Jak vybrat nejlepší Bluetooth reproduktor + Recenze

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Rádi si užíváte oblíbenou muziku kdekoliv? Ať už mezi přáteli na grilovací párty nebo v pohodlí hamaky na dvorku, tento luxus si můžete dopřávat díky přenosnému Bluetooth reproduktoru, který nabízí výrazně lepší zvukový výstup než malý repráček v mobilu. Jak vybrat ten správný, který bude dostatečně odolný, vydrží hrát dlouho a hlavně, bude mít skvělý zvuk? Vyplatí se investovat tisíce, nebo si vystačíte s repro za pár set korun? Postačí vám připojení Bluetooth nebo využijete i funkci NFC či raději zvolíte WiFi reproduktor? Na to jsme se zaměřili v dnešním článku.

Recenze přenosných Bluetooth reproduktorů

Nabídka těchto přístrojů na trhu je opravdu široká. Pro naše recenze jsme vybrali pět přenosných reproduktorů z různých cenových i výkonnostních kategorií, abyste si před nákupem udělali lepší představu o daných zařízeních. Zaměřili jsme se nejen na kvalitu zvukového výstupu, ale také na míru odolnosti, dobu napájení a další různé mouchy i přednosti, kterými dané typy disponují. Samozřejmě je vždy třeba dbát na poměr cena/výkon. U levných přístrojů opravdu nelze čekat zázraky. Pojďme se společně podívat, který přenosný Bluetooth reproduktor si zaslouží přívlastek vítěz testu.

Niceboy RAZE 2 ego

Výkon RMS12 W
Citlivost86 dB
WiFine
Výdrž baterie max11 hod
Kapacita baterie1200 mAh
Vodotěsnostne
Čtečka karetano
FM rádioano
USB portano
Podpora NFCne
Hmotnost500 g
Rozměry v cm7,8 x 7,8 x 19,8

Jako první v pořadí jsme vybrali přenosný reproduktor s rádiem Niceboy RAZE 2 ego. Značka Niceboy se věnuje zejména audiotechnice, proto si můžeme být jisti, že výrobce svému řemeslu perfektně rozumí. Tento model patří mezi středně velké přenosné repro. Se svými rozměry 7,8 x 7,8 x 19,8 cm se vám do kapsy nevejde. Uvnitř černého válcovitého těla se skrývají dva reproduktory o RMS výkonu 2 x 6 W. Jejich výkon je v porovnání s ostatními modely velmi nízký, ale za cenu okolo 1 000 Kč to nijak nepřekvapí. Tento kousek se bude hodit hlavně pro přehrávání muziky při čtení nebo malé sešlosti, kde bude působit jako příjemná zvuková kulisa. Nečekejte výrazné basy. Pokud hledáte repro, který zvládne utáhnout divočejší párty s přáteli, budete se muset poohlédnout po výkonnějším modelu.

Bezdrátové propojení s vaším telefonem, tabletem nebo jiným zařízením zajišťuje nová verze Bluetooth 5.0, která je rychlá, svižná a šetrná vzhledem ke spotřebě energie. Vyniká stabilitou přenosu a připojené zařízení může být vzdálené až 10 m od zdroje. Vzhledem ke své ceně nepřekvapí, že nepodporuje WiFi. Dále můžete zařízení spárovat s telefonem i pomocí audio kabelu. Jako velkou nevýhodu považujeme nulovou odolnost vůči vodě. Proto vůbec neuvažujte, že byste si s sebou tento model brali do sprchy nebo k bazénu. Samozřejmě bude také nutné dobře ho hlídat při grilovacích párty a podobných bujarých záležitostech. Co se baterie týká, oplývá dost malou kapacitou 1 200 mAh, u které výrobce deklaruje výdrž až 11 hodin hraní. Tento údaj ale platí jen v případě, kdy máte hlasitost na 50 %. Při plné hlasitosti (která je i tak celkem nízká) počítejte s dobou hraní cca 3 hodiny. Nabíjí se ale poměrně dlouho. Do plného nabití počítejte se 2-3 hodinami. Bohužel nikde na těle nenajdeme indikaci nabití baterie.

Designově není bezdrátový reproduktor s rádiem nijak převratný, následuje většinový směr válce se zužujícími se konci. Potěší jeho lehká váha 500 g, takže ho při přenášení skoro neucítíte. Pro transport najdete v balení i textilní taštičku. Na těle najdete otvory pro protažení textilního poutka, které je součástí balení a umožňuje zavěšení repráku na batoh apod. Fajn jsou protiskluzové pogumované nožičky, které zajišťují stabilitu. Jejich umístění ale bohužel neleží přesně v ose a reprák se kýve. Na horní straně najdete základní tlačítka pro ovládání – play, přepínání mezi skladbami a tlačítko pro zapnutí a vypnutí přístroje. Jsou ale docela špatně značená a při zhoršených světelných podmínkách můžete mít problém s jejich rozlišením. Při zapínání a vypínání se nelekněte, zvukové upozornění je velmi hlasité.

Přístroj podporuje přehrávání hudby z flash disku, který stačí vložit do USB portu. Přes ten pak samozřejmě probíhá i dobíjení. Dále máte možnost přehrávat zvukovou stopu z SD karty. Není třeba nic nastavovat, přístroj sám rozpozná, z čeho má hudbu přehrávat. Díky integrovanému mikrofonu ho lze ho také využít jako handsfree zařízení. Pokud by se vám omrzel playlist na telefonu nebo vám došla baterie, můžete si pustit FM rádio. Repráček má i funkci zapamatování oblíbených stanic, takže je nemusíte vyhledávat znovu a znovu. Bohužel však už součástí přístroje není anténa, takže ve výsledku nic nechytíte. Tento problém naštěstí vyřešíte připojením sluchátek z boční strany přes 3,5 mm jack vstup, které anténu budou suplovat.

  • nízká cena
  • FM tuner
  • malá hmotnost
  • vysoká možnost konektivity
  • průměrný zvuk
  • nulová voděodolnost
  • rádio bez antény nefunguje
  • nestabilní nožičky
  • hlasitá znělka při zapínání a vypínání
  • nedostatečně označená tlačítka
Zjistit cenu

LAMAX Storm1

Výkon RMS40 W
Citlivostvýrobce neuvádí
WiFine
Výdrž baterie max15 hod
Kapacita baterie6600 mAh
VodotěsnostIP67
Čtečka karetano
FM rádione
USB portano
Podpora NFCano
Hmotnost800 g
Rozměry v cm20,4 x 8 x 6,4

Výkonný přenosný reproduktor LAMAX Storm1 za cenu necelých 2 000 Kč umí velmi příjemně překvapit. Spolehlivý, hlasitý, s výraznými basy a dlouhou výdrží přehrávání představuje jeden z nej přenosných Bluetooth reproduktorů na trhu v poměru cena/výkon. V naší redakci jsme měli možnost dlouhodobě testovat i Solitare 1 stejné značky. Přečtěte si o něm recenzi a koukněte na unboxing. Opět zástupce středně velkých přenosných repro se může pochlubit více jak trojnásobným výkonem ve srovnání s předchozím modelem od Niceboy. A to si stačí připlatit pár set korun. 40 W je skutečně vysoká hodnota, když si uvědomíme, že rozměry přístroje jsou 20,4 x 8 x 6,4 cm a váha pouhých 800 g.

V této kategorii těžko najdete výkonnějšího zařízení. Tentokrát máme co dočinění s ozvučnicí ve tvaru hranolu s pogumovaným povrchem, který chrání zařízení před poškozením na výletech i oslavách. LAMAX Storm1 se může pochlubit stupněm krytí IP67, což znamená, že by ho nemělo zastavit ani přímé tryskání vody a dovnitř nemohou vniknout vůbec žádné prachové částečky. Dokonce je možné repro ponořit pod vodu na 30 minut do hloubky 1 metru, ale raději tyto experimenty nedoporučujeme. Díky této ochraně a výbornému výkonu je vhodný jak pro bazénovou párty s přáteli, tak pro poslech hudby ve velmi prašném a hlasitém prostředí jako jsou různé stavby či haly. Bezdrátový reproduktor LAMAX vyniká skvělými zvukovými vlastnostmi, o které se stará nejen již zmíněný výkon dvou reproduktorů, ale také poměrně široká možnost ekvalizace.

Na výběr máte ze tří možností speciálních režimů, které se hodí pro různé příležitosti. Jako nejlepší se jeví modul Super Bass, který výrazně prohloubí basy a potěší všechny příznivce kvalitního zvuku. Další z možností je pak Hall mód, který slouží k ozvučení většího prostoru. Poslední volbou může být Normal mód, který zvukovou stopu nijak nezkresluje. Všechny zmíněné módy nastavujete pomocí tlačítka 3D, které najdete na horní straně zařízení. Tlačítek je na přístroji celá plejáda. Mimo již zmíněné tu máme tlačítko na vypnutí a zapnutí (které se jako snad u každého přenosného repra neobejde bez hlasitého zvukového signálu), tlačítka pro přepínání mezi skladbami, pozastavení/spuštění zvuku a tlačítko M, které slouží pro volbu mezi způsoby připojení. Připojit repráček k dalšímu zařízení můžeme několika způsoby.

Nejvyužívanější bude pravděpodobně Bluetooth 5.0, které slibuje stabilitu, přenos zvuku ve vysoké kvalitě a dosah až 20 m (tento údaj od výrobce je nutné brát s rezervou). Dále máme možnost propojení pomocí kabelu s 3,5 mm jackem, využití rychlé bezdrátové technologie NFC nebo nejnovějšího USB-C vstupu, přes který celé zařízení také nabíjíme. USB-C je sice rychlé, ale pokud byste chtěli k přehrávání využít starší flash disk, bohužel máte smůlu. Tento nedostatek ale repro částečně kompenzuje slotem na SD kartu. Díky integrovanému mikrofonu můžete zařízení využívat i jako handsfree pro přijímání telefonních hovorů. Pokud preferujete využívat repro na cesty, můžete využít kovového poutka pro zavěšení na batoh. Další skvělou funkcí, kterou můžete využít je technologie TWS, díky které můžete k zařízení připojit další reproduktor Storm1 a navýšit tak výkon celé soustavy. Jejich hlasitost bude vyrovnaná a obě zařízení můžete ovládat současně. S 80 W už získáte opravdu hlasité zařízení, které strčí do kapsy spoustu klasických regálových repro soustav.

Poslední věc, kterou je třeba zmínit je slušná kapacita baterie tohoto výkonného modelu. Díky akumulátoru s kapacitou 6 600 mAh vám zařízení vydrží hrát až 15 hodin, přičemž nabíjení trvá necelé 3 hodiny. Ale pozor, to samozřejmě platí v případě, že nehraje na maximum. Stav baterie pomáhá kontrolovat LED dioda, takže se nemusíte bát nepříjemného překvapení. Pro všechny zmíněné vlastnosti a příjemnou cenu je tento reproduktor jednoznačným vítězem dnešního testu.

  • velmi vysoký výkon
  • výborný zvuk a hlasitost
  • slušné basy
  • ekvalizér s přednastavenými hudebními režimy
  • vysoká voděodolnost a prachuvzdornost
  • TWS technologie pro připojení dalšího zařízení
  • vysoká kapacita baterie
  • nemožnost připojení klasického flash disku
  • není FM rádio
Zjistit cenu

JBL Charge 3

Výkon RMS20 W
Citlivost80 dB
WiFine
Výdrž baterie max20 hod
Kapacita baterie6000 mAh
VodotěsnostIPX7
Čtečka karetne
FM rádione
USB portano
Podpora NFCne
Hmotnost800 g
Rozměry v cm21,3 x 8,7 x 8,8

Mezi nejznámější značky, které se věnují přenosným reproduktorům, rozhodně patří JBL, proto si rozebereme jednoho zástupce i v dnešní recenzi. Vybrali jsme model střední kategorie JBL Charge 3, který se pravidelně umisťuje vysoko na žebříčku hodnocení těchto zařízení. V čem spočívají jeho plusy a mínusy? Podívejme se nejprve na výkon. Se svými 20 W není nijak oslnivý, ačkoliv se jedná o model za téměř 3 000 Kč. Proto počítejte s tím, že bednička nezvládne ozvučit větší prostor nebo přehlušit hlasitější party. Výsledný zvukový výstup je ale nutné pochválit. Reproduktor hraje čistě, má silné výšky i basy a můžete se těšit na plný zvuk. Menší nedostatky má snad jen ve středových hodnotách, které trochu splývají, vokály se vám tak mohou zdát trochu zastřené. Pro některé může působit trochu přebasovaně. Doporučujeme ho spíše na tvrdší muziku nebo elektro.

Akustické písničky na něm nevyniknou. Reproduktor disponuje baterií se slušnou kapacitou 6 000 mAh a můžete ho využít i jako powerbanku. Výrobce deklaruje výdrž přehrávání celých 20 hodin, což je však nutné brát s rezervou. Velmi bude záležet na nastavené hlasitosti a reálně je doba provozu skoro vždy kratší. Pro plné nabití je třeba vyčlenit si 4,5 hodin času. Přístroj nabíjíte pomocí USB kabelu, v tomto případě klasického, nikoliv modernějšího typu USB-C. I to je důvod, proč dobíjení trvá tak dlouho. Z hlediska odolnosti si vede docela dobře, s hodnotou IPX7 zvládne i přímé stříkání vody. Díky USB portu můžete přehrávat hudbu i z flash disku. V ostatních případech bude nutné spárovat reproduktor s dalším zařízením už klasicky skrze Bluetooth, nebo pomocí audio kabelu. Repráček není vybavený slotem na SD kartu ani rádiem.

Jelikož se jedná o starší typ repro, nenajdete tu ani podporu NFC připojení. Součástí je ale integrovaný mikrofon, který vám dovoluje přijímat hovory a proměnit repro v handsfree zařízení. Designově model ničím nepřekvapí. Má podobu válce o rozměrech 21,3 x 8,7 x 8,8 cm a váze 800 g. Nutno dodat, že stojí na podstavci, který dodává zařízení dostatečnou stabilitu. Na horní straně najdete množství tlačítek. Můžete pomocí nich spustit zařízení, zapnout Bluetooth, snižovat či zvyšovat hlasitost, pozastavovat/pouštět skladby nebo přijímat hovory. Najdete tu i tlačítko, které umožní propojit více JBL Charge zařízení, a tak získat lepší zvukové výsledky. Na spodní straně pak najdete LED diodky, které indikují stav baterie. Pokud by se vám nelíbilo zpracování v klasické černé barvě, máte na výběr z široké nabídky barevných odstínů, které jsou ve všech oblíbených barvách. JBL Charge 3 určitě není špatný přenosný reproduktor, ale v ceně okolo 3 000 Kč už můžete najít výkonnější a funkcemi nabitější repro.

  • silné basy
  • vysoká kapacita baterie
  • voděodolnost
  • indikátor stavu baterie
  • možnost spárování s dalšími zařízeními
  • vyšší cena
  • méně výrazné středy
  • slabší výkon
  • nemá USB-C ani slot na SD kartu
  • chybí rádio
Zjistit cenu

Bose SoundLink Mini Bluetooth Speaker II

Výkon RMS50 W
Citlivost85 dB
WiFine
Výdrž baterie max12 hod
Kapacita baterie1600 mAh
Vodotěsnostne
Čtečka karetne
FM rádione
USB portano
Podpora NFCne
Hmotnost680 g
Rozměry v cm18 x 5,1 x 5,8

Zástupce přenosných reproduktorů Bose SoundLink Mini Bluetooth Speaker II už existuje na trhu několik let, čemuž odpovídají i jeho funkce a vybavení. Přesto ale má v naší recenzi své místo, protože zvukově stále patří mezi špičku. A není se čemu divit, americká společnost Bose se věnuje zvukové technice už od roku 1964 a za tu dobu stihla světu představit zástupy kvalitních produktů. Bose má zkrátka ve světě zvukové audiotechniky stále zvučné jméno. Zvuk ze zařízení se dvěma reproduktory je velmi čistý, jasný, skvěle prokreslený a perfektně vyvážený. Sice nezvládne ozvučit velkou místnost nebo přehlušit bujarou oslavu, nicméně také není přebasovaný.

Krásně v něm uslyšíte všechny roviny zvuku, a to už při minimální hlasitosti. Zařízení využívá pro spárování s telefonem či tabletem Bluetooth s dosahem 9 metrů, a dále můžete využít audio kabel. Tím ovšem nabídka párování končí. Nečekejte slot na SD kartu ani podporu WiFi, přestože v dané cenové kategorii už repro s WiFi najdeme. Zařízení dále nemá FM tuner ani jiné speciální funkce. Podporuje ale přijímání hovorů, takže poslouží i jako handsfree zařízení. Výrobce bohužel neuvádí ani kapacitu baterie, jen údaj, že bedýnka vydrží hrát až 12 hodin. Při vysoké hlasitosti se blížíme spíše 8 hodinám. Co přijde k duhu je volba USB-C, které je rychlejší a na kompletní dobití tak nemusíte dlouho čekat. Zařízení má i trochu skrytou indikaci baterie. K tomu, abyste zjistili, kolik energie ještě zbývá je potřeba delší stisknutí tlačítka pro zapínání/vypínání.

Když se pak dioda rozsvítí zeleně, zbývá 70 nebo víc procent energie. Při žlutém světle jsme na rozmezí 20-70 %, červená pak upozorní na méně než 20 % energie. Velmi hezký je design repráčku. Ozvučnice ve tvaru hranolu je potažena matným plastem. Na horní straně pak najdeme řadu tlačítek pro ovládání. Vzhled působí elegantně a velmi vkusně, na rozdíl od některých barevných a příliš rozjásaných modelů. Bohužel ale zařízení není nijak speciálně chráněné proti vodě nebo prachu. Má ale sympatické rozměry 18 x 5,1 x 5,8 cm a váhu 680 g, takže se hodí i na cesty. Reproduktor od Bose může někoho odradit minimem funkcí a malou možností konektivity. Taky patří mezi ty dražší přenosné repro. Nic mu ale nemůže upřít opravdu skvělý zvuk, kterému se nevyrovnají levnější zařízení, ačkoliv se snaží uživatele nalákat na množství funkcí, vysokou voděodolnost a podobně. Ten kdo nad všechny nadstandardní vymoženosti upřednostňuje kvalitní zvuk, bude spokojen.

  • špičkový zvuk
  • USB-C
  • hezký design
  • není voděodolný
  • málo funkcí
  • vysoká cena
Zjistit cenu

Marshall Kilburn II

Výkon RMS36 W
Citlivost100,4 dB
WiFine
Výdrž baterie max20 hod
Kapacita baterievýrobce neuvádí
VodotěsnostIPX2
Čtečka karetne
FM rádione
USB portano
Podpora NFCne
Hmotnost2500 g
Rozměry v cm24,3 x 16,2 x 14
Posledním recenzovaným modelem je retro přenosný reproduktor Marshall Kilburn II. Zástupce osvědčené britské značky, která se věnuje výrobě zesilovačů už od roku 1962, musí zákonitě potěšit svou špičkovou kvalitou. Jedná se o zařízení, které je určené převážně pro domácí poslech, popřípadě převoz autem. S jeho rozměry 24,3 x 16,2 x 14 cm a váhou skoro 2,5 kg se samozřejmě nedá uvažovat o sbalení do batohu. Protože už má ozvučnice dostatek místa, vešly se dovnitř tři reproduktory. Dva satelitní měniče o výkonu 2 x 8 W a jeden basový subwoofer s výkonem 20 W. Je tedy už každému jasné, že tento model už to umí pořádně rozjet a strčí do kapsy i některé sloupové reproduktory.

Jeho vyšší váha a nožičky na spodní straně korigují vlastní rezonování, proto vás čeká plný zvuk s krásně vykreslenými středy, výškami i basy. Díky reproduktorům z obou stran se dočkáte 360° výrazného zvukového výstupu. Jeho cena je samozřejmě vyšší, ale investice se rozhodně vyplatí. Výborně se hodí na každou párty nebo oslavu. Jako jediný ze všech dnešních zástupců nabízí Marshall samostatnou ekvalizaci výšek a basů, kterou provádíte pomocí kolíků na horní straně zařízení. Dále zde najdete kolík na ovládání hlasitosti, tlačítko pro aktivaci Bluetooth a indikátor baterie. Bohužel zde není USB vstup, který by dovolil přehrávat muziku z flash disku. Stejně tak chybí audio vstup na propojení skrze kabel. Jedinou možností je tedy spárování pomocí Bluetooth. Potěšující je, že model nabízí možnost spárování dvou zařízení najednou. Reproduktor Marshall vyniká svou robustní konstrukcí a nádherným retro designem, který musí učarovat každému jedinci s dobrým vkusem. Produkty Marshall si drží svůj klasický vzhled už od počátků výroby, a nutno dodat, že jim to velmi sluší. Tělo je potažené koženkovým potahem, dále pak využívá směsice materiálů plastu a kovu. Pro snadnější přenos máte k dispozici velké koženkové ucho.

Reproduktor je voděodolný, ale pouze s krytím IPX2, což znamená, že mu neublíží lehce kapající voda. Pokud by se vám ho však podařilo polít, došlo by k nenávratnému poškození, což je trochu škoda. Výrobce neuvádí kapacitu baterie, ale doba hraní by měla být víc jak 10 hodin, což je skutečně vysoké číslo. Výrobce uvádí až 20 hodin, ale to by bylo při opravdu hodně tichém poslechu. Pokud by se vám zařízení vybilo, můžete využít rychlonabíjení. Během 20 minut dobíjení přes USB port (který neslouží k připojení flash disku) získáte 3 hodiny dalšího hraní. Z celkového hlediska patří přenosné repro Marshall mezi zařízení, která vynikají perfektním zvukem. Potěší každého milovníka hudby a kvalitního přenosu, který neváhá trochu zainvestovat.

  • skvělý zvuk
  • možnost nastavení basů a výšek
  • stylový retro vzhled
  • ověřená značka
  • vysoká výdrž baterie
  • vyšší cena
  • nemá USB ani AUX audio vstup
Zjistit cenu

V čem spočívají hlavní výhody přenosného reproduktoru?

Přenosné reproduktory patří v poslední době mezi obzvlášť oblíbené věcičky. Malé reproduktory v telefonech nám přestaly stačit, a tak nastal boom bezdrátových reproboxů, které ke svému provozu nepotřebují nic víc než jen dostatečně nabitou baterii a možnost připojení k dalšímu zařízení. Jsou schopné hrát kdekoliv a kdykoliv, ke svému provozu nevyžadují dostupnost elektrické sítě. Průměrná cena těch nejprodávanějších se pohybuje okolo 1 000 Kč, můžete ale sehnat přenosné repro skoro za 10 000 Kč. A takový kousek už hraje zatraceně dobře! Dnes bychom se chtěli těmto šikovným a oblíbeným přístrojům blíže věnovat. Rozebereme všechny důležité parametry jako je výkon, citlivost, impedance a další, které je pro výběr dobrého zařízení nezbytné znát. Taky provedeme srovnání pětice oblíbených přenosných repro, které může být dobrou inspirací pro nákup. Výhody přenosného reproduktoru:

  • Hudba kdekoliv a kdykoliv – nemusíte složitě řešit přístup k elektrické síti. Pokud zařízení dopředu dobijete, můžete si užívat své oblíbené muziky naprosto kdekoliv. Ať už doma na zahradě, při stanovačce v horách nebo při práci na chalupě. A vychutnávat si nemusíte jen poslech hudby, ale třeba audio knih nebo tolik oblíbených podcastů. Reproduktor stačí připojit k mobilu nebo tabletu.
  • Kompaktní rozměry – na trhu narazíte na mini přenosné reproduktory, které se vám vejdou do kapsy. Nemusíte mít obavy z toho, že by vám při cestování zabíral příliš místa.
  • Odolnost – běžný telefon nebo reproduktor určitě není vhodný pokládat vedle bazénu nebo na stůl plný nápojů. V tomto případě se ale nemusíte bát, že byste nově nabyté bedničky rychle pozbyli.
  • Cenová dostupnost – Nejlevnější typy koupíte opravdu za hubičku.

Co všechno promyslet před nákupem?

Abyste nebyli ze svého výběru zklamaní, je třeba ujasnit si pár věcí, které vám ve výběru toho nejlepšího přenosného Bluetooth reproduktoru pomohou.


  • Míra odolnosti – Budete repráček poslouchat na zahradní terase při odpoledním čtení? Pak vám stačí velmi nízká odolnost. Rádi pořádáte párty, kde se hosté bujaře baví a hrozí rozlití různých nápojů? Pak určitě zvažte vyšší míru odolnosti. Chcete reprák využívat pro zpestření při práci na stavbě, kde se hodně práší a hrozí, že byste ho mohli svrhnout z výšky? Určitě zainvestujte do řádně obrněného modelu.
  • Kvalita zvuku – Bude pro vás přehrávání z bedničky sloužit jako kulisa při posezení s přáteli? Nebo jste hudební fajnšmekři, kteří vyžadují výborný zvukový výstup? Posloucháte popovou muziku, která není tak náročná na basovou stopu, nebo si libujete v říznější muzice, která vyžaduje hluboké basy? To jsou otázky, které si musíte pro správný výběr položit.
  • Váha a rozměry – Chcete repráček, který bez problémů strčíte do kapsy? Nebo spíš hledáte model, který ozvučí i velkou místnost, popřípadě zastoupí hlavní reproduktory u vás doma? I to je potřeba zvážit.
  • Cena – Nemáte peněz nazbyt, nebo vám nevadí zainvestovat do nového mazlíčka slušné peníze? Samozřejmě i v případě těchto zařízení obvykle platí, že za kvalitu se platí.

Druhy přenosných reproduktorů

Na rozdíl od klasických reprosoustav, kterým jsme se věnovali ve speciálním článku, nepodléhají přenosné repro složitému dělení. Prakticky vždy máte k dispozici jeden reprobox, který je vždy aktivní. Má tedy v sobě zabudovaný zesilovač a s dokoupením dalšího příslušenství si tak nemusíte dělat starosti. Přesto můžeme tato zařízení rozčlenit, a to podle způsobu využití a velikosti.

1)   Mini reproduktor na cesty

Při cestování a v případě, že budete chtít reproduktor často přenášet, budou důležité zejména rozměry. Do této kategorie řadíme malá přenosná zařízení, která jsou kompaktní a vejdou se do kapsy. Důležitou roli zde hraje i jejich odolnost, protože na cestách jsou náchylnější. V neposlední řadě je třeba zaměřit se na kapacitu baterie, aby vás nepřekvapilo jen pár hodin hraní. Co se kvality zvuku týká, nečekejte zázraky. Pořád je ale zvuk lepší než například z mobilního telefonu.

2)   Středně velké zařízení

Na pomezí mezi modelem do kapsy a velkými bluetooth reproduktory stojí zařízení vhodná jak pro přenos, tak pro poslech doma. Oproti mini modelům se tyto kousky pyšní mnohem vyšším výkonem, a tedy i lepším zvukovým výstupem, někdy dokonce obsahují dva reproduktory. Takový kousek už zřejmě nebudete chtít tahat v batohu, do auta ho však vměstnáte snadno.

3)   Domácí reproduktor

Sem řadíme takový přístroj, který sice ještě patří mezi přenosné reproduktory, ale určitě ho nezabalíme s sebou do batohu. Vyznačuje se už poměrně velkými rozměry, vysokou kvalitou zvuku i velmi slušným výkonem. Dobré domácí reproduktory s přehledem strčí do kapsy průměrné reprosoustavy k počítači nebo regálové reproduktory. Nabízejí také větší možnosti personálního nastavení zvuku (výšky, basy). Kapacita baterie u těchto typů je docela velká, nicméně pokud je budete poslouchat doma, vyplatí se vám je určitě připojit do elektrické sítě.

4)   Party Bluetooth reproduktor

Specifickým typem přenosných repro je party reproduktor. Vyznačuje se hlavně vysokou odolností proti pádu, otřesu nebo polití, takže se ho nemusíte bát vzít mezi rozveselené přátele. Reproduktory uvnitř skříně bývají dostatečně silné a výkonné, aby taková párty stála za to, ať už ji pořádáte venku, nebo v uzavřeném prostoru. Navíc bývá tento přístroj obohacený o vstupy na mikrofon nebo další nástroje, takže patří mezi reproduktory vhodné pro karaoke. Setkat se můžete i s modelem rozšířeným o světelné efekty, které dodají vaší párty říz. Tento typ reproduktoru bývá těžší, ale pro jeho snadné přenášení/převážení je často vybavený silným madlem nebo transportními kolečky.

Parametry, které zohlednit před nákupem

Na co se zaměřit, než přistoupíte k nákupu?

Typ přenosu

Mezi největší výhody, pro které tyto přístroje kupujeme, patří bezdrátová technologie. Tedy způsob, jakým můžeme propojit repráček s dalším zařízením typu mobilního telefonu, tabletu apod. Protože nevyužíváme klasický propojovací kabel, nazýváme tyto přístroje přenosnými bezdrátovými reproduktory. Je důležité, aby byl vybaven kvalitní technologií, která bude bez problémů zařízení přijímat, bude mít dlouhý dosah, zkrátka nám bude její používání pohodlné. Na výběr máme z několika možností: Bluetooth technologie Bez debat nejvyužívanější možnost připojení. Bluetooth technologií je dnes vybavený každý mobil i tablet, stačí ho tedy zapnout u repráku a příslušného zařízení, a snadno tak oba přístroje spárujeme. Vše probíhá rychle a snadno. Nevýhodou tohoto způsobu může být o něco nižší kvalita přenášeného zvuku a také omezený dosah, který většinou činí 10 m.

Někdy mohou přenosu signálu bránit i fyzické překážky (zeď). Výhodou je však nízká cena těchto přístrojů. Připojené zařízení můžete přes repráček ovládat. Na výběr je většinou ovládání hlasitosti, pozastavení zvuku či přepínání mezi jednotlivými skladbami. Lepší přístroje jsou vybavené malým mikrofonem a můžete přes ně přijímat telefonní hovor. Svým způsobem tak slouží jako hlasité handsfree zařízení. Dobrá rada: Myslete na to, že k repro může být přes Bluetooth připojeno pouze jedno zařízení. Když například budete chtít propojit s bedničkou svůj telefon, ale ta už bude propojená s telefonem kamaráda, je nejprve nutné přítelův mobil odpojit, a až poté se k uvolnění bezdrátové síti můžete připojit vy. Zajímavost: Jak se správně píše Bluetooth? Často se setkáváme s tím, že lidem dělá problémy Bluetooth správně napsat. Pak vznikají zkomoleniny typu blutut, blutu nebo bloothot reproduktor. Jediná přípustná varianta je Bluetooth, nebo zkráceně bt.

Název vznikl odvozeninou od jména dánského krále Haralda Modrozuba (bluetooth znamená v angličtině modrozubý), který vládl v 10. století. Tento vládce oplýval diplomatickými schopnostmi a přemluvil tehdy válčící kmeny, aby se společně domluvily a ukončily vzájemné boje. Přeneseně se pak jeho jméno použilo pro Bluetooth technologii, která pomáhá lidem usnadnit vzájemnou komunikaci. WiFi technologie Další způsob, kterým můžete propojit repro k ostatním zařízením, představuje WiFi síť. Za modely s WiFi připojením si připlatíte, ale mají své výhody. Mezi ty patří dobrá kvalita přenášeného zvuku a také výrazné vyšší dosah. Wifi síť dosahuje mnohem dále než Bluetooth. Můžete si tak užívat kvalitního zvuku internetových rádií nebo jiných webových služeb. WiFi reproduktory bývají cenově trochu dražší než modely s Bluetooth technologií.

Své využití najdou hlavně v domácnostech nebo ve firmách, takže je vhodné připojit je do elektrické sítě. Není problém přes WiFi propojit reproduktorů více a pouštět na nich společnou zvukovou stopu. Můžete tak skvěle ozvučit celou místnost. NFC technologie U některých repro se setkáte s pojmem připojení přes NFC. Zjistěte o NFC více zde. Pro spárování obou zařízení je nutné, aby od sebe nebyla vzdálená daleko, většinou se jedná o pár centimetrů (do 4 cm) NFC znamená Near Field Communication, tedy komunikace v blízkém poli. Toto připojení je velmi rychlé a běžně se využívá například také pro placení kartou, kterou máte uloženou v telefonu. Kabel I přenosná zařízení můžete propojovat s ostatními přístroji pomocí kabelu. Buďto se využívá USB kabel, nebo bývají k dispozici možnosti propojení skrze 3,5 mm jack. Je to sice méně pohodlná volba, ale většinou se vám dostane toho nejlepšího zvuku, který je dané zařízení schopné nabídnout.

Počet reproduktorů

Ačkoliv tato zařízení nazýváme přenosnými reproduktory, je toto označení většinou nepřesné. Mnohá z nich totiž ve své skříni – tak říkáme samotné konstrukci – obsahuje reproduktorů více. Ty mívají různou kvalitu, proto všeobecně nelze říct, že čím víc reproduktorů, tím lepší přístroj. Obvykle ale zařízení s více měniči nabízí lepší zvukový výstup. Většinou se setkáváme s jedním nebo dvěma reproduktory v jednom zařízení. Větší modely se pak pyšní i samostatným basovým měničem, který dodá výslednému zvuku větší prostor. Novější Bluetooth reproduktory jsou vybavené stereo funkcí, která umožňuje přehrávání jednoho zvuku najednou z různých zařízení. Napodobují tak stereo zvuk.

Výkon

Podstatnou veličinou, kterou rozhodně před nákupem musíte zohledňovat, je výkon. Ten nám napoví, jak hlasitá a kvalitní zvuková stopa se bude z repráku linout. Udává se ve wattech a značí se písmenem W. Výrobci se snaží výkon ověnčovat různými líbivými slovíčky za účelem prodeje, vy se ale musíte zaměřit pouze na opravdu podstatné dva druhy výkonu, které hovoří o skutečné kvalitě zařízení:

  • RMS výkon (také nominální, sinusový) – říká, jak velký výkon můžeme do reproduktoru dlouhodobě přivádět, aniž bychom ho poškodili. Tato veličina je standardizovaná, a proto má její hodnota takovou váhu. Žádný výrobce si tak nemůže parametr upravovat podle sebe.
  • Maximální výkon – pak tu máme veličinu, která značí velikost maximálního výkonu z hlediska krátkodobého. Tedy, jaký nejvyšší výkon můžeme do bedny pustit. Většinou je to ale opravdu na pár vteřin, než se reproduktor nenávratně poškodí. Proto jeho hodnota není pro uživatele tak důležitá.

Nejlepší sloupové reproduktory dosahují hodnot i nad 200 W. U přenosných repro se setkáváme s hodnotami nižšími, a to od 10 do 40 W.

  • Výkon do 10 W – mívají zařízení maličká, která strčíte do kapsy. Právě pro malé rozměry a nízkou váhu u nich nelze čekat žádné zvukové zázraky.
  • Výkon 10-40 W – tím se pyšní už rozměrnější zařízení. Přinese vám mnohem lepší zvukový zážitek v širším frekvenčním pásmu.
  • Výkon nad 40 W – pokud hledáte skutečně výkonné přenosné zařízení s perfektním zvukem, můžete si připlatit za přístroj s výkonem nad 40 W. Počítejte samozřejmě s většími rozměry a vyšší hmotností.

Citlivost

Hodnota, která říká, jakou hlasitost dokáže reproduktor vyvinout při 1 W. Souvisí s výslednou hlasitostí zvuku, který se ze zařízení dostane. Udává se v decibelech a značí se zkratkou “dB”. Platí, že čím vyšší citlivost, tím hlasitěji bude váš repráček hrát. U přenosných repro se citlivost pohybuje v rozmezí 80-100 dB.

Impedance

Tento parametr je důležité zohlednit zejména u pasivních reprosoustav (naprostá většina bluetooth reproduktorů je aktivních), ke kterým je potřeba dokoupit zesilovač. Přesto ho zmíníme. Jedná se o údaj, který říká, jaké množství elektřiny musí reproduktorem projít, aby podal plný výkon. Impedance se udává v ohmech a značí se řeckým písmem omega (Ω). Pokud byste měli reprobox bez zesilovače, je důležité tento údaj znát hlavně proto, abyste si bednu nepoškodili připojením k příliš silnému zdroji.

Kapacita baterie

Protože kupujeme přenosný Bluetooth reproduktor, počítáme s tím, že ho nebudeme připojovat k elektrické síti, pokud se nejedná o typ pro domácí použití. Určitě také chceme, aby nám vydržel hrát dlouho a my nemuseli ukončit zábavu předčasně, protože se nám vybila baterie. Proto se vyplatí kapacitu baterie určitě brát v potaz. Výdrž baterie se u přenosných repro pohybuje od pár hodin až po slušných 20 hodin na jediné nabití u kvalitních zařízení s vysokou kapacitou baterie. Samozřejmě platí, že čím vyšší kapacita, tím vyšší hmotnost a větší rozměry. Proto si dobře rozmyslete, jestli skutečně potřebujete zařízení s velkokapacitním akumulátorem za vysokou cenu, nebo si vystačíte s průměrnými hodnotami 8-10 hodin hraní.

Na druhou stranu, pokud rádi cestujete se stanem nebo mimo civilizaci, vyplatí se mít vysokou kapacitu, jelikož v těchto podmínkách budete zařízení dobíjet jen těžko. Zjistěte, jak si vybrat vhodný stan. U přenosných repro se setkáme většinou s Li-Ion baterií, jejíž kapacita se pohybuje mezi 300 až 20 000 mAh. Výdrž je uváděná v hodinách hraní, často je ale v realitě o 10-20 % nižší. V potaz samozřejmě musíme brát i hlasitost. Čím vyšší, tím více energie se z baterie čerpá. Dobrá rada: Nízkou kapacitu baterie můžete dohnat pomocí powerbanky, takže nutně nemusí znamenat takovou překážku.

Napájení a dobíjení

Přenosné modely využívají k nabíjení microUSB kabel, s pomocí kterého je připojíme k počítači nebo adaptéru do sítě, odkud se dobíjejí několik hodin. S tím souvisí i výdrž baterie těchto zařízení, která se pohybuje od zhruba 4 hodin až po dlouhých 20 hodin.

Odolnost

U přenosných reproduktorů se určitě vyplatí zaměřit se na odolnost. Pro časté přenášení a přemísťování jsou vybavené robustnějším tělem, často pogumovaným. Taková zařízení budeme nosit v kapse či v batohu, proto by měla být nárazuvzdorná a také odolná vůči vnějším vlivům. Tato zařízení tak skvěle poslouží jako venkovní reproduktory. Na trhu najdeme modely odolné proti prachu a proti vlhkosti. Zvládnou tedy umístění na prašné stavbě nebo lehký deštík. U většiny ale nepočítejte s voděodolností, která by je ochránila při ponoření pod vodní hladinu. Ve valné většině by přestaly fungovat. Takové husarské kousky zvládnou jen speciální repráky. Odolnost můžeme porovnávat díky standardizované certifikaci kódů IPXX, které přesně udávají, jak velké poškození repráček zvládne. Jejich hodnota je od IP00 až po IP68. Dvě čísla odkazují k odolnosti proti vniknutí částic a odolnosti proti vodě. Odolnost proti vniknutí částic (1. číslice):

  • IP 0X – nechráněno.
  • IP 1X – proti vniknutí předmětů o velikostí 50 mm a větších.
  • IP 2X – proti vniknutí předmětů o velikostí 12,5 mm a větších.
  • IP 3X – proti vniknutí předmětů o velikostí 2,5 mm a větších.
  • IP 4X – proti vniknutí předmětů o velikostí 1 mm a větších.
  • IP 5X – chráněno před prachem.
  • IP 6X – zařízení je prachotěsné.

Odolnost proti vniknutí vody (2. číslice):

  • IP X0 – nechráněno.
  • IP X1 – voda svisle kapající.
  • IP X2 – voda kapající ve sklonu 15°.
  • IP X3 – kropení, déšť.
  • IP X4 – stříkající voda.
  • IP X5 – tryskající voda.
  • IP X6 – intenzivně tryskající voda.
  • IP X7 – dočasné ponoření.
  • IP X8 – trvalé ponoření.

Konektivita

Valná většina dnešních zařízení nabízí širokou konektivitu. Setkat se můžete nejčastěji s těmito typy:

  • USB port – díky němu můžete přehrávat zvukovou stopu z flash disku nebo jiných zařízení. Slouží také k propojení s počítačem, přes který tak můžete repro dobíjet. Současně ho lze využít i opačně, kdy k repráku připojíte telefon se slabou baterií, který si dobíjíte, a tak využíváte USB reproduktor i jako powerbanku.
  • Slot na paměťové karty – Pokud máte hudbu uloženou na SD či micro SD kartě, můžete ji přehrávat i z tohoto média.
  • AUX vstup – slouží k připojení reproduktoru s dalšímí zařízeními pomocí cinch kabelů nebo 3,5 mm jacku. Hodí se pro připojení sluchátek nebo zdroje s linkovým vstupem.

Funkce a příslušenství

Mimo přehrávání hudby nebo mluveného slova nabízí reproduktory další možnosti, které vám mohou přijít vhod. Pročtěte si seznam funkcí, o některých jste možná ještě neslyšeli.

  • Mikrofon – Lepší přenosné reproduktory mají integrovaný mikrofon, takže je v případě propojení s telefonem můžete používat jako hlasité handsfree zařízení, což se hodí pro běžné hovory, stejně jako různé konference. Tuto funkci najdete pod označením handsfree. V souvislosti s mikrofonem se vyplatí poohlédnout se po modelu, který má zabudovanou redukci šumu, aby byl zvuk při hovoru čistý.
  • Podsvícení – Funkce, kterou oceníte zejména při pořádání párty, ale také pro relaxaci u oblíbené muziky. Podsvícená konstrukce dokáže často měnit barvy a výborně umocnit atmosféru. Myslete ale na to, že tato barevná zábava čerpá dost energie z baterie.
  • Displej – Zejména WiFi reproduktory bývají vybavené displejem, který zobrazuje různé údaje, například co se zrovna přehrává. Setkat se můžete s reproduktory s podsvíceným displejem i typem bez podsvícení.
  • Rádio – Pokud zrovna nemáte k dispozici mobilní telefon k připojení, nebo vás už písničky omrzely a nevíte, co pustit, můžete využít funkce rádia.
  • Indikátor baterie – Výborná věc, která zabrání zbytečnému rozčilování či zklamání v případě neplánovaně vybité baterie. Upozorní vás buď na displeji, nebo blikající LED diodou.
  • Ovládací panel – Protože se v případě přenosných repro vždy jedná o reproduktor aktivní, najdete na něm samozřejmě i ovládací tlačítka. Většinou pro funkci stop/play, nastavení hlasitosti a u lepších zařízení také nastavení výšek či basů.
  • Pouzdro – Praktické příslušenství, které se hodí zejména pro zařízení na cesty.

Velikost a hmotnost

Největší výhodou těchto repráků je jejich velikost. Jsou malé, přenosné a skladné. Některé Bluetooth reproduktory jsou tak mini, že je strčíte do kapsy a vytáhnete třeba na pikniku s přáteli. Jiné jsou větší, ale o to lepší zvuk a možnosti jeho nastavení obvykle mívají. Praktickou součástí některých modelů je i klip, se kterým můžete repráček připnout na batoh nebo třeba poutko u kalhot. Můžete tak hudbu poslouchat i za cesty, aniž byste měli plné ruce nebo dusili zvuk v kapse. Hmotnost nejmenších reproduktorů se pohybuje už okolo 150 g, takže je v batohu opravdu neucítíte. Na druhé straně pak stojí velké párty reproduktory, které mívají i několik kilogramů. U běžných reproduktorů hraje váha roli v tom, jak čistý zvuk bez vlastních rezonancí bude vydávat. U přenosných modelů ale nemá příliš smysl se touto problematikou zabývat.

Konstrukce a design

Přenosné reproduktory se pyšní velkou spoustou designů a typů konstrukcí. U menších reproduktorů se setkáme většinou s tvarem čtverce či obdélníku se zaoblenými stěnami. Oblíbené jsou i válcovité typy nebo zploštělé zakulacené tvary, kterým disponuje například model JBL Clip. Tyto menší modely mívají také různé karabiny nebo poutka pro pohodlné zavěšení k batohu nebo poutku na kalhotách. K dostání jsou obvykle v mnoha barevných odstínech, výjimkou tak není ani růžový či zlatý přenosný reproduktor. Středně velké repro mívají tvar hranolu nebo válce, často se zužujícími se konci. Bývají vybavené madly nebo úchyty, které usnadňují manipulaci s už trochu těžšími zařízeními. Velké reproduktory pak mohou na výšku měřit i 70 cm. Jejich ozvučnice mívá tvar velkého kvádru, často se zaoblenými hranami, opatřenými ochranou proti nárazu.

Pro jejich přemísťování lze využít kolečka a mohutnější madla. Narazit můžete ale na kousky všemožných tvarů, na kterých se designéři vyřádili. Získat můžete originální doplněk, který bude perfektně ladit do vaší domácnosti, nebo každého zaujme. Například velmi oblíbené jsou retro přenosné reproduktory, které si zachovávají podobu repro z 60. a 70. let. Největší výběr takových modelů nabízí firma Marshall. Co se materiálu týká, pro výrobu přenosných zařízení se využívají různé druhy kovů a plastů. Méně často se setkáme se dřevem, které je typické pro kvalitní reprosoustavy klasického typu.

Cena přenosných Bluetooth reproduktorů

Tato šikovná zvuková zařízení se dají pořídit už za pár set korun, ale jejich nízká cena a malá velikost je vykoupena horším zvukem. Lepší zvukovou kvalitu lze u tohoto typu repráků nalézt u profesionálních značek. Tato zařízení ale disponují většími rozměry a hlavně vyšší cenou. Pojďme si provést porovnání cen Bluetooth reproduktorů.

Levné reproduktory

Levné přenosné reproduktory zakoupíte už v ceně okolo 500 Kč. Jejich zvuková kvalita je ale nízká, stejně tak nevynikají vysokou kapacitou baterie, ani moc dobrou odolností. Získáte ale zařízení, které má malé rozměry a pro klidnější večírek s přáteli nebo poslech hudby na zahradě bude takový kousek dostatečný.

Kvalitní repro

V ceně okolo 2 000 Kč už máte lepší vyhlídky. Zařízení je většinou rozměrnější, ale zvládá hrát i více jak 10 hodin v kuse. Pyšní se slušnou voděodolností a velmi dobrým zvukovým výstupem s dostatečnými basy.

Top přenosné Bluetooth reproduktory

V ceně okolo 5 000 Kč už získáte zvukově špičkové přístroje, které mají výkon i 60 W. Nabízejí také možnost ekvalizace a úpravy basů či výšek pomocí přidaných ovládacích prvků. Reproduktory typu party se zde mohou pochlubit širokou nabídkou světelných efektů.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.5/5 55 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

  1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
  2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
  3. Rady k nakupování
  4. Nové recenze produktů
  5. Nové srovnávací testy
  6. Tyto e-maily jsou zdarma
  7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
  1. Dobrý den, uvádíte, že reproduktro Bose SoundLink Mini II. má výkon 500W ovšem tento údaj jsem nenašel ani na oficiálních stránkách společnosti. Nedošlo k omylu? děkuji Luděk

    • Dobrý den,

      děkujeme za upozornění, k číslu se nedopatřením vloudila „0“ navíc. Správná hodnota je i dle ověření u výrobce 50 W. Opraveno.

    Přidejte váš dotaz nebo recenzi

    Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

    Covybrat.cz
    Logo