Jak vybrat správný šampon

Chloubou každého jsou vlasy, a proto byste jim měli věnovat maximální péči. Ta zahrnuje nejen pravidelné návštěvy kadeřníka, ale také správné kosmetické přípravky jako jsou šampony, kondicionéry, masky, laky a tak dále.

Na trhu jsou opravdu hromady této kosmetiky a někdy je těžké se vyznat v tom, který přípravek je pro vaše vlasy ten nejlepší. Připravili jsme pro vás několik rad, jak si vybrat správný šampon na mastné vlasy, jaké jsou přírodní šampony na vlasy, co je to suchý šampon na vlasy, jaké účinky má konopný šampon a další. Také vám poradíme, jak se zbavit lupů, vší a vysvětlíme, co znamená šampon bez silikonů.

Pět rad pro výběr správného šamponu

Levné šampony jsou na nic

 • obsahují příliš mnoho barviv
 • pečující látky jsou nahrazeny levnými a nekvalitními složkami
 • nedostatek kvalitních látek poznáte podle příliš ostré vůně

Musíte znát typ svých vlasů

 • pokud nevíte, jaký máte typ vlasů, nikdy si nevyberete dobře
 • pokud máte suché vlasy a koupíte si přípravek na mastné vlasy, budou vysušené, začnou se lámat a třepit
 • zajděte si ke kadeřnici a nechte si poradit, jaký typ vlasů máte a jaké přípravky jsou pro ně nejvhodnější

Značku si vyberte podle sebe

 • výběr značky záleží na vás, důležité jsou vaše osobní zkušenosti
 • pokud máte zplihlé vlasy, nekupujte šampony označené jako 2 in 1, 3 in 1 a tak dále. Mohou vaše vlasy zatížit a dojde spíše k negativnímu efektu.

Druhy šamponů

 • pamatujte, že nikdy nemusíte používat delší dobu jednu a tu samou značku 
 • někdy se uvádí, že by se šampony měly po delší době prostřídat, ale záleží jen na vás a vašich vlasech

Kombinace přípravků od různých značek

 • nikde není psáno, že byste museli používat přípravky od jedné značky
 • faktem však je, že přípravky jedné značky se vzájemně často doplňují a dávají vašim vlasům to potřebné. Šampony, kondicionéry, tužidla, laky, masky do jedné značky se vzájemně doplňují a poskytují vašim vlasům kompletní péči.

Šampon podle typu vlasů

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

3.9/5 11 hodnocení

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.