Jak vybrat pánský elektrický holicí strojek

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Ať už patříte mezi muže, kteří chodí hladce oholeni, nebo mezi ty, kteří si vousy zastřihují, bude se vám hodit holicí strojek. Od dob našich dědečků, kteří používali žiletku či břitvu na holení a štětku s pěnou na holení, se leccos změnilo. Muži dnes mohou vybírat jednak z klasických holicích strojků a jednak z elektrických holicích strojků. Podívejme se společně na to, jak vybrat správný strojek.

Test pánských holicích strojků 2023

NázevKde koupitPřibližná cena (Kč)Hodnocení
celkem
1.Philips AquaTouch S5400Zjistit cenu2300
90 %
2.Philips One Blade Face + Body QP2630/30Zjistit cenu1200
90 %
Recenze
3.Philips S5100/06Zjistit cenu1600
88 %
4.Panasonic ER-GY60-H503Zjistit cenu2000
87 %
5.Braun Series 3-3050ccZjistit cenu2200
86 %
6.Braun Series 3 – 3030sZjistit cenu2000
85 %
7.Remington F9200 Power AdvancedZjistit cenu1300
84 %
8.Rowenta TN6000F4Zjistit cenu1000
83 %

Remington F9200 Power Advanced

Typplanžetový
Počet břitů2
Suché holeníano
Mokré holeníano
Voděodolnost/vodotěsnostvodotěsnost
Zastřihovací nástavecano
Doba provozu120 min
Doba nabíjení120 min
Hmotnost200 g

Remington F9200 Power Advanced je planžetový holicí strojek určený pro muže. Využívá tradice známé značky v kombinaci s moderním přístupem a technologiemi, které zajistí skvělé oholení bez zbytečného podráždění pokožky. Navíc je kombinovaný se zastřihovačem.

Holicí strojek je složen ze dvou planžet a flexibilního zastřihovače. Tato kombinace zajistí lepší pokrytí tváře a neuniknou jí ani zapomenuté vousy na komplikovaných místech (kolem ohryzku, na hranách čelistí apod.). Planžety jsou umístěny v pohyblivém lůžku, které neustále kopíruje kontury tváře. Údržba a čištění strojku je velmi jednoduchá. Je totiž plně voděodolný, takže jej jednoduše opláchnete pod proudem vody, planžety očistíte dodávaným kartáčkem a je to. Samozřejmostí je i možnost holení ve sprše, včetně mokrého holení s pěnou či gelem.

Strojek Remington je bateriový, ale v případě potřeby je možné jej připojit i přímo do zásuvky. Lithiová baterie vydrží až dvě hodiny používání na jedno nabití. O dobití se postará dodávaný stojánek, přičemž z nuly na 100 % se dostanete za dvě hodiny. Dovedeme si představit i kratší čas, nicméně pro případ nouze je zde již zmíněný kabel do zásuvky. V balení najdete i ochranný kryt hlavy strojku a také jednoduché cestovní pouzdro.

Pro případ, kdy potřebujete doladit detaily, např. před obchodním jednáním nebo večerní schůzkou, je připravena funkce Turbo. Ta navýší výkon strojku, holení je tak nejen rychlejší, ale hlavně účinnější. Chválíme jednoduchost použití této funkce – stačí dvakrát rychle za sebou stisknout tlačítko On/Off. Díky LED indikátoru vždy jasně vidíte, v jakém režimu strojek pracuje. Kladně lze ohodnotit i velice tichý chod. Lehce zarážející nicméně je, že planžeta běží souběžně se zastřihovačem, přičemž ze své podstaty se jedná o dvě samostatná zařízení určená pro lehce odlišné účely. Jedinou úpravou je nastavení výšky zastřihovací lišty. Asi bychom uvítali nějaký mód, který by umožňoval např. samostatné spuštění zastřihovače.

 • rychlý Turbo mód
 • kombinace planžety a zastřihovače
 • suché i mokré holení
 • baterie i napájení ze zásuvky
 • planžeta i zastřihovač běží souběžně
Zjistit cenu

Philips Series 7000 S7940/16

Typfrézkový
Počet břitů3
Suché holeníano
Mokré holeníano
Voděodolnost/vodotěsnostano
Zastřihovací nástavecano
Doba provozu50 min
Doba nabíjení60 min
Zdroj energieakumulátor
Hmotnost164 g

Rotační holící strojek z řady Series 7000 Philips S7940/16 patří mezi modely určené pro citlivou pokožku. Výhodou je vodotěsnost, bez problémů jej proto můžete využít jak pro suché, tak pro mokré holení. Samozřejmostí je také zastřihovací nástavec, čistící kartáček a cestovní pouzdro.

Jeho hlavici tvoří tři rotující břity (frézky), které jsou odnímatelné a lze je nahradit zastřihovacím nástavcem o šířce 2,5 cm. Povrch rukojeti je ze zadní strany opatřen protiskluzovou úpravou. Napájení je řešeno pomocí akumulátoru, který vydrží v chodu zhruba 50 minut (17 holení) a nabíjí se 1 hodinu. Využít však můžete i rychlé praktické nabití za pět minut (na jedno oholení). V praxi jsme ale ověřili, že ve skutečnosti vydrží v chodu o něco déle, a to až 1 hodinu.

Zajímavostí je Bluetooth 4.1 s dosahem až 10 m. Software tohoto zařízení proto zahrnuje aplikaci GroomTribe, kterou si můžete stáhnout do svého smartphonu (pouze iPhone a Android™). Tato aplikace vám pomůže dosáhnout dokonalého oholení bez zbytečného podráždění (způsob holení se automaticky přizpůsobí typu vaší pokožky – normální, citlivé, extra citlivé). Poté se stačí řídi pouze pokyny na vašem mobilním telefonu.

Aplikace přitom vyhodnocuje počet efektivních a neefektivních pohybů, čas holení apod. Díky těmto údajům následně vyhodnocuje nejvhodnější postup holení (např. poradí, že máte dělat menší kruhy). Přestože se může zdát tato aplikace užitečná (a to zejména pro nováčky), otázkou je, zda není chytrý holící strojek chytrý až příliš (tzn. zda nejsou některé rady zřejmé, a tak zcela zbytečné). Pokud by vám proto tyto rady vadily, můžete jej samozřejmě používat i bez této aplikace.

Strojek se velmi dobře drží, a to i při vlhkém holení (z ruky neklouže). Chválíme také pohodlí při holení. Břity jsou dostatečně ostré a opatřené speciálními prstenci, které snižují riziko podráždění. Holení větších ploch (tváře, brada) je bezproblémové, hůře si však tento model poradil s okolím pod nosem a okolo něj. Pro tato místa se totiž čepel ukázala být příliš velká.

Nevýhodou je také vyšší hlučnost tohoto strojku (zhruba 72 dB). Přesto nelze říct, že by hluk holení výrazně znepříjemňoval.

Co se týče čištění, rozhodně musíme tento model pochválit, jelikož se skutečně velmi snadno udržuje. Hlavu s břity lze snadno demontovat a přiloženým štětečkem odstranit zbytky vousů, které se nacházejí uvnitř. Zbytky vousů můžete také jednoduše vyfoukat, případně jednotlivé části opláchnout pod tekoucí vodou (před nasazením je však nechejte pořádně vyschnout!).

Holící strojek Philips S7940/16 rozhodně hodnotíme kladně, jelikož v podstatě splňuje vše, co výrobce slibuje. Zaručí vám efektivní oholení i v případě, že máte velmi citlivou pokožku. Chválíme také dlouhou výdrž a pohodlnou manipulaci i čištění. Sporná je však aplikace GroomTribe, kterou považujeme spíše za nadbytečnou, a to zejména při dlouhodobém používání. Zamrzela také vyšší míra hlučnosti a obtížná dostupnost do hůře přístupných míst (okolí kníru) kvůli příliš velké holící hlavě. Celkově se však jedná o velmi zdařilý model, který můžeme doporučit.

 • efektivita holení
 • vhodné i pro velmi citlivou pokožku
 • snadná údržba
 • ergonomie
 • zdařilý design
 • vyšší pořizovací cena
 • vyšší míra hluku
 • aplikace GroomTribe
Zjistit cenu

Panasonic ES-LL41-K503

Typplanžetový
Počet břitů3
Suché holeníano
Mokré holeníano
Voděodolnost/vodotěsnostano
Zastřihovací nástavecano
Doba provozu70 min
Doba nabíjení60 min
Zdroj energieakumulátor
Hmotnost155 g

Chcete si nechat módní několikadenní strniště? Elektrický holící strojek je pro to ideálním nástrojem. Klidně třeba tento od Panasonicu. Chce nabídnout to nejlepší pro všechny mužské tváře. Tento hybrid zvládá vše od zastřižení vousů na stejnou délku, po vytvoření linek ve vousech okolo úst až po oholení tváře. Vzhledově se jedná o klasiku. Ono taky co vymýšlet u přístroje tohoto typu.

Holící hlava je tvořena z tří břitů, které jsou schopné dobře kopírovat tvar tváře. O její pohon se stará lineární motor s 13.000 otáčkami za minutu. Tento model je typu „wet and dry“. Takže si můžete užít holení nasucho nebo použít pěnu či gel pro hedvábně hladké oholení. Přístroj je samozřejmě voděodolný. To jednak ulehčuje údržbu a čištění přístroje, který lze jen dát pod tekoucí vodu a umýt. Při čištění si dejte pozor, břity jsou opravdu velice ostré. Pokud chcete, aby vám vydržely ve vynikající kondici co nejdéle, nechte je důkladně osušit na nebo je dokonce můžete vyfoukat teplým vzduchem z fénu a sušení urychlit. Poté stačí jen pár kapek oleje pro impregnaci břitů.

V balení najdete kromě vlastního strojku i nabíječku, čistící kartáček, mini nádobku s olejem a ochranným obalem na holící hlavu. Nějaký cestovní obal pro celý přístroj však budete hledat marně. Na přední straně je vidět LED indikátor stavu nabití.

Při holení je bere rovnoměrně vousy z tváře a žádné záhyby nevynechává. Při delším nebo hustějším vousu je potřeba několik opakovaných průchodů. Typicky je potřeba vícekrát projet vous na krku, ale lehké strniště na tváři zmizí na první pokus. Pokožka zůstane hladká a jemná. Výdrž na jedno nabití (70 minut) je delší než doba nabíjení (60 minut). Když ji necháte zcela vybít, tak stačí letmé cca 5 minut dlouhé nabíjení, které vám dovolí se v rychlosti oholit.

K dispozici máte dva hřebenové nástavce, které umožní zastřihnout vousy na délku 1 – 7 mm. Případně můžete využít běžného zastřihovače, který snadno vyklopíte palcem. Hluk při holení je trochu vyšší než je průměr. Pokud jste na to citliví, tak lze sehnat holící strojky, které jsou na tom z pohledu hlučnosti o pár decibelů lépe.

Celkově se jedná o velmi kvalitní holící strojek, u kterého lehce zamrzí jen vyšší hlučnost a také absence cestovního obalu. Pochvalu zaslouží za holící schopnosti, voděodolnost a výdrž baterie.

 • Kvalitní holení
 • Precizní zpracování
 • Výdrž
 • Nemá pouzdro na přenášení
 • Trochu hlučnější
Zjistit cenu

Rowenta TN6000F4

Holicí systémhybridní břitva
Voděodolnostano
Zastřihovací nástavecano
Mokré holeníano

Tento malý elektrický strojek dokáže nejen holit, ale také zastřihovat a tvarovat. Jeho hmotnost činí pouhých 97 g, takže jej v ruce téměř necítíte. Tělo je vyrobeno z plastu, ale jeho povrch je ošetřen chromem. Čepel je možné demontovat, takže ji snadno očistíte. Největším lákadlem je čepel, kterou nemusíte ostřit, ale jen pravidelně promazávat. Čepel je totiž samoostřící.

Společně s výrobkem obdržíte zastřihovače s délkou 1, 2 a 5 mm, síťovou USB nabíječku a čisticí kartáček. S čepelí se dobře pracuje, pokud holíte větší plochy jako je brada, tváře či krk. Její masivnější provedení je však na obtíž při holení kolem nosu či u uší. Stroje však nemá problémy s holením okrajů kníru ani s vymezením kontury ze spodní strany krku a tváří.

Konstrukce dvojité čepele vám umožní s ní jednoduše pracovat, i když budete po třídenních vousech přejíždět shora dolů. Kůže po holení není zarudlá.

Spodní část těla je opatřena světelným indikátorem, který po celou dobu provozu svítí. Avizovaná doba výdrže na jedno nabití 120 minut je pravdivá. Strojek při nepřetržitém provozu fungoval zhruba 117 minut. Doba nabíjení přitom činí jen 90 minut. Při 5minutovém holení 3x týdně nebudete muset strojek nabíjet až 2 měsíce.

Z praktického hlediska kladně hodnotíme i tichý provoz holicího strojku Rowenta TN6000F4 Forever Sharp. Při holení vydává hluk o síle zhruba 71 dB.

Hybridní žiletka se čistí pomocí dodávaného kartáčku a strojek je možné opláchnout a zcela vyčistit pod čistou vodou. Je totiž vodotěsný. Před nabíjením však nechte síťový konektor dokonale vyschnout.

 • dobrý poměr cena/výkon
 • bez nutnosti výměny čepelí
 • výdrž a doba nabití
 • vodotěsnost
 • tichý provoz
 • silnější čepel
Zjistit cenu

Panasonic ER-GY60-H503

Typbřit
Počet břitů1
Suché holeníano
Mokré holeníano
Voděodolnost/vodotěsnostvodotěsnost
Zastřihovací nástavecano
Doba provozu50 min
Doba nabíjení60 min
Hmotnost150 g

Panasonic ER-GY60-H503 je věnován nejen holení vousů, ale i chloupků na těle. K výrobku totiž obdržíte hned 4 nástavce. Pro holení strojek využívá zaoblenou břitvu.

Délka výrobku dosahuje zhruba 20 cm a hmotnost je pouhých 144 g bez příslušenství. Celé provedení můžeme charakterizovat jako dlouhé a úzké, takže i břitva je osazena svisle, v prodloužení rukojeti. Rukojeť má v zadní části žebrovanou úpravu, takže se dobře drží v ruce. Na přední části najdete tlačítko pro zapnutí a vypnutí a také LED indikátor, který informuje o nabíjení a nabití baterie baterie.

Jako příslušenství dostanete 4 nástavce. Hřeben na vousy (0,5-10 mm), hřeben na tělo (3-12 mm), ochranný hřeben na citlivé oblasti těla (2 mm) a ušní/nosní nástavec. Kromě toho v balení obdržíte i olejničku a čisticí kartáček pro nejlepší péči o výrobek. Nabíjení probíhá přes kabel, který zabírá více místa. Lepší by určitě byla nabíjecí stanice, která se však ke strojku nedodává.

Celou sadu dostanete v kartonové krabici s plastovou přihrádkou, kam můžete jednotlivé části přehledně uložit.

Provoz strojku je možný pouze z akumulátoru, to znamená, že při nabíjení jej používat nemůžete. Nástavce se snadno mění, stačí je do rukojeti jen zacvaknout, čímž je také uzamčen. U obou hlavních hřebenů se výška střihu nastavuje pomocí otočného kolečka v krocích po 0,5 mm (vousy) a 1 mm (tělo). Samozřejmě je nejlepší stříhání či holení začínat na co nejdelším nastavení a postupně zkracovat, dokud si nenajdete nejvhodnější délku.

V praxi se strojek používá podobně jako hřeben. Osazení břitem nemusí být oboustranné, protože strojek se snadno přendává z jedné ruky do druhé, takže vůbec nezáleží na tom, zda potřebujete holit nebo stříhat doleva nebo doprava.

Střihací hřebeny se používají snadno. Stačí jimi jen zajet do vousů.  Za vousy nijak netahají, někdy je však potřeba místo projet vícekrát, aby hlavice pobrala i jemnější chloupky. Při holení na těle si můžete všimnout zarudnutí, což je normálně reakce jemné kůže na břit. Pokožka brzy získá svůj původní vzhled.

Nástavce pro holení uší a nosu nechají odhalené jen 1 cm ostří, díky čemuž můžete dokonale zastřihnout chloupky i v hůře dostupných částech nosních dírek, aniž byste riskovali znehodnocení kníru. Výška střihu je v tomto případně konstantní 2 mm. Při holení v nose nebo uších nedochází k tahání chloupků. Vše jde snadno a hladce.

Výrobce uvádí výdrž na jedno nabití 50 minut, ale ve skutečnosti se můžete dostat až na 90 min. Samotné nabíjení trvá zhruba hodinu. Strojek při práci není přehnaně hlučný.

ER-GY60 je možné kompletně umývat pod vodou. Správě by voda měla téct přes zadní část hlavy směrem na břity. To znamená, že bude po břitech stékat dolů přes malou štěrbinu, která tomuto účelu slouží. Díky tomu se ze strojku nejlépe odstraní zbytky vlasů, chloupků a vousů. Čepel je možné vyjmout, takže může dostatečně proschnout. Po mytí je vhodné použít několik kapek oleje.

 • ideální pro tvarování vousů
 • nástavce i na vlasy a nos/uši
 • dobré výkony i při holení na těle
 • skvělý poměr doby nabíjení a doby práce na jedno nabití
 • omyvatelnost
 • chybí nabíjecí stanice
Zjistit cenu

Philips S5100/06

 • Holicí systém: rotační
 • Vodotěsný: ano
 • Zastřihovací nástavec: ano
 • Mokré holení: ne

Tento model je oblíbený pro své přesné oholení na sucho. Díky flexibilním holicím hlavám se perfektně přizpůsobí každé linii obličeje a pomocí zastřihovače dokáže bezchybně doladit vzhled k dokonalosti. Po oholení můžete hlavici strojku jednoduše opláchnout pod kohoutkem a usnadníte si tak jinak zdlouhavé čištění od zbytků vousů. Kdyby strojku náhodou došla baterie, během hodiny ho bez problému dobijete. Pak bude připravený na 40 minut provozu (tj. přibližně 13 oholení). V testu holicích strojků roku 2016 se stal bezkonkurenčním vítězem. V balení ale chybí štěteček na čištění. Pokud budete chtít používat zastřihovač, musíte vyměnit celou holicí hlavu.
Zjistit cenu

Braun Series 3-3050cc

 • Holicí systém: planžetový
 • Vodotěsný: ano
 • Zastřihovací nástavec: ano
 • Mokré holení: ne

Finalista soutěže o holicí strojek roku 2016 má mnoho předností. Především spolehlivě a rychle holí, ale kromě toho se díky přidané čistící stanici dokáže sám udržovat v perfektním stavu. Vy nebudete muset vymetat žádné zbytky vousů. Současně se takto břity strojku dezinfikují. Navíc je tento model vybavený několika technologiemi, které vousy při holení rovnají, a tím minimalizují podráždění pokožky. Strojek si tím pádem hravě poradí i s třídenním strništěm. Jedinou nevýhodou je absence přenosného obalu, takže strojek budete muset vozit v tašce s hygienou.
Zjistit cenu

Braun Series 3 – 3030s

 • Holicí systém: planžetový
 • Vodotěsný: ano
 • Zastřihovací nástavec: ano
 • Mokré holení: neuvedeno

Strojek je oblíbený hlavně proto, že si snadno poradí i s vousy, které by jiné strojky vynechávaly. Ať už jde o samorosty, nebo dokonce vousy naležato, ostrým planžetám tohoto strojku neuniknou. Po nabití, které zabere maximálně hodinu, vydrží přibližně 45 minut provozu. Po oholení můžete holicí hlavu strojku opláchnout pod tekoucí vodou. Tím si usnadníte její čištění. Praktické LED kontrolky vás upozorní na docházející baterii, a dokonce i na potřebu vyčištění planžety. Nevýhodou jsou tužší spínací tlačítko a dražší náhradní břity.
Zjistit cenu

Philips AquaTouch S5400

 • Holicí systém: rotační
 • Vodotěsný: ano
 • Zastřihovací nástavec: ano
 • Mokré holení: ano

Strojek zvládne mokré i suché holení. Jeho tři frézky se postarají o preciznější oholení, než je tomu u ostatních konkurenčních modelů. Pokud rádi šetříte čas, určitě vás potěší, že si tento strojek můžete vzít s sebou do sprchy. Baterie strojku je připravená na 45 minut souvislého holení. Navíc, kdyby se vám vybila, už po pětiminutovém nabíjení zvládne strojek jedno oholení. Holicí hlavu můžete po použití snadno umýt pod tekoucí vodou a zbavit se tak většiny zbytků vousů i bez vymetání štětečkem. Praktický indikátor vás včas upozorní na vybíjející se baterii, potřebu čištění a výměnu hlav. Jedinou nevýhodou je chybějící stojánek.
Zjistit cenu

Abyste si mohli vybrat holicí strojek, který vám bude nejlépe vyhovovat, měli byste si odpovědět na následující otázky:

 • Jak často se budu holit?
 • Dávám přednost holení na sucho nebo holení na mokro?
 • Jaké napájení strojku upřednostňuji?
 • Chci, aby strojek uměl něco navíc?
 • Kolik peněz jsem připraven za holicí strojek utratit?

Jaký typ holicího strojku vybrat

Když vynecháme zmíněnou břitvu a holicí strojek na žiletky, zbývá ještě holicí strojek elektrický. Ten se vyrábí ve dvou variantách. Pokud se holíte denně, bude se vám hodit planžetový holicí strojek. Jestli vám stačí oholit se občas, sáhněte po frézkovém.

 • planžetový holicí strojek – je ideální pro každodenní holení. Funguje tak, že jsou holicí břity překryty ocelovou planžetou s dírkami. Vousy, které projdou dírkami, bezpečně oholí holicí nože. Základní modely mají jednu planžetu, ale lepší jsou vybaveny hned několika planžetami. Díky nim hlava strojku lépe kopíruje kontury obličeje a holení je účinnější. Na tomto principu fungují i dámské holicí strojky.
 • frézkový holicí strojek – holí vousy, které projdou skrz hlavy strojku tak, že je seřízne rotujícími břity. Tento typ strojku se hodí na hustší a delší vousy. Je většinou podstatně tišší než planžetové strojky a hodí se pro příležitostné holení.
 • klasická žiletka – výhodou této lety ověřené metody jsou nízké náklady na pořízení a dokonale hladké oholení. Na druhou stranu při chybném zacházení může dojít k nepříjemnému pořezání. Tomu dokážou moderní elektrické strojky bezpečně předejít díky své promyšlené konstrukci.

Dámy volí při výběru holicích strojků mezi epilátory, které chloupky vytrhávají i s kořínky, a depilátory, jenž holí chloupky těsně u pokožky. Více o holicích strojcích pro ženy se dočtete zde.

TIP Co vybrat: Na každodenní holení zvolte planžetový holicí strojek. Na občasné oholení sáhněte po frézkovém strojku.

Jak se správně holit

Zcela zásadní otázka zní, jestli se budete holit na mokro nebo na sucho. Ne všechny elektrické holicí strojky jsou připravené na mokré holení. Volba metody holení je proto velmi důležitá.

 • Máte-li citlivou pleť, měli byste se holit raději na mokro. To znamená s holicí pěnou nebo gelem. Některé strojky mají dokonce automatický dávkovač gelu, který se rovnoměrně aplikuje na tvář a chrání ji během holení. Pěna i gel totiž snižují tření strojku s pokožkou a tím pádem i její podráždění. Nezapomeňte nakonec použít balzám po holení. Ten pleť zklidňuje a vyživuje.
 • Jestli dáváte přednost holení na sucho, nejste omezeni ve výběru strojků. Když si ale pořídíte strojek určený výhradně k holení na sucho, nebudete ho moct využívat ve sprše, ani v kombinaci s holicím gelem či pěnou. Na druhou stranu se bez problémů oholíte třeba v autě nebo v kanceláři. Takže pokud často cestujete, bude pro vás dobrou volbou.

Výhody holení na sucho a na mokro

Suché holení

 • Můžete se holit v autě nebo kanceláři
 • Nejste omezení ve výběru strojků
 • Nemůžete se holit ve sprše

Mokré holení

 • Je šetrnější k vaší pokožce
 • Můžete se holit při sprchování
 • Při holení žiletkou hrozí pořezání

TIP Co vybrat: Jestli je váš strojek voděodolný zjistíte snadno. Pokud má na sobě obrázek se symbolem kohoutku, můžete holicí hlavici oplachovat ve vodě. Jestli má obrázek na strojku symbol sprchy, výrobce garantuje vodotěsnost strojku a můžete jej použít i během sprchování.

Jaké napájení

Existují 3 typy napájení holicích strojků a každý má své výhody a nevýhody:

 1. síťové – je naprosto spolehlivé, protože se při zapojení strojku do zásuvky nemůže stát, že by se vybil. Bude vás ale limitovat délka kabelu a při tomto zdroji energie strojek nesmíte používat ve sprše a neměl by přijít do kontaktu s vodou. Takovýto strojek využijete především doma.
 2. akumulátorové – vyniká mobilitou strojku. Díky nabitému akumulátoru můžete strojek používat bez omezení délkou kabelu či umístěním elektrické zásuvky. Strojek ale většinou vydrží jen 40-60 minut provozu. Pak ho budete muset znovu nabít.
 3. bateriové – podobně jako u akumulátorového strojku jsou i bateriové snadno přenosné a použitelné prakticky kdekoliv. Ale omezuje vás samozřejmě kapacita baterií (i jejich cena). Tento typ napájení už se v posledních letech přestává využívat.

Doba nabíjení jednotlivých strojků se pohybuje podle typu a výrobce mezi 10 a 30 minutami. Rychlonabíjecí strojky dokáží doplnit akumulátor už za 10 minut. Ty bez rychlonabíjení většinou 2-3x pomaleji. Nabitý strojek zvládne 5-10 oholení bez dobíjení. Záleží na délce a tvrdosti vousů. Akumulátorový strojek je ideální pro všechny muže, kteří často cestují.

TIP Co vybrat: Pokud chcete mít absolutní jistotu, že vašemu strojku nedojde šťáva, pořiďte si model, který podporuje akumulátor i síťové napětí.

Jak čistit holicí strojek

Holicí strojek, stejně jako každá elektronika, vyžaduje pravidelnou údržbu. Čistit ho můžete ručně (většinou u levnějších modelů), ale některé dražší modely se dokonce dokážou čistit samy.

Jak na ruční čištění:

 1. Sejměte planžetu (odklopte kryt rotačních hlav – frézkový strojek).
 2. Speciálním štětečkem vymeťte maximum vousů z útrob strojku ven.
 3. Strojek opět složte.

Moderní a dražší modely mají čisticí stanici, do které strojek vložíte, a on se vyčistí sám. Holicí strojky, které jsou voděodolné, můžete po holení opláchnout vodou. Tím si usnadníte údržbu strojku. Ale pozor. Vymetání vousů z vnitřních částí holicí hlavy se stejně nevyhnete. Jen nebudete muset strojek vymetat tak často.

Speciální funkce

Holicí strojky už neslouží jen k oholení vousů, ale stále častěji i k jejich zastřihování. Výrobci strojků pečlivě sledují módní trendy a příslušenství holicích strojků doplňují tak, aby se muži mohli pohodlně upravovat podle očekávání společnosti.

Pánové, kteří nosí velmi krátké sestřihy, navíc často zastřihovací nástavce používají jako holicí strojky na vlasy. Ti odvážnější strojky s nástavci používají i k holení intimních míst. Díky tomu můžou strojek využít k udržování celkové image.

Dnešní holicí strojky jsou často voděodolné, nebo dokonce vodotěsné. Díky tomu je můžete bez obav používat i během sprchování či ve vaně. Navíc díky pokročilým technologiím akumulátorů vydrží na jedno nabití přibližně 50 minut provozu a po vybití se během hodiny zase nabijí.

Kde seženu náhradní holicí břity

Planžety i frézkové holicí hlavy se samozřejmě časem ztupí. Proto je doporučujeme pravidelně měnit za nové. V každém případě ale myslete na to, že pro daný model holicího strojku bude výrobce vyrábět náhradní břity jen omezenou dobu. Protože se stále vylepšuje design a efektivita holení, mění se i tvary a velikost planžet a frézek. Pokud tedy chcete mít jistotu, že náhradní díly ke svému strojku seženete ještě i pár let po nákupu, vsaďte na oblíbený model. A náhradní holicí břity kupujte vždy přímo od výrobce.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.2/5 74 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

5 Comments
 1. Dobrý den Jarku,
  Psal jsem to eshopu holime.cz, tak by mě zajímalo jestli jste si zmíněný strojek na tom eshopu pořídil. Chtěl bych totiž letošní Vánoce vyřešit holící technikou pro celou rodinu.
  Děkuji

 2. Jen pro doplnění. Nakonec jsem úspěšně pořídil Philips AquaTouch S5400/06.
  Děkuji za doporučení.

 3. Děkuji, taky jsem se na to díval, jen mě zajímal názor někoho dalšího.

 4. Zdravím,

  Kliknul jsem na odkaz, který mě přesměroval na heureku. Tam mě zaujal kvůli cenně a ostatním službám eshop holime.cz. Mohly by jste mi ho doporučit nebo naopak ne?

  Děkuji

  • Dobrý den,

   osobně s ním zkušenost nemáme, ale podle hodnocení na Heuréce vypadá velice dobře. Naprostá většina zákazníků – 99%, je s e-shopem podle recenzí spokojena.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo