Jak vybrat spalovač tuku Bez pohybu to nejde!

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Jistě to zná každý z nás, ať už je plavková sezóna v plném proudu, anebo je těsně po Vánocích, všichni by chtěli vypadat co nejlépe v co nejkratší možné době. Na internetu nás mnohdy lákají reklamy poukazující na různé produkty, které nechají vaše kila kouzelně zmizet. Ale jak je to s nimi doopravdy? Skutečně vás zbaví tuku samy od sebe? Pojďte s námi nahlédnout pod víčka spalovačů a dozvíte se jak je to s těmito zázraky v lahvičkách doopravdy.

Recenze spalovačů tuku

Hned na úvod bychom chtěli podotknout, že žádný z testů ani na ten nejlepší spalovače tuků nebude fungovat bez vašeho přičinění. Veškeré odborné recenze spalovače tuků předpokládají, že jdou ruku v ruce s pohybem, a to samé předpokládáme také my. U daných produktů jsme se dívali hlavně na formu, složení a užívání v tréninkový i klidový den. V obecné části rádce jsme se potom zaměřili na další dostupné formy, doporučené dávkování i podporující účinky jednotlivých látek. Zjistili jsme například, že se můžete vydat i přírodní cestou, ale i to, že nic nepůjde bez správného jídelníčku a přiměřeného pohybu.

Ladylab Fat killer

FormaTobolky
Užívání v tréninkový den1 tobolka 15 minut před plánovaným výkonem
Užívání mimo trénink1 tobolka ráno
Dostupná balení60, 120 tobolek

Složení: Guarana, kofein, extrakt ze zeleného čaje, L-karnitin, černý pepř, synefrin, chrom, stearan hořečnatý a želatinová tobolka

Ladylab, jak už název vypovídá, se orientuje hlavně na něžné pohlaví a v tomto světě patří k nejlepším spalovačům tuku pro ženy, kterému nabízí široké spektrum doplňků napomáhajícím k hubnutí, regeneraci, odvodnění i detoxikaci těla. Výrobce jednoduše ví, co ženy požadují. Fat killer se skládá zejména z L-karnitinu, guarany a přírodních polyfenolů běžně se vyskytujících třeba v kakau, ořeších, ovoci či zelenině.

Kombinace výše uvedených látek mobilizuje tukové zásoby a veškerá energie je brána právě z nich. Navíc by se mělo nastartovat rychlejší spalování těchto nežádoucích tuků. Fat killer patří mezi stimulanty, což znamená, že je vhodné jej polknout alespoň 30 minut před plánovaným cvičením. To vám umožní podat vyšší fyzický výkon a cvičení provádět efektivněji, rychleji a s kvalitním výsledkem, jež bude viditelný už po několika týdnech, protože vaše výdrž bude delší. Vyhnout byste se mu však měli, pokud trpíte citlivostí na kofein. Dále není vhodný pro kardiaky a pro osoby s vysokým krevním tlakem – zejména právě kvůli vysokému obsahu kofeinu (124 mg v jedné tobolce). Sahat by po něm neměly ani těhotné a kojící ženy či mladiství do 18 let.

 • dostupná možnost většího a levnějšího balení
 • využití přírodních látek
 • rychlý nástup účinku
 • širokospektré zastoupení produktů na e-shopu výrobce
 • může se vyskytnout lehké pálení žáhy
Zjistit cenu

Nutrend Carnitine 100 000

FormaTekutá
Užívání v tréninkový den10 ml 30 minut před výkonem
Užívání mimo trénink10 ml 30 minut před snídaní
Dostupná balení1 000 ml (citron, pomeranč, višeň)

Složení: L-karnitin, kyselina citronová, kyselina jablečná, konzervant sorban draselný, benzoan sodný, D-pantothenát vápanatý (vitamín B5), pyridoxin hydrochlorid (vitamín B6), sladidla acesulfam K a sukralóza, sladidlo sterol – glykosidy

Pokud sáhnete po přípravku Carnitine 100 000, pak si pořizujete produkt s nejvyšším obsahem karnitinu, jaký je na našem trhu dostupný. Karnitin jako takový je nejvíce vyhledávanou složkou zejména při dodržování redukčních diet, ale sahají po něm i lidé psychicky vyčerpaní a unavení. Jedná se o tělu vlastní látku, která když v organismu chybí, pak se projevuje právě únavou, podrážděností či náladovostí. Nikdy však nepřekračujte doporučené denní množství, které není více než 10 ml – můžete si je dopřát buď ráno na lačný žaludek, anebo 30 minut před tréninkem – pak byste během tréninku měli pociťovat menší únavu a vaše svaly by měly být „nakopnuté“ k lepším výkonům.

V uvedeném balení je 100 dávek, které vám vydrží přesně 100 dní při pravidelném užívání. Vybrat si můžete ze tří příchutí, a to citron, pomeranč a višeň, všechna balení jsou však bez cukru s přidanými vitamíny B5 a B6, které přispívají ke zmírnění únavy i k napomáhání správného fungování metabolismu. Mějte však na mysli, že ani tento přípravek nenahrazuje pestrou stravu, není určený pro děti ani těhotné a kojící ženy.

 • rychlý nástup účinku
 • větší výdrž během tréninku
 • nevýhoda velkého balení z hlediska skladování
 • náchylnějším jedincům může způsobit zažívací problémy    
Zjistit cenu

GymBeam Nero

FormaKapsle
Užívání v tréninkový den2 kapsle ráno na lačno a 2 kapsle před hlavním jídlem
Užívání mimo trénink2 kapsle ráno na lačno a 2 kapsle před hlavním jídlem
Dostupná balení120 tablet

Složení: Extrakt ze zelené kávy, kofein, L-karnitin, maltodextrin, extrakt ze zeleného čaje, bromelin, extrakt z bílého čaje, extrakt z černého čaje, oxid křemičitý, fosforečnan vápenatý, želatina

Komplexní spalovač GymBeam Nero má rychlý nástup účinku a navíc slibuje kontrolu chuti k jídlu, zlepšení metabolismu a efektivnější spalování kalorií. Výrobci vsadili na přírodní produkty v podobě kofeinu a extraktů z bílého, zeleného i černého čaje a zelené kávy. Ve správném poměru jsou tyto látky schopné zrychlovat metabolismus, podporovat spalování tuků a dodat tělu potřebnou energii. Tento produkt je doporučováno brát kontinuálně, rozdělení mezi tréninkovým a netréninkovým dnem výrobce neuvádí.

Ačkoli je doporučováno užívat dvě kapsle ráno a dvě kapsle před hlavním jídlem, doporučili bychom Vám se na dávkování podívat podrobněji s ohledem na vaši tělesnou konstrukci – jelikož je známo, že tento produkt je vhodný jak pro ženy, tak muže. GymBeam patří mezi termogenní produkty, a proto byste už i při lehkém tréninku měli pociťovat větší pocení. To poukazuje na přeměnu tuků v energii. Ovšem i zde platí, že výrobek neslouží jako náhrada pestré stravy, a protože obsahuje vysoký podíl kofeinu, jeho užívání by měli zvážit lidé s vysokým krevním tlakem.

 • velmi dobrý poměr cena/kvalita
 • nezatěžuje organismus jako jiné chemické spalovače
 • delší interval k viditelným výsledkům
Zjistit cenu

Grenade Black Ops

FormaTablety
Užívání v tréninkový den1 tableta na lačno, 1 tableta před tréninkem
Užívání mimo trénink1 tableta na lačno, 1 tableta před obědem
Dostupná balení4, 44 nebo 100 tablet

Složení: Niacin, vitamín B6, chrom, kofein, taurin, kajenský pepř, cholin, extrakt ze zeleného čaje, extrakt z pravého kávovníku

Firmu Grenade sídlící na českém trhu od roku 2010 si jistě zamilují všichni sportovci, kteří mají sestavený náročný cvičící plán. Samotné designové balení lahodí oku každému zákazníkovi hledícího nejen na kvalitu. Tento stimulant byl vyroben především pro muže, kteří preferují rychlý nástup účinku a silný stimulační efekt, což ocení hlavně při vysoce intenzivním intervalovém tréninku. Black Ops přesně ví kdy a kde nejvíce „nakopnout“, pomáhá spalovat velké množství tuku a veškerou vydobytou energii směřuje na delší tréninkovou výdrž. Obsažené látky v Black Ops fungují následovně – nejprve nastoupí na řadu kofein, aby mobilizoval tuk v buňkách, zelený čaj se postará o rychlejší metabolismus a oxidaci tuků, se kterou mu pomáhá kajenský pepř.

Extrakt z kakaa rozšiřuje cévy, pomáhá jako „nakopávač“ a zpracovává uvolněné tuky. Pokud s přípravkem teprve začínáte, užívejte jednu tabletu po dobu sedmi dnů. Následující týden (pokud jste bez známek vedlejších účinků) se začněte držet doporučeného dávkování, ale nikdy nepřekračujte užívání dvou tablet denně. Jelikož je tento spalovač tuku silný sám o sobě, nedoporučuje se při jeho užívání kombinace s dalšími stimulanty, a pokud se u vás objeví některé z negativních příznaků jako závrať, nespavost, třes, bušení srdce nebo bolesti hlavy, pak jej raději vysaďte.

 • silný stimulant pro vrcholový trénink
 • zaměřený hlavně na muže
 • možný výskyt negativních účinků
Zjistit cenu

Nutrex Lipo 6 black

FormaTablety
Užívání v tréninkový den1 tableta ráno, 1 tableta odpoledne
Užívání mimo trénink1 tableta ráno, 1 tableta 3 minuty před cvičením
Dostupná balení30 tablet

Složení: Kofein, citrus aurantinum, coleus forskohlii, černý pepř, extrakt z kakaovníku

Americká společnost Nutrex, která se zabývá vývojem a výrobou podporujících suplementů, byla založena v roce 2002 ve Spojených státech amerických. Více než o tablety se jedná spíše o formu tekutých kapslí, které zaručují rychlou absorpci obsažených látek. Látky, které jsou obsažené v jedné denní dávce (2 kapslích) jsou zastoupeny zejména kofeinem, jež sportovcům pomáhá koncentrovat se na trénink a oddaluje únavu, citrus autantinum se postará o lepší spalování tuků, coleus forskohlii maximalizuje termogenní efekt, černý pepř zlepšuje absorpci a extrakt z kakaa pomáhá s ještě lepším trávením sacharidů a tuků. Ačkoli v Americe platí Nutrex Lipo za jeden z nej spalovačů tuků na tamějším trhu, v České republice takový výrobek originálně neseženete.

Normy Evropské unie jej značně omezují, a proto pokud stojíte o opravdovou nefalšovanou kvalitu, budete se muset podívat na zámořské webové stránky. Jestliže po takové možnosti opravdu sáhnete, mějte se na pozoru, abyste dodržovali také originální dávkování – 1 tabletu ráno a 1 tabletu odpoledne (maximálně však 6 hodin před plánovaným spánkem). Toto dávkování dvou tablet denně je však určeno pro vrcholové sportovce, běžným uživatelům (tedy těm, kteří posilovnu navštěvují maximálně třikrát týdně) postačí 1 tableta denně. Jelikož je však český výrobek značně osekán, co se složení týká, navýšilo se i jeho dávkování v evropských zemích na 2 tablety denně. I tak vám jistě pomůže s redukcí tělesného tuku při pravidelném cvičení. Ať už si však pořídíte originální americké balení, anebo pozměněné evropské, nezapomeňte na to, že při užívání tohoto přípravku je nutné dodržovat určitý cyklus užívání, a to 8 týdnů užívání a 4 týdny přestávky.

 • jeden z nejúčinnějších prostředků na americkém trhu
 • malé balení
 • dvojí složení výrobku
Zjistit cenu

Druhy spalovačů

Na trhu se můžete setkat s různými typy spalovačů.

Komplexní vs. jednosložkové

Komplexní spalovače tuků obsahují několik druhů látek a ve spojení s jinými látkami mají synergické účinky (díky kterým se jejich efekt zvyšuje). Jednosložkové nejsou složeny z více než jedné látky. Jistou výhodou tak je, že si vyberete pouze ty látky, které skutečně chcete a můžete je mezi sebou kombinovat dle potřeby. Kombinace komplexních produktů se výrazně nedoporučuje.

Práškové vs. tabletové vs. tekuté

Práškové lze užít kdekoli, avšak jejich poměr a dávkování si musíte pohlídat sami. Výrobci tabletových spalovačů mysleli na dávkování za vás, a proto stačí, když je budete užívat dle příbalového letáku. Tekuté „nakopávače“ existují v různých příchutích i různých velikostech, ale právě u nich byste měli být s dávkování nejobezřetnější.

Termogenní vs. netermogenní

Termogenní spalovač zvyšuje teplotu organismu, tím se rychleji spotřebovává energie a ke spalování podkožního tuku dochází rychleji. Patří mezi komplexní a většinou obsahují kombinaci kofeinu, synefrinu a extraktu ze zeleného čaje. Netermogenní produkty jsou sice méně účinné než jejich předchozí kolegové, avšak jejich účinnost je daleko delší, což ocení jistě všichni sportovci s rozloženým tréninkem po celý den. Tyto produkty můžete najít jak v jednosložkovém, tak i komplexním provedení. Obecně platí, že pro lehkou aerobní aktivitu byste měli zvolit netermogenní zástupce, díky kterým se budete cítit svěží a energičtí. Na druhou stranu, jestliže preferujete intenzivní tréninky, zvolte termogenní spalovač, který se dá použít i jako „nakopávač“ před tréninkem.

Kdy a jak spalovače používat

 • Ideálně 30–60 minut před cvičením,
 • nikdy ne před spánkem (nemuseli byste usnout),
 • NIKDY na lačný žaludek (látky v nich obsažené často dráždí žaludeční stěnu),
 • nezapomínejte na kombinaci se zdravou stravu a pravidelným pohybem.

Samotné dávkování

 • Pro začátečníky je poměrně obtížné stanovit si ideální dávku,
 • vždy se raději zeptejte kvalifikovaného trenéra nebo si podrobně přečtěte příbalové informace,
 • nedívejte se na cenu, ale na recenze, kvalitu a dejte na rady zkušených odborníků.

Jak fungují spalovače tuků

Nezapomínejte na to, že spalovač je pouze doplňkem a ne základem ke zdravému hubnutí. Proto byste se měli zaměřit hlavně na svůj jídelníček, omezit příjem kalorií a zařadit do stravy dostatek bílkovin i vlákniny a hlavně se musíte začít věnovat pravidelnému cvičení. Že to není to, co jste čekali? Možná si také kladete otázku, k čemu si tedy spalovač vůbec pořizovat, jenže ono to bez úpravy jídelníčku a pravidelného pohybu nepůjde. Spalovače vám pouze pomohou navýšit spálené množství kalorií – tuky se vám jednoduše a rychleji promění na energii. Spalovače tuků jsou většinou účinné, pokud je kombinujete se zdravým životním stylem. Pokud však hledáte noční spalovače tuků, které fungují, nejspíš se nedohledáte.

Základní látky vyskytující se ve spalovačích

CLA

 • Kyselina linolová,
 • zabraňuje vstřebávání tuků z potravy,
 • vhodná pro dlouhodobé používání, trvá i několik týdnů, než zaznamenáte účinek,
 • doporučená denní dávka: 3 200 – 6 400 mg.

HCA

 • Kyselina hydroxycitronová,
 • zabraňuje přeměně sacharidů na tuky,
 • potlačuje chuť k jídlu,
 • doporučená denní dávka: 500 mg.

Kapsaicin

 • Poměrně dobře známá látka zejména díky chilli papričkám,
 • využívá tuky jako okamžitý zdroj energie.

L – karnitin

 • Obsažen zejména v hovězím mase a zvěřině (bohužel jen malé množství),
 • působí jako okamžitý zdroj energie,
 • podporuje intenzivní tělesný výkon,
 • zlepšuje kvalitu kostí, posiluje imunitní systém,
 • doporučená denní dávka: 500 – 2 000 mg.

Kofein

 • Nejběžnější látka,
 • zvyšuje výdej energie a zlepšuje výkonnost,
 • pomáhá využít tuk jako zdroj energie,
 • nízká cena,
 • nepotlačuje chuť k jídlu, ale stimuluje organismus,
 • ideální podávání v tabletách,
 • doporučená denní dávka: 100 mg a více.

Synefrin

 • Obsažen hlavně v termogenních spalovačích,
 • potlačuje chuť k jídlu,
 • pozor na problémy s trávením při jeho užívání,
 • doporučená denní dávka: 10 – 30 mg.

Zelený čaj

 • Dokáže zvýšit výdej energie i o 5 %,
 • doporučená denní dávka: 500 mg.

Zelená káva

 • Obsahuje kyselinu chlorogenovou,
 • spaluje tuky a snižuje krevní tlak,
 • doporučená denní dávka: 120 – 300 mg.

Přírodní spalovače tuků

Garcinie kambodžská

 • Plody rostliny původem ze Srí Lanky,
 • zpomaluje ukládání tuků,
 • zároveň urychluje spalování.

Guarana

 • Stimuluje paměť a odstraňuje únavu,
 • podporuje metabolismus tuků,
 • je dobrým přírodním spalovačem, který lze užívat při vysokém krevním tlaku.

Cholin bitrát

 • Podoba vitamínu B, který odstraňuje bolest svalů i kloubů.

Vyhněte se spalovačům, pokud

 • Trpíte onemocněním srdce,
 • se léčíte s cukrovkou,
 • trpíte jaterním onemocněním.

V našem rádci jsme zdravotní potíže spojené s vedlejšími účinky spalovačů tuků chtěli ponechat stranou, protože nejsme zdravotní odborníci. Nicméně stále byste měli mít na mysli, že své tělo povzbuzujete uměle vytvořenými látkami (pokud nesáhnete po přírodní formě), které, ať už chcete nebo ne, ovlivňuje vaše tělo. Při nesprávném a dlouhodobém užívání se však zvyšuje negativní dopad na organismus, ať už je to zvýšení krevního tlaku, ovlivnění jaterních funkcí, náchylnost žaludeční stěny či problémy s erekcí u mužů. Proto je důležité, abyste si vybrali šetrný spalovač, který bude schopen podpořit vaše výsledky, ale nezničí vaše tělo.

Jídelníček podporující spalování

Samozřejmě nemůžete očekávat, že spalovače udělají všechnu práci za vás a vy budete jen sedět na gauči a krmit se brambůrkami. Myslete na to, aby:

 • Z vašeho jídelníčku zmizelo množství sacharidů (sladkosti, ale také nadměrné množství pečiva).
 • Jste jedli pravidelně (stačí i malá svačinka v podobě zeleniny nebo ovoce).
 • Jste nekonzumovali příliš tučného masa a uzenin.
 • Zmizely instantní a konzervované potraviny (zdravých receptů je plný internet a domácí pomazánka je hotová jedna dvě).
 • Váš pitný režim byl dostačující (už staré pořekadlo našich babiček říká, že hlad je převlečená žízeň. Pití by však mělo být rozvrstveno do celého dne v pravidelných dávkách, a čím více se blíží hodina spánku, tím méně byste měli pít, protože i ledviny potřebují odpočívat).
 • Zkuste zařadit zejména čistou vodu a bylinkové čaje.
 • A hlavně, zkuste se zamyslet nad tím, co by vašemu tělu mohlo scházet. Určitě tušíte, že máte vysoký příjem sladkostí, jíte málo zeleniny nebo opomíjíte pitný režim. Nemusíte hned začínat s drastickými dietami, protože málokdo je schopen je držet opravdu důsledně bez následného jo-jo efektu.

Alfu a omegu tvoří pohyb

Ačkoli se náš článek zabývá spalovači tuku, samy od sebe fungovat nebudou, neboť – kde je příjem, musí být i výdej. A to samé platí u kalorií. Produkty na spalování tuků podpoří pouze samotný spalovací proces, který se v našem těle děje při pohybu, to znamená, že čím více budete cvičit, tím více spálíte. Když budete ležet u televize a cpát se řízkem, jenom tím vyhodíte peníze. Proto se v první řadě zamyslete, jaký druh sportu byste preferovali. Pokud jste nikdy necvičili, pak můžete pro začátek zkusit procházky ve svižnějším tempu a časem přesedlat na běh. Jestli nemáte rádi posilovací aktivity a nedovedete si sami sebe představit v posilovně, vyzkoušejte třeba jógu či dynamičtější aerobic nebo plavání.

V případě, že se prozatím necítíte na žádný ze sportů, otevřete doma počítač a podívejte se na kvalitní internetová videa – většinou trvají 20–30 minut a trenér cvičí po celou dobu s vámi. Takže žádné výmluvy a s chutí do toho! Doufáme, že se nám podařilo shrnout všechny důležité body a udělat vám pořádek v tom, co to jsou spalovače a jak doopravdy fungují, jelikož se okolo nich stále vyskytuje spousta mýtů. Rozhodně zapomeňte na to, že byste si večer vzali zázračnou kapsličku a ráno měli nakročeno k vysněnému six-packu.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.4/5 47 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo