je velmi snadné. Pro otevírání dvířek se používá tlačítko. Mikrovlnnou troubu je možné pořídit s barevnou úpravou horní strany. Vnitřní část je osvětlená žárovkou a dokončení ohřevu nebo rozmrazování oznámí akustický signál.

 • nízká pořizovací cena
 • prostorná
 • snadné ovládání
 • pomalejší ohřev
 • nemá funkce navíc
Zjistit cenu

Jak funguje

Základem všeho je voda. Molekuly vody při vystavení mikrovlnám začnou velmi rychle kmitat. Tím uvolňují ohromné množství tepelné energie. Té energie, která nám ve výsledku bleskově ohřeje jídlo. Při ohřevu se jídlo v mikrovlnce otáčí, protože při odrazu mikrovln od stěn dochází k vytvoření tzv. maxim a minim, tedy bodů, ve kterých by se naše jídlo spálilo, nebo naopak neohřálo.

Na co se při výběru zaměřit

Pokud si nejste jisti, jak správně vybrat mikrovlnou troubu, existuje několik parametrů a otázek, které vám s výběrem pomohou. Především si odpovězte na otázky:

 • Kam chci mikrovlnnou troubu umístit?
 • Jaké funkce využiji?

Kromě toho se pokuste rozhodnout, jak často budete mikrovlnku používat, jakou budete chtít účinnost ohřevu a jestli vám stačí menší trouba, nebo naopak potřebujete velikou, která zvládne upéct i pizzu.

Volně stojící vs. vestavná mikrovlnná trouba

Pokud nejste zapřisáhlým vyznavačem dokonalého designu, určitě můžete sáhnout po volně stojící mikrovlnce. Výhodou je možnost přemístění trouby, snadnější manipulace a nižší cena. Pořídíte ji už okolo 1 000 Kč. Nevýhodou je složitější čištění, protože je celý zevnějšek vystavený prachu a mastnotě.

Jestli chcete mít kuchyni designově čistou, bude pro vás lepší vestavěná mikrovlnná trouba. Ta je kromě předních dvířek celá schovaná v lince, a proto je její čištění snadné. Jsou ale náročnější na prostor, protože potřebují místo na odvětrávání. Mikrovlnná trouba totiž průduchy odvádí přebytečné teplo, proto počítejte s 5-10 cm volného prostoru navíc. Kromě toho jsou také většinou o něco dražší než ty volně stojící. Cenově začínají někdo od cca 3 000 Kč.

Volně stojící mikrovlnná trouba se většinou umisťuje na pracovní desku. Mikrovlnka by nikdy neměla stát na ledničce. Lednice chladí, ale mikrovlnka ohřívá, takže mohou zbytečně vzrůst nároky na energii u obou spotřebičů. Vestavěná by se měla nacházet nad vestavěnou troubou zhruba v úrovni očí. Dobře se vám bude ovládat i manipulovat s pokrmy.

Velikost mikrovlnky

Velikost spotřebiče se bude odvíjet od toho, jaké jídlo budete nejčastěji připravovat, pro kolik lidí a jak často. Na základě toho se bude lišit objem mikrovlnné trouby a průměr talíře.

Objem mikrovlnné trouby

Objem se udává v litrech a k dostání tak jsou malé mikrovlnné trouby s objemem kolem 14 litrů až po velké elektrospotřebiče pyšnící se objemem až 45 litrů.

Počítejte, že s objemem přímo souvisí i celková velikost mikrovlnky. Tento faktor zvažte především tehdy, pokud volíte volně stojící variantu, ale na pracovní desce šetříte každý centimetr místa.

Jestliže jste nenároční uživatelé nebo bydlíte sami, vystačíte si s objemem mikrovlnné trouby v rozmezí 14-20 l. Připravte se na to, že menší mikrovlnné trouby mohou mít problémy s rozmrazováním větší drůbeže. V případě, že budete chtít jídlo v mikrovlnce připravovat častěji a pro více osob, vybírejte takové elektrospotřebiče, které mají objem 20 l a více.

Průměr otočného talíře do mikrovlnné trouby

Čím menší spotřebič si pořídíte, tím menší bude i průměr otočného talíře. Mezi nejmenší průměry patří ty s rozměrem zhruba 24 cm, za velké označujeme talíře s průměrem 40 cm.  Do menších mikrovlnných trub se  v pohodě vejdou klasické plytké i hluboké talíře.

Pokud chcete ohřívat nebo připravovat více pokrmů najednou, nebo máte ambice v mikrovlnce připravovat dokonce pizzu, budete muset do mikrovlnné trouby dát větší talíře, proto volte větší průměr, který se pohybuje kolem 25-30 cm.

Na skleněný otočný talíř buďte opatrní, při vypadnutí by se mohl snadno rozbít o podlahu. Náhradní talíř do mikrovlnné trouby sice najdete na internetu, ale bude vás stát 200-300 Kč. Pokud byste v mikrovlnné troubě vařili bez otočného talíře, nebylo by jídlo ohřáté rovnoměrně. V některých částech by bylo studné, v jiných teplé.

Stejně jako u parametru objemu, platí i zde pravidlo, že čím větší průměr talíře budete mít, tím větší rozměry bude mít mikrovlnná trouba.

Příkon a výkon mikrovlnné trouby

Mikrovlnná trouba, ostatně jako každý spotřebič, oplývá určitým výkonem. Pokud chceme jídlo ohřívat co nejrychleji, měli bychom vybírat co nejvyšší příkon – kolem 1 000-3 000 W, což stačí na každodenní použití. K sehnání jsou však i modely příkonem kolem 500 W. Vyšší příkon má i svou stinnou stránku. Vysoký příkon totiž znamená vysokou spotřebu elektrické energie. S nárůstem funkcí mikrovlnky většinou stoupá i příkon.

Co se týče příkonu grilu, ten je většinou uveden samostatně. Čím vyšší údaj je, tím lepší grilovací schopnosti elektrospotřebič má.

Před výběrem konkrétního modelu se zamyslete nad tím, jak moc vám záleží na rychlosti ohřevu a nadstandardních funkcích. Jinak se může stát, že budete nemile překvapeni účtem za elektřinu. Hlavně, pokud mikrovlnku používáte často.

Výkon je většinou možné nastavit pro každý druh ohřívaného pokrmu zvlášť. Nižší výkon je vhodný pro rozmrazování, vyšší zase pro rychlý ohřej jídla. Hodnota výkonu se pohybuje od 600 W po hodnoty přesahující 2 000 W.

Způsoby ovládání

Tomu, jak „komplikovanou“ mikrovlnku si pořídíte, bude odpovídat i způsob ovládání. Základní jednoduché mikrovlnky mají většinou manuální otáčecí kolečka, na kterých si volíte výkon a dobu ohřevu. Toto jednoduché ovládání je nejvhodnější pro starší osoby, ale často se s ním setkáte i na pracovištích.

Elektronické nebo dotykové ovládání vám uživatelsky velmi zpříjemní používání a umožní individuálně nastavit každý parametr, který si můžete zkontrolovat na displeji.

Otevírání dvířek

Při výběru se nezapomeňte podívat, na jakou stranu se otevírají dvířka. Nejběžnější je otevírání doleva, ale můžete se setkat i s pravostranným otevíráním. Na způsob otevírání dvířek by se měli zaměřit zejména leváci. Otevírání by mělo být praktické, nezapomeňte, že pro úplné otevření dvířek potřebujete dostatečný prostor.

Dvířka je možné otevřít buď silou a tažením za madlo nebo za pomoci stisknutí tlačítka. Dvířka by, zejména kvůli dětem, neměla jít otevřít jen tak. V současné době se mikrovlnné trouby nejčastěji vyrábí s lesklým povrchem. Připravte se tedy na to, že u provedení otevírání na stisknutí tlačítka na něm budete mít permanentně otisky prstů. Madlo je v tomto případě efektivnější, ale není tolik bezpečné z hlediska otevření dětmi.

Výjimkou není ani otvírání dvířek směrem dolů. Tento způsob je dobrým řešením v případě, že nemáte vpravo nebo vlevo prostor pro plné otevření dvířek. S tímto způsobem otevírání je možné se setkat i u mikrovlnných trub do kamionu.

Z hlediska bezpečnosti se zajímejte nejen o to, jakým způsobem je možné dvířka otevřít, ale také jak moc se přední část dvířek zahřívá.

Výrobní materiál a povrchová úprava

Na našem trhu se nejčastěji setkáte s plastovým nebo nerezovým provedením. Často se tyto materiály také kombinují. Nerez mikrovlnné trouby jsou zpravidla odolnější a dražší. Levné mikrovlnné trouby mají nejčastěji povrch vyrobený z plastu. Pokud hledáte nejlepší mikrovlnou troubu, měli byste zvolit tu v nerezovém provedení.

Povrchová úprava může být buď lesklá, nebo matná. S matnou se nejčastěji setkáte u levnější plastových trub. Tento povrch se velmi snadno udržuje a není na něm vidět prakticky žádný otisk. Nerezová provedení a lesklé povrch jsou na otisky velmi náchylné, jsou na nich vidět i kapky nebo jiné nečistoty.

Základní vs. multifunkční mikrovlnné trouby

Na trhu se můžete setkat se 3 typy mikrovlnných trub:

 1. monofunkční,
 2. bifunkční,
 3. multifunkční.

Monofunkční mikrovlnná trouba

Jedná se o základní mikrovlnou troubu, která vám bohatě postačí, pokud v ní chcete jen ohřívat jídlo. Sice nezvládne složitější úkony, ale zato jí seženete už i za tisícovku. Navíc leccos z nadstandardních funkcí zvládnou i klasické trouby. Proto je skoro nesmysl hledat spotřebič typu kombinovaná mikrovlnná a horkovzdušná trouba.

Bifunkční mikrovlnná trouba

Jedná se o mikrovlnou troubu s grilem, jež je v podstatě rozšířením základní verze.

Multifunkční mikrovlnná trouba

Tento elektrospotřebič je vybaven nejen grilem, ale také funkcí horkého vzduchu a některé modely dokonce umožňují také vaření v páře. Připravte se ale na to, že multifunkční mikrovlnka vás bude stát víc peněz. Obvykle aspoň 3 000 Kč. Proto dobře zvažte, jaké funkce a jak často budete využívat. Existuje totiž také spousta základních modelů s grilem, což je nejpoužívanější nadstandardní funkce.

Obecně můžeme říct, že v mikrovlnných troubách je možné také zavařovat ořechy nebo okurky, ale také uvařit rýži. K tomu slouží speciální rýžovar do mikrovlnky. A pokud vám zavařování v mikrovlnné troubě připadá moc snadné, můžete se nechat inspirovat nejrůznějšími recepty do mikrovlnky, kterých je plný internet.

Co dnešní multifunkční mikrovlnky umí?

Jet MenuFunkce pro snadnou přípravu zmražených jídel.
Auto ReheatAutomaticky ohřeje mléko nebo studené jídlo.
Forced AirHorký vzduch na přípravu drůbežího masa nebo zákusků.
Quick HeatRychlé předehřátí mikrovlnky na požadovanou teplotu.
Jet StartBleskové ohřátí potravin s vysokým obsahem vody.
Jet DefrostDokáže rozmrazit potraviny až 7x rychleji než u běžných trub.
Vaření v pářeZdravější ohřev. Zachová vitamíny, tvar, chuť i vůni potravin.
CrispUpeče jídlo do křupava, ale je nutný speciální talíř do mikrovlnky.
6. smyslAutomaticky optimalizuje využití energie během ohřevu.

Čištění mikrovlnné trouby

Hlavní je udržovat ji v čistotě. Mikrovlnka k sobě elektrickým nábojem přitahuje prach. Ten se může v krajním případě dostat přes odvětrávání v zadní části dovnitř a zničit ji. Nepodceňujte ani mastnotu, která v kuchyni vzniká téměř při každém vaření.

Pokud přemýšlíte, jak vyčistit mikrovlnku, bude vám stačit hadřík, utěrka a běžné čisticí prostředky. Při extrémním znečištění můžete použít jiné prostředky, které schvaluje výrobce.

Dávejte pozor také na vlhkost. Opakované a dlouhodobé vystavení vodě může narušit vnější povrchovou úpravu a způsobit korozi. To se samozřejmě netýká nerezové mikrovlnné trouby.

Nádobí do mikrovlnné trouby

Určitě víte, že do mikrovlnky nepatří kov. Proto se ujistěte, že vaše nádobí nemá kovové zdobení, které by ji mohlo zničit. Nádobí do mikrovlnné trouby ale není jediné úskalí, které vás čeká. Pokud používáte k ohřevu jídla plastové misky, ujistěte se, že jsou z odolného plastu, který je k tomu určený. Z odolného materiálu je například poklop do mikrovlnné trouby, který se stará o udržování vlhkosti a vůně.

MateriálVhodnost pro ohřev
 Sklo Propouští mikrovlny, ale nejlépe sáhněte po varném skle. Rozhodně se vyhněte sklu zdobenému kovem nebo tenkostěnným sklenicím (na víno apod.).
 Porcelán Nádobí z porcelánu je ideální, pokud nemá kovové zdobení na okraji. To by mikrovlnku ničilo.
 Keramika V keramice ohřívat můžete, ale měla by být glazurovaná a bez prasklin. Jinak hrozí prasknutí nádoby.
 Umělá hmota Na umělohmotných nádobách je označení udávající maximální a minimální teplotu. Ideálně by nádoba měla odolat teplotě do 140 °C.
 Hliník Hliníkové misky s hotovým jídlem můžete použít, ale nesmí se dotýkat stěn mikrovlnky a neměly by být vyšší než pár centimetrů.
Kov a dřevoV žádném případě do mikrovlnky nepatří!
Papír a ostatníLze použít na velmi krátký ohřev, ale pozor na vyšší teploty, aby papír nezačal hořet.

TIP Co vybrat: Pokud chcete ohřívat dvě porce na dvou talířích zároveň, pořiďte si stojánek, na který položíte druhý talíř. Ale pozor! Pokud budou mít jídla jiný obsah vody, pravděpodobně se jedno jídlo ohřeje a druhé nedohřeje.

Další využití mikrovlnné trouby

Buchta z mikrovlnky jako od Ládi Hrušky už dneska asi nikoho nepřekvapí, ale existuje spoustu dalších praktických tipů, jak vaši troubu využít naplno. Pokud patříte mezi zimomřivé lidi, určitě oceníte nahřívací polštářek do mikrovlnky. Ten naakumuluje teplo a vydrží vás hřát několik desítek minut.

Pro děti existuje hřejivý plyšák, se kterým se jim bude usínat samo. A pro nejmenší určitě využijete sterilizátor. V tom můžete párou snadno dokonale vyčistit dětské lahvičky na pití nebo odsávačky mateřského mléka. Sterilizátor do mikrovlnné trouby při správném použití udrží nádoby sterilní 24 hodin.

Srovnání cen mikrovlnných trub

Ceny mikrovlnných trub se liší výrobce od výrobce. Největší podíl na tom má výrobní materiál, ale také funkce a příkon. Pokud je mikrovlnka pouze doplňkovým spotřebičem vaší kuchyně, protože máte dobrou troubu na pečení, pravděpodobně vás její pořízení nebude stát více než 1 500 Kč. V případě, že na ni máte vysoké nároky (grilování, příprava pizzy atd.) si budete muset připlatit, řádově dvoj až trojnásobek.

Levné mikrovlnky do 2 000 Kč

V tomto finančním limitu pořídíte pravděpodobně pouze volně stojící mikrovlnné trouby, které budou mít výkon 750-1 000 W a zhruba ten nejmenší objem 20-22 litrů. Průměr talíře se bude pohybovat v rozmezí 24,5-27 cm. Již v této cenové kategorii však můžete narazit na funkci grilování a rozmrazování. Z hlediska designu se můžete těšit i na retro mikrovlnné trouby nebo na rohové mikrovlnné trouby.

Kvalitní mikrovlnky od 2 000 do 6 000 Kč

Pokud při výběru zabrousíte do výrobků pohybujících se v tomto cenovém rozpětí, budete si moci vybrat z řady vestavných modelů, které vás zaujmou svým moderním a originálním vzhledem. Najdete zde samozřejmě nerezovou úpravu. Objem se bude pohybovat kolem 32 litrů a funkce navíc bude třeba Horký vzduch nebo Crisp.

Luxusní mikrovlnky za 6 000 a více Kč

Elektrospotřebiče v nejvyšší cenové kategorii patří k těm nejkvalitnějším. Většinou se jedná o vestavné multifunkční mikrovlnky s velkým objemem a dobrým výkonem.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.4/5 86 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo