Jak vybrat motorovou pilu a test motorových pil

Aktualizováno v květnu 2023

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Vybíráte motorovou pilu a říkáte si, jakou zvolit, aby měla ten správný říz? Pil existuje celá řada. Při výběru záleží hlavně na tom, k čemu přesně ji budete používat. Ale v každém případě se můžete spolehnout, že po přečtení našeho článku si na vybrané motorové pile zuby nevylámete. Držte si klobouky, bude to ostré. Jdeme na to!

Test benzínových motorových pil 2023

NázevKde koupitHodnocení
celkem
1.HUSQVARNA 550 XPZjistit cenu
100 %
Recenze
2.STIHL MS 362Zjistit cenu
100 %
Recenze
3.DOLMAR PS - 500 CZjistit cenu
85 %
Recenze
4.RIWALL RPCS 5545Zjistit cenu
70 %
Recenze
5.STIHL MS 170-DZjistit cenu
60 %
Recenze
NázevKategorieVýkon (W)Délka lišty (cm)Objem motoru (cm3)Objem nádrže (l)Objem olejové nádrže (l)
1.HUSQVARNA 550 XPfarmářská28005050,10,520,27
2.STIHL MS 362profesionální340040590,6neuvedeno
3.DOLMAR PS - 500 Cfarmářská240038500,470,27
4.RIWALL RPCS 5545hobby230045540,550,25
5.STIHL MS 170-Dhobby12003030,10,25neuvedeno

NázevHmotnost (kg)Brzda řetězuTlumení vibracíJednoduché napínaní řetězuZubová opěrka
1.HUSQVARNA 550 XP4,9anoanoanoano
2.STIHL MS 3625,9anoanoanoano
3.DOLMAR PS - 500 C5,5anoanoanoano
4.RIWALL RPCS 55455,4anoanoanoano
5.STIHL MS 170-D4,2anoanoneano

Test elektrických motorových pil 2023

NázevKde koupitHodnocení
celkem
1.HECHT 2250Zjistit cenu
70 %
Recenze
2.Bosch EasyCut 12 0.603.3C9.020Zjistit cenu
60 %
Recenze
3.Makita UC3541AZjistit cenu
60 %
Recenze
NázevPohonTyp pilyDélka lišty (cm)Hmotnost (kg)
1.HECHT 2250elektrickýřetězová405,6
2.Bosch EasyCut 12 0.603.3C9.020akumulátorovýřetězová6,50,9
3.Makita UC3541Aelektrickýřetězová354,7
NázevNapětí (akumulátoru) (V)Brzda řetězuTlumení vibracíJednoduché napínaní řetězuZubová opěrkaVýkon (W)
1.HECHT 2250230anoneneano2400
2.Bosch EasyCut 12 0.603.3C9.02012anoanoanoano/
3.Makita UC3541A230anoanoanoano1800

Jak funguje motorová pila

Pro řezání se používá řetěz, přesněji řečeno pilový řetěz, který se skládá z hnacích článků (pohybují se ve vodící drážce), ze zubových článků (jimi se řeže materiál) a spojovacích článků.

Pilový řetěz pohání motor. Jeho točivý moment se na řetěz přenáší skrze spojku a zubaté kolečko, které se nazývá řetězka.

Na co se zaměřit před nákupem

Samotný nákup a výběr pily vám usnadní následující otázky:

  • Potřebuji pilu jen pro domácí použití nebo je nedílnou součástí mojí práce?
  • Jak často budu pilu používat? Každý den, jednou za týden nebo jen několikrát do roka?
  • Potřebuji ji pro kácení stromů? Jaký budou mít průměr a bude dřevo tvrdé nebo měkké?
  • Budu řezat i v zimě? Potřebuji, aby měla pila i zimní vybavení?
  • Jaké příslušenství navíc budu k pile potřebovat?
  • Jak náročná by měla být údržba a obsluha?
  • Kolik peněz jsem ochoten do nákupu motorovky investovat?

Na jednotlivé otázky najdete odpovědi v následujících řádcích.

Jaký typ motoru je pro mě vhodný

Motorové pily v základu dělíme podle typu motoru, a to na benzínové a elektrické. Elektrické se ještě dále dělí na klasické, které berou energii ze zásuvky, a tak zvané aku pily – ty k provozu využívají energii z akumulátoru. Odtud tedy i zkratka „aku“.

V naší recenzi motorových pil se zaměříme na obě hlavní kategorie a vysvětlíme si, v čem jednotlivé typy pil vynikají, a v čem naopak ztrácejí. Myslete na to, že čím častěji pilu používáte, tím kvalitnější by měla být.

Benzínové motorové pily

V této kategorii najdeme všechny pily, které zevnitř pohání spalovací motor. Jejich velkou předností je vysoký výkon. V porovnání s elektrickými pilami mají jasně navrch. U nejlepších benzínových pil najdete motory s výkonem přes 4,5 kW. To je přibližně 3x víc než průměrná elektrická pila.

Benzínové motorové pily můžeme dále rozdělit na 3 skupiny. Záleží především na tom, jak často a na co budete pilu používat. Vždy ale potřebují k fungování benzín. Jsou také hlučnější a vytvářejí víc zplodin než jejich elektrická dvojčata.

Hobby pily

Pokud jste jen klasičtí čeští chalupáři, kteří občas potřebují nařezat trochu dřeva, vystačíte si s hobby pilou. Hodí se zejména na řezání menšího dřeva na otop, ale svoje místo má si najde i u prořezávání ovocných stromků, keřů atd.  Na občasnou úpravu dřeva bohatě postačí a pořídíte ji už cca od 2 000 Kč.

Zdvihový objem se nejčastěji pohybuje kolem 40 ccm (kubických centimetrů). Rozhodně se vyhněte takovým pilám, které mají objem menší než 30 ccm, protože ty jsou velmi slabé a nemusí se poprat ani se základním prořezáváním zmíněných stromků.

Lišta bývá u hobby pil dlouhá zhruba 30-37 cm. O jednoduchý start se stará mačkací balónek, tzv. primer (jeho úkolem je po delší odstávce natlačit benzín do válce). Pokud mají tyto pily ve výbavě i tlumení vibrací, jedná se většinou o silentbloky namísto pružin.

Nevýhodou jsou četné plastové části, které by při delším používání na jeden zátah nemusely vydržet zátěž. Spousta takovýchto pil je běžně k mání nejen přímo u výrobců, ale také v hobby marketech.

Dávejte si ale pozor. Motorová pila není věc, kterou si kupujete na jednu sezónu, takže vám rozhodně nedoporučujeme jít výhradně po nejnižší ceně. Raději vsaďte na renomované značky. U těch máte jistotu, že vám pila bude dobře sloužit dlouhá léta. Dobrou hobby pilu pořídíte cca za 3-4 tisíce Kč.

Poloprofesionální pily

Střední třída pil, která se nazývá také farmářská, se cenově pohybuje nejčastěji mezi deseti a osmnácti tisíci korunami. Ve srovnání se základní hobby kategorií už má pila drtivou většinu součástek z kovu. Navíc se může pochlubit podstatně vyšším výkonem (klidně kolem 3 kW).

Farmářské pily mají větší zdvihový objem, který se pohybuje od 50 ccm do 70 ccm. Délka lišty se může upravovat, ale ta základní se pohybuje kolem 45 cm. Vybavení těchto pil je na vyšší úrovni, než má kategorie hobby. Disponují lepší technologii odpružení, mají důmyslné systémy, které usnadňují nastartování pily. Řadí se mezi ně dekompresní ventil nebo automaticky sytič. O běh motoru se starají elektronické jednotky a často otvírané části jsou opatřeny beznástrojovým přístupem.

Z této kategorie vybírejte v případě, že vás baví řezat. A to hodně. Vlastně by se dalo říct, že pokud řežete dřevo několikrát týdně – a klidně i několik hodin v kuse – bude pro vás farmářská pila tou pravou. Poloprofesionální pila by také neměla chybět u živnostníků, kteří hodně pracují se dřevem. Takže pokud má váš život nadstandardní říz, určitě sáhněte po farmářské pile.

Profesionální pily

Královny mezi benzínovými, ale i ostatními pilami. Ve všech měřítkách nemají konkurenci. Za to ale stojí desítky tisíc korun. Počítejte, že profi pila vás vyjde na 18 až 40 tisíc korun. Někdy dokonce stojí ještě o něco víc.

Co za to všechno umí? Samozřejmě má dokonale vyvedenou každou součástku, a to z vysoce kvalitních materiálů. Nejčastěji jde o odolnou ocel. K tomu disponuje výkonem i přes 4,5 kW, takže se ani při osmihodinovém řezání neunaví. Její zdvihový objem může dosahovat až 120 ccm a do standardního vybavení patří i vyhřívaná rukojeť.

Profesionální motorová pila je jasná volba pro kvalitního dřevorubce. Pokud každé ráno vyrážíte do lesa kácet statné stromy a do večera nevypnete motor, potřebujete profi pilu. Žádná jiná pila takovou nálož nesnese. A klobouk dolů před všemi dřevorubci, kteří tuto fyzicky náročnou práci zvládají.

Porovnání jednotlivých kategorií

KategorieKubaturaVýkonNa co se hodí
Hobby pilydo 50 cm3do 2 kWNepravidelné používání na zahradách rodinných domů
Poloprofesionální pily50-70 cm32-3 kWFarmy s lesem a vodním hospodářstvím
Profesionální pilynad 70 cm33-5 kWPovolání lesnictví a dřevorubectví

Výhody a nevýhody benzínových pil

  • Snadnější manipulace
  • Lepší výkon
  • Rychlejší práce
  • Vysoká míra hluku
  • Větší váhová kategorie
  • Vyšší pořizovací náklady

Elektrické motorové pily

Pily na elektřinu jsou zajímavou alternativou k benzínovým hobby pilám. Mají srovnatelný výkon, a navíc se snadněji udržují. Nemusíte doplňovat palivo. Stačí pilu připojit ke zdroji elektřiny a můžete začít řezat. S výkonem 1,6-2 kW sice můžete rovnou zapomenout na tlusté kmeny padesátiletých dubů, ale na přípravu ne příliš tlustých polen na zimu vám tato pila postačí. Cenově se připravte na rozmezí 1 500 – 11 000 Kč.

Výhody a nevýhody elektrických pil

  • Menší hlučnost
  • Přijatelnější pořizovací cena
  • Snadná manipulace
  • Horší výkon
  • Kabel pro připojení do elektřiny

Akumulátorové motorové pily

Jsou svým způsobem samorosty. Mají velmi malý výkon, takže se hodí takřka výhradě na drobné pomocné práce. Ale výborně poslouží při řezání menších větví, prořezávání stromků apod. Akumulátorovou pilu pořídíte už kolem 1 000 Kč.

Velkou výhodou těchto malých motorových pil je nezávislost. To znamená, že pilu nemusíte zapojovat do zásuvky. Ale akumulátor vydrží jen pár hodin, než ho budete muset znovu nabít. Určitě je výhodou i nižší váha a existují dokonce jednoruční aku pily, se kterými výborně zvládnete drobné tesařské práce nebo menší práce na zahradě.

Výhody a nevýhody akumulátorových pil

  • Nízká pořizovací cena
  • Nejste limitování elektrickým kabelem
  • Nízká hmotnost
  • Malá výdrž akumulátoru
  • Velmi malý výkon

Jak vybrat motorovou řetězovou pilu?

Teď už byste měli mít jasno, který typ motoru zvolíte. Přinejmenším musíte vědět, která kategorie pil je pro vás tou pravou (hobby, poloprofi, profi). Teď se podíváme na pily zblízka. Jakmile budete vybírat konkrétní model, měli byste se zaměřit na:

  • délku lišty,
  • typ řetězu,
  • výkon (o tom jsme si pověděli už u jednotlivých typů motorů),
  • hmotnost,
  • údržbu,
  • pomůcky apod.

Délka lišty

Spolu s výkonem motorové pily přímo předurčuje maximální tloušťku dřeva, nebo průměr kmene, který zvládnete pohodlně uříznout. Čím delší vodící lišta je, tím větší je také tření, které musí motor silou překonávat.

Nejkratší lištu mají aku pily. Jak už jsme si řekli, mají tyto pily i nízký výkon, takže s nimi strom rozhodně nepokácíte.

Střední kategorií jsou lišty mezi 30 a 40 centimetry. Těmi disponují benzínové hobby pily a elektrické pily. Se 40 centimetrovou lištou a výkonem motoru nad 2 kW pohodlně uřežete kmen o průměru 50 cm.

Královskou kategorii v délce lišt začínají poloprofesionální pily s délkou lišty kolem 45 cm. Profesionální pily už většinou o moc delší lištu nemívají, ale za to podstatně vedou ve výkonu. To znamená, že s profi pilou nařežete stejně tlustou kládu pohodlněji a rychleji, protože motor snadněji přetlačí tření.

Opět platí, že byste měli vybírat kategorii podle toho, na co budete pilu nejčastěji používat. Na přípravu dřeva na zimu vám postačí kvalitní hobby pila, případně jednodušší poloprofesionální pila. Na několikahodinový maraton kácení stromů budete potřebovat profi stroj.

Typ řetězu

Řetěz je ostřím pily. Ať už se bavíme o benzínové nebo elektrické pile, má vždy hnací řetěz, na kterém je různý počet zoubků různého tvaru. Podle efektivity a agresivity řetězy dělíme na:

  • full chisel,
  • semichisel
  • lowkickback.

Full chisel

Nejsilnější je samozřejmě full chisel, který řeže nejrychleji, ale k práci s ním potřebujete vytříbenou techniku. Řetěz má totiž zpětnou vazbu, která by v nepovolaných rukou mohla znamenat nepěkné poranění. Proto tento typ řetězu nechme profesionálním dřevorubcům.

Semichisel

Střední cesta a dobrá volba pro zkušené uživatele výkonnějších pil je semichisel, tedy řetěz s poloviční zpětnou vazbou. Ten sice také vyžaduje zkušenější ruku uživatel, ale pokud uděláte při řezání drobnou chybku, nepomstí se vám zraněním. Nicméně tento řetěz rozhodně nepořizujte, pokud si plánujete pořídit první motorovou pilu.

Lowkickback

Lowkickback řetězy jsou uživatelsky nejpřívětivější. A jak už sám název napovídá, nemají téměř žádnou zpětnou vazbu. To znamená, že vám velkoryse odpustí i začátečnické chyby aniž byste si při řezání ublížili. Sice s tímto řetězem práce nepůjde tak rychle jako s full chisel, ale zase můžete být klidní, že řežete bezpečně.

Hmotnost pily

Váha pily nejčastěji úzce souvisí s výkonem motoru. Takže pokud uvažujete o koupi profesionální pily, která bez mrknutí oka uřeže stoletý buk, počítejte s váhou kolem 8-10 kg. To znamená, že abyste mohli s takovou pilou několik hodin v kuse pracovat, potřebujete nejen techniku, ale i dobrou fyzičku.

Ale abychom vás příliš nestrašili, nejčastěji se hmotnost motorových pil pohybuje přibližně na polovině – to znamená mezi 4 a 7 kg. Ještě lehčí jsou samozřejmě některé aku pily, zejména ty jednoruční.

Pro běžné používání (hobby benzínová pila / elektrická pila) se snažte vybírat takový stroj, který se váhově vejde někam mezi 5 a 7 kg.

Teď už byste měli být schopni vybrat si konkrétní model motorové pily, ale pozor, ještě rozhodně nekončíme.

Co ještě k pile budu potřebovat

Pokud se vám podařilo vybrat konkrétní model pily už teď, gratulujeme. Ale nezapomínejte, že k pile budete potřebovat také příslušenství. A teď nemáme na mysli dřevěnou kozu na řezání dřeva ani dětskou motorovou pilu – tedy hračku, se kterou se zabaví váš potomek, zatímco vy se budete lopotit se dřevem.

Základní ochranné pomůcky

Nezapomeňte na ochranné pomůcky! Nejčastější chybou, která předchází úrazům, je podcenění situace. Ano, i když jdete nařezat jen pár polínek na táborák, měli byste mít ochranné rukavice, brýle, sluchátka a případně i přilbu.

Ochranné rukavice

Rukavice vás ochrání před odřeninami a poškrábáním od dřeva a pomohou i proti případnému popálení o zahřátý motor pily. Kromě toho značně tlumí vibrace. Dokonce můžete sáhnout po antivibračních rukavicích, které jsou v tomto ohledu ještě o krok napřed. Takže druhý den nebudete naříkat, že vás neskutečně bolí zápěstí.

Brýle

Brýle možná někomu připadají jako zbytečnost, ale nenechte se mýlit. Jedna nezbedná tříska v oku může nadělat hodně nepěknou paseku. Navíc ta tříska může od řetězu pily odletět rychlostí, která dokáže při troše smůly oko poškodit trvale. Takže bez brýlí to raději ani nezkoušejte.

Sluchátka

Sluchátka by se mohla zdát k ničemu, ale pokud jste někdy byli na rockovém koncertě, určitě si vzpomínáte na dalších několik hodin, kdy vám pískalo v uších nebo jste měli uši přinejmenším zalehlé. Přesně tak by fungovalo i používání (především benzínové) motorové pily bez sluchátek. Takže myslete na to, že si chcete chránit nejen ruce a zrak, ale i sluch a bez sluchátek neřežte.

Přilba

Pokud budete řezat dřevo v lese, zejména kácet stromy, určitě nezapomeňte doma přilbu. Jedna dobře mířená rána do hlavy a může to být váš poslední zážitek. A že už takových špatně spadlých stromů na dřevorubce bylo… Takže poslechněte svůj pud sebezáchovy a jako správný profesionál chraňte sami sebe přilbou.

Příslušenství k motorovým pilám

Držák nebo stojan na motorovku

Příslušenství k motorovým pilám existuje celá řada. Praktickým doplňkem může být držák nebo stojan, se kterým se vám bude pohodlněji řezat. Zároveň je řezání o poznání bezpečnější, protože držák nedovolí pile uhnout ze správného směru řezu, natož sjet mimo.

Ochranná taška

Praktickým doplňkem je taška na motorovou pilu. Jednak chrání vás i okolí, aby při převozu či přenosu ostří pily něco neponičilo, a jednak díky tašce zůstane pila celou dobu čistá, takže bude vždy na sto procent připravena k práci.

Ostřička řetězů

Ostřička řetězů, slouží k nabroušení tupých zoubků, které jsou zodpovědné za kvalitu řezu. Pokud jste si říkali, že nevíte, jak nabrousit tupý řetěz, tak řešení je jednoduché. V hobby obchodech i na internetu najdete různé typy brusek řetězů motorových pil. Jen si pohlídejte, aby přístroj uměl nabrousit typ řetězu, který na pile používáte (viz výše o typech řetězů). Navíc tento praktický pomocník stojí okolo 1 000 Kč, takže vás jeho pořízení ani nevyjde draho.

Provozní kapaliny

Správné palivo je hlavním zdrojem energie každé benzínové motorové pily. Proto nezapomeňte ke své benzínové pile dokoupit jednak benzín do motorové pily a jednak olej, který je potřeba na správnou funkci motoru. Správný poměr benzínu a oleje najdete v návodu k pile. Určitě ho dodržujte přesně tak, jak je napsaný. Bez přidaného oleje by benzínový motor za nějaký čas přestal pracovat efektivně.

Když už jsme zmínili olej, určitě byste neměli zapomenout ani na olej na mazání řetězu. Stejně jako v případě motoru totiž bez oleje moc dřeva nenařežete. Takže si určitě přihoďte do košíku olej na řetěz a mazání motoru. A je úplně jedno, jestli se chystáte kupovat benzínovou nebo elektrickou pilu.

Základní údržba motorové pily

Motorová pila je už po několika minutách práce zpravidla dost zašpiněná od pilin, pryskyřice (pokud řežete živé dřevo) apod. Aby správně fungovala i při dalším používání, je nutné ji občas vyčistit. Pokud byste nechali zanesené částečky na řetězu a liště zaschnout, mohou výrazně omezit kvalitu řezání i výkon pily a v krajním případě dokonce celou pilu zaseknout.

Proto po každém řezaní odstraňte všechny viditelné nečistotu z povrchu pily. A nejde jen o řetěz, ale určitě vyčistěte i celou vodicí lištu. Jednou za čas je dobré lištu sundat a vyčistit ji důkladně. Odstraňte nejen drobné částečky dřeva, ale také mízu a pryskyřici, které se při řezání dostaly pod řetěz. Nakonec řetěz dotáhněte tak, aby při napnutí nešel od vodicí lišty dál, než na půl vodicího článku.

Nezapomínejte na řetězku. To je hnací převod mezi motorem a řetězem. Po odmontování vodicí lišty se k ní dostanete. Poznáte ji snadno, protože vypadá jako ozubené kolečko (hvězdice). Můžete ji vyčistit tlakovým vzduchem nebo třeba otřít hadrem. V každém případě ji pravidelně kontrolujte a udržujte v bezvadném stavu.

POZOR: Příliš napnutý řetěz by se mohl při velké zátěži přetrhnout nebo zaseknout. Příliš povolený řetěz vám z vodicí lišty spadne. Proto buďte při napínání řetězu trpěliví a pečliví.

U benzínových pil nezapomeňte udržovat v čistotě také vzduchový filtr a svíčky

Aby mohla benzínová motorová pila správně pracovat, potřebuje kvalitní přísun vzduchu. Vzduchový filtr se během práce s pilou stará o to, aby se dovnitř k motoru nedostal prach ani další nečistoty. Vzduchový filtr najdete nejčastěji pod horním krytem motorové pily. Po každém řezání ho zkontrolujte. Pokud vám přijde zanesený, vyčistěte ho tlakovým vzduchem, nebo jej umyjte vodou. Ale v takovém případě filtr důkladně vysušte.

Každý benzínový motor potřebuje jiskru, jinak nebude fungovat. Přesně k tomu jsou v pile svíčky. Ty také musejí zůstat čisté, jinak nebudou ve správný moment jiskřit a motor nenaskočí, i kdybyste se postavili na hlavu. Svíčky udržujte čisté, a hlavně kontrolujte, že nejsou od oleje. Pak by totiž nefungovaly správně.

Vybavení motorových pil

Ať už se budete rozhodovat pro kterýkoliv z výše uvedených typů pil, sledujte při výběru také vybavení. Některé motorové pily mají nadstandardní bezpečnostní prvky, jiné třeba vyhřívané rukojeti. Vychytávek je celá škála a spoustu z nich najdete i u modelů střední a nižší třídy.

Zubová opěrka

Funguje jako stabilizátor, když během řezání narazíte na suk nebo jiné tvrdší místo. Zoubky se zaseknou do dřeva a nedovolí pile odskočit nahoru. Tím výrazně zvyšuje bezpečnost práce. Zubová opěrka je většinou na přední části pily hned vedle lišty s řetězem.

Jednoduché napínání řetězu

Některé pily mají zlepšovák, díky kterému nebude potřebovat k napínání řetězu nářadí. Většinou je ve formě stavěcího kolečka zboku na pile. Kolečkem jednoduše otočíte až do polohy, ve které je řetěz správně napnutý a máte hotovo. Stejným způsobem můžete řetěz i povolovat.

Tlumení vibrací

K častému vybavení motorových pil patří nejrůznější tlumiče vibrací. Určitě si umíte představit, že při rychlosti pohybu řetězu pily vznikají nemalé vibrace. Tlumiče jsou většinou pružiny, které zmírňují třesení při řezání. Obecně platí, že čím tvrdší tlumiče, tím přesněji se s pilou pracuje. Ale na druhou stranu měkčí tlumiče znamenají větší komfort. Proto doporučujeme měkčí tlumiče pro ty, kdo řežou jen příležitostně. Tvrdší tlumiče pak pro ostřílené dřevorubce a nadšené kutili, kteří se s pilou dobře kamarádí.

Brzda řetězu

Brzda je součástí každé motorové pily. A je jedno, jde-li o elektrickou, akumulátorovou nebo benzínovou. Je to bezpečnostní prvek, díky kterému se okamžitě zastaví řetěz. Zpravidla jde o páku či madlo, kterým stačí pohnout a pila v mžiku stojí. Než začnete řezat, měli byste o brzdě vědět a umět ji použít. Může vám pomoct při nehodě.

Automatické mazání řetězu

Velká část modelů motorových pil zvládá automaticky mazat řetěz. Ale samozřejmě mazivo nevykouzlí jen tak ze vzduchu, takže dávejte pozor, aby nádržka na olej nezůstala prázdná. O ostatní už se postará pila „sama“.

Časté dotazy

Které jsou nejlepší motorové řetězové pily?

Udělali jsme test benzínových a aku řetězových pil, abysme našli ty nejlepší a ty doporučili. V tabulce najdete test benzínových pil a test elektrických pil, kde najdete značky Husqvarna, Stihl, Dolmar, Riwall, Hecht, Bosch, Makita.

Podle jakých parametrů vybrat řetězovou pilu?

Hlavní parametry, které byste měli znát před nákupem řetězové pily: typ pohonu motoru, délku lišty, typ řetězu, výkon (o tom jsme si pověděli už u jednotlivých typů motorů), hmotnost, údržba, příslušenství, apod. Jak se v nich vyznat zjistíte v rádci jak vybrat motorovou pilu.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

  1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
  2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
  3. Rady k nakupování
  4. Nové recenze produktů
  5. Nové srovnávací testy
  6. Tyto e-maily jsou zdarma
  7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
  1. Dobrý den,

    někde jsem se dočetl, že existují motorové pily s elektrickým startérem, ale nikde jsem je nenašel v nabídce. Je to pravda?

    Jaroslav Mašek

    Přidejte váš dotaz nebo recenzi

    Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

    Covybrat.cz
    Logo