Jak vybrat nejlepší satelitní přijímač

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Satelitní vysílání s sebou přináší kromě vysokého rozlišení mnoho dalších výhod, díky čemuž stále roste jeho oblíbenost i v České republice. Pokud také zvažujete koupi satelitního kompletu, rozhodně se vyplatí věnovat pozornost zejména správnému výběru satelitního přijímače. Orientace v této problematice ale není vůbec snadná. V následujícím článku vám proto s výběrem rádi pomůžeme a věříme, že po jeho přečtení budete mít ve výběru jasno.

Test satelitních přijímačů 2023

Do testu jsme zahrnuli pět satelitních přijímačů z různých cenových hladin a od různých výrobců. Zpravidla se jedná o uživatelsky oblíbené modely. Zajímala nás zejména kvalita obrazu, funkce, ovládání, uživatelské prostředí či možnost připojení k internetu.

NázevKde koupitPřibližná cena (Kč)Hodnocení
celkem
1.VU+ Zero 4KZjistit cenu4000
94 %
2.AB Cryptobox 752HD ComboZjistit cenu1800
91 %
3.AB CryptoBox 700HDZjistit cenu1400
90 %
4.Kaon MZ-102Zjistit cenu3000
90 %
5.Formuler F4 Turbo ComboZjistit cenu3000
88 %

AB CryptoBox 700HD

DVB-Sano
DVB-S2ano
DVB-T/T2ne
Skylink Readyne
Full HDano
4Kne
SCARTano
HDMIano
USBano
Dvoutunerovýne
CI/CI+ slotne
EPGano
TimeShiftano
Podpora MP3ano
HbbTVne
DiSEqCano
Podpora Wi-Fiano
PVRano
Integrovaný HDDne
Rozměry (Š x V x H) v cm26 x 4,5 x 20

Přestože patří satelitní přijímač AB CryptoBox 700HD mezi nejlevnější testované modely, překvapí svojí výbavou. Samozřejmostí je FastScan, DiSEqC, EPG, TimeShift i některé multimediální funkce. Nabízí také velmi dobrý obraz a zvuk ve vysokém rozlišení (Full HD). Připojit jej můžete jak pomocí staršího konektoru SCART (pak ale musíte počítat s nižší kvalitou obrazu), tak i pomocí moderního HDMI.

Tento model umožňuje nahrávání na externí úložiště po připojení přes USB. Velkým překvapením je také podpora Wi-Fi (připojení je možné buď přes Ethernet nebo bezdrátově pomocí USB Wi-Fi adaptéru). Po připojení k síti můžete využívat některé internetové služby (YouTube, předpověď počasí, RSS čtečku a některé další).

Ovládání je skutečně jednoduché, nahrávání (PVR) na externí úložiště je bezproblémové. Potěší také kvalitní podpora software, možnost editovat seznam kanálů, využít funkce rychlopřevíjení či vložení záložky. Dále pozitivně hodnotíme podporu českého jazyka, ergonomii dálkového ovladače, a to nejdůležitější velmi slušnou kvalitu obrazu a zvuku.

Hůře dopadl tento přístroj z hlediska přehlednosti uživatelského prostředí. Například elektronický programový průvodce (EPG) je nepřehledný a vizuálně nehezký. Text se v různých úrovních menu překrývá. Na displeji přístroje se nezobrazuje, že nahráváte (tento údaj je vidět pouze na obrazovce televize). Při přehrávání není možné obraz zpomalit a při rychlejším přesouvání vpřed lze přeskočit pouze o 10 minut. Uživatelsky matoucí je také tlačítko Record s bílou tečkou (místo klasické červené). V českém návodu navíc nenajdete popis všech funkcí.

Tomuto modelu chybí také CI slot, bez problémů ale funguje i se starší kartou Skylink ICE. Doporučujeme jej používat pro paraboly (satelity) o průměru alespoň 80 cm. S menší parabolou může být příjem horší (což ale závisí také na tom, zda není příjem signálu cloněn např. sousedním domem, stromy atp.).

Každopádně CryptoBox 700HD patří mezi lepší zařízení, která vynikají velmi dobrým poměrem ceny a kvality a nabízí jak základní funkce, tak některé pokročilejší. Přesto jej lze doporučit pouze méně náročným uživatelům.

 • nízká pořizovací cena
 • dobrý poměr cena/kvalita
 • multimediální funkce
 • připojení pomocí Wi-Fi adaptéru
 • nepřehledné uživatelské prostředí
 • nedostatečný návod
 • nemá certifikaci Skylink Ready
Zjistit cenu

Kaon MZ-102

DVB-Sano
DVB-S2ano
DVB-T/T2ano
Skylink Readyano
Full HDano
4Kne
SCARTne
HDMIano
USBano
Dvoutunerovýne
CI/CI+ slotne
EPGano
TimeShiftano
Podpora MP3ano
HbbTVano
DiSEqCano
Podpora Wi-Fiano
PVRano
Integrovaný HDDne
Rozměry (Š x V x H) v cm13,5 × 13,5 × 3,3

Hledáte-li satelitní přijímač, který bude spolehlivý a nezahltí vás zbytečně složitým nastavením, pak by Kaon MZ-102 mohl být právě pro vás. Rovnou od výrobce v něm najdete integrovanou kartu Viaccess Orca a aplikaci Skylink Live TV. Výrobce slibuje také podporu HbbTV, ta je ale ještě podle zkušenosti některých uživatelů v přípravě a nefunguje úplně spolehlivě.

Samozřejmostí jsou ovládací protokol DiSEqC 1.2, USALS i funkce Skylink Fastscan. Zařízení se tak stane doslova vstupní branou k široké škále obsahu a televizní zábavy. Rozhodně oceňujeme možnost přímého nahrávání pořadů na připojený USB Flash Disk, programovatelné PVR nahrávání a funkci Timeshift – žádný oblíbený pořad vám neuteče. Archiv je k dispozici týden dozadu, a pokud si např. pustíte díl seriálu, po stisku šipky dolů se přehledně zobrazí další díly.

Samotná orientace v menu bude vyžadovat trochu cviku. Docela složité je např. přetáčení pořadů nebo přeskakování reklam. Pokud prozkoumáme další možnosti, např. schází nějaký uživatelsky příjemnější způsob, jak seřadit např. oblíbené kanály. Bez seznamu připraveného předem na papíře a mazání a opětovného přidávání oblíbených stanic se to neobejdete. Chválíme ale možnost mít takových seznamů více, např. pro zpravodajství, hudbu, dětské pořady, dokumenty a podobně.

Pokud jde o softwarovou výbavu, najdeme zde jednoduchý internetový prohlížeč, podporu YouTube nebo RSS a knihovnu pořadů. Samotný start satelitního přijímače je velmi rychlý – tedy, pokud ho probíráte z pohotovostního režimu, do něhož se Kaon MZ-102 přepne po vypnutí. Zabere to odhadem deset sekund. Po určitém čase se z pohotovostního režimu přepne do režimu úsporného. Z něj se naopak probouzí opravdu dlouho.

Bohužel vám společně se satelitním přijímačem, který je sám o sobě docela malý, ale přijde v překvapivě velké krabici, přijde i další dálkový ovladač. A jen tak se jej nezbavíte, protože Kaon MZ-102 nepodporuje tzv. HDMI-cec, tedy schopnost ovládat jedním ovladačem přijímač i televizi. Tento fakt, společně s místy poněkud zdlouhavou orientací v menu přístroje považujeme za asi největší mínus celého zařízení.

Přijímač má vlastní adaptér do zásuvky, k televizi se připojuje pomocí HDMI kabelu, který najdeme v balení, stejně jako baterie do ovladače. Pokud jde o připojení k internetu, vybrat si můžete z LAN vstupu, což s ohledem na stabilitu signálu rozhodně doporučujeme, a Wi-Fi.

Při celkovém pohledu přístroj plní svou funkci bez problémů. Samotné první připojení je velice jednoduché a obejde se bez složitého nastavování. Pokud vám nesejde na přílišných detailech v nastavení, budete spokojeni. Zkušenější uživatelé, kteří si rádi funkce satelitního přijímače televizního signálu přizpůsobí „více k obrazu svému“ budou asi spíše zklamáni. Nejsou nemožné, ale velice složité. A pak ta pofidérní podpora HbbTV…

 • jednoduché zapojení
 • přímá podpora Skylink
 • LAN i Wi-Fi
 • složité menu
 • bez podpory HDMI-cec
 • pouze HDMI, není určeno pro starší TV
Zjistit cenu

Formuler F4 Turbo Combo

DVB-Sano
DVB-S2ano
DVB-T/T2ano
Skylink Readyano s dekodérem
Full HDano
4Kne
SCARTne
HDMIano
USBano
Dvoutunerovýano
CI/CI+ slotne
EPGano
TimeShiftano
Podpora MP3ne
HbbTVano
DiSEqCne
Podpora Wi-Fiano
PVRano
Integrovaný HDDne
Rozměry (Š x V x H) v cm22 × 14,5 × 3,5

Satelitních přijímačů je na trhu celá řada. Pokud patříte mezi zkušenější uživatele, které mají konkrétní nároky na daný přístroj, a potrpíte si na jeho detailní přizpůsobení vašim potřebám, mohl by být model Formuler F4 Turbo Combo pro vás tím pravým.

Jeho základem je totiž operační systém Linux. To je jeho největším trumfem – ale zároveň i největší slabinou. Tento satelitní přijímač rozhodně není určen pro laické uživatele, kteří od přístroje očekávají, že po vybalení z krabice jen připojí koaxiální kabel od antény a začnou sledovat svůj oblíbený pořad. Tady rozhodně doporučujeme, aby vám prodejce provedl základní instalaci a nastavení, jinak hrozí značné rozčarování a případné vracení výrobku.

Přizpůsobivost Formuler F4 Turbo Combo je skutečně široká, nastavit si lze prakticky vše, včetně toho, co a v jaké podobě se bude na obrazovce zobrazovat. Připravte se ale na to, že se neobejdete bez vlastního pátrání po internetu, protože dodávaný návod je velice stručný a v podstatě se soustředí pouze na základní zapojení. Pojďme se ale věnovat vlastnostem, které jsou pro každý satelitní přijímač zásadní, tj. jeho vlastnostem.

Formuler F4 Turbo Combo je přístroj, který je vybaven jak pro příjem satelitního, pozemního a také kabelového vysílání. Satelitní signál podporuje v normách DVB-S i DVB-S2, pozemní pak standard DVB-T/T2 a kabelový v normě DVB-C. To je obrovská výhoda – na jeden přístroj „chytáte“ prakticky veškeré možné zdroje televizního signálu a to jak v SD, tak HD kvalitě, přičemž maximální rozlišení je Full HD, což už dnes podporuje prakticky každá televize. Bohužel se tak nejedná o 4K přijímač, což už může být v dnešní době trochu na závadu.

Přístroj podporuje komprese MPEG-2, MPEG-4 a také moderní HEVC/H.265. Rozhodně chválíme i možnost přímého nahrávání vysílaného pořadu na připojený USB flash nebo externí pevný disk, připraven je ale i slot na microSD kartu nebo možnost přímého ukládání na síťové úložiště (NAS). Nahrávat je možné až osm programů souběžně.

Samotný design rozhodně neurazí, černá krabička se navíc dá, díky přípravě pro uchycení ve standardu VESA (je součástí balení – palec nahoru!), jednoduše upevnit dozadu za televizi, takže nemusí být vůbec vidět. Základními výstupy je HDMI pro připojení k televizi a síťový port pro připojení zařízení k internetu. Jak již mohlo zkušenější uživatele napadnout z výše uvedeného maximálního rozlišení, k dispozici není konektor SCART, přijímač proto není určen pro starší televizory.

Formuler F4 rozhodně ctí rychlost. Program se přepne během dvou sekund, rychlé je i vyhledávání pořadů a úvodní ladění programů – o ty se postará velice citlivá a přesná automatika, která si stáhne veškerá potřebná data, bezproblémové je použití EPG s údaji o pořadech.

Společně s přístrojem, VESA uchycením, HDMI kabelem a redukcí jack – 3× cinch, dostanete rovněž externí IR čidlo a dálkový ovladač. Ten je celkem ergonomický, dobře padne do ruky, tlačítka jsou snadno dostupná.  Přijímač podporuje širokou škálu volných dekódovacích karet, problém kupodivu nastává u jednoho z nejoblíbenějších poskytovatelů, společnosti Skylink. S kartou od Skylinku si poradí, budete nicméně potřebovat dekódovací modul s certifikací Skylink Ready, což je investice navíc. Poté je už použití bezproblémové.

Shrneme-li výše uvedené požadavky, je Formuler F4 Turbo Combo výborným satelitním přijímačem, který ale zároveň zvládne i další zdroje příjmu signálu. Největším kamenem úrazu – alespoň pro některé uživatele, je jeho operační systém. Linux umí být pěkně náročný. Ale pokud se rádi vrtáte v nastavení a rádi si přístroje přizpůsobíte svým potřebám, budete nadšeni.

 • Linux (pro někoho)
 • podpora satelitního, pozemního i kabelového vysílání
 • bezproblémové nahrávání
 • široké možnosti nastavení
 • podpora HEVC
 • Linux (pro někoho)
 • Skylink pouze s dekódovacím modulem
 • pouze HDMI
Zjistit cenu

AB Cryptobox 752HD Combo

DVB-Sano
DVB-S2ano
DVB-T/T2ano
Skylink Readyne
Full HDano
4Kne
SCARTano
HDMIano
USBano
Dvoutunerovýne
CI/CI+ slotne
EPGano
TimeShiftano
Podpora MP3ne
HbbTVne
DiSEqCne
Podpora Wi-Fiano
PVRano
Integrovaný HDDne
Rozměry (Š x V x H) v cm26 × 18,8 × 4,6

Cenově velice příznivý satelitní reciever AB Cryptobox 752HD Combo umí opravdu příjemně překvapit. A to zejména dvěma věcmi. Za prvé, jedná se, jak již z názvu vyplývá, o tzv. combo, tedy přístroj, který je schopen zpracovat nejen satelitní signál, ale i pozemní digitální vysílání ve formátech DVB-T i DVB-T2. Na kompletní přechod na druhý jmenovaný vysílací standard, který bude dokončen v nejbližších letech, tak budete připraveni.

Potěší podpora nejmodernějšího kodeku HEVC/H.265 i hardwarová výbava, které dominuje zejména silný, 1GHz procesor. Všechno jako by bylo připraveno na přenos větších datových objemů, které bude pro příjem signálu v rozlišení 4K určitě potřeba. Proto přinejmenším zarazí, že maximální rozlišení, s nímž si tento satelitní přijímač poradí, je Full HD. Není to trochu málo, na takový výkon? Na druhou stranu, hardware zařízení se pozitivně projevuje na jeho hladkém a poměrně rychlém běhu. V tomto ohledu bychom snad měli jedinou výtku – přechod mezi kanály by mohl být přece jen o kousek svižnější.

Přístroj zvládá i nahrávání pořadů na připojený USB flash disk. Jedná se však o přijímač pouze s jediným tunerem, takže bohužel nelze jeden program nahrávat a jiný sledovat. Chválíme příjemné a přehledné uživatelské rozhraní, zejména EPG, kde najdete veškeré potřebné informace o všech pořadech.

Konektivita podporuje jak moderní televize, jež disponují pouze konektorem HDMI, tak starší modely, kde dominuje SCART. K dispozici je síťový vstup pro připojení k internetu, přístroj podporuje i Wi-Fi. Reciever nenabízí podporu oblíbeného providera Skylink, což může být pro některé uživatele docela problém, někomu také může scházet HbbTV, což je u přístroje s připojením na internet, poněkud paradoxní.

Kladem je rozhodně i velmi snadná instalace a načtení programů, lehká výčitka jde vůči manuálu, který ani zdaleka není tak obsáhlý, jak by mohl. O řadě funkcí se ani nedozvíte a navíc není úplně kvalitně vytištěný.

Samotná „kapota“ satelitního přijímače ničím vyloženě nepřekvapí, černý povrch doplňuje docela velký displej, na kterém je dobře viditelné číslo a název právě sledovaného programu. Dálkové ovládání dobře padne do ruky, možná bychom ale uvítali více kontrastnější popisky jednotlivých tlačítek. Pokud rádi sledujete televizi při zhasnutém světle, tady můžete poněkud tápat.

Ve výsledku lze kombinovanému satelitnímu přijímači AB Cryptobox 752HD Combo vytknout jen máloco – a nic z toho (absence HbbTV, nepřehledný návod, pouze jeden tuner) není nic, bez čeho by se nedalo žít nebo snad zvyknout. Body si přístroj získává hlavně kombinací satelitního i pozemního příjmu signálu a také příznivou cenou.

 • kombinace satelitu a pozemního vysílání
 • SCART i HDMI
 • displej
 • slušný hardware
 • podpora HEVC/H.265
 • nepodporuje Skylink
 • nemá HbbTV
 • chabý návod k použití
Zjistit cenu

VU+ Zero 4K

DVB-Sano
DVB-S2ano
DVB-T/T2ne
Skylink Readyne
Full HDano
4Kano
SCARTne
HDMIano
USBano
Dvoutunerovýne
CI/CI+ slotano
EPGano
TimeShiftano
Podpora MP3ano
HbbTVano
DiSEqCano
Podpora Wi-Fiano
PVRano
Integrovaný HDDne
Rozměry (Š x V x H) v cm14 x 5 x 11,5

Přestože VU+ Zero 4K je nejdražším testovaným modelem, rozhodně nespadá mezi nejdražší zařízení na trhu. I přesto ale nabízí kvalitu obrazu v rozlišení 4K (Ultra HD), operační systém Linux, vynikající softwarovou podporu, bohaté možnosti nastavení, funkci HbbTV a řadu dalších. Potěší také přítomnost CI/CI+ slotu pro dekódovací modul.

K televizoru jej připojíte přes HDMI (SCART byste hledali marně). Pro správné nastavení tohoto zařízení ale určitě potřebujete znalosti a zkušenosti s OS Linux. Bez těchto znalostí bude konfigurace i obsluha náročnější.

VU+ Zero 4K bohužel disponuje pouze jedním USB vstupem, který lze využít pro připojení externího disku, Wi-Fi adaptéru nebo modulu DVB-T2 (díky němuž rozšíříte zařízení o příjem pozemního digitálního vysílání). Wi-Fi adaptér není součástí balení. K internetu je možné přijímač připojit také kabelově pomocí LAN RJ-45.

Po připojení k internetu se tento model promění na multimediální centrum. Platformu Linux můžete upravit přesně podle vašich představ a rozšířit možnosti zařízení o další funkce a aplikace (pomocí tzv. pluginů). Využít tak můžete přehrávač videa a hudby, mnohá internetová rádia, YouTube, webové kamery a mnoho dalších. Samozřejmostí je možnost sledovat filmy nebo fotografie uložené na síťových úložištích nebo streamovat videa po síti.

Chválíme vynikající citlivost zařízení, skvělou rychlost odezvy (bez časových prodlev), podporu HbbTV a bezproblémovou funkčnost. Kvalita obrazu i zvuku je vynikající. I přesto, že toto zařízení přehraje většinu typů multimediálních souborů, neporadí si s AVI soubory. Zamrzel také obyčejný LED displej. Počítat nesmíte ani s integrovaným úložištěm.

Každopádně pokud vám prostředí OS Linux není cizí a chtěli byste ze svého televizoru vytvořit multimediální centrum šité na míru vašim požadavkům, model VU+ Zero 4K rozhodně patří mezi horké kandidáty. Pořizovací cena navíc není s ohledem na množství nabízených funkcí nijak vysoká.

 • vynikající kvalita obrazu a zvuku
 • příjemné uživatelské prostředí
 • funkce HbbTV
 • CI/CI+ slot
 • multimediální funkce
 • připojení pomocí Wi-Fi adaptéru
 • nepodporuje AVI
 • pouze LED displej
 • instalace vyžaduje znalosti OS Linux
Zjistit cenu

Výhody satelitního vysílání

Odpovědí na otázku, proč stále více lidí přechází z pozemního na satelitní vysílání, je skutečnost, že satelity nabízí mnohé výhody, které u jiných typů vysílání nenajdete. Mezi ty základní patří skutečnost, že se satelitním kompletem získáte přístup k velkému počtu nejrůznějších televizních a rozhlasových programů.


Kromě vysílání může satelit nabídnout také širokopásmové připojení k internetu a vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV), které je naprosto neocenitelné pro domácí kina nebo filmové fajnšmekry. Při připojení pomocí HDMI totiž odpadá nutnost převádět signál na analogový a zpět, což má za následek ztrátu kvality (což je typické pro připojení kabelem SCART).

V neposlední řadě je velkou výhodou satelitního přijmu také skutečnost, že pokud se budete stěhovat, postačí naladit vysílání na stejnou parabolu a získáte tak tytéž programy, na které jste byli zvyklý.

Satelitní vysílání s sebou ale nese také určité nevýhody, o kterých je dobré vědět dopředu. Pokrytí satelitním signálem například není zcela stoprocentní. Problém může nastat zejména v případě, že ve směru příjmu zaclání vzrostlé stromy nebo třeba sousední dům. Bezproblémovému příjmu proto nesmí bránit žádná překážka. Tentýž problém může vzniknout při špatném počasí (silný déšť, vánice), kdy může být signál horší, případně vypadne zcela.

Jaké programy je možné na satelitní přijímač chytit

V rámci digitálního satelitního vysílání je možné na území ČR přijímat tisíce televizních a rozhlasových kanálů. Kromě předplacených českých programů jsou to i desítky až stovky volně šiřitelných satelitních programů (tzv. FTA, Free To Air), k jejichž sledování nepotřebujete dekódovací kartu. Často jde o zahraniční programy rakouské, německé bulharské atp. Zdarma vysílají také některé české kanály, např. Óčko, ČT24, Noe nebo FashionTV.

V případě, že chcete sledovat běžné české kanály (ČT1, ČT2, ČT4, Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL atp.), budete si muset zakoupit dekódovací kartu.

Je potřeba zakoupit nový satelitní přijímač s přechodem na nové digitální vysílání

Již začátkem roku 2021 má začít platit nový standard pozemního digitálního vysílání DVB-T2 (kodek HEVC/H.265), na který se v současnosti již postupně přechází (podrobnosti najdete v článku o set-top boxech ZDE). Vkrádá se proto otázka, zda tento přechod poznamená také satelitní vysílání. Odpověď vás uklidní, tato změna se totiž týká výhradně vysílání pozemního. Zkratka pro vysílání DVB-S2 tedy znamená pouze modernější verzi staršího DVB-S.

I v tomto případě ale najdeme jednu výjimku, a tou je satelitní vysílání společnosti FlixTv. Pokud jej proto přijímáte, budete si muset do konce roku 2020 pořídit přístroj s podporou nového kodeku a satelitního příjmu, a to včetně čtečky karet Conax.

Důležité otázky

Před samotným výběrem satelitního přijímače je vhodné odpovědět si na dvě základní otázky. Díky vašim odpovědím zjistíte, na co konkrétně se zaměřit přednostně a které vlastnosti satelitního zařízení jsou pro vás podstatné více, méně nebo vůbec.

Za jakým účelem přijímač pořizujete?

Odpovězte si, zda vám bude vyhovovat obyčejný přístroj se základními funkcemi, který vám umožní pouze sledovat oblíbené pořady, anebo máte zálusk na funkcemi nadupanou mašinku, s níž je možné surfovat po internetu, sledovat videa na YouTube, pořady z internetových archivů nebo například přehrávat filmy a fotografie.

Důležité je také to, zda vám postačí zařízení pro příjem pouze některých kanálů od konkrétního posyktovatele (bez možnosti pozdějšího rozšíření). Případně zvolíte model se slotem CI/CI+ pro dodatečné vložení dekodéru anebo zakoupíte přístroj opatřený vestavěným dekodérem. Variantou je i kombinace CI/CI+ slotu a vestavěného dekodéru.

Kolik chcete do přijímače investovat?

Výběr vám výrazně usnadní také to, že si ujasníte, kolik chcete do přístroje investovat. Cenové rozpětí satelitních přijímačů se pohybuje zhruba od 1 500 Kč do 20 000 Kč. Dražší jsou pochopitelně modely vybavenější, nabízející řadu pokročilých funkcí. S vyšší cenou se pojí také vyšší kvalita a často také jistota prověřené značky.

Výbava a důležité parametry

Výbava je obvykle jedním z nejdůležitějších kritérií, které hrají při výběru roli. V této kapitole se proto podrobněji podíváme na nejdůležitější výbavu a parametry, s nimiž se můžete u satelitních přijímačů setkat. Konkrétně se jedná o:

 • typ a počet tunerů,
 • čtečka karet (dekodér),
 • vstupy a výstupy,
 • podpora češtiny,
 • displej,
 • rozlišení,
 • integrovaný pevný disk,
 • připojení k internetu,
 • podpora multimédií,
 • napájení,
 • spotřeba.

Typ a počet tunerů

Naprosto zásadním kritériem při výběru je typ tuneru (určený podle standardu vysílání). Na vašich preferencích pak zůstává, zda zvolíte model jednotunerový, dvoutunerový nebo tzv. kombo.

DVB-S versus DVB-S2

V současné době probíhá satelitní vysílání ve dvou standardech DVB-S a DVB-S2. Pokud si nejste jistí, jaký přístroj zvolit, doporučujeme vám vybírat vždy mezi modely s novějším standardem DVB-S2. Tato zařízení dovedou bez problémů přehrávat programy ve vysokém rozlišení HD.

Jednotunerové a dvoutunerové satelitní přijímače

Většina na trhu dostupných zařízení patří mezi jednotunerové satelitní přijímače, narazit můžete ale také na modely dvoutunerové (tzv. Twin tunery), které jsou opatřeny např. dvěma DVB-S2 tunery (což znamená, že se ve skutečnosti jedná o dva satelitní přijímače v jednom). Tato zařízení vám umožňují sledovat zároveň vysílání z jednoho satelitu (transpondéru) a nahrávat pořad z jiného satelitu (transpondéru).

Má to ale jeden háček – dvoutunerová zařízení totiž vyžadují jeden vývod na konvertoru satelitní paraboly navíc a také vedení hned dvou koaxiálních kabelů k zařízení.

V případě jednotunerových modelů jste při nahrávání nuceni zároveň sledovat program, který je vysílán ze stejného satelitu (transpondéru), tj. v rámci jednoho datového toku.

Co je tzv. kombo

Kombo (někdy také combo) přijímače podporují satelitní, pozemní digitální nebo kabelové vysílání (tj. DVB-S/S2, DVB-T/T2, příp. DVB-C), jednoduše řečeno se jedná o set-top box a satelitní přijímač v jednom. Kombinací obou platforem získáte možnost přijímat všechny vysílané stanice, aniž byste museli složitě přepínat vstupy nebo přístroje. Kromě satelitu (paraboly) potřebujete ale také anténu pro pozemní digitální příjem (DVB-T/T2).

Čtečka karet (dekodér)

Jednou z nejdůležitějších součástí každého satelitního přijímače je čtečka karet (případně CI slot). Právě do tohoto zařízení se vkládá speciální dekódovací karta, kterou obdržíte od svého poskytovatele služeb a díky ní dojde k odemčení (dekódování) placených kanálů.

Před nákupem přijímače se u poskytovatele svého satelitního vysílání nejdříve informujte o tom, jaký druh karet podporuje. V opačném případě by se mohlo stát, že by bylo vaše zařízení nekompatibilní, a tak byste je museli vyměnit. Satelitní přijímač proto vybírejte vždy s ohledem na to, jakou televizi chcete přijímat.

Mezi nejčastěji používané patří:

1. vestavěné dekodéry:

 • Irdeto,
 • UNI čtečky karet,

2. slot pro vložení dekodéru:

 • Common Interface (CI/CI+),

3. případně jejich kombinace.

Irdeto

Vůbec nejčastěji se lze setkat s dekodérem Irdeto. Tento typ kódování totiž používají dva největší poskytovatelé satelitního vysílání v ČR – Skylink a freeSAT (UPC Direct). Irdeto čtečka proto umí dekódovat například karty Skylink ICE, Skylink Výměna, Skylink Irdeto HD, Skylink Standard HD M7.

Satelitní přijímače, které fungují bezchybně, společnost Skylink označuje certifikací Skylink Ready, která deklaruje naprostou kompatibilitu a bezproblémovou funkčnost s kartami Skylink.

UNI čtečky karet

Univerzální čtečky karet nejsou příliš časté. Jedná se o typ, který potřebuje pro dekódování karet ICE (např. Skylink nebo freeSAT) speciální verzi firmware nebo plugin. I v takovém případě ale nejsou tyto výrobky certifikovány jako Skylink Ready, a nelze tak zaručit jejich bezproblémovou funkčnost (např. nelze dekódovat karty Skylink Standard HD M7). Doporučujeme proto zvolit raději první typ čtečky karet, Irdeto.

Common Interface (CI/CI+)

Jak jsme již zmínili výše, Common Interface není v pravém slova smyslu čtečkou karet, ale jedná se o slot pro vložení dekódovacího modulu, který poté funguje stejně jako čtečka karet. Výhodou tohoto typu je mnohem větší univerzálnost použití (lze do něj vložit širokou škálu dekódovacích modulů od mnoha výrobců, např. také modul Irdeto).

Kombinace

Přijímač kombinující výše zmiňované možnosti může disponovat např. zabudovaným dekodérem a volným CI/CI+ slotem nebo dvěma CI/CI+ sloty. Takové přístroje jsou vhodné pro náročnější uživatele, kteří chtějí zároveň využívat dvou různých dekódovacích karet (např. kombinovat vysílání Skylink a freeSAT). Nabídka programů se tak výrazně rozšíří, jelikož tak lze přijímat vysílání ze dvou samostatných dekódovacích karet.

Méně často se využívá čtečka Conax a zcela zastaralá je čtečka CryptoWorks.

Vstupy a výstupy

Přijímače se často liší tím, jakými vstupy a výstupy disponují, a tedy, jaká zařízení je k nim možné připojit. Vybírejte takový model, který lze bez problémů propojit s vaším televizorem, domácím kinem, AV receiverem atp. Rozhodujte se vždy podle typu konektorů na vašich domácích zařízeních.

Pokud vlastníte starší typ televizoru, pohlídejte si, aby byl satelitní přijímač vybaven analogovými konektory SCART nebo Cinch (RCA). V případě, že má přístroj z analogových portů pouze SCART, ale vy potřebujete Cinch (případně S-Video), můžete zakoupit příslušnou redukci na konektory Cinch.

Skutečně staré televizory nemusí mít žádný vstup (kromě toho pro anténu). V takovém případě bude potřeba zakoupit satelitní přijímač s RF modulátorem, který vytvoří VF signál. Ten následně na televizi naladíte tak, jako by šlo o příjem z antény. Na tomto kmitočtu ve skutečnosti ale bude signál ze satelitního přijímače.

Pro moderní typ televizorů (LCD, plazma) je nejběžnější propojení pomocí HDMI, které by na přijímači rozhodně nemělo chybět.

USB konektor na přístroji zase slouží k připojení externího disku či Wi-Fi modulu. Internet je možné připojit i postaru, pomocí tzv. ethernet portu, který slouží pro připojení k LAN.

Podpora češtiny

V minulosti představovalo správné zobrazení českých znaků pro mnoho zařízení velký problém, v současnosti se s tímto nešvarem lze setkat spíše výjimečně (a to zejména u výrazně levných modelů pochybných značek).

Podpora češtiny je důležitá především pro tyto oblasti: OSD menu, EPG (elektronický programový průvodce), teletext, TXT titulky, DVB titulky či titulky z přehrávaných multimediálních souborů apod.

Displej

Méně důležitou součástí přijímače je také displej. Některé modely disponují alfanumerickým displejem, na němž se zobrazuje název TV stanice (příp. název sledovaného pořadu) a jiná zařízení jsou vybavena pouze numerickým displejem, na němž uvidíte číslo předvolby. Existuje ale také určité procento výrobků, u nichž byste displej hledali marně. Místo něj jsou vybaveny pouze LED diodou, která informuje o tom, zda je přístroj vypnutý, nebo zapnutý.

Rozlišení

Přestože jsou v současné době k dostání satelitní přijímače s podporou rozlišení 4K (Ultra HD), většina kódovaných satelitních programů v ČR vysílá maximálně v rozlišení Full HD a jiné jsou zatím testovací. Pokud ale v budoucnu chcete sledovat pořady v nejvyšší možné kvalitě a máte k tomu uzpůsoben televizor, rozhodně se vyplatí zainvestovat do přístroje s podporou 4K a HDMI.

Starší televizory 4K nepodporují. Bohatě vám proto postačí levnější přijímač se SCART konektorem. S ním budete moci sledovat všechny programy včetně HD, ale v nižší kvalitě.

Integrovaný pevný disk

Zabudovaný pevný HDD bývá běžnou součástí pouze dražších satelitních přijímačů s funkcí rekordéru (PVR). Jeho kapacita se obvykle pohybuje v rozmezí od 32 GB do 320 GB. Ale samozřejmě i v případě, pokud zvolíte přístroj bez integrovaného pevného disku, můžete jej nahradit externím diskem, a to pomocí připojení přes USB. Jedná se sice o méně praktickou variantu, každopádně poslouží vám stejně dobře.

Připojení k internetu

V současné době se internet stává součástí téměř veškeré elektroniky, satelitní přijímače nevyjímaje. Pokud vlastníte tzv. Smart TV, můžete rozšířit možnosti přijímače a vytvořit z televize multimediální centrum s mnoha zajímavými funkcemi (to vše samozřejmě pouze za předpokladu, že daný přístroj připojení k internetu podporuje).

Připojit přijímač k internetu je možné přes ethernet (kabel) nebo pomocí Wi-Fi adaptéru. Novější modely mají dokonce integrovaný přijímač. Po připojení můžete začít využívat služby, jakými jsou: YouTube, RSS čtečku, Google Maps, počasí atp. Nevýhodu je, že musíte často aktualizovat firmware (pouze v případě, že je dispozici nová verze). Někdy se proto může stát, že služba jednoduše nefunguje.

Stále více se ale na trhu objevují zařízení, která disponují operačními systémy Linux nebo Android. Díky nim je možné například stahovat soubory do přijímače a využívat celou řadu dalších aplikací (např. přehrávač videa a hudby, internetový prohlížeč, webové kamery, internetová rádia apod.). Navíc díky nim můžete například streamovat videa do sítě (můžete sledovat obraz a zvuk přijímače, přestože je reálně libovolně daleko) nebo sledovat filmy a prohlížet fotky uložené na síťových úložištích. Aktualizaci firmware zajišťují automaticky.

Podpora multimédií

Podpora multimédií zahrnuje širokou škálu možností. Pro méně náročné uživatele jsou přístroje vybaveny podporou prohlížení fotografií (JPG), případně přehrávání MP3 souborů. Pro náročnější majitele jsou zařízení vybavena plnohodnotnější multimediální výbavou, která zahrnuje také přehrávání filmů či hudby v nejrůznějších formátech (DivX, Xvid, WMV, MKV, MPEG-2, MPEG-4, AAC, WMA, FLAC atp.).

Pokud se rozhodnete pro vybavenější přijímač, rozhodně si ověřte podporu českého jazyka. Garantovaná podpora v EPG, teletextu či živě vysílaných titulcích, totiž nezaručuje i bezproblémovou češtinu v rámci přehrávání multimédií.

Napájení

Napájecí zdroj může být buď zabudovaný, což znamená, že s tyto přístroje připojují přímo do elektrické sítě (230 V), nebo opatřený externím adaptérem (230 V / 12 W).

Zabudovaný napájecí zdroj využijí všichni uživatelé, kteří budou zařízení používat pouze v domácích podmínkách. Satelitní přijímače s externím adaptérem jsou naopak vhodným řešením pro osoby, které často cestují (např. řidiče kamionů, kteří vozí satelitní komplet v autě s sebou) nebo rády kempují a chtějí mít své oblíbené pořady s sebou. Tato zařízení je totiž možné připojit do autozásuvky nebo do elektrocentrály.

Spotřeba

Spotřeba sice nepatří mezi nejdůležitější parametry, pro některé uživatele ale může být její výše také důležitá. Většina výrobců údaje, týkající se spotřeby, u svých výrobků běžně zveřejňuje, a to často včetně spotřeby v úsporném režimu.

Funkce satelitních přijímačů

Na rozdíl od pozemního digitálního vysílání satelitní přijímače nabízejí širší spektrum kanálů. Navíc mohou být tato zařízení opatřena mnoha dodatečnými funkcemi, které z vašeho televizoru vytvoří jedinečné multimediální zábavní centrum.

Pojďme si proto postupně projít základní, ale i některé pokročilé funkce:

 • nahrávání,
 • TimeShift,
 • časovač,
 • FastScan,
 • DiSEqC,
 • upgrade software,
 • integrovaný webový prohlížeč,
 • HbbTV,
 • MediaPlayer,
 • vytváření seznamů oblíbených kanálů.

Nahrávání

Nahrávání je standardní funkce, kterou disponuje drtivá většina přístrojů. Nejčastěji je označována zkratkami PVR (Personal Video Recorder) nebo DVR (Digital Video Recorder). Nahrávat je přitom možné buď na integrovaný pevný HDD, externí pevný disk (přes USB nebo rozhraní eSATA), na USB flashdisk, případně (v současnosti stále populárnější) datové úložiště NAS, které je připojené do domácí sítě. Pokud přístroj disponuje možností připojení externího disku, bývá označen jako PVR Ready nebo DVR Ready.

Rozdíl v kapacitě jednotlivých úložišť přitom není výrazný (v současné době disponuje vysokou kapacitou většina těchto zařízení, záleží proto spíše na vašich preferencích). Počítat ale musíte s tím, že modely s integrovaným HDD budou dražší než zařízení bez něj.

TimeShift

Praktická funkce TimeShift (posun v čase) úzce souvisí s nahráváním. Využijete ji totiž například v situaci, kdy potřebujete odejít v půlce filmu, ale nechcete o následující děj přijít. Stisknutím jediného tlačítka zastavíte obraz i zvuk, děj se však začne od daného okamžiku nahrávat. Opětovným stiskem tlačítka se proto děj začne odehrávat od okamžiku, kdy jste skončili jen s tím rozdílem, že sledujete nahraný pořad. TimeShift tak lze efektivně využít i pro přeskakování rušivých reklamních bloků.

Časovač

Jestliže je zařízení vybaveno funkcí časovače i EPG (elektronickým programovým průvodcem), znamená to, že můžete efektivně a snadno plánovat automatické (i opakované) nahrávání pořadů. Časovač je proto neocenitelný zejména v případě, kdy na delší dobu odjíždíte a nechcete přijít o své oblíbené pořady, případně pravidelně nebýváte v určitou dobu doma.

FastScan

FastScan neboli rychlé ladění je funkce, díky níž dochází k automatickému ladění nalezených programů, jejich řazení do seznamu i k následným pravidelným aktualizacím (včetně dolaďování) a doplňování programů. Nemusíte se tak starat o manuální ladění (např. při změně frekvence) a třídění programů.

Takto komplexně ale funguje pouze pro certifikované přístroje Skylink Ready. U satelitních přijímačů vybavených univerzálními čtečkami karet (a freeSAT) FastScan programy sice rychle naladí, ale dále je již neřadí ani neaktualizuje (nedolaďuje). V případě změny je tak potřeba aktuální seznam smazat a opět naladit.

DiSEqC

Funkce DiSEqC (Digital Satellite Equipment Control) automaticky rozpozná a nastaví nejsilnější satelitní signál. Při sledování pořadů tak budete mít vždy jistotu nejvyšší možné kvality.

Upgrade software

Pokud existuje možnost aktualizace software vašeho satelitního přijímače, vždy se jedná o lepší variantu, než když jí nedisponuje. Na druhou stranu vám bude možnost aktualizace k ničemu, když nebude mít daný model kvalitní podporu ze strany výrobce či distributora v ČR. Vždy se proto dopředu informujte, zda výrobce či distributor vámi vybraného satelitního přijímače poskytuje pravidelné aktualizace SW a nejlépe také servis.

V ideálním případě lze SW aktualizovat prostřednictvím satelitu (tato funkce se nazývá OTA), případně pomocí USB nebo síťového portu z internetu.

Integrovaný webový prohlížeč

V případě, že máte zájem na televizoru brouzdat po internetu tak, jak jste zvyklí z notebooku nebo mobilního telefonu, poohlédněte se po přijímači, který je vybaven samostatným plnohodnotným internetovým prohlížečem. To, že má daný model připojení k internetu, totiž ještě neznamená, že jsou přístupné všechny stránky (obvykle se jedná pouze o přednastavené aplikace – nejčastěji YouTube, počasí atp.).

HbbTV

Funkce HbbTV v podstatě znamená kombinaci klasického televizního vysílání a internetu (tzv. hybridní vysílání). Můžete tak sledovat jak televizní programy přes satelit, tak pořady z internetového archivu. Nejznámější aplikací je iVysílání České televize, které nabízí obrovské množství pořadů, uživatelsky příjemný moderní teletext a další funkce navíc.

Ovládání HbbTV je přitom zcela jednoduché. Využíváte k němu červené tlačítko na dálkovém ovladači. Abyste mohli funkci využít, samozřejmě potřebujete připojení k internetu.

MediaPlayer

Dobře známý multimediální přehrávač MediaPlayer můžete mít i na svém satelitním přijímači a využívat jej stejně, jak jste zvyklí (tedy k přehrávání filmů, hudby nebo prohlížení fotografií). Přehrávat můžete velké množství multimediálních souborů uložených na externích discích, SD kartách nebo na síťovém úložišti NAS.

Vytváření seznamů oblíbených kanálů

Především v případě, že chcete přijímat desítky až stovky kanálů, je vhodné, pokud váš přístroj umožňuje vytvářet seznamy oblíbených kanálů. U některých modelů to nelze, u jiných je možné vytvořit 1 až 25 různých seznamů. Někdy je lze libovolně přejmenovávat, třídit podle abecedy, satelitu nebo dalších parametrů.

Dálkový ovladač

Přestože uživatelé dálkový ovladač vnímají často jen jako nedůležitý doplněk, rozhodně byste jej neměli brát na lehkou váhu. Důležitý je nejen jeho tvar, počet a velikost tlačítek, s čímž souvisí snadná orientace, intuitivní obsluha a příjemný úchop, ale zejména také dosah. Při ovládání dálkovým ovladačem by mělo vše bez problémů fungovat i z větších vzdáleností a při méně přesném namíření na přijímač.

Kvalita zpracování a funkčnosti dálkového ovladače je zpravidla přímo úměrná pořizovací ceně.

Cenové relace

Cena satelitních přijímačů se liší zejména podle množství nabízených funkcí a kvality zařízení. Můžete se proto setkat jak s jednoduchými přístroji za zhruba 1 500 Kč, které jsou určeny pouze pro klasické vysílání, tak i s modely jejichž cena začíná zhruba na 8 000 Kč. Tato pokročilá zařízení jsou vybavena řadou funkcí a nabízejí tak daleko širší možnosti využití.

Pro přehlednost jsme vyčlenili tří základní cenové kategorie:

 • do 1 500 Kč,
 • od 1 500 Kč do 4 000 Kč,
 • od 4 000 Kč.

Levné satelitní přijímače

V nejlevnější kategorii do 1 500 Kč se nachází satelitní přijímače, které jsou běžně nabízeny poskytovateli satelitního vysílání. Jedná se o základní modely vhodné pro starší typy televizorů (konektor SCART), ale i novější typy (konektor HDMI). U většiny najdeme možnost nahrávání na externí disk (zařízení s integrovaným HDD v této kategorii rozhodně nenajdete). Vyjímkou bývá také podpora Wi-Fi, HbbTV a dvoutunerové satelitní přijímače. V této kategorii si každopádně vybere většina nenáročných uživatelů, kteří preferují jednoduchá zařízení se základními funkcemi.

Kvalitní satelitní přijímače

Do střední třídy spadaní kvalitní zařízení v cenovém rozpětí zhruba od 1 500 Kč do 4 000 Kč. Tyto modely jsou mezi běžnými uživateli nejoblíbenější. V zásadě nabízejí rozšířenou výbavu od základních funkcí až po ty pokročilejší (podporu Wi-Fi, HbbTV, dvoutunerové provedení atp.). Opět jde ale o přístroje, které vyžadují připojení externího úložiště, a nedisponují tedy vlastím externím diskem. V této kategorii najdete již i tzv. komba.

Nejlepší satelitní přijímače

Zhruba od 4 000 Kč výše se nachází nej satelitní přijímače s množstvím pokročilých funkcí, které z vaší televize vytvoří multimediální centrum. Samozřejmostí je přítomnost dvou samostatných tunerů a často i DVB-T/T2 a často i podpora 4K vysílání. Výjimkou již nejsou ani modely s integrovaným HDD s kapacitou okolo 500 GB pro ukládání nahrávaných pořadů. Cena špičkových modelů pak začíná zhruba na 8 000 Kč.

Tipy na závěr

 1. V případě, že plánujete odjet na delší dovolenou a nebudete dlouhou doma, doporučujeme zařízení zcela vypnout (a nejlépe odpojit z elektrické sítě). Pokud byste totiž přijímač nechali v úsporném režimu, po případném výpadku proudu a jeho obnově se zařízení automaticky zapne. A v horším případě se s přijímačem automaticky zapne i televizor.
 2. Jestliže chcete přijímat satelitní signál z více družic, budete potřebovat více parabol (talířů) pro jejich příjem. Každá parabola totiž obvykle míří jiným směrem a přijímá pouze jeden signál.
 3. Vlastníte-li dva satelitní přijímače a chcete je propojit rozbočovačem, doporučujeme raději použít konvertor LNB.
 4. Někdy je možné sehnat některé satelitní přijímače HD (často pro Skylink) v akci, případně v bazaru velmi levně.
 5. Pokud stále nevíte, jaký satelitní přijímač koupit, doporučujeme věnovat čas také uživatelským recenzím, případně vyhledat top a nejlepší modely řazené v žebříčcích vítězů.

Slovníček

DVB-S – standard satelitního digitálního televizního vysílání. Ke sledování je potřeba vlastnit speciální dekódovací kartu, kterou lze obvykle zakoupit se satelitním talířem. Poplatek za dekódovací kartu je buď jednorázový nebo měsíční.

DVB-S2 – nový standard satelitního digitálního televizního vysílání.

DVB-T – starší standard digitálního pozemního vysílání.

DVB-T2 – novější standard digitálního pozemního vysílání.

DVB-C – standard kabelového digitálního vysílání.

MPEG-2 – starší kompresní formát pro SD vysílání.

MPEG-4 – novější a úspornější kompresní formát pro HD vysílání.

Počty předvoleb – uvedené číslo udává, kolik televizních a rozhlasových programů je možné uložit do přijímače. Obvykle je přístroj vybaven až 4 000 předvolbami, u linuxových přijímačů se jedná o neomezenou kapacitu.

HDTV – označení formátu televizního signálu ve vysokém rozlišení.

SCART – konektor pro propojení audio a video systémů (televizoru, DVD/HDD přehrávače apod.). Zpravidla se do něj zapojuje také set-top box. Stále častěji je nahrazován digitálním konektorem HDMI.

HDMI – konektor určený pro přenos digitálního nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu, obraz i zvuk přenáší ve vysokém rozlišení a kvalitě.

RF modulátor – je určený pro připojení nejstarších televizních přijímačů, které nejsou vybaveny SCART ani HDMI konektorem.

Ethernet interface (RJ-45) – je rozhraní umožňující připojení přijímače na internet.

UHF modulátor – umožňuje naladění satelitu v pásmu K21–K69, využívá se zejména při šíření signálu v bytě pro více televizorů.

DiSEqC – slouží k přepínání signálů z různých družic a vyhledávání nejsilnějšího dostupného signálu.

EPG (Electronic Program Guide) – elektronický programový průvodce, který je zdrojem informací o vysílaných pořadech.

HbbTV – označení hybridního vysílání (kombinace satelitního vysílání a internetu).

Twin tuner – dvoutunerové satelitní přijímače. Z jednoho tuneru lze sledovat jeden pořad a z druhého nahrávat jiný pořad.

HDD – pevný disk v satelitním přijímači, na který jsou zaznamenávány pořady.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.5/5 35 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo