Jak vybrat televizi

Pokud se chystáte vyměnit váš starý televizor za nový, měli byste vědět, jaké druhy televizí dnešní trh nabízí a také jakými radami se při výběru řídit. Nenechte se zlákat pěknými obrázky, které v obchodech na televizích běží, často jsou upraveny pouze pro předvedení barev apod. Ale jak na nich bude vypadat skutečné televizní vysílání? Poradíme vám, jak při nákupu televize postupovat.

Výběr televize podle parametrů

Velikost televize

Než se vydáte do obchodu, promyslete si velikost úhlopříčky televize. Měli byste vědět, že velká obrazovka vždy neznamená lepší pocit ze sledování televize. Jestliže máte menší obývák, televizní kanály nepřijímáte ve vysokém rozlišení a nemáte ani blu-ray přehrávač, televizi s obří úhlopříčkou příliš nevyužijete.

Televizi s velkou úhlopříčkou využijete tehdy, když přijímáte signál ve vysokém rozlišení. Ten se šíří přes HD televizní kanály, blu-ray nosiče a také ho využívá spousta videoher.

Jestliže váháte nad tím, jak velkou televizi koupit, změřte si velikost obýváku, nebo pokoje, ve kterém ji budete sledovat. Optimální pozorovací vzdálenost televize jednoduše vypočítáte, když úhlopříčku vynásobíte 2,5. Pozorovací vzdálenost televize je však také individuální záležitostí. Zohlednit musíte kvalitu signálu, typ programu nebo filmu, okolní podmínky a osobní preference.

Rozlišení televize

Na pozorovací vzdálenost má velký vliv rozlišení vysílání:

 • Full HD – rozlišení 1920×1080 pixelů je dnes už standardem
 • HD ready – rozlišení 1280×720 pixelů je dnes již zastaralé a ve většině případů nedostačující
 • 4K = Ultra HD – rozlišení 3840×2160 pixelů nabízí 4x více zobrazovaných informací, než standardní Full HD

Doporučená pozorovací vzdálenost

S ohledem na to, že většina prodávaných televizí má 4K rozlišení jsme upravili tabulku doporučené vzdálenosti. Při pohledu na tabulku si mnoho uživatelů může říct, že uvedené hodnoty jsou příliš nízké a že před televizí sedí ve vzdálenosti větší než tři metry. To je naprosto v pořádku. Uvedená vzdálenost je brána jako nejmenší doporučená. Je naprosto v pořádku mít televizi dále.

Velikost úhlopříčky Doporučená pozorovací vzdálenost
32“/ 81 cm 0,7 – 0,8 m
40“/ 101 cm 1 – 1,2 m
49“/ 125 cm 1,4 – 1,6 m
55“/ 140 cm 1,8 – 2 m
65“/ 165 cm 2,2 – 2,4 m
75“/ 190 cm 2,4 – 2,6 m

Typy televizního signálu

Další důležitou věcí, která ovlivní nákup televize je televizní signál. Podle něj totiž budete vybírat TV tuner. Ten je potřebný pro zobrazení signálu na obrazovce.

Existují 3 základní druhy:

 •  pozemní DVB-T
 •  kabelové DVB-C
 •  satelitní DVB-S

Tuner pro kabelové a pozemní vysílání je dnes většinou součástí běžně prodávaných televizí. Pokud chcete satelitní vysílání, budete si muset koupit satelitní anténu a k ní satelitní přijímač, nebo televizi, která už má satelitní tuner zabudovaný.

Novinkou je DVB-T2. To je nový standard digitálního vysílání. Díky tomuto standardu lze do jednoho vysílacího multiplexu vložit více televizních stanic. Stávající set-top-boxy pro DVB-T nedokáží tyto data zpracovat a proto je nutné koupit nový set-top-box. Proto při koupi nové televize kontrolujte zda má podporu DVB-T2!

Výběr televize na prodejně

Pokud si jdete televizi vybrat na prodejnu, nezapomeňte, že je tam obvykle mnohem více světla než v šeru ve vašem obýváku. Obrazovky také mají často speciální nastavení obrazu a promítají klipy, které byly vytvořené především pro účely reprezentace. Uvidíte i ty nejmenší detaily, syté barvy, ale běžný výkon vám zůstane skrytý.

Nechte si proto ukázat normální televizní vysílání, které vám většinou odhalí kvality a nedostatky vámi vybrané televize. Má pleť moderátora přirozenou barvu? Je běžící text s krátkými zprávami rozmazaný nebo trhaný? Také požádejte o ztlumení světel a jiné nastavení obrazu. Zaměřte se na to, jestli je dostatečně ostrý z každého úhlu pohledu a jestli jsou tmavé scény zobrazené v dostatečné kvalitě.

Co je lepší LED nebo LCD televize?

Pokud si vybíráte LCD televizi, zaměřte se na pozorovací úhly. Z každého úhlu by měl být obraz víceméně stejně kvalitní. Neměli byste zpozorovat změny jasu, kontrastu ani barev.

Důležitým faktorem je také technologie podsvícení. LED televize se od klasických LCD liší tím, že zářivé trubice, které se používají k podsvícení panelu, jsou nahrazeny stovkami světélkujících diod. Dochází tak k rovnoměrnému prosvětlení celé plochy.

Pokud se setkáte s označením Edge-LED, znamená to, že jsou diody umístěny jen po okrajích obrazovky. Používá se menší počet diod a televizor může být ještě tenčí. Nevýhodou je, že podsvícení nemusí být úplně rovnoměrné. Nejvíce si tohoto nedostatku všimnete u tmavých záběrů.

Televize s LED podsvětlením jsou energeticky úspornější a ekologičtější, protože neobsahují rtuť, jako klasické LCD modely.

TV vychytávky a reklamní chytáky

Přemýšlíte jakou LED televizi koupit? Nenechte se nachytat marketingovými slogany a podívejte se, co vlastně znamenají.

Funkce pro zlepšení plynulosti obrazu

Často se označuje jako 200 Hz, True Motion, Motion flow, Motion Plus atd. Tuhle funkci využijete především u sportovních přenosů, ale také u akčních filmů. Jednoduše řečeno dochází k dojmu plynulého pohybu. Dejte si však pozor, na jakou účinnost funkci nastavíte. Pokud bude na nejvyšší účinnosti, může docházet k obrazovým chybám (digitálním artefaktům). Jediným řešením je přenastavení, nebo úplné vypnutí. Někteří diváci však mohou vylepšenou plynulost vnímat jako nepřirozenou a to zejména u filmů, které byly původně natočené pro kina.

Smart TV

Televize v současné době neslouží jen ke sledování zpravodajství, nebo filmů. Dají se na ní prohlížet fotky, hrát hry, přehrávat hudbu z USB nebo brouzdat po internetu. Na některých televizích máte přístup pouze k předvybraným online kanálům, službám a aplikacím, které vám povolí výrobcem spravovaný portál. Smart TV je skoro každá nově vyráběná televize.

HbbTV

Jedná se o příjem tzv. hybridního televizního vysílání. Pomocí hybridního vysílání můžou televizní stanice nabídnout kromě běžného programu také rozšířené služby přes internet. Jedná se například o přístup do jejich online archivu, vylepšený teletext a zpravodajství, bližší informace o pořadech a obecně větší interaktivitu.

Zvuk

Zvuk ve většině televizí bývá slabším článkem. Jedním z důvodů jsou stále tenčí obrazovky, kvůli kterým nezbývá prostor pro dostatečně kvalitní reproduktory. Rovněž modely s menší úhlopříčkou kvalitnímu zvuku také nepřejí. Řešením může být připojení soustavy domácího kina nebo hi-fi systém. V tomto případě si dejte pozor na to, jakými zvukovými výstupy TV disponuje.

Konektory

Základním konektorem je HDMI. Tím propojíte televizi se zdroji HD obsahu jako je blu-ray přehrávač, herní konzole nebo třeba počítač. Konektor VGA slouží k připojení starších zařízení. Díky těmto dvěma přípojkám můžete z obrazovky udělat monitor, na kterém můžete přehrávat filmy třeba z notebooku.

Z USB konektoru, nebo čtečky karet se do televize přehrávají fotky nebo videa. Tyto dva vstupy má naprostá většina televizorů. Pokud má vaše televize síťové rozhraní: kabelový LAN/ethernet nebo bezdrátové Wi-Fi, můžete přehrávat hudbu, filmy a fotky, které jsou sdílené v domácí počítačové síti.

Dálkové ovladače

Některé dražší televize mají dva dálkové ovladače. Jeden na klasické přepínání kanálů, druhý na ovládání internetového prohlížeče a chytrých aplikací. Má méně tlačítek a snadněji se s ním ovládají vybrané funkce. Některé ovladače jsou dokonce vybaveny dotykovou ploškou, která funguje podobně jak touchpad u notebooku.

Kolečko, které znáte z myší, na ovladači najdete také. Některé „profi“ ovladače mají ze zadní strany klávesnici, která usnadňuje psaní webových adres a dalších.
Druhotné dálkové ovladače sice ulehčují ovládání, ale i nadále zůstává nejpohodlnější možností klasické připojení notebooku.

3D obraz

Na trhu už jsou nějakou dobu k sehnání televize, které vám obraz zprostředkují ve 3D. Tipům pro jejich výběr jsme se věnovali v tomto článku. V současné době to vypadá, že 3D televize své místo na trhu nenašly a jejich výroba ustává.

Pro vznik 3D efektu se využívá speciálních brýlí. Ověřte si, zda a kolik brýlí je součástí balení. Existují totiž případy, kdy brýle součástí balení nejsou.

V současné době existují 2 technologie trojrozměrného zobrazení.

Aktivní 3D technologie

 • na obrazovce se rychle střídají snímky pro pravé a levé oko. Brýle pak střídavě zatemňují jedno, nebo druhé sklíčko
 • zjednodušeně řečeno: divák vidí jen jedním okem, ale kvůli rychlosti, se kterou se obraz přepíná, si toto neuvědomuje

Pasivní 3D technologie

 • využívá polarizační brýle. Obraz se pro každé oko nezobrazuje zvlášť, ale najednou
 • liché řádky jsou určeny pro jedno oko, sudé pro druhé
 • polarizační filtry tyto řádky rozdělují, takže pravé oko vidí jen liché a levé jen sudé řádky
 • u pasivní technologie si musíte dávat pozor na úhel, ze kterého TV sledujete. Pokud se budete dívat příliš ze shora, nebo zdola dochází ke zdvojení obrazu
 • velkou výhodou jsou však brýle, které nefungují na baterie, takže nejsou těžké. Jsou levnější a nezpůsobují blikání obrazu. A navíc se nemusí nabíjet.

Technologie Ambilight

Tato moderní vychytávka od výrobce Philips, umožňuje nastavení barevných světel, která se ze dvou stran odráží na stěnu za televizí. Dojde tak k efektu, který divák může vnímat jako vystoupení obrazu z rámu TV.

Test televizí 2017

Samsung UE43KU6072

Důkladně se jí věnujeme v recenzi. Jde o vydařený kousek, který uspokojí základní divácké představy a zároveň je šetrný k vašemu rodinnému rozpočtu. Pár výtek co k němu můžete mít jako nerovnoměrné zobrazení barev v rozích, průměrné pozorovací úhly nebo slabší reproduktory mu odpustíte díky na danou cenovou relaci výbornou kvalitu obrazu ve 4K a temné černé barvě. I obraz v běžném fullHD vysílání vypadá hezky a nedochází k žádným zásadním deformacím.

Spotřeba za rok  97 kWh
Rozlišení 3 840 x 2 160
DVB-T2 ano
Úhlopříčka 43 palců

Najít nejlevnější cenu

Sony Bravia KDL-43WE755

Příjemný vzhled televize je podpořen tím, že do zadní části stojanu můžete schovat kabely, které díky tomu nebudou rušit majestátní design. Ačkoliv má televize pouze HD rozlišení, využívá displej s širší barevnou paletou Triluminos. Díky tomu dokáže zobrazit více barev a obraz vypadá opravdověji a živěji. Podporuje HDR, ale ani v tomto případě to není žádná sláva. HDR, které dramaticky mění kvalitu obrazu se bohužel vyskytuje u modelů, které jsou několikanásobně dražší.

Ovladač je klasický, má speciální tlačítka pro rychlé spuštění Netflixu nebo YouTube. Připojení k internetu je možní klasicky přes LAN kabel nebo Wi-Fi. K dispozici je 2x HDMI a 2x USB vstup. Reproduktory jsou docela ucházející, ale žádný velký hudební zážitek vás bez externího repra nečeká. Jestli sledujete zejména televizní vysílání a nejste fanoušci filmů ve 4K, tahle televize je pro vás slušnou volnou. Má vydařený poměr mezi cenou a kvalitou obrazu.

Spotřeba za rok  92 kWh
Rozlišení 1 920 x 1 080
DVB-T2 ano
Úhlopříčka 43 palců

Najít nejlevnější cenu

LG 43UH603V

Nejlevnější vždy neznamená nejhorší. A to je i příklad LG 43UH603V, která patří mezi ty nejlevnější kousky v nabídce LG a přesto se může rovnat i dražším přístrojům. Samozřejmostí je ultraHD rozlišení, Wi-Fi i síťový port. Díky své velikosti a rozlišení je vhodná spíše na sledování z větší blízky. Ideálně tak okolo dvou metrů. Operační systém je WebOS a je trochu pomalejší než u konkurence, třeba Samsungu. Aplikací pro běžné použití je dost, namátkou třeba Voyo, Youtube nebo HBO Go. Pozor na to, že je k dispozici pouze jeden USB port.

Obraz je velmi slušný, ale od slibované podpory HDR mnoho nečekejte. V podstatě dojde jen ke zvýšení hodnoty maximálního jasu. Pokud budete sledovat film ve 4K doporučujeme v nastavení přepnout na filmový mód. Obraz je pak bohatší a příjemnější. U klasického televizního vysílání je tento mód naopak spíše na škodu. Zvuk je problémem všech televizí, zvláště těch levných. Investicí do základních externích reproduktorů určitě chybu neuděláte. Má i dostatečně rychlou odezvu ve hrách, takže jestli hledáte levnou herní televizi, je tu pro vás.

Spotřeba za rok  77 kWh
Rozlišení 3 840 x 2 160
DVB-T2 ano
Úhlopříčka 43 palců

Najít nejlevnější cenu

 Philips 22PFT4000/12

U televize vždy nejde jen o tu největší velikost, ale jsou i prostory, kdy oceníte spíše menší a kompaktnější model. A to je i případ tohoto drobka s úhlopříčkou o velikosti 56 cm, FullHD LED displejem. Jako konektory jsou k dispozici 2x HDMI, 1x DVI a 1x dokonce i postarší SCART. Na modernější technologie jako je Wi-Fi nebo síťový adaptér můžete zapomenout. K dispozici je pouze USB. Velikosti přístroje odpovídá i jeho spotřeba, která je 24 W při zapnutém stavu. Nevýhodou, aspoň pro nás, jsou šikmé nožky televize. Ty bohužel nejde nijak nastavit a televize je díky tomu nakloněna dozadu. To je opravdu škoda, protože podání barev je jinak povedené a i rychlé scény zvládá. Díky sklonu podstavce se, ale barvy zdají hodně tmavé, zejména večer nebo za šera.

Zvuk odpovídá ceně televize, žádné velké zázraky se nedějí. S ohledem na cenu a velikost televize, která je určena spíše na chatu nebo do kuchyně to není žádný zásadní problém, televize bude sloužit spíše jako kulisa a ne jako obrazovka, kterou po celý čas upřeně sledujete. Jestliže hledáte menší televizi s dobrým obrazem a nízkou spotřebou, jedná se o dobrou volbu.

Spotřeba za rok 35 kWh
Rozlišení 1 920 x 1 080
DVB-T2 ano
Úhlopříčka 22 palců

Najít nejlevnější cenu

Sencor SLE 40F11

Televize s úhlopříčkou 102 cm má FullHD rozlišení a obnovovací frekvenci 50 Hz. Televizor stojí na dvou nožkách a mezi největší krasavce mezi televizory nepatří, trochu za to může i silnější rámeček. Z výbavy nejvíc chybí síťový konektor a Wi-Fi. Pro přehrání fotek z dovolené tedy musíte připojit počítač skrze VGA nebo HDMI kabel, další možností je jejich nahrátí na USB disk, ten k televizi připojit jde. Pokud jde o barvy, tak v základním nastavení byly poměrně „přepálené“ a červená nebo zelená byly vyloženě agresivní pro oči. Po troše nastavování a ladění (zejména stažení sytosti a ostrosti) došlo k výraznému zlepšení. Podání černé mírně pokulhávalo a k žádnému zlepšení nedošlo. Plynulost obrazu při akčních scénách odpovídá cenové hladině televizoru, prostě občas si lagu všimnete.

To zvuk už za průměrem mírně pokulhává. Díky slabší kvalitě basů zvuk zní skoro jako z telefonu. Řešením je přikoupení externích reproduktorů. Jednu vlastnost u zvuku ale musíme pochválit a tou je hlasitost. Její rozsah je nadprůměrný a díky tomu je zajímavou koupi pro starší nenáročné diváky s horším sluchem. Příkon zapnutého televizoru je 70 W. Celkově se nejedná o špatný televizor, který je za velmi přijatelnou cenu a uspokojí nenáročného uživatele.

Spotřeba za rok 79 kWh
Rozlišení 1 920 x 1 080
DVB-T2 ne
Úhlopříčka 40 palců

Najít nejlevnější cenu

76 komentářů
 1. Odpovědět
  Vladimír Otta 10/10/2016 at 12:41

  diky za radu

 2. Odpovědět
  Mira Brabec 02/11/2016 at 23:54

  díky

 3. Odpovědět
  David Málek 01/12/2016 at 15:01

  díky, výborná pomoc

 4. Odpovědět
  Jaroslav 18/05/2017 at 09:26

  Děkuju

 5. Odpovědět
  Hočimin 30/06/2017 at 22:48

  Výborné informace v recenzích !!! Navíc pravdivé. U recenzí na telky s VA panely píšete o super černé, super kontrastu a horších úhlech. U recenzí na IPS televize o špatné černé, slabém kontrastu a lepších úhlech. Krasně upřímné, pravdivé. Přitom mnoho laiků IPS vychvaluje, i když netuší o jaký sajrajt se jedná. Moudrý člověk by měl koukat ze smysluplného úhlu a upřednostňovat kvalitu obrazu před pozorovacími úhly. Zmínka o horších detailech (kvůli RGBW panelům -„falešné 4k“) u různých LG „pseudo“UHD televizí. „Odhalení“ IPS (potažmo PLS) u Samsungu KU6402, i když naprosta většina Samsungů jsou s VA panely.

  Velmi dobrý přehled/interpretace výsledků vlastního testování.

  Třeba by stálo za to postovat recenze třeba na heurece nebo podobných webech, aby lidi nekupovali shity 🙂 (když v podobné cenové kategorii seženou mnohem lepší variantu).

  Dobrá práce !!!

 6. Odpovědět
  Tomáš Schaffartzik 07/07/2017 at 17:31

  Dobrý den,

  Uvažuji o koupi nové TV, protože nám začal blbnout settobox. Po přečtení několika recenzí, testů apod. mám ve výběru ale pěkný guláš. Stávající CRT televizi využíváme na sledování pořadů hlavně na Prima ZOOM, sem tam nějaký pořad či film, hodně často TV funguje jako kulisa, kde běží třeba Óčko Gold, ale v podstatě není na co moc koukat i když máme desítky kanálů včetně polských. Nejraději sledujeme filmy či seriály pouštěné z externího disku (settobox má vstup USB, bohužel umí přehrát jen mpg, což značně snižuje kvalitu). Přijímáme klasický pozemní signál, u TV máme vyvedený internet (rychlost cca 20Mbps). TV sledujeme ze vzdálenosti cca 4m. Problém je trochu umístění TV v obýváku, kdy pokud je TV na 12-ti hodinách (zároveň je to na východ), tak na 4, 5 (jih) a 7 hodině (západ) jsou okna, takže pokud nesundáme žaluzie, jsou na TV nepříjemné odlesky. Uvažuji o této TV LG 55UH8507 (jedním z důvodů je výborný zvuk, 3D není podstatná) nebo této LG 55UH7707. Nicméně žádný příjem v 4K nemáme, ani přehrávač BLUE-RAY. Reálně jsem ji neviděl, ale zajel bych se podívat do ELEKTROWORLDU v Ostravě. Stávající TV máme více jak 10 let, netuším, jestli ty nové takovou dobu vydrží, spíše ne. Synátoři by chtěli nějakou TV s internetem na pouštění YOUTUBE apod. Nevím, jak fungují technicky služby jako NETFLIX apod. Zda-li stačí připojit internetový kabel do TV, zaplatit nějaký poplatek a můžu koukat nebo musím koupit nějakou další “krabičku” nebo kdoví co ještě…

  Můžete mi, prosím, poradit, na co bych se měl zaměřit při výběru TV, kromě standardu DVB-T2, a případně doporučit nějakou TV vzhledem k výše uvedenému a různým trendům ve vývoji?

  Děkuji za vstřícnost a Váš čas.

  Pěkný den

  Tomáš Schaffartzik

  PS: Semtam koukáme i na DVD přes domácí kino, které je dnes připojené přes SCART, ale asi se dá sehnat redukce SCART/HDMI …

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 08/07/2017 at 19:43

   Dobrý den,

   postupujete správně, že berete v potaz typ obsahu, který sledujete. Pro sledování běžného televizního vysílání nepotřebujete 4K rozlišení, ale stačí vám i fullHD. S nákupem nového přístroje vám odpadne omezení v podobě pouze mpg filmů, protože USB disk můžete připojit přímo k televizi a naprostá většina z nich podporuje většinou moderních formátů, včetně velmi kvalitního formátu mkv.

   Vzhledem ke dvěma příkladům, které jste v dotazu uvedl předpokládám, že se Váš rozpočet pro tento nákup pohybuje někde mezi 25 – 30 000 Kč. V této cenové hladině budou všechny volby „s internetem“. Moderní streamovací aplikace typu Netflix opravdu potřebují jen připojený síťový kabel (nebo Wi-Fi) a fungují. S ohledem na Vámi popisovanou rychlost internetu opět nemá cenu příliš uvažovat o 4K. Pro pohodlné sledování filmů nebo seriálů skrze Netflix v 4K budete potřebovat minimální datový tok okolo 25 Mbps. Při 20 Mbps se může film „sekat“, protože přístroj nestačí dostatečně rychle stahovat potřebná data. Nemluvě o tom, pokud bude současně připojen na Wi-Fi i někdo s notebookem nebo telefonem.

   Primárním faktorem pro Váš výběr je schopnost poradit si s odlesky a současně nabídnout dobrou kvalitu obrazu. Oba modely od LG které uvádíte jsou loňské modely (na tom není nic špatného a popravdě v současné době, vyjdou lépe než např nový LG 55UJ7507 který je dražší). Jejich schopnost vyrovnat se s odlesky je v této cenové hladině velmi dobrá.

   Z těchto dvou bych zvolil LG 55UH8507. Za ty peníze je to velmi slušná televize, která je výborná zejména na sledování filmů. Pokud máte trochu peněz navíc, tak bych je investoval do externích reproduktorů nebo soundbaru. I relativně obyčejný Samsung HW-J250 produkuje výrazně lepší zvuk než integrované repro u tv. Připojení původního domácího kina bude možné skrze redukci jak správně píšete. Seženete ji do dvou stovek.

   Pro ještě lepší zvládnutí odlesků by jsme se dostali do skoro dvojnásobné cenové hladiny, např. Sony Bravia KD-55XE9005 . Ale tato investice podle mě nemá smysl, zejména pokud nebudete sledovat 4K obsah, aby plně vynikly všechno možnosti takového přístroje.

   Doplněno: 11.7.2017

   • Odpovědět
    Hočimin 25/07/2017 at 11:12

    55UH8507 neberte…je to špaténka. IPS panel =černá je šedá, flekatý podsvícení, chabý kostrast. Hloupá volba.

    Radši UE55KS7002, která má VA panel. Rozumný člověk kouká na tv rovně a nebo z malých úhlů. Proto IPS s lepšími úhly, ale s kvůli tomu horší kvalitou, je hloupost.

    IPS panely:
    černá na úrovni 0.12 – 0.25 cd/m2,z toho plyne nižší kontrast,lepší pozorovací úhly, takže lepší například do kuchyně,typicky pasivní 3D technologie,primárně vhodný do prosvětlenější místnosti na denní sledování,*) letošní IPS panely vyráběné LG, které osazuje Panasonic/LG/Sony 9xx mají problémy s uniformitou a cloudingem, obzvláště v rozích,*) žádný letošní model nebyl doporučený

 7. Odpovědět
  Hočimin 25/07/2017 at 11:14

  UH77 je sr….a

 8. Odpovědět
  Radim 27/07/2017 at 12:41

  Dobrý den,

  chtěl bych Vás požádat o pomoc při výběru televize.

  Jeden televizor potřebujeme pro rodiče cca do 15 tisíc Kč.

  Úhlopříčka by byla od 49 do 55 palců.
  Příjem signálu je pozemní + satelit, ale sledují hlavně české programy a sport :-).
  Občas si přehrají nějaký film na DVD případně z flash disku.

  Četl jsem na Vašich stránkách celkem chválu na značku Samsung UE50KU6072, případně budu rád za Vaše doporučení jiné značky případně jiného modelu.

  Druhý televizor plánujeme zakoupit k nám domů cena cca 30 tisíc Kč.
  Příjem signálu je pozemní + satelit, sledujeme hlavně české programy, sport a nejvíc využíváme HDD v síti.
  Potřebujeme, aby televize zvládala přehrát co nejvíc formátů. Nyní máme značku Panasonic a to není žádná sláva…
  Úhlopříčka by byla stejná od 49 do 55 palců.

  Mám zde nějaké vybrané, ale třeba máte lepší návrh 🙂
  Samsung UE49MU6402

  Samsung UE55MU7002
  LG 49 SJ810V

  LG 55EG910V (OLED starší model nyní za 29 900)

  Předem Vám moc děkuji za radu a pomoc při výběru.

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 30/07/2017 at 19:41

   Dobrý den,

   Pokud jde o první dotaz, tak v této cenové relaci nejde očekávat žádné zázraky. Samsung UE50KU6072 je podle mě dobrou volbou mezi levnými televizory. Díky vydařené černé barvě nabízí vysoký kontrast, zvuk je oproti stejně drahé konkurenci také spíše lepší. Navíc se model s úhlopříčkou 50 palců prodává těsně pod 15 000 Kč. 4K rozlišení sice na sledování televizního vysílání nevyužijete, ale na druhou stranu ani ničemu neškodí a máte možnost si v případě potřeby pustit 4K film skrze flash disk/notebook/Blu-ray přehrávač.

   V druhé části otázky rozhodně doporučuji LG 55EG910V. Nevím zda jste se byl podívat v prodejně elektro naživo, ale OLED technologie je pro kvalitu obrazu výborná. Navíc se začíná dostávat na zajímavé ceny, jako je tomu v tomto případě. Samozřejmě ji nelze srovnávat s OLED televizemi za 100 000 Kč, ale poměr kvalita obrazu za rozumnou cenu je výborný. To že neumí 4K rozlišení bych bral jako handicap pouze v případě, že si potrpíte na sledování filmů z HDD v této kvalitě. Pokud je sledujete v běžné fullHD kvalitě, nabídne vám tahle televize jasně nejlepší zážitek. Z jejích dalších kladů zmíním slušný zvuk a podání černé barvy. Podporované formáty se mi zdají dostatečné, jejich přesný výpis najdete zde – vyberte záložku přehrávání videa.

   • Odpovědět
    Justin 24/10/2017 at 19:04

    Dobrý deň chcel by som radu,mám výber tv v 40p ..a to Samsung mu6402prípade starší ku6400 a Panasonic TX-40EX703E,ide mi nájme o obrazovú kvalitu..a zvuk.. Myslím, že Samsung používa 10bit.panely,ale neviem zistiť od ktorých modelov a či to už malá ku série,2016..dik za pomoc..

    • Covybrat.cz 24/10/2017 at 21:10

     Dobrý den,

     Panasonic jsem naživo neviděl, tak můžu srovnat jen modely od Samsungu. Oba používají 10 bitový panel a jsou si velmi podobné. Podle mého názoru je o fous lepší ten letošní – 40mu6402. Loňský je v této velikosti o zhruba tisícovku levnější. Rozdíl v kvalitě není opravdu nijak zásadní, takže pokud je pro vás cena prioritou berte 40ku6402. Pokud tisícovka nehraje příliš velkou roli, bral bych novější. Obrazově jsou na svoji cenu obě slušné – velice dobrá černá, vydařený kontrast a slabší pozorovací úhly. Pokud jde o zvuk, tak u žádné ploché televize nemůžete čekat zázraky. Slušné repro potřebuje trochu místa a do takové televize se prostě nemá šanci vejít.

 9. Odpovědět
  Hočimin 08/08/2017 at 06:47

  LG neumí formát exFat, tak se někdy může stát, že celý HDD je k ničemu.
  Nepřehraje navíc ani některé fotky, i když jsou v klasickém jpg.
  Než OLED, který se vypaluje, tak radši UE55KS7002, UE55KS7502, UE55MU7002.
  OLED má nejlepší černou a nejlepší úhly, ale zase má slabší jas, horší pohyb, vypaluje se.

 10. Odpovědět
  Stanislav 12/08/2017 at 15:06

  Dobrý den, prosím o radu ohledně nákupu televize.
  Požaduji: úhlopříčka 32″, YouTube, internetový prohlížeč, výstup pro sluchátka a kvalitní, ostrý obraz.
  Nemám a nebudu mít DVD ani BR přehrávač, nehraji hry,nemám PC ani chytrý telefon, nefotografuji
  a nesleduji sport. V HD mám od UPC pouze programy ČT. Měl jsem skvělou Hyundai DLH32285Smart,
  koupenou na základě recenze ve S&V, bohužel přestala podporovat YouTube. Chtěl jsem jako náhradu
  Hyundai HLN 32T386Smart, ale ta se kvalitou obrazu té staré ani nepřibližuje. Za radu předem děkuji,
  podstatné jsou pouze požadavky uvedené výše.

  • Odpovědět
   Stanislav 16/08/2017 at 10:36

   Děkuji za snahu, ale televizor bez internetového prohlížeče je mi k ničemu, nedostal bych se např. do rozhlasového archivu. Už 12/8 jsem jasně napsal co potřebuji a naivně jsem si myslel, že to nejsou přehnané požadavky. Ale začínám chápat, že to tak není…

   • Odpovědět
    Covybrat.cz 16/08/2017 at 16:51

    Dobrý den Stanislave,

    za ten prohlížeč se omlouvám, přehlédl jsem ho. Jinak váš požadavek opravdu není zrovna snadný, protože většina televizí s kterými máme praktické zkušenosti se v takové velikosti nevyrábí, případně nemají konektor na sluchátka jako letošní modely Samsungů. Navíc se snažíme doporučovat přístroje, které jsme opravdu viděli a je proto vyšší šance, že vám bude vyhovovat. Dostáváme se tedy k Panasonic TX-32ES600E, který jsme sice osobně neviděli, ale máme na něj dobré reference z několika stran. Tento model opravdu dle stránek výrobce splňuje vaše požadavky na velikost, výstup pro sluchátka, youtube aplikaci i webový prohlížeč. Kvalita obrazu je na přístroj téhle ceny slušná. Věřím, že jsme se již dobrali k cíli.

    • Stanislav 16/08/2017 at 23:46

     Děkuji za tip, shodou okolností jsem byl včera v Datartu a ze zapojených dvaacřicítek mi tento Panasonic připadal obrazově nejlepší. Tak mu dám šanci, vždy se dá ostatně vrátit. Ještě jednou děkuji za pochopení a spolupráci.

 11. Odpovědět
  Covybrat.cz 12/08/2017 at 21:27

  Dobrý večer Stanislave,

  nenapsal jste v jaké cenové relaci se má přístroj pohybovat, připravil jsem si pro vás televizor o 40″ (V segmentu 32″ již příliš zajímavých možností není a ani cenově při podobné konfiguraci nevycházejí extra levněji. Pokud jste ale limitován prostorem a opravdu musíte mít 32″, tak zkusíme něco vymyslet.) – Samsung UE40K5502 dá se koupit již okolo 10 000 Kč a má slušný obraz i zvuk, fullHD rozlišení a podporu DVB-T2 (tudíž ji nebudete muset za pár let měnit kvůli novému formátu vysílání), Youtube vám taky bude fungovat tak jak jste byl zvyklý.

  • Odpovědět
   Stanislav 14/08/2017 at 10:57

   Děkuji za zprávu. 32″ je podmínka, cenový limit není. Nevím ale, zda potřebuji fullHD, když kromě ČT přijímám vše v SD. Ta Hyundai 32285 byla pouze HD ready, ale obraz byl perfektní (viz S&V 7/2013).
   Ale to jen na okraj, za jakýkoliv tip budu vděčný.

   • Odpovědět
    Covybrat.cz 15/08/2017 at 14:46

    Dobrý den Stanislave,

    v tom případě bych zvolil loňský model LG 32LH570U. FullHD rozlišení bylo myšleno k využití do budoucna, kdy už můžete chytat v HD vše. Ale u 32″ obrazovky není při běžném sledování rozdíl mezi těmito rozlišeními nijak zásadní. Tento model má slušný obraz (HD ready rozlišení), trochu slabší zvuk (to jde kompenzovat dokoupením externího reproduktoru) a nemá internetový prohlížeč – tzn. na internetové stránky se v něm nepodíváte, ale aplikace pro pouštění videíz Youtube, Netflixu a jiných má. O ně tedy nepřijdete.

 12. Odpovědět
  Standa 20/08/2017 at 15:04

  Dobrý den,

  chceme si koupit novou televizi a já min. 14 dní hledám recenze až jsem narazil na Váš web, kterým je přesně to co jsem potřeboval.

  Obsahuje jednoduché relevantní informace, které zcela jistě pomohou při výběru. Přesto bych rád znal Váš názor na mnou vybrané televizní přijímače u kterých se zatím nemohu pro jeden typ rozhodnout.
  Jsme důchodci a na televizi se díváme jen v zimě, kdy přebýváme v panelovém bytě, a to většinou vybíráme tv pořady z archivů televizních stanic , které se týkají cestování nebo přírody. V létě žijeme totiž na chatě a sledování tv považujeme za ztrátu času. Přesto bych rád vybral televizní přijímač, který by měl dobré užitné vlastnosti a byl alespoň trochu moderní ještě za 2 roky.

  Signál je ze společné antény, jejíž systém je starý 2 roky a dle mého názoru moderní. Vše je nové, tedy kabely, zásuvky , antény i switche.

  Pozorovací vzdálenost je necelé 3m neboť obývák má šířku 3,6m. Prosím o Váš názor na mnou vybrané typy tv přijímačů a zda zvolit úhlopříčku 43″ nebo 49″.

  LG UJ635V
  Samsung MU6102
  Sony WE755

  Děkuji předem za ochotu a přeji hezký den.

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 21/08/2017 at 17:17

   Dobrý den,

   začnu od LG UJ635V, to je podle nás nejslabší volba. Věnovali jsme se jí v samostatné recenzi, kde se dozvíte podrobnější informace. Hlavním problémem je slabší kvalita obrazu, a to kvůli horšímu kontrastu a mizernému podání černé barvy.

   Samsung MU6102 jsme rozebírali zde, jde o výrazně lepší volbu než předchozí LG. Slušný obraz, vydařená černá barva. Horší je to z se sledováním z úhlu a dobře jí nedělá ani velké množství slunce, obrazovka se s odlesky nedove moc dobře vypořádat. Její hlavní výhodou oproti poslední Sony WE755 je 4K rozlišení, přístroj od Sony má „jen“ fullHD. S popisem Vašich televizních návyků si myslím, že 4K rozlišení nepotřebujete. Snad jen pokud by jste chtěli začít sledovat dokumenty z Bluray či jiného média.

   V rozhodnutí jaké doporučení Vám dát váhám mezi Samsungem a Sony WE755. její nižší rozlišení problém nebude, oproti Samsungu má lepší pozorovací úhly a lépe zvládá dynamické scény. Kvalitou obrazu je fous horší než MU6102, protože nemá tak dobré podání černé barvy. V místnosti s dostatkem světla ale tenhle rozdíl smaže, slabší černá pak není takový problém. Posledním nedostakem WE755 je slabší zvuk, zde je Samsung jasně lepší. Když do finálního zhodnocení zařadím i cenu, vyjde mi jako lepší volba Samsung MU6102. Co se týče mezi rozhodnutí zda 43″ nebo 49″ (respektive 50″ u Samsungu, protože nemá 49″ variantu), je podle nás lepší volbou větší obrazovka. Tří metrová vzdálenost je pro 49 palců velkou obrazovku dostatečná. Ale je pravdou že u televize mnoho času netrávíte a cenový rozdíl jsou asi 3 000 Kč. To zda ji do tv investujete nechám na Vás. Přeji ať dlouho a spolehlivě funguje.

 13. Odpovědět
  Stanislav Čada 22/08/2017 at 20:05

  Dobrý večer , moc Vám všem děkuji za vyčerpávající informace a názor, což jsem potřeboval. Přeji Vám , aby jste mohli i nadále podávat o výrobcích nezávislé informace , které si běžný spotřebitel nedokáže sám zajistit nebo přeložit do srozumitelného jazyka.
  Hodně úspěchů přeje
  Stanislav Čada

 14. Odpovědět
  Kolomaznikova broňa 14/09/2017 at 13:53

  Dobry den, prosim o radu ke koupi televize. Predem upozornuji, ze nejsem vubec technicky typ, takze ani nevim, co vsechno potrebujete vedet, abyste spravne poradil. Je to ma prvni TV a je mi 25 let ( pro predstavu, co od tv ocekavam). Zkusim popsat mou predstavu: asi 32″ obrazovka( vzdalenost ze sedacky je cca 2-2,5m), snadne ovladani, cena do 12000,-, koukam na filmy, sport, posloucham hudbu, youtube, chtela bych, aby prehraval i dvd nebo filmy z ubs, chci propojeni k I phone a NB k prohlizeni fotek, hry nehraji. Znacka: nejlepe samsung, ale necham si poradit. Zapomnela jsem na nejakou specifitu k snazsimu vyberu? Muj prvotni nastrel je samsung ue32k5502 nebo 5672.
  Dekuji za Vasi radu! Jsem rada, ze jsem tento portal objevila!!! Hezky den, Broňka

 15. Odpovědět
  Covybrat.cz 14/09/2017 at 20:19

  Dobrý den,

  S ohledem na cenový rozpočet bych se podíval o trochu výše. A konkrétně na model Samsung UE43KU6072.Jedná se o základní model loňské řady 6xxx, který má softwarové rozšíření pro vylepšení obrazu s názvem PurColour. Navíc má i 4K rozlišení, které můžete při přehrávání filmů z notebooku ocenit. Když máte film v takové kvalitě, bude na obrazovce vypadat opravdu výborně. Co se velikosti týče, tak 43 mi s ohledem na vzdálenost sedačky přijde mnohem rozumnější volbou. Schválně si zkuste v nějakém elektro obchodě porovnat úhlopříčky 32 a 43 palců, z těch 2,5 metru kde budete mít sedačku. Jako konektor pro video používá HDMI, většina notebooků ho má. Pokud ho váš notebook neobsahuje, lze to většinou řešit za pomoci redukce. Raději si ověřte zda ho máte a případně můžete s televizí rovnou koupit i spojovací HDMI kabel. USB vstupy jsou u nových tv samozřejmostí, můžete připojit usb disk a přehrávat filmy z něj. Propojení iPhonu a tv lze řešit pomocí aplikace samsung smart view z appstoru. Její hodnocení je rozpačité, někdo hodnotí kladně, jiným zase nefunguje. Sám iPhone nepoužívám, takže nemohu potvrdit, že funguje. Dalším řešením je využít redukci přímo od Applu, ale ty jsou docela drahé. Každopádně je televize vybavena slušným uživatelským prostředí a v dané cenové relaci nabídce slušný zážitek.

 16. Odpovědět
  Jan 03/10/2017 at 18:31

  Dobrý den.
  Má smysl kupovat 4K, když mám příjem ze satelitu SD a HD.
  V recenzi Samsung UE50KU6072 píšete, že má inteligentní nastavení pro vyrovnání digitálního vysílání.
  Opravdu to tak je?

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 03/10/2017 at 19:53

   Dobrý den,

   pokud skutečně nesledujete žádné video ve 4K (například filmy z počítače), pak pro vás vyšší rozlišení skutečně nepřináší žádnou výhodu. Na druhou stranu 4K rozlišení je již běžné a skoro všechny nové modely televizorů jsou jím vybaveny a nejsou nijak drahé. Kde v recenzi Samsung UE43KU6072 jste to viděl? Podle vaší formulace to nemohu najít a z hlavy si to nepamatuji, tenhle model jsem viděl před delší dobou.

   • Odpovědět
    Jan 04/10/2017 at 04:25

    Recenze Samsung UE50KU6072:
    Pokud sledujete video v nižším rozlišení, zapněte: Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Vyčištění dig. signálu.

    Sice je to psáno na video, ale předpokládám, že se to vztahuje i na příjem TV signálu, jde mi o to abych, jak jsem se dočetl někde v recenzích, neměl v případě vysílání SD rozmazaný obraz.
    Mám pouze příjem ze satelitu DIGI TV. Sleduji přes internet sportovní vysílání youtube, nebo speciální kanál ze zahraničí (syn hraje v zahraničí) a chci to sledovat na TV. Občas filmy z HDD.
    Repektivě hledám TV do 15 000,-Kč pro signál ze sat. DIGI TV, vzdálenost k TV 4m, s možností internetu, kde si budu moci stáhnout vlastní aplikace (například mám jako primární Opera browser).
    Můžete mi něco doporučit?
    Děkuji

    • Covybrat.cz 04/10/2017 at 07:12

     Dobrý den,

     díky za připomenutí. Jedná se o položku v nastavení televizoru, která po zapnutí díky algoritmům zkouší vylepšit kvalitu obrazu. Nemůže ale od ní čekat zázraky. Obsah v nízkém rozlišení bude vždy z blízka trochu rozmazaný a s nepřesnými detaily. Doporučil bych vám podívám se o malý kousek vedle a to na Samsung UE50MU6102. Jak můžete vidět v recenzi, je to za ty peníze výborná televize s rychlou odezvou a dobrým obrazem. S ohledem na vzdálenost, ze které televizi sledujete bych se 4K rozlišení nebránil. U sledování sportu přes Youtube se stejně časem ke 4K videu dostanete a v budoucnu to pro vás bude výhoda.

 17. Odpovědět
  Jan 04/10/2017 at 08:37

  Vyzkouším, koupím přes internet s možností vrátit. Děkuji za komunikaci a rychlou reakci. Ukládání si vás do záložek. Vaše recenze mají vypovídací schopnosti.

 18. Odpovědět
  M. Hegr 04/10/2017 at 16:06

  Dobrý den,
  sháním pro otce nový LED televizor s úhlopříčkou 40 – 43″, Full HD, DVB-C, DVBT-2 s podporou HEVC, ne Smart, stačí základ, do 10 tis. Kč. Moje tipy : Phililps 43PFS4132, LG43LH590V, Samsung UE40K5102. Prosím poraďte – případně i jiné vhodné televize.
  Děkuji.

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 04/10/2017 at 16:55

   Dobrý den,

   v této cenové kategorii nelze očekávat žádné zázraky, ale podíváme se na to.

   LG 43LH590V – na tu cenu slušný obraz, ale extra pomalý systém. Spuštění aplikace, klidně 10 sekund, podobné otevření prohlížeče. Jestli otec neplánuje využívat žádné smart funkce a jen sledovat programy, nemusel by to vadit. Kdyby jste do ní šli, doporučuji předtím zkusit na vlastní oči v nějakém elektru.

   Philips 43PFS4132 – neměl jsem možnost vidět na živo, dle parametrů nevypadá špatně.

   Samsung UE40K5102 – tomu bych se vyhnul z několika důvodů. Jednak je to nejzákladnější model, ještě několik starý. Navíc to vypadá, že nemá podporu DVB-T2 (ačkoliv se to u některých eshopů uvádí – zdroj: stránky samsungu a databáze televizí s podporou DVB-T2).

   Pokud si musíte vybrat z prvních dvou, tak bohužel vítěze zvolit nedokáži , protože s Philipsem nemám zkušenost a nechci poradit špatně.

   Kdyby vám nevadilo cca 1,5 tisíce navíc (nebo počkat na předvánoční/novoroční slevy), tak výrazně lepší volbou je o něco výše doporučovaný Samsung UE40MU6102.

 19. Odpovědět
  M. Hegr 06/10/2017 at 15:54

  Dobrý den,
  velmi děkuji za vyčerpávající odpověď.

 20. Odpovědět
  Foltyn39 10/10/2017 at 19:16

  Dobrý den

  Obracím se na vás o radu s koupí nové televize.
  Jsem průměrný divák a sleduji hlavně sportovní a přírodovědecké pořady.
  Nejsem zastánce žádného výrobce.
  Mojí představou o nové televizi je:
  Velikost 43″
  4K nebo Full HD
  Pozemní a sat. tuner
  Smart TV
  Wifi
  Dobrý zvuk a co je pro mě dost podstatná věc aspoň trochu si poradit s odlesky světla.
  Ze dvou stran mám okna.

  Předem děkuji za radu.

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 10/10/2017 at 21:05

   Dobrý den,

   neuvedl jste cenu, ale s ohledem na zvolenou velikost se budeme pohybovat spíše v nižších hladinách. Upřímně, levnější panely (které se dávají do přístrojů s úhlopříčkou 43″) na tom nejsou v boji se slunečními paprsky nijak skvěle. To je výsada výrazně dražších televizorů. Z dostupných možností mi jako zajímavá volba přijde:

   LG 43UJ6307 – někdo by mohl namítat že je to IPS panel, ten se vyznačuje horším podáním černé barvy a z toho plynoucím slabším kontrastním poměrem. Na druhou stranu má dostatečný jas, aby si poradil se světlou místností a na svou cenovou kategorii slušně zvládá i odlesky.

   Druhou možností je Samsung UE43MU6172. Na ten je vlastně opakem LG, má výtečnou černou a kontrast, ale není tak vhodný do světlých prostor a o něco hůře se vypořádá s odlesky.

   Jednoduchá odpověď bohužel neexistuje, oba z přístrojů mají své výhody. Ostatní požadavky splňují, jen u toho zvuku je to dost subjektivní. Podle mého názoru (od doby co se dělají tenké televize) nemá žádná dobrý zvuk a je potřeba externí repro. Ale to má každý jinak. Asi bych volil podle toho kdy sledujete televizi. Pokud zejména ve dne tak spíše LG, pokud hlavně večer pak Samsung. Přesto bych vám doporučil se na obě obrazovky podívat v reálu, ať můžete rozdíl vidět na vlastní oči.

 21. Odpovědět
  Milan 11/10/2017 at 19:06

  Dobrý den,
  chtěl bych poprosit o radu při nákupu nové televize.
  Úhlopříčka 42-50″
  Příjem signálu : kabel UPC
  Cenová relace 15-20 t.
  Televizor používáme převážně pro běžné sledování ( seriály, dokumenty , sport)
  3-4 do týdne film z flash disku o víkendu syn Xbox One S .
  Dnes jsem se byl podívat na televize v Elektro Worldu , na první pohled se mi nejvíce zamlouvají LG se 4K , ale jelikož na nich běžela pouze prezentace a né klasický televizní program je mi jasné že takto ostrý obraz v reálu určitě nebude.
  Předem děkuji za radu a pomoc při výběru

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 12/10/2017 at 21:16

   Dobrý den,

   pokud budete sedět přímo proti televizi tak mi jako dobrá volba přijde Samsung UE49MU6402. Má totiž horší pozorovací úhly a také nijak neexceluje v prosvětlených místnostech (to druhé lze snadno řešit stažením části žaluzií nebo závěsů). Ve výbavě má všechny potřebné tunery, má velmi dobré podání černé barvy (které oceníte pokud filmy z flash disku sledujete ve vysoké kvalitě). Má dokonce i základní verzi HDR. To můžete využít u novějších her pro vaši konzoli. Televize od LG jsou bezkonkurenční mezi top modely (50 000 Kč a více) díky svojí OLED technologii. V nižších segmentech podle mě příliš zajímavé nejsou. Ačkoliv mají obecně lepší pozorovací úhly, tak mají horší černou barvu i kontrast oproti letošním panelům od Samsungu. Pro více info mrkněte na naši recenzi.

   PS: Pokud se vám vejde, tak 55″ verze je jen o málo dražší a stojí těsně nad 20 000 Kč.

   • Odpovědět
    Milan 13/10/2017 at 17:42

    Dobrý den,
    moc děkuji za Vaši reakci .
    Pokud jde o pozorování tv tak to bude z 90 % přímo proti televizi a
    jelikož máme obývací pokoj orientován na severo-východ tak prosvětlený je jen velmi brzy ráno
    takže to by mělo být taky ok. Velikost 49″ je myslím maximum jelikož vzdálenost je necelé 3m.
    Co mě ale trošku zarazilo ve vaší recenzi byla rychlost odezvy 20 ms.
    Hned jsem si vybavil situaci když sledujeme tenis u mého kamaráda a občas je místo míčku vidět spíš šmouha .To bych by mě docela mrzelo, jelikož velmi rád sleduju všechny Grandslamové turnaje.
    Ještě bych se chtěl zeptat jaký je podle vás rozdíl mezi Samsungem UE49MU6402 a Samsung UE50KU6072 na který čtu na Heuréce takovou chválu. Podle srovnání a mého laického pohledu asi moc né, možná ten UE49MU6402 bude zřejmě novější model.
    Děkuji Milan

    • Covybrat.cz 14/10/2017 at 16:22

     Dobrý den,

     ta doba odezvy je poměrně standardní, třeba podobně stojící LG 49UJ635V ji má rovněž těsně pod 20 ms. Během sledování tenisu se vám rozmazaný míček objevit může, ale určitě by to nemělo být pravidlem. Pokud chcete mít lepší zážitek ze sledování nejen sportovních utkání, zvažte Samsung UE49MU7002. V úhlopříčce 49 palců má obnovovací frekvenci také jen 50 Hz (jako většina levnějších televizorů), ale i tak je to posun vpřed ve všech ohledech. Bohužel také v ceně, cenový rozdíl je cca 6 000 Kč.

     Rozdíl mezi UE49MU6402 a UE50KU6072 je rok uvedení na trh (MU = 2017, KU =2016) a obecně se jedná o nižší řadu. Tu indikuje poslední číslo v názvu produktu 6402 vs 6072. Co se recenzí (nejen na Heuréce) týče tak je to vždy dost subjektivní. Když typický uživatel mění televizi jednou za 5 – 10 let a pohybuje se na stejných cenách, tak je každý nový nákup velké zlepšení a hodnotí ho pozitivně. Když máte možnost televizí vidět více, případně se dostanete k dražším a lepším modelům, tak už není vždycky důvod ke chválení. 6402 je rozhodně lepší televize než 6072, ale jde o to zda, vám ten rozdíl v kvalitě stojí za rozdíl v ceně. To už je na zvážení každého, podle jeho preferencí a stavu účtu.

 22. Odpovědět
  dva 11/10/2017 at 20:25

  Dobrý den,
  v tabulce v odstavci „Doporučená pozorovací vzdálenost“ máte nesmyslné údaje (možná kvůli Ctrl C a ctrl V?).

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 14/10/2017 at 17:41

   Dobrý den,

   díky za upozornění, rovnou jsem tabulku aktualizoval s ohledem na fakt, že naprostá většina nových tv již má 4K rozlišení.

 23. Odpovědět
  Pavel 11/10/2017 at 20:46

  Dobrý den

  Děkuji za radu určitě se pojedu na vámi navrhované modely podívat.
  Ale u druhé možnosti jsem nikde nevyčetl že má sat. tuner, buď jsem koukal špatně, nebo se
  stala chyba někde u vás.Vážím si vaší pomoci.
  Pavel F.

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 11/10/2017 at 21:17

   Dobrý den,

   máte pravdu uteklo mi jedno číslo v názvu. Odkaz výše jsem již upravil, správně má být Samsung UE43MU6172, který satelitní tuner obsahuje místo Samsung UE43MU6102.

 24. Odpovědět
  Milan 15/10/2017 at 06:28

  Dobrý den,
  děkuji za objasnění asi tedy půjdu do té UE49MU6402 a tech 6000 investuju do soundbaru Samsung HW-M450
  Milan

 25. Odpovědět
  Filip 19/10/2017 at 22:03

  Dobrý den,

  v první řadě musím pochválit redakci za skvělé a přínosné recenze, na internetu lepší web věnovaný televizím jen těžko hledat.

  Dále bych chtěl poprosit o pomoc. Již několik dní zkoumám všechny recenze, chodím do showroomů, a stejně nejsem o moc moudřejší než před týdnem. Sháním 55″ do 28k (30k by se ještě taky zvládlo 🙂 Původně jsem byl rozhodnutý pro Samsung UE55MU6172, přišlo mi, že za ty peníze slušná kvalita…v nejmenovaném obchodě se mi to snažil pán prodavač rozmluvit s tím, že pokud koupím Sony KD-55XE7005, dostanu daleko lepší kvalitu obrazu (podle Vašich recenzí zde to nejspíš ale nebude pravda?). No a nakonec mě vykolejil tím, že pokud budu chtít sledovat fotbal, hokej a nebýt naštvaný sekáním, kvalitou apod, tak v této cenové kategorii mám raději investovat do 100Hz TV – tudíž LG 55SJ800(810)V. Jistě, chápu, že pro něj by to byl určitě byznys, vždyť LG je o nějakých 8k dražší TV než Samsung (za to už je například slušný soundbar). Z druhé strany kvalita 100Hz panelu se asi nedá úplně přehlížet, nebo ne?

  Abych to shrnul, sledovací vzdálenost máme zhruba 2m, full HD filmy u nás poběží hodně často, 4K filmy taky nějaké máme. A pokud budu moct sledovat každou sobotu Premier League a v květnu finále Ligy mistrů bez znatelných problémů v kvalitě obrazu, budu naprosto spokojený.

  Předem děkuji za pomoc a rady.

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 20/10/2017 at 19:03

   Dobrý den,

   děkujeme za pochvalu. Podle mě je Samsung UE55MU6172 vhodnější volbou než Sony KD-55XE7005. Lepší černá barva a vyšší kontrast mají za následek lepší divácký zážitek při většině situací. Kde Samsung ztrácí je při pohledu ze strany a ve velmi světlých (slunných) místnostech. 100 Hz panel je pro sledování rychlejší obsahu (sporty/akční filmy) skutečně výhoda. Není to tak, že na 50 Hz by byla z míče celou dobu rozmazaná šmouha, ale rozhodně by jste se s takovým chováním při sledování setkal. U 100 Hz jde o jev spíše výjimečný. Píšete ale o limitu 30 000 Kč, v takovém případě si myslím že je skvělou volbou Samsung UE55MU7002. Od velikost 55 palců má 100 Hz panel, který skutečně oceníte pokud rád sledujete fotbal nebo jiné rychlé sporty. Když k ní přidáte soundbar/repro za 3 – 4 000 Kč, tak máte velmi slušné domácí kino za rozumnou cenu.

 26. Odpovědět
  kamilch 25/10/2017 at 10:07

  Dobrý den , prosím potřebuji poradit s koupi televize ,na televizi se díváme od 2-4 metru ,teď máme 32palcu a 10 let staří,samsung ,máme pozemní vysílání a internetové vysílání .divame se hlavně na zprávy a večer většinou na filmy a seriály pres internet (kodi). Mam vybrané dvě televize do 15 000 max.obě Samsung :UE40MU6172 a UE40KU6072 .ktera je podle vas lepší a nebo nějaká jiná .

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 25/10/2017 at 18:22

   Dobrý den,

   oba uvedené Samsungy jsou v téhle cenové kategorii velmi dobrou volbou. Jediné závažnější mínus jsou slabší pozorovací úhly, ale jestli sedíte přímo proti televizi tak to váš divácký zážitek nijak neovlivní. Loňský i letošní Samsungy jsou si docela podobné, pro ten novější (UE40MU6172) mluví o fous rychlejší odezva. Ale rozdíl je opravdu drobný proti loňské modelu (UE40KU6072). Nenechte se zmás číselným označením modelu, loňská UE40KU6172 byla výbavou stejná jako UE40KU6072, jen měla prohnutý displej. Od prohnutých obrazovek letos Samsung upustil a proto ona drobná změna v typovém označení přístroje. Jak už jsem tu nedávno zmiňovali, jestli vám jde primárně o cenu, berte řadu UE40KU6072. Je jen o málo horší a při troše snahy se dá sehnat o zhruba 1 500 Kč levněji. Jestli cena není zcela rozhodující, tak bych na vašem místě popřemýšlel o větší velikosti (s ohledem na vzdálenost od televize) Samsung UE50MU6172 cenou jen nepatrně převyšuje 15 000 Kč a máte výrazně větší plochu obrazovky, na které večerní filmy a seriály krásně vyniknou.

 27. Odpovědět
  kamilch 26/10/2017 at 18:15

  Dobry den ,právě jsem četl par postřehů od pár lidi co se divali na televizi Samsung ue40ku6072 a stěžovali si na vysílání dvbt ,video sd bylo rozmazane ,lepší pry to je na televizi s obrazem hd než na televizi s obrazem 4k ,můžete mi potvrdit nebo vyvratit co psali. Já mam totiž jen dvbt vysílání ,satelit jsem zrušil ,uvažuji ještě o iptv .

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 27/10/2017 at 17:44

   Dobrý den,

   velký vliv má vzdálenost z jaké tv sledujete. 40ka je spíše menší obrazovka a pokud sedíte ve vzdálenosti okolo 3 metrů tak si dovolím tvrdit, že většině uživatelů nabídne rozumný zážitek i při sledování SD obsahu. Jestli jste o dost blíže nebo máte výrazně větší obrazovku (třeba 65 palců) tak už jsou nedostatky způsobené převodem nižšího rozlišení na vyšší patrnější. Druhou věc, kterou bych zvážil je frekvence s jakou kupujete novou televizi. Odklon od SD vysílání bude pokračovat a fullHD se stane standardem. Takže pokud měníte televizi například jednou za 10 let, tak bych byl více pro 4K. Jednoduchá a jasná odpověď to není, ale tohle jsou podle mě faktory které by jste měl při nákupu televize zvážit. Pokud si zajdete do nějakého většího elektra tak se obvykle jde domluvit, ať vám na tv pustí SD obsah a vy si můžete stoupnout cca do vzdálenosti ze které televizi doma sledujete.

 28. Odpovědět
  Martina 06/11/2017 at 17:18

  Dobrý den,

  chceme koupit novou televizi o úhlopříčce 40-43 palců. Do užšího výběru se dostala sony-bravia-kdl-43we755.
  Naše požadavky jsou DVBT2, 2x USB, nahrávání na externí harddisk, nízká spotřeba a kvůli synům možnost youtube. Nejsme nijak nároční uživatelé, ale přesto bychom rádi kvalitní obraz a zvuk, odpovídající barvy a velký pozorovací úhel. Také by bylo fajn, aby nebyla brzo zastaralá.
  Je námi předvybraná televize dobrou volbou nebo se máme poohlédnout po jiné? Spíše se držíme osvědčených značek sony, philips, samsung. Finančně bychom byli rádi do 20 tisíc.

  Děkuji za radu

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 06/11/2017 at 18:50

   Dobrý den,

   vámi uvedená televize má „jen“ fullHD rozlišení. S ohledem na to, že chcete aby brzy nezastarala a faktu, že na Youtube jsou již teď dostupná 4K videa, bych doporučoval některý aktuálnější model. S ohledem na váš rozpočet a preferované značky tu máme dva kandidáty. Sony Bravia KD-43XE7005– která má velmi dobré pozorovací úhly a vysoký maximální jas. Slabou stránkou je horší černá barva a slabší zvuk. Druhou možností je Samsung UE43MU6172. Ten má výrazně lepší černou barvu, ucházející zvuk (na integrované reproduktory). Z nevýhod má slabší pozorovací úhly a trošku problém mu dělají odrazy slunečních paprsků. Z těchto dvou bych osobně bral Samsung, pokud se nedíváte na televizi z velkého úhlu tak nabídne lepší zážitek. Navíc je i levnější. V této cenové hladině to bude vždy o kompromisech, pokud by jste chtěla televizi, která by bez výhrad splňovala všechny vaše požadavky, tak se pohybuje minimálně na dvojnásobku. Tím nechci říct, že se jedná o špatnou volbu. V poměru ceny a výkonu je to výborná televize. Podívejte se ještě na naši recenzi pro tenhle Samsung i zmiňované Sony.

   • Odpovědět
    Martina 07/11/2017 at 21:50

    Dobrý den,
    děkuji za vyjádření. Ale stále váhám. Našla jsem za dobrou cenu ještě Sony Bravia KD-43XE8096. Co myslíte, je to lepší volba?

    Děkuji Martina Pohanková

    • Covybrat.cz 07/11/2017 at 21:52

     Dobrý den,

     ze základních metrik má lepší pozorovací úhly, ale pořád platí, černá je slabá. Je to znát hlavně při sledování večer nebo v noci. Jestli budete televizi sledovat hlavně přes den a z většího úhlu zvážil bych ji, ale jinak je ten Samsung v této cenové kategorii lepší volba. V levné a střední třídě se mu letošní a loňské modely vážně povedly. U dražších televizí zase dominuje LG s jejich OLED technologií. V závěsu za ním je Sony.

 29. Odpovědět
  Peet26 13/11/2017 at 17:39

  Dobrý den, děkuji za psaní těchto recenzí na TV, mám v plánu si nyní koupit TV 65 palcu, chci ji pro děti na hraní her na Xbox, takže rychlou odnovovací frekvenci,aby se nedocházelo k sekaní obrazu, teda jesti to je potřeba. Vysílání mám přes satelit Skylink, sport moc nesleduji, ale občas také. Filmy sleduji 720p -1080p.Nemusím mít uplně novinku 2017, ale aby to splnilo moje očekavní. Sledovací vzálenost je 2,5 – 2,8m. Tyhletři modely jsou moji favority, ale opravdu nevím jakou TV.Hlavně zásoby na eshopech ubývají každým dnem tak bych to chtěl mít pořešený už teď. Samsung má nějakou lepší podporu pro uživatele? Cena 25-35tis. omlouvám se, že jsem to již vložil i k typu TV, ale ted jsem teprve zjistil, že zde to bude lepší.

  Favorit ale nejdražší
  Samsung EU65MU6402

  Druhá volba je
  Samsung UE65KU6072

  Třetí varianta
  LG 65UH6157

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 13/11/2017 at 18:11

   Dobrý den,

   z uvedených je jasná volba Samsung UE65MU6402, dá se pořídit za rozumné peníze a nabídne solidní divácký zážitek. Pro příjem vysílání přes satelit je televize vybavena vhodným tunerem. Kdyby jste chtěli investovat více, tak Samsung UE65MU7002 je podáním obrazu o kus dále a hlavně má i 100 Hz panel. To zajišťuje výtečnou plynulost obrazu. Ale chápu, že navýšení ceny je výrazné. Berte to jako alternativu, kdyby jste přemýšleli zda investovat více.

 30. Odpovědět
  Peet26 13/11/2017 at 18:27

  Ty jo moc děkuji za rychlou odpověď, já jsem si říkal, že to bude favorit, ale nejdražší, jen jsem podle Vašich recenzi přemýšlel ještě nad tím LG, ten má 100Hz panel, a je tam ještě uspora peněz 5-6tis. rozdil. Xbox bude až k Vanocum, tak těžko hodnotit jak kvalitní TV je k tomu potřeba, ale podle recenzí jsem si říkal, že bych ušetřil a koupil ty nižší modely, ale jestli je ten rozdil znatelný tak koupim tu 6402, ale podle tohodle jsem vahal https://www.covybrat.cz/recenze-samsung-ue43ku6072/. Zvuk neřeším mám reciever, na který přes optiku propojím TV a hrajem přes bedny. Děkuji za odpověď

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 13/11/2017 at 18:33

   Nemáte za co 🙂 Co se UE43KU6072 týče, tak to byla jedna z prvních televizí v testu, jak jsme jich měli před očima více, tak díky srovnání vidíte některé věci po čase jinak. Zpětné projetí recenzí a revize hodnocení je v mých úkolech, měl bych se tomu v následujících pár týdnech dostat a již to bude méně matoucí. UE6402 podle mého vážně stojí za to, hlavně kvůli velmi slušné černé, kterou LG u levnějších modelů prostě nemá tak dobrou. Vyšší obnovovací frekvenci využijete během sledování sportů a akčních scén, ale kvalitní podání černé a z toho plynoucí vyšší kontrast oceníte mnohem častěji. To je důvod, proč ji doporučuji.

 31. Odpovědět
  Peet26 13/11/2017 at 21:01

  Díky za vyčerpavající odpověď, jestli tedy počkám na UE6402, tak mám čas. Těchto modelu je v nabídce dost a třeba před Vanocema bude cena lepší.Nové modely pro televize vychazejí hned začatkem roku, nebo později?

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 14/11/2017 at 21:31

   Nemusíte se bát, že by z nabídky zmizela. Nové modely se na náš trh obvykle dostávají v průběhu dubna.

   • Odpovědět
    Peet26 17/11/2017 at 18:53

    No to je dobrý, protože loňské modely mizí velice rychle a když to uplně nepotřebuji, tak není jistota, že bych ji ještě vůbec koupil.
    Mohl bych mít poslední otazku a to je obnovovací frekvence 50 a 100Hz, je to velký rozdíl, nebo není potřeba z toho mít strach. Právě bych chtěl TV na nějaký čas a při připojení hrací konzole aby jsme nebyli zklaman. Myslíte si, že to je tak velký rozíl mezi 50 a 100Hz, nebo to je zbytečný to řešit a jit do toho modelu 6402?
    Mockrát děkuji za Váš čas a ochotu

    • Covybrat.cz 18/11/2017 at 17:01

     Dobrý den,

     rozdíl to bezpochyby je, ale pro každého diváka či hráče je jinak důležitý. Vyšší obnovovací frekvence přináší lepší divácký zážitek, protože je v dynamických scénách obraz plynulejší, otázkou je zda vám stojí za zvýšení ceny televize. Také jde o to, jak jste citlivý na plynulost obrazu. To je u každého trochu jiné. Jestli vás peníze navíc investované do televize příliš netrápí, vyšší frekvenci bych bral. Pokud je to do vašeho rozpočtu velký zásah, zůstal bych u 6402.

 32. Odpovědět
  Petr 13/11/2017 at 21:33

  Dobrý večer,

  rád bych poprosil o radu při výběru televizoru pro klasickou domácnost. Obývák máme velký cca 4,20×5,30m a vzdálenost gauče od TV je zhruba 3 metry. Tudíž bych rád televizi s uhlopříčkou asi 55″. Smart vlastnosti pro mě nejsou důležité a po předchozí zkušenosti s 3D technologií ji taky vůbec nevyžaduji. Asi nejdůležitější je pro mě kvalita obrazu. V místnosti je jedno okno z východní strany (TV je naproti) a balkónové dveře ze strany jižní. Velmi bych ocenil příznivou cenu +/- 20 000. Děkuji za veškeré rady a tipy. Hezký večer.

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 14/11/2017 at 21:40

   Dobrý den,

   zvážila bych tyto kandidáty:

   Samsung UE55MU6402 – pokud chcete doržet uvedený rozpočet, tak docela jasná volba. Za tu cenu solidní televize s dobrým podáním černé i kontrastem.
   Samsung UE55MU7002 – je dražší, ale polepšíte si zejména díky 100 Hz panelu (plynulost při dynamických scénách a sportu) a celkově je kvalita obrazu o fous výše

   Ostatní výrobci v této cenové kategorii nenabízejí zajímavější alternativu. Jediná zásadnější slabost obou Samsungů jsou pozorovací úhly, ale z vašeho popisu se zdá, že máte pohovku přímo před televizí.

 33. Odpovědět
  Vrbata 16/11/2017 at 18:52

  Zdravím,potřebuji koupit televizi,jsem občasný divák-důchodce,pozemní signál,internet, (30/20),do 80 cm úhlopříčka(podkrovní místnost s šikminami),cena 8 – 9 tisíc,aby se dalo dívat na filmy z internetu,slušný obraz,prostě „něco“ na co se dá běžně dívat,děkuji.

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 18/11/2017 at 17:07

   Dobrý den,

   s ohledem na nízkou cenu bych doporučil LG 32LJ610V. Má fullHD rozlišení, tunery pro příjem vysílání všemi běžnými cestami (pozemní/kabelový/satelitní signál) a Wi-Fi i USB pro možnost připojení externího disku s filmy. Kvalita ohledu je vzhledem k nízké ceně slušná, respektive patří k tomu nejlepšímu co můžete mít okolo 8 000. Černá je trochu slabší, ale při běžném vysílání by to příliš vadit nemělo. Další nevýhodou je pomalejší systém, kvůli nízké ceně je použitý slabší hardware. Při procházení v menu budete potřebovat trochu trpělivosti. Nicméně pořád platí, že za danou cenu je to dobrá volba.

 34. Odpovědět
  Vrbata 19/11/2017 at 19:15

  Zdravím,děkuji za nabídku,jde mi hlavně o to,aby se mohli vnoučátka dívat na filmy,nebo hrát nějaké hry a používat internet,zvýším cenu do 10 tis.,ať si můžou pohrát,třeba bude větší výběr,děkuji.

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 19/11/2017 at 21:08

   Dobrý den,

   aby jsme se dostali k něčemu lepšímu, tak bychom se museli pohybovat někde k 15 000 Kč. Ale pro účely, které popisujete si myslím, že to není vůbec není potřeba a poslouží vám dobře i zmiňovaná LG. Vše co zmiňujete vnoučata budou moci dělat, jen třeba používání internetu bude o fous pomalejší. Nemyslím si ale, že je to důvod kupovat televizi skoro s dvojnásobnou cenovkou.

 35. Odpovědět
  Pepa 20/11/2017 at 16:03

  Dobrý den,
  poradíte mi zda je lepší TV Samsung UE55MU7002 za 26890,-Kč nebo LG55SJ800V za 19999,-Kč
  děkuji

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 20/11/2017 at 19:52

   Dobrý den,

   LG 55SJ800V za 20 000 Kč je velice zajímavá cena. Samsung UE55MU7002 má výrazně lepší černou, ale LG má parádní pozorovací úhly, vysokou hodnotu maximálního jasu a rychlou odezvu, díky které se hodí na hraní. Samozřejmě záleží co na televizi budete sledovat. Pro běžné televizní vysílání, hraní her a sem tam nějaký film ve 4K kvalitě bych za tuto cenu rozhodně volil LG 55SJ800V. Jen v případě, že budete většinu času sledovat filmy ve vysoké kvalitě, tak bych zvážil zda vám slabší černá nebude vadit. Pokud máte v místnosti s televizí hodně světla, má LG plusové body díky vyššímu maximálnímu jasu.

 36. Odpovědět
  Vrbata 20/11/2017 at 17:18

  Zdravím,moc děkuji a ať se daří.

 37. Odpovědět
  Pepa 20/11/2017 at 19:48

  Dobrý den,
  jaký je rozdíl mezi Samsung UE55MU7002 (26 889 Kč) a LG 55SJ800V (19 999 Kč).
  děkuji

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 20/11/2017 at 19:53

   Dobrý den,

   odpověděli jsme vám v rámci vašeho předešlého dotazu o pár příspěvků výše.

 38. Odpovědět
  Karel 20/11/2017 at 20:11

  Dobrý den,

  sledujeme televizi sice večer, ale při plném osvětlení ( nezhasínáme světlo ), manželka si přeje nahrávat nějaké pořady na harddisc, příjem máme ze satelitu, ale sledujeme české programy. Filmy si nepouštíme. Chceme si pořídit Samsung vel. 43”. Jakou nám doporučíte : MU 6402, MU 6172, MU 6102, KU 6072, M 5672, M5572,. Počítáme do 12000 kč,. Preferujeme hezký obraz, děkuji za odpověď.

  • Odpovědět
   Covybrat.cz 20/11/2017 at 20:23

   Dobrý den,

   z výše uvedených a při daném cenovém limitu Samsung UE43MU6172. Model 6102 si rozhodně nekupujte, ten nemá satelitní tuner. UE43MU6402 se pokud vím nedá v ČR sehnat, pokud by se vám to podařilo a cena by nebyla příliš vysoko nad vaším limitem, tak má o něco lepší obraz než MU6172, ale s ohledem na to že sledujete jen klasické televizní vysílání, tak ten rozdíl není nijak zásadní.

Odpovědět