Jak vybrat posilovací gumu

Výběr posilovací gumy se může jevit jako snadná věc. Pokud ale chcete koupit skutečně schopného pomocníka, musíte si ujasnit některé věci. Budete chtít používat odporovou gumu pro ulehčení cviků, nebo je naopak potřebujete ztížit a svůj trénink chcete posunout dál? Jste začátečník nebo zkušený sportovec, žena s průměrnou váhou nebo statný muž? Podle toho je třeba volit z různých typů tuhostí, délky a materiálu. Všem parametrům se věnujeme v dnešním článku, tak se neváhejte začíst. Navíc pro vás máme pár tipů na cvičení s posilovací gumou, které vás dovedou k ještě lepším výsledkům.

Co je posilovací odporová guma?

Ať už jste se rozhodli konečně začít něco dělat se svou postavou, nebo jste sportu znalí, ale hledáte další zajímavou alternativu, jak si opepřit trénink, může pro vás být posilovací guma skvělou volbou. Tento malý cvičební pomocník toho zvládne s tělem opravdu dost, a to přesto, že to na první pohled tak nevypadá. Navíc má spoustu výhod a cvičit s ním zvládne trénovaný sportovec i začátečník. Díky příjemné ceně nezasáhne do vašeho rozpočtu jako drahé posilovací vybavení, a tak si ho může pořídit opravdu každý. Posilovací, neboli odporové gumy patří mezi oblíbenou výbavu fitness trenérů i milovníků domácího cvičení. Rozdělují se dle tuhosti i způsobu konstrukce, takže si každý bude moct vybrat gumu přesně podle svého gusta.

 

V dnešním článku si podrobně probereme, jak vybrat nejlepší posilovací gumu tak, abyste nebyli z výběru zklamaní, aby se vám s ní cvičilo dobře a mohli jste se těšit z pozitivních výsledků a krásně vypracované a štíhlé postavy. Než ale přejdeme k nejrůznějším parametrům, které jsou s touto cvičební pomůckou spojené, řekněme si na úvod, jak vlastně odporová guma na cvičení funguje a proč si ji pořídit. Principiálně je to ta nejjednodušší cvičební pomůcka, jakou si vůbec dovedete představit. Můžete ji koupit buďto se spojenými konci, nebo jako samostatný dlouhý pás. Díky elasticitě pak ve cvičení pomáhá usnadnit cviky, nebo naopak klade odpor a cviky ztěžuje. Na trhu najdete různé typy s rozličnými druhy odporu, které ji předurčují k rozmanitému využívání. O rozdílech mezi nimi si povíme posléze. Díky tomu, že se odpor zvyšuje tím víc, čím víc posilovací gumu na cvičení natahujete, můžete se naplno soustředit na správné provedení cviku, a to v každém jeho stádiu. Cvik navíc provedete s vysokou efektivitou, protože záběr posilovací gumy je nejvyšší v okamžiku, kdy je sval v maximální kontrakci.

Výhody posilovací gumy

Proč cvičit s posilovací gumou?

Nízká pořizovací cena

Na rozdíl od jiného cvičebního vybavení můžete tuhle věcičku pořídit za opravdu malé peníze. V nabídce obchodů najdete gumy i pod 100 Kč. Za ty lepší si trochu připlatíte, přesto vás vyjdou v průměru jako jedna návštěva posilovny. Ušetříte tak ve výsledku tisíce korun.

Skladná a lehká

Díky své minimální velikosti a váze můžete odporovou pásku vzít všude s sebou. Vejde se vám do batohu, kabelky i do kapsy od kalhot. A pokud máte doma omezené skladovací prostory, které vám brání v pořízení objemného cvičebního vybavení, jste ideální adepti pro koupi tohoto šikovného pomocníka.

Cvičit můžete kdykoliv a kdekoliv

Pro hezkou postavu a za kvalitním cvičením nebudete muset do posilovny. Samozřejmě je vhodné cvičení s posilovací gumou kombinovat s tréninkem ve fitcentru nebo jiným sportem, ale skvěle si zaposilovat můžete s tímto pomocníkem doma v obýváku nebo třeba venku v parku. Hodí se i v případě, že jedete na dovolenou nebo služební cestu a nechcete vyjít z kondice. Protáhnout se s ní můžete klidně i v kanceláři. A kdykoliv se vám bude chtít. Pro domácí cvičení existuje na internetu spousta videí, které vám pomohou s výběrem cviků a jejich správným provedením. Nebudete tak muset čekat na skupinovou lekci v tělocvičně, ale zacvičíte si kdykoliv budete mít chuť a volný čas.

Procvičovat můžete celé tělo

Některá posilovací vybavení jsou zaměřena na procvičování určitých tělesných partií. Posilovací gumový pás je ale velmi variabilní a univerzální pomůcka, se kterou můžete provádět spoustu nejrůznějších cviků a procvičit tak celé tělo. Nahradíte s ní tak téměř celou posilovnu.

Využití při různém druhu pohybu

Tuto šikovnou pomůcku nemusíte používat pouze při klasickém tréninku v posilovně nebo doma. Posilovací gumu využijete i při cvičení jógy, pilates, aerobiku, cvičení ve vodě nebo při street workoutu.

Vhodná i pro rehabilitace, protahování a kompenzační cviky

Pokud cítíte, že se vaše svaly a šlachy začínají zkracovat a už nejste tak ohební, velmi se doporučuje provádět pravidelný strečink. Ten bude o to intenzivnější, pokud si k němu přiberete na pomoc i odporovací pásku. Tato pružná pomůcka se zařazuje také mezi vhodné rehabilitační nástroje, které vám pomohou protáhnout svaly po úrazu nebo nehodě. Využijete ji také v případě, kdy například sportem přetěžujete určitou část těla a jinou zanedbáváte. S gumou skvěle zvládnete kompenzační cvičení.

Minimální možnost zranění

Když budete špatně cvičit s činkami nebo předimenzujete jejich váhu, můžete si ošklivě ublížit. To vám s gumou rozhodně tolik nehrozí.

Odporová guma – perfektní parťák pro zdravé tělo

Důvody, proč zařadit tuto pomůcku do vašeho tréninku mohou být různé. Nejčastěji se setkáváme s těmito čtyřmi případy:

 • Zvýšení mobility – pokud potřebujete své tělo pořádně protáhnout, pomůže vám zátěžová guma, která vás při cvicích bude nutit jít pořád dál a dál. Můžete si tak výrazně zlepšit flexibilitu těla.
 • Externí zátěž – jestli jsou na vás klasické cviky s vlastní vahou už příliš snadné, pomůže vám guma zvýšit jejich náročnost. Musíte překonat její odpor, čímž se cvičení ztíží, a navíc vám tato pomůcka nedovolí se takzvaně “flákat”, ale cviky budete provádět pořádně.
 • Pomoc při náročných cvicích – opačný je případ, kdy chcete začít dělat shyby nebo jiné muscle-up cviky (ty, které kombinují přitahování s vzepřením se), ale nemáte ještě dostatečně vybudovanou svalovou hmotu. Guma vám svou elasticitou pomůže.
 • Nová inspirace při cvičení – v neposlední řadě má tato pomůcka místo v tréninku každého, kdo se při posilování nerad nudí. S gumou můžete vymýšlet nové a nové posilovací cviky, které budou efektivní i zábavné.

Tato funkční posilovací pomůcka je zkrátka vhodná pro každého, kdo rád cvičí s váhou vlastního těla, ať už venku nebo doma v obýváku. Představuje skvělou možnost, jak posunout cvičení na další úroveň. Po čase pravidelného cvičení bez vybavení zesílíme a váha našeho těla nám přestane stačit. Navíc bojujeme se stereotypními cviky, které nás mohou začít nudit. Právě v tyto okamžiky je vhodné ke cvičení přizvat pomůcky, jež dovedou trénink zpestřit a zvýšit jeho zátěž. Mimo oblíbené kettlebelly, činky nebo zátěžové vesty patří mezi nejoblíbenější pomůcky právě posilovací odporové gumy. Na rozdíl od klasických činek nemusíte při cvičení s gumou zvedat těžké váhy proti gravitaci, což se hodí například i tehdy, pokud máte problémy s klouby. Oceníte její všestrannost, a pokud patříte mezi milovníky street workoutu, budete ji zbožňovat hlavně pro nízkou hmotnost a perfektní skladnost.

Co si ujasnit před nákupem?

Než vyrazíte na nákup nebo kliknete na zaplatit, měli byste si odpovědět na 3 základní otázky.

1.    K čemu budu gumu využívat?

V prvním případě je nutné uvědomit si, za jakým účelem budu pomůcku používat. Podle toho totiž budu volit její odpor. Pokud hledám gumu pro ulehčení cviků (nejčastěji shybů), zvolím si silnější odpor a gumu se spojenými konci. Jestli ji ale budu využívat pro kompenzační cvičení nebo protahování, bude mi stačit odpor nižší, a klidně si můžu zvolit pouze gumový pás.

2.    Jak jsem na tom s fyzičkou?

Další krok, který při výběru následuje je zhodnocení fyzické kondice. Cvičím už dlouho? Jaká je vlastně moje váha? Mám dobrou fyzičku? Pokud jsem začátečník, který sotva zvládne udělat jeden shyb, budu určitě muset zvolit odporovou gumu se silnější podporou, která mi výrazně pomůže. Pokud se ale můžu pochlubit kondicí atleta, který potřebuje ve shybech překonat kritický mrtvý bod, bude mi stačit odpor nižší. Důležité je samozřejmě brát v potaz i pohlaví a stavbu těla. Statný chlapík s váhou 120 kg musí logicky zvolit vyšší odpor než drobná žena s 60 kg. Volba pomůcky se tak bude lišit, ačkoliv jsou oba začátečníci a mají problém udělat jediný shyb.

3.    Potřebuji zvýšit zátěž nebo si naopak cviky ulehčit?

Podstatné je promyslet si, jestli budu chtít využít gumu k pomoci – a to jak u začátečníka, tak u trénovanější osoby, která chce zvýšit počet opakování cviků – nebo naopak chci, aby mi cvičení ztěžovala. Opět je třeba posoudit svou kondici. I v případě, že chci cvičení ztížit, musím volit mezi různými odpory. Vyšší využiju tehdy, pokud budu gumu používat k posilování větších svalů, tedy u dřepování, benche, legpressu a dalších podobných cviků. Menší odpor volím při cvičení s rameny nebo bicepsy. Výběr gumy pro pomocné cvičení je trochu komplikovanější, a je potřeba vybírat v kontextu zmíněných faktorů.

Typy gum

Posilovací gumy se od sebe liší typem konstrukce, druhem materiálu a stupněm odporu, který při natahování vyvíjejí. Každá z nich je vhodná pro jiný typ pohybu a různou kondici člověka. Jejich dělení si podrobněji probereme.

Rozdělení dle konstrukce

1.    Guma obyčejná Klasická pomůcka bez jakýchkoliv dalších doplňků bývá nejlevnější a vhodná pro všechny typy cviků. Můžeme ji dále dělit dle délky a šířky:

 • Dlouhá odporová guma široká – typ, který je vhodný hlavně pro protahování. Většinou bývá dlouhý zhruba 1,5 m. Cvičit a protahovat s gumou můžete hlavně ruce či ramena, protože je nutné její dva konce při pohybu držet. Další možností je přivázání na kliku nebo hrazdu či svázáním oba volné konce propojit. Využít ji můžete i během cviků, kdy je nutné gumu přišlápnout nebo se do ní zapřít.
 • Krátká odporová guma spojená do kruhu, plochá a široká – často se setkáte s typem krátké gumy, která je široká zhruba 5 cm. Taková pomůcka se hodí pro ztížení cviků spodní poloviny těla, a to zejména hýždí v pilates nebo při dřepování. Díky její šířce máte jistotu, že vás nebude při cvičení škrtit na stehnech nebo lýtkách.
 • Dlouhá odporová guma spojená do kruhu – Posledním typem je pomocník, který má velmi široké využití, často se ale používá pro podpůrné cviky jako je ulehčení shybů nebo sed-lehů. Snadno ji provléknete tyčí u hrazdy nebo žebřinami. Tato posilovací guma je tedy vhodná na zavěšení. Pokud zvolíte typ s malým odporem, hodí se spíše pro rehabilitační cvičení.

2.    Posilovací guma s rukojetí Tyto druhy se využívají hlavně pro posilování rukou. Díky pohodlným držadlům se guma nezařezává do dlaní, a vy tak můžete cvičit delší dobu.

3.    Expandér Dle úchopů lze logicky odvodit, že expandéry se používají hlavně pro posílení svalů rukou, zad a hrudníku. Mezi dvěma madly je nataženo několik posilovacích gum nebo kovových pružin, které můžete podle potřeby odebrat nebo přidat. Díky tomu si můžete zvolit přesně takový odpor, jaký potřebujete. Expandéry bývají kratší než klasické odporové gumy, protože jsou určeny pro horní polovinu těla.

4.    Odporové lano Specifickým typem je odporové lano, které se hodí pro trénink výbušnosti. Pomůžou posílit břišní svaly a nohy, a navíc díky tréninku zvýšíte výskoky, výběh nebo zrychlení. Stačí je připevnit na nářadí nebo žebřiny, popřípadě venku ke stromu či sloupu. Lana jsou elastická, a při běhu na místě nebo výskoku vás táhnou zpět, čímž vytvářejí odpor.

5.    Posilovací tyč s gumou Setkat se můžete i s gumovým pásem, ke kterému je připevněna ocelová tyč. Tu můžete zvedat a připojit si tak do tréninku více silových cviků. Zátěž si regulujete mírou natažení.

Rozdělení dle síly odporu

Při koupi nové posilovací tahací gumy si musíte pohlídat hlavně sílu odporu. Každá je totiž z jinak hutného materiálu, a podle toho se určuje i její využití. Aby se pomůcky snadněji rozlišovaly obzvlášť, pokud je kupujete on-line, mívají různé stupně odporů odlišnou barvu. Není to ale vždy pravidlem a každý výrobce si určuje barvy jinak, proto se vždy řiďte mírou odporu, který se udává v kilogramech.

Dobrá rada: Zpravidla platí, že čím užší a slabší guma, tím menší odpor při cvičení bude klást. A naopak. Silná a tlustá posilovací guma půjde natáhnout s mnohem větší silou. Dle hodnot odporu můžeme gumy rozdělit zhruba na tři druhy. Někteří výrobci ale nabízejí typů třeba i dvakrát tolik, s tím, že hodnota odporu je v menších rozestupech.

 • Slabé – hodnota odporu 6-22,5 kg – využijete je pro zlepšení fyzické kondice, k rehabilitaci, pro rychlostní trénink, výskoky, aerobik nebo jako pomoc při posilování svalů na horních končetinách – bicepsů a tricepsů. Pokud se zabýváte vzpíráním a jste začátečníci, dovolí vám tato guma bezpečně navyšovat intenzitu cvičení bez toho, abyste byli nuceni zvedat vyšší váhy v podobě těžšího kotouče.
 • Střední – hodnota odporu 22,5-45 kg – pokud patříte mezi zkušenější sportovce, využijete střední posilovací pryž. Upotřebíte ji při cvičení s dolní polovinou těla, lýtky nebo hýžděmi. Doporučují se také pro zvýšení mobility nebo strečink. Jsou nejvíce zastoupené při cvičení na hrazdě, kdy chcete zvýšit počet opakování shybů.
 • Silné – hodnota odporu více jak 45 kg – nejčastěji se využívají pro získání maximálního výkonu u dřepování nebo při mrtvém tahu.

Narazit můžete i na výhodné sady posilovacích gum, ve kterých najdete nejčastěji 3 druhy gumového pásu s různým stupněm odporu.

Jak poznám, kterou posilovací gumu vybrat?

Pokud si nejste jisti, který typ zvolit, určitě si zajděte do obchodu se sportovní výbavou a zeptejte se zkušené obsluhy. Na místě můžete provést test posilovacích gum, získat tak nejlepší představu a domů si odnést vítěze. Vhodné je také projít si uživatelské recenze na posilovací gumy, které vám prozradí konkrétní zkušenosti.

Dobrá rada: Pokud hledáte typ pro ztížení cviků, máme pro vás malou nápovědu. Správnou tuhost gumy poznáte tak, že po 10 opakováních jednoho cviku ucítíte svalovou námahu.

Další parametry pro výběr

Fitness guma není nijak složité náčiní a spoustu důležitých informací jsme si už pověděli. Mimo tvar a sílu odporu ještě existuje pár dalších parametrů, které bychom při výběru posilovací gumy na cvičení měli zohlednit. Patří mezi ně materiál, cenová relace a výrobce. Pojďme se na ně podívat blíže.

Materiál

Tuto cvičební pomůcku můžete sehnat vyrobenou nejčastěji z těchto dvou materiálů:

 • Latexové posilovací gumy – nejčastěji se pro výrobu používá přírodní latex, který se získává z kaučukovníku. Jeho přirozenou vlastností je dobrá elasticita, nízká hmotnost a nízká trvalá deformace. Taky je dobré, že má vysokou odolnost proti napadení mikroorganismy. Mezi nevýhody patří vysoká světelná degradace, proto byste nikdy neměli gumu nechávat ležet na prudkém slunci. Typický je zápach a také občasná alergická reakce u citlivějších jedinců. Latex se dá samozřejmě vyrábět i synteticky, a i tento druh umělého materiálu se pro cvičební gumy využívá.
 • Textilní odporové posilovací gumy – méně často se můžete setkat s cvičební pomůckou vyrobenou z textilu, ve kterém jsou pružná gumová vlákna všitá. Látkový materiál sedne všem, kteří jsou alergičtí na latex nebo je klasická guma na svalech škrtí a pálí.

Příslušenství

I k tak jednoduché cvičební pomůcce existuje příslušenství, které se vám může hodit.

 • Dveřní kotva k odporové fitness gumě – přináší nové možnosti, jak posilovací pomůcku využít. Gumu jí stačí provléknout a pak už ji můžete bezpečně upevnit do jakýchkoliv dveří nebo na lavičku v parku. Hlavní výhoda spočívá v tom, že je guma bezpečně upevněná, takže se nemůže přetrhnout nebo prasknout. Kotva je lehká a skladná, proto ji můžete brát vždy s sebou a použít kdekoliv.
 • Ochranný obal – abyste mohli gumu v klidu přenášet a byli si jisti, že se v batohu nijak nepoškodí, hodí se k ní pořídit nějakou formu ochranného obalu, ať už taštičku nebo pouzdro. Často bývá součástí balení obzvlášť, pokud si kupujete vícekusový set odporových gum.

Výrobce

Pokud nevíte, jakou gumu zvolit, ale chcete mít záruku, že vám daná pomůcka dlouho vydrží, můžete zvolit některou z oblíbených renomovaných značek, u kterých budete mít jistotu kvality a dlouhé životnosti. Mezi oblíbené výrobce patří značky LifeFit, Kine-MAX, LET BANDS, Thera-Band, SKLZ nebo Blackroll, u kterých seženete nej posilovací gumy dobré kvality.

Cena posilovacích gum

Cenová relace těchto oblíbených cvičebních pomocníků se pohybuje v nízké relaci, proto si ji může dovolit skutečně každý.

Nejlevnější posilovací gumy

Seženete je už za necelých 100 Kč. Pohlídejte si ale materiál, který může být hrubý a bude vás nepříjemně tlačit nebo pálit. U levných odporových gum nečekejte příliš vysokou kvalitu, pravděpodobně vám moc dlouho nevydrží.

Střední třída

V ceně okolo 300 Kč můžete koupit kvalitnější výrobek s dostatečně vysokým odporem. Za tuto částku spousta výrobců nabízí i praktické sady.

Top posilovací gumy

Pokud to myslíte se cvičením opravdu vážně, nebude vám líto zaplatit si za nej posilovací gumu i více než 500 Kč. V této ceně se pohybují už velmi kvalitní pomůcky s vysokým odporem. Najdete tu také expandéry, odporová lana a bohatě vybavené sady.

Jak se o gumu starat?

Aby vám cvičební pomůcka vydržela co nejdéle, měli byste se o ni náležitě starat. Péče zahrnuje tyto skutečnosti:

Zabraňte přetrhnutí a narušení povrchu

Když budete brát gumu s sebou na cvičení ven, dávejte si pozor, na jakém povrchu cvičíte. Vyhýbejte se ostrým hranám a povrchům s drobnými kamínky, které by mohly narušit povrch pomůcky, která by se mohla přetrhnout. Nejlépe uděláte, když budete cvičit naboso. Pokud tomu podmínky nedovolují, vždycky si zkontrolujte, že v podrážce nemáte zachycené žádné ostré předměty. Pokud nosíte prstýnky nebo máte dlouhé nehty, zacházejte s gumou opatrně. Jestli budete gumu uvazovat na hrubší stromy nebo trámy, použijte raději popruh nebo kotvu, které ji ochrání.

Provádějte kontrolu před cvičením

Pokud na gumovém pásu najdete trhlinky nebo oděrky, gumu rozhodně nepoužívejte a vyměňte ji za nový kus. Mohlo by se stát, že se vám při cvičení roztrhne a ošklivě vás poraní.

Pocení dlaní

Jestliže se vám u cvičení potí dlaně, může se stát, že se vám guma slepí. To ale vyřešíte snadno. Stačí postižené místo umýt mýdlovou vodou a nechat uschnout. Vždy nechávejte cvičební pomůcku schnout volně. Nedávejte ji na topení nebo na přímé slunce, mohli byste poškodit její elasticitu.

Pudr

Některé gumy bývají opatřené pudrem, který zamezuje slepování gumy. Někdo může mít problém s alergií na látky v něm obsažené, proto si volí pomůcku bez pudru. Obecně se doporučuje po každém mytí gumu napudrovat. Pokud byste speciální pudr doma neměli, můžete ho nahradit dětským pudrem nebo kukuřičným škrobem. Některé výrobky ale mívají speciální povrchovou úpravu, která pudr nahrazuje a nezpůsobuje tak alergické reakce u lidí s citlivou kůží.

Jak cvičit s posilovací gumou?

Jak už jsme si řekli výše, cviky s posilovací gumou můžeme rozdělit na podpůrné a odporové. Zde je výpis nejzákladnější z nich:

 • Podpůrné cviky: shyby, muscle-upy (kombinace shybu a vzpěru, kdy místo zastavení shybu v rovině obličeje pokračujete přímo vzepřením rukou), sed-lehy
 • Odporové cviky: dřepy, dipy (vzpírání/kliky na bradlech), bench-pressy, bicepsové zdvihy

Už jste si vybrali svou odporovou gumu a přemýšlíte, jaké cviky s ní vlastně provádět? Pokud jste v tréninku nováčky, ničeho se nebojte. Nejvíc inspirace získáte na internetu, který je plný návodů, jak s touto pomůckou zacházet. K nejlepšímu zdroji pro cvičení patří jednoznačně YouTube, kde najdete videa s přesnými pohyby a radami, čemu se vyhnout. Myslete na to, že pokud provádíte trénink špatně, můžete si časem přivodit závažné problémy. Začátečníci i pokročilí by proto měli cvičení konzultovat se zkušeným trenérem, nebo si vybírat videa, která natáčejí influenceři, kteří jsou dostatečně vzdělaní. Pro začátek doporučujeme některé z následujících videí, ve kterých najdete cviky s odporovou gumou výborně vysvětlené:

Tip pro ženy: 

Tip pro muže: 

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.1/5 52 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo