Jak vybrat powerbanku

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Každý z nás určitě slyšel o kouzelné krabičce, která dokáže během chvilky nabít mobilní telefon, tablet, a dokonce notebook téměř z ničeho. Vzhledem k tomu, že čím dál větší část populace využívá chytré telefony i elektroniku všeho druhu, která samozřejmě spotřebovává daleko víc energie než mobily s černobílým displejem, kvalitní powerbanku jistě oceníte všude mimo domov i daleko od civilizace. Někdy se s ní můžete setkat i pod pojmem externí nabíječka.

Test powerbank 2023

Do naší recenze powerbank jsme si vybrali pětici těch nejoblíbenějších od různých výrobců. Zajímala nás hlavně kapacita přístroje, rychlost nabíjení i doplňující výbava. Dále jsme se zaměřili na základní přehled a výpočty, abychom zjistili, jak je to s reálnou kapacitou přenosné nabíječky. Zařadili jsme také několik výpočtů, abyste si tuto kapacitu i to, kolikrát svou elektroniku nabijete, byli schopni spočítat sami a hlavně abyste věděli, podle čeho a jakou powerbanku vybrat. A přestože teď třeba netušíte, co to powerbanka je, na konci našeho rádce je budete mít v malíčku.

Xiaomi Mi Power Bank 2C 20 000 mAh

Kapacita20000 mAh
Výstupní proud2,4 A
Typ článkuLi-Ion
Doba nabíjení7 hod
Počet výstupů2 USB výstupy
USB-C konektorNe
BezdrátováNe
Další vybaveníPodpora rychlonabíjení; odolný protiskluzový materiál
Hmotnost338 g

Xiaomi Mi Power Bank 2C vychází v poměru cena-kvalita velmi dobře. Kapacita 20 000 mAh zaručí, že se nejen váš telefon, ale i tablet nabije více než jedenkrát a dvojice USB portů zajistí, že tyto dva přístroje budete moct nabíjet dokonce současně. Jeden z portů navíc podporuje rychlonabíjení Quick Charge 3.0, díky němuž se celé nabíjení zkrátí i o několik hodin.

Samotná powerbanka potřebuje pouhé 3 hodiny, aby se nabila do kapacity 11 000 mAh, což pro běžný dotykový telefon plně stačí na několik nabití. Je také vybavena režimem rychlého nabíjení malých přístrojů (jako například chytrých náramků), které je schopna dobít do dvou hodin.

Design malého přístroje také nezůstal pozadu – výrobce vsadil na odolný protiskluzový obal, který je navíc tepelně odolný a ekologický. Nicméně, stále se jedná o bílou barvu, která je hned znečištěná. Dalším nedostatkem je vyšší váha přístroje, vzhledem ke kapacitě však pochopitelná.

Xiaomi Mi Power splňuje všechny bezpečnostní předpisy, kterými jsou teplotní odolnost, ochrana proti zkratu, přepětím i výstupnímu proudu. Součástí balení je rovněž nabíjecí kabel o délce 318 mm, který má ploché provedení, a tak zabraňuje zamotání a poškození kabelu.  Bohužel USB-C kabel součástí balení není. Díky svojí obří kapacitě je oblíbená i jako powerbanka pro notebook.

 • vysoká kapacita
 • podpora rychlonabíjení
 • nepraktická barva
 • vyšší váha
Zjistit cenu

ADATA AP 20 000 D-DGT-5V-CBK

Kapacita20000 mAh
Výstupní proud2,1 A
Typ článkuLi-Ion
Doba nabíjení11 hod
Počet výstupů2 USB výstupy
USB-C konektorNe
BezdrátováNe
Další vybaveníInformační displej; LED svítilna
Hmotnost450 g

Také u výrobce ADATA si můžete doslova za pár korun dopřát nadstandardní kapacitu powerbanky, přesněji 20 000 mAh. Dobíjení je realizováno pomocí dvou standardních USB výstupů, proto budete schopni nabíjet i dvě zařízení současně.

Za nadstandardní výbavu se považuje LED svítilna, kterou jistě využijí všichni milovníci stanování mimo civilizaci.

Výstupní proud powerbanky je 2,1 A, což garantuje rychlé a kvalitní nabíjení. Při celkové kapacitě 20 000 mAh budete schopni svůj telefon nabít až šestkrát, tablet až dvakrát. Digitální displej přístroje vás bude informovat o svém aktuálním stavu energie kdykoli si to budete přát. Na displeji se vždy zobrazí přehledná čísla udávána v procentech.

Výrobci nezapomněli ani na odolný kryt, který počítá s používáním mimo běžnou civilizaci. Powerbanka je tak chráněná proti nárazům, a tím zabezpečuje stabilní chod akumulátorů. Z hlediska bezpečnosti je AP 20 000 D taktéž vyhovující, jelikož obsahuje prvky dohlížející na přehřátí, zkrat i přepětí.

Nevýhodou powerbank s kapacitou 20 000 mAh je obecně jejich vyšší hmotnost, která se nevyhnula ani tomuto kousku. Nízká cena musela být někde kompenzována.

 • LED svítilna
 • informační displej
 • nízká cena
 • vyšší hmotnost
Zjistit cenu

LAMAX 10 000 mAh Quick Charge

Kapacita10 000
Výstupní proud2,4 A
Typ článkuLi-Pol
Doba nabíjení4 hod
Počet výstupů3 USB výstupy
USB-C konektorano
BezdrátováNe
Další vybaveníPodpora rychlonabíjení; LED dioda
Hmotnost233 g

Opět se jedná o provedení, které za nižší cenu nabízí dobrou kvalitu. Kapacita powerbanky  10 000 mAh je dostatečná pro běžného uživatele mobilního telefonu, případně tabletu. Zabudované USB porty zajistí, že můžete nabíjet i dvě zařízení současně. Kapacita, kterou Lamax oplývá, plně postačí k dvojitému nabití mobilního telefonu, proto je ideální i na delší cestování či kratší pobyt mimo civilizaci.

Vedle klasického USB portu powerbanka nabízí také kompatibilitu s portem USB-C (tím jsou vybaveny hlavně nové modely telefonů), ten však bohužel není součástí balení, nicméně není problém si jej dokoupit. Výstupní proud 2,4 A se postará o rychlé a efektivní nabíjení. To můžete ještě urychlit díky technologii Quick charge 3.0 podporující rychlonabíjení. O stavu powerbanky vás zase bude svým barevným osvětlením informovat indikační LED dioda.

Pevné hliníkové tělo nabíjecího zařízení působí elegantně, na druhou stranu je daleko odolnější než obyčejný plast. Powerbanka však i přes tento fakt není nikterak těžká.

Bezpečnostní ochrana proti přehřátí, přepětí i vybití je zde samozřejmostí. Jedinou výtku, kterou máme, je délka nabíjecího kabelu, která se pohybuje pouze okolo 15 cm. Ale při použití jako powerbanka na kolo, to s vhodným držákem není problém.

 • cena
 • hliníkový obal
 • dva USB porty
 • absence USB-C kabelu
Zjistit cenu

Samsung EB-U 1 200 CS

Kapacita10000 mAh
Výstupní proud2 A
Typ článkuLi-Ion
Doba nabíjení4 hod
Počet výstupů1 USB-C výstup
USB-C konektorano
Bezdrátováano
Další vybaveníPodpora rychlonabíjení, LED diody
Hmotnost234 g

Samsung EB-U 1 200 CS s bezdrátovým nabíjením je vhodná volba pro všechny náročné uživatele, kteří do batohu neradi přibalují zbytečné kabely navíc. Bohužel je vytvořena primárně pro modely mobilních telefonů Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ a chytré hodinky Galaxy Watch Active. Pokud byste rádi nabíjeli i jiné přístroje, je nutné, aby byly kompatibilní s certifikací Qi. Pokud váš přístroj tuto certifikaci nepodporuje, Samsung EB-U 1 200 CS si ani nepořizujte.

Výhodu však shledáváme ve skutečnosti, že powerbanka je vybavena konektorem USB-C a podporou rychlonabíjení. Pomocí kabelu si tak budete moct nabíjet svůj telefon, bezdrátově pak třeba chytré hodinky. Technologie Fast Wireless Charging však funguje pouze s jedním zařízením. Pokud nabíjíte obě zařízení současně, rychlost nabití se logicky snižuje na uvedenou standardní dobu.

O stavu nabití samotné powerbanky vás informují zabudované LED diody, které svým zbarvením uživatele upozorní na aktuální stav kapacity baterie.

Materiál tohoto moderního kousku je taktéž poměrně odolný. Celý přístroj je chráněn hliníkovým rámečkem, který se stará o větší odolnost. Samozřejmostí je ochrana proti přepětí, přehřátí i naprostému vybití.

Na druhou stranu, ačkoli se jedná o moderní přístroj, kterou ocení zejména mladší lidé hledící na design, cena je vzhledem ke kapacitě „pouhých“ 10 000 mAh o něco vyšší. Samozřejmě je to daň za to, že je to bezdrátová powerbanka.

 • bezdrátové nabíjení
 • kvalitní provedení
 • nutná podpora Qi
 • cena
Zjistit cenu

Niceboy Powerbank 20 000 mAh

Kapacita20000 mAh
Výstupní proud2,1 A
Typ článkuLi-Pol
Doba nabíjení10 hod
Počet výstupů2 USB výstupy
USB-C konektorano
BezdrátováNe
Další vybaveníLED indikátor stavu baterie; automatické vypnutí při nečinnosti
Hmotnost385 g

Poslední zástupce disponuje 20 000 mAh kapacitou powerbanky a Li-Pol baterií, která se postará jak o nabití vašeho přístroje, tak sama o sebe – zbytečně se nepřebíjí a nevybíjí.

Nabíjení elektroniky je možné pomocí dvou konektorů USB, z nichž jeden výstup podporuje také typ USB-C konektoru. Součástí balení je však pouze jeden klasický USB kabel.

Funkce Smart Power zajistí, že si nebudete muset lámat hlavu s přetížením powerbanky, případně z jejího přehřátí, vybití či přebití. Velmi šikovnou funkci představuje automatické vypnutí při delší nečinnosti. Čtyři zabudované LED diody vás zase s přehledem informují o úrovni nabití, celkem jsou schopné indikovat čtyři úrovně nabití a vybití, a to 25, 50, 75 a 100 %.

Niceboy 20 000 je určen převážně pro outdoorové nadšence, o čemž svědčí také jeho bytelné provedení, a navíc je možné jej vystavit teplotě od 0° C až do 50 °C. Některé zákazníky by však i přesto mohla překvapit váha powerbanky, která je na druhou stranu vzhledem k provedení a samotné reálné kapacitě (i nejnovější telefonní kousky dokáže nabít 5–6 krát) pochopitelná. I z toho důvodu je to oblíbená powerbanka pro iPhone.

 • odolný materiál
 • poměr cena kvalita
 • dlouhá výdrž
 • váha
 • součástí balení je pouze klasický USB kabel
Zjistit cenu

Základní přehled a výpočty

Určitě je velmi praktické řídit se kapacitou, která je uváděna na obalu baterie, nicméně byste měli vědět, co jednotlivá čísla a zkratky znamenají. Proto jsme pro vás v tomto odstavci připravili jednoduchý výčet toho nejpodstatnějšího, co se vám při výběru kvalitní powerbanky jistě bude hodit.

 • V – napětí uváděné ve Voltech
 • A – proud uváděn v Ampérech (1 A = 1 000 mA)
 • mAh – kapacita uváděna v miliampérech (baterie s kapacitou 1 800 mAh dokáže dodávat proud 10 hodin o velikosti 180 mA; hodnota se odvíjí od napětí)

Většinou se napětí baterií powerbanky i mobilního telefonu pohybuje okolo 3,7 V, jedná se však pouze o průměrnou hodnotu, jelikož reálně není možné tuto hodnotu změřit – pohybuje se kolem 3–4,2 V v závislosti na nabití.

Při nabíjení telefonu se napětí pohybuje okolo 5 V.

   

Důležité hodnoty

Všechny výše zmíněné údaje je potřeba si ověřit, abyste se při výběru nespálili a byli s nákupem maximálně spokojeni.

Nejdůležitějším parametrem je s určitostí kapacita. Ovšem tento údaj uváděný v mAh vám stačit nebude. Je třeba jej doplnit o napětí (Volty), které se stará o výsledný přenos proudu (Ampérů).

Na obalu baterií většinou najdete hodnotu 3,7 V jako napětí při nabíjení. Pokud tak máte při 3,7 V kapacitu baterie telefonu 2 000 mAh a powerbanka udává 6 000 mAh, znamená to, že síla powerbanky je třikrát větší. Soudíte tak, že si telefon nabijete celkem třikrát? Omyl!

Napětí akumulátoru (3,7 V) a výstupní napětí (5 V)

Všimli jste si, že každé z čísel je jiné? Skutečně tomu tak je. Jak jsme avizovali výše, udávanou kapacitu napětí 3,7 V musíte převést na napětí 5 V, což je standardní napětí pro USB.

 • Reálná kapacita =    udávaná kapacita PB × napětí článku PB/potřebné napětí pro převod el. energie  × účinnost baterie
 • Reálná kapacita =    6 000 mAh × 3,7 V/5 V   × 0,85

Tímto jednoduchým výpočtem zjistíte, že najednou vám z původní kapacity 6 000 mAh (která je udávána při 3,7 V) zbude kvůli nutnému převodu na 5 V pouze 3 774 mAh – právě tohle je reálná kapacita baterie. A to zdaleka nejsme u konce. Ani nejlepší powerbanky nemají skutečnou kapacitu takovou, jakou udávají ve svých „dokladech“.

Kde se nám vlastně vzala ona účinnost powerbanky? Někteří výrobci ji uvádějí v návodu, jiní ne. Obecně je účinnost u kvalitních powerbank něco kolem 80–95 %. Pokud si koupíte nekvalitní powerbanku, nepočítejte s větší účinností než 55–65 %. Do našeho vzorečku jsme použili průměrnou kapacitu značkového výrobce, tedy 85 % (0,85)

Účinnost powerbanky neboli přirozená ztráta

Při vybíjení powerbanky neboli při převodu napětí, bohužel taktéž dochází ke ztrátám. Účinnost powerbanky se většinou pohybuje mezi 80–95 %, celková ztráta je tak celkem 5–20 %. Levnější modely však mohou „překvapit“ pouhými 70 % účinnosti, ty nejméně kvalitní až 55 %.

O velikost ztrát se stará kvalita DC-DC převodníku neboli měniče napětí. Čím kvalitnější tento měnič v přístroji bude, tím menší ztráty bude powerbanka vykazovat.

Jak rychle nabijete svůj telefon?

Pokud vás zajímá, jak rychle svou elektroniku nabijete, měli byste se primárně zajímat o výstupní proud, který je měřen v Ampérech (A). I ty nej testy powerbank potvrdily, že čím více Ampérů, tím rychlejší nabíjení.

Např.: Powerbanka s výstupem 2.0 A (2 000 mA) nabije váš telefon, který má kapacitu baterie 2 000 mAh za více jak hodinu.

Výstupní proud však nemá vliv pouze na rychlost nabíjení, ale také na celkovou účinnost DC-DC převodníku.

Obecně lze výstupní proud rozdělit do tří skupin:

Velikost výstupního prouduDélka nabíjení
Výstupní proud 1Anabíjí pomalu a pouze menší kapacitu baterií; nabíjení trvá zhruba 150 minut
Výstupní proud 2,1 Arychlejší nabíjení vhodné pro mobily i tablety; nabíjení trvá zhruba 90 minut
Výstupní proud 2,4 Arychlé nabíjení pro tablety i notebooky; čas nabíjení zhruba 60 minut

Kolikrát nabiju svůj telefon?

  • Ačkoli jsme si výše zmínili, že se mobilní telefon nabíjí při 5 V, kapacita baterie telefonu je stejně jako u powerbanky udávána při napětí 3,7 V. Proto musíme kapacitu na toto napětí opět převést. Nezapomínejte však také na fakt, že účinnost nabíjení telefonu je taktéž ztrátová a pohybuje se okolo 70–90 %.  
 • Výpočet nabití  =    reálná kapacita PB × napětí článku PB × účinnost nabíjení telefonu  / napětí baterie nabíjeného zařízení
                                                                                     
 • Výpočet nabití  =    3774 mAh × 5 V × 85 %   /    3,7 V
                                                                       
 • Výpočet nabití = 4 338 mAh
 • Výpočet nabití  =    4338 mAh   /   2000 mAh
                                    
 • Výpočet nabití = 2,1

V první části našeho výpočtu jsme si opět převedli napětí 5 V na 3,7 V a získali jsme výsledek 4 338 mAh. Tento výsledek byl následně vydělen kapacitou baterie nabíjeného přístroje. Konečné číslo 2,1 nám ukazuje, že přístroj s kapacitou baterie 2 000 mAh můžeme s powerbankou, jejíž reálná kapacita je 3 774 mAh, nabít 2,1 krát.

Části powerbanky

Technickými parametry jsme se již prokousali, nyní však přicházejí na řadu neméně důležité věci, jako jsou:

Baterie

Baterie powerbanky, která je schopná uchovat elektrickou energii je buď:

Li-Ion baterie

 • kvalitní baterie s dlouhou výdrží
 • dobrá cenová dostupnost
 • nabíjení je možné ve všech fázích vybití
 • kompletní vybití ji ničí a snižuje celkovou kapacitu
 • nesmí se vystavovat vysokým teplotám

Li-Pol baterie

 • nižší hmotnost a tloušťka baterie
 • bez samovolného vybíjení
 • vyšší pořizovací cena

Kapacita

Přestože jsme si výše uvedli, že kapacita ani u top powerbanky není nikdy stoprocentně taková, jakou uvádí výrobce, je dobré vědět, jaké kapacity na trhu vůbec jsou. Podle tohoto měřítka se nákupčí bude orientovat nejvíce.

Kapacita powerbankyNáročnost uživatele
2 000–5 000 mAhpostačí k běžnému cestování
5 000–10 000 mAhvhodná pro delší pobyty mimo domov
10 000–15 000 mAhmimo mobilní telefon dokáže nabít i tablet
Nad 15 000 mAhtato kapacita postačí také k nabití
notebooku

Jak dlouho trvá nabíjení?

Každá powerbanka je jiná, a proto je potřeba přihlédnout ke všem faktorům, jako jsou kapacita přístroje, vstupní nabíjení apod. Obecně se však uvádějí tyto parametry:

Kapacita powerbankyRychlost nabití
5 000 mAhUSB-C cca 60 minut
micro USB cca 120 minut
10 000 mAhUSB-C cca 180 minut
micro USB cca 270 minut
20 000 mAhUSB-C cca 300 minut
micro USB cca 540 minut

Rádi bychom však upozornili, že se jedná opravdu pouze o orientační čísla. Důležitým parametrem pro nabíjení je vstupní proud powerbanky, jež ovlivňuje čas nabíjení nejvíce. Jestliže si pořídíte přístroj s kapacitou 10 000 mAh, jejíž vstup bude pouhých 0,5 A a připočtete k tomu ještě ztráty při nabíjení, můžete přístroj nabíjet až neuvěřitelných 24 hodin. Pokud si tak chcete pořídit powerbanku s větší kapacitou, zaměřte se také na výstupní proud minimálně 1,5 A. To samé platí pro výstupní proud – čím vyšší hodnota mAh, tím rychlejší nabití.

Přes noc jde (minimálně z většiny) nabít i obří powerbanky s kapacitou 20 000 mAh, i pokud nabíjíte skrze klasický USB adaptér, či historickou nabíječku na mobil. To ve většině případů stačí.

USB vstupy a výstupy

USB vstup slouží k nabíjení samotné powerbanky, proto je pouze jeden, pokud však potřebujete nabíjet více než dva přístroje současně, můžete si pořídit variantu se dvěma USB výstupy.

Měli byste si však dát pozor, aby výstupní proud byl dostatečný pro obě zařízení. Někteří výrobci udávají výstupní proud pro obě zařízení dohromady, čímž klesá výkon a roste čas, který je potřeba k nabití mobilu či tabletu.

Bezpečnost

Z hlediska bezpečnosti je nutné, abyste se zaměřili zejména na ochranu proti přepětí, zkratu, přetížení, přebití i přehřátí. Z tohoto důvodu bychom vám rozhodně nedoporučovali pořizování neoriginálních kousků, jelikož obsahují naprosté minimum takových prvků. Často tak hrozí samovznícení přístroje či poškození samotného mobilního telefonu, tabletu či notebooku.

Pokud chcete mít v bezpečí samotnou powerbanku, rozmyslete si, jaký materiál při její koupi zvolíte. Většina výrobců prodává plastové kousky náchylné k poškrábání. Daleko lepší variantou je hliníková, zejména pokud často vyrážíte do přírody.

Odolnost powerbanky vám jistě osvětlí i označení krytí:

IP54částečná ochrana proti prachu a stříkající vodě
IP56částečná ochrana proti prachu a vodě po dobu 3 minut
IP65úplná ochrana proti prachu a vodě po dobu 3 minut
IP67úplná ochrana proti prachu a vodě po dobu 30 minut
IP68úplná ochrana proti prachu a ponoření ve vodě

Nadstandardní výbava

Samozřejmě, že si můžete pořídit pouze klasickou powerbanku bez jakýchkoli doplňků, nicméně není na škodu vědět, že lepší kousky disponují například:

Bezdrátovým nabíjenímoznačuje se zkratkou QI. Bezdrátové nabíjení musí podporovat také nabíjený přístroj.
Displejeminformuje o zbývající kapacitě baterie stejně jako o hodnotě napětí apod.
LED diodamitaké tyto indikátory dokážou svou barvou osvětlení informovat o stavu powerbanky.
Rychlonabíjenímopět musí podporovat také nabíjené zařízení. Nabití přístroje je podstatně rychlejší.
Svítilnoulze využívat jako noční svítilnu.
Zabudovanými kabelyjsou praktické zejména při cestování, kdy nemusíte myslet na množství kabelů, které musíte vzít s sebou.

Zásady správného používání

 • Nevystavujte přístroj vysokým ani nízkým teplotám. Ideální je rozmezí 0–20 °C.
 • K originální powerbance používejte také kvalitní kabely.
 • Nikdy ji nenechávejte vybitou delší dobu.
 • Výstupní proud powerbanky by měl být alespoň 1 A.

Powerbanka do letadla

Ačkoli vás do letadla bez problému pustí s notebookem i mobilním telefonem (samozřejmě se zapnutým režimem letadlo), u powerbanky to tak jisté není.

Každé letiště má své předpisy, co se týká přepravy zařízení s bateriemi. Proto je dobré si před odletem prostudovat, zda powerbanku nebudete muset na letišti nechat v některém z odpadkových košů.

Cena

Do 300 Kč– většinou plastové modely s kapacitou kolem 4 000 mAh
– Li-Ion baterie
– nízká hmotnost
Nad 300 Kč– kapacita kolem 9 000 mAh
– objevují se Li-Pol baterie
– hmotnost kolem 250 g
Nad 600 Kč– kapacita až 12 500 mAh
– možnost solárního dobíjení
– hmotnost kolem 400 g
Nad 800 Kč– maximální cena i nad 5 000 Kč
– kapacita až 40 000 mAh (vhodné pro notebooky)
– objevují se elegantní i outdoorové modely
– vysoká hmotnost  (500–2 000 g)

Další informace

Solární powerbanka

Jsou nejideálnější možností pro milovníky přírody, kteří se dlouhou dobu pohybují mimo moderní civilizaci. Tyto přístroje pracují pomocí zabudovaných solárních panelů, díky nimž získávají potřebnou energii a tu uskladňují v článcích baterie. Jsou velmi odolné proti prachu, špíně i vodě.

Powerbanka pro notebook

Pokud váš notebook disponuje nabíjením přes USB, pak je všechno v pořádku. V případě, že ne, pak musí mít výstupní nabíjení powerbanky stejné napětí jako napájecí zdroj notebooku. Toho dosáhnete tak, že si koupíte redukci kompatibilní s notebookem.

Také daná kapacita powerbanky musí být daleko vyšší než pro klasický telefon (alespoň 20 000 mAh), jinak nebudete schopni notebook plně nabít.

Startovací powerbanka

Všem motoristům jistě zaplesalo srdíčko, nicméně vás musíme zklamat. Startovací powerbanka je schopná nastartovat pouze auta s menším objemem. Takže pokud vaše baterka selže v jednom z vašich výkonných sporťáků, obáváme se, že jste bez šance.

I tady platí, že pokud si tento typ pořídíte, je potřeba kontrolovat její nabití. Postupné samovolné vybíjení jí nesvědčí.

Závěrem bychom vám rádi popřáli šťastný výběr kousku přesně podle vašich představ. Věříme však, že jsme vám rozšířili obzory natolik, abyste si vybrali tu nejlepší powerbanku sobě na míru

Můžete powerbankou nabít i notebook?

Jednoduchá odpověď je ano, může. Nicméně je zde několik „ale“. Pro test jsem si schválně vybrala notebook s extra nízkou spotřebou. Relativně mladý MacBook Air s procesor M1.  Jako první jsem zkusila no-name starou powerbanku, která mi dělá společníka už mnoho let. Původní kapacita byla 10 000 mAh (reálná tak max 70 %) a s výstupem přes klasický USB port. Při pracovním hovoru (Google meet) mi notebook ukazoval spotřeba asi 8 W, při zapojení powerbanky spotřeba klesla na 3 W (tzn. nabíjela méně, než jaká byla spotřeba) ale i tak prodloužila výdrž asi o hodinu.

Druhý účastníkem testu byla nová 20 000 mAh powerbanka, vybavená portem USB-C. Ta dokázala notebook reálně nabíjet okolo 11 W, opět při spotřebě okolo 8 W. Reálně tedy nabíjela cca 20 W. Z 40 % kapacity baterie se dostala na zhruba 95 %, poté byla powerbanka nabitá. Kdybych u toho notebook nepoužívala, dokázala by nabít okolo 80 %. Když vezmete v potaz, že reálná výdrž tohoto notebooku je okolo 6 – 8 hodin, podle toho jak ho využíváte, tak s pomocí powerbanky získáte dalších 5-6 hodin práce navíc. A to mi přijde pro většinu případů naprosto dostatečné. Pro měření spotřeby i nabíjení jsem využila aplikaci „Coconut Battery“.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.5/5 45 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo