Nejlepší navigace

Jak vybrat GPS navigaci?

Pokud máte dobrodružnou povahu a rádi cestujete v neznámých krajinách, určitě se neobejdete bez GPS navigace. Ta vás bude správně navigovat nejen v ČR, ale i v zahraničí.

Test navigací 2018

NázevMapové podkladyOvládáníNavigaceCelkem
1.TomTom VIA 62 Europe LifetimeZjisti cenu80%70%80%77%
2.Mio MiVue Drive 65 Full Europe LMZjisti cenu70%80%80%77%
3.Garmin DriveLuxe 50 Lifetime Europe45Zjisti cenu80%60%80%74%
4.Garmin Drive 51S Lifetime Europe45Zjisti cenu80%60%80%74%
5.Mio Spirit 8500 Full Europe LifetimeZjisti cenu60%60%90%72%
6.TomTom Start 52 Evropa LifetimeZjisti cenu80%50%80%71%
7.TomTom Start 25 Regional LifetimeZjisti cenu70%50%80%68%
8.Mio Spirit 7100 CZ LifetimeZjisti cenu50%60%70%61%
NázevÚhlopříčka (palce)RozlišeníDoživotní aktualizace mapSlot pro paměťovou kartuVýdrž baterie (minuty)
1.TomTom VIA 62 Europe Lifetime6800 x 480AnoAno60
2.Mio MiVue Drive 65 Full Europe LM6,2800 x 480AnoAno50
3.Garmin DriveLuxe 50 Lifetime Europe455800 x 480AnoAno60
4.Garmin Drive 51S Lifetime Europe455480 x 272AnoAno70
5.Mio Spirit 8500 Full Europe Lifetime6,2800 x 480AnoNe70
6.TomTom Start 52 Evropa Lifetime5480 x 272AnoAno60
7.TomTom Start 25 Regional Lifetime5480 x 272AnoAno80
8.Mio Spirit 7100 CZ Lifetime5480 x 272AnoAno60

Než se začtete do nejrůznějších informací, parametrů a rad v našem článku, jednoduše vám vysvětlíme, co zkratka GPS znamená. GPS je zkratkou anglických slov Global Positioning System, cožv češtině znamená globální družicový polohový systém. Díky GPS můžete lokalizovat jakýkoli bod na zemi s přesností na 10 metrů. Provozovatelem tohoto systému je ministerstvo obrany USA.

zpět nahoru ↑

Rozdělení GPS navigací

GPS navigace se dělí do dvou základních skupin:

 1. automobilové GPS navigace
 2. navigace pro chodce

Tyhle dvě skupiny si na trhu můžete koupit v nejrůznějších hybridních provedeních. Třeba GPS navigace pro motocykly. Ta vychází ze základu automobilové navigace, ale je přizpůsobena ovládání rukavicích, má vodotěsné provedení a další výhody pro provoz na motocyklu. Navigace pro cyklisty je podobná té motocyklové, ale vychází z navigace pro chodce.

Jak vybrat GPS navigaci do auta?

Pokud se rozhodujete, jakou GPS navigaci do auta koupit, je dobré vědět, že se na trhu můžete setkat jak s klasickou přenosnou GPS navigací, tak s navigací zabudovanou do palubního systému.

Porovnání GPS navigací může vypadat třeba takto:

Výhody zabudované navigace:

 • designová integrace. Pokud je vaše auto vybaveno displejem, tak už nepotřebujete další pro navigaci. Dochází totiž k systémovému propojení, které umožní zobrazení na integrovaném displeji vašeho auta
 • na předním skle vám nepřekáží držák a na palubovce dráty
 • je chráněná kódem, takže se nekrade tak často, jako zapomenutá GPS na sedadle spolujezdce
 • díky propojení s reproduktory v autě, je velmi dobře slyšet

Nevýhody zabudované navigace:

 • navigaci si nemůžete sami vybrat, protože jste závislí na výrobci vozidla
 • vylepšení a aktualizace závisí na výrobci
 • nahrání jiného software a map, než které do navigací patří, je sice možné, ale technicky velmi náročné
 • výměna zastaralé GPS je finančně velmi náročná
 • můžete si koupit nové auto, ale protože je automobilový vývoj pomalejší než vývoj černé elektroniky, může být vaše navigace daleko zastaralejší než současné modely navigací, které trh nabízí

Výhody přenosné navigace:

 • výběr navigace záleží jen na vás
 • můžete ji přenášet mezi několika vozidly, může mít další doplňkové funkce, jako MP3 přehrávač, prohlížeč fotografií atd.
 • lepší možnost aktualizací map

Nevýhody přenosných navigací:

 • umístění navigace na předním skle může překážet řidiči ve výhledu
 • navigaci musíte napájet pomocí kabelu, který může překážet v ovládání vozidla
 • pokud neparkujete v garáži, musíte navigaci i s příslušenstvím pravidelně uklízet, abyste předešli jejímu odcizení
zpět nahoru ↑

Nejlevnější GPS navigace do auta

Mezi nejlevnější GPS navigace do auta na trhu patří přístroje společnosti GARMIN, TOMTOM a MIOLiší se od sebe vzhledem, ale také velikostí displeje. Nejmenší úhlopříčka displeje má rozměr 3,5 palců. U většiny navigací se však setkáte s úhlopříčkou 4 až 4,3 palců.

Funkce u nejlevnějších GPS navigací do auta jsou podobné. Jsou schopné naplánovat několik různých tras od nejekonomičtějších přes nejrychlejší až po trasy, které jsou nejkratší. Vypočítají vám přibližnou dobu jízdy, přesnou vzdálenost a můžete si ukládat oblíbená místa.

V balení je kromě navigace, také automobilová nabíječka a držák na přední sklo. K některým navigacím můžete dostat i držáky na palubní desky (jedná se o samolepicí destičky) a také nabíječky pro domácí zásuvky. Tak můžete přístroj nabíjet i v pohodlí vašeho domova nebo na hotelu.

O ceně navigace rozhoduje nabídka mapových podkladů. Základní modely vám ukážou cestu pouze po České republice. Jiné mohou obsahovat i mapy centrální nebo východní Evropy. Dobře si proto rozmyslete, jestli cestujete spíše po Česku, nebo zda častěji jezdíte do zahraničí. Pokud cestujete po ČR, je zbytečné utrácet peníze za širší mapové pokrytí. Jestliže se však více pohybujete v zahraničí, rozhodně si za širší pokrytí připlaťte, protože GPS vám bude dobrým pomocníkem v neznámém terénu.

Navigace s balíčkem map pro celou Evropu zahrnuje tyto země:

Podrobné pokrytí:

Andorra, Česká republika, Belgie, Dánsko, Chorvatsko, Finsko, Estonsko, Francie, Irsko, Holandsko, Lichtenštejnsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Monako, Polsko, Norsko, Portugalsko, Rakouskou, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovinsko, Slovensko, Švédsko, Španělsko, Švýcarsko, Vatikán, Velká Británie

Částečné pokrytí (silnice a ulice velkých měst):

Bulharsko, Rusko, Srbsko, Černá Hora, Ukrajina, Turecko

Spojující komunikace (pouze spojující komunikace bez podrobnějších informacích o ulicích a menších silnicích):

Bělorusko, Albánie, Bosna a Hercegovina, Moldavsko, Makedonie

Aktualizujte!

Při výběru pro vás té nejlepší GPS navigace si dobře zjistěte informace o aktualizacích map. Můžete se setkat s případem, kdy výrobce nabízí aktualizace zdarma, nebo zdarma na určitou dobu od nákupu, u některých si můžete za příplatek koupit doživotní aktualizace, nebo si musíte koupit nový balíček map zvlášť.

Nejvýhodnější pro vás bude, pokud zvolíte alespoň nějakou formu bezplatného aktualizování map na nějaký čas. Neustálé modernizování map vás totiž nakonec může stát víc peněz, než samotná navigace. Při výběru možnosti aktualizace map se můžete setkat s pojmem Lifetime záruka = doživotní záruka. Doživotní záruka znamená, že spolu s přístrojem získáváte doživotní aktualizaci mapových podkladů. Nenechte se však napálit! Pojem DOŽIVOTNÍ se nevztahujevašemu životu, ale k době fungování navigace, která vám může sloužit 3, 5, 10 let atd.

Aktualizace většinou vycházejí třikrátčtyřikrát do roka. Pokud máte Lifetime záruku, nemusíte se o nic starat. U ostatních licencí mohou být aktualit k dispozici jen několik roků a za prodloužení si musíte připlatit. Pokud by vás zajímaly nejlevnější navigace s doživotní aktualizací, pak se jedná zejména o některé modely značek TomTom a MIO.

Vyhněte se kolonám!

Při výběru nejlepší navigace do auta dbejte na to, zda má možnost získávat aktuální informace o dopravě. K těmto informacím se navigace dostane pomocí služby Live = živé dopravní zpravodajství, nebo pomocí přijímače dopravních informací RDS – TMC.

Live = Živé dopravní zpravodajství

Navigace dostává aktuální informace o dění na silnicích, pomocí kterých může vypočítat nejlepší objízdnou trasu. Tato funkce pro svou práci potřebuje propojeníchytrým telefonem, který je připojený na internet. Omezením tak může být malý datový tarif, nebo cena za přenesená data a to hlavně v zahraničí.

RDS – TMC

Využívá pro sběr aktuálních informací rádiovou anténu, která je zabudovaná do napájecího kabelu navigace. Tato služba je sice bezplatná, ale v Česku není příliš spolehlivá. Informace totiž mohou být neaktuální a některé mohou dokonce úplně chybět.

Body zájmu – POI – point of interests

Tahle vychytaná funkce slouží v mapách k vyhledávání bodů, které jsou pro řidiče z velké míry záchytné. Může se jednat o benzinové pumpy, parkoviště, restaurace, hotely, muzea, zábavní parky atd. Pokud jste někde na dovolené, nemusíte zdlouhavě hledat adresy, ale stačí jen vyhledat body zájmu v okolí, kde se právě nacházíte. Důležitý je rozsah katalogu POI. Pokud je příliš malý, cestu vám neusnadní. Může se totiž stát, že vám nejbližší benzínku označí až za 50 km, ale při tom jich na trase může být dalších 5.

Nejlepší GPS navigace do auta

Pokud chcete porovnat GPS navigace, které mají základní vybavení s těmi nejlepší GPS navigacemi, tak vás jako první určitě zaujme cena. Ta se pohybuje

Za vyšší cenu však dostanete až o dva palce větší displej a jemnější rozlišení. Díky těmto vylepšením se na obrazovku vleze více informací: lépe vidíte cestu, jaké uličky máte poblíž a tak dále.

Mezi nadstandardní funkce se řadí prohlížeč fotografií, přehrávání videa nebo hudby, což je možné pomocí vložené paměťové karty. Pak už vlastně v autě nepotřebujete rádio. Přes navigaci totiž můžete poslouchat oblíbenou hudbu, nebo pustit dětem pohádku.

Největším přínosem dražších GPS navigací je možnost bezdrátového připojení mobilního telefonu. Připojení je většinou umožněno přes bluetooth. GPS pak může fungovat jako handsfree sada. Pro hovor využíváte mikrofon a reproduktory zabudovat přímo v navigaci a telefon tak vůbec nemusíte brát do ruky. Dalším „vyšperkováním“ navigace může být možnost hlasového ovládání. Nemusíte tak dlouze vypisovat, kam chcete jet, ale adresu jen nadiktujete.

zpět nahoru ↑

Pár dobrých rad

Nenechte se však při výběru zlomit doplňkovou výbavu. Navigace vás především navigovat a to správně a efektivně. Pokud však provozujete geocaching, není od věci, aby navigace spolupracovala se stránkou geocaching.com a podobně.

Při výběru navigace dbejte také na software a menu. Navigace je vaše osobní věc, vy se do ní budete dívat a proto je důležité, jaké má grafické zpracování a jak jednoduše se dá ovládat menu. Během jízdy se musíte v mapě pohodlně a rychle vyznat. Hlasový projev navigace není až tak důležitý, ale určitě je dobře, aby navigace mluvila smysluplně, uměla skloňovat, napojovat slova atd.

Mezi nejdůležitější věci patří velikost displeje. Platí zde pravidlo, že čím větší, tím lepší. Na výpočet trasy má vliv výkon procesoru. Jestliže je výkon příliš malý, bude se trasa vypočítávat velmi dlouho. A pokud je zpracování trvá déle než rychlost auta, pak vás cesta bude stát hlavně nervy.

U držáku na sklo platí, že čím menší, tím lepší. Velké držáky vám jen překážejí. Navíc podle vyhlášky byste na skle neměli mít připevněné nic, co vám bude bránit ve výhledu.

Pokud byste si rádi pořídili navigaci do auta s kamerou, pak asi budete zklamaní. V současné době nejsou na trhu tak vyspělé produkty, které by nabízely kvalitní spojení obou funkcí spolehlivě.

Pokud jste s výběrem té nejlepší GPS navigace do auta stále na vážkách, není nic jednoduššího, než si přečíst recenze na GPS navigace. Dalším pomocníkem při rozhodování vám může být váš osobní test GPS navigací do auta. Jednoduše si půjčte různé navigace od známých a otestujte tu, která bude sedět právě vám.

zpět nahoru ↑

GPS navigace jako mobilní aplikace

Pokud nechcete utrácet peníze za klasickou navigaci do auta, je možné si stáhnout aplikaci navigace přímo do vašeho chytrého telefonu. Výhodou je, že aplikace je mnohem levnější než pořízení klasické navigace. Pokud se smíříte s některými omezeními, bude vám stačit i zdarma dostupná navigace. Důležité je, že vás navigace dovede do cíle. Doplňkové funkce nejsou důležité. Ne všechny aplikace však fungují bez internetu. Na to myslete hlavně, pokud se budete pohybovat v zahraničí.

Je však možné pořídit si speciální software s offline mapovými podklady. Připravte se však, že se vaší peněžence hodně odlehčí, protože pořizovací cena tohoto softwaru může být i několik tisíc korun. Pojem off-line mapové podklady znamená, že si do svého telefonu můžete stáhnout mapy a pak je používat bez připojení na internet.

Většina chytrých telefonů je mnohem výkonnější než obyčejná navigace. Tento rozdíl pocítíte hlavně v plynulosti chodu a rychlosti výpočtu trasy. Za velkou výhodu dotykových telefonů je považován displej, který je mnohem citlivější než displej klasických navigací.

Opět je zde důležitá velikost displeje. Smartphony s malým displejem nebudou pro navigování příliš vhodné. Nevýhodou telefonních displejů je lesklá povrchová úprava. Nepříjemných odlesků se sice můžete zbavit natočením telefonu pod jiný úhel, ale například pokud se slunce nachází nízko nad horizontem, pak s tím neuděláte nic.

Uvědomte si také, že si k telefonu budete muset pořídit navíc držák do auta a napájecí kabel. Další nevýhodou navigace v telefonu je případ, kdy vám někdo volá. V tomto okamžiku se navigace přepne na pozadí, a pokud se to stane ve chvíli, kdy máte někam odbočit, můžete se dostat do komplikované situace.

Co se týče příjmu signálu, zkuste si test GPS navigací v telefonu a klasické jednoúčelové GPS. Uvidíte, že signáljednoúčelových navigacích je přijímán daleko lépe než v mobilech. Do mobilních telefonů je totiž přidáváno stále více a více součástek, ale velikosti se paradoxně zmenšují, nebo ztenčují. Důsledkem toho je pak příjem GPS signálu značně omezen.

GPS navigace pro cyklisty, motorkáře, turisty

GPS navigace pro cyklisty, motorkáře a turisty musí být z konstrukčního hlediska více odolná. Musí vydržet i menší pády nebo déšť. Některé modely jsou tedy i vodotěsné, což mohou nejvíce ocenit zejména motorkáři.

GPS navigace pro motorkáře má nejen zvýšenou odolnost, ale také praktické sluchátko. Díky němu v helmě uslyšíte hlasové povely navigace.

Navigace pro cyklisty není barevná a nemá dotykový displej. Obrazovka je ale dobře čitelná i na ostrém slunci. Cyklo GPS trasu hlavně zaznamenává. Naměří vám ujetou vzdálenost, rychlost a dokáže vyhodnotit sportovní úspěchy. Některé navigace dokážou dokonce hlídat zdravotní stav cyklisty. Hlídají tep i spálené kalorie. Pokud vás zajímá jakou GPS navigaci na kolo si pořídit, tak je tu několik možností. Cyklocomputer, který přiděláte na řidítka, nebo forma náramkových hodinek (většinou multi sportovní hodinky).

Cyklocomputery většinou zahrnují pouze tuzemské mapy, ale jejich výhoda je v tom, že dokážou odhalit i neznámé polní trasy a horské cesty. Ty většinou zůstávají autonavigacím skryté.

Turistické navigace jsou vysoce odolné, jako cyklistické a zároveň pečlivě mapují pokrytí České republiky. Obsahují speciální turistické mapy (topo mapy). Dále kompas, výškoměr atd. Pokud se nacházíte v hustém a hlubokém lese, nebo dokonce v podzemí, nemusíte se bát. Některé modely mají externí anténu, která zaručuje dokonalý signál.

Starší a oblíbené navigace

TomTom Start 25 Regional Lifetime

TomTom Start 25 Regional LifetimePokud na svých cestách nechcete bloudit a na místo dorazit na čas, pak je pro vás GPS TomTom Start 25 Regional Lifetime tou správnou volbou. Technologicky vychází ze svého předchůdce TomTom Start 20, ale má větší obrazovku – pěti palcovou. Dorazit s ním do finální destinace je snadné, dává totiž přesné pokyny jak na své obrazovce, tak i pomocí hlasové navigace. Díky technologii IQ routes budete přesně vědět, jak dlouhou dobu strávíte na cestě. IQ routes bere v úvahu rušené hodiny, nákupní davy a semafory, a tak dokáže přesně vypočítat čas, kdy dorazíte na místo. Nabídka pro případ nouze vám informuje o nemocnicích nebo silničních asistenčních službách na trase, které jistě v horkých chvilkách oceníte. Neumí ale aktuální informace za pomoci RDS – TMC nebo Live technologie. Za ty si musíte připlatit do vyššího modelu od TomTomu. Celkově jde o slušnou navigaci, ale například Mio Spirit 5400 který je o kousek níže v našem článku nabízí lepší poměr ceny a výkonu.
Najít nejlevnější cenu

Mio Spirit 5400 Lifetime CZ / SK

Navigace s doživotní aktualizací map a cenou těsně nad 1 500 Kč, od té asi nemůžeme čekat žádné zázraky, že? A to jsme byli na omylu! Tělo navigace je samozřejmě z plastu. Displej trošku menší, takže občas zmáčknete jiné tlačítko než by jste chtěli, ale reaguje dostatečně rychle. Dokáže smysluplně navigovat podle číselných popisných i v menších vesnicích a má pár funkcí, který vám ulehčí život. Jednou je asistent jízdy v pruzích, kdy vizuálně znázorní do kterého pruhu by jste měli jet. Další parkovací asistent. Ten neslouží pro snazší couvání, ale ukáže vám seznam parkovišť v okolí a nemusí je hledat sami. Samozřejmostí je možnost přizpůsobit si hlavní obrazovku a nechat si na ní zobrazit jen ty informace o jízdě které vás zajímají. Asi bychom ji nedoporučili lidem co mají potíže se čtením nablízko, protože je docela malá. Ale pro všechny ostatní, kteří chtějí levnou a kvalitní navigaci je to jasná volba.
Najít nejlevnější cenu

TomTom Start 25 Europe Traffic LifeTime

TomTom Start 25 Europe Traffic LifeTimeDíky doživotní záruce aktualizace map zdarma LIFETIME mapy se na cestách nikdy neztratíte. Zdarma si můžete stahovat aktualizace, které vycházejí 4 x do roka. Získáte tak aktuální silniční sítě, adresy, body zájmu atd. Protože vám navigace TomTom Start 25 Europe Traffic LifeTime řekne názvy ulic, můžete se plně soustředit na řízení a neztrácet se v odbočkách.
Najít nejlevnější cenu

 Mio Spirit 8670 Full Europe Lifetime

Dražší navigace, která se hodí pro cestovatele po Evropě. Má totiž k dispozici doživotní aktualizace mapových podkladů a poměrně chytrý systém učení se vašeho chování a oblíbených tras, takže pokud někde jezdíte častěji, nabízí vám vaše oblíbené trasy. Taktéž sbírá informace ze silnic od ostatních majitelů navigací této značky a díky tomu dokáže docela rychle reagovat na náhlé změny v silničním provoze. Má k dispozici přijímač dopravních informací RDS – TMC. Ne že by jste ho v Čechách příliš využili, ale u cest do zahraničí se může hodit.

Po zadání cílového stanoviště a krátkému výpočtu vám nabídne několik tras: nejrychlejší, nejrychlejší a nejlevnější. Na vás je volba, kterou z nich preferujete. Díky velkému displeji je klávesnice pohodlná na psaní a moc často se nestává, že by došlo k překlepnutí na nechtěné písmenko. Při jízdě ukazuje klasicky uplynulý čas, dobu vyjetí, ujetou vzdálenost a aktuální rychlost. Když se blížíte odbočce, navigace přepne pohled a v názorné grafice vám ukáže, který z jízdních pruhů máte zvolit. Je velmi příjemné ji používat a rychle si na ni zvyknete.
Najít nejlevnější cenu

 

TomTom Start 20 Europe Lifetime

TomTom Start 20 Europe LifetimeS navigací TomTom Start 20 Europe Lifetime pojedete vždy bezpečně, a to nejen proto, že máte garantovanou doživotní záruku aktualizací map, ale i proto, že vás přednainstalované rychlostní radary TomTom upozorní na změnu rychlosti. Parkovací asistent vás dovede na nejbližší parkoviště, které se nachází na vaší cestě.
Najít nejlevnější cenu

Garmin Drive 40 Lifetime Czech

Menší navigace (4,3 palce) od známého výrobce Garmin nabízí mapy České Republiky s doživotní aktualizací. Klávesnice při vyplňování vašeho cíle proto není úplně pohodlná, ale díky integrované funkci chytrého doplňování kláves se používá snadno. Funguje to tak, že jsou podsvícená jen ty písmena, která mohou následovat po těch, které jste již napsali. Navigace kontroluje zadané slovo vůči interní databázi uložených bodů a funguje  to překvapivě dobře. Znázornění trasy na displeji přístroje je dostatečně názorné, takže snadno pochopíte kam vás navigace vede. Pro většinu uživatelů je to dobrá volba, přestože by cena mohla být o fous nižší.
Najít nejlevnější cenu
Pomohl vám náš test vybrat ten správný produkt? Chybí vám v nákupním rádci nebo testu nějaká informace? Chcete doplnit vaši zkušenost pro ostatní? Podělte se o svoje názory a připomínky v diskuzi pod článkem, pomůžete tak ostatním lidem, kteří vybírají.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.3/5 72 hodnocení

16 komentářů
 1. Nejhorší navigace s níž jsem se dosud setkal je navigace v VW Tiguan! S toutu navigací dokážete bloudit po celé evropě bez naděje k nalezení cíle. Jakákoli free navigace v levném čínském mobilu je lepší (a navíc 10x levnější).

 2. Dobrý den, včera jsem zakoupila navigaci TomTom Start 42 Europe Lifetime, ale nejsem spokojena s parkovacím asistentem. Během jízdy po trase je možné nastavit hledání parkovišť pouze v cíli, ale ne po trase. Když zruším trasu, mohu hledat parkoviště ve své blízkosti, ale stále mi chybí možnost hledat parkoviště po určité trase. V „bodech zájmu“ položka parkoviště úplně chybí – nabízí se pouze hledání parkovací garáže nebo parkoviště půjčovny automobilů. Uvažuji, že navigaci vrátím, tento způsob parkovacího asistenta mi nevyhovuje. Můžete mi, prosím, doporučit navigaci, kde tento problém není?
  Děkuji, Hana

  • Dobrý den,

   chcete aby se průběžně okolo cesty zobrazovala parkoviště? S tímto vám asi nebudu schopna poradit. Co si vybavuju tak u Garminu to bylo tak, že zahledáte polohu/místo, poté na ni kliknete a vyberete ikonku parkoviště (P) a pak se ukáží nejbližší parkoviště okolo toho místa. Mio zase ukazuje parkoviště až někde kilometr, dva před cílem. Ale třeba bude někdo z ostatních čtenářů chytřejší a bude znát navigaci s takovouto funkcí.

 3. dobry den chci se zeptat na vnitrni pamet gps tomtomu uvadi se zpravidla 8 a 16 GB co to znamena ze je vykonejsi nebo grafika lepsi? a ma tom tom via 52 europe i RDS dopravni hlaseni ?a vas názor na tento model dekuji P

  • Dobrý den,

   TomTom VIA 52 Europe má 16 GB interní paměti + slot pro paměťovou kartu. Velikost paměti není důležitá pro grafiku (zde hraje zásadní vliv rozlišení) a pro výkon spíše nepatrnou. Určuje kolik dat se do navigace vejde. A tím se myslí zejména množství mapových podkladů. Má i přijímač dopravního zpravodajství (RDS-TMC).

 4. Dobrý den,
  chci se zeptat jestli je rozdíl mezi navigací TomTom Start 25 Europe LifeTime & TomTom Start 25 Europe Traffic LifeTime. Je v tom vůbec nějaký rozdíl? Chtěla bych tuhle navigaci, nebo ještě přemýšlím nad TomTom Start 25 Regional Lifetime . Můžete mi prosím ve zkratce popsat, v čem je která lepší??
  Mooc děkuju 🙂

  • Dobrý den,

   Traffic v názvu znamená, že máte přístup k službě dopravních informací v reálném čase společnosti TomTom. Takže vás upozorní na zácpy, nehody a podobné nepříjemné situace. Také díky těmto informacím dokáže upravit cestu, aby jste nikde zbytečně nestála.

   Regional vs Europe pak znamená rozdíl v mapových podkladech. Konkrétně u verze Start 25 je to takto:

   Regional

   Rakousko, Bulharsko, Švýcarsko, Česko, Německo, Estonsko, Chorvatsko, Maďarsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Malta, Polsko, Slovinsko, Slovensko, San Marino, Vatikán.

   Spojovací komunikace: Albánie, Bosna a Hercegovina, Bělorusko, Moldavsko, Černá Hora, Makedonie, Rumunsko, Srbsko, Ukrajina

   Europe

   Podrobné pokrytí: Andora, Rakousko, Belgie, Česko, Dánsko, Španělsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Gibraltar, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malta, Monako, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Švédsko, Švýcarsko, Spojené Království, Vatikán

   Částečné pokrytí: Turecko, Bulharsko, Lotyšsko, Chorvatsko, Ukrajna, Rumunsko, Rusko

   Spojující komunikace: Albánie, Bosna-Hercegovina, Makedonie, Moldavsko, Černá hora, Srbsko, Bělorusko

 5. Dobrý den, chtěl bych poradit s navigací TomTom do auta, která umí ukazovat info o dopravě, vpravo na ose. Toto používám v sw aplikaci TomTom Go pro Android (spolu s daty v mobilu), dále v motorkové TT Rider 420, kdy se navi spojí přes BT s mobilem a ukazuje dopravu taky, ale nevím, která AUTOMOBILOVÁ toto umí stejně. Jen mapa bez dopravy je myslím překonána, info o provozu to chce. Předem děkuji za radu.

  • Dobrý den,

   už je to nějaký pátek co jsem používal TomTom, tak doufám že si to pamatuji správně. Jedná se o funkci MyDrive, kterou podporuje většina nových navigací TomTomu a která si synchronizuje data s mobilním telefonem. Můžete si tak v klidu zadat trasu na telefonu nebo tabletu a poté ji odeslat do navigace. Podle stránek výrobce ji podporuje například TomTom GO 520.

 6. Dobrý den, mám starou navigaci Becker Traffic Assist Z 20,1 s kterou jsem byl velice spokojen, Tato navigace ještě neumožňuje „doživotně“ aktualizovat mapy. Chtěl bych si pořídit BECKER ACTIVE.6s EU plus. Nenalézám na internetu obsáhlejší hodnocení uživatelů k této značce obecně a i prodejci v kamenných obchodech jsou přinejmenším „vlažní“, nemají skladem a doporučují produkty jiných výrobců. Prosím je to snad špatná navigace? Jedná se o poruchové zařízení, nebo jsou malé obchodní marže, Co za tím vězí? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,

   přiznám se, že o této navigaci slyším prvně. Po průzkumu internetových fór a e-shopů to vypadá, že se jedná o značku která je velmi populární zejména v Nizozemí. To proč u nás není příliš dostupná bohužel nevíme. Mnoho recenzí na netu není, něco lze najít na Amazonu, ale jsou docela rozporuplné. Jeden člověk ji velmi vychvaluje a druhý si stěžuje, na problémy s nabíjením. Jestliže vám předchozí model vyhovoval, zkuste i tento nový. Při nákupu přes internet máte právo zboží do 14 dní vrátit. Takže i když se vám nebude líbit o svoje peníze nepřijdete. Pro přestavu jak vypadá v provozu, jsem pro vás našel jedno testovací video, bohužel není česky – https://www.youtube.com/watch?v=ixNr8FlaLhs

 7. Dobrý den, velice si vážím Vašich přehledných a smysluplných stránek. Chtěla bych se zeptat jestli nemáte recenzi i na navigaci GARMIN nüvi 2589 Lifetime Europe45. Většinou jsem na ní našla dobré recenze, ale i jednu zcela opačnou. Jelikož jsem co se týče navigace naprostá amatérka a otec mě požádal, abych mu nějakou sehnala, chtěla bych Vás poprosit o radu. Tuto nyní nabízejí za 2990,- Kč. Děkuji moc za odpověď a přeji krásný den.

 8. Dobrý den. Potřebuji navigaci pro RUSKO. Je nějaká společnost která mi nahraje tyto mapy do zařízení Garmin? Nebo mi doporučte co koupit.

 9. Dobry den koupil jsem w pasat 2007 se zabudovanou navigaci a nevim jak ji zprovoznit v cestine tedkom je tam cd v nemcine vitam za kazdou radu dekuji

  Napište svou recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.