Jak vybrat nejlepší polštář a výplň do polštáře

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Polštář může sloužit jako dekorativní prvek či jako důležitá lůžkovina. Ať vybíráte polštář z jakéhokoliv důvodu, při jeho výběru je důležité dbát na vaši preferovanou polohu při odpočívání, na tvar a velikost polštáře a v případě alergií či jiných zdravotních obtíží na jeho výplň. V našem článku se těmito kritérii budeme podrobně zabývat a dále si ještě krátce zmíníme typy a údržbu polštářů. Na závěr se podíváme na zoubek cenám a na recenzi současných top polštářů. Doufáme, že Vám náš článek pomůže s výběrem toho nejlepšího polštáře.

Recenze polštářů 2023

Při porovnávání jsme vybrali ty, které podle nás patří současně mezi ty nejkvalitnější a opravdu nejlepší polštáře na spaní. Zaměřili jsme se na materiály výplně a povlaků, rozměry, výhody, nevýhody a pro koho primárně se daný polštář hodí. U materiálů jsme se zabývali především jejich nejdůležitějšími vlastnostmi, pro zaručení kvalitního spánku.

Eva Kiedroňová Dětský péřový polštář 

Typdětský polštář
Rozměry v cm60 x 40
Výplňhusí peří
Tvarobdélníkový
Barvabílá
Hmotnost300 g

První polštář v naší recenzi je vhodný především pro děti, ovšem bude vyhovovat každému, kdo preferuje měkké polštáře a chce si zlepšit spánek. Pro děti je tento péřový polštář určitě správnou volbou, jelikož v něm naleznou pohodlnou, měkkou a hřejivou oporu a prostředí, ve kterém se bude cítit bezpečně. Během spánku polštář udržuje správnou polohu hlavy, krku a osy těla. Polštář z husího peří se hodí nejen jako opora během spánku, ale i k použití v dětské sedačce jako podklad zadečku či hlavičky miminka. Jak vyplývá z recenzí od zákazníků, někomu může rychleji splasknout.

Díky své tenkosti se hodí i pro miminka již od narození a nezabere vám příliš mnoho místa jak ve skříni, tak při cestování. Péřová náplň je 100 % přírodního původu a váží 300 g. Z hlediska podílu peří se skládá 75 % z husího draného peří a 25 % z husího prachového peří. Polštář, který pořídíte za 600 Kč, není bohužel opatřen povlakem. Ten se dá ovšem snadno dokoupit – buď přímo určený na tento polštář, nebo máme v obchodech k dispozici výběr povlaků z několika desítek různých materiálů a potisků. Povlak určený přímo pro tento polštář je dostupný v několika barvách. Kvůli výplni z peří není zhlavec vhodný pro alergiky.

 • měkký
 • hřejivý
 • udržuje správnou polohu hlavy a krku
 • vhodný do dětské sedačky
 • skladný
 • rychleji splaskne
 • není vhodný pro alergiky
 • neprodává se s povlakem
Zjistit cenu

Brotex polštář Luxus Plus 70×90

Typpro alergiky
Rozměry v cm70 x 90
Výplňduté vlákno
Tvarobdélníkový
Barvabílá
Hmotnost900 g

Pokud trpíte alergiemi, polštář Brotex Luxus je určen přímo pro Vás. Je vyplněn speciálním kuličkovým dutým vláknem, které je známé svými protialergickými účinky, a je tedy přímo určeno pro výrobu těchto polštářů. Kuličkové vlákno se nachází uvnitř prošitého korpusu společně s rounem, látkou a netkanou textilií. Hlavní úkol této textilie spočívá v oddělení rouna a dutého vlákna. Hmotnost je 900 g a tento typ dutého vlákna se dá lehce upravit či „naklepat“. S tímto výrobkem budete mít jistotu, že máte ten správný polštář, který drží tvar a jen tak vám neslehne.  Dané duté vlákno je také známé svojí pružností.

Brotex, který pořídíte za méně než 600 korun, bohužel není opatřen zipem. Není tedy možné upravit množství výplně, které nemusí všem zákazníkům vyhovovat. Nejenom znemožnění úpravy množství výplně, ale i větší hmotnost jsou důvody, kvůli kterým se někomu může zdát polštář neforemný. Příjemný a měkký povlak je vyroben ze 100% polyesteru a je doporučen prát při 95 ˚C a následně sušit v sušičce při snížené teplotě.

 • protialergický
 • lehké upravení a naklepání
 • drží tvar
 • pružný
 • chybí zip
 • není možná úprava množství náplně
 • těžší
Zjistit cenu

Romeo Anatomický polštář MEMORY BAMBOO

TypPro alergiky, pro zdravý spánek
Rozměry v cm48 x 30 x 9
Výplňpaměťová pěna
Tvaranatomický
Barvabílá
Hmotnost740 g

Pokud hledáte polštář, který vám zaručí zdravý spánek a zbaví vás bolesti krční páteře, anatomický polštář MEMORY BAMBOO je pro vás ta správná volba. Jeho výplň tvoří viskoelastická paměťová pěna, která zaručí lepší pružnost a prodyšnost než klasická paměťová pěna.  Tato speciální pěna dokáže reagovat na tělesnou teplotu a hmotnost a zaručí tak rovnoměrné rozložení tlaku. Následně pomocí pomalého navrácení do původní polohy eliminuje napětí svalů na krku a předchází nepříjemným bolestem. Anatomický tvar  navíc podporuje správnou polohu hlavy a krku během spánku.

Pokud během spánku střídáte více poloh, tento typ pro vás také doporučujeme. Snadno se přizpůsobí, odlehčí krční páteř a zaručí, že v každém případě zůstane v optimální poloze. Povlak  BAMBOO je speciálně určen pro alergiky svými antibakteriálními a hypoalergenními vlastnostmi. Velkou výhodou je i to, že povlak nepohlcuje pachy. Skládá se z bambusového vlákna a polyesteru, je opatřen zipem a je doporučeno ho prát do 30 ˚C. Polštář pořídíte za necelých 400 Kč.

 • pro zdravý spánek
 • pro alergiky
 • speciální paměťová pěna
 • pružný, prodyšný
 • pro více poloh spánku
 • antibakteriální a hypoalergenní povlak
 • někomu může připadat příliš vysoký
 • praní povlaku do 30 ˚ C nezničí všechny mikroorganismy
 • těžší
Zjistit cenu

Romeo Klínový podhlavník MEMORY BAMBOO

TypPro alergiky, pro zdravý spánek
Rozměry v cm80 x 40 x 15
Výplňpaměťová pěna
Tvarklínový
Barvabílá
Hmotnost300 g

Další polštář vás na první pohled jistě zaujme svým zvláštním klínovým tvarem. Tento vyvýšený tvar přináší více než dost důvodů, proč si právě daný model pořídit. Podhlavník je určen pro pohodlný spánek či odpočívání, protože horní polovinu těla drží rovnoměrně ve zvýšené poloze, a právě klínový tvar zaručuje udržení páteře ve správné poloze. Zvýšená poloha je vhodná pro uvolnění krční páteře a svalů, napomáhá omezit chrápání, a tím usnadňuje dýchání při rýmě a podobných onemocněních. Polštář je doporučen i pro ležící pacienty, kterým napomůže při problémech s páteří, které se u ležících pacientů často vyskytují.

Romeo je vyplněn velmi kvalitní paměťovou pěnou, která svými vlastnostmi přináší dokonalý komfort. Během dvou hodin by se měla pěna navrátit do svého původního tvaru. Povlak je snímatelný, prodyšný a je vhodný především pro alergiky. Také je velice příjemný, a to především díky svému složení: 40 % bambusového vlákna a 60 % polyesteru. Náhradní povlak se dá dokoupit za 99 Kč a je doporučeno ho prát při 30 ˚C. Což je poněkud nízká teplota, při které nedojde ke kompletnímu zničení všech alergenů. Polštář pořídíte do 500 Kč.

 • udržuje páteř ve správné poloze
 • omezuje chrápání a usnadňuje dýchání
 • vhodné pro ležící pacienty
 • pro alergiky
 • snímatelný a prodyšný potah
 • nízká teplota praní – nezničí se všechny alergeny
Zjistit cenu

Brotex polštář Luxus Plus zip

Typpro alergiky
Rozměry v cm70 x 90
Výplňduté vlákno
Tvarobdélníkový
BarvaBílá/modrá/ růžová
Hmotnost700 g

Poslední polštář v naší recenzi je vyplněn polyesterovým kuličkovým dutým vláknem, které se používá především jako výplň do polštáře pro alergiky. Kuličkové duté vlákno patří v současnosti mezi ty nejkvalitnější na trhu a také se jako výplň používá nejčastěji. Díky svým vlastnostem patří mezi polštáře, které neslehnou, drží tvar a velmi dobře v sobě uchovávají teplo. Velkou výhodou je možnost upravení množství výplně, jelikož je opatřen zipem. Brotex je prošit panelovým vzorem, který zajišťuje výplň proti posunu a váš spánek bude o to příjemnější.

Brotexse dá bez obtíží prát v pračce při 95 ˚C a sušit v sušičce při snížené teplotě. Po každém praní by se měl naklepat, aby se ve výplni netvořily chuchvalce. Povlak je ušit ze 100 % polyesteru, který je velmi příjemný, měkký a na omak se připomíná broskvi.  Polštář, který pořídíte za 500 Kč je dostupný ve třech barvách: bílé, modré a růžové.

 • velmi kvalitní kuličkové vlákno
 • drží tvar, neslehne
 • zajištění výplně proti posunu
 • zip pro úpravu výplně
 • dostupnost ve více barvách
Zjistit cenu

Poloha při odpočinku

Prvním kritériem, kterým se budeme zabývat je poloha při odpočívání. Podle ní následně volíme tvar a typ polštáře. Správný polštář by měl držet hlavu a krční páteř během spánku ve správné poloze a poskytovat odpovídající pohodlí.

Spánek na boku

Pro ty, kteří nejraději odpočívají či spí na boku, jsou nejvhodnější pevnější, vyšší a tvrdší polštáře, které správně vyplní prostor mezi hlavou a postelí. Díky tomu, zůstane vaše krční páteř narovnaná a nedojde k žádnému zbytečnému namáhání svalů či naklánění hlavy do stran. Pro spaní na boku se doporučuje i anatomicky tvarovaný polštář.

Spánek na zádech

Pokud preferujete odpočívat na zádech, je pro Vás vhodný menší polštář (cca 80 x 40 cm), který se jednoduše přizpůsobí zakřivení krku. Dále zvolte středně vysoký , díky kterému nedojde k nežádoucímu napínání šíje a příklonu brady a hrudníku. Polštář by měl dobře podpírat ramena a krk a zaručit, že páteř zůstane během spánku ve své přirozeně zakřivené poloze. Pro spaní na zádech je také vhodný anatomický polštář, který nejlépe poskytne potřebné pohodlí a oporu během spánku.

Spaní na břiše

Při spaní na břiše doporučujeme nízký a měkký polštář, který se snadno přizpůsobí hmotnosti těla a zaručí, že vaše páteř zůstane v rovině a nebude zbytečně namáhaná. Pro spaní na břiše existují i speciálně tvarované zhlavce, které zajišťují, aby během spánku páteř nevybočovala do nepřirozené polohy a hlava nebyla oproti tělu příliš vysoko.

Střídání spánkových poloh

Pokud v noci spánkové polohy často střídáte, je doporučeno zvolit středně vysoký a měkký polštář, který poskytne potřebnou oporu hlavy a krku během kterékoliv polohy. Dalším doporučením jsou výrobky z paměťové pěny, které se přizpůsobí nejen hmotnosti těla, ale i jeho teplotě.

Výplně

Výplně polštářů rozdělujeme na přírodní a umělé. Mezi přírodní materiály patří husí a kachní peří, vlna z ovčího rouna, hedvábí, nebo například plátno. Nejčastěji se ale setkáme s peřím a vlnou a těmto materiálům se věnujeme v následujících řádcích. Tyto materiály, ač přes svůj 100 % přírodní původ, mohou být ale nevhodné pro alergiky z důvodu hromadění prachu. Jako nejpoužívanější umělé výplně si představíme duté vlákno a paměťovou pěnu. Polštáře s těmito výplněmi by neměly chybět v domácnosti žádného alergika.

Peří

Peří má skvělé vlastnosti jako měkkost a lehkost, je také vzdušné a příjemné na omak. Snadno se přizpůsobí a poskytne potřebnou oporu pro hlavu a krk. Peří velmi dobře absorbuje vlhkost a jeho životnost je také jeho předností: se správnou péčí vám vydrží až desítky let. Péřové polštáře jsou většinou vyplněny husím peřím, a to draným nebo prachovým. Následná kvalita polštáře se odvíjí od podílu prachového peří ve výplni. Nezapomeňte, že cena peřových polštářů je vyšší, než u polštářů s umělou výplní a pohybuje se okolo 400 Kč a výše.

Prachové peří se nachází pod vrstvou krycího peří a disponují jím jen některé druhy opeřenců. Občas se prachové peří získává od divokých ptáků, kteří ho používají na vystýlání svých hnízd. Vyniká svými skvělými izolačními schopnostmi. Prachové peří má zajímavou vlastnost, že dokáže zachytávat molekuly vzduchu. To znamená, že jakmile péřové oblečení, polštáře či spacák vytáhneme z kompresního vaku, začne se nafukovat a načechrávat, čímž vytvoří vzduchový polštář. Následně se tento vzduchový polštář začne ohřívat tělesným teplem, které každý člověk vyzařuje. Vrstva vzduchu v polštáři také brání chladu, aby postupoval k vašemu tělu.

Další výborná vlastnost prachového peří je pomalu absorbovat tělesnou vlhkost. Ta prochází peřím pryč, Vy se cítíte příjemněji a mírná vlhkost zároveň pomáhá regeneraci peří. Je obdivuhodné, do jakých rozměrů se dokáže malé množství peří nafouknout. Pokud ovšem vzduch z polštáře vytlačíte, polštář zabere minimum místa a schopnost opakovaného nafouknutí se při správné péči dokáže ponechat po dlouhou řadu let. Jediné, co dokáže prachovému peří uškodit, je větší množství vody a vodních par. Při kontaktu s vodou se zničí struktura peří, které slehne a ztrácí schopnost zachytávat vzduch a akumulovat teplo.

K výplni péřových polštářů se používají dva druhy peří: husí a kachní.

 • Kachní peří – představuje levnější variantu. Potíž s kachním peřím může být specifická nepříjemná vůně, které se bohužel jen tak nezbavíte.
 • Husí peří –  je sice nákladnější záležitost, ale má lepší izolační vlastnosti, déle vydrží a důležité je, že nezapáchá. Obecně se husí peří považuje za kvalitnější než kachní. Husí peří se získává ze starších jedinců, takže je odolnější a trvanlivější. Ovšem ne vždy tomu tak musí být. Často se setkáme s  kachním a husím peřím, které není tolik kvalitní. V obou případech je jedná o mix různých druhů pírek, která dodají polštáři jeho potřebné vlastnosti.

Vlna

Mezi největší přednost vlny patří její schopnost udržovat v sobě teplo a absorbovat a odvádět vlhkost. Díky tomu, že je vlna výbornou oporou pro páteř, napomáhá zbavit se bolesti svalů na zádech. Dále napomáhá při léčbě astmatu, nebo mírní revmatické a migrenózní bolesti.  Schopností vlny je přirozeně odpuzovat špínu, a to díky přítomnosti lanolinu.

Lanolin je látka vyskytující se přirozeně v ovčí vlně, která je svým složením velmi podobná vosku. Tato látka chrání ovce před promočením jejich vlny, a proto jsou i polštáře z ovčí vlny velmi odolné a udržují teplo.  Další výhodou je její odolnost vůči roztočům a plísni. Pozor si ale dejte, pokud trpíte alergiemi na prach – v důsledku jeho hromadění v ovčím rounu pro vás tato výplň nebude vhodná. Při praní a čištění polštáře s náplní z ovčího rouna se vždy řiďte pokyny výrobce.

Duté vlákno

Duté vlákno je typ náhražky přírodních materiálů, které co nejvěrněji napodobuje jejich vlastnosti. Časem se ale lehce opotřebí a je vhodné ho doplnit. Proto výrobci většinou nabízejí polštáře se zipem pro snadné doplnění vlákna.  Duté vlákno je vzdušné, lehké, dobře drží tvar a má skvělé izolační vlastnosti. Jeho údržba je také velmi snadná – je doporučeno tyto polštáře prát při 95 ˚C, čímž se zničí roztoči a další potenciální alergenní látky, takže tento typ výplně je nejvhodnější pro alergiky. Při častém praní dojde ale ke slehnutí, a proto je dobré polštář po každém praní natřepat, aby se netvořily chuchvalce a polštář zůstal nadýchaný.

Paměťová pěna

Anatomické polštáře vyplněné paměťovou neboli línou pěnou jsou speciálně vyvinuty pro zdravý spánek. Jejich velkou předností je elasticita, takže se dokonale přizpůsobí tvaru a hmotnosti hlavy a krku, poskytnou potřebnou oporu a podporují jejich správnou polohu. Po použití se pěna navrátí do své původní polohy. Díky své pružnosti také minimalizuje tlaky, a je tak vhodná pro prevenci bolestí krční páteře.

Mezi její další vlastnosti patří tuhost a vzduchotěsnost, čímž vytváří prostředí nevhodné pro roztoče. Anatomické polštáře jsou tedy vhodné pro alergiky. Kromě alergiků se anatomické polštáře doporučují sportovcům, lidem se sedavou prací, lidem, kteří zatěžují ramena a záda, či starším lidem trpícím opotřebováním chrupavek. Paměťová pěna má velmi dlouhou životnost a pro snadnou údržbu jsou polštáře vždy opatřeny povlakem.

Typy polštářů

V obchodech se nejčastěji setkáme s klasickými obdélníkovými, čtvercovými či anatomicky tvarovanými polštáři. Ty jsou většinou vyplněny materiály, které jsme si podrobně popisovali, ale nalezneme i netradiční materiály a výplně jako třeba hedvábí, obilná zrna, pecičky od ovoce, gel, bavlna, nebo karbonová vlákna. Na jednotlivé typy polštářů se zaměříme v následujících řádcích.

Polštáře pro alergiky

Polštáře pro alergiky se vyplňují nejčastěji dutým vláknem a paměťovou pěnou. Lůžkoviny z těchto materiálů jsou totiž velmi vzdušné, takže roztoči, prach a další alergeny se v nich nemohou udržet. Speciální polštáře proti roztočům musí snášet časté praní alespoň při 60 ˚C, nebo musí být ošetřeny speciální chemikálií. Ta nesmí být nebezpečná pro člověka, ale zároveň musí odpuzovat a eliminovat roztoče.

Polštáře pro zdravý spánek

Polštáře pro zdravý spánek bývají zpravidla vyplněné paměťovou pěnou a bývají anatomického tvaru. Tyto polštáře se plně přizpůsobí hmotnosti a tvaru vašeho těla, a zajistí tak správnou polohu páteře. Dále rovnoměrně rozloží tlak působící na páteř a eliminují zbytečné napínání svalů.

Protistresové polštáře

Protistresové polštáře jsou určeny pro dokonalý spánek, odpočinek a stoprocentní klid. Povrchová látka polštáře je obohacena o karbonová (uhlíková) vlákna, která zachycují statickou elektřinu produkovanou tělem a uvolňují ji do vzduchu. Tyto polštáře přináší lepší odpočinek a jsou vhodné i pro astmatiky a alergiky.  

Speciální typy polštářů

Dále nalezneme na trhu i speciální typy polštářů. Ty se primárně vyrábí pro nejrůznější zdravotní obtíže či kondice, napomáhají při diskomfortu a ulevují od bolesti.

Gelové polštáře

Výhodou gelových polštářů jsou jejich ortopedické vlastnosti. Gelové segmenty v polštáři rozkládají tlak působící na krční páteř, a tak není narušen krevní oběh v této oblasti. Spánek je o to klidnější a příjemnější. Další výhodou gelových polštářů je velmi dobrá schopnost udržovat a regulovat teplo. Díky gelovému polštáři se Vám velmi rychle uleví od bolesti a zájemci o péči o pleť ocení použití gelových polštářků jako ochranu před otoky očí.

Nahřívací polštářky

Nahřívací polštářky bývají zpravidla vyplněny přírodními materiály a jsou často doplněny nejrůznějšími bylinkami. Výplně polštářků mají mimořádnou schopnost vstřebávat a po velmi dlouhou dobu udržovat teplo.

Polštářky bývají různého tvaru a velikosti a bývají opatřeny povlakem z bavlny, aby byly na dotek příjemné. Bavlna je také kvalitní materiál, který se nezničí častým nahříváním. Pro nahřátí je stačí na několik minut ohřát v klasické či mikrovlnné troubě. Polštářky se skvěle hodí pro úlevu od bolesti zad, žaludku, nebo při menstruačních křečích. Pokud je naopak necháte v mrazáku, získáte výborného pomocníka při ošetření popálenin, otoků či jako osvěžení během horkých dnů.

Jako výplň se nejčastěji používají pohankové slupky, špaldové slupky a pecičky od ovoce. Všechny tyto materiály jsou vhodné pro alergiky, protože vytvářejí nevhodné prostředí pro roztoče. Velmi dobře v sobě drží teplo, neztrácí teplo a disponují i masážními schopnostmi. Pozor ale při praní – pouze pecičky se dají prát klasicky v pračce. Naopak lněná semínka či hroznové pecky se nepoužívají tak často, jelikož v sobě nedokážou udržet teplo po delší dobu. Také nesnesou jakoukoliv vlhkost a nejsou tolik trvanlivé jako dříve zmíněné výplně.

Nahřívací polštáře se dají kromě těch z peciček (jsou příliš tvrdé) použít i jako polštář na spaní. Šustění materiálů vám může připomínat šumění moře, což může být pro někoho příjemné a ideální k usínání. Pokud vám ale podobné zvuky vadí a jsou nepříjemné, zvolte si jako polštář na spaní ten z klasických materiálů a tento nahřívací využívejte pouze pro úlevu od bolesti. 

Těhotenské a kojící polštáře

Těhotenské a kojící polštáře prodlouženého tvaru těhotným ženám umožňují podložit zároveň bříško, hlavu i nohy. Polštáře ve tvaru “hokejky“ zajišťují oporu hlavy nebo nohou. Při kojení polštář pevně obtočí celé tělo maminky, která o něj pohodlně opře miminko i svoji ruku. Tento polštář se dá využít jako pomocník pro bolavá záda při sedavé práci.

Jako výplň se do těhotenských polštářů většinou používá antibakteriální duté vlákno, a tak jsou polštáře vhodné i pro alergiky. Doporučujeme pořídit si takový polštář, u kterého si budete moci regulovat množství náplně. Maminka si tak může přesně upravit velikost, aby jí miminko pohodlně dosáhlo při kojení na prs. Cena kojících polštářů je poněkud vyšší, než u klasických polštářů a pohybuje se okolo 1 000 Kč.

Dětské polštáře

Nejmenší děti do přibližně jednoho roku polštář nepotřebují. Následně jim můžete pořídit speciální polštář určený pro batolata či klasický polštář, který by měl obsahovat zip pro možnou regulaci výplně. Polštář by také měl mít možnost praní na 60 nebo 90 ˚C, nebo by měl mít snímatelný povlak, který lze vyvařit. Při této teplotě se totiž zničí mikroorganismy, které se na polštář uchytávají a dětem v tomto věku můžou způsobit různá onemocnění. Pro malé děti jsou také vhodnější polštáře z umělých výplní, na přírodní materiály mohou být totiž některé alergické.

Údržba

Životnost polštářů záleží nejen na jejich kvalitě, ale především na dobré údržbě. Pro správnou péči o ně, jsme shromáždili několik doporučení:

Polštáře by se měly každý den protřepat, díky tomu zůstane zachován jejich tvar a pružnost náplně. Při zakrytí postele přehozem nezakrývejte i polštáře – mohou se stlačit usazenou vlhkostí. Pro zpětnou úpravu náplně stačí polštář několik hodin sušit v sušičce. Životnost polštáře se prodlužuje jeho vypráním a udržuje se i tak jejich nosnost.

Ideálně by se polštáře měly prát dvakrát ročně, častější praní polštář zbytečně opotřebuje. Většinou se polštáře perou při 60 °C, čímž se zbaví všech roztočů a mikroorganismů a program je vhodné dokončit jemným odstřeďováním. Ať už perete polštář s umělou nebo přírodní náplní, vždy postupujte podle pokynů, které jsou uvedeny na výrobku.

Pro praní polštáře s přírodní náplní použijte prací prostředek určený pro tyto zhlavce. Běžný prací prostředek může zničit vlastnosti peří tím, že z nich odstraní přirozenou vrstvu tuku. Na polštáře z umělých vláken stačí použít běžný prací prostředek.  

Polštář by se měl vyměnit po cca 2 letech, ale záleží na opotřebování. Čas na změnu je, pokud polštář zůstává po vysušení stále plochý a náplň je neforemná. Častěji polštář měňte v případě, že se v noci nadměrně potíte.

Ceny polštářů

Ceny polštářů se v dnešní době pohybují od 100 Kč až po ceny vyšší než 1 000 Kč. Ovšem většinou záleží na materiálu, ze kterého je polštář vyrobený a také na vás, kolik chcete do něj chcete investovat.

Levné polštáře

Od 100 do 400 Kč pořídíte výrobky především z umělých materiálů všech tvarů a velikostí. V této kategorii najdeme převážně polštáře s dutým vláknem, nahřívací a gelové polštáře, a i některé levnější polštáře z paměťové pěny.

Polštáře nad 400 Kč

Nad 400 Kč stojí modely z přírodních materiálů: peří a ovčího rouna. V této cenové skupině nalezneme také velmi kvalitní polštáře z dutého vlákna a paměťové pěny. Dále do této kategorie spadají i speciální ortopedické a zdravotní polštáře.

Nad 1 000 Kč

Za cenu nad 1 000 Kč koupíme těhotenské a kojící polštáře. Tyto zhlavce jsou oproti ostatním několikanásobně větší a také bývají speciálně upravené, aby se v nich nemohly usadit nebezpečné mikroorganismy, které by mohly ohrozit jak zdraví matky, tak i miminka.

Doufáme, že Vám náš test polštářů pomůže s výběrem toho nej polštáře, který vyhoví všem vašim požadavkům!

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.6/5 60 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo