Jak vybrat nejlepší rotoped

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Správný výběr rotopedu se odvíjí od několika parametrů. Nejdřív byste si měli ujasnit, jak často na něm budete jezdit. Z hlediska konstrukce je pak důležitá vaše hmotnost a výška. Samozřejmostí je také odpověď na otázku, proč na rotopedu chcete jezdit. Jste vrcholový sportovec, nebo si jen chcete udržet kondici? Zvláštní kategorií jsou pak recumbenty, jež slouží pro rekonvalescenci (jedná se o rotoped vhodný i pro seniory). V našem článku vás seznámíte s jednotlivými typy, představíme parametry, podle kterých se rozhodnete, jaký rotoped vybrat a nezapomeneme ani zmínit, jak na rotopedu správně cvičit!

Recenze rotopedů

Do testu rotopedů jsme vybrali především ty, na kterých se nejčastěji jezdí doma, tedy vzpřímená kola. Obvykle se jejich pořizovací cena pohybuje kolem 5 000 Kč, disponují mechanickým ovládáním a magnetickými brzdami. Ne všechny však mají možnost horizontálně nastavovatelného sedla a některé dokonce nemají ani transportní kolečka. Rozdíly mezi testovanými rotopedy většinou nejsou až tak zřejmé, protože testování jsme podrobili kvalitní výrobky prověřených značek. Přečtěte si, jak si produkty vedly v testu rotopedů.

HOUSEFIT TIRO 30

Typvzpřímené kolo
Vhodný prorotoped pro hobby účely
Váha setrvačníku7 kg
Šlapací středložiska, kliky na čtyřhran
Maximální nosnost120 kg
Výškově nastavitelné sedloano
Délkově nastavitelné sedloano
Nastavitelná řídítkaano
Brzdymagnetické
Regulace zátěžemanuální, otočný regulátor
Rozsah regulace zátěže1-8
Měření tepudlaňové snímače (hand pulse)
MonitorLCD
Zobrazování hodnotčas, rychlost, vzdálenost, spálené kalorie, tep
Pojezdová kolečkaano
Napájení2x tužková baterie AA, 1,5 V
Hmotnost27 kg
Rozměry (d x š x v) cm107 x 52 x 132 cm
Záruka3 roky
Možnost složeníne
Vyrovnání nerovnosti podlahyano

Rotoped House Tiro 30 je vhodný pro domácí použití. Ocení ho nenároční uživatelé, kteří chtějí zlepšit svoji fyzickou kondici a spalovat tuky. Přístroj také pozitivně ovlivňuje kardiovaskulární soustavu. Je ideální volbou pro osoby, které chtějí cvičit jen párkrát do týdne. Pro vrcholové sportovce bude nedostačující.

Z hlediska finančních možností spadá do nejlevnější kategorie, ale rozhodně se nejedná o nekvalitní přístroj. Těšit se můžete na 7 kg setrvačník, který je vhodný pro udržování kondice a pro nenáročné cvičení. Střed je opatřen ložisky se čtyřhrannými klikami, což odráží kvalitu přístroje.

Magnetické brzdy jsou typické pro levnější modely rotopedů (tzn. magnetický rotoped). Jejich výhodou však je dlouhá životnost a nulová údržba. Rotoped nabízí výškové i délkové nastavení sedla a taktéž nastavení řídítek. Můžete si jej tedy přizpůsobit na míru. Díky nastavení jej může využívat více osob.

Nosnost stroje je 120 kg, což je dostatečné, takže si tento posilovací stroj bude moci dovolit většina uživatelů. Napájení se provádí pomocí tužkových baterií, takže nejste limitování přívodní šňůrou a přítomností elektrické zásuvky. Na druhou stranu budete muset baterie pravidelně měnit.

Rotoped je vhodný pro nenáročné uživatele, změna zátěže se provádí manuálně přes otočný volič. Maximální nastavení zátěže je stupeň 8. Tepovka se měří přes dlaňové snímače, takže výsledky nejsou příliš přesné. Povolená odchylka je totiž +/- 15 %. Rotoped bohužel není skládací, což je trochu škoda, plusem jsou však kolečka, díky kterým rotoped snadno přestěhujete z místa na místo.

Housefit Tiro 30 není z konstrukčního hlediska vhodný pro osoby s výškou 190 cm. Rotoped nás mile překvapil svým tichým chodem. Doporučili bychom ho osobám, které s jízdou na rotopedu začínají nebo potřebují rehabilitovat.

    • snadná montáž
    • cena/výkon
    • nastavitelné sedlo ve dvou parametrech
    • nastavitelná řídítka
    • kvalita počítače
    • nevhodný pro osoby 190 cm vysoké
    • nepřesné měření hodnot
Zjistit cenu

HMS M 0907

Typvzpřímené kolo
Vhodný prodomácí cvičení
Váha setrvačníku6
Šlapací středložiska, kliky na čtyřhran
Maximální nosnost120 kg
Výškově nastavitelné sedloano
Délkově nastavitelné sedloano
Nastavitelná řídítkaano
Brzdymagnetické
Regulace zátěžemanuální, otočný regulátor
Rozsah regulace zátěže1-8
Měření tepudlaňové snímače (hand pulse)
MonitorLCD
Zobrazování hodnotčas, rychlost, vzdálenost, spálené kalorie, tep
Pojezdová kolečkaano
Napájenítužkové baterie
Hmotnost24 kg
Rozměry (d x š x v) cm97 x 54 x 150
Záruka2 roky
Možnost složeníne
Vyrovnání nerovnosti podlahyano

Rotoped HMS M 0907 můžeme zařadit mezi klasické přístroje nižší cenové kategorie, které nic nezkazí, ale člověka ani příliš nenadchnou. Jedná se o cvičební stroj vhodný do domácnosti. Vzhledem k jeho nižší ceně nemůžeme počítat se speciálními funkcemi nebo extra kvalitou.

Uvnitř stroje se nachází 6 kg těžký setrvačník, který předurčuje rotoped spíše ke kondičnímu cvičení. Vrcholoví sportovci by si určitě zvolili přístroj s vyšší hmotností setrvačníku. Zátěž regulujete manuálně, pomocí otočného kolečka. Na výběr máte ze zátěží 1-8. Brzdy přístroje jsou magnetické, takže se nemusíte obávat, že by byl stroj při provozu příliš hlasitý. Můžeme ho tak s klidem doporučit do bytu v paneláku. Navíc je není třeba nějak zvlášť udržovat.

Maximální nosnost rotopedu činí 120 kg, což je lehký nadprůměr. Společně s většími rozměry 97 x 54 x 150 cm bude vhodný i pro vyšší a těžší osoby. Samozřejmostí je výškové nastavení sedátka, stejně jako ho lze upravit délkově. Model se může pochlubit i nastavením sklonu řídítek, a tak ho může s přehledem používat celá rodina. Hmotnost přístroje činí 24 kg, a protože nejde složit, vhod vám přijdou transportní kolečka, se kterými ho pohodlně přesunete z přístěnku pod schody k televizi a zpět. Dalším příjemným bonusem je věšák na ručník, který tak můžete mít stále po ruce. Na rotopedu se člověk hodně zapotí, takže tuto vychytávku jistě oceníte.

A jakými funkcemi byl stroj obdařen? Ničím, co by překvapilo. Řídící počítač disponuje LCD displejem, na kterém najdete běžné hodnoty jako ušlapanou vzdálenost, čas, rychlost, spálené kalorie a tepová frekvence. Poslední zmiňovaná se měří dlaňovými snímači, které najdete na řidítkách. Počítejte však s odchylkou +- 15 %. Přece jen máme co dočinění s levnějším přístrojem, u kterých se tato forma měření běžně využívá. K fungování počítače budete potřebovat tužkové baterie. Díky nim ale při cvičení nejste limitovaní dostupnou elektrickou zásuvkou ani omezeni kabeláží. Stroj je vybavený systémem pro vyrovnání nerovnosti podlahy, proto se můžete těšit z poměrně slušné stability při tréninku.

Celkově hodnotíme rotoped kladně. Jedná se o průměrný přístroj, který s cenou okolo 5 000 Kč neudělá ostudu v žádné domácnosti. Pro udržení kondice bude výborným pomocníkem pro celou rodinu.

  • nízká cena
  • vyšší nosnost
  • nastavitelné sedlo i řidítka
  • věšák na ručník
  • větší rozměry
Zjistit cenu

Tunturi F40 Competence

Typvzpřímené kolo
Vhodný prodomácí cvičení
Váha setrvačníku9 kg
Šlapací středšlapací střed s ložisky
Maximální nosnost135 kg
Výškově nastavitelné sedloano
Délkově nastavitelné sedloano
Nastavitelná řídítkaano
Brzdymagnetické
Regulace zátěžeelektronická
Rozsah regulace zátěže1-32
Měření tepudlaňové snímače, hrudní pás
Monitorpodsvícený barevný LCD
Zobrazování hodnotčas, rychlost, vzdálenost, spálené kalorie, tep, překročení tepové frekvence a zobrazení zátěže
Pojezdová kolečkaano
Napájeníexterní síťový adaptér
Hmotnost41 kg
Rozměry (d x š x v) cm99 x 59 x 157
Záruka3+10 let
Možnost složeníne
Vyrovnání nerovnosti podlahyano

Pokud to s cvičením myslíte opravdu vážně a hledáte moderní stroj, který vás bude v tréninku podporovat, našli jste svého favorita. Samozřejmě, že to není zadarmo a budete si muset krapet připlatit, zároveň však získáte účinný a zábavný cvičební stroj, který vás jen tak neomrzí. Rotoped Tunturi F40 Competence patří mezi špičku.

Finská firma Tunturi se výrobě cvičebních strojů věnuje více než 40 let. Můžete si tak být naprosto jisti, že kupujete kvalitní zařízení, které vydrží. A kdyby se přece jen něco pokazilo, útěchou vám může být 3letá záruka a dokonce 10letá záruka na rám stroje. V rámci ní máte navíc u některých obchodů zdarma domácí servis, při kterém přímo k vám dorazí technik a na místě provede opravu. Nemusíte si komplikovat život složitým převážením těžkého stroje. Pokud by se vám něco pokazilo až po uplynutí záruční doby, pořád máte od výrobce deklarovanou dostupnost náhradních dílů na 10 let. Tomu se říká promyšlená koupě.

Ale teď už k samotnému stroji. Už na první pohled vás jistě zaujme moderní design, který je perfektně promyšlený a poskytuje pohodlné sezení jak menším, tak vyšším postavám. Samozřejmostí je možnost vertikálního i horizontálního nastavení sedla, stejně jako úprava sklonu řídítek.  Kvalitní komponenty a masivní rám slibují vysokou nosnost až 135 kg. Rotoped se pyšní váhou 41 kg, což je skoro 2x více než hmotnost levnějších strojů. To samo vám o kvalitě hodně napoví. S rozměry 99 x 59 x 157 cm to není žádný drobeček. Má ale transportní kolečka, se kterými ho zvládnete pohodlně přesunout. Nechybí ani systém pro vyrovnání nerovnosti podlahy.

Rotoped Tunturi se může pochlubit elektronicky ovládanou magnetickou brzdou a 9 kg těžkým setrvačníkem. Ta už bude stačit na trénink i fyzicky zdatnějším osobám. Vybírat můžete až z 32 zátěžových úrovní. Magnetická brzda je velmi tichá a plynulá, takže vás ani jiné nebude při cvičení rušit. Zajímavostí je, že na rozdíl od většiny jiných strojů vás tento model nebude nutit po ukončení tréninku postupně došlapat, ale díky bezpečnostnímu volnoběhu můžete přestat šlapat okamžitě.

Přístroj je vybavený počítačem s mnoha funkcemi, které vás opravdu neomrzí. Napájí se pomocí síťového adaptéru, proto počítejte s umístěním rotopedu v blízkosti el. zásuvky. Na výběr máte z 19 programů, mezi kterými najdete speciální režimy pro cvičení dle tepové frekvence, programy pro trénink podle délky trati, režimy recover nebo body fat se zaměřením na spalování tuků a nechybí ani možnost personálního nastavení.

Veškeré programy nastavujete na ovládacím panelu s 5,5” barevným a podsvíceným LCD displejem. Tep přístroj měří pomocí dlaňových senzorů na řidítkách. Ty ale bývají nepřesné, proto spíš doporučujeme dokoupit bezdrátový tepový hrudní pás s přesnějším měřením. Na řidítkách najdete i stojánek na váš mobilní telefon nebo tablet, který můžete využít třeba k poslechu hudby nebo si do něj nainstalovat některou z aplikací Tunturi.

Tréninkové aplikace iCONSOLE+ nebo KINOMAT propojíte se svým trenažérem pomocí Bluetooth. Nabízejí zajímavé možnosti, jak si trénink udělat zábavnější. Když k nim navíc připojíte Google Maps, můžete si vytvářet vlastní trasy a nejrůznější výzvy a přiblížit tak šlapání na rotopedu mnohem více k reálné jízdě na kole.

Cenově se stroj pohybuje okolo 15 000 Kč. Pokud budete chtít dokoupit příslušenství, budete muset ještě připlatit. Zároveň ale pořídíte stroj, který skutečně něco vydrží a šlapat na něm může s přehledem celá rodina.

  • dlouhá záruka
  • tichý, stabilní
  • vysoká nosnost
  • perfektní kvalita značky Tunturi
  • počítač s mnoha programy
  • Bluetooth propojení s aplikacemi
  • vhodný i pro vysokou postavu
  • větší rozměry
  • vysoká cena
Zjistit cenu

inSPORTline Valdosa

Typvzpřímené kolo
Vhodný prodomácí cvičení
Váha setrvačníku9 kg
Šlapací středšlapací střed s ložisky
Maximální nosnost130 kg
Výškově nastavitelné sedloano
Délkově nastavitelné sedloano
Nastavitelná řídítkane
Brzdymagnetické
Regulace zátěžeelektronická
Rozsah regulace zátěževýrobce neuvádí
Měření tepudlaňové snímače, hrudní pás
MonitorLCD
Zobrazování hodnotčas, rychlost, vzdálenost, spálené kalorie, tep, otáčky za minutu, výkon ve wattech
Pojezdová kolečkaano
Napájeníexterní síťový adaptér
Hmotnost46,5 kg
Rozměry (d x š x v) cm108 x 58 x 133
Záruka10
Možnost složeníne
Vyrovnání nerovnosti podlahyano

Pro všechny příznivce kvalitních cvičebních strojů tu máme rotoped inSPORTline Valdosa. Pokud rádi cvičíte a své tělo posilujete, tato značka vám jistě není neznámá. Může se pochlubit dlouholetou tradicí a ověřenou kvalitou, která ji řadí mezi nejoblíbenější výrobce sportovních potřeb nejen v České republice. Tento recenzovaný kousek patří mezi ty nejlepší rotopedy, které můžete na trhu sehnat.

Stroj se vyznačuje velmi kvalitním zpracováním jednotlivých součástek. S váhou 46,5 kg máte jistotu, že výrobce nepoužil levné díly. Zároveň tak vysoká váha dodává rotopedu perfektní stabilitu. Samozřejmostí jsou zabudovaná transportní kolečka, která vám pomohou tak těžkého cvalíka posouvat po nejrůznějších typech podlah pohodlně a snadno.

Rotoped se pyšní nosností 130 kg, takže na něm může šlapat jak drobná žena, tak osoba s vyšší hmotností. Model disponuje rozměry 108 x 58 x 133 cm. Maximální výška cvičící postavy činí dle výrobce 190 cm, což nemusí vyhovovat každému. Je fakt, že například oproti modelu od Tinturi je tento kousek skoro o 25 cm nižší. Pokud tedy máte v rodině dlouhána, raději sáhněte po konkurenčním výrobku. Jinak ale můžete stroj nastavovat dle vašich požadavků.

Model nabízí vertikální i horizontální nastavení pohodlného, širokého sedla a několik možností úchopu řídítkových madel. Jejich sklon však nastavit nelze. Rozteč mezi pedály je pouhých 17 cm a nabízí tak výbornou ergonomii pohybu. Zajímavostí je nízký nástup při nasedání, při kterém není nutné zvedat vysoko nohu. Díky tomu bude přístroj sedět i starším lidem, kteří mají pohybová omezení. Ti určitě ocení i zabudovaný volnoběh, který při ukončení tréninku nenutí člověka šlapat do úplného zastavení.

Přístroj je vybavený magnetickou brzdou s velmi tichým a plynulým chodem, takže jeho používání nebude nikoho rušit. 9 kg těžký setrvačník už patří mezi vyšší průměr a bude stačit pro trénink i zkušenějším sportovcům. Co se programů týká, veškerou volbu a nastavení provádíte elektronicky pomocí tlačítek na počítači s LCD displejem. Ten ke svému provozu vyžaduje připojení k elektrické síti. Je tedy nutné myslet na dostupnost zásuvky, zároveň se nemusíte zdržovat výměnou a nákupem baterií.

Vybírat můžete z 12 přednastavených programů a několika dalších specialit, jako třeba režimu HRC, který automaticky upravuje zátěž dle vašeho tepu tak, aby bylo cvičení maximálně efektivní. Zvolit můžete i program WATT, který se postará o předem nastavený výkon po celou dobu cvičení. Zajímavý je rovněž Recovery program, který provede orientační test a dle výsledků vám provede diagnostiku tělesné kondice. Nejrůznější režimy si můžete nastavovat i podle sebe a vlastní program si do přístroje ukládat.

Jako každý jiný rotoped i model od inSPORTline samozřejmě disponuje měřením tepové frekvence, a to pomocí čidel umístěných na řidítkách. Pro přesnější měření si můžete opatřit hrudní pás, který bohužel není součástí balení. Aby bylo cvičení co nejpříjemnější, doplnil výrobce rám přístroje o držák na vodu. Tu tak budete mít vždy po ruce.

Hledáte-li kvalitní rotoped na doma, který vám vydrží dlouhá léta, určitě můžeme stroj inSPORTline Valdosa doporučit. Cenově se blíží k 20 tisícům korun, což rozhodně není málo. Dostanete však kvalitní, robustní rotoped, na který se u většiny obchodů navíc váže záruka 10 let a servis v pohodlí domácnosti.

  • kvalitní konstrukce
  • perfektní stabilita
  • velmi tichý provoz
  • vhodné i pro starší osoby
  • spousta zajímavých programů
  • dlouholetá záruka
  • vysoká nosnost
  • vysoká pořizovací cena
  • nevhodné pro osoby nad 190 cm
Zjistit cenu

Acra BC51

Typvzpřímené kolo
Vhodný prodomácí cvičení, rehabilitace
Váha setrvačníku6 kg
Šlapací středložiska, kliky na čtyřhran
Maximální nosnost130 kg
Výškově nastavitelné sedloano
Délkově nastavitelné sedloano
Nastavitelná řídítkaano
Brzdymagnetické
Regulace zátěžemanuální
Rozsah regulace zátěže1-8
Měření tepudlaňové snímače (hand pulse)
MonitorLCD
Zobrazování hodnotscan, čas, vzdálenost, kalorie, tep, rychlost, body fat
Pojezdová kolečkaano
Napájeníbaterie
Hmotnost31 kg
Rozměry (d x š x v) cm95 x 62 x 147 cm
Záruka2 roky
Možnost složeníne
Vyrovnání nerovnosti podlahyano

U rotopedu Acra BC51 se připravte na celkové větší rozměry konstrukce. Díky tomu stroj unese osobu s hmotnostní maximální 130 kg dosahující výšky 200 cm. Sám o sobě stroj váží přes 30 kg, takže je během cvičení dostatečně stabilní. Rotoped není skládací, ale disponuje transportními kolečky umístěnými v přední části, takže jej můžete v případě potřeby převést na jiné místo v domě nebo bytě.

Očekávat můžete i vyrovnávací systém nerovností podlah, takže při správném vyrovnání stroje se během cvičení budete ctíti stabilně, dobrá stabilita bude i v okamžiku kdy na rotopedu nebudete cvičit.

Váha setrvačníku stroj předurčuje spíše pro rehabilitační a udržující cvičení. Není vhodný pro vrcholové nebo náročné sportovce. Zátěž je možné regulovat ručně v rozmezí 1 až 8. Střed je opatřen ložisky a čtyřhrannými klikami. Brzdový systém je magnetický, kolo tedy běží potichu. Magnetické brzdy jsou bezúdržbové a bezporuchové. Pyšní se dlouhou životností. Zátěž může i na nejtěžší úrovni být příliš lehká.

Velkou výhodu spatřujeme v tom, že si sedlo můžete nastavit výškově i horizontálně. Jen je trochu škoda, že sedlo je celkově trochu nestabilní nebo vrže. Nastavení umožňují i řídítka. Rotoped tedy může klidně využívat i více osob.

Pro měření se využívá dlaňových senzorů, jež jsou typické pro rotopedy nižší cenové kategorie. Výsledky měření však berte s rezervou, protože je tu tolerance +- 15 %. Pro fungování přístroje budete potřebovat dvě tužkové baterie, nejste tedy limitováni délkou přívodní elektrické šňůry nebo přítomností zásuvky. Ke kolu navíc dostanete lahev i držák na lahev.

  • dostatečná nosnost
  • vhodné i pro osoby s výškou 200 cm
  • lahev a držák na lahev součástí
  • díky nastavitelným parametrům vhodný pro cvičení více osob
  • větší rozměry
Zjistit cenu

Domácí fitness

Obecně mezi nejoblíbenější a nejlepší posilovací stroje do domácností patří domácí rotopedy nebo běhací pásy.

Domácí rotopedy

Rotopedy slouží především k posilování stehenních, hýžďových a lýtkových svalů. Je vhodný pro kardiocvičení, využijete ho na zahřátí před cvičením a při správně nastavené tepovce na něm budete i efektivně spalovat tuky.

Výhody

  • Cvičení zvyšuje tělesnou kondici a zdatnost,
  • je vhodný pro posilování svalů nohou,
  • umožňuje zvyšovat dynamiku pohybu,
  • rotoped je vhodným nástrojem pro hubnutí.


 

Nevýhody

  • Pro cvičení není vhodný, pokud máte problémy s kolenními klouby nebo trpíte hemeroidy.

Běžecké pásy

Cvičení na běžeckém pásu není stejné jako cvičení na rotopedu. Sice zapojujete stejné svaly, tedy lýtkové, stehenní a hýžďové, ale navíc se přidávají ještě svaly ramenní a zádové. Také dochází k namáhání kolen a kotníků. Hlavním cílem běžících pásů je zvyšování kondice, výdrže a spalování tuků. Více se o těchto posilovacích strojích dozvíte zde.

Výhody

  • Cvičení na běžeckém pásu zvyšuje tělesnou kondici a zdatnost,
  • při správném cvičení na něm spálíte dost tuků,
  • kromě svalů nohy posilujete i svaly ramenní a zádové.

Nevýhody

  • Cvičení není vhodné pro osoby trpící problémy s kolenními klouby a kotníky,
  • nedoporučuje se ani lidem trpícím nadváhou, ti totiž při každém došlapu nadměrně zatěžují klouby.

Charakteristika rotopedu

Vnější části

Rotoped svojí konstrukcí připomíná jízdní kolo. Je osazen nastavitelným sedátkem, šlapátky i řídítky. Jediné co chybí, jsou kola. Pro rotoped je charakteristická konstrukce, která kola nahrazuje a zároveň celý přístroj ukotvuje. Na řídítkách najdete displej sloužící k ovládání přístroje. Zároveň na něm vidíte základní údaje o vašem tréninku. Dozvíte se z něj údaje o rychlosti, ujeté vzdálenosti, spálené kalorie a podobně. Jednotlivé části (sedátko, řídítka a šlapátka) by měly odpovídat ergonomickým požadavkům, aby bylo cvičení na rotopedu co nejpříjemnější.

Vnitřní konstrukce

Uvnitř posilovacího stroje se nachází systém převodů, díky kterým můžete snižovat nebo zvyšovat zátěž. Střední kolo, jež rozpohybujete více, či méně brzdí. Zátěž můžete ovládat manuálně nebo elektronicky. Pro manuální ovládání využíváte otáčecí kolečko, pro elektronické, počítač. U počítačově řízeného ovládání můžete využít systému HRC (Heart Rate Control), který zátěž upravuje na základě srdečního tepu. Dalším systémem jsou přednastavené programy, jež umožňují zvolení trasy, podle které se upravují stupně odporu. Odlišný je i způsob napájení. Vybírat můžete mezi akumulátorovým nebo elektrickým.

Celou charakteristiku rotopedu bychom uzavřeli doplňkovými funkcemi navíc, které vám mají posilování co nejvíce zpříjemnit a poskytnout co nejpodrobnější zpětnou vazbu.

Než vyrazíte do obchodu

Před tím, než se rozhodnete pro nákup podle vás nejlepšího rotopedu, si ujasněte, proč a jak na něm chcete cvičit. Na trhu se setkáte se třemi typy, jež každý z nich se hodí pro jinou skupinu uživatelů. Zpravidla se dělí na rotopedy pro seniory, vrcholové sportovce nebo pro rekreační cvičení. Mějte zapsané také parametry o vaší výšce a hmotnosti, tomu totiž podléhá výběr konstrukce. Setkat se můžete i s různými typy ovládání, proto popřemýšlejte, které pro vás bude to pravé. Rozhodně nezapomeňte zohlednit to, kolik vás na tomto posilovacím stroji bude cvičit.

Před nákupem si odpovězte na tyto otázky:

  • Čeho chci dosáhnout – zhubnutí, udržování v kondici?
  • Co od přístroje očekávám – spíše rekreační jízdu nebo profesionální trénink včetně podrobných výstupů o cvičení?
  • Kolik osob bude rotoped používat – budete na něm jezdit jen vy, nebo i vaši známí a rodina?
  • Jak často budu jezdit – denně, párkrát za týden nebo několikrát do měsíce?

Až budete znát odpověď na tyto otázky, výběr rotopedu se vám zase o něco zjednoduší.

Velmi důležité je, kde budete rotoped kupovat. Pokud se rozhodnete pro obchod, který nabízí téměř všechno od oblečení, jídla, elektroniky až po sportovní potřeby, většinou nenarazíte na nejkvalitnější kusy. V tomto obchodě vám pravděpodobně neposkytnou ani tak dobré služby navíc a servis. Obraťte se proto raději na obchody zaměřené na sportovní výbavu. V případě, že nevíte, jaká značka rotopedu je nejlepší, doporučujeme vsadit na největší hráče na trhu, mezi které se řadí InSPORTline, Kettler, Master, HouseFit a Acra.

Typy rotopedů

Z hlediska konstrukce, ale i využití, se rotopedy dělí na tři kategorie:

  • vzpřímená kola – jedná se o klasické rotopedy, které jsou mezi zákazníky nejoblíbenější. Jízda na rotopedu je podobná jízdě na klasickém kole. Jejich výhodou je skladnost, ale také jednoduchý a ne příliš náročný trénink. Využijete je, pokud chcete spalovat tuky a zvýšit si kondičku.
  • Spinningová kola – nejčastěji jsou k vidění ve fitcentrech. Cvičení na nich vyžaduje určité zkušenosti, které vám mohou předat právě pracovníci ve fitness centrech. Jízda na rotopedu není stejná jako na kole, rozdíl je v tom, že necvičíte úplně vzpřímení jako na vzpřímených kolech. Jejich výhodou je taktéž skladnost, ale z hlediska ceny jsou dražší. Hodí se především na zvyšování kondice a výkonnosti.
  • Ležatá kola (recumbenty neboli horizontální rotopedy) – s tímto typem rotopedu se běžně příliš často nesetkáte. Jedná se o rotopedy, pro něž je charakteristické speciální sedátko i se zádovou opěrkou (s trochou nadsázky si můžete představit dětská sedátka na kolo s tím rozdílem, že u sedátek na rotopedu nemáte podnožky). Jsou určeny především pro zdravotně postižené, handicapované nebo pro osoby v rekonvalescenci, jež nechtějí přijít o svoji fyzickou výkonnost. Cvičení na nich není pro zdravé jedince příliš efektní a jejich pořizovací cena je poměrně dost vysoká. Navíc jsou problematické i z hlediska skladnosti. Na druhé straně na nich můžete cvičit i v okamžiku, kdy vám to klasický rotoped neumožní.

Jak vybrat rotoped

Výběr rotopedu se odvíjí od několika základních parametrů, které si blíže představíme. Jedná se o:

  • výšku a váhu uživatele,
  • ovládání zátěže,
  • brzdný systém
  • hmotnost setrvačníku,
  • rám a celková konstrukce,
  • sedlo, řídítka, pedály,
  • napájení,
  • funkce navíc,
  • skládání.

Výška a váha uživatele

Vámi vybraný rotoped by měl disponovat možností nastavit si výšku sedla i řídítek. To totiž umožní pohodlné cvičení pro osoby různého vzrůstu.

Pokud víte, že rotoped bude využívat více členů rodiny, rozhodně trvejte na tom, aby měl přístroj výškově nastavitelné sedlo. Výškově nastavitelným sedlem disponují dnes snad již všechny rotopedy, ovšem je důležitá konstrukce. U levnějších modelů se může vysoko nastavené sedlo začít viklat. Každý rotoped je určen pro jinou výšku, takže by si tento parametr měly pohlídat zejména osoby vyšší 190 cm.

Při výběru se nezapomeňte zaměřit také maximální nosnost posilovacího stroje. Obvykle bývá nosnost rotopedu do 100 kg, je však možné narazit i na rotopedy s nosností 150kg nebo dokonce 180 kg. Pokud bude posilovací stroj využívat více členů rodiny, vybírejte nosnost podle nejtěžšího z nich.

Náš tip: Při zohlednění váhy si vždy nechte rezervu alespoň 10 kg. Pokud tedy vážíte 100 kg, doporučujeme maximální nosnost rotopedu větší než 100 kg. Čím větší rezervu máte, tím méně stroj zatěžujete a prodlužujete tak jeho životnost.

Během cvičení byste měli být v přirozené pozici. Je proto vhodné, aby šlo výškově nastavit nejen sedlo, ale také řídítka. Pokud byste si výšku nemohli přizpůsobit vašim požadavkům, mohlo by se pro vás cvičení stát nekomfortní, nepohodlné a dokonce i bolestivé.

Ovládání zátěže

Ovládání zátěže znamená, že si můžete nastavit, jestli chcete jet spíše po nenáročné rovince, středně těžkém terénu nebo kopcovitém terénu, u kterého si opravdu máknete. Čím vyšší stupeň zátěže, tím víc síly a energie musíte do jízdy investovat. Typy ovládání zátěže jsou v současné době dva:

  1. Manuální ovládání – zátěž ovládáte ručně, nejčastěji se proto používá otáčecí kolečko nebo posouvání na stupnici. Čím více stupňů regulace, tím lépe. Věrněji tak bude simulována trasa. Existuje také plynulá regulace, kde je však horší odhad obtížnosti, na které se právě nacházíte. Trénink tedy vyžaduje určitou zkušenost. Manuálně ovládané rotopedy jsou obvykle až o 10 000 Kč levnější, ale nemají tak pokročilé funkce, jako počítačem řízené rotopedy.
  2. Rotopedy ovládané počítačem patří k top nejmodernějším a nejvyspělejším rotopedům na trhu. Je pro ně charakteristické, že některé z nich neumožňují vlastní nastavování zátěže, protože ke změnám dochází automaticky na základě vybraného profilu trati nebo na základně podnětů vašeho těla (tepovky). O zajištění zátěže se tedy automaticky stará počítač. Takto řízené rotopedy se hodí zejména pro domácí využití, protože tak nad sebou máte dohled. Připravit se však musíte na vyšší finanční výdaje při pořizování a také na složitější ovládání, které však je ku prospěchu věci.

Náš tip: Elektronicky ovládané rotopedy je zpravidla možné přepnout i do manuálního nastavení.

Brzdný systém

Brzdný systém souvisí s odporem a zátěží, a přesto, že jízda na rotopedu je podobná jízdě na kole, přeci jen kola chybí, takže není možné využívat stejný způsob brzdění. Starší rotopedy využívaly levné pásové a čelisťové brzdné systémy. Jejich nevýhodou však byla velká hlučnost, nutnost oprav a nedostatečný účinek. Dnes se však můžete setkat se dvěma modernějšími typy brzdového systému:

  1. magnetický brzdový systém – tzv. magnetické rotopedy – najdete jej u levnějších modelů, o odpor během šlapání se stará sada permanentních magnetů. Brzdný účinek tedy závisí na změně polohy magnetu vzhledem k setrvačníku. Tento brzdný systém je tichý a má dlouhou životnost. Magnetické rotopedy se od sebe liší počtem magnetů, a tím i maximální možnou zátěží, kterou jsou schopné vyvinout.
  2. Indukční (elektromagnetický) systém brzd – jedná se o účinnější brzdění než výše zmiňované. Najdete jej především u dražších a profesionálnějších modelů. Brzda je tvořena cívkou s elektromagnetem. Proud v cívce řídí počítač, dochází tak i k řízení síly magnetického pole. Brzdy jsou díky tomu bezhlučné, přesné a bezporuchové. Vydrží i vyšší zátěž, takže se je nemusíte bát použít ani při vyšší rychlosti. Jejich nevýhodou jsou drahé opravy v případě poruchy základové desky.

Hmotnost setrvačníku

Setrvačník je součást, která se nachází uvnitř rotopedu, takže jej na první pohled neuvidíte. Jedná se však o velmi důležitou část, která se stará o chod přístroje. Důležitá je především jeho hmotnost, která se odráží na plynulosti jízdy a zátěži šlapání.

  • 3-5 kg – je vhodný pro šlapání s minimální zátěží.
  • 7 kg – setrvačník pro kondiční a nenáročné domácí šlapání.
  • 9-12 kg – tato hmotnost je vhodná pro sportovně zaměřené osoby nebo v případě, že chcete využít těžších zátěží.

Se setrvačníkem se pojí i šlapací střed. Ten velmi zásadně ovlivňuje hlučnost chodu a celkovou životnost stroje.

Levné rotopedy mívají obyčejný miskový šlapací střed. Šlapátka jsou umístěna na jednodílné ohnuté klice, která prochází středem rotopedu (s trochou nadsázky si můžete představit šlapátka u prvních dětských kol, která stále šlapou). Miskový šlapací střed je nutné pravidelně seřizovat, ale i tak dojde časem ke zvýšení hlučnosti a nutnosti jeho výměny. Výměna vás může stát klidně i polovinu celkové pořizovací ceny nového rotopedu.

Lepší rotopedy mají šlapací středy osazeny ložisky a klikami na čtyřhran. Vzhledem se šlapátka podobají těm, které znáte z klasických kol. Pokud je tento šlapací střed kvalitní, nevyžaduje téměř žádnou údržbu a provoz je tichý.

Rám a celková konstrukce

Rám a konstrukce jsou parametry, které úzce souvisí s nosností výrobku. Čím pevnější a robustnější konstrukci zvolíte, tím větší bude i nosnost rotopedu. Ovlivňují však také design, životnost a podepisují se i na pohodlí během cvičení. Proto doporučujeme se při výběru poradit s odborníkem. Materiál by měl být odolný vůči potu, od kterého by neměl začít korodovat a neměl by se ani časem začít prohýbat.

Rám by měl mít dostatečnou nosnost a velmi dobrou stabilitu. Rotoped se nesmí kývat ani při cvičení ani, když se ho jen dotknete. Zkrátka musí stát jako přibitý. Celkově by konstrukce a každá část měla být ergonomická, aby pro vás cvičení bylo co nejpohodlnější.

Dobrá rada: Přesto, že nosnost souvisí se stabilitou rámu, určují ji samotní výrobci. Proto se může stát, že údaje jimi uvedené nemusí vždy odpovídat realitě. Osobám s vyšší hmotností proto doporučujeme se orientovat podle hmotnosti přístroje. Čím těžší rotoped, tím větší váhu unese.

Velikost rámové konstrukce zahrnuje i vzdálenost mezi řídítky a sedlem a souvisí s cenou. Levnější výrobky (zhruba do 5 000 Kč) jsou rámově poměrně malé, řídítka mají nízko, takže jsou vhodnější pro soby menší (zhruba do 165 cm). Rotopedy s vyšší pořizovací cenou disponují větším a univerzálnějším rámem, které i díky nejrůznějším možnostem nastavení vyhovují jak vyšším tak menším lidem.

Sedlo, řídítka, pedály

Tyto tři části se starají o to, aby pro vás byl trénink co nejpohodlnější. Proto je dobré, pokud si je můžete nastavit přesně podle vašich tělesných parametrů.

Pedály

Na rotopedu nikdy necvičte naboso. Povrch pedálů by měl být takový, aby se vám po něm nesmekla bota. Proto na nich můžete najít i stahovatelný popruh. Protože na rotopedu nehrozí pád, je používání popruhů bezpečné. V případě, že byste popruhy využívat nechtěli, je možné je demontovat. Šlapátka by měla být vzájemně vyvážená a měli byste na ně dobře dosáhnout.

U spinningových kol můžete narazit na systém nášlapů, na které však potřebujete speciální boty. Využívají je však především profesionálové a pro neprofesionály je tento systém zbytečný.

Sedlo

Sedlo na rotoped by mělo být anatomicky tvarované. Není totiž žádoucí, abyste z kola sesedli a hýždě vás bolely tak, že byste na rotoped druhý den nemohli sednout. Vhodnou volbou jsou gelová přizpůsobivá sedla, která kopírují tvar vašich hýždí.

Sedla si liší podle typu rotopedu. U vzpřímených jsou sedla širší, spinningové mají podobná sedla sedlům z jízdních kol a horizontální kola mají místo sedla sedačku.

Sedlo by mělo nastavit nejen výškově, ale i vodorovně vůči řídítkům. Nastavení je důležité především v těch domácnostech, kde bude rotoped využívat více osob nebo při rehabilitačním cvičení. Nastavitelné sedlo však dnes má většina slušných strojů. Pokud byste sedlo chtěli vyměnit třeba za cyklistické, je ideální, aby měl rotoped uchycení sedla na trn (klasické uchycení známe z jízdního kola).

Řídítka

Řídítka by měla být tvarovaná ergonomicky, aby se vám dobře držela. Nemělo by být nutné je příliš pevně svírat, neměly by vám po nich klouzat ruce a jejich tvar by měl být takový, abyste se k nim nemuseli příliš naklánět.

Většina rotopedů umožňuje jejich nastavení, takže je nastavíte přesně podle vašich potřeb. Praktické je potažení řídítek protiskluzovým potahem. V případě, že se vám hodně potí ruce, využijte cyklistické rukavice.

Výška řídítek a jejich polohování hraje důležitou roli při tom, aby vás nebolela záda. Sedět byste měli s rovnými zády. Pokud byste se rozhodli pro rotopedy s malým rámem, budete se muset velmi předklánět dopředu, což není dobré pro bedra, pro ruce a v některých případech ani pro krční páteř.

Napájení

Samozřejmě, že hlavní pohonnou „látkou“ je vaše energie. Rotoped však potřebuje také energii pro displej nebo počítač. Energii spotřebovávají i nejrůznější čidla, která měří váš výkon. Můžete se rozhodnout, zda budete chtít rotoped, který se připojuje do elektřiny nebo energii čerpá z akumulátorů.

  • Elektřina – pokud budete rotoped zapojovat do zásuvky, odpadne nutnost výměny baterií nebo strach z toho, že vám během cvičení dojde „šťáva“ (tedy pokud nevypnou proud). Počítejte však s tím, že budete omezeni na přítomnost elektrické zdířky.
  • Akumulátory – v tomto případě si nemusíte dělat hlavu z délky přívodních elektrických kabelů ani z rozmístění zásuvek. Jejich nevýhodou je však omezená životnost a nutnost častější výměny.

Funkce navíc

Většina rotopedů nabízí funkce, díky kterým je trénink nebo manipulace s celým strojem efektivnější.

Transportní kolečka

V případě, že budete rotoped stěhovat nebo pravidelně uklízet, jistě oceníte transportní kolečka. Rotoped je sám o sobě poměrně těžký, takže přenášet je v ruce je prakticky nemožné. Kolečka můžete najít v přední části. Zadní tedy stačí pouze nadzvednout a s rotopedem odjet, kam potřebujete.

Seřizovací nožičky

Jedná se o systém, které vám pomůže vyrovnat případné nervnosti na vaší podlaze. Není totiž vhodné, abyste se při cvičení na rotopedu kývali a ani není vhodné, aby se rotoped kýval i v případě, že stojí zrovna nevyužitý. Pro seřízení se využívá buď excentrická koncovka nožiček, nebo seřizovací regulátor.

Kontrola tepové frekvence

Kontrolu tepové frekvence nabízejí v podstatě všechny rotopedy, rozdíl je jen ve způsobu. Tep se kontroluje proto, aby vás cvičení neohrožovalo na životě.

Mezi nepříliš přesné kontroly tepové frekvence patří připojení snímače na ucho nebo dotykový snímač (hand pulse). Ani jeden ze způsobů není příliš přesný a spolehlivý. Tolerance naměřených výsledků je +/- 15 %.

Nejspolehlivějším měřením je měření přes hrudní pás, který údaje přenáší do počítače rotopedu buď pomocí Bluetooth nebo analogově. Z počátku může být nošení hrudního pásu nekomfortní. Zvyknete si na něj však. Pás měří přesně jako EKG a s téměř okamžitou odezvou. Nejlepší je, pokud dokáže rotoped na tep reagovat a přizpůsobovat mu zátěž.

Tep si můžete měřit i chytrými hodinkami, které mimo jiné umí přijímat SMS, e-maily nebo fungovat jako GPS navigace. Více jsme se o nich rozepsali v článku Jak vybrat chytré hodinky.

Vytvoření vlastní reálné tréninkové mapy

Některé rotopedy umožňují spojení s tabletem nebo počítačem, takže si můžete naplánovat reálnou trasu pomocí Google Maps. Zátěž se pak spíná na základě opravdových údajů z trasy. Trénink je tak velmi zajímavý a pro vás hlavně pohodlný, protože si zátěže nemusíte přepínat sami.

Abyste si mohli naplánovat vlastní trasu, je zapotřebí si stáhnout danou aplikaci. Aplikace, které jsou zdarma nebo free toho zpravidla neumožňují tolik jako aplikace placené. Ty nabízejí i možnost osobních trenérů, jež vás motivují a vedou.

Mezi nejlepší aplikace patří iFIT, která má nejen profesionální grafiku, ale nabízí i všechny varianty tréninků, jednoduché ovládání a možnost okamžitého sdílení na sociální sítě.

Výstupy z tréninků

Výstupy z tréninků jsou pro vás zpětnou vazbou, která by vás měla ve vašem cvičení motivovat. Můžete díky tomu zjistit, kolik kilometrů jste ujeli, jak rychle jste jeli, jak dlouho jste cvičili. Ideální je, pokud je možné parametry přepočítat na spálené kalorie, což vás ve vašem výkonu bude nejlépe stimulovat.

Nejlepší rotopedy nabízejí i měření tělesného tuku, spálených kalorií a orientační výpočet BMI. Čím více toho budete o vašem tréninku vědět, tím lépe si ho budete moci přizpůsobit.

Skládací rotopedy

Když potřebujete velkou míru skladnosti, tak můžete pokukovat i po skládacích rotopedech. Jejich velkou výhodou je, že je „složíte“ a šoupnete pod gauč, nebo do škvíry mezi skříní a stěnou. Některé rotopedy od InSportline se při sklopení dostanou na šířku 43 centimetrů. Takový rotoped se už ukládá výrazně snadněji.

S vysokou skladností se ale pojí některé další vlastnosti. Skládatelné rotopedy bývají méně bytelné, cokoliv navíc na takovém rotopedu je překážkou proti skladnosti a snadné manipulovatelnosti, proto mívají nižší nosnost (obvykle do 100 kg). Menší bývá i zátěžové kolo (často do 3 kg) – takže šlapete s malou zátěží. Důležité je vědět i to, že skládací mechanismus je z principu místo, kde může docházet k většímu namáhání materiálu a zároveň snižuje stabilitu celého rotopedu. Pokud ale potřebujete skládací rotoped, tak je třeba s tím počítat. Velký neskládatelný rotoped prostě za skříň nedáte a je lepší aspoň nějak cvičit, než nijak. Zátěž si můžete zvýšit například podobně jako Jarda Jágr – tak, že si na kotníky připevníte speciální nastavitelné závaží na nohy. Vyzkoušeno a funguje to.

Ceny rotopedů

Rotopedy jsou kategorií zboží, u které platí, že čím vyšší cena je, tím kvalitní výrobek pořizujete. Pokud se rozhodnete pro nejlevnější rotoped, pravděpodobně nebude příliš kvalitní. Pokud byste narazili na dobrý produkt, bude to spíše náhoda. Přijatelné rotopedy je možné pořídit kolem 2 000 Kč.

Levné rotopedy do 5 000 Kč

Jedná se o levné výrobky s přijatelnou kvalitou. Ocení je především méně nároční zákazníci. Jsou vhodné pro občasné trénování, nemívají zpravidla příliš velkou nosnost a žádné zajímavější funkce navíc rozhodně nečekejte.

Domácí rotopedy od 5 000 Kč do 10 000 Kč

Jedná se o průměrnou střední třídu rotopedů s kvalitním a širším rámem. Díky tomu mají dobrou a pevnou konstrukci a dlouhou dobu životnosti. V tomto cenovém rozpětí je již možné narazit na rotopedy řízené počítačem.

Nejlepší rotopedy nad 10 000 Kč

Nejvyšší ceny rotopedů mohou klidně přesáhnout hranici 20 000 Kč. Tyto však běžní uživatelé příliš často nekupují. Obecně můžeme rotopedy nad 10 000 Kč označit za velmi kvalitní, po kterých nezřídka kdy sáhnou i profesionální sportovci. Pro výrobu se používá kvalitních materiálů, řízení je počítačové a dostupné jsou nejmodernější funkce, které zpříjemňují cvičení.

Při pořizování stroje se nezapomeňte informovat na délku záruky. Levné rotopedy mohou mít záruku jen 1 rok, dražší stroje až 10 let. Nezapomeňte si také zjistit, zda jsou dostupné náhradní díly na rotoped, nebo kde vám udělají opravu rotopedu.

Teď už víte, jaký koupit rotoped, ještě je důležité vědět, jak rotoped nastavit a jak na něm správně jezdit.

Cvičení na rotopedu a hubnutí aneb jak správně cvičit na rotopedu

Cvičení na rotopedu má svoje pravidla, která se vyplatí dodržovat. Docílíte tak optimálních výsledků.

  • Nejlepší je začít cvičit hned ráno po probuzení. Krevní cukr je na nízké úrovně, takže se spalují zásoby z tukových rezerv. V případě, že nemůžete cvičit hned ráno, doporučuje se cvičit až po jídle (ideálně až po 3 hodinách, co jste dojedli), nejpozději byste měli cvičit 2 hodiny před spaním.
  • Pro efektivní výsledky se doporučuje cvičit 3x až 5x týdně. Záleží na vašem zdraví a celkové kondici. Doba cvičení by měla být 40 minut. Nezapomeňte, že každodenní cvičení je kontraproduktivní, protože tělo si potřebuje odpočinout.
  • Tepovou frekvenci byste měli udržovat na 60-90 % vaší maximální tepové frekvenci. Vaši přesnou tepovou frekvenci vypočítáte tak, že u mužů odečtete od čísla 220 váš věk a u žen věk odpočítáte od čísla 226.
  • Na rotopedu spalujete tuk, který je potřeba nahradit svaly. Proto kombinujte jízdu na rotopedu s dalším posilovacím cvičením. Nezapomeňte na strečink před a po.

Doporučení jak jezdit na rotopedu

  • Nejprve jak nastavit rotoped podle vašich potřeb:
    • Sedět byste měli tak, aby vás nebolela záda, tedy vzpřímeně.
    • Sedlo by mělo být tak vysoko, abyste dosáhli propnutých kolenou ve spodní pozici pedálů.
  • Noste pevnou obuv.
  • Před ježděním si krátce zacvičte, abyste rozehřáli a protáhli svaly.
  • Začněte s menší zátěží, kterou budete postupně zvětšovat.
  • Nezapomeňte jízdu kombinovat s dalšími posilovacími cviky.
  • Samotná jízda na rotopedu by měla trvat zhruba 40 minut, celkově s rozcvičkou, posilováním a uvolněním byste měli cvičit něco přes hodinu.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.5/5 83 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

  1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
  2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
  3. Rady k nakupování
  4. Nové recenze produktů
  5. Nové srovnávací testy
  6. Tyto e-maily jsou zdarma
  7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

      Přidejte váš dotaz nebo recenzi

      Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

      Covybrat.cz
      Logo