Jak vybrat nůžky na trávu

Nůžky na trávu jsou v dnešní době nedílnou součástí snad všech domácností se zahradou. Pokud si chcete pořídit nové nůžky, doporučuji si pečlivě přečíst tento článek, který vám pomůže, jaké nůžky budou pro vás ty nejlepší. Poradíme vám, jaké nůžky vůbec vybrat. Jsou lepší aku nebo ruční? Je nějaká značka ta nejlepší? Znamená vždycky vyšší cena – vyšší kvalita? Odpověď ne jen na tyto otázky se dozvíte v našem článku. Připravili jsme si pro vás testy a recenze různých typů nůžek.

Nůžky na trávu – recenze 2023

GARDENA ClassicCut 9853-20
Makita DUM111ZX
Bosch ISIO 3 SET
Fieldmann FZN 4101-A
Servo Fiskars 113680
Zjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenu
Výdrž baterie (min)50905030-
Délka dobíjení baterie (hod)343,54-
Kapacita baterie (Ah)2,561,51,3-
Napětí baterie (V)3,6183,63,6-
Příslušenstvíchránič nožů, nabíječkaDvě lišty, kryty nožůnabíječka, lišta na trávu, lišta na keřeadaptér pro dobíjení baterie, dvě lišty, kryty nožů-
Hmotnost (kg)0,551,30,550,60,27
Bezpečnostní prvkyanoanoanoanoano
Hodnocení
celkem
93 %
89 %
88 %
80 %
75 %
 Zjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenu

V této části jsme se věnujeme recenzím převážně na elektrické nůžky na trávu. Zajímala nás výdrž a kapacita baterie, ale také to, jak se s nůžkami prakticky pracuje. Do testu jsme zahrnuli také jedny nůžky manuální.

Fieldmann FZN 4101-A

Výdrž baterie30 min
Délka dobíjení baterie4 hod
Kapacita baterie1,3 Ah
Napětí baterie3,6 V
Příslušenstvíadaptér pro dobíjení baterie, dvě lišty, kryty nožů
Hmotnost0,6 kg
Bezpečnostní prvkyano

Tyto aku nůžky jsou výborné pro úpravu okrajů trávníku a tvarování okrasných dřevin. Rukojeť nůžek je možné otáčet. Pro větší pohodlnost si můžete zvolit jednu ze 4 pracovních pozic (-90°, 0°, 90°, 180°). Délka lišty na keře je 110 mm a na trávu 80 mm. Stíhají 1 000 otáček za minutu. Li-ion baterii těchto nůžek můžete vyjmout, a v případě, že dokoupíte druhou, nemusíte práci přerušovat po dobu nabíjení. Výdrž baterie je 30 minut, doba nabíjení 4 hodiny. Pro dokonalý přehled o aktuálním stavu baterie jsou nůžky vybaveny indikátorem nabití. V balení najdete dvě lišty, které lze snadno vyměňovat. Širší a kratší lišta je primárně určena k úpravě okrajů trávníků a delší lišta k úpravě okrasných dřevin. U obou nástavců lze zvolit pracovní pozici. Cena se pohybuje okolo 630-690 Kč, což je velmi dobrá cena. Uživatelé těchto nůžek jsou ve většině případech velmi spokojení. Ale je nutno podotknout, že při větších keříkách se zasekávájí (tam kde jsou větve silnější). Za ty peníze je to takový dobrý průměr. Pro domácího nenáročného zahradníka lze říci, že jsou ideální.

 • cena/výkon
 • nízká hmotnost
 • otočná rukojeť
 • dostačující kapacita baterie
 • kratší délka chodu
 • zasekávají se při silnějších větvičkách
Zjistit cenu


Makita DUM111ZX

Výdrž baterie90 min
Délka dobíjení baterie4 hod
Kapacita baterie6 Ah
Napětí baterie18 V
PříslušenstvíDvě lišty, kryty nožů
Hmotnost1,3 kg
Bezpečnostní prvkyano

Aku nůžky Makita DUM111ZX se pyšní především rychlé přeměny na plotostřih bez jakéhokoli nářadí. Má speciálně broušené ostří se šířkou 110 mm. Můžete si nastavit výšku trávy na 10/15/20/25 mm. Výkon nůžek je opravdu solidní, zvládájí až 2 500 otáček za minutu. Tyto nůžky mají LED indikátor, který vás upozorní na slabou baterii nebo přetížení stroje. Je možné si dokoupit i prodlouženou rukojeť. Jsou dodávány bez akumulátoru a nabíječky (u Makity zcela běžné, takže pokud už od nich máte nějaký výrobek, nejspíše už máte doma i akumulátor a nabíječku). Cena těchto aku nůžek se pohybuje okolo 1 500 Kč. Pokud doma nemáte baterii a nabíječku, tak vás tenhle pomocník výjde opravdu draho. Je možné si dokoupit akumulátorovou baterii s různými kapacitami. Na výběr je například 3 000, 6 000, 9 000 mAh, ale také další.

 • rychlá přeměna na plotostřih
 • solidní výkon
 • nadprůměrná kapacita baterie
 • vyšší cena
 • dodáván bez akumulátoru a baterie (plus ale pro ty zakázniky, kteří už doma mají baterii a akumulátor)
 • vyšší hmotnost
Zjistit cenu

Bosch ISIO 3 SET

Výdrž baterie50 min
Délka dobíjení baterie3,5 hod
Kapacita baterie1,5 Ah
Napětí baterie3,6 V
Příslušenstvínabíječka, lišta na trávu, lišta na keře
Hmotnost0,55 kg
Bezpečnostní prvkyano

Multifunkční aku nůžky Bosch ISIO 3 SET se právem můžou pyšnit svou mnohostranností. Jsou kompaktní a lehké. Práce s nimi je opravdu snadná. Vydrží pracovat až 50 minut na jedno nabití. Jsou vybaveny antiblokovacím systémem, zabraňuje zablokování nůžek a umožňuje vám klidnou práci bez přerušování. Nástavce snadno vyměníte díky systému SDS (rychloupínací systém SDS je systém upínání vrtacích a sekacích nástrojů – to znamená, že rychle vyměníte nástavec bez nařádí). Čepel je dlouhá 120 mm. LED indikátor vás upozorní na stav baterie – 4 stupně. Cena je přibližně 1 900 Kč.

 • dostačující délka výdrže
 • slušná kapacita baterie
 • nízká hmotnost
 • antiblokovací systém
 • čtyřstupňový LED indikátor
 • vyšší cena
Zjistit cenu

Nůžky na trávu Servo Fiskars 113680

Výdrž baterie-
Délka dobíjení baterie-
Kapacita baterie-
Napětí baterie-
Příslušenství-
Hmotnost0,27 kg
Bezpečnostní prvkyano

Tyto manuální nůžky na trávu jsou skvělé na zastřihávání okrajů trávníku. Jsou ergonomické a mají unikátní vlastnosti, pro větší komfort při práci. Díky důmyslnému mechanismu Servo-Systém nůžky na trávu nikdy ,,nežvýkají´´ (reguluje přítlak čepelí podle množství stříhané trávy). Čepele jsou vyrobeny z pečlivě zakalené švédské chromové oceli a mají dlouho životnost. Stříhací hlava lze nastavit v rozmezí 360 stupňů. Délka čepele je 100 mm. Zámek pro zajištění nůžek se v uzavřené poloze ovládá palcem ruky. Cena je přibližně 580 Kč, což je velmi příjemná cena.

 • nízká cena
 • otočná stříhací hlava v rozmezí 360 stupňů
 • jsou lehké
 • dlouhá životnost nožů
 • rukojeť není protiskluzová
Zjistit cenu

GARDENA ClassicCut 9853-20

Výdrž baterie50 min
Délka dobíjení baterie3 hod
Kapacita baterie2,5 Ah
Napětí baterie3,6 V
Příslušenstvíchránič nožů, nabíječka
Hmotnost0,55 kg
Bezpečnostní prvkyano

Tyto aku nůžky jsou perfektní na stříhání okrajů trávníků, ale i pro formování buxusu. Práce s nimi je pohodlná díky ergonomické rukojeti, takže se dobře drží. Kvalitní nože nůžek na trávu jsou zárukou dokonalého výsledku. Pro přeměnu nůžek na keře je lze jen uvolnit a vyměnit stisknutím tlačítka bez nutnosti použití nářadí. Vyměnitelné kvalitní nože jsou přesně broušeny a jsou opatřeny antiadhezním povlakem, což zvyšuje jejich životnost. Výrobce doporučuje zakoupit sprej GARDENA pro údržbu nožů. Nůžky lze dodatečně vybavit teleskopickou násadou pro pohodlný střih okrajů trávníků (není součástí balení). Cena se pohybuje okolo 1 500 – 1 900 Kč. Ovšem za tohle slušné provedení, je cena dle nás přijatelná.

 • ergonomická rukojeť
 • kvalitní nože
 • dostačující délka výdrže
 • rychlá přeměna nožů
 • slušná kapacita baterie
 • vysoká cena
Zjistit cenu

Vítěz testu:

Jaké nůžky jsou tedy vítězem našeho testu? Na prvním místě jsou nůžky Gardena ClasicCut 9853 – 20. Tyto nůžky mají dostačující výdrž baterie (50 minut), krátkou dobu nabíjení (3 hodiny), solidní kapacitu baterie (2,5 Ah), příjemnou nízkou hmotnost (0,55 kg) a přijatelnou cenu (1 500 Kč). Velkým konkurentem jsou pak nůžky Bosch ISIO 3 SET, které se liší pouze v delší době nabíjení o půl hodiny, nižší kapacitou baterie a vyšší cenou. V této cenové kategorii jsme viděli v testu i nůžky Makita DUM111ZX. Nůžky Makita mají sice největší kapacitu baterie oproti dalším konkurentům v testu, ale velké mínus si zasloužili hlavně pro vyšší hmotnost a dodávání bez baterie a nabíječky (v tom případě pak naroste i cena, pokud si budete muset dokoupit i tyhle dvě věci). Jako zlatý střed bychom určili nůžky Fieldmann FZN 4101-A. Za velmi příjemnou cenu si pořídíte nůžky přijatelného výkonu. Pro nenáročné uživatelé asi ideální volba – hlavně tedy pro menší zahrady. Nemůžeme ani zapomenout na jediné manuální nůžky v našem testu. Nůžky Fiskars jsou skvělé se svou nízkou hmotností, nízkou cenou a neomezenou výdrží. Bohužel jak to u manuálních nůžek bývá, je to s nimi pracnější, bude vás bolet ruka a negativně hodnotím i chybějící protiskluzovou rukojeť.

Jak vybrat aku nůžky

Nůžky na trávu se dělí do 2 základních kategorií, a to mechanické – ruční a akumulátorové.

Ruční nůžky

Ruční nůžky jsou vhodné spíše na zastřihávání trávníku, rostlin, stříhání bylin, prostřihávání větví. Obecně jsou vhodné zejména pro ty, kteří potřebují stříhat pouze občasně a na malé ploše. Jejich výběr je závislý i na tom, zda je bude častěji používat žena nebo muž (méně objemné nůžky budou vhodnější pro ženskou ruku). Podstatné u těchto nůžek je, aby byl tvar rukojeti ergonomický, takže by měla rukojeť být z měkkého materiálu. Kromě toho by měla být rukojeť i protiskluzová. Bezpečnostním prvkem ručních nůžek jsou pojistky – bezpečnostní zámek. Výhoda je nižší cena.

Akumulátorové nůžky

Akumulátorové nůžky jsou vhodné na úpravu travnaté plochy na špatně dostupných místech (kam se nedostane sekačka na trávu). Kategorie akumulátorových nůžek je o dost pestřejší, patří sem modely s různymi typy nožů, rukojeťmi, hmotnosti a využitím. Hlavní rozdíl mezi ručními a aku nužkami je přítomnost baterie (akumulátoru). Práce je tedy o poznání příjemnější a jednodušší – stačí nabít a nůžky v podstatě pracují za vás. Trochu otravné může být nutnost dobíjení baterie.

Kvalitní nůžky na trávu by měli umožňovat měnit nástavce. Díky tomu je můžete použít na stříhání nebo tvarovaní keřů. Aku nůžky mohou mít také podobu těch ručních. To jsou většinou typy určené zejména pro jednodušší prostříhávání větví, což usnadní práci zejména sadařům. I akumulátorové nůžky jsou doplněny o bezpečnostní pojistky. Standardem je pojistka proti nechtěnému spuštění a dále pak pojistka, která provoz přeřuší, pokud dojde k zablokování čepelí. Nevýhoda je vyšší cena.

Jaké parametry při výběru sledovat

Teď se podíváme, jakých parametrů bychom si měli všímat při výběru nůžek.

HMOTNOST

Obecně lze říct, že čím lehčí nůžky jsou, tím bude práce jednodušší a pohodlnější. Logicky jsou mechanické (ruční) nůžky lehčí, protože nemají akumulátor. U ručních lze zakoupit i nůžky nižší než 300 g. Aku nůžky by neměly svou hmotnost přesáhnout 1 kilogram, pak už by vás mohla po nějaké době bolet ruka.

ČEPELE

Budete-li chtít s nůžkami stříhat dlouhé úseky trávníku, měli byste si vybrat takové, které mají dlouhé čepele (nad 25 cm). Pokud naopak víte, že budete nůžky používat především na ,,kosmetické úpravy´´ v okolí obrubníků, či záhonů, zvolte raději krátké čepele (cca 15-20 cm), se kterými se vám bude lépe manipulovat.

Pokud budete chtít stříhat i ploty, vybírejte si nůžky takové, které mají druhý nástavec na to určený.

Čepele by měly být ostré a odolné. Rozumné jé sáhnout po nožích z jakékoliv nerezavějící oceli. Vetšinou se setkáte s pozinkovanou či kalenou ocelí. U mnoha kousků se setkáte i se speciální nepřilnavou povrchovou úpravou (např. adhezní povrch), ta přispívá k tomu, že odstřižená tráva z čepelí sklouzne jednuššeji a rychleji. Přispívá i k delší životnosti nožů.

Nikdy nezapomínejte nůžky v trávě, nebo je neodkládejte mokré. Pak budou nože zrezivělé, což znamená, že nože budou dříve tupé.

VÝDRŽ BATERIE A DÉLKA NABÍJENÍ

Tento parametr je pochopitelně důležity pouze při akumulátorových nůžkách. Na trhu najdete nůžky s různou délkou výdrže a dobou nabíjení. U většiny aku nůžek budete moci pracovat nanejvýše 50-60 minut v kuse. To je takový solidní standard. Zde záleží i na tom, jak velké plochy a náročné práce budete chtít vykonávat. Na krátkou úpravu malé plochy může být i 30 minut dostačující.

 • Krátká délka výdrže – okolo 30 minut
 • Střední délka výdrže – 50 – 60 minut
 • Dlouhá délka výdrže – 80 a více minut

Doba nabíjení se pohybuje v rozmezí 3 až 7,5 hodin. Nejčastěji narazíte na na 8 – 10 V baterie, vyjímečně pak 18 a více voltové baterie.

Velmi praktickým řešením je, abyste měli 2 baterie. Jednu můžete používat a druhou současně nabíjet. Všímejte si u produktů, zda vůbec jsou nůžky dodávány s nabíječkou a nabíjecí stanicí.

Pokud jde o kapacitu akumulátoru, u aku nůžek se většinou pohybuje okolo 1,5 Ah. Za dostačující lze ještě považovat cca 1,3 Ah.

ŠÍŘKA ZÁBĚRU

Šířka záběru – šířka stříhací násady (čepelí) je dalším směrodatným údajem při výběru nůžek. Naprostou většinu nůžek najdete se šířkou záběru v rozmezí 80 – 120 mm. Platí zde pravidlo, čím širší záběr nůžky mají, tím bude práce rychlejší a efektivnějí. Naopak ale může být omezující při práci ve stísněných prostorách. U dražších a dobře vybavených modelů se můžete setkat i s příslušenstvím v podobě více stříhacích nástavců s různou šířkou záběru.

BEZPEČNOSTNÍ FUNKCE

Při práci s nůžkami na trávu je důležitá i vaše bezpečnost při práci.

 • Ochrana prstů – nachází se nad noži před rukojetí. Nejčastěji jde o plastový kryt, který vaše ruce chrání před noži i před létající trávou.
 • Funkce automatického vypnutí.
 • Bezpečnostní zámek – slouží jako pojistka proti nechtěnému spuštění.

POHODLÍ A ERGONOMIE

Rukojeť je další velmi důležitá součást nůžek. Rukojeť by měla být protiskluzová a ergonomická – to znamená, že rukojeť by vám měla ,,padnout´´ do ruky. Některé nůžky jsou ještě k větší dokonalosti vybaveny o záhyby na prsty, což je velmi pohodlný detail.

Většina nůžek má i vyměnitelné nástavce. Může jít o stříhací nástavce různé šířky záběru, anebo speciální nástavec určený k zastříhování keřů a plotů. Ve většině případů lze nastávce měnit snadno a rychle bez použití nářádí. Délka lišty na keře bývá mezi 15 a 16 cm, rozestup čepelí se pohybuje okolo 8 mm až 1 cm. Rozestup odpovídá tomu, s jak tlustými větvičkami si přístroj poradí.

Pokud potřebujete během úpravy trávníku stát, dívejte se na nůžky, které lze dodatečně vybavit o teleskopickou tyč.

Na některých dražších nůžkách lze nastavit i výška nožů, tedy výška stříhání trávy. Nejčastěji se setkáte s rozmezím od 0,5 do 2,5 cm.

V neposlední řadě by k pohodlnosti neměl chybět indikátor stavu baterie. Většinou jde o LED světelnou kontrolku, která vás upozorní na vybití, ale i nabití baterie. Většinou nechybí ani indikátor přetížení (upozorní vás na přetížení/přehřátí nůžek při delší práci).

Některé modely mohou být vybaveny integrovanými kolečky, které oceníte v případě, že vám záleží na přesném a pohodlném vedení stroje. Práci ulehčí také teleskopická násada, díky které můžete trávnit zastřihávat pohodlně vestoje.

Cena nůžek na trávu

Manuální nůžky jsou samozřejmě levnější variantou. Přibližně je to okolo 500 Kč. Aku nůžky jsou o něco dražší.

 • Levné aku nůžky – zhruba do 1 000 Kč. Najdete zde širokou nabídku a vybírat budete převážně ze značek Fieldmann, Riwall nebo Güde.
 • Střední třída aku nůžek – do 2 000 Kč. V této kategorii je nabídka sortimentu nejširší a osloví i náročnější uživatele. K dostání budou nůžky značky Bosch, Black & Decker nebo Stiga.
 • Aku nůžky pro náročné – seženete je od 2 000 Kč. Výběr bude menší, ale spolehněte se, že narazíten a modely s nadstandardním výkonem, kapacitou, vybavením a příslušenství. Nejčastěji jde o unvierzální modely, které využijete různými způsoby.

Výrobci nůžek:

Bosch

V nabídce Bosch najdete výhradně akumulátorové nůžky na trávu. Obecně tyto nůžky na trávu značky Bosch jsou dražší, ale za to kvalitnější. Všechny spojuje nízká hmotnost (cca 500 – 600 g) a protiskluzová rukojeť. K většině nůžek Bosch dostanete v balení minimálně 2 lišty, jednu na trávník a druhou na živý plot. Nejlevnější model se pohybuje okolo 1500 Kč. Nejdražší více než 2500 Kč. U tohoto výrobce najdete nůžky se střední a dlouhou délkou výdrže.

Gardena

Další velice známá celosvětová značka Gardena se může právem pyšnit na svůj sortiment. Najdete nůžky na trávu v dobré kvalitě za rozumnou cenu. Akumulátorové nůžky můžete koupit přibližně od 1000 – 2000 Kč. Ruční nůžky koupíte cca od 350 – 750 Kč.

Hecht

Tato česká značka patří k těm ověřeným a spolehlivým. Bohužel ale co se týče aku nůžek na trávu, Hecht moc velký sortiment nemá. Manuální nůžky zde najdete od 130 Kč do 300 Kč. Aku má jen jeden model nůžek za necelých 800 Kč. Pro upřesnění se jedna o model Hecht 5013.

Makita

Makita je celosvětově známá především výrobou prvotřídního ručního nářadí. Tomu odpovídá i jejich cena. Aku nůžky na trávu Makita najdete přibližně od 1 700 do 3 700 Kč. Většinou jsou na pohled robustní, mají vyměnitelné lišty, nastavitelnou výšku nožů a LED indikátor. Mají velice propracované a výkonné nůžky na trávu s výkonnými bateriemi.

Fieldmann

Většina lidí tuto značku přirovnávají ke značkám, které nabízí Lidl. Tahle česká značka nepatří mezi ty nejlepší, ale můžete tady najít rozumný kompromis mezi cenou a kvalitou.

Fieldmann nabízí výhradně aku nůžky na trávu v cenovém rozmezí od 500 do 900 Kč. Klasicky jsou dodávány se 2 lištami (na trávu a na keře). Délka výdrže baterie je většinou okolo 30 minut.

Rady při výběru nůžek na trávu

Co se vám vyplatí vědět?

 • Když se budete dívat po akumulátorových nůžkách, najdete i údaj o počtu střihů, nebo počtu otáček za minutu. Na oba z nich natrefíte spíše vyjímečně. Bohatě stačí vědět, že čím vyšší počet otáček nebo počet střihů za minutu, tím je vyšší výkon nůžek. Pro představu u dražších nůžek se většinou setkáte s cca 2000 – 2500 otáček za minutu.
 • Při ručních nůžkách dbejte zejména na to, aby byly dostatečně ostré, jinak s nimi trávu vytrháte a neostříháte je pěkně dorovna.
 • Akumulátorové nůžky nikdy netlačte zcela ,,na doraz´´ – tedy až k půdě. Měli byste je držet volně a při pohybu postupovat plynuje v přibližně stejné výšce.
 • Pokud zjistíte, že aku nůžky i přes vaší maximální snahu trávu spíše trhají, zkontrolujte ostrost jejich nožů, a to i tehdy, když jsou téměř úplně nové.
 • Nerovnoměrné stříhání trávy akumulátorovými nůžkami může být způsobeno i zadrháváním motoru. V takovém případě se obraťte na výrobce/prodejce.
 • Pro zahrádky s keři je velmi praktické volit kvalitnější aku nůžky s možností výměny nožů na keře.
 • Pro zastřihávání trávníků je vhodné si pořídit nůžky s teleskopickou násadou, díky níž lze trávu stříhat ze stoje. Velice praktické pak mohou být i násady s kolečky, které umožňují jednodušší pohyb po trávníku.
 • Kvalitní nůžky jsou vyrobeny z nerezové oceli, přesto by měly být po každém použití otřeny a osušeny. Nůžky by se němeli zbytečně vystavovat dešti ani vlhkému počasí. Ruční nůžky je možné čas od času promázávat.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

5/5 11 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo