Jak vybrat soundbar

Jste skutečnými filmovými fajnšmekry a chcete si sledování svého oblíbeného filmu užít v pohodlí domova podobně jako v kině? Vybavili jste se televizí s Full HD nebo 4K rozlišením, ale přáli byste si také dosáhnout lepší kvality zvuku? Pokud ano, pak je nejlepším řešením investovat do samostatné zvukové soupravy. Jednoduchým a elegantním řešením je v takovém případě tzv. soundbar.

Test soundbarů 2021

NázevKde koupitZvuk - hudbaZvuk - filmyVýbavaFunkceCelkem
1.Yamaha YSP-2700 Zjistit cenu86%92%78%76%
85%
2.JBL Bar 9.1Zjistit cenu81%93%74%77%
84%
Recenze
3.Panasonic SC-HTB900Zjistit cenu82%88%77%82%
83%
Recenze
4.Samsung HW-Q900TZjistit cenu83%92%71%73%
83%
Recenze
5.Sonos ArcZjistit cenu81%91%64%74%
81%
Recenze
6.Samsung HW-Q800TZjistit cenu82%88%68%74%
81%
Recenze
7.Yamaha YAS-408 MusicCast BAR 400Zjistit cenu84%89%68%59%
80%
Recenze
8.Sony HT-G700Zjistit cenu74%83%69%66%
75%
Recenze
9.Yamaha YAS-207Zjistit cenu74%86%55%72%
75%
Recenze
10.Bose Smart Soundbar 300Zjistit cenu77%82%66%53%
74%
Recenze
11.Sonos BeamZjistit cenu74%83%50%60%
71%
Recenze
12.Panasonic SC-HTB400EGKZjistit cenu72%83%48%49%
69%
Recenze
13.Samsung HW-S60TZjistit cenu65%73%63%69%
68%
Recenze
14.Sony HT-X8500Zjistit cenu64%79%56%64%
68%
Recenze
15.Samsung HW-T550Zjistit cenu63%66%62%65%
64%
Recenze
16.Panasonic SC-HTB510Zjistit cenu58%71%64%49%
62%
Recenze
17.Creative Stage 2.1Zjistit cenu52%61%35%44%
52%
Recenze
NázevBluetoothNoční režimDolby AtmosMultiroom
1.Yamaha YSP-2700 AnoNeNeAno
2.JBL Bar 9.1anoneanone
3.Panasonic SC-HTB900anoanoanoano
4.Samsung HW-Q900Tanoneanone
5.Sonos Arcneanoanoano
6.Samsung HW-Q800Tanoneanone
7.Yamaha YAS-408 MusicCast BAR 400anoanoneano
8.Sony HT-G700anoanoanone
9.Yamaha YAS-207anonenene
10.Bose Smart Soundbar 300anonenene
11.Sonos Beamneanoneano
12.Panasonic SC-HTB400EGKanonenene
13.Samsung HW-S60Tanonenene
14.Sony HT-X8500anoanoanone
15.Samsung HW-T550anoanonene
16.Panasonic SC-HTB510anoanoneano
17.Creative Stage 2.1anonenene

Nejlepší soundbar do 5 000 Kč

Cenově je to velmi těsné, ale na úrovni této hranice se pohybuje výtečný Yamaha YAS-107.

Nejlepší soundbar do 10 000 Kč

V tomto případě dokonce pár tisíc oproti hornímu limitu ještě ušetříte a můžete zvolit Yamaha YAS-207.

Nejlepší soundbar do 20 000 Kč

Těžká volba. O pár tisíc pod touto hranicí je výborná Sony HT-ZF9, obdobnou částku navíc musíte zaplatit za výtečný Sonos Arc.  Rozhodujte se podle svého rozpočtu, oba jsou to skvělé výrobky.

zpět nahoru ↑

Co je to soundbar?

Soundbar (i sound bar) neboli zvuková lišta je zařízení, které dokáže produkovat poměrně kvalitní a prokreslený prostorový zvuk z jedné ozvučnice. Ozvučnice je vlastně „skříňka“, ve které jsou jednotlivé reproduktory (ano soundbar obvykle obsahuje sadu malých reproduktorů) umístěny. Obvykle mívá protáhlý vodorovný tvar. Díky tomu se umisťuje zejména pod televizor, nad něj nebo na stěnu. Vypadá jako příjemný doplněk každé domácnosti. Existují jak jednodílné modely, tak i modely s externím subwooferem, což je samostatná zvuková jednotka reprodukující basové tóny. Ta může být i bezdrátová, nemusíte si tedy lámat hlavu s propojením s centrálním reproduktorem a stačí ji pouze připojit k elektrické síti. Můžete také sáhnout po rozměrnější ploché variantě soundbarů – tzv. soundbase nebo soundplate. Tyto modely jsou určeny přímo pod televizor, není tedy možné je zavěsit na zeď. Často také postrádají externí subwoofer, basové tóny proto nedosahují takové kvality.

Zjednodušeně řečeno je soundbar jednou z alternativ ke klasickému domácímu kinu. Příjemně překvapí i cenou, která je výrazně nižší než u rozsáhlých reprosoustav. Ačkoliv se jedná o akusticky velmi dobře promyšlenou sadu reproduktorů, nedokáže nabídnout stejně dokonalou iluzi prostorového zvuku jako soustavy 5.1 (či větší) reproduktorů, které jsou rozmístěny po místnosti. Prostorový efekt je u většiny modelů znatelný a pro značnou část uživatelů dostatečný. Získáte ho přijatelnou cenu, bez nutnosti tahat kabeláž po místnosti a ještě v líbivém designovém hávu. Zvlášť u moderních plochých televizorů, které v naprosté většině případů samy o sobě nijak úžasný zvuk nenabízejí.

zpět nahoru ↑

Soundbar, nebo domácí kino?

Přemýšlíte nad pořízením kvalitní audiotechniky, ale nevíte, co vám mohou tyto technologie nabídnout? Pak právě pro vás jsme připravili následující srovnání základních výhod a nevýhod domácích kin a soundbarů:

Domácí kina – výhody a nevýhody

 • vysoká kvalita prostorového zvuku
 • vyšší cena, obtížná instalace i manipulace, hyzdí kabeláží
 • náročnější na prostor, vhodné spíše do velkých pokojů

Soundbary – výhody a nevýhody

 • snadná instalace a manipulace
 • nenáročné na prostor
 • nehyzdí kabeláží, ideální do malých či středních pokojů
 • nízká kvalita prostorového zvuku
 • nevhodné do velkých pokojů

Pokud tedy patříte mezi ty, kteří:

 • nemají dostatek prostoru v bytě,
 • nechtějí investovat do drahých zvukových souprav,
 • upřednostňují snadnou instalaci,
 • potrpí si na elegantní vzhled
 • a spokojí se i s nižší kvalitou ozvučení,

pak je pro vás soundbar vynikající alternativou. I obyčejné levné soundbary vám totiž poskytnou neporovnatelně bohatší zvukový prožitek než interní reproduktory televizorů. Mezi nejnovějšími modely dokonce najdete i soundbary s Dolby Atmos. Tato technologie slibuje zajistit perfektní iluzi prostorového zvuku. Snaží se tedy o to, co je u domácích kin zajištěno samostatnými reproduktory: vyvolat ve vás pocit, že jste součástí děje. Díky ní slyšíte, odkud přichází zvuk a jakou má intenzitu (například blížící se kroky za vašimi zády).

V žádném případě však od soundbarů neočekávejte kvalitu zvuku srovnatelnou s drahými domácími kiny či Hi-Fi systémy. Vždy je třeba mít na paměti, že i velmi kvalitní soundbary jsou tvořeny pouze jednou podélnou lištou (případně subwooferem), iluze prostorového zvuku je tak z velké míry dosaženo odrazem od okolních stěn, což nikdy nemůže zcela konkurovat ozvučení velkých zvukových souprav, ale může se jim kvalitou velmi přiblížit.

zpět nahoru ↑

Instalace soundbaru

Mezi nesporné klady soundbarů patří snadná instalace. Jak zapojit soundbar je velmi jednoduché a potřebujete k tomu přibližně patnáct minut času a přiložený návod.

Co se týče umístění soundbaru, můžete jej jednoduše postavit pod či nad televizor. Pokud navíc zvolíte soundbar vzhledově i velikostně podobný televizoru, získáte vizuálně velmi atraktivní součást bytu.

Při nákupu je vždy dobré brát v potaz také rozměry vašeho televizoru a vzdálenost mezi podstavcem, na němž televizor stojí a dolním okrajem obrazovky. To je důležité proto, aby soundbar zbytečně nikde nepřečníval, či dokonce nezakrýval část obrazovky. Z tohoto důvodu výrobci nabízejí nejen soundbary s reproduktory směřujícími dopředu, ale i s reproduktory směřujícími nahoru.

Pokud máte v bytě málo místa, můžete využít také držáku na soundbar a instalovat jej třeba na stěnu. Na trhu existují dokonce univerzální držáky, které můžete použít pro jakýkoli typ soundbaru. V tomto případě je však dobré zvážit, zda a jak zakryjete napájecí šňůru a kabel, kterým je soundbar k televizoru připojen.

zpět nahoru ↑

Co všechno soundbary umí?

Soundbar, podobně jako mnohé jiné moderní technologie, nemusí sloužit pouze ke zkvalitnění zvuku vašeho televizoru, ale nabízí také další zajímavé funkce, mezi které patří například:

 • FM rádio,
 • DVD přehrávač,
 • USB vstup,
 • Bluetooth,
 • HDMI vstupy,
 • noční režim.

Na trhu lze občas narazit i na soundbar s FM tunerem. Nemusíte tedy uvažovat o koupi samostatného rádia, ale můžete si pořídit rovnou soundbar s rádiem. Výjimečně jsou k mání i soundbary s DVD přehrávačem.

Stále častěji lze sehnat soundbary s USB vstupem, který umožňuje poslech hudby z externího zdroje. Mezi tuto skupinu se řadí také tzv. mini soundbary. Jedná se o malá audio zařízení, která můžete připojit k vašemu chytrému telefonu, tabletu, notebooku či počítači, a užít si tak poslech své oblíbené hudby ve vyšší kvalitě téměř kdekoli.

Podobně fungují i soundbary s Bluetooth rozhraním (bezdrátové soundbary) které mají tu výhodu, že je můžete používat ve více místnostech bez nutnosti připojení přes kabel. Kvalita zvuku však v tomto případě nemusí být tak vysoká jako při použití USB vstupu, jste limitování kvalitou Bluetooth signálu. Přesto je Bluetooth v součastné době již standardem u většiny zařízení.

Lepší modely soundbarů disponují také HDMI výstupy pro připojení k televizoru a HDMI vstupy, které umožňují připojit přímo k soundbaru další zařízení (DVB-T2 set-top box, DVD/blu-ray přehrávač, herní konzole). To se hodí především v případě, kdy televizor sám nemá dostatek vlastních HDMI vstupů.

Další zajímavou funkcí je noční režim (označovaný někdy také jako DRC). Ten vyrovnává rozdíly hlasitosti například akčních scén nebo některých dialogů. Ocení ho hlavně ti, kteří mají tenké stěny a méně tolerantní sousedy.

Mobilní aplikace

Mnoho soundbarů dokáže reprodukovat hudbu z mobilních zařízení přes Bluetooth. Řada z nich ale také nabízí zajímavé mobilní aplikace:

 • Music/Wireless Streaming,
 • Multiroom,
 • SongPal,
 • Home Theater Controller.

Music Streaming (často také označovaná jako Wireless streaming) je aplikace, která slouží jako základní hudební přehrávač. Vyžaduje pouze připojení soundbaru pomocí Bluetooth k vašemu chytrému telefonu nebo tabletu.

Pomocí Multiroomu se z vašeho mobilního zařízení může stát dálkový ovladač. Je však potřeba, aby byl soundbar připojen ke stejné síti jako telefon nebo tablet.

SongPal je vychytávka, pomocí které můžete vybírat zdroj zvuku či měnit jeho nastavení. Lze takto ovládat například subwoofer, noční režim, basy a výšky atp. Funguje opět pouze přes Bluetooth.

Také s Home Theater Controller si můžete zvolit zdroj zvuku nebo regulovat různá zvuková nastavení. I tato funkce vyžaduje spojení přes Bluetooth.

zpět nahoru ↑

Alternativy k soundbaru

Vedle soundbaru existují na trhu ještě další varianty audio souprav. Těmi základními jsou:

Pokud již vlastníte mini Hi-Fi systém nebo klasickou věž, stačí vám pouze vhodný kabel, kterým své zařízení připojíte k televizoru, a nemusíte tak utrácet za jiné řešení. Pokud patříte mezi náročnější posluchače, můžete jej doplnit zesilovačem nebo AV receivrem a samostatnými reproduktory.

Systém 2.1 se skládá ze dvou předních reproduktorů a subwooferu. Jedná se tedy o základní sestavu domácího kina. V podstatě se však jedná o stereo soupravu (chybí zadní reproduktory), nelze tedy od něj očekávat plnohodnotný prostorový zvuk.

Systémy 5.1 a 7.1 již patří mezi plnohodnotná domácí kina, která vám mohou nabídnout autentický prostorový zvuk. Základní sestava se skládá z pěti satelitních reproduktorů (tři přední a dva zadní) a subwooferu. Systém 7.1 je rozšířen o dva další reproduktory, oproti systému 5.1 však nenabízí výrazné zlepšení kvality prostorového zvuku. Navíc mnoho filmů obsahuje prostorovou stopu pouze ve formátu 5.1.

zpět nahoru ↑

Tipy na závěr

 1. Ne všechny (i dražší modely) soundbarů v testech uspěly. Vysoká cena se v tomto případě nemusí rovnat kvalitě!
 2. Dobře zvažte, pro jaký soundbar se rozhodnete. Udělejte si jasno v tom, co od přístroje očekáváte, jaké jsou vaše priority a požadavky. Zeptejte se odborníků, jak vybrat soundbar ideální právě pro vás. Projděte maximum recenzí soundbarů od zákazníků.
 3. Nečekejte dokonalost. Žádný soundbar vám nenahradí složitější audio soupravu.
zpět nahoru ↑

Historie filmového zvuku

Následující přehled a shrnutí je pouze stručným a letmým úvodem do této problematiky. Pokud vás toto téma více do hloubky, můžu doporučit zdroje uvedené na konci této sekce, ze kterých jsem při psaní tohoto shrnutí čerpal i já.

Věděli jste, že první vícekanálové zvukové formáty byly v padesátých letech 20. století použity v kinech? Od klasického dvoukanálového stereo signálu přešly na čtyři kanály. Fungovalo to tak, že byly tři kanály pro zvuk „ve předu“ a jeden zvukový kanál byl takzvaně efektový. Ten zněl právě zezadu a používal se pro dramatické a lekavé scény. V té době se zvuková stopa ukládala na magnetický pásek a ty byly docela drahé. Což byl hlavní důvod, proč se šedesátých a sedmdesátých letech vícekanálový zvuk ve filmech nerozvíjel tak, jak by se očekávalo.

V polovině sedmdesátých let se objevila první z mnoha „Dolby“ technologií. Jednalo se o Dolby Stereo. Šlo o dvě zvukové stopy, které nebyly zachyceny na magnetickém pásku, ale pomocí optické technologie. Brzo se však ukázalo, že dva zvukové kanály jsou pro ozvučení kinosálu málo. Cílem bylo mít čtyři zvukové stopy. Jednu centrální, která měla zajistit dobré porozumění dialogům. K tomu levý a pravý kanál a na závěr jeden surroundový, který měl zajistit prostorovost zvuku. Šlo o technologii Dolby Surround. Jednou z hlavních výhod této technologie byla zpětná kompatibilita. Zvukové stopy byly uloženy takovým způsobem, že je šlo přehrát i ve starších kinech, které měli jen mono nebo stereo reproduktory.

Dalším v řadě byl Dolby ProLogic. De facto šlo o druhou generaci Dolby Surround. Oproti němu přinesl zlepšení v podání prostorového zvuku. Počet kanálu i jejich rozdělení zůstalo zachováno.

Dolby surround 5.1

Poprvé se objevuje pět samostatných zvukových kanálů. Tři jsou přední (středový, levý a pravý) a k tomu dva surroundové (levý a pravý).

Dolby Digital

Vznikl na konci osmdesátých let pro přenášení 5.1 kanálového zvuku srkz klasický 35 mm film. Jako první ho na filmová plátna přinesl film Batman se vrací od Tima Burtona. Můžete se také setkat s názvem Dolby AC-3. Do dneška platí, že se jedná o nejrozšířenější formát zvuku. V konfiguraci 5.1 ho nabízí u většiny svých filmů i třeba obří video služba Netflix.

Digital Theatre Sound – DTS 5.1

Jedná se o alternativu k Dolby Digital. Stejně jako on dokáže přenášet šest kanálů. Na rozdíl od něj má ale větší datový tok 1509 kb/s v tzv. full rate a 754 kb/s v half rate. DTS zvuková stopa se nezaznamenávala na filmový pás jako u Dolby Digital, ale na samotný disk, a při přehrávání docházelo k synchronizaci s přehráním filmu. Většina moderních systémů domácího kina nebo receiverů ho podporuje. Ale DVD filmů v tomto formátu je výrazně méně u konkurenčního Dolby.

SDDS – Sony Dynamic Digital Sound

Jde o alternativu k DTS a Dolby Digital, která je od Sony. Nebyla zamýšlena pro domácí použití a mohli jste se s ní setkat jen v kinosálech. Oproti svým konkurentům se však nikdy pořádně neprosadil. Hlavní důvodem byla vysoká cena a také nižší spolehlivost.

Digital Surround EX

Je rozšířením formátu Dolby Digital. Zkratka EX znamená Extended. Dostává se na scénu v roce 2 000 a přidává u filmů třetí surroundový kanál. Jde tedy o tzv. 6.1 kanálový zvuk. Takže kromě levého a pravého je tu navíc i zadní. Díky tomu je možné lépe vyjádřit zvukovou kulisu. Formát je opět zpětně kompatibilní, což znamená, že je možné ho přehrát i v kinech, které nemají patřičné vybavení. Později přišla ještě verze 7.1, kdy došlo k dalšímu rozšíření surround kanálů na čtyři. Takže máme levý a pravý surround a levý zadní a pravý zadní surround.

DTS-ES

Rozšíření DTS, plný název je Digital Theatre Sound – Extended Surround. Objevuje se skoro ve stejný čas jako předchozí a přináší to stejné. Přidání zadního surroundového kanálu a 6.1 zvuk v podání DTS.

DTS HD Master Audio

Aktuálně nejvyšší úroveň zvuku v podání DTS. Teoreticky podporuje neomezený počet virtuálních zvukových kanálů, z kterých se pak vytváří zvuk podle nastavení a možností vaší domácí audio soustavy. U Blu-Ray disku umožňuje datový tok až 24,5 Mb/s a u HD DVD až 18 Mb/s. Abyste plně využili jeho možnosti, potřebujete ho přenášet HDMI kabelem verze 1.3 nebo vyšším. To by měl být dnes už jakkýkoliv volně prodejný kus. Je konkurencí pro Dolby True HD.

Dolby Digital Live

Nejde o samostatný formát, ale spíš o odlišné kódování a přenášení zvuku. Setkat se s ním můžete u počítačů nebo herních konzolí. Výhodou je, že se signál vede digitálně a skrze jeden kabel. Zvuk je veden ve formátu 5.1.

Dolby Digital Plus

Rozšíření předcházejícího, které podporuje více kanálů (teoreticky až 13.1) a vyšší datový tok (tedy ještě čistší zvuk).

Dolby TrueHD

Jde o bezztrátový audio kodek, vyvinutý pro použití v domácích podmínkách. Můžeme se s ním setkat u Blu-ray disků a k jeho přenesení budete potřebovat HDMI kabel. Jeho hlavní konkurencí je DTS-HD Master Audio, což je bezztrátový kodek od DTS. Dokáže přenášet až 16 samostatných zvukových kanálů. U Blu-ray disků se používá kanálů 8 (pro 7.1 soustavy). U Blu-ray se nejedná o základní kodek, ten je klasický Dolby Digital (2.0 nebo 5.1). Většina starších Blu-ray přehrávačů ho totiž nedokázala přehrát.

Dolby Atmos

Jde o poslední verzi technologie prostorového zvuku, která je s námi od roku 2012. Zásadní rozdíl je v tom, že nemá předem definované kanály, ale datový proud, který obsahuje tzv. objekty. To jak bude výsledný zvuk hrát, určuje až váš přehrávač, podle toho co dokáže. Atmos tedy může znít jinak u vás a jinak u někoho jiného i když bude ze stejného zdroje. Důvodem bude to, že se vaše audio soustavy liší. Pro jeho přenos vám bez problémů stačí HDMI 1.4 kabel nebo vyšší. Použití Dolby Atmos v domácích podmínkách je však velmi náročné, protože funguje v konfiguraci 11.1 nebo 11.2. Takže musíte mít v obýváku dvanáct či třináct reproduktorů. To znamená pečlivé a náročné plánování při vedení kabeláže a umístění reproduktorů. Proto se většina uživatelů spokojí se skromnějším řešením v podobě soundbaru či zesilovače a menšího počtu reproduktorů.

Rozdíl mezi Dolby TrueHD a Dolby Atmos

Jak jsme si řekli, Dolby TrueHD je bezztrátový audio kodek, který má na Blu-ray discích 8 zvukových kanálu. Oproti tomu Atmos obsahuje až 128 zvukových objektů, ze kterých se „složí“ výsledný zvuk dle nastavení vašeho systému nebo systému audia v kině. Atmos jde hodně zjednodušeně považovat za „rozšíření“ či nástupce TrueHD. Z toho plyne, že pokud váš přehrávač nepodporuje Atmos, tak ho dokáže přehrát jako Dolby TrueHD.

V současnosti mezi nejrozšířenější formáty patří Dolby Digital a DTS, obě v konfiguraci 5.1. U nich opět platí, že je de facto každý nový přehrávač či zesilovač umí zpracovat. Pokud chcete některý z pokročilých formátů, tj. Dolby Atmos, Dolby TrueHD nebo DTS HD Master Audio, tak je dobré si ověřit, zda ho dané zařízení podporuje.

Možné domácí prostorové konfigurace reproduktorů

1.0

Takzvané mono. Zastaralé a dávno překonané, v domácích podmínkách ho už skoro nemáte šanci najít.

2.0

Klasika v podobě levého a pravého zvukového kanálu. Stále se s ní lze setkat u valné většiny televizorů, kde jsou takto řešeny interní reproduktory.

2.1

Oproti předchozímu rozvržení je tu navíc subwoofer, který se stará o projekci basové části.

4.0

Dva přední reproduktory mají své zadní protějšky. Není příliš běžná.

4.1

To stejné jako v předchozím případě, navíc doplněné o subwoofer

5.0

Oproti 4.0 sestavě tu máme navíc centrální kanál. Výsledné složení jsou tedy tři přední reproduktory (levý, centr a pravý) a dva zadní (levý a pravý).

5.1

Stále nejrozšířenější systém domácího kina. Opět k předešlému typu přidává navíc subwoofer pro basy. V ideálním případě chcete jako posluchač mít centrální repro přímo před sebou. Zbylé dva přední by měli být pod úhlem 22-32 stupňů a ty zbylé zadní pod úhlem 90-100 stupňů.

6.1

Přidán zadní centrální kanál, který by měl být přímo za divákem.

7.1

Rozšíření 5.1 varianty, která ale v domácích podmínkách už tak úspěšná není. Navíc pro něj není ani tolik obsahu, protože stále neplatí, že by měl každý film uložen zvuk v tomto formátu. A často je i snazší rozmístit o dva reproduktory méně. Na druhou stranu takto získáte „více“ prostorový zvuk. Rozložení je v tomto případě 3x reproduktory vepředu a čtyři vzadu.

9.1

Oproti 7.1 tu jsou navíc dva přední reproduktory, které jsou umístěny výše.

Zdroje:

 • Surround Sound – Past, Present, and Future, Dolby Laboratories Inc., 1999.
 • The Evolution of Dolby Film Sound, Dolby Laboratories Inc. 2000.
 • Digital Audio Compression Standard (AC-3), Advanced Television Systems Committee, 1995.
 • www.dts.com
 • www.dolby.com

Další oblíbené soundbary

Sony HT-RT3

Subwoofer: Ano
Bluetooth: Ano
FM tuner: Ne

I u tohoto produktu je hlavním pozitivem poměr ceny a kvality zvuku, Bluetooth a elegantní vzhled. Kromě Bluetooth nabízí také technologii NFC pro snadné spojení s vašimi mobilními zařízeními. Je vybaven také HDMI vstupem, díky němuž si můžete vychutnat zvuk ve vysoké kvalitě z jakéhokoli zařízení připojeného k soundbaru. Negativem tohoto modelu je rušný ventilátor subwooferu.
Zjistit cenu

zpět nahoru ↑

Často kladené otázky

Nejlepší soundbar – Který je vítěz testu?

Vítěz testu je Yamaha YSP-2700 – 7.1 bezdrátový soundbar s WiFi, HDMI, Bluetooth s výkonem 107 W – má skvělý zvuk a velmi dobrý prostorový zvuk. Celý test soundbarů najdete ZDE a rovnou v tabulce můžete srovnat dalśí testované soundbary podle parametrů.

Jaká je kvalita zvuku v porovnání soundbar vs. domácí kino?

Soundbary jsou skvělá volba, pokud potřebujete lepší zvuk než máte z televize, ale nepotřebujete vynikající prostorový zvuk. Ten mívají soundbary trochu horší – především proto, že set soundbaru bývá jen soundbar pod TV a subwoofer (někdy ani ten ne). A z jedné podlouhlé krabice jde udělat excelentní prostorový zvuk jen velmi těžko. Zároveň je soundbar dobrý, pokud doma potřebujete designovku, která nezabere moc místa.

K vyšším řadám soundbarů můžete někdy přikoupit a připojit pomocí Bluetooth bezdrátově další 2 zadní reproduktory. Tím získáte výrazně vyšší kvalitu prostorového zvuku, která může být srovnatelná s domácím kinem.

Jak propojit soundbar s TV, nebo herní konzolí

Připojení k soundbaru je nejčastěji možné pomocí HDMI (digitálně), nebo někdy (dnes už ne tak často) analogově. Díky HDMI ARC (a eARC) je propojení mezi TV a soundbarem jednoduché. Funkce ARC je ve specifikaci HDMI 1.4 (od května 2009), takže ho mohou podporovat i 10 let staré TV. U těch nových je to už standard. A u soundbarů jde o nejběžněji podporovaný typ připojení.

TV a soundbar spojíte HDMI kabelem přes HDMI ARC/eARC u TV (takový konektor bývá jen jeden a bývá viditelně označen) a HDMI OUT s ARC u soundbaru. Skoro hotovo. V televizi ještě zkontrolujte, že máte povolenu funkci CEC – která posílá signál pro zapnutí a vypnutí TV/sounbaru najednou.

Pokud potřebujete připojit ještě herní konzoli, nebo Blu-Ray přehrávač, tak jej připojíte do HDMI in v soundbaru. Ten pak přeposílá obraz dále do TV. Některé soundbary nemají HDMI in, takže vám nezbyde než externí zařízení zapojit do televizoru a nechat na TV, jak přepošle zvuk přes HDMI ARC do soundbaru. Obě řešení by měly s HMDI ARC fungovat.

Jaké soundbary do 5 000, 10 000 a 20 000 Kč?

 • do 5 000 Kč bychom volili – Yamaha Yas 107
 • do 10 000 Kč bychom volili – Yamaha Yas 207
 • okolo 20 000 Kč bychom volili buď Sony HT-ZF9, nebo výtečný Sonos Arc

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.2/5 367 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

132 Comments
 1. Dobrý den. Chci vám poděkovat za vaše stránky.Recenze i doporučení jsou super. Prosím o názor na soundbar Sony HT-RT4 k tv Sony XH9077. Děkuji Petr L.

  • Dobrý den,

   na svoji cenovku velmi slušný zvuk. Je to domácí kino, takže oproti soundbarům má výhodu fyzického repro. Prostorovost zvuku je spíše průměrná, ale s ohledem na cenu myslím dobrá. Pokud ho můžete mít za solidní cenu okolo 8 000 Kč, tak dobrá volba. Zaznamenal jsem na něj i kritické reakce, ale většinou to bylo o špatném nastavení televizoru, kdy je nutné mít u zvukového výstupu vybráno „HDMI Pass Through“. Jako režim na soundbaru doporučuji „Movie“

   • Ještě jednou vás budu zatěžovat dotazem. Co Samsung HW-Q70T/EN a zadní reproduktory? V porovnání se Sony bude lepší volba který? A ještě dotaz ohledně značky Sharp. Tam se mi naskytla zajímavá nabídka na Sharp ht‑sbw800, ale jejich produkty neznám vůbec. Děkuji za věnovaný čas.

    • Covybrat.cz 04/09/2021 at 18:45

     Dobrý den,

     Sharp ht‑sbw800 jsem neměl možnost slyšet. Ale projel jsem několik zahraničních recenzí a nevypadá to na extra výhodnou koupi. Výrobek se pohybuje okolo průměru. Samsung HW-Q70T/EN + zadní repro není špatná volba, ale dal bych ji přednost pouze v případě, že chcete řešení úspornější na místo. Případně máte nový televizor Samsung a chcete využít synergie mezi nimi – Q-Symphony.

   • Děkuji za odpověď. Ještě zvažují zda nepřiplatit a nevybrat něco, kde je už i Atmos. Jen nevím zda se to za něj domů vyplatí a rozdíl bude tak znát. Konfigurace by byla také 5.1.

    • Covybrat.cz 03/09/2021 at 11:08

     Dobrý den,

     jestli chcete mít doma Atmos u kterého poznáte rozdíl tak se bavíme rozhodně o částce přes 20 000, spíše až k 30 000 Kč. Pokud přemýšlíte o Atmosu u zařízení do 15 000 Kč nemá to (za mě) cenu.

 2. Dobrý den, mohl by jste mi poradit ohledně soundbaru? Mám OLED tv od LG řada CX 55 palců. Chtěl bych k tv soundbar. Na trhu jich je spoustu, rozpočet mám nastavený 12 000. Docela mě zaujal Samsung HW-Q800T. Chci se zeptat, jestli není lepší vzít stejnou značku k tv a to od LG soundbar. Je v takové cenové relaci stejně dobrý, ne-li lepší? Ve Vašem testu nebyl žádný od LG. Případně jiná značka? Sleduju netflix, tak preferuji Dolby Atmos. Děkuji za odbornou radu.

  • Dobrý den,

   Samsung HW-Q800T je loňský model, což znamená to že je za velice příjemnou cenu. Pokud jde o Dolby Atmos tak vás zklamu, soundbary v této cenové hranici ho nedokáží náležitě reprodukovat. Tím jen chci nastavit správná očekávání, soundbar Dolby Atmos formát přehraje, znít bude dobře. Takový trochu lepší Dolby Digital. K tomu co znáte z kina to bude velmi vzdálené. Ale soundbary co dokáží slušně využít Atmos jsou tak 25 000 + a ideálně zadní repro. Jinak alternativou od LG je LG SN9Y, rovněž loňský model, rovněž super cena. Nepatrně lepší (i když má více kanálů, tak v realitě je prostorovost zvuku velmi podobná) a nepatrně dražší. V praxi bohužel často stejná značka tv i soundbaru neznamená lepší spolupráci, u velkých korporátů se často jedná o samostatné firmy / divize. Tím vám nechci tlačit Samsung. Zrovna v případě těchto dvou jsou myslím obě dvě velmi slušné možnosti.

 3. Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat jaký soundbar má kvalitnější zvuk, jestli Samsung HW-T530 nebo HW-T550, soundbar bude na 90% času využíván na sledování filmů a seriálů (netflix, HBO). Nějak se nedokážu rozhodnout jaký bude lepší, popřípadě okolik je horší jak ten druhej 🙂

  HW-T530 (3990Kč), HW-T550(4990Kč)

  Připojen k TV – 55″ Samsung QE55Q64T

  Děkuji za odpověd

  • Dobrý den,

   T550 má lehce vyšší výkon 320 W vs T530 má 290 W. Celkově bude T550 o trochu lepší, ale s ohledem na cenu bych spíše volil T530. Oba jsou to levné základní soundbary, budou rozhodně lepší než zvuk z Q64T ale zázraky od nich nečekejte.

 4. Dobrý den, měl bych na Vás dotaz ohledně soundbaru Samsung hw-q950a (případně starší verze hw-q950t). Jak se na tento výrobek díváte? Máme klasický panelákový byt a chtěli bychom nějaký soundbar ke sledování filmů (velká sbírka Blu-ray disků) a ke hraní her. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,

   de facto nejlepší soundbar od Samsungu s výborným zvukem, pro panelákový byt je hlasitost více než dostatečná. Loňská Q950T je o trochu levnější a má (to je spíš pocitové, než znatelně patrné) nepatrně horší zvuk. Každopádně pokud je to na hranici rozpočtu, tak bych se starší verze vůbec nebál. Pokud o peníze nejde, bral bych novější model. Myslím, že budete spokojeni. Kdybych měl zmínit i slabší stránky, tak existují i lepší soundbary s Dolby Atmos – např. Sony HT-ST5000. Ale také je cenově výrazně výše.

 5. Dobrý den,

  pročetl jsem všechny recenze ale pořád se mi nedaří udělat nějaký závěr. Prosím vás tedy o radu.
  Hledám soundbar, kde je moji prioritou prostorový zvuk ale i samozřejmě kvalita zvuku obecně.Cena orientačně 10 – 12 tis. velikost místnosti cca 5×7, tv LG oled 2020. Často zmiňujete yamaha yas 207 ovšem ta nemá dolby atmos atd. Rozhoduji se tedy mezi Sony HT-G700,TCL TS9030,Samsung HW-Q70T ( v recenzích čtu, že je třeba dokoupit zadní repro, což by nebyl problém ale je to skutečně takový rozdíl ? Nebo nezastane jiný model soundbaru tutéž kvalitu i bez zadních repro ? ) Případně pokud mi doporučíte nějaký jiný model, budu rád.

  Děkuji za ochotu.

  • Dobrý den,

   v cenové hladině 10 – 12 000 Kč nedostanete soundbar, které dokáže Dolby Atmos přehrát ve slušné kvalitě. Tím vás nechci odradit od zmiňovaných modelů, jen trochu zbrzdit očekávání. Jinak vždy platí, že fyzické zadní repro udělá lepší prostorový zvuk než soundbar bez nich (při podobné cenové hladině – jasně že soundbar za 30 000 Kč i bez repro bude ve většině případů lepší, než ten za 5 000 a zadním repro). Nicméně v této cenové hladině a pokud chcete co nejlepší Dolby Atmos i relativně levného soundbaru, tak bych doporučil Samsung HW-Q70T a ideálně k tomu Samsung SWA-9000S (pokud to rozpočet nedovolí, tak Samsung SWA-8500S).

 6. Zdravím,
  zvažuji koupí TV a soundbaru. Ohledně TV jsem se zde radil s vaším kolegou a zřejmě budu volit 65 uhlopříčku. Zřejmě jsem dospěl k závěru a to TV Sony KE-65XH9077 nebo KE-65XH9096. Také uvažuji, že k TV koupím soundbar a potřeboval bych poradit. Chtěl jsem TV+S do 30 tis. Ta TV sony se dá sehnat cca 25 tis., tak jsem nejprve uvažoval soundbar Yamaha Yas-107 (cca 5 tis., splnilo by rozpočet), pak jsem se ale se vzhlédl v Yamaze Yas-207 (kolem 8 tis.), nevím však jak je to s prostorovým zvukem, navíc někdo tento typ chváli, jiní uživatelé kritizují. Dnes jsem narazil na Sony HT-S40R (do 9 tis.), který je 5.1 kanálový a zadní bedny jsou bezdrátové. Viděl jsem i dost pozitivní a věrohodnou recenzi, navíc ty zadní bedny jsou zřejmě plus oproti té yamaze. Také mě ještě zaujaly soundbary Klipsch BAR-40 (9 tis.) nebo Klipsch Cinema 400 (nad 10 tis.). Takovou cenu jsem již nechtěl objetovat, ale zaujalo mě provedení, protože bedny vypadají ve dřevě, což se mi ani u yamahy ani sony nezdá. Jak to vidíte, co byste poradil? Díky Lukáš

  • Dobrý den,

   u Sony HT-S40R jsou plus fyzické zadní repro a synergie se značkou televizoru kterou plánujete zakoupit. Klipsch Cinema 400 nebo Klipsch BAR-40 bych nebral. Na první pohled sice vypadají dobře, ale zvuk je horší než u zmiňované Yamahy nebo Sony.

   • Díky tedy, kdybych ale volil mezi zmíněným Sony HT-S40R a Yamahou Yas 207, tak by byla lepší volbou Sony? Nebo raději volit Yamahu, ta by vyšla asi i cenově lépe.
    Díky Lukáš

    • Covybrat.cz 02/07/2021 at 10:30

     Dobrý den,

     i základní Yamaha-yas 107 bude lepší než zvuk z televizoru, rozdíl však nebude tak výrazný. Jestli to chápu správně, tak vy chcete co nejlepší prostorový zvuk a manželka zase nechce zadní fyzické repro. Za této situace mi yas-207 přijde jako nejrozumnější volba.

    • Zdravím,
     ještě jsme to probírali s manželkou a ta není moc zastáncem beden a když už, tak že by stačil jen ten sounbar pod televizi bez subwooferu, myslíte, že by stačila tedy i Yamaha Yas-107 a jaký efekt by vůbec měla, zda už by nebyl dostačující jen zvuk z TV. Já jsem zase zastáncem, že když už, tak aby ten zvuk byl prostorový, proto jsem upřednostňoval Sony HT-S40R. U Yamahy bez zadních beden si tím nejsem jistý, sice u 207 je tam 3D prostorový zvuk DTS Virtual: X, ale nevím jaký efekt to může mít a u 107 už vůbec nevím. Prostorově bez dalších beden by ale vyhovoval manželce. Navíc u 107 jsem cosi četl, že při vyšší hlasitosti drnčí. Díky

    • Covybrat.cz 26/06/2021 at 07:31

     Dobrý den,

     mě osobně více vyhovuje zvuk od Yamahy, ale nemusí to platit pro každého. V obou případech se jedná o velice povedený soundbar za slušnou cenu.

 7. Dobrý den, pokukuji po nějakém Soundbaru asi 2.1 ten by měl stačit do panelového bytu na filmy hudbu a programy v tv líbí se mi:

  Yamaha Yas 207
  Yamaha Yas 209
  JBL 2.1

  • Dobrý den,

   Yas 207 je s ohledem na cenu nejrozumnější volbou. 209 je o trochu lepší, ale cena většinou o 2 000 Kč větší. A to za ten rozdíl nestojí.

 8. Dobrý deň znova sa u vás obraciam o radu, rozmýšľal som nad LG soundbarmi ale keďže som sa dočítal (aj vy ste mi to potvrdili) že sú to dosť priemerné soundbary tak ste mi odporučili aj Sonos ARC. Tento soundbar ma tiež veľmi zaujal ale nepodporuje DTS formáty…Je to veľký problém? Keďže občas by som si aj nejaký Blu Ray film pustil a za takú cenu by som už fakt nechcel kompromisy…Ako to prosím vidíte vy? Ešte je v hre aj JBL 9.1 ale s cenovkou 1000€ je to už fakt maximum. Netreba mi satelitné repráky keďže ich nemám kde dať a najlepši by bol All in one soundbar čo môže Sonos ARC splniť len ten DTS nebude chýbať alebo dolby Atmos bude stačiť. Ďakujem

  • Dobrý den,

   všechny Blu-ray disky mají jako „fall-back“ variantu Dolby Digital 5.1. Takže pokud by některý z filmů neměl podporu Dolby Atmos, můžete si ho přehrát v DD. Což je pochopitelně výrazně horší, než DTS. Otázka je zde spíše jaké filmy máte a zda jste případně ochoten přežít občasný film v DD. Pokud neplánujete sledovat filmy z Blu-ray každý den, tak bych asi tento kompromis zvážil.

 9. Zdravím,

  můžete prosím srovnat staré domácí kino(genius 5.1), soundbar TCL 9030 a Onkyo HT-S3910? Genius 5.1 mám, ale po koupi nové televize bych musel řešit nějaký 5.1 převodník(máte nějaký tip?). TCL se mi líbí kompaktností, ale netuším, zda-li se prostorový zvuk vyrovná geniusu. Onkyo mám v hledáčku, kdyby to TCL nebylo to pravé+případně k němu můžu připojit poměrně kvalitní repro z hi-fi(a podporuje dts). Soustava bude v obýváku 6x6m a bude sloužit na hudbu a Netflix(nejlépe Dolby Atmos-genius to nedá).

  Děkuji za radu. MIchal

  • Dobrý den,

   to je opravdu obtížné. Staré domácí kino (nevím jaký typ), soundbar (který je prostorově nenáročný) vs kompletní domácí kino. Obecně vám domácí kino skoro vždy lepší zvuk, než soundbar stejné cenové kategorie. Co je výhoda soundbaru je jeho prostorová nenáročnost. Pokud ji nepotřebujete (z předchozího 5.1 řešení odhaduji že ne), a nevadí vám vyšší cena uváděného Onkyo, je to určitě lepší volba. Soundbar bych volil v případě, že chcete kompaktnější řešen

 10. Dobrý den,

  měl bych na vás prosbu o pomoc. Mám doma TV LG 40LF632V, která má i HDMI (ARC). Momentálně ji mám zapojenou přes zesilovač do reproduktorů, ovšem bohužel zvuk při pouštění blu-ray disků je špatný, nebo spíše nevyvážený (tiché dialogy a hlučné efekty). Zřejmě převod DTS, či 5.1 zvuku v zesilovači. Chtěl jsem poprosit o dvě rady:
  1) uvažuji o koupi soundbaru a rozhoduji se mezi TS8111, Yamaha YAS-107 nebo YAS-207 (je v nich tak velký rozdíl?)
  2) dá se nějak vytušit, že budou soundbary fungovat na stejném ovladači jako TV?
  Díky moc
  JJ

  • Dobrý den,

   k tomu zesilovači těžko radit, takto na dálku. Pokud jde o nový soundbar, tak bych si v první řadě stanovil rozpočet, jaký chcete pro nákup mít. Pokud se do něj vejde i YAS_207, tak bych ji bral. Z pohledu prostorového zvuku je to skutečně znatelný rozdíl.

   • Zesilovač je starý analogový, takže největší problém bude v něm. Ke gramofonu je ale super.
    Myslíte, že to ovládání by mělo fungovat u všech třech typů? Rozpočet jsem si ještě nestanovil, to je fakt. Původně jsem myslel cenu okolo 6 000 i když je to málo. Ale jak píšete jinde, rozdíl mezi repro v TV a soundbarem za 6 000 je markantní.

    • Covybrat.cz 15/03/2021 at 21:23

     Dobrý den,

     pokud jde o ovládání, tak s uvedenou tv nemám zkušenost, či spíše už si ji nevybavuju, proto těžko něco garantovat. Ale podporu HDMI-CEC má. Za šest tisíc se dá pořídit slušný zvuk, jen bych vážně zvážil ten drobný příplatek na YAS-207.

 11. Zdravím potreboval by som nejaký sounbar ku mojej LG B9 telke. Mal som Samsung hw Q60r ale ovládanie cez tv ovládač bolo strašne spomalené( keď by som chcel dať hlasitosť od 0 do 30 tak by to trvalo večnosť) a aj subvofer sa akosi pomaly prispôsoboval, proste to spolu neladilo, takže by som chcel nejaký buď LG alebo inej značky, ale Samsung už asi nie.

  Chcem aby podporoval dolby Atmos a bol v nejaké cenovej kategórii asi okolo 600-700€. Aký by ste mi prosím odporučili? Rozmýšľam nad LG SN8Y alebo sn9y ale naozaj neviem si vybrať.

  • Dobrý den,

   po předchozí negativní zkušenosti se Samsungem chápu, že chcete stejnou značku soundbaru jako máte tv, ale musím varovat, že LG dělá „průměrné“ soundbary. Nechci říct, že jsou špatné, to rozhodně není pravda. Ale stejně tak platí, že nepatří mezi špičku. Za ní zaostávají zejména v podání zvuku. Pokud však nejste velmi náročný posluchač, měli by stačit. Určitě bych si si připlatil za SN9Y. Cenový rozdíl není příliš velký a kvalitativně to stojí za to. Větší počet repro,  96 vs 192 kHz u Hires Audia za to dle mého stojí. Jinak jsou totožné, samozřejmě až na rozměry, hmotnost a podobné atributy.

   • Ďakujem za odpoveď a je ešte nejaký iný soundbar inej značky podobný cenovo sn9y ktorý by ste odporučili keď píšete že LG robí priemerné soundbary? Podotýkam že soundbar je do malej izby takže netreba veľkú hlasitosť a nejak extra veľké basy, hlavna je kvalita zvuku a konektivita.

    • Covybrat.cz 07/03/2021 at 22:02

     Dobrý den,

     pokud nebudete trvat na podpoře Dolby Atmos tak, bych doporučil ke zvážení Polk Magnifi Max SR. Za stejnou cenu má podle mého lepší zvuk než LG. Ono upřímně soundbary v této cenové kategorii stejně s Atmosem nedokáží žádné velké věci, to umí až soundbary kolem tisíce euro – JBL Bar 9.1, Sonos Arc nebo Samsung HW-Q950T.

     Když se na to dívám kolem a kolem napadají mě tři možnosti:

     LG SN9Y – špatný není, s LG tv by měl fungovat dokonale a umí Atmos
     Polk Magnifi Max SR – hraje o něco lépe, ale neumí Atmos
     Sonos Arc – nejlepší, ale divím se, že se na SK prodává okolo 850 euro

     Každá možnost má nějaké kompromisy, ale dokonalého kandidátu tu bohužel nevidím.

 12. V předchozím komentáři jsem řešil přechod ze Sony HT-RT3 na TCL TS9030. Dnes jsem TCL koupil a zkoušel, ale asi jsem od přechodu čekal více. Zvuk je lepší, hraje pěkně, ale mám pocit, že k prostorovému zvuku mi zadní repro chybí (32m2, TV Samsung 65ru8002. Možná proto, že u Sony HT-RT3 bylo.

  Máte prosím tip na soundbar, který má zadní repro do cca 20tis? Díval jsem se např. na Samsung HW-Q800T + swa 9000s (17tis), Polk Magnifi Max SR (15tis), JBL bar 5.1. (ale nelíbí se mi nabíjecí zadní repro). Nebo jiný?

  Mám doma ještě poměrně nevyužitý IKEA Simfonisk (Sonos), který hraje neskutečně na svoji cenu. Ještě mě napadlo koupit soundbar Sonos Beam (11tis), playbar (13tis) a k němu využít simfonisk + ještě jeden dokoupit. Líbí se mi arc, ale ta cena… (22tis).

  Moc děkuji!

  • Dobrý den,

   bezdrátové zadní repro je součástí většiny sad, pokud by nevadilo tak bych doporučoval JBL Bar 5.1 nebo Polk Magnifi Max SR, oba jsou velmi dobré. HW-800T + zadní repro Samsung SWA-9000S/EN je dle mého o něco horší a u tichých scén lehounce šumí. Zajímavá alternativa jsou i ty Simfonisky, máte pravdu že na svoji cenu hrajou vážně úžasně.

   • Dobrý den,

    moc děkuji za rady. TCL TS9030 jsem vrátil a uvědomil si, že potřebuju zadní repro jak jsem byl zvyklý u Sony HT-RT3 a že musím navýšit rozpočet, aby tam byl nějaký znatelný posun ve zvuku. Aktuálně jsem zaseklý mezi top volbou Sonos arc + dva symfonisky z ikey (umím za cca 22tis včetně symfonisků) – ten má pouze eARC, s mojí UE65RU8002 by tedy jelo v režimu ARC a v budoucnu při koupě nové TV by byl potenciál repro ještě vyšší (samozřejmě, pokud to bude mít zdroj). Nicméně při běžném streamování (Netflix) by to potenciál eARC stejně nevyužilo. Nicméně rozpočet je dost vysoký a nevím, zda by mi nechyběl subwoofer? JBL bar 5.1 jsem vyřadil kvůli nabíjecím zadním reprům. Zbývá kompromis Polk Magnifi Max SR (13500 Kč) a ještě jsem narazil na Klipsch Cinema 600, kde se dá dokoupit zadní repro (umím komplet za 20tis). Máte nějakou zkušenosti s Klipsch Cinema 600? Oproti Sonos ale není moc rozdíl v ceně, ale zas má subwoofer. 🙂

    • Covybrat.cz 10/03/2021 at 23:02

     Dobrý den,

     s Klipsch Cinema 600 bohužel zkušenost nemám, co jsem letmo prolétl pár zahraničních recenzí, tak zrovna jeho subwoofer tam příliš chválen nebyl. Mě přijde, že máte poměrně široký rozptyl a bylo by dobré si specifikovat co přesně chcete, ve stylu:

     bezdrátové nabíjecí repro – ne
     subwoofer – ano?
     atd..
     + pevný rozpočet
     takto utíkáte do mnoha směrů a těžko se vám bude hledat konkrétní kus

 13. Dobrý den, rozhoduji se mezi TCL TS9030, který je dle recenzí skvělý (běžně 9990, mám možnost za 8440 Kč) nebo mezi Sony HT-G700 (nyní v akci z 11990 na 8990). Cenově jsou tedy cca stejné. Nebo je lepší volba do cca 9tis? Aktuálně mám Sony HT-RT3 a chci změnu a nechce se mi v novém bytě instalovat zadní repro na kabely. Moc děkuji Tomáš

  • Upřímně bych nejradši Sonos arc + dva symfonisky. :)) Ale to mě asi manželka vyžene s rozpočtem. To by byla nejlepší volba (arc 21500 Kč, jeden symfonisk 2690 Kč) a dle recenzí to je TOP a umí to Airplay. Popřípadě se podrobněji podívám na Polk Magnifi Max SR (13500 Kč). U JBL bar 5.1. (15800 Kč) by se mi ale nechtělo nabíjet zadní repro. Tedy zbývá cenově příjemnější Polk. Měl jste ho možnost zkoušet naživo?

   Děkuji a přeji hezký Den! 🙂

   • Dobrý den,

    to je bezpochyby krásná kombinace, ale cenově jste skoro na dvojnásobku původního rozpočtu. Polk Magnifi Max SR jsem měl tu čest slyšet. Má hutné basy a na filmové efekty takový „plnotučný“ zvuk. I s hudbou si poradí slušně. Za mě je to takový univerzální bojovník. Rozhodně neaspiruje na nejlepší soundbar na trhu, ale s ohledem na cenu podává vyrovnaný výkon bez větších slabin. Za mě patří k těm zajímavějším nabídkám na trhu.

  • Dobrý den,

   z uvedené dvojice bych bral TCL TS9030. Je lepší. Ale i tak bych doporučil kouknout na Yamaha YAS-207. Vím, že parametrově na první pohled nevypadá, ale reálně hraje fakt skvěle.

   • Moc děkuji za odpověď. Ještě jsem zapomněl zmínit, že bych uvítal i Airplay a TCL jako jedno z mála v této ceně má. TV mám Samsung UE65RU8002 (hlavně filmy a seriály) na doporučení z tohoto webu. Díval jsem se ještě na Samsung a mohu mít HW-Q70T za 9800 kč. Bude tento Samsung nebo Yamaha YAS-207 lepší i za cenu toho, že bych neměl Airplay? Popřípadě co byste volil, kdyby se o pár tisíc zvýšil rozpočet? Např. Samsung HW-Q800T (13tis), JBL bar 5.1 Surround (14tis) s airplay nebo jiný?

    • Covybrat.cz 05/03/2021 at 21:46

     Dobrý den,

     v případě, že máte v plánu Airplay využívat často, to může být rozhodující faktor pro TCL. Zmiňovaný Samsung mi přijde s ohledem na cenu jako méně zajímavá volba, proto bych zůstal spíše u TCL. Jen podotýkám, že Yamaha umí připojení skrze bluetooth, takže pokud chcete jen nasdílet zvuk z telefonu ze Spotify může posloužit dobře. Jít s cenou výše? Nejsem si jistý, že je to nutné. Jistě, všechno jsou to o něco lepší soundbary ale s cenou o více než polovinu vyšší. Pozor na to, že Samsung HW-Q800T rovněž neumí Airplay.

 14. Dobrý den,
  chtěl bych vás poprosit o radu ohledně soundbaru TCL TS8111. Primárně mě zajímá zlepšení mluveného slova (okrajově hudba z youtube). Máte s TCL8111 nějakou zkušenost? Jako alternativu mám yas-107. Druhá možnost je jít cenově níže a brát něco jako TCL TS6100. Nemám se soundbarama žadnou zkušenost, nikde si to teď neposlechnu a nemám představu, jaký je to skok.
  Předem děkuji za odpověď,
  s pozdravem,
  Radovan

  • Dobrý den,

   měl jsem možnost vidět (a slyšet) dražší verzi TCL TS9030 a musím uznat, že jsem byl překvapen jak dobrá je (s ohledem na cenu). Takže i když nemám přímou zkušenost (a i ze zahraničních recenzí to tak vypadá), že TS8111 je slušný produkt. Yamaha YAS-107 nejspíše nebude výrazně lepší. Osobně bych volil podle výhodnosti nabídky. Za stejnou cenu bych bral Yamahu, když bude TCL o pár set levnější, zkusil bych ho. Klesat na základní soundbary s cenou okolo 2 000 Kč nedoporučuji. Těch 5-6 tisíc mi přijde jako ideální kombinace ceny a toho co za ni dostanete (pro běžného uživatele). Oproti zvuku z tv to bude neskutečný posun. Uvidíte sám.

 15. Dobrý večer,
  nedávno jsem si zakoupil novou smart TV, i díky vaší radě jsem vybral LG OLED55CX, ještě jednou díky.
  Aktuálně řeším další technickou vychytávku, a to soundbar. Rozhoduji se mezi SONY HT-G700, JBL Bar 2.1, Yamaha YAS-207 nebo LG SN7Y, uvažoval jsem i nad značkou Sonos, ale nepodporuje formát DTS, což bych chtěl.
  Jde mi převážně o filmy, v menší míře o hudbu, jiné ozvučení v bytě nemám, televize je v obýváku 6x5m.
  Požádám vás tedy o radu, co se celkově kvality týče, ale i vzhledem k poměru cena/výkon.
  Předem děkuji, s pozdravem
  Pavel L.

  • Dobrý den,

   za mě je v této kategorii (do 10 000 Kč) favoritem Yamaha YAS-207. Audio zážitek ze sledování filmů posune o několik úrovní dále. A myslím že i s ohledem na rozměry prostoru má do bytu dostatečný výkon.

 16. Dobrý den, přemýšlím o koupi sounbaru, ale není mi jasné, jak je to s podporovanými formáty. Proto píši dva dotazy:

  Budu-li mít TV, která podporuje pouze formát Dolby Atmos, k ní připojený SoundBar, který bude odporovat pouze DTS.

  Co se stane, pokud spustím video soubor, jenž má:
  A) zvuk pouze ve formátu Dolby Atmos
  B) zvuk pouze ve formátu DTS

  Druhý dotaz pak mám ještě na zpětnou kompatibilitu- pokud sound bar podporuje např DTS:HD, znamená to, že podporuje i DTS?

  Děkuji za odpověď

  • Dobrý den,

   v případě, že chcete pustit video s podporou Dolby Atmos na tv co ho neumí zpracovat (či do zařízení co ho neumí přehrát) použije se „horší“ formát, například Dolby Digital. Pokud soundbar nedokáže zvukový formát (a není žádný fallbackový, ale Dolby Digital) přehrát, musíte přehodit zvukový výstup z tv na „PCM“. Ale bohužel přijdete o prostorovost zvuku. Mimochodem, to že tv podporuje Dolby Atmos znamená to, že dokáže přečíst metadata které tento formát obsahuje. To stejné dokáže i mnoho telefonů a dalších zařízení. Pro plné využití Dolby Atmos potřebujete odpovídající audio zařízení. Lepší soundbary dokáží vykouzlit slušný prostorový zvuk, ale soustavě reproduktorů pro Dolby Atmos fyzicky rozmístěné v prostoru se nikdy rovnat nemohou.

 17. dobrý den, chtěl bych požádat o radu. koupil jsem televizi Samsung QE55Q70T a uvažuji o zakoupení soundbaru. preferuji značku samsung a volím mezi: Samsung HW-T530, Samsung HW-Q60T, Samsung HW-Q70T a úplně se neumím rozhodnout. partnerka chce zejména aby zněla lépe hudba než z tel. reproduktorů. máme PS4, klasický panelový obývací pokoj 23m2. cenové rozdíly v sounbarech jsou a ne, že by to bylo zrovna problémem. jediný umí eARC, nevím jestli to je zásadní věc a proto bych prosil o názor a o nějaké obsáhlejší shrnutí vhodnosti uvedených soundbarů.děkuji

  • Dobrý den,

   znít než tv reproduktory bude každý z nich. Co se týče „kvalitativního“ rozdílu, tak v zásadě odpovídá cenovému rozdílu mezi nimi. Mimochodem, vím že chcete Samsung, ale zkuste zvážit i Yamaha YAS-207, na svoji cenu má neskutečný zvuk. eARC má výhodu v přenosové kapacitě, dokážete přes něj poslat i bezztrátové formáty typ Dolby True HD. Vyloženě nutně jej nepotřebujete.

 18. Dobry den, chcel by som radu mam obyvacku spojenu s kuchynou o rozmeroch 6x8m + vysoky strop cca 4m v najvyssom bude strechy. Chcel by som si rozsirit svoju Samsung TV U55… o lepsi zvuk (hlasitost + priestor) ale zaroven mat moznost si obcas pustit aj dobru hudbu ktora sa mi v tak velke miestnosti nestrati. Kladol by som mozno doraz aj na basy. Co by ste mi poradili? Dakujem

  • Dobrý den,

   jaký si představujete rozpočet?

   • Rozpocet tak do 600e. Este by ma zaujimalo napr. v porovnani s domacim kino napr. Sony BDV-E4100. Dakujem

    • Covybrat.cz 11/01/2021 at 16:49

     Dobrý den,

     pokud jde o srovnání, tak při cca stejné cenové hladině domáci kino nabídne vždy lepší prostorový zvuk. Ale je náročnější na místo a instalaci. Soundbar je v tomto ohledu vždy o něco horší, ale zase je mnohem více prostorově úsporný. Pokud chcete ten nejlepší prostorový zvuk, domácí kino je správná cesta. Pokud chcete dobrý zvuk a nemáte moc místa, či nechcete řešit instalaci, je tu soundbar. V této cenové hladině lze vybírat z moc hezkých kousků, třeba Samsung HW-Q800T, případně u nás trochu méně známý, ale se super poměrem ceny a kvality – Polk Audio MagniFi MAX SR.

 19. Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu v případě soundbaru Sonos Arc. Zvažuji jeho koupi a zajímalo by mě, jestli podle vás do klasického panelákového obýváku postačí opravdu jen soundbar bez subwooferu, jak uvádí některé články ( sub šílená cena…! ). A pak také, jestli jsou výrazně horší volbou zadní reproduktory Ikea Symfonisk, místo originálních Sonos One SL? Mám TV Samsung QE55Q85R a s kompatibilitou by snad problém být neměl. Děkuji velice.

  • Dobrý den,

   musím přiznat, že jsem o Ikea Symfonisk neměl tušení. Snažil jsem se dohledat nějaká hodnocení a (pro mě) překvapivě, jsou na svoji cenu hodnoceny kladně. Zda jsou plně srovnatelné s Sonos One SL nedokáží říct, ale dovolím si tvrdit že poměr cena výkon má Ikea Symfonisk lepší. Co se týče Sonoc Arc, tak cena je skutečně poměrně vysoká. Ale je to all in one řešení s bezdrátovými satelity, což není zase tak běžná kombinace. Zda vám bude chybět subwoofer nedokážu říct. Rozhodně platí, že Arc má basy výrazně lepší než původní Beam. Pro někoho je subwoofer nutností, já ho třeba k životu nutně nepotřebuji. Zvlášť do bytu mi přijde že mají slušné repro/soundbar dostatečný výkon – samozřejmě záleží jak citlivé máte sousedy 🙂 

 20. Dobry vecer prajem,
  chcel by som Vas poprosit o odporucenie 2-3 soundbarov vhodnych k
  TV HISENSE H65U8B do miestnosti 4×4,5m v cenovej relacii do 200-300 Eur.
  Vopred dakujem.

  • Dobrý den. Prosím o radu. Sb Creative Stage má „hluchá“mista. Občas na chvíli vypadne zvuk úplně v případě tichých scén. Nebo občas seká začátky slov. Připojeno optikou. Nevíte co s tím? Děkuji. Zdenek

   • Dobrý den,

    bohužel nemám s tímto soundbarem zkušenost a ani se mi nepodařilo žádné podobné info dohledat, proto nemohu pomoci.

  • Dobrý den, 

   ideálně Yamaha YAS-207, případně Samsung HW-Q60T (ale to už je trochu nad limit), případně Polk Audio MagniFi Mini nabízí slušný zvuk a zároveň i docela netradiční vzhled.

 21. Dobry den,
  Dekuju za super recenzi. Mohl bych vas poprosit o vas nazor na muj vyber soundbaru Samsung HW-T450/EN k televizi Samsung UE55TU8502?
  Kriteriem je znacka Samsung, cena do 5 000 Kc a 2.1. Vesmes chci nahradit soundbar Samsung HW M360.

  Predem moc dekuju!

  • Dobrý den, máme Tv Samsung QE65Q80T, a i když zvuk není vůbec špatný, přesto bychom rádi chtěli zlepšit jeho „prostorovost“. Jde hlavně o poslech TV – Netflix, místnost 6x4m. Rozhodujeme se mezi YAS207 a asi o 1000 Kč dražší Samsung HWQ60T. U Samsungu mě láká použití jednoho ovladače i pro TV, i když zvuk je důležitější. Je možné používat jeden ovladač i pro Yamahu? Děkuji předem za radu a případně i za jiný návrh.

   • Dobrý den,

    když zapojíte soundbar do Q80T HDMI konektoru s podporou ARC (je to u něj napsané), tak můžete ovládat hlasitost soundbaru ovladačem od tv. Z pohledu zvuku bych doporučoval YAS-207 je lepší a levnější.

  • Dobrý den,

   doporučil bych se podívat i na Yamaha YAS-107 (vím, nesplňuje značku Samsung a podmínku 2.1), poměr ceny a výkonu v dané kategorii má neskutečný. O cca 1 000 Kč dražší a 2.1 alternativa je Polk Audio Signa S2. Pokud trváte na Samsungu i ceně, tak je Samsung HW-T450 dobrá volba. Pokud si můžete dovolit zaplatit o trochu více, šel bych rovnou do Samsung HW-T550, rozdíl je znát.

   • Dobry den,

    Dekuju za odpoved. Na vasi radu jsem zuzil vyber na Yamahu YAS107 a Samsung HWT550. Cenove se nyni pohybuji dost podobne. Yamaha ma vykon pouze 100W a nema subwoofer, za to by mela mit dobry zvuk, Samsung ma vyssi vykon i subwoofer, nevim ale jaky ma zvuk. Pokud se nepletu Dolby Atmos neumi ani jeden. Muzete prosim poradit?

    Dekuju
    Igor

    • Covybrat.cz 20/01/2021 at 19:09

     Dobrý den,

     je to přesně jak píšete. S Yamahou budete mít čistější zvuk, se Samsungem „více dunění“. Musíte si sám říct, co chcete víc.

 22. V úvode článku je obrázok soundbaru (chápemm že iba ilustratívny) od Xiaomi, ale v teste nebol porovnávaný výrobok tejto značky 🙂
  Zaujala ma ponuka na Xiaomi Soundbar 2.1, ktorý za cenu okolo 170€ (cca 4500 KČ) aspoň podľa popisu nevyzerá vôbec zle. Má s ním niekto skúsenosť ako to hrá?

  • Dobrý den,

   bohužel jsem se s ním dosud nesetkal a proto nemohu poradit. Souhlasím, že parametrově nevypadá zle a do pokoje běžné velikosti bude pravděpodobně o třídu lepší než zvuk z klasického televizoru. Do větší místnosti bych se bál, že nebude mít dostatek výkonu.

   • Dobry den. Poradite jaky soundbar? Mam tv samsung qe55q80r a vyuziti je netflix,filmy obecne,hry a nejaka ta muzika pro doma. Koukam treba po Yamaha yas 107. Libi se mi samotny soundbar bez klasickeho subwooferu. Nebo jestli mi doporucite nejaky vas tip v teto cen.relaci? Diky za odpoved. Marek

    • Covybrat.cz 03/01/2021 at 08:16

     Dobrý den,

     to rád slyším a přeji ať spokojenost vydrží.

    • Diky. Zakoupil jsem a spokojenost.

    • Covybrat.cz 17/12/2020 at 21:23

     Dobrý den,

     Yamaha YAS-107 (stejně jako Yamaha YAS-207 verze se subwooferem) je ve své cenové hladině extra povedená. Alternativa možná Panasonic SC-HTB400EGK, dokáže být o něco hlasitější, ale Yamaha má zase o něco lepší zvuk.

 23. Prosím o radu, potřebuji v podstatě jen zlepšit dialogy, mluvené slovo (klasický problém nedoslýchavých), které z TV repráčků není slyšet, zvlášť když je podbarvené hudbou o řád silnější…Subwofer není potřeba.
  Soundbar 3.0 je málo k vidění, navíc jsem omezený šířkou (80cm +-)
  Měl byste jednoduché, levné doporučení? Naposlouchat si to v obchodě asi nezvládnu.
  Auna Stealth Bar 60, Philips TAPB400/10, Sharp HT-SB106, Denver DSB-4010, …?

  • Dobrý den,

   nevím co máte za televizor (z pohledu audia), ale velmi levný (a oproti mnoha televizorům zlepšující zvuk soundbar) je Sharp HT-SB106. Samozřejmě od něj nelze čekat zázraky, ale věřím že pro Vaše účely by měl fungovat.

 24. Dobrý deň, potreboval by som poradiť ohľadom kúpy soundbaru k mojej TV Samsung QE55Q70R.
  TV sa bude využívať v paneláku veľkosť obývačky cca 18 m2 na sledovanie TV a počúvanie hudby cez Youtube…
  Rozhodujem sa medzi týmito
  SONY HT-S350
  PANASONIC SC-HTB510
  LG SN5Y
  YAMAHA YAS-207
  SAMSUNG HW-T450

  Vedeli by ste mi prosím zvoliť 2 najlepšie? prípadne jeden 🙂

  Ďakujem

  • Dobrý deň ďakujem za odpoveď.
   Bol som dnes na predajni a ponúkli mi tieto ceny

   Yamaha YAS-207 cena 269 €
   Panasonic SX-HTB510 cena 219 €
   Samsung T550 cena 249 €
   LG SN5Y za 199 Eur

   Ktorý by ste prosím odporučili z pohľadu ceny a kvality?
   Pomer cena/výkon

   Ďakujem

   • Dobrý den,

    v takovém případě bych kupoval Yamaha YAS-207 – ta cena je podle mého velmi dobrá. Pokud potřebujete za každou cenu ušetřit, tak Panasonic SX-HTB510.

  • Dobrý den, 

   nejlepší (a také nejdražší) je za mě YAMAHA YAS-207 – zejména pokud máte rád hudbu se silnější basovou složkou. Mezi zbytkem je zajímavý Panasonic SC-HTB510. Je o něco horší ale také s nižší cenou.

 25. Dobrý deň,

  v prvom rade ďakujem za prehľadné recezenzie a množstvo času venované diskusii.

  Aktualne vyberám soundbar k TV (QE55Q70R), nerad by som z toho robil vacsiu investiciu ako 8 000. V danej cenovej relacii s ohladom na aktualne akcie (a vyhrady priatelky k designu 🙂 ) mi do finalneho vyberu sadli:
  – Samsung HW-T550 (favorit na cenu)
  – Samsung HW-T650 (3.1, chyba atmos)
  – Sony HT-XF9000 (starsi model, atmos, externy sub)
  – Sony HT-X8500 (nema ext sub, napriek tomu ma obecne dobre recenzie na zvuk, novsi model, atmos)

  vyuzitie: sledovanie filmov, serialov (velke % netflix), hranie ps hier, hudba z externych zariadeni(BT). Uprednostnenie skor kvality oproti hlasitosti.

  priestor: mienostnost 4×4 metre otvorena jednou chybajucou stenou do kuchyne a chodby, tv na stene priamo oproti sedacke, protistojna stena hned za sedackou.

  dotazy:

  Nebude chybajuca stena mat vyplyv na virtualizovany priestorovy zvuk?
  Je vobec podpora atmosu pri virtualizacii a pouziti stale len 2.1 kanalov „worth it“ co sa zazitku z posluchu tyka?
  Ktory z uvedenych produktov by ste uprednostnili? Pripade je v ich okoli podla vas iny, ktory by stal za zvazenie?

  Dakujem moc za odporucenie

  • Dobrý den,

   když to beru v poměru cena vs výkon tak Samsung HW-T550, za mě velmi rozumná volba. Je o cca 1 500 Kč levnější než HW-T650 a jen nepatrně horší – jasně chybí mu ten středový kanál a díky tomu je o něco méně zřetelný a hlasitý než T650. Ale není to nic dramatického. Zvláště když z vašeho popisu cítím, že hledáte cenově efektivní volbu. Obě zmíněné Sony nejsou špatné, okolo úrovně T550, ale jsou zbytečně drahé. Jasně mají podporu Dolby Atmos, ale v této cenové hladině a konfiguraci to má daleko ke zvukovému zážitku jaký můžete znát třeba z kina – to je i odpověď na vaši další otázku, za mě je to zde spíš marketingové lákadlo. Co se týče chybějící stěny, tak pochopitelně nějaký dopad mít bude. Ale s trochou hraní s nastavením věřím, že půjde do jisté míry eliminovat.

   • Dakujem za informacie. Mam este doplnujuci dotaz, ak mozem.

    Nepodarilo sa mi najst moc recenzii na soundbar Philips TAPB603 – mate s nim skusenost? Pri rozumnej kombinacii zlavy a akcii na cashback je pre mna cena cca 6000, co uz je blizko HW-T550

    Dakujem

    • Covybrat.cz 25/11/2020 at 22:59

     Dobrý den,

     zkušenost bohužel nemám. Když vezmu v potaz ten cashback a parametry, tak nevypadá špatně. Zkoušel sem dohledat nějaké recenze, ale je jich jako šafránu. Zaznívá v nich slušný zvuk a trochu horší výbava / konektivita.

 26. Dobrý den,

  Mohli by jste mi, prosím, poradit, jaký soundbar vybrat?

  Rozhoduji se mezi Samsung HW-Q90R a JBL Bar 9.1 Dolby Atmos.

  Děkuji, Böhm.

  • Dobrý den,

   toto je poměrně vyrovnaná volba. Samsung dokáže být o něco hlasitější a má lepší výšky. Naopak JBL má lepší prostorový zvuk a bohatší výbavu (chromenost /apple air play). To jsou zásadnější rozdíly co mě napadají. Samozřejmě bych při výběru zvážil i ceny obou přístrojů.

 27. Ešte by som mal podotázky ak môžem:
  1. Aký je rozdiel vo zvukovom prejave medzi q70t v q70r keďže cena je momentálne rovnaká pri oboch modeloch resp. Ktorú by ste odporúčal pri mojom TV
  2. Našiel som dokonca ešte v ponuke v jednom eShop q800t za podobnú cenu, má zmysel sa uberať aj touto cestou, alebo zbytočne
  3. Myslite si, že pri bežnom pozeraní TV by stalo za úvahu sa uberať cestou napr. aj domáceho kina, pripadne wifi sústavy (zosilňovač + repro) vs. Soundbar, alebo Soundbar je postačujúci pre potreby bežného smrtelnika. Nie som žiadny audiophil akurát by som chcel celkom pekne zážitky pri pozeraní bežného TV

  Ďakujem

  • Dobrý den,

   Samsung HW-Q70R je předchůdce Q70T a za mě má o něco hlubší basy. Naopak Q70T má zase o něco lepší podání prostorovosti. Ani v jednom případě nejde o nějaké extra dramatické rozdíly. Samsung q800t má větší subfoower, ale (možná i vyššímu číslu v názvu navzdory) není zvukově výrazně lepší. Soundbar vs kvalitní domácí audio (klidně i stereo) je primárně o tom co posloucháte. V hudbě nemá soundbar proti repru šanci (aspoň pro moje uši – samozřejmě pokud se bavíme o porovnatelné cenové kategorii), naopak soundbar (či full domácí kino) vynikne u prostorovosti zvuku. Kde vidím hlavní výhodu soundbarů je jejich menší prostorová náročnost (vůči klasickému 5.1 řešení). Z toho co píšete vám udělá radost jak soundbar, tak klidně i nějaká bazarová kombinace zesilovače + dvou repro (tak to mám kupříkladu já, většinu času právě hudba ale i zvukový zážitek u filmů je silný – samozřejmě musím obětovat „prostorovost“).

   • Dobrý den, mám tv QE65Q85, ale chtěl bych vylepšit zvuk. Soundbar jsem si vyhodnotil jako nej volbu a i když můj model nepatří mezi podporované tv k technologii Q-Symphony, někde jsem zahlédl, že by to mohlo fungovat. I proto jsem se primárně zaměřil na Samsung. Rozhoduji se tedy mezi Q70T a Q800T. U q800t vidím, jen větší subwoofer a podporu pro alexu. Jinak mě přijde naprosto stejný. Vzhledem k tomu, že sousedi asi stejně více basů nesnesou sáhl bych po q70t. Místnost do 35 m2 s tím, že cca polovina je obývací část a zbytek kk a jídelní stůl. Rozpočet zastropován právě cenou toho q800t.
    Zde bych chtěl tímto požádat o radu (už jsem ji zde dostal u tv a jsem velice spokojen), je moje úvaha správná nebo něco přehlížím? Popřípadě jestli v této cenovce je něco lepšího ne Samsung pro můj účel (o2tv,hbogo,youtube,netflix a občas nějaká hudba – spíše populární), chtěl bych lepší mluvené slovo a lepší atmosféru při sledování seriálů a filmů.
    Jiri

    • Covybrat.cz 30/04/2021 at 10:18

     Dobrý den,

     díky moc za přidání dlouhodobější uživatelské zkušenosti. Pokud jde o hudbu, tak soundbar většinou nestačí klasickému kombu (repro + zesilovač) ve stejné cenové hladině. Při přehrávání hudby budou hrát i zadní reproduktory. Pokud jde o SWA8500S a SWA-9000S, tak pokud to chápu správně, tak zvuk u obou modelů zadních reproduktorů je naprosto stejný. Každý model je kompatibilní s určitými soundbary a to je rozdíl mezi nimi.

    • Děkuji za radu, Q70T už nějaký týden mám tak přidám pohled obyč uživatele.
     – Q-Symphony je opravdu až od roku 2020 asi spojeno s earc, takže u mě nic což jsem tušil, ale přesto jsem doufal
     – Funkce, ovládání, připojení atd. mě naprosto vyhovuje a netoužím po ničem dalším
     Zvuk:
     – Filmy zde bych řekl, že přesně splnil očekávání, bar vtáhl více do děje a zvuk má opravdu prostorovější charakter
     – Hudba tady trošku zklamání, ještě si zkusím pohrát s nastavením nebo umístěním (možná je trošku nízko cca 50 cm od země), ale cítím zvuk trošku více „plechově“ s porovnáním třeba s jbl 2.1. Navíc mě vadí to, že zvuk vychází pouze z jednoho bodu, to je možná tím, že ten bar je prostě slabší na prostor kolem 35 m2.
     Celkově tedy je to tak 50:50, primární cíl byl seriál/film a tam jsem spokojen, ale to ostatní…
     Zkusím se zde ještě zeptat zda nemá někdo zkušenost se zadníma repro. I když v mém případě by se hodili možná spíše ještě dva satelity dopředu což asi nejde.
     Jak tedy zadní sada funguje? U filmů je mě jasné, že to dělá jen prostorový zvuk, ale jak se to chová při hudbě? hraje to zároveň i s barem?
     Druhá věc je který typ – je na výběr jen Samsung SWA-8500S nebo SWA-9000S logicky bych sáhl po 8500 protože jsou levnější, ale je tu otázka fungování zda pojedou s q70t co jsem pochopil dle návodu tak 9000s má nějaký párovací hw klíč do usb-c což 8500s nemá. Pokud má někdo s tímto zkušenost prosím o radu, děkuji

    • Covybrat.cz 08/04/2021 at 19:52

     Dobrý den,

     s ohledem na cenu je za mě lepší volba Q70T. V reálu je jeho projev skoro stejný, přesně jak zmiňujete. Aktuálně ji vidím nejlevněji za 9 500 Kč, to je skutečně rozumná cena. Při standardní cenovce okolo 11 000 kč bych zvažovali yamahu-yas207. Ta je o trochu horší, ale zase výrazně levnější. Při současné ceně mezi nimi není příliš velký rozdíl a proto bych zůstal u Samsungu.

 28. Dobrý deň,

  chcel by som poradiť s výberom soundbaru mám TV qe65q85r a rozmýšľal som nad spundbarom q70r, alebo q70t kde by som asi prikúpil zadné repro sw8500. Pripadne sa zamyslel nás q80r, ale tam my už z finančného hľadiska nevyjde zadné repro. Vďaka za radu. Ide mi hlavne o pozeranie TV s dosiahnutím očarujúcej priestorového zážitku. Ďakujem

  • Dobrý den,

   budete si muset vybrat Q70T s přikoupený reproduktory bude mít lepší prostorovost, zatímco Q80R sám o sobě má vyšší výkon a lepší zvuk (ale zase horší prostorovost). Takže s ohledem na poslední větu dotazu myslím, že Q70T + repro bude pro vás lepší volba. Mimochodem výtečný volba televizoru, Q85R byla extra povedená série.

 29. Dobrý den, 

  Potřeboval bych poradit s výběrem Soundbaru. Pracuji v obchodním oddělení stavební firmy a jeden velkoobchod si připravil produkty od Samsungu, jako dárek, za odběr určitého sortimentu zboží. Na výběr mám pouze tři produkty a ani jeden není z těch kvalitněších. Nepatřím k těm, kteří nějak často koukají na filmy, v televizi sleduju nejčastěji fotbal, hokej a hraju Playstation. Dále mám doma několik smart zařízení (teploměry, světla, ovladače rolet..) a to ovládám přes Tablet, který bych chtěl také používat, jako zdroj pouštění muziky ze Soundbaru. Nemohu se rozhodnout, který z dvou nabízených modelů by byl pro mě ideálnější.Myslíte, že by jste na to mohli kouknout a poradit mi.

  Samsung HW-T550
  Samsung HW-T650
  Samsung HW-S60

  • Dobrý den,

   osobně bych z této trojice bral Samsung HW-T650 (na rozdíl od Samsung HW-T550) je 3.1, má o něco čistší zvuk a ze všech tří nejvyšší hlasitost.  Nemá Wi-Fi, ale podporuje Bluetooth, takže hudbu z tabletu můžete do soundbaru dostat tímto způsobem. Za mě moc hezký dárek a pozornost od velkoobchodu, doufá že vám bude dělat radost.  

 30. Dobry den, mohl byste mi doporucit nejlepsi soundbar k Tv LG65B9 do prostoru 20m2, s cenou do 10.000,- Kc a do 20.000,- Kc? Dekuji

  • Dobrý den,

   už zvolna mizí z trhu, ale do první cenové kategorie krásně spadá Samsung HW-Q70R. S ohledem na cenu skutečně vydařený zvuk. V dražší cenové kategorii je dle mého ideální volba JBL Bar 5.1 (ještě pár tisíc zbyde).

 31. Dobrý den můžete mi prosím poradit pomoc při výběru soundbaru k tv LG 55 620S-ZA
  Místnost je velká cca 20m2 obývák v panelovém bytě 3+1
  Soundbar budeme využívat pro normální přehrávání pořadu
  Sem tam filmu a hudby z YouTube a mobilu
  Díval jsem se na některé ale moc tomu nerozumím např.

  Polk Sigma S2

  LG SL6YF

  Yamaha YAS-207
  Můžete mi poradit nebo říct který je vhodný a kvalitní pro nás? Popřípadně napsat jinou značku která je podle vás lepší nebo vhodnější JBL atd cena max 9000 kč
  Děkuji
  Pěkný den

  • Dobrý den,

   při dané ceně bych doporučil – LG SL8Y. Je to výborný soundbar, ke kterému lze případně dokoupit i zadní reproduktory a potom má opravdu excelentní zvuk na filmy. Pokud chcete trochu ušetřit a nejste tak náročný na kvalitu zvuku, lez pár tisíc ušetřit a vzít LG SL6YF.

 32. Dobry den podle recenzi bych si k nove tv vybral asi samsung Hw-Q90r,mohl by jste me v teto cenove relaci nabidnout neco co ma ješte lepši prostorovy zvuk myslim tím domaci kino??Máte prostě zkušenosti s nejakou značkou s cenou kolem 25000kč ktera by se ješte asi vice vyplatila z hlediska zvuku a prostorovosti nez zminovany samsung ? A ješte mám jeden dotaz vlastním kvalitni subwoofer k poslechu hudby nedá se tedy koupit od nejake značky at už soundbar či domaci kino bez basáku jednotlive ?? Předem dekuji za pomoc v orientaci.

  • Dobrý deň.. prosím poraďte mi neviem sa rozhodnúť medzi logitech z 906 a soundbarom samsung hw q60r…..chcem to do bytu hlavne na tv ..filmy…hry a sem tam hudbu…co hra lepsie.?..dolezite je aj hovorene slovo pri filme…dakukem

  • Dobrý den,

   Samsung HW-Q90R je na špičce mezi soundbary. Na to co ho chcete využít si myslím, že lepší nabídka není.Ad druhý dotaz, připadá mi vhodnější a snadnější koupit k doplnění starší repro přes nějaký audio bazar. A na poslech hudby (pokud si to můžete dovolit a chcete to nejlepší) bych se vyhnul soundbaru a volil klasické regálové, či sloupové repro. V podání zvuku je to opravdu znát.

 33. Dobrý den, neplánujete také recenzi soundbaru Anker Soundcore Infini Pro ? Na zahraničních serverech o něm mluví jako o nejlepším low budget produktu.

  • Dobrý den,

   uvidíme zda budu mít to štěstí mít ho aspoň chvíli k dispozici. Máte pravdu, že dosahuje velkých ohlasů na výtečný poměr ceny a výkonu v kategorii levných soundbarů.

 34. Dobrý den, vybírám soundbar k televizi, (Samsung ru8002) pro lepší zvuk z filmů. Nejvíce mě oslovili Sonos Beam a Samsung HW-Q60R/EN. Popřípadě Soundbar Sony HT-XF9000. Máte v plánu recenzovat HW-Q60R/EN? Který by jste mi doporučili? Mám rozpočet do 12 000, obývák má cca 19m2. Děkuji za radu a za Váš web, při výběru televize mi velmi pomohl. Děkuji

  • Dobrý den,

   z této trojice bych osobně bral Sony HT-XF9000. Má velmi podařený prostorový zvuk a solidní cenu. Přijde mi lepší než Sonos Beam. Samsung HW-Q60R/EN věřím, že bude na podobné úrovni jako to Sony (dle recenzí, které chváli jeho zvuk), ale neměl jsem možnost ho slyšet. Doufám, že se to změní a bude i recenze. Každopádně všechny tři možnosti posunou podání zvuku oproti tv reproduktorům skutečně hodně.

 35. Dobrý den,

  mám prosbu jestli jsem správně, uvažuji k koupi TV Samsung UE65RU7022 a doma mám soundbar Bose Solo 5. Jeden z motivátorů je ten, že bych rád používal jeden ovladdač. K TV bych tedy používal aplikaci O2 TV a zároveň potřebuji vyřešit zvuk. TV i Bose sice mají optické propojení, ale pak není možné na ovladači od TV nastavovat zvuk, takže nyní musím vytáhout ovladač Bose, nebo regulovat hlasitost přes STB od O2 (ten chci ale vyřadit).

  Asi to bude u podobných TV Samsung srovnatelné, ale poradíte mi jak propojit a používat jeden ovladač? Bose má jen optický vstup, 3,5 mm, coaxial, nebo BT – když propojím přes BT s telefonem, tak na telefononu mohu regulovat hlasitost – vím že to má své limity, ale dá se s tím standardně fungovat:)

  Při optickém propojení se po zapnutí TV samo zapne i Bose. Pak mě ještě napadlo naprogramovat DO o od TV jako univerzální a dostat do toho to Bose.

  Děkuji za radu

  • Dobrý den,

   bohužel vám neumím pomoci. Z čistě kabelového připojení je jedinou možností HDMI. Pokud ho Bose nepodporuje, tak nezbývá než ovládat skrze mobilní telefon a bluetooth. Co se týče poslední možnosti (přeprogramování dálkového ovladače), tak s tím nemám žádnou zkušenost. Pokud se vám povede situaci vyřešit nějakým jiným způsobem rád (stejně jako další čtenáři) něco přiučím a budu rád, pokud nám řešení napíšete do komentáře.

 36. Dobry den,
  Chtel bych Vas poprosit o radu s vyberem soundbaru nebo repro 2.1…mam tv panasonic tx 55cx670e bude zavesena na stene v obyvaku asi 4x5m…jde mi vylozene o zlepseni zvuku u filmu…mam momentalne soundbar s externim subwoofrem ale je to uplne zakladni typ takze pri dialogu slysim mirne huceni ze subwooferu…pri regalovych repro se bojim ze basy budou zbytecne moc hucet a zvuk a dialog u filmu bude tezkopadny…dekuji moc za odpoved O.Fiser

  • Dobrý den,

   v první řadě je důležité si odpovědět na co chcete nové audio použít. Pokud jen pro zlepšení zvuku televizoru, podíval bych se na nějaký dobře hodnocený soundbar z našeho testu na začátku článku (dle Vašeho rozpočtu). Pokud ho chcete využít i pro pouštění hudby doma, zvážil bych i reproduktory připojené skrze zesilovač. S podáním basů si můžete pohrát v nastavení a při pouštění hudby bude prožitek rozhodně vyšší. Soundbar je však rozhodně levnější řešení a pokud je cílem „jenL zlepšení tv zvuku, volil bych ho.

 37. Dobrý den,
  potřeboval bych poradit s výběrem soundbaru k TV Samsung QE55Q7FNA. Rád bych pouze zlepšil zvuk z TV a občas z herní konzole. Bydlíme v panelákovém bytě, takže velikost obývacího pokoje není velká. Nejsme náruživí posluchači hudby, spíš jde o vylepšení zvuku při sledování filmů.
  Rozpočet max. 10 tis. Kč.
  Koukal jsem po Samsung HW-R650/EN, Samsung HW-MS650, Samsung HW-R530/EN.
  Pozn.: nechci další ovladač.
  Předem děkuji za odpověď

  • Dobrý den,

   s ohledem na vaše očekávání a velikosti obývacího pokoje bude soundbar dobrou volbou. Osobně bych volil mezi R650 a MS650. U obou dvou půjde ovládat zvuk skrze ovladač od vašeho Samsung televizoru. R650 má subwoofer, MS650 se dodává bez něj. Zvukově by měli být na podobné úrovni (druhý jmenovaný jsem neměl možnost slyšet, vycházím z dostupných informací). Rozhodně mají oba dost výkonu pro menší obývací pokoj a zvuk z Q7FN dokáží hodně posunout.

 38. Dobrý den,

  děkuji za pěkné informace ve článku. Plánoval jsem pořídit klasické domácí kino 5.1+zesilovač, ale potom jsem zjistil že existují soundbary a nakonec jsem se rozhodl pro ně. Jelikož bydlím v bytě a obyvák není nijak moc velký, tak si myslím že soundbar je velice praktické řešení za rozumné peníze.Mám už 6 let starou Samsung TV (6 serie full HD) a chci vylepšit zvuk. Jedná se mi primárně o filmy a hraní na ps4. Rád bych měl aspoň „imitaci“ prostorového zvuku a aby šlo všechno pěkně propojit. Mám vybrané tyto favority: 1) Sony HT-RT3
  2) Samsung HW-M450 3)Samsung HW-N450 4)Samsung HW-K355
  Jaký by byl pro mě asi nejvhodnější?
  Děkuji za rady

  • Dobrý den,

   pro hraní her a sledování filmů je soundbar rozumnou volbou. Z těch co uvádíte bych volil nejspíš Samsung HW-K335. Ideální poměr cena výkon a zároveň by měl bez problémů spolupracovat s vaší tv. Je to starší model, tak se zvolna doprodává, ale za mě to není mínus, škoda jen že nechtějí s cenou klesnout ještě níž. Sony HT-RT3 je na tom s „prostorovostí“ o něco lépe, ale je také výrazně dražší a má nepříjemně hlučný ventilátor. Tím trpí velká část výrobní dávky a je to opravdu slyšitelné. Jinak nevím jaká máte očekávání, ale soundbarem v cenové hladině 5-10 000 Kč rozhodně vylepšíte zvuk z tv, ale zase nemůžete očekávat zázraky. Ty umí výrazně dražší mašinky. Ale jestli jste doteď měl jen zvuk z tv, rozdíl bude znatelný.

   • Dobrý den, měl jsem možnost poslechnout si Yamaha Yas-207. Chtěl bych ho do obýváku, který je propojený s kuchyní cca 35m2. Bude dostačující na pokrytí takové plochy? Vychází cca na 5.600,-. Dosavadní domácí kino Panasonic SC-HT540 5.1 které nemá optický vstup ani HDMI a s Tv musí být propojeno přes adaptér Optika/Jack.

    • Covybrat.cz 19/04/2020 at 17:34

     Dobrý den,

     řekl bych že skoro jistě ano. Záleží samozřejmě na tom jaké je rozvržení místnosti a z jaké pozice ho budete poslouchat. Pokud se bavíme, že budete sedět naproti televizoru, tak bych neměl žádné obavy. Celkově je s ohledem na cenu Yas-207 výtečnou volbou pro ty co chtějí zlepšit zvuk z televizoru za rozumnou cenu.

 39. Dobrý den
  1. dotaz: Soundbar Yamaha YSP 2700 má u vás hodnocení kvality zvuku pro hudbu 92%. Je to hodnocení k Hi-Fi?
  2. dotaz: Soundbar mohu umístit pouze nad televizi pod strop do výšky 2 m nad podlahu. Když bych jej obrátil reproduktory dopředu a dolů, zvládl by tu změnu soundbar? Šel by zvuk opět např. zleva doprava jako letící letadlo ve filmu?
  3. Chci soundbar hlavně pro hudbu a převážně pro vážnou hudbu. Má smysl Dolby Atmos?
  Přeji úspěšný rok 2019

  • Dobrý den,

   díky za přání do roku 2019, přeji ať se daří i vám. Začnu od toho nejdůležitějšího a tím je informace na konci. Pokud je vaším cílem poslouchat primárně hudbu a zvuk u televize je spíše doplněk, budete mnohem spokojenější s kombinací dvou klasických reproduktorů a zesilovače. Soundbary jsou primárně pro filmový zvuk, kde ty lepší z nich dokáží poskytnout velmi kvalitní zážitek. Ale v reprodukci hudby nemají šanci ani proti výrazně levnějšímu repro se zesilovačem. Jinak umístění soundbaru u stropu a blízko u stěny není moc rozumná volba, potřebuje kolem sebe trochu prostoru, jinak slyšíte dost dunivý zvuk.

 40. Dobrý den,

  chtěl bych poprosit o radu ohledně zvukové soupravy a připojení, jelikož se v tom moc nevyznám. Mám v plánu pořídit reproduktory 5.1 například Logitech z906 nebo 5.1 soundbar, třeba sony HT-RT3. Audio chci připojit PŘÍMO k TV SONY KD55XF9005. Důvodem je především sledování filmů z KODI. Rád bych poslouchal v 5.1 DOLBY a DTS. TV oba formáty podporuje, ale netuším, zda je musí podporovat i audio systém. Například Logitech z906 má integrované dekodéry, ale HT-RT3 nikoliv. Nevím tedy, zda by Soundbar SONY hrál V DOLBY a DTS. Dále jsem četl, že nejlepší připojení je přes HDMI, ale Logitech z906 má (mimo jiné) „jen“ optiku. Takže v tom nemám úplně jasno. Případně nejsem vyhrazen přímo k těmto produktům, jen mě oslovili. Cenový strop jsou právě zmíněné Logitech z906. Kdyby jste mi to mohli objasnit, byl bych velice vděčen.

  Děkuji za reakci a předem přeji hezké Vánoční svátky

  Ondra

  • Dobrý den,

   děkujeme za přání i za dotaz. Prvně k podpoře DOLBY a DTS. Pokud je chcete přehrávat, tak je musí soundbar či repro podporovat. To, že je některé zařízení nepodporují, není většinou tím, že by na něj neměli hardware, ale tím, že se musí licencovat. To znamená, že když má přístroj podporu DTS, musí z každého vyrobeného kusu odvést nějaké peníze vlastníkovi licence. Proto je někdy výrobci kvůli cenové politice vynechají. Co se týče „optiky“ vs „HDMI“, tak je to tak, že HDMI umí větší datový tok. Optika nedokáže přenést některé formáty, například Dolby TrueHD nebo DTS HD Master Audio. V obou případech se jedná nadstavby Dolby Digital a klasického DTS (obě tyhle zvládnete i s optikou). Uvádí se, že rozdíl mezi Dolby TrueHD a Dolby Digital (to stejné bude platit i pro DTS) zaslechnout jde, ale potřebujete k tomu mít opravdu slušné reproduktory (bavíme se o větších deseti tisících). Já ho neznamenal, ale to bude do velké míry tím, že nejsem obdařen hudebním sluchem 🙂 Ve zkratce, myslím že by vám měl Logitech z906 s optickým kabelem bez obav vyhovovat.

 41. Dobrý den,
  který s testovaných soundbarů je vybaven FM tunerem.

  Děkuji

  • Dobrý den,

   pokud mě paměť neplete, tak žádný. V posledních letech fm tunery z nabídky mizí a přístroje hodně spoléhají na internetové připojení. Ale díky za tip, tenhle parametr nám chybí. Při aktualizaci článku doplníme.

 42. Dobrý den,
  rád bych vás poprosil o radu ohledně výběru soundbaru. TV Toshiba jsem si již na základě vašich rad vybral :-), a jsem zcela spokojený. Kromě zvuku- není tak špatný, ale oproti staré TV Sony, je značně chudší. Nejsem audiofil, potřebuji jen vylepšit zvuk z TV. Proto soundbar. Čím víc ovšem hledám, tím víc se v tom ztrácím. Přijde mi, že každému modelu něco chybí…
  Rád bych model, který vylepší zvuk v celém frekvenčním rozsahu, nejlépe ovšem s účinnou technologií typu „clear voice“. Uvažoval jsem o něčem jak je Samsung HW-MS650, ale to už je docela „macek“ a cena dost vysoká. Když už si nějaký model vyberu, tak z recenzí zjistím, že nemá HDMI, nebo samostatnou regulaci basů… Se subwooferem nemám vlastně vůbec zkušenosti – tady bych se rád zeptal, zda se systém se subwooferem dá vůbec provozovat tak, abych nerušil sousedy(pokud ano, tak bych asi volil system 2.1). Není tedy nakonec lepší soundbar bez něho? (typ 3.0 ), například?
  Nebudete samozřejmě za mne vyhledávat komkrétní model – Jen bych uvítal bych nějaké doporučení na základě vašich zkušeností, čeho se asi přidržet při výběru. V testu například velmi dobře obstál Samsung HW-K335(pokud tedy není problém se subwooferem).
  Děkuji za váš případný názor.
  Richard

  • Dobrý den,

   moderní tenké televizory přinášejí řadu výhod, ale fyziku neobelstí a proto je vydávaný zvuk takový jaký je. Je dobře, že jste si vědom omezení soundbaru co se týče poslechu hudby (ve srovnání s cenově adekvátní klasickou audiosoustavou). Ad subwoofer – přidá basy, ale samozřejmě je dunivý a pokud bydlíte v bytě, budou o něm sousedi vědět. Provozovat bez rušení sousedů jde, ale samozřejmě se musíte s hlasitostí držet na uzdě. Ono taky dost záleží na toleranci sousedů. Zažil jsem starší paní, které vadila i běžná chůze a během studentských let i velmi tolerantní sousedy, kteří toho snesli opravdu hodně 🙂 Samsung HW-K335 rozhodně posune zvuk vaší televize o kus dále. Běžně býval dostupný třeba v Datartu/Okay, tak si ho můžete zajít poslechnout, jestli máte některou z prodejen po ruce.

 43. Dobrý den,

  potřeboval bych od vás poradit a třeba vybrat. Co by jste doporučili domácí kino nebo soundbar, já jsem měl domácí kino canon a odešel mi subwofer, tak nevím co tedˇ, mám receiver onkyo a nevím jestli jde propojit receiver se soundbarem, že bych ho ještě využil. Poradte mi prosím, co bych si měl pořídit.

  • Dobrý den,

   strašlivě záleží k čemu ho chcete využívat. Zjednodušeně řečeno, pokud je pro vás důležitý i poslech hudby, tak bych se soundbaru vyhnul. Jestli to máte pro zlepšení diváckého zážitku tak soundbar stojí za zvážení. Co se týče propojení s recieverem, tak by to asi šlo. Soundbar připojíte k recieveru jako predni par repro. Receiver vlastně sloužil jako přepínač vstupu a předzesilovač. Ale praktickou zkušenost s tímto řešením nemám.

 44. Dobrý den,

  Bose Solo 5 má skutečně režim dialog, který sníží basy a naopak trochu zvýší středy. Žádné extra zázraky od něj čekat nelze, ale k určitému zlepšení zřetelnosti dochází. Jelikož se jedná o hodně subjektivní parametr, doporučil bych vám si ho někde poslechnout (pokud máte možnost). Druhou variantou je nákup přes internet a případné vrácení, pokud nebudete spokojen. Na to máte zákonný nárok do 14 ti dní od nákupu.

 45. Vážení,
  zajímá mne soundbar Bose Solo 5. Je mně 81 let a tak nemám již dokonalý sluch a mám problém s mluveným slovem u filmů. Zlepšení poslechu hudby nepotřebuji. U Bose Solo 5 v parametrech uvádějí velké zlepšení zvuku mluveného. Máte s ním nějaké zkušenosti?
  Děkuji předem za Vaši odpověď, s pozdravem V.Lejdar

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo